"We bewegen ons naar een meer persoonlijk beleefd geloof. Er is geen andere weg mogelijk, als wij de jonge mensen willen helpen, die overal in de wereld niet Christus verwerpen, maar wel een kerk die alles wil voorschrijven." Dit zei Mgr.Bluyssén, bisschop van Den Bosch: de kerk-in-beweging is uw gezinsbijdrage méér dan waard Om dit niet alleen te zeggen maar er ook achter te blijven staan, moet men jong van hart zijn. En de wereld van vandaag en morgen begrijpen. Dat begrijpen van de jonge mensen is geen voor recht van een bisschop Vele mensen binnen en buiten de kerk doen dat óók. Het is nu normaal ronduit te zeggen hoe men over de dingen denkt. Daarom gebeurt er nu zoveel. In de hele christe lijke wereld is verheugende beweging.Van gelovigen, die zich vrij voelen mét God, mét Christus, mét u, mét heel de mensengemeenschap van nu. Er is verbondenheid, een overal bij betrokken zijn. Er is een strijdbare aktiviteit, om de grote mensen liefde van Christus in nieuwe vormen dienstbaar te maken aan de toekomst. Luister met oor en hart naar deze tijd, waarin onze oude kerk op weg is weer springlevend-jong te worden. Steun het positieve dat de kerk-in-beweging biedt. Daadwerkelijk. Oók met uw bijdrage. Uw kinderen geeft u zó een toekomst in Christus, waarin ze kunnen geloven. Als u jong bent, krijgt ook uw eigen leven meer inhoud en perspectief. Publikatie in het kader van de nieuwe gezinsbijdrage-aktie 1969 voor 360 Limburgse parochies en rectoraten.

Peel en Maas | 1969 | | pagina 8