Schaatsend door geheel Europa Kerkelijke Diensten WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN van 12 tot en met 18 jan. Vredeskerk Venray VRIJDAG 10 JANUARI 1969 No. 2 NEGENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 12 et per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL 2.— (buiten Venray 2J2S) VENRAYSE MENSEN In Essen hingen rond de Kerstdagen de bonte en felgekleurde af fiches van de grootste ijsshow ter wereld: Holiday on Ice. En in de huiskamer van de familie Schols in de Schoolstraat lag het programma van deze show en wat meer was, zat ook een van de deelnemers een van de 120 de 22-jarige Jan Pieter Schols, voor een kort kerstverblüf in zijn geboorteplaats ENKELE MAANDEN GELEDEN Het is nog maar enkele maanden geleden dat U in onze krant kon le zen dat deze Jan Pieter Schols een kontrakt had getekend met de or ganisators van deze Amerikaanse ijsshow, die we kennen als Holiday on Ice. Dat was feitelijk een soort bekro ningen van een carrière, die is be gonnen 16 jaren geleden toen Ven ray aan het Nassauplein een rol- schaatsbaan kreeg (weet U nog?). Die straten werden voor de jeugd gereserveerd, opdat die daar kon rol schaatsen. De toen 8-jarige Jan Pie ter zeurde net zo lang tot hij rol schaatsen kreeg en daar zijn eerste baantjes trok. Die sport lag hem kennelijk, want ook in de daarop komende winter werd er geschaatst, elke minuut dat maar kon en groei de dit tot een hobby, die hem zijn laatste vrije tijd engeld ging kosten toen hij later ging trainen in Krefeld en nog later in Tilburg, waar hij tweemaal Zuid Nederlands kampioen werd. Maar schreven we intussen 1967 en 1968. Intussen had Jan Pieter Schols zijn scholen door lopen, was in militaire dienst ge weest en verkoper geworden van herenmodeartikelen. Schaatsen was en bleef in die jaren zijn enige hob by en de resultaten van voortdu rende training en oefening logen er dan ook niet om Zijn trainster in Tilburg Carla Groenevelt was vroeger ook verbon den geweest aan Holiday On Ice en zij heeft de mensen van deze show gewezen op de schaats-talenten van een Venrdyse jongeman, die het vo rig jaar dan de uitnodiging kreeg om maar te solliciteren. Te sollici teren met 21 andere jongelui, die zich allemaal aangetrokken voelden tot dit artiesten-bestaan. HOLIDAY ON ICE is een enorme onderneming. Behal ve dat zij Europa bereist met de zgn. King Arthur Show, waarin Sjoukje Dijkstra en Joan Haanappel o.m. de sterren zijn naast Pavel en Eva Romano va en waarin ook Jan Pieter Schols zijn baantjes draait in de balletgroep, verzorgt zij ook een show in Amerika zelf met interna tionale artiesten, een show in het Verre Oosten, een zgn. International States Show,'die nu optreedt in Zuid Amerika en een Space-show Het zal duidelijk zijn dat men van goede huize dient te komen om in deze internationale showbussiness ook maar een kleine kans te krijgen. Welnu, Jan Pieter Schols was de enige van de 21 Nederlanders, die verleden jaar solliciteerden, die werd aangenomen. INTERNATIONAAL En zo zat deze Venrayse jonge man een vijftal maanden geleden in de trein naar Nice, een beetje ang stig om het hart om het grote avon tuur dat ging beginen. Want in Nice, zo stond in zijn kontrakt, zou hij een opengevallen plaats in moeten ne men en dat betekende dat hij mid den in een bestaande produktie te recht kwam, terwijl hij bovendien wist, dat men al voor de nieuwe show volop aan het trainen was. Het zou dus werken worden En dat is het inderdaad geworden. Werken en de tanden op elkaar bij ten. Want van het vak-technisch Amerikaanse slang dat de trainers gebruikten, snapte hij totaal niets en alle mogelijke bevelen, die deze on verbiddelijke heren gaven waren voor hem onbegrijpelijk. Dat waren extra moeilijkheden in een gezelschap, waarin naast de vrouwelijke Nederlandse sterren, al leen maar Tsjechen, Amerikanen, Polen, Canadezen, Australiërs en Britten hun rondjes draaiden. En wat voor rondjes, want stuk voor stuk zijn ook de mensen in het bal let nationale of internationale groot heden op het gebied van schaatsen en daarin moest ook J an Pieter mee draaien, extra gehandicapt door on bekendheid met de taal, extra ge handicapt ook door het feit dat hij midden in een produktie kwam, waarvan hij niets kende en moest trainen voor een nieuwe, die de rest al praktisch onder de knie had. Zo werd Nice voor hem alles behalve een feest, evenmin als Genève en Bern, waarin de nieuwe show, de King Arthurshow, van stapel liep. En menigmaal heeft hij op het punt gestaan om huiswaarts te ke ren en de show de show te laten, want ook het harde artiesten-leven moest geleerd worden DRAAIEN, ALTIJD MAAR DRAAIEN 's Morgens om 10 uur trainen, tot half een, een uur. Dan een hapje eten (niet te veel, denk aan de lijn) en om 2 uur beginnen met-de eerste voorstelling. Die is om 5 uur, half 6, afgelopen, waarna de spullen, klaar gemaakt moeten worden voor de 2e voorstelling, die om 8 uur begint. Tussentijds even tijd voor wat bood schappen en een stukje eten en dan maar weer draaien, altijd maar draaien. Precies op de centimeter af, precies op de minuut af, want an ders dreigen boetes, die hard en on verbiddelijk worden afgetrokken van de overigens niet slechte beloning. PRAAG Eerst in Praag begon Jan Pieter Schols zich thuis te voelen in dit in ternationale gezelschap. Toen wist hij intussen wat de trainers bedoel den, als ze hun bevelen over het ijs knauwden en had hij vriendschap gesloten met de rest van de mensen. Toen liet men dan ook eens een trai ning vexwallen en kon men eens wat meer zien van deze Tsjechische hoofdstad, die de laatste tijd zo'n enorme belangstelling heeft getrok ken. Het blijkt dat de Tsjechen, die overigens als kunstschaatsers een wereldnaam hebben, een enorme be langstelling hebben voor deze shows. Avond aan avond voor een uitver kochte hal met 20.000 bezoekers per voorstelling met een enthousiasme, dat ongekend was. Het was of men door het bezoeken van deze show iets wou afreageren, van wat die mensen dagelijks bezig hield. En dat iets zag men in de straten in de vorm van Russische officieren, die trouwens ook in de hotels heer en meester schenen Dat iets zag men ook in de armoe de, want een zak sinaasappelen wa ren niet te krijgen. Na heel lang zeuren gaf men, juist omdat men hen een plezier wilde doen, er drie, maar dat was dan ook alles. Souve nirs, als het bekende Tsjechische kristal en porselein waren praktisch zucht hij, „de konkurrentie is groot, want al mijn kollega's in het ballet, hetzij man of vrouw, lopen met die zelfde gedachten en zijn stuk voor stuk fantastische rijders, waarvan er vele al bij de Olympische Spelen ge draaid hebbenDaartegen te moeten vechten valt niet mee niet te krijgen en de indruk, die Praag op Jan Pieter achterliet, was die van armoede, van een soort hul peloosheid, van een bepaalde angst. Maar de show gaat verder Praag is al weer verleden tiid, als hij op eerste Kerstdag gauw even naar Venray overwipt voor een dagje- vrij, het eerste dagje overigens in 5 maanden. Tweede Kerstdag Essen met een week voorstellingen, dan door naar Frankfurt, waar de hele show op de televisie wordt vastgelegd, dan naar Gent, ParijsThe show goes on. En Jan-Pieter draait mee, Europa door. Twaalf costuums hangen iedere voorstelling voor hem klaar, het ene uit, het andere aan en weer de baan opin het felle licht van schijn werpers de rondjes draaien, op de centimeter af en geen gemekker. Het sprookje, waarvoor de bezoe kers hun goede geld geofferd heb ben moet werkelijkheid worden en daaraan moet ook Jan-Pieter Schols zijn steentje bijdragenDaarbij het oog gericht op de toekomst, om ook eens solist te worden. „Maar", AANRIJDING Op de Langstraat werd onvol doende aandacht geschonken bij het afslaan van de personenauto be stuurd door H. uit Venray, waar door een botsing ontstond met de pei'sonenauto bestuurd door M. uit Geleen. Materiële schade. BRAND IN OPSLAGPLAATS Door onbekende oorzaak ontstond brand in de opslagplaats van het levensmiddelenbedrijf S. aan de Past. Ruttenstraat. De in recordtijd aanwezige vrijwillige brandweer kon voorkomen dat de brand oversloeg op de in de nabijheid gelegen ge bouwen. De opslagplaats brandde echter geheel uit. De schade welke naar schatting 10.000 gulden be draagt wordt door de verzekering gedekt. TEGEN STILSTAANDE AUTO De bestuurder J. v. D. uit Elsen- dorp merkte op de Veulenseweg te laat de naast de rijweg geparkeerde personenauto op van H. v. R. uit Veulen. Bij de botsing ontstond be hoorlijke materiële schade. PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: Kap. J. Driessen Dr. Poelsstraat 2 - Tel. 2385 Zondag: 8 uur fam. Geurts-Ver- stegen; 9.30 hoogmis voor de paro chie; 11 uur Cornelis Akerboom; 18 uur ouders Kessels-Baltussen. Maandag: 7.30 Leonard van Stip hout; 8.15 Johannes Claessen, Johan na Fleurkens en Theodora Biester- velds; 9 uur Jan Poels vwg. Bejaar den; 19 uur Nelly Linders. Dinsdag: 7.30 gest. jgt. Joh. Gertr. Poels, zuster Johanna, broer Gerard en ouders; 8.15 Willem Oudenhoven; 9 uur fam. Cornelisen-Rongen; 19 u. Hendrika Peeters-Tacken. Woensdag: 7.30 Antoon Creemers; 8.15 Martin Thuyls; 9 uur Mevr. Bertijn-Camps vwg. de buren; 19 u. Arnold Janssen. Donderdag: 7.30 Gerard van Moor- sel en Hendrica van Goch; 8.15 fam. Vollenberg-Jacobs; 9 uur gezongen H. Mis voor Willem van de Vegt; 16 uur plechtige huwelijksmis voor het bruidspaar Peeters-Backus. Vrijdag: 7.30 Hendrikus te Fruch- te; 8.15 Anna Andriolo vwg. de bu ren; 9 u. ouders Coenen-Houtackers; 19 uur Jansen, Willems, Graat. Zaterdag: Begin van de internat. bidweek vcor de eenheid. 7.30 Peter van Maris; 8.15 Petronella van Rijs- wijclc-Stiphout; 9 uur ouders Jans- sen-Huybers; 19 uur Cornelis Aker boom. Akolietenlijst Zaterdag: 19 uur J. Thielen en M. Cuppen. Zondag 12 jan.: 8 uur J. Bollen en J. van Ham; 9.30 H. Ebberink en J. Laurensse; 11 uur H. Manders en A. Verbeek; 18 uur P. Hanssen en P. v. d. Heuvel. Misdienaarslyst Maandag, dinsdag, woensdag: 7.30 Pieter Janssen en .Lambert Janssen; 8.15 Wim Kremer ^en Martin Spee; 19 uur Adje Verbeek en Bert Ver- bruggen. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 7.30 Paul Zwitserlood en Hub Thuyls; 3.15 André Gooren en Bart van Bol huis; 19 uur René Clevers en Caspar Michels (alleen vrijdag). Donderdag 16 uur Huub Janssen en Boudewijn van Grinsven. PAROCHIE PATERSKERK Priester v. d. week: P. Kohier Zondag: Eerste zondag na Drie koningen: Gedachtenis van de doop des Heren. H. Missen: 7.30, 9.00, 11.45, hoogmis 10.15; avondmis 18.00. Vrijdag: om 11 u. pl. H. Mis, waar onder huwelijkssluiting van het bruidspaar Arts-de Bruyni; 19.00 avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: om 5 uur en 6 uur en na de avondmis tot 8 uur gelegen heid om het sacrament der biecht te ontvangen. Om 18.30 avondmis als zondagsviering. Mededeling De koster heeft heel wat hand schoenen gevonden in de kerk en ook een damesparapluie. Mist u de ze dingen, komt u dan maar eens kijken of het er bij is. Misintenies Zaterdag: 18.30 Harry Lenssen.. Zondag: 7.30 parochie; 9 u. Wil helm Litjens; 10.15 fam. Verbeek; 11.45 Lambertus Janssen (v.w. buren en kaartclub); 18.00 Anna Manders- Hüpen. Maandag: 7.45 Gerard Geurts; 8.30 A. Coenen-Houtackers; 19.00 Martien Laurensse. Dinsdag: 7.45 t.e.v. de H. Antonius uit dankbaarheid; 8.30 t.e.v. de H. Antonius van fam. Hendriks-Arts; 19.00 Jan Clephas (v.w. de buren). Woensdag: 7.45 t.e.v. de H. Geest; 8.30 Lambertus Janssen; 19.00 Jaco bus Dinjens. Donderdag: 7.45 Zr. Jeanne Ouden hoven; 8.30 t.e.v. O.L. Vrouw en St. Antonius t.z.i.; 19.00 Jacobus Hu- bertus Thomassen en Gertruda Cus- ters. Vrijdag: 7.45 Anton Verhey; 8.30 Elisabeth Geurts; 11 u. bruidspaar Arts-de Bruyni; 19.00 fam. Spee- Poels, gezinsmis. Zaterdag: 7.45 Victor Asseliberghs; 8.30 A. Koopmans-Custers; 18.30 overl. fam. Jeurissen-Gielen. Dienbeurten Akolieten Zaterdag 11 jan.: 18.30 Jos Jeuken en Jac. Claessens. Zondag 12 jan.: 7.30 Jos Hendricx en Frans Bonants; 9 u. P. Philipsen en Ant. Claessens; 10.15 Luc Pop en Bert Janssen; 11.45 Paul Pop en Lex Faesen. Dienbeurten Misdienaars Zondag: 18.00 avondmis: Geert Hendricx en Simon Claessens. Maandag, woensdag en vrijdag: 7.45 Marco Pop en Hub. v. d. Putten; 19.00 E. Cornelissen en M. Fleur kens. Dinsdag, donderdag en zaterdag: 7.45 Geert Hendricx en Simon Claes sens; 19.00 Henk Hendrix en Frans Jeuken. Vrijdag: llu. huwelijksmis: Geert Hendricx en John Bonants. Eerste zondag na Driekoningen. Doop van de Heer. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. fam. v. d. Broek. Zondag: 7.30 leesmis voor overl. Elisabeth Geurts; 9.00 leesmis voor Hendricus Daniëls; 10 u. hoogmis voor overl. Hans Mors; 11.30 leesmis voor overl. fam. Bloemen-Hendriks; 18.30 avondmis voor overl. Agnes Vaske-Maassen. Maandag: 8.00 leesmis voor zegen in een gezin en voor een overl. va der; 19.00 avondmis voor overl. Her man Jeuken. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. Wim Peters (buurt); 19.00 avondmis tot intentie van de fam. Drabbels. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. Gerardus Verstegen en Anna Jans sen; 19.00 avondmis voor overl. Wim Oudenhoven. Donderdag: 8.00 leesmis tot zekere intentie (S.)19.00 avondmis voor overl. Elisabeth Geurts. Vrijdag: 8.00 leesmis voor de ge lovige zielen; 19.00 avondmis voor overl. Leonardus Jenneskens. Zaterdag: 8.00 leesmis tot zekere intentie (overl.); 19.00 avondmis voor overl. Maria Evers-Clevers. Biechtgelegenheid van 57 uur. Misdienaarslijst 11 - 18 januari: Zaterdag: 10 uur boekjes: v. d. Be- kcrom, Dicker, Kusters, Linders, van Meyel. Zondag: 7.30 Simons, Rijbroek; 9.00 v. d. Bekerom, Kusters; 10 u. Jans, Eibers, van Toor; 11.30 Linders, van Meyel; 18.30 de Rijk, Arts; 19.00 boekjes, dezelfden als zaterdag. Week I: 8.00 Dicker, Linders; 19.00 van Meyel, Peeters. Week II: 8.00 van Meyel, Peeters; 19.00 Pelzer, Simons. N.B. Week I is maandag, dinsdag, woensdag. Week II is donderdag, vrijdag, za terdag. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: Eerste zondag na Drie koningen. Feest van de doop van de Heer. 4 Zaterdagavond: 19.00 overl. fam. Wennekers-Janssen. Zondag: 7.30 leesmis; 8.30 Jacob Bots, Maria Dings en A. M. van As sen; 10 uur hoogmis. Maandag: 8.00 gest. leesmis. Dinsdag: 8.00 gest. leesmis. Woensdag: 8.00 geen H. Mis; 10 u. hoogmis voor de leden van het St. Antoniusgilde. Donderdag: 8.00 geen H. Mis; 10 u. hoogmis voor de overledenen van het St. Antoniusgilde. Vrijdag: 8.00 leesmis; 11.00 uit dankbaarheid b.g.v. 25-jarig huwe lijk. Zaterdag: 8.00 leesmis; 19.00 avond mis voor Martin Tijssen, Wilhelmina Loonen en Jan Tijssen. •PAROCHIE CASTETjRAY Zaterdag: 19.00 leesmis v. dank ter ere van O.L. Vrouw, fam. Philipsen- Wismans. Zondag: eerste zondag na de Ver schijning van de Heer. 8.00 st. Bae- ten-Jeurissen; 10 uur hoogmis v. d. Parochie. Maandag: 8 u. leesmis Engelb. Emonts en echtgenote. Dinsdag: 8 u. gest. gez. jrd. Leon. Peeters en Maria Gertr. Spreeuwen- berg. Woensdag: 8 u. Gezinsmis tot int. van hen die in deze mis offeren. Donderdag: 8 u. gest. gez. jrd. Bern. Vullings en Maria Elis. v. d. Broek. Vrijdag: 8 u. gest. gez. jrd. P. Hub. Kuypers en A. G. Christiaens. Zaterdag: 8 u. lsm. ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bij stand tot int. van hen die hiervoor offerden. Biechtgelegenheid: 18.30-19.00 u. N.B. Zondag 19 jan. is Kerken- bcuwzondag. Kerkpoetsen: M. Emonts en Tr. Kuypers. Misdienaars: W. Kunen-W. Clas sens J. Peeters-G. Vullings. Akolieten: L. Heidens, Jan Kunen, H. Rambags, L. Rambags.

Peel en Maas | 1969 | | pagina 13