VEB3B&B 1 I 1 1 I i koopt uw televisie zwart-wit of kleuren bij de vakman bij Martens $5^ Circus Mök leverdel PRINS GEERT I volledige garantie speciale service deskundige voorlichting eigen reparatie-werkplaats i i Schoolstraat 30 Venray telefoon 2389 Venray Noordwest ook uw adres voor radio en pickup, electro huishoudel. apparaten, aanleg, onderhoud en uitbreiding van alle electrische installaties Circus Mök leverde zaterdag in een uitverkocht huis de nieuwe Prins Carnaval 1969 de heer Geert Mulders, die samen met de heren Leurs en Horbach als Prins Geert d'n eerste Venrays vastenavond zal gaan leiden. Voor het zover was dat de nieuw bakken prins bedolven werd onder kilo's confetti, was wederom een circusprogramma afgedraaid dat er zijn mocht en dat ook ditmaal on der leiding stond van Vorst Jan, die daarvoor uit de nok van het circus neerdaalde. Hij kon behalve het ge meentebestuur de Aid Prinse Kom- penej welkom heten en het bestuur van de Jeugdcarnaval. De prinsengarde goed gedisci plineerd o.l.v. mej. Kateman - dans te het openingsnummer waarna de Zangertjes van St. Frans o.l.v. W. Buys weer zorgden dat de oude vas- telaovesliedjes nog even in gedach ten teruggeroepen werden. Ze zorg den ook dat lund of hope and glory veranderde in land van piël en maas en bezorgde een secretaris vanwege zijn 22-jarig lidmaatschap een sere nade en de schrik van zijn leven. Matthies Gerrits opende de rij buutreedners met een hele verhan deling over de jubilerende hengsten- fokvereniging, waarna de Linner Blue Bell Girls voor een onver wacht intermezzo zorgden met een Zuid-Amerikaanse dans. Gertruud en Petronel bespraken de toestand rond het zwembad, waarna de Globetrotters zorgden voor een van de hoogtepunten van deze avond door een potpourri van bekende liedjes, waarin landelijke, internationale en sporttoestanden op een voortreffelijke manier over de hekel gingen. Pierre Knoops besloot het eerste gedeelte van deze avond, die opviel door 't tempo, maar hij was minder dan het vorig jaar. Dan deed Jan Torna het na de pauze als bokser vele malen beter door een vlotte en goede buut. De Linner Blue Bell Girls bleken nu in de ran-can aan vaart en ritme gewonnen te hebben en waren een goede inleiding op het tweetal God fried en Friederich, die als vanouds de Venrayse toestanden op een leu ke en gezellige manier in woord en gezang aan de kaak stelden. Vorst Jan had het druk met alle medewerkers vaantjes te overreiken en de Hofkapel scheen nieuwe inspi ratie gevonden te hebben in de or kestbak. Tenslotte kwamen even na elf over elf de nieuwe Prins, die temid den van ballonnen en confetti een onthaal vond dat het beste belooft voor de komende weken. Daarna ging in de foyer een bal van start tot in de kleine uurtjes, waarbij velen zich afgevraagd heb ben hoe het de hofkapel o.l.v. Jan Verstegen volhield in een dergelijk tempo zo lang achtereen te blijven spelen. Maar voor stemming zorgden zij dan ook prima HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van H. Dinghs, Klein Oirloseweg 14, Castenray-Venray om vergunning tot oprichting van een inrichting (pluimveefokkerij) waar propaan wordt gebezigd. Adres inrichting: KI. Oirloseweg 14, kadastraal gemeente Venray sec tie G nr. 2433. Th. Classens, Meerloseweg 5, Oir- lo-Venray vraagt vergunning tot op richting van een inrichting (varkens fokkerij) waar propaan wordt ge bezigd. Inrichting: Meerloseweg 5, kadastraal gemeente Venray sectie F nr. 1970. De directie der N.V. Texaco Olie Mij, Schiedamse Vest 156c, Rotter dam vraagt vergunning tot het op richten van een inrichting voor het opslaan en afleveren van motor brandstoffen aan de Deumeseweg, kadastraal gemeente Venray sectie H nr. 1812. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondélinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op 10 februari 1969 om 15 uur in het gemeentehuis. Venray, 27 januari 1969 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray. Drs. F. G. L. L. SCHOtó burgemeester A. L. G. JANSSEN, loco-secr. EEN WIJKRAAD OF NIET? Vorig jaar zijn er een aantal ge sprekken geweest tussen bewoners van vooral het Desselke. Hier is ge sproken over vraagstukken welke met het bestaan en het reilen en zeilen van dit gedeelte van Venray te maken hebben. Als resultaat van de gesprekken kwam naar voren, dat er voor de wijk een blijvende groep mensen zou moeten zijn, die allerlei proble men met de bewoners en van de be woners zou kunnen behartigen. De gespreksgroepen dachten hier bij aan een wijkraad. Het woord wijkraad roep echter zoveel verschil lende bijgedachten op, dat het niet zonder meer mogelijk is een derge lijk orgaan uit de grond te stampen. De een zal zeer wantrouwend staan ten opzichte van een dergelijke wijk raad. De ander zal er teveel van verwachten. Een derde ziet er ge woon niets in en een vierde vindt dat de verkeerde mensen er in zit ten. Zo zijn er uiteraard een groot aantal moeilijkheden te verwachten als de bewoners van dit gedeelte van Venray niet van te voren in de ge legenheid worden gesteld om hun mening te uiten. bij elkaar gestoken en gemeend de Daarom hebben de gespreksleiders van de gespreksgroepen de hoofden daar wonende mensen een vragen lijst voor te moeten leggen, alvorens een besluit te nemen over hetgeen te doen staat. In grote lijnen wordt gedacht aan een orgaan, dat, indien nodig, akti- viteiten bevordert en dat tracht in gesprek te komen met mensen, die iets zouden willen doen. Bovendien zou dit orgaan in overleg kunnen treden met de instanties, waarmee de wijken te maken hebben, als ge meentebestuur, de woningvereniging en eventueel ook met verenigingen in Venray. Het initiatiefkomité wil nu graag van de bewoners weten of er een wijkraad moet komen en wat dan die wijkraad moet doen. In de week van 1 t.m. 8 februari a.s. krijgen de bewoners van deze wijk genoemde vragenlijst voorge legd en men hoopt en vertrouwt dat zoveel mogelijk mensen de vragen zullen beantwoorden. De vragenlijst wordt in datzelfde tijdvak ook opge haald. MEDEDELING VAN DE PLAATSELIJKE COMMISSIE VOOR DE RUILVERKAVELING „LOLLEBEEK" Door de uitvoering van het bestek 11-1966 onder Veulen-Heide, Steeg- broek en Ysselsteyn zullen voor het komende oogstjaar diverse percelen grond niet bruikbaar zijn. Ook daar waar de werken in het afgelopen jaar voor het merendeel zijn uitgevoerd liggen nog verschil lende percelen welke door het ver vallen van oude wegen en door door snijdingen van nieuwe wegen en wa terlopen niet meer beschikbaar zijn. In het komende voorjaar moeten nog veel percelen grasland, welke pas laat in de herfst voor bewerking gereed zijn gekomen, ingezaaid wor den. Om de bedrijfsvoering voor het komende seizoen toch zo ongestoord mogelijk te laten verlopen, zal de Plaatselijke Commissie trachten zo veel mogelijk compensatie-gronden beschikbaar stelen en niet bereik bare percelen uit te ruilen. Voor degene die in het komende oogstjaar schade verwachten, bestaat de gelegenheid om dit kenbaar te maken aan de Plaatselijke Commis sie op maandag 3 februari a.s. van 10.00 uur tot 17.00 uur in café Ron gen, Heidseweg 10 Heide-Venray. GEEN VOORRANG De 24-jarige H. H. uit Well ver leende, toen hij vanaf de Deputé Petersstraat te Oirlo de Hoofdstraat wilde oprijden, geen voorrang aan de personenauto, bestuurd door W. B. uit Breyell Did. Er ontstond een botsing waarbij de bromfietsberijder kwam te vallen. Auto en bromfiets werdén beschadigd. De bromfietsbe rijder kwam met de schrik vrij. BROMFIETSER ERNSTIG GEWOND De 35-jarige vrijgezel J. C. uit Ysselsteyn sloeg door onverklaarba re oorzaak met zijn brommer op het rijwielpad langs de Deumeseweg over de kop. Met ernstige verwon dingen aan hoofd en gelaat moest hij worden overgebracht naar het ziekenhuis. Zondag: opdracht van de Heer in de tempel. Maria Lichtmis. Om 7.30 leesmis voor de parochie; 9 uur hoogmis gesticht jaargetijde voor Peter Johannes Martens; 10.30 lees mis voor An toon Peeters (Jongeren mis). Vandaag eerste zondag van de maand, maandkollekte voor de kerk. Maandag: 7.30 gesticht jaargetijde voor Martinus van de Berg en Jo hanna van de Pasch; 8 uur leesmis voor Antoon Emons. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Marti nus Kusters; 's avonds om 7 uur leesmis voor Chr. Gooren en echtge note. Woensdag: 7.30 leesmis voor Peter Emons, echtgenote en Antoon Emons; 's avonds om 7 uur leesmis voor Martinus Heesen en Hendrika Heesen-Verdellen. Donderdag: 7.30 leesmis voor Wil- dem Arts en Gertruda Niessen; 's avonds om 7 uur leesmis voor Ja- coba Goumans-Peters. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 7.30 leesmis voor Johannes Voermans en echtgenote; 8 u. lees mis voor Jacoba Michels-Jacobs (kindermis); 's avonds om 7 uur leesmis voor hen die offeren. Zaterdag: 8 uur leesmis voor Th. Bouten; 's avonds om 7 uur leesmis voor Antoon Smets v.w. de firma Pijpers en personeel. Akolieten in de week: 7.30 H. van Hees en B. Verstappen; 's avonds om 7 uur Geeert Reintjes; zondags 7.30 Frans en Jan Voermans (Jzn.); 9 uur J. Voermans (Jzn), M. Janssen, H. Baltussen, L. Reintjes; 10.30 Ton- ny en Theo Cornelissen. Vanaf deze week zijn in 't ver volg de H. Missen 's morgens om 7.30 en 's avonds om 7 uur, behalve 's maandags. Martens V

Peel en Maas | 1969 | | pagina 6