Wat is er zo verrassend aan onze nieuwste Philips apparaten? H.NACEIHOUT H.NAGCLHOUT Houd uw snelheid intoom! Nieuwe techniek Venrayse testvlieger Jacobs werd luitenant V.C.R00Y BADMINTON HERVORMDE GEMEENTE Znodag begint de dienst voor de Protestanten in de kapel van Ma- riannhill aan de Westsingel om tien uur. Predikant is de Weleerw. Heer Keers. Zondag: le zondag na de Verschij ning van de Heer. 8.30 Catharina Arts-Heidens 10 uur Hoogmis, gest. jrd. Jacobus Wilms en Wilhelmina Lemmen. Maandag: 8 u Martinus Reijnders en Petronella Kleuskens-Verheijen. Dinsdag: 8 u. Johanna Zegers- Camps. Woensdag: 8.45 Petronella Derks (bejaarden). Donderdag: 8 u. int. fam. Jeucken. Vrijdag: 8 u. overl. fam. Thielen- Steegs. Zaterdag: 8 u. Wim Paules; 19.00 H. Mis voor de parochie. Kerstgave voor Oostrumse missie zusters 675,82. Kollekte kerstavond vrouwenbond N.K.V. 122,76, totaal 798,58. Zondag: Eerste zondag na de Ver schijning des Heren. Om 7.30 leesmis voor de parochie; 9.00 hoogmis voor Gerard Hendricx; 10.30 leesmis voor de overleden familie Vullings-Mi- chels. Maandag: 7.30 leesmis voor Victor Asselberghs; 8 u. leesmis voor Jo hannes Janssen, echtgenote en overl. kinderen. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Marti nus Direks en echtgenote; 8 u. lees mis voor Martinus Heesen en Hen- drika Heesen-Verdellen. Woensdag: 7.30 gesticht jaargetij de voor Antoon Michels en Johanna v. d. Voort. Donderdag: 7.30 leesmis voor Mar tinus Kusters; 8 u. leesmis voor Ant. Loonen, echtgenote en Johanna Ver- heijen-Loonen, kindermis. Vrijdag: 7.30 leesmis voor Wil helm Gommans; 8 uur leesmis voor Jacoba Goumans-Peters. Zaterdag: 8 u. leesmis voor de overleden familie van Osch-Kusters; 's avonds om 7 uur leesmis voor de overleden familie Verkoeijen-Jans- sen. Akolieten in de week: 7.30 Harry van Hees en Bert Verstappen; zater dagavond en 8 uur Gerrit Heiligers. Zondags: 7.30 H. Baltussen en W. Cornelissen; 9 u. L. Reintjes, J. Koe nen, M. Koch en J. Reintjes; 10.30 J. de Lauw en Bert van Hees. PAROCHIE YSSEISTEYN Zondag: le zondag na Driekonin gen. 7.30 leesmis v. d. parochie; 8.45 leesmis voor een ernstige zieke; 10 u. Hoogmis, jaarg. v. Harry Stiphout; 11.30 leesmis. Maanlag: 8.00 gesticht jaarg. v. Maria Janssen-Droesen. Dinsdag: 8.00 gesticht jaarg. v. Al- bert Fleurkens en Elisabeth Claes- sens. Woensdag: 8.00 gesticht jaarg. v. Piet Mulders en Maria Thissen. Donderdag: 19.00 leesmis v. Peter Joh. Philipsen. Vrijdag: 8.00 leesmis voor Marti nus Arts en Anna Arts-Janssen. Zaterdag: 19.30 avondmis v. d. overl. fam. Derkx-Coenen. PARpCHIEKERK MERSELO Zondag: le zondag na de Verschij ning des Heren. 7.30 leesmis voor To Flinsenberg-Gooren; 10 uur Hoogmis voor de parochie; 11.30 leesmis voor Gerrit Borssen en Ryer van Valken goed. Maandag: 8.00 best. jgt. voor Pe ter Muysers en echtgenote. Dinsdag: 8.00 gez. H. Mis tot dank zegging (H. T.). Woensdag: 8.00 gez. H. Mis voor Peter Hubertus Versteegen. Donderdag: 8.30 H. Mis voor An toon Verhaag te verzorgen door de schoolkinderen; 15.00 pl. huwelijks mis voor het bruidspaar Linders- Verhaag. Vrijdag: 8.00 gest. jgt. voor Anto- nius Wismans en Maria Michels. Zaterdag: 8.00 geen H. Mis; 19.00 avondmis voor Gerardus Arts en Maria v. d. Voort. •RECTORAAT VREDEPEEL Zondag na Driekoningen: 7.45 vroegmis v. d. overl. van fam. Bmijsten-Coppus; 10 uur hoogmis v. d. zielerust van een overledene. Door de week H. Mis 7.45 uur. Maandag: v. d. zielerust van over ledenen. Dinsdag: tot int. van fam. Corne- lissen-Jacobs. Woensdag: t.b.i. (Horst). Donderdag: tot int. van fam. Jans- sen-Timmermans. Vrijdag: v. d. zielerust van een overledene (D. v. B.). Zaterdag: 19.00 avondmis tot int. van fam. van Tilburg-Muijsers. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór H. Mis. RECTORAAT HEIDE Zondag: le zondag na de Ver schijning van de Heer. Doop van de Heer. 7.30 leesmis tot int. van de familie Willems-van Meijel; 10 uur Hoogmis voor het rectoraat. Akolie ten: Wim en Sjraar Loonen. Misdienaars van de week: Jan en Jan Janssen. Maandag: 7.30 leesmis voor Jo hannes en Hendrikus van Kempen. Dinsdag: 7.30 leesmis tot int. van de familie Maas-Janssen. Woensdag: 7.30 leesmis tot int. van de familie Poels-Michels. Donderdag: 7.30 leesmis voor de overl. familieleden Petronella van Dijck en Johannes van de Winkel. Vrijdag: 7.30 leesmis voor de overl. familieleden Peeters-Janssen. Zaterdag: 7.30 leesmis tot int. van de familie van Osch-Rambaghs. Biechtgelegenheid: van 67 uur. '.Ie 7 uur avondmis t.b.i. Kerkpoetsen: Toos Janssen en Tiny Miichels. Vandaag 18 jan. begint de inter- F™| De progressieve Philips techniek '69 biedt u zoveel mèèr van echt luister- l@l rijk genieten. Of dat nu van 'n Hi-Fi/Stereo radio is, een zwart/wit TV of zo'n meesterlijke KleurenontvangerIn elk Philips apparaat vindt u de nieuwste technische snufjes. Kom ze bij ons bewonderen, praat met onze des kundige mensen en ontdek wat onze speciaalzaak u aan voordelen biedt! f Philips radio voor 'gevoelige' oren. Met FM-band, lange-, midden- en korte golf. Klank kleurregelaar. Draadantenne. Ferroceptor. Aansluiting voor grammofoon of recorder. Houten kast met noten motief. r Philips kleuren-TV. Om te genieten van een nieuwe TV- wereld in haarzuivere, natuur getrouwe kleuren. Onze ge makkelijke betalingscondities en extra hoge inruilpremie maken u de stap extra ge makkelijk. Philips kleurenrTV. met 63 cm beeldbuis 2350.- Philips bandrecorder voor mensen die houden van spoe len en spelen. Perfecte ge luidskwaliteit gecombineerd met een maximum aan moge lijkheden. Vier - sporen - tech niek. Inclusief dynamische mi crofoon, verbindingssnoer, lege spoel, en spoel met band. Bankzegel .Algeheel Erkende Philips Service" Radio - Grammofoonplaten - Televisie Grotestraat 5a, Venray. Tel. 04780-1251 Bankzegel Algeheel Erkende Philips Service" nationale bidweek voor de eenheid. Zondag a.s. 19 jan. is het kerken- bouwzondag. RECTORAAT SMAKT Zaterdagavond 11 jan. om 7 uur H. Mis voor overl. moeder. Zondag: 7.30 H. Mis int. fam. Sey- kens-Fleurkens; 10 uur Hoogmis v. Leo Koopmans. Maandag: 9 uur H. Mis. Dinsdag: 9 uur voor overl. ouders de Haart-Cremers. Woensdag: 9 uur H. Mis t.e.v. de H. Jozef. Donderdag: 9 uur H. Mis tot zeke re intentie. Zaterdag: 9 uur H. Mis uit dank baarheid; 's avonds om 7 uur H. Mis voor Pater Stanislaus Beaumont. PARA LOS ESPANOLES Y PORTUGUESES DE VENRAY Y ALREDEDORES El domingo proximo es la fiesta de la Sagrada Familia; a las diez y media Misa cantada en la Ermita de San José en Smakt-Venray con plè- tica y müsica en Castellano. Esta fiesta de la Sagrada Familia sea pa ra todos una oportunidad para re- novar la asistencia dominical en la Santa Misa. Si alguien necesita un servicio especial de coche que avise el sabado al padre Juan (tel. 04782- 232). Zondag: Gedachtenis van de doop des Heren. 8 uur zeswekendienst v. zal. Piet Cleven; 10 uur Hoogmis jgt. voor zal. vr. Wilms-Heesen. Maandag: 8 uur leesmis uit dank J. B. Dinsdag: 8 uur leesmis Theod. Ja cobs en zoon Leo. Woensdag: 8 uur leesmis zal. An na van Rijswijck-Verheyen. Donderdag: 8 uur leesmis zal. Ma ria Kunen-van Rens. Vrijdag: 8 uur leesmis overl. fam. Drabbels-Claassen-v. Meyel; 's mid dags om 4 uur pl. Hoogmis en inze gening huwelijk Jan Derkx en Betsy Coenen. Zaterdagavond7.30 zesweken dienst voor zal. Lambertus Janssen. Akolieten voor 12 jan.: Ger. van Staveren, Harry Drabbels en Cor Janssen. Sraar Jacobs was en is een doodgewone Venracdse jong. Dat was hy dertig jaren geleden toen hy voor het eerst naar de lagere schGol trok, misdienaar was in het ziekenhuis, dichtbij de ouder lijke woning. Dat is hy ook nu als 2e luitenant by de Nederlandse Luchtmacht, al heeft hy dan al een kleine 20 jaren zyn geboorte plaats verlaten In zijn keurige woning in Hoger- heide bij Breda woont hij nu als ge trouwd man, vader van twee kinde ren, die intussen ook al naar de la gere school trekken en hij vindt het maar flauwekul, dat men „aan zijn kop komt zanikken" omdat hij zo pas beëdigd is als luitenant bij de Nederlandse Luchtmacht WAT TE DOEN En tochSraar Jacobs, in 1931 hier geboren, wist na de lagere school doorlopen te hebben, niet goed wat te doen. De oorlog liep ten einde en hoe dat einde zou zijn merkte hij eerst enkele maanden la ter ,toen de wereld hier op zijn kop ging staan. Hij had er wel eens aan gedacht om pater te worden en men bood hem de kans in Deume. Daar trok hij twee jaren naar toe, maar ontdekte toen dat een paterspij of toog niets voor hem was. Zo kwam hij weer huiswaarts en meldde zich voor de MULO. Die liep hij af, tot hij met zijn 18 jaren dat diploma op zak had en wederom voor de keuze stond, welk vak te kiezen. Hij had wel zin in het onderwijzerschap, wat trouwens ook het advies was van zijn leraren en meldde zich op de kweekschool in Roermond. „Of men mij te oud vond of we. de oorzaak was, dat weet ik niet", aldus de pas gepromoveerde luitenant, „maar ik had geen schijn van kans KANTOORFRIK Toen was er maar een volgende statie, zijn dienstplicht vervullen Dat deed hij ook prompt en werd in gedeeld bij de Ned. Luchtmacht, waar men hem prompt op een stoel neerduwde en kantoorfrik maakte. In die kwaliteit kreeg de toen nog gebrilde jongeman zijn korporaal- strepen en op het einde van zijn diensttijd ook de sergeantstrepen. Maar tegen dat einde gebeurde er nog meerOp de eerste plaats vertelde hem de dokter dat hij geen bril meer hoefde te dragen. En op de tweede plaats hing er toen op het bord in de kantine de mededeling dat men zich kon laten testen voor vlieger. Het feit dat hij zijn bril was kwijtgeraakt was voor zijn kamera den aanleiding om de nieuwbakken sergeant „op te jutten" om ook een kans te wagen. Dat deed hij en in derdaad werd hij getest en goed be vonden met 76 anderen LIJDENSWEG Dan kan vader Jacobs naar het gemeentehuis, waar hij plechtig zijn handtekening moet zetten, dat zoon lief vlieger mag worden. En zoon lief zwerft over alle vliegvelden, die we in Nederland kennen, begint in een eenvoudige Piper-cup en eindigt tenslotte in een straaljager. De zui nige Nederlandse staat laat hem zijn sergeantstrepen wel houden, maar hij wordt uitbetaald als gewoon sol daat. Die opleiding moet immers ook bétaald worden. Hij zwaait met een stukje Peel en Maas uit die dagen, waarin een ingezonden stuk over die Venrayse vliegenier, die altijd maar over Venray kwam scheren, als her innering aan die 3 jaren vlieg-oplei ding toen hij zich inderdaad wel eens bij zondigde om tegen de regels in laag over het ouderlijk huis te zwieren. De ene wing na de andere werd behaald als teken dat hij lang zaam maar zeker alle vliegtuig typen bevlogen had en het einde van de „lijdensweg" was dat hij nu als volleerd vlieger ook het volleerd sergeant-salaris krijgt en een van de 18 is, die uiteindelijk van de 78 hun brevets krijgen. In Soesterberg, in Brabant, in Twente, op alle militaire vliegvelden wordt Sraar Jacobs kind aan huis. Hij trouwt na het slagen, maar weer wordt een zwerftocht door heel Ne derland gemaakt. Hij wordt instruc teur van weer andere, nieuwe vlie gers, maar merkt intussen dat een MULO-diploma alleen niet genoeg is. Hij besluit 's avonds te gaan stu deren aan de avond-HBS, maar dat valt ook niet mee, want dan wordt hij hier naar toegestuurd, dan daar naar toe en het papierwerk, waar hij als kantoorfrik al de pest aan had, laat hem ook hier niet los. Er moeten rapporten geschreven wor den, hele dossiers vol en dat kost tijd, kostbare tijd I TESTVLIEGER Als er een oproep komt voor test vliegers, een baan, die overigens niet zo denderend geapprecieerd wordt bij de Luchtmacht, geeft hij zich op. Het mag dan gevaarlijker zijn om pas gerepareerde machines te testen op volle snelheid en in alle bochten en kronkelingen om te kijken of ze inderdaad voor de volle honderd procent weer ingezet kunnen wor den, het levert meer vrije tijd op. Zo werd Sraar Jacobs een van de weinige testvliegers in de Lucht macht, gestationeerd in Woens- drecht. En geen machine ging de lucht in, zonder dat hij had uitge maakt of ze inderdaad daar goed was. Maar veel gewichtiger was voor hem de handtekening van de examencommissie voor het staats examen HBS, dat voor hem de poort naar het luitenant-schap opende. In 1968 was het zo ver. Met goede punten slaagde ook hier de test vlieger, al was hij intussen 37 jaren oud. En naast de wings prijkt sinds 2 januari nu ook de luitenant-ster. Sraar Jacobs' carrière is nog niet ten einde De voortgezette vlieger opleiding wacht op hem; op de vliegbasis Bruystem in België gaat hij zich vertrouwd maken met de Fouga Magister straaltrainer om weer een nieuwe generatie vliegers te kunnen instrueren en opleiden op steeds maar sneller wordende ma chines. Het is studeren geblazen, ook nu weer, want een vlieger en zeker een instructeur moet alle technische dingetjes weten van zijn „kist" en niets verandert harder dan vliegtui gen Maar vliegen is zijn hobby gewor den, naast zijn vak, want is hij een dag vrij dan zit hij bij de zweefvlie gers van Seppe, waarvan hij er sommige al zo gek gekregen heeft dat ze zelf een vliegtuig hebben aan geschaft. En hij leert daar de bur gers vliegen Maar laag over Venray komen denderen, neen dat is verboden, want dat mogen de knapen van Laarbruch en Volkel alleen. En zelfs die mogen het niet, maar doen het wel MR. H. JANSSEN BURGEMEESTER VAN EYGELSHOVEN Tot burgemeester van Eygelshoven is met ingang van 1 februari a.s. benoemd Mr. Hans Janssen, zoon van oud-Burgemeester Mr. A. H. M. Janssen en Mevr. Janssen-Westen, alhier. De nieuw benoemde burgemeester is in Nieuwenhagen geboren, in 1935, waar zijn vader toendertijd nog bur gemeester was. Zijn kinderjaren echter heeft hij grotendeels in Ven ray doorgebracht, waar zijn vader, ook op 1 febr., maar dan in 1938, als burgemeester benoemd was. Hier heeft hij ook het toenmalige gym nasium gevolgd en vandaar uit naar de Universiteit in Nijmegen ver trokken, waar hij rechten studeer de. In 1961 werd hij Mr. in de rech ten en is dan twee jaren verbonden geweest aan het Ministerie van Eco nomische Zaken. In 1963 kwam hij in dienst van de gemeente Eindho ven, waar hij thans referendaris is op de afdeling Sociale Zaken. Competitie 4 januari: Dames: Set UpVC Rooy 2 30 Dames 2 moest deze keer naar Meerlo, tegen Set-Up, dat in goede vorm verkeerde. De eerste set duur de niet lang, hij eindigde met een 150 zege voor Set-Up. In de twee de set echter maakten de VC Fooy- dames het Set-Up ook moeilijk, maar een overwinning zat er niet in (15-12). De volgende en tevens laatste set verliep jammer genoeg niet meer zo goed (15-2J. Heren: VC Rooy 4SBG 03 Geen glorieuze start in het nieu we jaar voor het 4e. Met een wissel vallige wedstrijd begon VC Rooy 4 het tweede deel van de competitie. Het kostte SBG in Grubbenvorst niet al te veel moeite om heren 4 aan een nederlaag te helpen en wel met de setstanden 7-15 5-15 en 6-15. V.C. Rooy 3Ccncordia 30 Eindelijk dan een overwinning voor heren 3. In een overigens mati ge ontmoeting moest Concordia uit Panningen het loodje leggen tegen VC Rooy 3 dat technisch wel de be tere was. Door dit verlies is Concor dia nog steeds puntloos. Heren 3 zal echter in het vervolg sterker spel moeten laten zien wil het niet degra deren. V.C. Rcoy 2TVC 3—0 Lag het aan de feestdagen dat de conditie op zo'n laag peil stond? Al leen al in de eerste set werden er 13 serves fout geslagen en dat was te kenend voor het verdere verloop van de wedstrijd. (15-9). Ook de vol gende twee sets boden geen aantrek kelijk volley balspel en vooral de laatste set was abominabel. (15-9 16-14). Dames 1 en Heren 1 waren uitge nodigd door de volleybalvereniging te Maashees ter gelegenheid van hun eerste lustrum. Hoewel Maas hees beide partijen verloor, zaten er toch aardige momenten en goede combinaties in hun spel, dat zeker gunstige perspectieven opent voor de toekomst. Met dank voor de harte lijke ontvangst hoopt VC Rooy dat dit zeker niet het laatste lustrum zal zijn geweest. Programma zaterdag 11 januari: Dames: Sixteam—VC Rooy 3 20.00 u. VCT 3—VC Rooy 2 19.45 u. Activia—VC Rooy 1 19.00 u. Heren: Hovoc 5—VC Rooy 4 20.00 u. VC Rooy 3Ilvo 17.00 u. VC Rooy 2Concordia 18.00 u. Petrus en PaulusVC Rooy 19.15 u. Opstellingen zie Kemps. In het prille begin van dit jaar kwam het pupillenteam te Arcen binnen de lijnen om er de geel- blauwe kleuren te verdedigen. Als aen groepje uitgehongerde leeuwen wierpen ze zich op de bal. Als prooi kregen ze het Valuas resp. Set Up team te verwerken. Ondanks een 2-0 nederlaag tegen de eersten mochten ze vooral in de beginfase aan een eerste set-overwinning ruiken. Dat het slechts uitstel was van executie, bleek wel tegen Set-Up, waar onze jongens de eerste set met een 15-4 zege uit de strijd kwamen. In de laatste set ontpopte zich een felle strijd en met minimum verschil moc-sten ze het loodje leggen: 15-13. Ondanks de algemene serve-kwaal waarmee VC Rooy tobt, was het be nevens dit een geslaagde middag. Tijdens de j.l. zondag gehouden Nationale Jeugdkampioenschappen Badminton in Helmond slaagde on ze oud-plaatsgenote Pim Janssen er in samen met haar partnerin Joke van Beusekom, de nationale titel in het dames-dubbel te veroveren. Dit betekende voor haar de eerste natio nale titel in de hoogste jeugdklasse. In de single partijen sneuvelde Pim in de halve eindstrijd in 3 sets tegen Marjan Luesken, terwijl zij samen met haar zieke herenpartner tot in de halve eindstrijd doordrong, waar beiden struikelden tegen de nationa le kampioen Piet Ridder en zijn partnerin Ingrid Schlegel. Al met al voor Pim een waardig slot van haar jeugdperiode. Sinds de trainingen in de sporthal van Huize Servatius worden gehou den zijn nog tal van leden toegetre den, die gezamenlijk intensief trai nen. De heren hebben intussen al bijna de kompetitie voor het club kampioenschap achter de rug. Over enkele weken hopen wij de eind resultaten bekend te kunnen maken.

Peel en Maas | 1969 | | pagina 14