Nieuwjaarsrede van Venrays Burgemeester s.v. leunen prijsverlaging bij van h.h. artikelen biljarten mlh.c.v. LYCEUM m.a.c. r00y duivensport tennissen ANWB filmavond WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Boekenweek (ima martens mmij nu 26.50 nu 49.95 nu 39.95 nu 39.95 nu 65.00 nu 23.75 nu 19.95 nu 29.95 nu 27.95 nu 39.95 VRIJDAG 28 FEBRUARI 1969 No. 9 NEGENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS PRIJS PER KWARTAAL (buitan Vanray f 125) In zijn jaarrede noemde Burge meester drs. F. G. L. L. Schols 1968 een belangrijk jaar voor Venray. Daarbij wees hij op verschillende gebeurtenissen als o.m. de herden king van de 100ste geboortedag van Mgr. Poels. „Diens betekenis", aldus drs. Schols, „heeft niet slechts we gen in de opvang van de mijnindus- trialisatie in Zuid-Limburg, maar evenzeer daarin dat hij een visie had op de toekomstige ontwikkeling van onze samenleving en op de verhou ding van kerk en maatschappij. Juist door deze visie zou hij ook in deze onzekere periode van na het Vaticaans concilie, een volkomen bij de tijdse figuur en veilige gids zijn." Als andere belangrijke punten wees hij op de omschakeling op aardgas, het koninklijk bezoek aan de schouwburg, de start van de cen trale schooladministratie, de offi ciële ingebruikneming van het zwembad, de geboorte van de 25.000e inwoner, de opening van de levens school door Minister Veringa, het vertrek van Mr. Custers naar Roer mond en het afkeuren van het oen- trumplan. ONDERWIJS Bij deze opsomming maakte hij hier en daar kanttekeningen, waarbij hij o.m. over het onderwijs zei, dat naar een zo volledig mogelijke har monisatie van het onderwijs ge streefd moet worden, opdat de mo gelijkheden van de mammoetwet op timaal benut kunnen worden. Dat eist o.m. een gecoöordineerde aan pak van hen, die voor dit onderwijs verantwoording dragen. Voor wat de gemeente op haar verlanglijstje heeft staan, beperkte hij zich tot verdere uitbouw van het technisch onderwijs, de start van het individuele technische onderwijs en het bekijken van de mogelijkheden om te komjen tot een UTS in Ven ray. CENTRUMPLAN Het verwerpen van Venrays cen trumplan door Ged. Staten noemde drs. Schols een merkwaardig besluit, gelet op het enthousiasme wat de bij het vooroverleg betrokken provin ciale instanties juist ten aanzien van dit plan getoond hebben. Daar naast twijfelt de burgemeester ken nelijk of G.S. hun bevoegdheden niet overschreden hebben bij de mo tivering van hun weigeringOf hij op die gronden alsnog opnieuw een poging wil wagen G.S. te „be keken" liet hij echter in hét midden. HERINDELING Een andere belangrijke gebeurte nis in 1968 noemde hij de opdracht van het ontwikkelingsorgaan Noord- Limburg aan de Vereniging van Ne derlandse gemeenten om een rap port uit te brengen over de gemeen telijke herindeling van Noord-Lim burg. Bij dat onderzoek zullen niet alleen de gemeentebesturen, maar ook de burgers zelf betrokken moe ten worden. Daarbij stelde drs. Schols dat deze herindeling wellicht plaatselijke besturen beter kan toe rusten voor hun taak, maar van de andere kant ook verder van de men sen af kan brengen, omdat het be stuurlijk handelen ondoorzichtiger wordt. En bovendien kan een her indeling bestaande krachtsvelden doorbreken, wat onrust brengt. Het is nog altijd een vraag of annexatie en samenvoeging de oplossing zijn, aldus drs. Schols, die een overdracht van bovenplaatselijke bevoegdheden ook als oplossing ziet. En kennelijk als reactie op wat Venlo's burgemeester een dezer da gen in een intervieuw in het Dag blad voor Noord-Limburg stelde, waarbij deze bewindsman al Tege- len en Belfeld bij Venlo aan het trekken was en een Maasdorpen-ge- meente voor mogelijk hield, stelde drs. Schols dat niet verstandig is, nu nog geen enkel voorstel of advies is uitgebracht, dat bewindslieden en persorganen dergelijke uitspraken doen. Het zaait alleen verwarring en vestigt de verkeerde indruk dat de gemeentelijke gebiedsindeling al een lang bekeken zaak is, waar bij de burgerij niets in te brengen heeft. Dit zaait wantrouwen, waar zulks niet nodig is. GEMEENTEPOLITIE Drs. Schols stak de politie een pluim op hun pet in verband met het enorme werk wat ze verricht heeft bij wat de burgemeester noem de schokkende gebeurtenissen in het begin van dit jaar. Op 1 juli zal de politiedienst in Venray worden over genomen door een korps gemeente- oolitie. Dat brengt er zijn problemen mee op het gebied van de huisvest ting, maar ook op financieel terrein, want nu blijven bepaalde lasten voor de gemeente. WONINGBOUW Voor wat de woningbouw betreft wees hij op de cijfers, die nog altijd aantonen dat het stimuleren van de woningbouw een der grootste taken van de gemeente is. Naar goedkope re woningwetwoningen en betere woningen in de huursector is nog al tijd een grote vraag. Aan de parti culiere woningbouw zal ook in de toekomst alle mogelijke medewer king gegeven worden RUIM 180 AGENDAPUNTEN heeft Venrays raad in 1968 behan- M/VWV SVK ArAW Vierlingsbeck 0 maandag 17 maart <3 in Café Verhoeven, Grotestraat 38 S Aanvang 8 uur Op deze avond zullen enige interessante films worden vertoond, die betrekking hebben op toerisme en verkeer en welke ongetwijfeld bij U in de smaak zullen vallen. Aan de hand van een serie prachtige kleurendia's, zullen de veelomvattende werkzaamheden van de ANWB worden toegelicht. Een bescheiden expositie in de zaal zal U een indruk geven van de grote verscheidenheid der bondsuitgaven. Gaarne zullen wij ook Uw vrienden en kennissen op deze avond welkom heten. Toegang vrij. Personen beneden de leeftijd vanl 8 jaar hebben zonder geleide geen toegang deld. Als belangrijke noemde de burgemeester, die welke de aanleg van waterleiding in super-onrenda bele gebieden mogelijk maakte, evenals een uitbreiding van de ver lichting van Oirlo en Smakt. Is de baansverdubbeling op de kruising Midden Peelweg dank zij een raads besluit verwezenlijkt kunrien wor den, de aanleg van riolering in Oos trum en Oirlo en de doortrekking van de Beekweg ook twee raads besluiten is nog wachtende. De bouw van de BLO-school werd, dank zij de raad mogelijk, maar de Ma ter Amabilisschool ofwel Samsam is nog niet zover. Voor de woningbouw werden gronden verkocht aan Ver hoeven, die intussen gestart is en aan Neduco, die men nog steeds wachtende is. INDUSTRIALISATIE Dat het faciliteitsbeleid der re gering voor Venrays industrialisatie in 1967 is voortgezet, noemde drs. Schols verheugend. Maar het brengt er zijn consequentes mee voor het beleid. Er moeten voor industriali satie woningen komen, onderwijs- voorzieruignen, mogelijkheden voor sport en recreatie en dat vraagt in vesteringen. Investeringen, die Ven ray zich thans niet kan permitteren wil zijn begroting sluitend worden. Het zal noodzakelijk zijn dat de gemeente gebruik maakt van de mogelijkheden tot aanvragen van een aanvullende uitkering van het gemeentefonds. 1 tot en met 8 maart BOEKHANDEL VAN DEN MUNCKHOF N.V. GROTESTRAAT 28 VENRAY Op 27, 28 febr. en 1 en 2 maart worden weer op een drietal plaatsen de voorwedstrijden Bandstoten ge houden. In Venray berust de orga nisatie bij De Ketsers, die in café Volleberg in de Henseniusstraat ge vestigd zijn. De deelnemers hier zijn: Th. Kessels, Ketsers, Venray H. Volleberg, Ketsers, Venray P. Swinkels, Ketsers, Venray P. Volleberg, VOP, Venray P. Volleberg jr., VOP, Venray P. Linders VOP, Venray W. Kessels, VOP, Venray De eerste ronde begint op donder dag 27 febr. om 7.00 uur. De partijlengte is bepaald op 75 caramboles. In Hotel L. Deriet in Overloon zullen de volgende biljarters tegen elkaar in het strijdperk treden. W. van Brakel, Maashees L. Deriet, Ons Gen. Overloon A. Giezen, Ons Gen. Overloon W. v. Opbergen, Ons Gen. Overloon S. Rutten, Ons Gen. Overloon P. Vloet, Ons Gen. Overloon J. Voestfen, Ons Gen. Overloon Een derde groep speelt bij R. van Kuppevelt te Haps. BILJARTIC 2 KAMPIOEN D KLAS De beslissingswedstrijd tussen On der Ons 2 en Biljartte 2 is, tot aan de laatste partij, die de beslissing moest brengen, zeer spannend ge weest. Bij de stand 53 voor Biljar tte was opnieuw de mogelijkheid aanwezig dat beide teams weer ge lijk zouden spelen. Maar de heer A. Ophey kwam in de laatste partij te gen G. Janssen 4 caramboles tekort om een gelijkspel voor Onder Ons te bereiken. Na deze spannende wed strijd werd Biljartte door de voorzit ter van de organiserende vereniging H.G.M., de heer L. Jacobs, gefelici teerd met het behaalde kampioen schap; 'n felicitatie welke vergezeld ging van een boeket bloemen. Namens Onder Ons bood de heer A. Ophey de nieuwe kampioenen zijn gelukwensen aan. De voorzitter van de V.B.B. dankte hierna de BC HGM voor de prettige organisatie van deze wedstrijd. Onder Ons voor de sportief geboden tegenstand en feliciteerde hierna Biljartte met het behaalde kampioenschap in D klas. Persoonlijke kampioenschappen Op 6, 7 en 8 maart wordt door de B.C. K.O.T. de eindstrijd 3e klas voor het persoonlijk kampioenschap van de V.B.B. georganiseerd. Deel nemers hieraan zijn: P. Volleberg, Th. Dericks (VOP); G. van Asten, J. Poels (BCY), K. Smals (De Pome rans), L. Siebers (de Burggraaf) en F. Deriet (Ons Genoegen). Gewestelijk kampioenschap K.N.B.B. 28 febr., 1 en 2 maart wordt in café Vogels, Pandelaar 4, Gemert, het gewestelijk kampioenschap le klasse KNBB georganiseerd door BC Serio '63. Partij lengte 200 carambo les. Deelnemers hieraan zijn: F. de Rijk, Hulst; J. van Asten, Venray; J. Schuurmans, Breda; J. Raaijma- wijk; G. van Hees, Oss en J. de kers, Tilburg; A. Vorselaars, Waal- Bruyn, Helmond. Programma a.s. weekend: Zaterdag 1 maart: Jongens: Concordia AVenray A 15.30 vertrek 14.00 uur Blerick BVenray B 15.15 vertrek 14.15 uur Horst B—Venray C 14.00 vertrek 13.30 per Z.O.-bus Meisjes: Deurne QVenray P 14.30 vertrek 13.30 uur Zondag 2 maart: Dames: VenrayBlerick 13.30 Tegelen 3Venray 2 12.00 vertrek 11.00 uur Heren: VenrayBoxmeer 12.00 Heerlen 4Venray 2 13.45 vertrek 12.15 uur Na enkele weken van afgelaste wedstrijden hopen we nu op mooi hockeyweer en goed bespeelbare velden. Het wordt ook tijd, we zou den onze edele sport anders ook bij na verleren na zo'n lange pauze. Denk daarom extra aan de trai ning. Succes! Programma zondag 2 maart 1969: Leunen 1-RKLW 2 14.00 u. Wittenhorst 6Leunen 2 12.00 u. vertrek 11.15 uur Melderslo 4Leunen 4 12.00 u. vertrek 11.15 uur Leunen 3 is vrij. Junioren: Programma zaterdag 1 maart 1969: Leunen AlDIS Al 15.30 u. Leunen BIMolenw. BI 14.30 u. Venray B6Leunen B2 14.30 u. vertrek 13.45 uur Oostrum B2Leunen B3 14.30 u. 13.45 uur. Op dinsdag 4 maart as. wordt in Hotel Cox te Horst (aanvang 20.00 u.) een lezing gehouden over: a. medische verzorging b. juiste voeding etc. van voetbal lers. Aan deze spreekbeurt kunnen alle bestuursleden, trainers en leiders van de elftallen deelnemen. Maandag 10 maart a.s. wordt in Hotel Cox te Horst (aanvang 20.30 u.) een vergadering belegd voor alle jeugdleiders. Programvaststelling pupillencompetitie indeling seizoen 1968—1969 2e helft. Resultaten van vorige week: TVCLyceum 1 afg. Lyceum 2VC Rooy 2 31 VCV—Lyceum 3 3—1 Lyceum 4—VCT 2 3—1 Pupillencompetitie TuposLyceum 02 LyceumVC Rooy 20 Lyceum kampioen!! Weer geweldig goed nieuws van het Lyceum-volleybalfront. Ook dit weekend konden we weer een kam pioen begroeten, de vierde van dit seizoen al! De pupillen slaagden er in om via overwinningen op Tupos en VC Rooy kampioen te worden. Wat de „gewone" competitie be treft: de wedstrijd TVCLyceum werd uitgesteld omdat de scheids rechter niet kwam opdagen. Het zelfde gebeurde bij Lyceum 2VC Rooy 2, maar daar kon toch nog ge speeld wordien. Het werd geen goe de, maar wel een spannende partij, die tenslotte verdiend door het 2e van Lyceum werd gewonnen. Be langrijk was de zege voor Lyceum 2 wel, want nu wordt met vier pun ten voorsprong op datzelfde VC Rooy 2 de vijfde plaats ingenomen, wel ke recht geeft op automatische plaatsing in de volgend seizoen te vormen promotieklasse. Lyceum 4 deed eveneens voortref felijk werk door met 3-1 te winnen van VCT 2, dat samen met Jovo 2 aan de leiding ging. De slotfase in de 3e klasse is daardoor nog spannen der geworden, want er zijn liefst 5 teams die kansen hebben op de titel. Willen die kansen, wat Lyceum 4 betreft, gehandhaafd blijven, dan zal ook a.s. zaterdag voor een zege ge zorgd moeten worden. Lyceum 3 had VCV als tegenstan der. De club uit Velden, die het dit seizoen zowel in de dames- als in de herenafdeling bijzonder goed doet - beiden in de tweede klasse bovenaan - zat uiteraard propvol revanche gedachten. Destijds werd immers te gen Lyceum 3 de eerste en tot nu toe ook enige nederlaag geleden. De ploeg uit Velden zette alles op al les, geruggesteund door de weten schap van een veilige voorsprong (5 punten op no. 2, Lyceum 3. Wel, het is hun gelukt Lyceum 3 te verslaan en Lyceum in de competitie te „de graderen" tot een praktisch kanslo ze deelnemer. Eén set winst werd echter nog meegenomen. Voor Lyceum 1 en 2 zijn er zater dag geen competitiewedstrijden. Ly ceum 1 dat nu al twee weken „stil ligt" maakt van de gelegenheid ge bruik om een oefeenwedstrijd te spelen tegen Energo (Beers), no. 2 in de afdeling Brabant. 16.00 Lyceum 3Valuas 3 16.45 Lyceum 4Valuas 4 19.30 Energo 1Lyceum 1 Na alle feestdagen, zijn we weer toe aan het serieuze gedeelte van het programma, hoewel het natuurlijk ook als sport (ontspanning) be schouwd moet worden. Zondag 9 maart start MAC Rooy met haar eerste grote rit van het seizoen. De alom bekende voorjaarsrit zal dit maal voor het grootste gedeelte ver zorgd worden door de Janny-Bar welke kosten noch moeite gespaard hebben om het succes van de voor afgaande jaren te verbeteren. Er wordt voor de eerste maal bij de grote rit gestart in een A- en B- klasse, zodat minder ervarea rijders ook een kans maken een prijsje te winnen. Volgende week komen we hier verder op terug. De andere jaarlijkse grote ritten zijn voor dit jaar gesteld op: 4 mei De Burg- graafrit; 13 juli Vakantierit Over loon; 7 september Elf-Dorpenrit en op 12 okt. Najaarsrit. Tussendoor krijgen we dan nog enkele kleine ritjes, de Provinciale kampioenschappen en hopenlijk voor MAC Rooy ook nog de landskam pioenschappen. Van het een en ander hopen we U echte rtijdig het nodige te berichten. DERBY MELUN Voor het bestellen van de ringen voor de derby Melun met de jonge duiven, bestaat nog gelegenheid om dit bij de verenigingssecretaris te doen tot uiterlijk zondagmiddag 12 u. U neemt er toch ook een paar! De prijs bedraagt 1.10 per stuk en U weet wat er allemaal mee te verdie nen valt. We rekenen op U! KONIJNENSPORT Op de grote kampioenstentoonstel ling te Geleen, die gehouden is op 22 en 23 februari j.l. en waar ook De Peelhaas vertegenwoordigd was. moest men 17 puntjen behalen om in aanmerking te komen voor een kam pioenschap. De uitslag was: H. Coenders met vl. reus haaskleur ram jong 19 pnt.; J. Strijbosch met vl. reus konijngrijs ram jong 19 pnt.; H. Willems met vl. reus ijzergrauw ram jong 24 pnt.; G. Willems met rood oog dooI voedster jong 15 pnt. H. Willems was al weer de grote man in Geleen. Hij werd daar met zijn prachtige jonge ram voor de 5e maal kampioen in dit jaar. In Den Bosch behaalde de heer Willems eerder op 22 jan. 5 prijzen, een bewijs dat in Venray zeer goe de Peelreuzen zitten. De sneeuw is nog niet helemaal verdwenSen en zeker nog niet verge ten. Maar toch breken af en toe ook de eerste voor j aars zonnestralen door en denken we onmiddellijk aan TENNISSEN. Het bestuur van de Venrayse Ten nisclub heeft dan ook met spoed de koppen bij elkaar gestoken en nieu we plannen gemaakt voor het vol gend seizoen. We weten allemaal dat er vele nieuwe dingen gaan gebeu ren. Zowel de senioren als de junio ren zullen in de competitie mee gaan spelen. Dit betekent, dat er al on middellijk getraind zal moeten wor den, desnoods met dikke truien aan. Vast staat, dat eind april de eerste competitiezondag zal zijn. Ook zal het dit jaar mogelijk zijn, dat de beginnelingen les kunnen krijgen van de heer Pennings. Dat houdt in, dat ook de beginnelingen al spoedig van het tennissen kunnen genieten, zonder eerst erg te moeten stuntellen. Er hebben zich al veel be ginnelingen aangemeld. Is hier nog belangstelling voor dan kunt U zich nog melden bij mevr. Cals, Grote straat 25, tel. 1255. Maar voordat we aan spelen toe komen zullen we eerst nog een al gemene vergadering houden op 4 maart a.s. om half 8 in Hotel De Keizer. Alle leden worden verwacht. Ook iedereen, die belangstelling heeft voor tennissen is van harte welkom. Hoe meer leden we straks zullen hebben, hoe meer we voor de club kunnen doen. Dus komt alle* maal op de vergadering van dinsdag 4 maart om half 8 in Hotel De Kei zer in de Patersstraat. 1 Philips Ladyshave voor snel, pijnloos en hygiënisch ontha ren. In luxe etui. Philips koffiefilter. Geurige koffie wordt automatisch gezet en warm gehouden, waar u maar wilt Philips citrus-pers. Perst sinaasappel, grapefruit en citroen moeiteloos tot de laatste druppel uit. Philips haardroog- kap. Praktisch, luxu eus en oerdegelijk. Regelbare tempera tuur en inschuifbare rand. Excl. statief. Unieke Philips wand- koffiemolen met echt maalwerk. 9 Fijnhe den. Reservoir voor 400 gram bonen. Philips scharen- en messenslijper. Slijpt in een wip en zon der één schramme tje uw kostbare bestek. Philips koffiemolen. Vlug en veilig. Maalt alleen met gesloten deksel. Div. kleuren en model len. Philips batterij- scheerapparaat. Scheert overal. Ron de scheerhoofden met scheer uit cir kels. Philips tuimeltop- strijker. Vederlicht en oerdegelijk. Snoer zit nooit in de weg. Open handgreep. Philips 3-snelheden- mixer met 1001 mo gelijkheden. Handig, praktisch en uiterst degelijk

Peel en Maas | 1969 | | pagina 13