"waar wij nog over praten,doen zij allang.." de kerk-in-beweging is uw gezinsbijdrage méér dan waand „Méér doen aan ontwikkelingswerk!" ledereen die echte medeverantwoordelijkheid voelt voor de minsten onder ons, voor hen die honger hebben, die onrecht, discriminatie en onderdrukking ondergaan, heeft het steeds vaker over: Dat is een wereldwijde alarmkreet geworden. Terecht. Maar er wordt hier, in ons eigen land, soms iets bij vergeten. Dat is, dat alléén reeds uit ons land op dit moment ca. .8.000 missionarissen (priesters, broeders en zusters) in die ont wikkelingslanden die hulp daadwerkelijk geven. Zij hoeven het nu niet meer alleen te doen. Het aantal .leken, vooral jonge mensen, dat zich voor een paar jaar •belangeloos in de ontwikkelingslanden inzet, groeit. Daar mogen we heel blij mee zijn. Door de nieuwe moge lijkheden van deze tijd kan het werk ook beter worden aan gepakt. Er worden huizen, ziekenhuizen, scholen gebouwd. Er wordt op steeds breder schaal aan directe en preventieve Publikatie in het kader van de nieuwe gezinsbijdrage-aktie 1969 Yöor 360 Limburgse parochies en rectoraten. Godfried Bomans in „De Volkskrant" en voor de T.V. vanuit Bangkok (Thailand), sprekend over het moderne missie-werk in de ontwikkelingslanden. gezondheidszorg gewerkt. Door landbouwonderwijs en land- bouwpractijk wordt de enig juiste basis gelegd voor uit banning van de honger. Er wordt niet alleen lezen en schrijven geleerd, maar vooral gewerkt aan het ontwikkelen van een juist inzicht, hoe wijsamen met de donkergekleurde volken willen bouwen aan een betere wereld. In liefde. Dit alles is practisch christendom. Wat kunnen wij nu doen, in plaats van over uitbreiding van die ontwikkelingshulp te blijven praten? Daartoe nam onze bisschop een fors initiatief. Hij vond de parochies en rectoraten in Limburg samen bereid een groter deel van hun inkomen voor dit daadwerkelijke ont wikkelingswerk ter beschikking te stellen. Datgeeftmeer dan ooit betekenis aan Uwgezinsbijdrage. Ook daarom gaan deze week in heel Limburg vele vrij willigers op pad. Om Uw deelnameformulieren voor de gezinsbijdragen - nu voor 1969 - rond te brengen en een week later weer op te halen.

Peel en Maas | 1969 | | pagina 12