MEMISA Kerkelijke Diensten geboortecijfer van 26 jan. tot en met 1 febr. Vredeskerk Venray SIMCA1301/1501 mms drukwerk TRUCK-SERVICE Als U, lezer, zich even zou willen voorstellen, wat het voor U zelf, voor Uw gezin, Uw familie, zou betekenen als U niet de beschikking had over Uw dokter, over de zusters van het Groene Kruis, over de kraamverzorgsters, over de ambu lance-wagen, over het ziekenhuis, over specialisten, over het ziektegeld, over Uw ziekenverzekeringWat zou U dan ergens een „hopeloos" geval zijn. En wat vinden we het fei telijk vanzelfsprekend dat al deze mensen, deze diensten klaar staan, als ons iets gebeurt, als we ziek of ellendig zijn. Zondag aan de kerkdeur of in de kerk helpt een kollekte- schaal of -mand ons er aan herinneren dat er op deze we reld miljoenen mensen zijn voor wie die medische hulp geen vanzelfsprekendheid is, maar een geluk, een Gods gave, om dat Uw gift daarop, in verre landen pillen en poeders mo gelijk maken tegen besmettelijke ziekten, ziekenhuizen doen verrijzen, nood helpen lenigen. Want zondag kollekteert de MEMISAde Medische Mis sie Aktie. Terwijl wij ons dik maken over de BTW en de steeds hoger wordende sociale lasten en prijzen, zorgt de MEMISA dat er minder kinderen hoeven te sterven, minder melaatsheid is, minder geschonden en verminkte mensen zijn, meer zie kenhuizen, meer hygiëne U kunt volstaan met Uw zondagse kwartje, want het leven is zo al zo duurDat merkt hoogstens een of andere zieke mens, heel ver van ons af, omdat hij dan niet geholpen kan worden Men kan er ook een offer op leggen, op die schaal. Een of fer, omdat men zelf gezonde kinderen heeft, omdat men zelf alle mogelijke medische hulp vlak bij heeft, omdat men dank baar isMaar vooral omdat men christen is, die weet wat christen-zijn betekent, er te zijn voor de naaste Het is aan ons of MEMISA namens ons haar werk kan blij ven voortzetten FAROC.HIEKERK venray Priester van de week: Kap. J. H. Driessen Dr. Poelsstraat 2 - Tel. 2385 MEMISA-ZONDAG. Na de H. Mis van 19 uur op zaterdag 25 jan. en na de H. Missen op zondag 26 jan. zal kerkdeurkollekte gehouden wor den voor de Medische Missie Aktie. Zondag: 8 uur ouders Janssen- Huybers; 9.30 hoogmis voor de paro chie; 11 uur Comelis Akerboom; 18 uur Jan Poels vwg. O.V.S.V. Maandag: 7.30 Leonard van Stip hout; 8.15 leden en overl. leden van handboogschutterij Diana; 9 u. An- toon van Osch; 19 uur fam. van Dijck-Strik. Dinsdag: 7.30 Antoon Creemers; 8.15 Willem Oudenhoven; 9 uur Th. Pouwels; 19 uur Sjeng Janssen. Woensdag: 7.30 Johannes Hendri- cus Hubertus Oudenhoven als stich ting; 8.15 Anna Andiolo vwg. de buurt; 9 uur Mevr. Hendriks-Camps vwg. een kennis J.; 19 uur Herman Coopmans en ouders als stichting. Donderdag: 7.30 Th. Droesen en echtgenoten, H. Poels, Anna Poels en kind, als stichting; 8.15 Martin Thuyls; 9 uur bijz. int. (Z). Vrijdag: 7.30 Peter van Meyel als stichting; 8.15 ouders v. d. Munck- hof-Goumans; 9 uur Antoon Fleur kens en echtgenote; 11 uur plech tige huwelijksmis voor het bruids paar Hesen-Jans-Beken; 19 u. ouders Bouten-van Meyel. Zaterdag: 7.30 overl. fam. Hendr. Arts en Jacoba H. Janssen als stich ting; 8.15 ouders Verstraelen-van Meyel; 9 uur Mevr. Janssen-Derkx; 16 uur plechtige huwelijksmis voor het bruidspaar Busse-v. Daal; 19.00 Cornelis Akerboom. Akolietenlüst Zaterdag 25 jan.: 19 uur W. Jans sen en T. Janssen. Zondag 26 jan.: 8 uur J. Bollen en J. van Ham; 9.30 H. Ebberink en J- Laurensse ;11 uur H. Manders en A. Stevens; 18 uur J. Thielen en G. Cox. Misdienaarslü st Maandag, dinsdag, woensdag: 7.30 Paul Zwitserlood en Bert Verbrug- gen 8.15 Adje Verbeek en Martin Spee; 19 uur Wim Kremer en Lam bert Janssen. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 7.30 Pieter Janssen en Leon Oudenho ven; 8.15 Gerard van Veghel en Huub Janssen; 19 uur Hub Gooren, Boudewijn van Grinsven (alleen vrijdag). Vrijdag: 11 uur huwelijksmiso Jos Swaghoven en Caspar Michels. Vrijdag: 11 uur huwelijksmis: Jos Laurensse en André Gooren. PAROCHIE PATERSKERK Priester van de week: P. Seraph. Elschot Zondag: 3e zondag na Driekonin gen. ;H. Missen: 7.30, 9.00, 11.45 hoogmis 10.15; avondmis 18.00 uur. Vrijdag: om 15.00 pl. H. Mis, waar onder huwelijkssluiting van het bruidspaar Derkx-Wijnands; 19.00 u. avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: om 5 uur en 6 uur en na de avondmis tot 8 uur gelegen heid om het sacrament der biecht te ontvangen; om 18.30 avondmis als zondagsviering. Mededeling: Zondag 26 januari: jaarlijkse kol lekte voor de MEMISA, de medi sche missie-aktie. Helpen we die mensen, wier ziektes lang niet zo goed verzorgd kunnen worden als de onze. Wij zijn ook voor hen verant woordelijk. Misintenties Zaterdag: 18.30 overl. ouders Cle- ven-Weys. Zondag: 7.30 voor de genezing van een zieke; 9 uur Wilhelm Litjens; 10.15 parochie; 11.45 Lambertus Janssen (v.w. buren en kaartclub) 18.00 Jan Clephas. Maandag: 7.45 A. Coenen-Hout- ackers; 8.30 Gerard Geurts; 19.00 u. Zr. Jeanne Oudenhoven. Dinsdag: 7.45 welslagen van een examen; 8.30 Jan Arts en Everdina Janssen; 19.00 overl. fam. van Aars- sen, Bergs en Alders. Woensdag: 7.45 overl. fam. Gou- mans; 8.30 Lambertus Janssen; 19.00 Jan Clephas (v.w. de buren). Donderdag: 7.45 fam. Goumans; 8.30 levende en overl. fam. Hoede- maekers; 19.00 Jacobus Hub. Tho massen en Gertruda Custers. Vrijdag: 7.45 A. Coenen-Houtackeers 8.30 t.e.v. de H. Geest; 15 u. bruids paar Derkx-Wijnands; 19 u. Gezins mis Elisabeth-Geurts. Zaterdag: 7.45 Zr. Jeanne Ouden hoven; 8.30 Petronella Poels D.O. 18.30 bijz. intentie. Dienbeurten Akolieten Zaterdag: 18.30 Victor Pop en Jan Schellekens. Zondag: 7.30 Carlo Feller en Huub Arts; 9.00 Jos Jeuken en Jac. Claes- sens; 10.15 Frans Bonants en Jos Hendricx; 11.45 P. Philipsen en Ant. Claessens. Dienbeurten Misdienaars Zondag: 18.00 E. Comelissen en M. Fleurkens. Maandag, woensdag en vrijdag 7.45 Henk Hendrix en Frans Jeuken 19.00 Geert Hendricx en Simon Claessens. Dinsdag, donderdag en zaterdag: 7.45 E. Cornelissen en M. Fleurkens 19.00 Marco Pop en Hub. v. d. Put ten. Vrijdag: 15.00 huwelijksmis Luc en Paul Janssen. Zondag: 3e zondag na Driekonin gen. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Piet Voss. Zondag: 7.30 leesmis voor overl. ouders Hendriks-Seijkens; 9.00 lees mis voor overl. fam. Jansen-Man- ders; 10.00 hoogmis jaardienst voor overl. Wilhelmina van Dijk-Reijnen; 11.30 leesmis voor overl. fam. v. d. Laar-van Loon; 18.30 avondmis voor Gertruida van Hoof-Hoex. Maandag: 8.00 leesmis voor overl. Jos. van Li erop; 19.00 avondmis v. overl. Hermine v. d. Vorst (buurt). Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. Albert Stevens; 19.00 avondmis voor overl. Gertruud Janssen-Keilholz. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. Johanna v. d. Berg-v. d. Schaal; 19.00 avondmis voor overl. vader Wim Swinkels en zoon Harry. Donderdag: 8.0Ó leesmis voor ze gen in een gezin en voor een overl. vader; 19.00 avondmis voor overl. Wim Peters (van de Kath. Bouwvak kers Bond afd. Venray). Vrijdag: 8.00 leesmis voor overl. Wim Oudenhoven; 19.00 avondmis voor overl. Antoinette van Mill. Zaterdag: 8.00 leesmis voor het geestelijk welzijn van een meisje; 19.00 avondmis voor overl. Wim van Gastel. Zaterdag: biechtgelegenheid van 5 tot 7 uur. Misdienaarslijst van 25 jan. - 1 febr. Boekjes: 10 uur: W. Tijssen, G. Willemsen, L. van Els, S. Claessen. Zondag: 7.30 W. Tijssen, G. Wil lemsen; 9.00 H. Linders, J. v. Meyel; 10 u. T. van Toor, R. Jans, M. Ei bers; 11.30 S. Claessen, L. v. Els; 18.30 M. Dicker, B. Pelzer. Week I: 8.00 M. v. d. Bekerom, M. Dicker; 19.00 J. Schattorie, W. Hermans. Week II: 8.00 H. Kusters, H. Lin ders; 19.00 M. v. d. Bekerom, M. Dicker. HERVORMDE GEMEENTE Zondag begint de dienst voor de Protestanten in de kapel van Ma- riannhill aan de Westsingel om tien uur. Predikant is de Weleerw. Heer Keers. Zondag: 3e zondag na de Ver schijning van de Heer. Aan de kerk deur kollekte voor de Memisa. 8 H. Mis tot int. fam. Kessels; 10 u. Hoogmis, overl. fam. Michels-Thie- len. Maandag: 8.30 H. Mis voor de le vende en overl. leden van de hand boogschutterij St. Anna. Dinsdag: 8 u. gest. gez. jrd. fam. Berden-van Deursen. Woensdag: 8.45 Antoon Fleurkens (bejaarden). Donderdag: 8 u. overl. fam. Aben- van Hees. Vrijdag: 8 u. gest. gez. jrd. Elisa beth Thuyls. Zaterdag: 8 u. overl. fam. Ver- meulen-Moorrees; 19 uur Johan Camps. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 3e zondag na Driekonin gen. In alle Missen kollekte voor de MEMISA. 7.30 leesmis; 8.30 maandd. Gertr. Classens-Wismans10 uur hoogmis t.e.v. O.L. Vrouw en St. Machutus. Maandag: 8.00 leesmis. Dinsdag: 8.00 jaard. Arnoldus Rut ten. Woensdag: 8.00 t.e.v. O.L. Vrouw voor priesterroepingen. Donderdag: 8.00 voor overledenen. Vrijdag: 8.00 voor Henricus Baten. Zaterdag: 8.00 maandd. Henricus Heidens; 19.00 maandd. Johanna Claessens-Verstappen en overl. zoon Gerrit. •PAROCHIE CASTENRAY Zaterdag 25 jan.: 17.00 leesmis v. dank Wed. Roelofs. Buskollekte MEMISA! Zondag: 3e zondag na de Verschij ning van de Heer. 8 u. lsm. fam. Wismans-Wijnhoven; 10 u. hgm. v. d. Parochie. Maandag: 8.00 gez. maandd. Gertr. Tielen-Thielen. Dinsdag: 8 u. gez. mnd. Anna Steeghs-Henckens. Woensdag: 8 u. Gezinsmis tot int. van hen die offeren. Donderdag: 8 u. gest. gez. jrd. Wil lem Thielen en Lamberdina Weys. Vrijdag: 8 u. gest. gez. jrd. Willem Classens. Zaterdag: 8 u. leesmis t.e.v. O.L. Vrouw tot int. offeraars. Biechtgel. 18.3019.00 uur. Kerkpoetsen: Nelly Kunen en Henny Druggen. Misdienaars: W. Kunen-W. Clas sens J. Peeters-G. Vullings. Akolieten: L. Heidens, Jan Kunen, H. Rambags, L. Rambags. voor van den munckhof n.v. Zondag: 3e zondag na de Verschij ning van de Heer. 7.30 leesmis voor Maria Pubben; 10 uur hoogmis voor de parochie; 11.30 leesmis uit dank baarheid tot int. fam. Gellings-van Rijswijck. Maandag: 8.00 best. jgt. voor Frans Michels, echtgenote en dochter. Dinsdag: 8.00 gez. H. Mis voor Marinus Thijssen. Woensdag: 8.00 gest. jgt. voor Lambertus Lemmens, Catharina Hoedemakers en kind. Donderdag: 8.30 H. Mis voor An toon Verhaeg, te verzorgen door de schoolkinderen. Vrijdag: 11.00 pl. huwelijksmis voor het bruidspaar Arts-de Rijck; 14.30 pl. huwelijksmis voor 't bruids paar v. d. Akker-Jacobs. Zaterdag: 19.00 avondmis v. Mari nus Thijssen v.w. de buurt. Biechtgelegenheid: dagelijks na de H. Mis en voor en na Avondmis. "RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 3e zondag na Driekonin gen. 7.45 vroegmis v. d. zielerust van Johanna Hubers-Bloemen; 10 uur hoogmis v. d. zielerust van over ledenen. Door de week H. Mis om 7.45 u. Maandag: v. d. zielerust van een overledene (D. v. B.). Dinsdag: t.i.v. fam. Arts-Ploegma kers. Woensdag: t.b.i. (Horst). Donderdag: t.b.i. (St. Anthopis). Vrijdag: v. d. zielerust van over ledenen. Zaterdag: 19.00 avondmis tot int. van fam- Lenkens-Vloet. Biechtgelegenheiddagelijks vóór H. Mis. RECTORAAT HEIDE Zondag: 3e zondag na de verschij ning van de Heer. 7.30 leesmis tot int. van de familie Willems-van Meijel; 10 uur Hoogmis voor het rec toraat. Akolieten: Jacques Derikx en Piet Rutten. Misdienaars van de week: Karei Arts en Martien Peeters. Kerkdeurkollekte t.b.v. „Memisa". Maandag: 7.30 leesmis voor Johan nes en Hendrikus van Kempen. Dinsdag: 7.30 leesmis tot int. van de familie Maas-Janssen. Woensdag: 7.30 leesmis voor Maria Elbers-Manders. Donderdag: 7.30 leesmis voor het rectoraat. Zaterdag: 7.30 leesmis voor het rectoraat. Biechtgelegenheid: van 6— 7 uur. Te 7 uur Avondmis voor Pe ter Ewals en Johanna Strijbosch. Kerkpoetsen: Truus en Gerrie Gielens. Zondag 26 januari: 3e zondag na de Verschijning van de Heer. Memisa-kollekte. Zondag: 8 uur leesmis voor zal. Peter Mathijs de Lauw; 10 uur Hgm. zal. Lambertus Janssen, verpleeg sters Groene Kruis. Maandag: 8 uur lsm. zal. Wilhel mus Geurts. Dinsdag: 8 uur leesmis zal. Th. Bingen. Woensdag: 8 uur leesmis zal. Anna van Rijswijck-Verheyen. Donderdag: 8 uur leesmis zal. Ma ria Kunen-van Rens. Vrijdag: 8 uur leesmis uit dank baarheid Jan Aerts. Zaterdag: 8 uur leesmis. voor Priesterstudenten. Maria Lichtmis, Presentatie van de Heer in de tem pel. 7.30 's avonds leesmis voor zal. Piet Cleven, fam. Strijbos. Akolieten voor 26 jan.: Harr.ie Gie- len, Mart. van Staveren en Piet Mul ders. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 3e zondag na Driekonin gen. 7.30 leesmis v. Thomas Michels; 8.45 maandd. v. Maria van Soest- Swinkels; 10 uur Hoogmis voor de levende en overl. leden van de boe renleenbank bij gelegenheid van het 25-jarig bestaan; 11.30 leesmis voor de parochie. Maandag: 8.00 weekdienst voor Jacques Janssen. Dinsdag: 8.00 weekdienst v. Leo nard Maesen. Woensdag: 8.00 leesmis v. d. overl. faifl. Rongen. Donderdag: 19.00 avondmis: mnd. vo.or Piet Verheyen en Maria Lit- ïens.. Vrijdag: 8.00 geen mis; 2.00 huwe lijksmis voor het bruidspaar Jans- sen-Classens; 3.00 huwelijksmis voor het bruidspaar Goemans-Rooyak- kers. Zaterdag: 19.30 leesmis v. d. overl. fam. Stoffelen-Kroon. a«ibw*. v Zondag: 3e zondag na de Verschij ning des Heren. Om 7.30 leesmis voor de parochie; 9 uur hoogmis voor Theodora Martens-Heezen; om 10.30 leesmis voor Antoon Peeters v.w. de buurt. Maandag: 7.30 gesticht jaargetijde voor Johanna en Catharina Goe- mans 8 uur leesmis voor Martinus Kusters. Dinsdag: 7.30 leesmis - voor Wil helm Gommans 8 u. leesmis voor Antoon Emons. Woensdag: 7.30 leesmis van dank zegging (van Osch); 8 u. leesmis v. Jean Jacobs. Donderdag: 7.30 leesmis voor Ja coba Goumans-Peters; 8 u. leesmis voor Hendrik en Piet Claessens (kin dermis). Vrijdag: 7.30 gesticht jaargetijde voor de Eerw. Zuster Jeanne; 8 uur leesmis voor de overl. fam. Wis- mans-Loonen. Zaterdag: 8 u. leesmis voor Vic tor Asselberghs; 's avonds om 7 uur leesmis voor Harry Cuppen. Akolieten in de week: 7.30 Theo en Peter Voermans; 8 uur en zater dagavond Th. Stevens. Zondags: 7.30 Jac. Koenen en M. Koch; 9 u. J. Reintjes, J. de Lauw, Tonny en Theo Cornelissen; 10.30 Jongerenmis: B. van Hees en J. Heidens. RECTORAAT SMAKT Zaterdag 25 jan. om 7 uur Avond mis int .fam. Koenen-Coppus. Tijdens deze avondmis en morgen is kollekte voor de Memisa. Zondag: 7.30 H. Mis voor Martinus Geurts en Anna Maria Heidens; 10 uur Hoogmis int. fam. Koenen- Coppus. Maandag: 9 uur H. Mis. Dinsdag: 9 uur H. Mis voor een zieke. Woensdag: 9 uur H. Mis t.e.v. de H. Jozef. Donderdag: 9 uur H. Mis voor overl. ouders. Vrijdag: 9 uur H. Mis tot zekere intentie. Zaterdag: 9 uur H. Mis; 's avonds om 7 uur te Smakt: Avondmis int. fam. Wijnhóven-Braun. In verband met de muziek- en toneeluitvoering is de avondmis te Holthees om 6 uur. FRIESLAND HOOGSTE KINDERTAL NEEMT AF De grote gezinnen, die vroeger vrij algemeen voorkwamen, beginnen ook in ons land een steeds grotere zeldzaamheid te worden. De daling van het geboortecijfer is beslist niet een typisch Nederlands verschijnsel, maar een fenomeen van de westerse cultuur. De echtelieden staan als ontvan gers en dragers van deze cultuur onder invloed van al die krachten, die op de hen omringende cultuur inwerken en die hun stempel druk ken op de levensstijl van de samen leving. Toch werken deze krachten niet overal in gelijke mate. Hoewel in ons land de huwelijksvruchtbaar heid overal daalt, varieert dit bij voorbeeld voor de verschillende pro vincies toch sterk. DALING GEBOORTECIJFER IN KATH. PROVINCIES Friesland is de vruchtbaarste pro vincie. Per 1000 gehuwde vrouwen werden daar in 1967 172,8 kinderen ter wereld gebracht. Het laagte record was in Noord-Holland, name lijk 128,2 per 1000 gehuwde vrou wen. Overwegend agrarische provin cies hebben een hoger geboortecijfer dan provincies met grote stedelijke kernen. Volgens de statistieken over 1967 kwamen na Friesland, Over ijssel, Noord-Brabant, Gelderland en Drenthe als de „vruchtbaarste" pro vincies uit de bus, terwijl in Noord en Zuid-Holland het geboortecijfer het laagst lag. Opvallend was de be trekkelijk lage huwelijksvruchtbaar heid in Limburg (136,9 per 1000 ge huwde vrouwen). Overigens is in alle provincies het geboortecijfer gedaald, maar een ge lijking met de periode 19591961 toont aan dat deze daling zich in sommige provincies zeer sterk, in andere provincies daarentegen zeer zwak manifesteerde. In 1967 daalde de huwelijksvrucht baarheid in de katholieke provincies Noord-Brabant en Limburg veruit het sterkst, vergeleken met de pe riode 19591961, terwijl bijvoor beeld in de provincie Groningen er nauwelijks een daling optrad. Daar door was Groningen in tegenstelling met de jaren 1959—1961 niet langer de provincie met het laagste geboor tecijfer. AUTOMOBIELBEDRIJF ROM STATIONSWEG 183 TELEFOON 2325 OOSTRUM VEN RAY Het ralley-seizoen 1968 voor onze vereniging werd zaterdagavond j.l. afgesloten met de jaarvergadering welke door een redelijk aantal le den werd bezocht. Plaatsvervangend voorzitter P. v. d. Sterren, werkte in een record tempo de agendapunten af, waarvan de bestuursverkiezing wel het belangrijkste was. Daar iedereen het er mee eens was, dat het bestuur met een bestuur van 9 man moeilijk werken is, werd met algemene stemmen besloten dit te rug te brengen tot 5 zodat de vol gende bestuurderen het komende jaar een zware taak wacht: voorzit ter J. Jansen; penningmeester G. Bom; sekretaris P. Jansen en com missarissen Th. Cremers en Fr. Janssen. Nadat de grotere en kleinere pro blemen waren opgelost werd over gegaan tot het uitreiken van de prij zen van de voor de vergadering ge organiseerde rit. Hierbij kwam de volgende uitslag uit de bus. A-klasse: J. Imming, Sevenum. B-klasse: 1. Koevoets; 2. Dames Creemers; 3. A. Swinkels; 4. P. Derks allen uit Venray. C klasse: 1. Mevr. Jansen-v. Daal; 2. A. Swinkels, Leunen; 3. P. van Es, Venray; 4. J. van Es, Venray. En nadat de voorzitter de leden nog eens extra had aangespoord het carnavalsbal en de daaraan ver bonden rit op 1 februari niet verge ten, besloot hij deze vruchtbare ver gadering. M.A.C. '68 - TIENRAY Op zondag 26 januari organiseert MAC '68 in Tienray de Karnavals- rit, uitgezet door Jac. van der Ster ren uit Horst en wordt verreden vol gens Reglement KNMV 1968. De lengte van de rit is ca. 48 km en het gemiddelde is 24 km/uur. Er is een vrije start van half twee tot half drie. U kunt naar eigen keuze starten in de A of B klasse. De prij zen zijn naar de klasse aangepast, zodat A-rijders, die het vak kennen, niet tekort worden gedaan ten op zichte van de beginners in klasse B. De prijsverhouding is 1/3 en het inschrijfgeld 10,— per voertuig. Leden van M.A.C. '68 5, Er kan vanaf kwart over één in geschreven worden op de Markt te Tienray. Het lokaal is met twee oranje vlaggen aangegeven. De prijsuitreiking is zo spoedig mogelijk na het sluiten van de fi nish. Een bijna 24 uur durende zoekaktie van ruim 50 m'ilitairen en zeer vele politiemannen uit Venray en omgeving, naar de vermiste mevrouw van Bergen-van Gestel, resulteerde zondagmorgen in het vinden van haar stoffelijk overschot nabtf de Hiept, zoals op de voorpagina van dit blad vermeld. Uiteraard had de aanwezigheid van de vele militairen in Venray de belangstelling en aandacht van het publiek.

Peel en Maas | 1969 | | pagina 6