v.c.ROor SVV. NIEUWS in Uen S.V. LEUNEN S.V.V. JEUGD BILJARTEN V.V. 00STRUM TAFELTENNIS LYCEUM Politierechter SPORT IN MEMORIAM TH. HOEDEMAECKERS Vrijdag 24 jan. bereikte ons het droeve bericht van het plotseling overlijden van ons ere-lid de heer Th. Hoedemaeckers. Hij werd 69 jaar oud. Tijdens een vakantie bij zijn zoon in Noorat (Australië) heeft God hem opgeroepen. De heer Hoedemaeckers was in Venrayse voetbalkringen een zeer bekende persoonlijkheid. Niet alleen door het vele werk dat hij voor de voetbalsport heeft gedaan, maar bo venal door zijn hulpvaardigheid en gemoedelij kheid. Tijdens de oorlogsjaren was hij leider van het eerste elftal van „RKW Servatius". Ook bij de fusie tussen De Valk en Servatius, waar uit SW is ontstaan, heeft de heer Hoedemaeckers bemoeienissen ge had. Ook na de oprichting van SW was hij nog enige tijd leider van het le elftal, maar daarnaast nam hij zitting in het bestuur, een funktie die hij tot zijn pensionering on onderbroken heeft vervuld. Hij was voor deze taken berekend door zijn uitstekende voetbalkennis, maar ook door zijn takt van optreden. Dit was voor SW dan ook alle reden om hem, nadat hij het wat rustiger aan ging doen, met algemene stemmen te benoemen tot ere-lid. Het is begrijpelijk dat de heer Hoedemaeckers reeds toen al kon terugzien op een prachtige staat van dienst voor de voetbalsport. Maar toen Huize Servatius enige jaren ge leden een kantine ging bouwen, was het de heer Hoedemaeckers, die sa men met Br. Bemulphus Coenders, het beheer van dit gebouw op zich nam. Vooral bij de jongere garde en de vele supporters, bij wie de heer Hoedemaeckers, dan misschien nog niet zo'n bekendheid genoot, wist hij door zijn spontaniteit en harte lijkheid hun volledige sympathie te krijgen. In november 1968 mocht een lang gekoesterde wens in vervulling gaan, namelijk een bezoek aan zijn zoon die in het verre Australië woont. Hoewel we hem node een half jaar lang misten, gunden allen hem deze reis van harte. Toen de heer Hoe de maeckers in november afscheid nam, zal niemand gedacht hebben, dat dit een afscheid zou zijn voor altijd. De heer Hoedemaeckers laat bij SW een grote leegte achter. Het is voor de vele SW'ers dan ook moei lijk dit plotselinge heengaan te be grijpen. Maandag j.l. werd zijn lichaam te ruste gelegd op het kerkhof van Melbourne. Dinsdagmorgen vond er in de kapel van Huize St. Servatius een rouwdienst plaats, waaraan zeer velen hebben deelgenomen. Ons medeleven gaat in deze dagen uit naar mevr. Hoedemaeckers, haar kinderen, kleinkinderen en familie. Mogen zij de kracht krijgen om dit heengaan te dragen. Moge hij rusten in vrede. Uitslagen zondag 26 jan.: Megacles 2Venray 2 Meijel 2Venray 3 Venray 5—RKDEV 3 Venray 8Sparta 4 0—1 1—0 1—1 0—4 Aanvankelijk stond voor zaterdag 25 januari de oefenwedstrijd Ven rayVenlose Boys op het program ma. Maar doordat enkele spelers verhinderd waren en weer anderen besmet waren door de virus van de Mao-griep had het geen nut deze wedstrijd te laten doorgaan. Venray 2 speelde een uitwedstrijd voor de competitie en wel tegen Me gacles 2. De Venray-reserves die houder zijn van de rode lantaarn, gingen met een geweldig offensief van start. Het was dan ook enkele malen nodig dat de gastheren aan de noodrem moesten trekken om een achterstand te voorkomen. De scheidsrechter moest dan ook voor al in het eerste kwartier veelvuldig optreden om het spel in handen te houden. Nadat deze arbiter reeds en kele repremandes had uitgedeeld, was het een der Megacles-spelers die daar geen oren naar had en de kleedkamer moest opzoeken. De rust ging in met dubbelblanke stand. Na de rust weer een sterk op de aanval spelend Venray 2, maar een doelpunt bleef nog uit. Na een kwartier speelde de Venray-links- buiten zich keurig vrij, plaatste op maat naar J. Bastiaans die onhoud baar inschoot. Nadat er nog enkele doelrijpe kansen gemist werden, kwam Megacles, mede doordat Ven ray 2 zich wat terugtrok in de ver dediging in de aanval. Er volgde dan ook een fel tegenoffensief. Met bliksemsnelle tegenaanvallen was Venray toch nog gevaarlijk. Het eindsignaal van de scheidsrechter kwam toch min of meer als een op luchting. Twee kostbare puntjes wa ren het loon voor een wedstrijd die met volle inzet werd gespeeld. Moge deze wedstrijd het SW-team vol doende vertrouwen schenken om op deze weg door te gaan. Venray 3 heeft in Meijel tegen de reserves van die vereniging een 10 nederlaag geleden. Na de verplichte winterse rust gaat-het niet zo best. Als men niet in staat is doelpunten te maken, zullen er ongetwijfeld nog meer wedstrijden verloren gaan, want de verdediging kan niet altijd tegendoelpunten voorkomen. Voor rust werd er zeer onsamen hangend gespeeld; de eerste helft verstreek dan ook zonder hoogte punten, behalve een schot van H. de Bruyn en P. Smits had een beter lot verdiend. Na rust kregen we een heel ander Venray 3 te zien en de tegenstander kwam maar heel zelden tot aanval len toe. Ondanks dit spelbeeld wis ten de gastheren tegen de verhou ding in 13 min. voor het einde het winnende doelpunt te scoren. Het is een bijzonder faire strijd geweest, waarbij de achterhoede incluis de doelman, onder aanvoering van E. Crooymans, het beste deel van de ploeg was. De middenlinie en voor hoede bleven onder de maat. Venray 5—RKDEV 3 1—1. In een spannende en enerverende wedstrijd is Venray 5 er in geslaagd deze ster ke tegenstander 1 puntje te ontfut selen. Venray 5 dat praktisch de ge hele wedstrijd domineerde, moest na 20 min. spelen een treffer toestaan. De Venray-achterhoede bleef staan voor vermeend buitenspel, maar een DEV-ers voltrok het vonnis en H. Troisfontaine overigens beter dan vrijdag met fietsen stond voor 'n voldongen feit. Met veel enthousiasme ging Ven ray 5 hierna in de aanval. Maar ook nu bleek dat een wedstrijd na 90 mi nuten pas gestreden is, want 30 sec. voor het eindsignaal bereikte een puntgave pass van W. Baartman J. van Duijnhoven, die met een kei harde kopstoot de Arcen-goalie ver sloeg en zo de eindstand op 1-1 bracht. Mannen een compliment voor de geweldige inzet. Venray 8 moest het opnemen tegen Sparta 4 dat de 2e plaats op de ranglijst inneemt. Vol goede moed en met veel enthousiasme gingen de SVV benjamins van start. Vooral in het begin waren de verdedigers goed bestand tegen het fel aanvallende Sparta 4. Ook de voorhoede van Venray 8 werd veelvuldig aan het werk gezet, maar kon toch niet zo veel gevaar stichten dat de Spar tanen zouden bezwijken. Bij de rust hadden de gasten een 02 voor sprong genomen. Na de rust duurde het een half uur voordat doelman J. Thomassen zich liet passeren en doordat de midvoor van Sparta 3 min. later nogmaals de kans hiertoe zag, werd de einduitslag bepaald op 0—4. Programma zondag 2 februari: Oefenwedstrijd Venray 1Venlose Boys 1 2.30 u. Bekerwedstrijd 3e ronde: America 1Venray 3 2.00 u. Competitie: Wittenhorst 2SW 2 2.30 u. Venray 4Kronenbergen 1 2.30 u. America 4Venray 6 12.00 u. Venray 8—Hegelsom 4 12.00 u. Ook a.s. zondag is Venray 1 weer vrij van competitie. Opnieuw is de oefenwedstrijd tegen Venlose Boys vastgesteld. Dit belooft een interes sante wedstrijd te worden, want de Venlonaren voeren de ranglijst van de 3e klasse aan. Krachtsverschil zal er dan ook niet veel zijn. Het is in ieder geval een wedstrijd die het zien meer dan waard zal zijn. KIENAVOND Heden vrijdag 31 januari is weer een kienavond georganiseerd in het restaurant aan de Oostsingel, Aanvang 8 uur. Grote opkomst ver wacht. volgende sets werden dan ook ver loren met 7-15 7-15 12-15. VC Rooy 2TVC 0—3 Een zeer teleurstellende wedstrijd deze keer van dames 2, dat TVC uit Tegelen ontving. De eerste set begon hoopvol met een kleine voorsprong, maar meer dan 10 punten wist da mes 2 er niet meer uit te halen. In de volgende sets werd er echter niet intensief genoeg meer gespeeld, wat een volledige nederlaag tot gevolg had: 15-5 15-2. Heren: VC Rooy 1Roermond BC 31 In tegenstelling tot vorige week was VC Rooy 1 in een thuiswed strijd tegen Roermond BC in prima conditie. Meteen in de eerste set was het aanvallend spel van de heren zo formidabel dat Roermond BC al gauwi tegen een 15-10 nederlaag aan keek. In de volgende set kwam Roermond BC toch aardig opzetten en won deze set met 13-15. Doch in de derde en vierde set bleek duide lijk dat VC Rooy 1 klasse speelde en met een enorme aanval en hechte verdediging gaven zij hun tegen standers niet veel kans meer. Set standen: 15-8 15-10. VC Rooy 2—Ilvo 2—3 Een overwinning voor Ilvo, die niet helemaal verdiend was. Er wer den bij Ilvo te weinig technische fouten afgefloten, waardoor het spel van VC Rooy niet uit de verf kwam en er jammer genoeg maar twee set overwinningen in zaten, n.l. de 2e en de 4e. Setst.: 11-5 15-7 10-15 15-5 11-15. VC Rooy 3—TVC Verslag? Lyceum 3VC Rooy 4 30 Lyceum 3 was te sterk voor het 4e wat te konkluderen is uit het eer ste setje: 150. In het 2e en 3e set je ging het een heel klein beetje beter: 15-7 15-9. Wedstrijdprogramma voor febr.: 1 februari: Dames 19.00 u.: VC RooyMavok Heren 20.00 u. VC RooyMavok 8 februari: Dames 19.00 u. VC RooyBekkerv. Heren 20.00 u. VC RooyBekkerv.2 15 februari: beide teams vrij. 22 februari: Dames: 20.00 u. TuposVC Rooy Heren: 21.00 u. Tupos—VC Rooy Donderdag 30 januari: Dames: TornadoVC Rooy 2 20.15 u. Zaterdag 1 februari: Dames: VC Rooy 3—VCV 16.00 u. Heren: ConcordiaVC Rooy 2 20.15 u. Lyceum 2VC Rooy 3 15.00 u. VC Rooy 4Tevok 16.45 u. A.s. zaterdag: Venray A2Helden Al 2.30 u. Voor eventuele andere wedstrijden raadplege men de opstellingen op het publicatieadres. A.s. zaterdag spelen de SW veteranen een wedstrijd tegen een elftal van de gemeente. Aanvang 2.30 uur, terrein Oostsingel. Aangewezen: Math. Gommans, Jo Gommans, Hans Gommans, Toon Swinkels, Th. Swinkels B. Assen, M. Beerkens, H. de Bruyn sr., H. de Bruyn jr., Ton Arts Jeu Arts en K. Smals. Competitie 25 januari: Dames: VC Rooy 1Roermond BC 13 Dames 1 draait niet zo best de laatste tijd. Ook deze week moesten zij weer een nederlaag incasseren en wel tegen Roermond BC. De passes van VC Rooy waren vaak te scherp waardoor vooral aan het net nogal wat fouten werden gemaakt. Hoe wel VC Rooy 1 de eerste set won met 158 profiteerden zij te weinig van de opstellingsfouten en de open plaatsen die er bij Roermond BC herhaaldelijk te zien waren. De drie 0—3 Zaterdag 8 februari wordt in Te- gelen een volkscross georganiseerd, waaraan iedereen vanaf 10 jaar deel kan nemen. Het parcours is niet zeer zwaar en aangepast aan de leeftijd. Iedereen die de cross uitloopt krijgt een herinneringsmedaille. De kosten bedragen 0.50 voor junioren en ƒ1,voor senioren. Er zijn reeds voldoende aanmel dingen voor een (kleine) bus. De reis is voor leden van de voetbalclub gratis. Mochten er nog liefhebbers zijn om deel te nemen (misschien leden van de KPL Leunen, Heide, Veulen) dan kunnen deze zich tot a.s. zon dagavond 2 februari schriftelijk op geven bij L. Janssen, Albionstraat 15 met vermelding van leeftijd. Niet-leden van de voetbalclub kunnen tegen betaling van de netto- buskosten per man meereizen als er plaats is in de bus. Programma zaterdag X febr.: Leunen B2Merselo BI 15.00 u. Zondag 2 febr.: Leunen 1Melderslo 2 14.00 u. Leunen 3Wittenhorst 5 12.00 u. A.s. zondag is er van 11 tot 12 uur gelegenheid tot betaling van kontri- butie bij café Kusters. Uitslagen van zaterdag 25 jan.: Maasbree 5Red Stars 1 46 Seta 2Red Stars 2 19 Red Stars 3—JSM 2 7—3 Genooi 6Red Stars 4 55 Red Stars 5Maasbree 10 37 Red Stars 6Armada 7 37 Hegta 3Red Stars 7 19 Red Stars 9Genooi 12 Genooi niet opgekomen Het le team speelde zaterdag te- haar grootste concurrent in de 2e klasse. Hoewel in de eerste ontmoe ting met grove cijfers werd gewon nen; waren onze jongens toch niet zeker van hun overwinning in Maas bree. De heren boden in eigen huis fel weerstand en de strijd ging aan vankelijk ook gelijk op. Tot en met de 8e set was de stand gelijk nl. 4-4, doch hierna besliste Red Stars met twee duidelijke overwinningen de strijd. Red Stars 2 speelde in Sevenum tegen de rode lantaarn-drager van de 3e klasse. Met weinig moeite werd de wedstrijd gewonnen; alleen moest Th. Verhalle in de eerste set de winst bij de tegenstander laten. Red Stars 3 had ook een zware wedstrijd voor de boeg, doch dit bleek veel gemakkelijker te gaan dan werd voorgesteld. Onze heren staken in een uitstekende vorm. Het tempo was voor de gasten schijn baar te hoog. Red Stars 4 speelde in Venlo een slechte wedstrijd; H. Cuppen en H. Thijssen konden het juiste ritme niet vinden. Het gelijke spel dat ze be haalden was voornamelijk te danken aan het goede spel van H. Logotens, die al zijn drie partijen won. Red Stars 5 moest voor de tweede keer zijn meerdere erkennen in Maasbree 10. Deze keer werden ech ter vele sets in drie games gespeeld en de gasten waren nooit zeker van hun overwinning. De tegenpuntjes werden gescoord door mej. A. Ver- blakt 2x en M. Cuppen. Red Stars 6 moest ook voor de 2e keer zijn meerdere erkennen in het 7e team van Horst. In deze wed strijd was het dubbel wel het hoog tepunt van de wedstrijd, na drie spannende games moesten ze de overwinning bij de tegenstander la ten. Voor de tegenpunten in deze wedstrijd zorgde M. Coopmans (2x) en G. Philipsen (lx). Red Stars 7 liet in Hegelsom dui delijk merken dat het nog steeds tot de kampioenspretendenten behoort. Met maar één verloren set keerden de heren huiswaarts. F. Renkens en P. Driessen bleven ongeslagen in de ze ontmoeting. J. Bonants moest één keer de winst bij de tegenstander la ten. Programma 1 februari: In verband met het groot aantal thuiswedstrijden worden de spelers verzocht donderdag en vrijdag op de trainingen aanwezig te zijn daar het mogelijk is dat er wedstrijden zijn die op voornoemde dagen gespeeld moeten worden! Thuiswedstrijden zaterdag 18.00 u. Red Stars 1Armada 2 Red Stars 2Montagnards 1 Red Stars 3Montagnards 2 Red Stars 6Maasbree 11 Red Stars 7DVO 5 Red St ars 8Genooi 8 Uitwedstrijden: Helden 3Red Stars 4 Seta 4Red Stars 5 Vrijdagavond 19.00 uur: Red Stars 9—Hegta 4 Alle spelers dienen zeker een kwartier van te voren aanwezig te zijn. Uitslagen B-klasse: Onder Ons 1OBK 1 Stand: De Burggraaf 1 OBK 1 Onder Ons 1 De Pomerans 1 VOP 2 Los Band 1 Wanssum 1 Uitslagen C-klas: OBK 2Biljartic 2 Stand: Biljartic 1 De Pomerans 2 Ons Genoegen 2 SVCB 1 OBK 2 HGL 2 BCY 2 BCY 2 2 winstpunten in Met nog maar nauwelijks de jaar vergadering achter de rug, het meest serieuze onderdeel van het winter- programma, zijn we nu toe aan het meest lollige gedeelte van het heel jaarprogramma. Zaterdagavond zal n.l. om 20.00 uur in het gemeen schapshuis in Leunen onze voorzit ter, voor deze avond Prins, het car navalsbal openen om daarna het ge luid over te geven aan de boeren- kapel uit Leunen. Interessant is te vermelden, dat de leden van onze automobielclub niet alleen bestaat uit rally-rijders, maar dat er vele leden zich hebben aangemeld voor deze carnavals avond. Vorig jaar was het een mooie bezette zaal, dit jaar hopen we alle leden met hun echtgenote te mogen begroeten. Voorafgaande organiseren we ech ter weer eerst een oriëntatierit zo als ook bij de laatste jaarvergade ring. Weer een ritje speciaal voor beginners en nieuwelingen, maar ditmaal met meer aandacht voor de A-klassers. O.a. zullen ze een klasse mentsproef af kunnen leggen wat echter niet verplicht is. De start van deze rit is om vijf uur bij café-rest. De Burggraaf alwaar vanaf half vijf kan worden ingeschreven. Inschrijf geld is weer slechts 2.50 en waar voor dan toch weer een prijsje te winnen is. Dit alles dus nu zaterdag 1 febr. Ook niet-leden zijn van harte wel kom bij deze rit. 3—7 12—85 12—73 12—63 11—58 12—54 12—51 11—26 2—8 12—81 11—76 11—58 12—55 11—49 11—44 12—37 minde ring. HGL 2 16 winstpunten in min dering. Uitslagen D-klas: HGM 2—Biljartic 2 4—6 Voorlopig eindstand D-klasse: Onder Ons 2 1066 Biljartic 2 1066 SVCB 2 10—52 De Burggraaf 2 1050 HGM 2 10—32 Los Band 2 1030 Los Band 2 4 winstpunten in min dering gebracht. Tussen Onder Ons 2 en Biljartic 2 zal te zijner tijd op een neutraal bil jart een beslissingswedstrijd ge speeld worden om uit te maken wie zich kampioen van de D-klasse mag noemen. Persoonlijke kampioenschappen Voor de eindstrijd 6e klasse voor het persoonlijk kampioenschap VBB hebben de volgende spelers zich ge plaatst: R. Hendriks (Biljartic) A. Sijbers (Los Band); H. Jacobs (HGL) J. Janssen (OBK), H. Dechnar (De Pomerans), H. v. d. Heuvel (De Burggraaf) en J. Verhaegh (SVCB). Reserve is K. van Bohemen (Biljar tic). Deze wedstrijden worden op 30, 31 jan. en 1 februari georganiseerd door de B.C. Los Band in café Verstrae- len, Maasheseweg. K.N.B.B. In café R. van Kuppeveld te Haps worden op 30, 31 jan. en 1 en 2 febr. de districtskampioenschappen Drie banden klasse B georganiseerd. De spelers die zich hiervoor plaatsten zijn: G. Lamers, Mill A. Bardoel Mill P. Vloet, Ons Gen., Overloon S. Rutten, Ons Gen., Overloon J. Voesten, Ons Gen., Overloon H. Volleberg De Ketsers, Venray P. Volleberg, VOP, Venray De wedstrijden beginnen op don derdag 30 januari om 7.00 uur. Het aantal te maken caramboles is be paald op 20. Uitslagen: Lyceum 3VC Rooy 4 30 Lyceum 1Lyceum 2 23 Lyceum 1 incasseerde zaterdag j.l. haar eerste nederlaag van dit sei zoen door met 32 van het tweede team te verliezen. Hoewel het er na afloop van de eerste set niet naar uitzag dat Lyceum nog kans op een overwinning maakte het werd 1511 voor Lyceum 1 in de twee de set was het spel van Lyceum 2 zoveel sterker dat het eerste zestal gewoon geen verweer had tegen het sterke aanvalsspel van de reserves: 315. Dat sterke spel zette zich voort in de derde set. Gevolg: weer een ruime setzege voor Lyceum 2 (615) en een pracht uitzicht op een zege. Lyceum 1 zette echter alle zei len bij in de daarop volgende set en de hoop van het tweede werd om gezet in onzekerheid omtrent het eindresultaat. Dat bleek duidelijk uit het enigszins onzekere spel in de le fase van de laatste set: bij het wis selen van speelveld keek Lyceum 2 tegen een 84 achterstand aan. Maar dat wisselen betekende tevens het einde van de inzinking van het tweede: het werd 98 en via 129 en 1410 uiteindelijk 1510 voor Lyceum 2. Een verdiende zege. De situatie aan de kop van de le klasse is overigens weinig veran derd: Lyceum 1 blijft leiden met 28 punten uit 15 wedstrijden gevolgd door Valuas 2 met 24 uit 15. Lyceum 3 had geen moeit# met plaatsgenoot VC Rooy 4 en won met duidelijke cijfers. Zaterdag worden gespeeld: 16.00 u. Lyceum 4VCSD 17.00 u. ConcordiaLyceum asp. 17.00 u. Lyceum 2VC Rooy 3 18.00 u. Hovoc 4Lyceum 4 19.00 u. IlvoLyceum Zondag: Pupillencompetitie te Venray georganiseerd door VC Rooy. Voor de Lyceum-pupillen de volgende wedstrijden, aanvang 14.15: TuposLyceum ConcordiaLyceum Tevens zondag: aspiranten-dis trictenkampioenschappen te Aarle- Rixtel. Lyceum speelt mee met een team. Dames: BreeHera 213 HerenHeraBree 2217 Programma: De dames moeten a.s. zondag Roermond spelen tegen Haelen. Oostrum 1 verloor zondag j.l. met de kleinst mogelijke uitslag (10) van HRC. Vanaf het beginsignaal ont ketende Afferden een geweldig of fensief, maar door het sterke spel van de Oostrumse verdediging werd er voor rust niet gescoord: 0-0. Na de htee een sterkere thuisclub die in deze fase zeker had moeten doelpunten, maar helaa$ dat gebeur de niet. Tegen de verhouding in was het HRC dat een voorsprong nam. Tien min. voor het einde werd er door Oostrum gedoelpunt, maar om onbegrijpelijke wijze werd dit doel punt niet toegekend. Hoe de Oos- trummers ook bleven werken de ge lijkmaker zat er niet meer in. Al met al is de positie van Oostrum op de ranglijst bedenkelijk geworden. Een compliment voor scheidsrech ter van Soest, die bijzonder uitblonk door zijn resoluut optreden. Programma zondag 2 febr.: Oostrum 1—BW '27 2.30 u. (bekerwedstrijd) Molenwiekers 2—Oostrum 2 2.3( Oostrum 3Geysteren 2 12.00 u. Vastelaovend werpt zijn schadu wen vooruit. Ook bij de politierech ter, die plots twee vorsten en door luchtige dwaasheden voor zijn tafel had staan, terwijl op de publieke tribune kennelijk leden van Raden van XI, zij het in de vermomming van hun doodgewoon dagelijks pak je, aanwezig waren. Trouwens de vorsten hadden ook niet hun be- pluimde steken op en op hun brave borsten prijkte nu geen enkele me daille. Vrouwe justitia verstaat geen scherts, zelfs geen vastenavond En zo hoorden we uit de aanklacht van de officier dat beide beklaagden vorsten waren van carnavalsvereni gingen. De een die van de officiële vereniging uit het dorp, de ander die van een kegelclub uit datzelfde dorp. Ja, hoe gaat dat.Op een zeker moment blijkt dat ook zo'n dorp niet in de vaart der volkeren mee kan en helemaal niet in tel is als er geen carnavalsvereniging is. Terwijle van de standing van plaats en streek komt er dan een carnavalsvereni ging, die zich ten doel stelt het dorp mee te laten tellen en op te stuwen in genoemde vaart gedurende de dwaze dagen. Met veel pijn en moei te komen er kostuums, komt er een vorst en een prins en komen er on herroepelijk financiële en andere trubbels. Een van die trubbels was dat een van de plaatselijke kaste leins van oordeel was dat de offi ciële klup bij hem te weinig verteer de en consumeerde. Om zijn omzet toch op peil te houden wist hij de in zijn café gehuisveste kegelclub zo ver te krijgen dat ze een soort tegen regering vormde; een nieuwe car navalsvereniging was geboren. En in plaats van gezellig samen het feest der feesten te vieren, ging men el kaar in de wielen zitten rijden, let terlijk en figuurlijk. In plaats van samen te werken, ging men „jen nen" ontstond er tweedracht in dit anders vredige dorpje. De een hield een ziting, waarin van de andere partij niets overbleef en de ander hield een bal, waarbij de ene partij de zaak in het honderd joeg. En wat reeds lang te voorzien was is dan op een gegeven ogenblik gebeurd. De vorsten in hun schoon ste uitrusting kwamen tegenover el kaar te staan. Hun veren trilden op de machtige mutsen, als de staarten van een nieuw soort kemphanen. En om te bewijzen dat hun voorvaderen „ergens" van de Germanen of de Ba tavieren afstamden gebruikten ze hun vorstenstaven als knotsen, waarmee de vernederingen, de pes terijen van maanden zich ontlaad den. Men beukte eikaars hoeden in elkaar, men trok eikaars veren uit en de medailles vlogen in het rond deze verschrikkelijke vasten avond-slag. Toen het vuur geblust was, de staven kapot waren, de me dailles kwijt en de koppen bebloed waren, heeft een stoere politieagent de beide vorsten meegenomen naar huis en proces-verbaal opgemaakt. De politieagent heeft er weet van gehad want ieder lid van beide ra den van XI had zo zijn eigen ver klaring over het ontstaan van deze strijd en wie nu feitelijk de eerste klap had gegeven. Hij moest 22 vel len met verklaringen vol tikken en toen was de stand nog 11-11. De officier kon het leuke van die geschiedenis helemaal niet zien. De beide vorsten kregen een donder preek over hun doorluchtige maar kale hoofden, waaruit duidelijk bleek dat de officier helemaal geen liefhebber was van de bekende feestneus. Want politie en rechters moeten juist door dat feest dikwijls heel wat overuren maken, vertelde hij Wie begonnen was interesseerde hem in feite ook weinig. Hier ston den twee mannen terecht, die zich een waardigheid aangemeten had den, die ze blijkens hun gedragingen niet waar hadden kunnen maken. In plaats van hun onderdanen op te stuwen in de vaart der volkeren hadden ze hun dorp en zichzelf door de slijk gehaald, twist en tweedracht gezaaid. Onder dat justitioneel ge donder werden de vorsten steeds minder vorst en steeds meer manne tjes, die kennelijk met hun figuur geen raad wistenEn op de pu blieke tribune stonden de krijgshaf tige volgelingen van weleer te loeren hoe ze met goed fatsoen de kuier latten zouden kunnen nemen. De eis was 75,per man en twee weken voorwaardelijk. De voorma lige vorsten hadden hier geen ant woord oo, als dat er een was, die zei dat 't toch wel een bietje veul was „Wat U gedaan hebt is nog veul, veul meerklonk het achter de rechterstafel. Maar men had kenne lijk de indruk dat de rechter graag de straf op 11gezet had en 2 x 11 dagen voorwaardelijk. Maar dat kan niet vanwege het decorum en Vrouwe Justitia en zo daarom wer den het 60,en 2 weken voor waardelijk, terwijl ze de vaderlijke raad meekregen het in het vervolg wat vreedzamer aan te doen en ge zellig samen feest te vieren. En weer had men het gevoel dat de rechter het Alaaf op zijn tong brandde. Maar hij dacht bijtijds aan het decorum en de zaak liep heel gewoon af. De mannetjes sjokten de zaal uit, zonder veren, zonder me dailles en geen hofkapel speelde triomfantelijke stukken als van Mien en d'r feestneusHet feest was uit en de kater was overgebleven. ADVERTEER IN PBEL EN MAAS

Peel en Maas | 1969 | | pagina 10