.ooit eens met hem gesproken over waar hij staat: samen met u in deze wereld? de kerk-in-beweging is uw gezinsbijdrage méér dan waard Hij is één van vele christen-medemensen in onze wereld. Toen hij priester werd, beloofde hij trouw aan Christus, en de mensheid. Daarna gebeurde, wat in onze tijd onvermijdelijk was: steeds meer mensen - ook priesters - konden hun „oude" kerk niet meer ten volle verstaan. Steeds meer mensen wilden de kerk dichter bij de werkelijkheid brengen. Bij de werkelijkheid van vandaag. Zó ontstond de kerk-in-beweging. Een kerk- midden onderons-van ons,middenin de wereld. Volgzame gelovigen" werden het aktieve „Gods' volk onderweg". Bisschop Bekkers was in ons land een der grootsten die ons daarbij de weg wees. Middenin dit grote gebeuren staan onze priesters. Ze ondergaan stroom en tegenstroom, kritiek en mee-leven. Maar getrouw aan Christus en de mensheid, staan ze bij u; zijn ze van u. Werk met hen samen. Er is nog véél te doen! Bereikt of in beweging is e eigen verantwoordelijkheid in geloofs beleving erkenning van andere kerken, gods diensten en overtuigingen als gelijken voor God. aktief meewerken aan de oplossing van de noden in de wereld bepaling van de nieuwe plaats van de kerk in de wereld, samenspraak over: geboorteregeling, celibaat, versobering uiterlijke praai, de tegenstelling conservatief/vooruit strevend, benoemingen e onderling overleg door pastoraal con cilie, pastorale raad, gespreks- en werkgroepen openheid over kerkfinanciën persoonlijker geloofsbeleving door eucharistie-viering in nieuwe vormen wederzijdse doop-erkenning door de Christelijke kerken andere regeling voor het gemengde huwelijk interparochiële samenwerking onze nieuwe katechismus Zo is er méér. Mijlpaal is ook: steun aan de kerk via de gezins bijdragen (daar praat uw pastoor niet graag over, maar nodig heeft hij ze welf) Publikalio in hel kader van de nieuwe gezinsbijdrage-aklie 1969 voor 360 limburgse parochies en recloralen.

Peel en Maas | 1969 | | pagina 15