I'ns'U Kerkelijke Diensten Nieuws uit Venray e.o. Venrays sociale zaken en volksgezondheid in 1969 Amsterdam-Rotterdam Bank nv vlot meisje van 5 tot en met 11 jan. Vredeskerk Venray drukwerk Op ons modern kantoor te Venray is direct plaats voor een voor telefoon en adm. werkzaamheden. Mulo-diploma en type-ervaring gewenst. Sollicitaties aan de Directeur, Julianasingel 79 In hun begrotingsinleiding menen B. en W. dat de Algemene Bijstands wet, die nu bijna 4 jaren in uitvoe ring is, wel algemeen bekend is, maar toch nog altijd goede prak- tischevoorlichting niet kan ontberen. Dit wil men dan ook schriftelijk en mondeling blijven verstrekken. Was het aantal beslissingen in 1967 inzake de Bijstandswet al op gelopen tot 775, in 1968 bereikte men de 950 en voor 1969 verwacht men zelfs over de 1000 beslissin gen te zullen komen. De Algemene Bijstandswet Bijzon dere Ziektekosten is er oorzaak van dat de kosten van bijstand aan in inrichtingen verblijvende personen een heel stuk minder zijn. Alle con sequenties van deze nieuwe wet zijn nog niet te overzien, maar een groot deel van de kosten gaat nu op die rekening verdwijnen. Voor wat betreft de normen, die gehanteerd worden bij uitbetalingen volgens de Algemene Bijstandswet, wijzen B. en W. er op dat deze met ingang van 1 januari j.l. veranderd zijn in die zin dat ze worden afge leid van het wettelijk minimum loon en daarmede automatisch de ont wikkeling van die loonvaststelling zullen gaan volgen. MAATSCHAPPELIJK WERK is een taak, die steeds meer de aan dacht gaat vragen. B. en W. noemen dit een belangrijke vorm van hulp verlening. Daartoe heeft men kon takten ontwikkeld met het regionaal Instituut voor Maatschappelijk Werk en het plaatselijk Centrum hiervan, met het arbeidsbureau en verschil lende sectoren van de geestelijke ge zondheidszorg en andere dergelijke instanties. BEJAARDENZORG Met de ingebruikneming van het Schuttersveld, Venrays nieuwe be jaardencentrum is een goede stap gezet op de weg naar een goede en aangepaste verzorging van onze be jaarden, aldus B. en W. Maar daar naast blijven vraagstukken, als ver zorging van langdurige zieke bejaar den, revalidatie-mogelijkheden e.d. het nodig maken dat verpleegacco modatie gerealiseerd wordt en dat het open bejaardenwerk wordt uit gebouwd. GEHANDICAPTEN 32 personen kregen in het voor bije jaar een periodieke uitkering op grond van de tijdelijke regeling voor mindervaliden. Via aangepaste ar beid probeert men zoveel mogelijk deze mensen weer terug te brengen in het arbeidsproces. Daarbij speelt de werkplaats voor aangepaste ar beid een grote rol. 104 personen wa ren daarop einde 1968 werkzaam, terwijl er 30 mensen in de verschil lende buitenobjecten van deze werk plaats aan het werk waren. De nieu we wet Sociale Werkvoorziening, die 1 januari j.l. in werking trad geven genoemde arbeidsvoorzieningen nu hun wettige basis. Men is in dit ka der bezig te komen tot een admini stratief Centrum voor hoofdarbei ders. GENEESKUNDIGE VERZORGING De vestiging van een districts-ge- zondheidsdienst in Noord-Limburg is nog steeds onderwerp van studie. Het is ook weer het geld dat veel remmen aanslaat. B. en W. zijn niet optimistisch over de kansen dat in 1969 al een dergelijke vestiging tot stand zal komen. Wel optimistisch is men over een goed ziekenvervoer, waarover reeds diepgaand overleg is met het zieken huis, de Stichting Ziekenvervoer en het Roode Kruis. Een nieuwe organi- satieopzet krijgt de raad in het eer ste kwartaal 1969 onder de neus. De plannen voor een sociaal me disch centrum, dat gebouwd zal wor den op de hoek MerselosewegLan- geweg zijn klaar, maar aangezien de exploitatie niet rond is, moet er nog met verschillende instanties gepraat worden. Wat dat oplevert horen we dan in de loop van dit jaar. Men kan slechts hopen dat de realisatie mo gelijk wordt. PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: Kap. J. Verdonschot Grote Markt 5 Tel. 1882 Zondag: Zuster Filotea Nagelhout zal tijdens de zaterdagavondmis op 4 jan. en tijdens de zondagsmissen op 5 jan. preken over de missie in Brazilië en tevens een kollekte hou den voor haar Missie. Vergeet deze Missiezuster niet. 8 uur Amoldina Aben-van de Mond; 9.30 hoogmis voor de paro chie; 11 uur ouders Huybers-Jans sen; 18 uur W. Sijbers (A.). Maandag: Feestdag van Driekonin gen. 7.30 Th. v. d. Bogaart als stich ting; 8.15 Mevr. Bertijn-Camps vw, de buren; 9 uur overl. ouders Kers- ten-Verblakt; 19 uur Wim Peters vwg. stichting centraal adm. kan toor. Dinsdag: 7.30 Jan Poels en beide echtgenoten als stichting; 8.15 W. Broers en echtgenote; 9 uur fam. Pouwels-Droesen; 19 uur Joh. Maas- sen en Elis. Vermeulen als stichting. Woensdag: 7.30 t.e.v. H. Oda (bijz. intentie); 8.15 Martin H. Litjens; 9.00 ouders Coenen-Houtackers; 19 uur uit dankbaarheid. Donderdag: 7.30 W. Broers en echtgenote; 8.15 ouders van de Munckhof-Goumans9 uur Herman Coopmans en ouders. Vrijdag: 7.30 fam. Jonkers-Claes- sens; 8.15 Mathijs Paules; 9 uur Mevr. Bertijn Camps vwg. de buren; 15 uur plechtige H. Mis uit dank baarheid t.g.v. 40-jarig huwelijks feest Ponjé-Huybers. Zaterdag: 7.30 Martin Thuyls; 8.15 Jan Poels vwg. onderl. Venrayse Spiegelglasverzekering; 9 uur gezon gen H. Mis voor Godefridus van Op bergen en Petronella Theuws; 11 u. plechtige H. Mis uit dankbaarheid t.g.v. zilveren huwelijksfeest; 19 uur ouders van Soest-van Bracht. Akolietenlüst Zaterdag 4 jan.: 19 uur P. Hans- sen en P. v. d. Heuvel. Zondag 5 jan.: 8 uur W. Janssen en T. Janssen; 9.30 G. Cox en A. Ste vens; 11 uur J. Laurensse en J. Bex- kens; 18 uur M. Cuppen en J. Thie- len. Misdienaar slü st Maandag, dinsdag, woensdag: 7.30 Leon Oudenhoven en Gerard van Veghel; 8.15 Hub Gooren en Boude- wijn van Grinsven; 19 uur Bart van Bolhuis en André Gooren. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 7.30 Huub Janssen en Caspar Michels; 8.15 Hub Thuyls en Jos Laurensse; 19 uur Pieter Jansen en Lambert Jansen( alleen vrijdag). Vrijdag: 15.00 Wim Kremer en Martin Spee. Zaterdag: 11 uur Adje Verbeek en Bert Verbruggen. PAROCHIE PATERSKERK Priester van de week: P. Seraphinus Elschot Zondag 5 januari: Viering van het feest van Driekoningen. H. Missen: 7.30, 9.00, 11.45; hoogmis 10.15 uur; avondmis 18.00 uur. Vrijdag: om 19.00 avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: om 5 uur en 6 uur en na de avondmis tot 8 uur gelegen heid om het sacrament der biecht te ontvangen. Om 18.30 uur avondmis als zondagsviering. Mededeling: Maandag 6 januari om 19.30 ver gadering van de Derde Orde in San Damiano. Na de gezamenlijke vie ring van de Eucharistie wordt het Driekoningenspel opgevoerd: PARK HOTEL IN BETHLEHEM, door een groep jongeren uit Oostrum. Leden en belangstellenden worden hierbij gaarne uitgenodigd. Misintentics Zaterdag: 18.30 Jacobus Hub. Tho massen en Gertruda Custers. Zondag: 7.30 parochie; 9.00 Wil helm Litjens; 10.15 Jacobus Philip- sen en Francisca Derks; 11.45 jgt. voor Gerrit van Leuken; 18.00 Anna Manders-Hüpen. Maandag: 7.45 Albert van de Boo gaard; 8.30 A. Koopmans-Custers; 19.00 Martinus Hoedemakers. Dinsdag: 7.45 Constant Rojer; 8.30 Zr. Catharinai en fam.; 19.00 Leo nard Michels. Woensdag: 7.45 Antoinette Ram- melman-Elsevier; 8.30 fam. Kersten van Bracht; 19.00 Harry Janssen (v.w. zijn vrienden). Donderdag: 7.45 Eva Wilhelmina Rojer; 8.30 Bertha Cleophas-Go- vaerts; 19.00 overl. ouders Cleve- Weys. Vrijdag: 7.45 Mathilde Wasser; 8.30 A. Coenen-Houtackers; 19.00 Gezins mis overl. fam. Hendriks-Arts. Zaterdag: 7.45 t.e.v. de H. Geest; 8.30 Zr. Jeanne Oudenhoven; 18.30 Harry Lenssen. Dienbeurten Akolieten Zaterdag 4 jan.: 18.30 Jos Hen- dricx en Frans Bonants. Zondag 5 jan.: 7.30 P. Philipsen en Ant. Claessens; 9.00 Luc Pop en Bert Janssen; 10.15 Paul Pop en Lex Faesen; 11.45 Victor en Marco Pop. Dienbeurten Misdienaars Zondag 5 jan.: 18.00 John Bonants en Gerrie Alders. Maandag, woensdag en vrijdag: 7.45 Geert Philipsen en Martien Janssen; 19.00 John Bonants en Ger rie Alders. Dinsdag, donderdag en zaterdag: 7.45 Peter Bonants en Peter Hen- drix; 19.00 Luc en Paul Janssen. Zondag: Driekoningen, Verscho ning van de Heer. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Anna Stiphout-Jacobs. Zondag: 7.30 leesmis voor overl. ouders Huijbers-Janssen; 9.00 lees mis voor overl. Hendrina Franssen- van Gerven en Martinus Barents 10.00 hoogmis voor overl. fam. Si- mons-van Grunsven; 11.30 leesmis voor overl. Alfons Arts; 18.30 avond mis voor overl. Wim Peters (buurt). Maandag: 8.00 leesmis voor overl. Marie Joosten-Camps; 19.00 avond mis voor overl. Harry Swinkels. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. Wim Oudenhoven; 19.00 avondmis voor overl. Elisabeth Geurts (buurt). Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. Wim Peters (bejaardenvereniging); 19.00 leesmis tot intentie van de fam. Drabbels. Donderdag: 8.00 leesmis voor zegen in gezin; 19.00 avondmis voor overl. Cato Janssen en voor de levende en overledenen van de fam. Janssen. Vrijdag: 8.00 leesmis voor overl. Johanna Janssen-Dins; 19.00 avond mis voor overl. Jacobus Matijssen. Zaterdag: 8.00 leesmis om Gods ze gen te vrgaen; 15.00 plechtige eucha ristieviering uit dankbaarheid bij gelegenheid van het 25-jarig huwe lijksfeest van de fam. Tijmensen- Korndewal; 19.00 avondmis voor overl. fam. van de Broek. Biechtge legenheid van 5 tot 7 uur. Mededelingen: 1. Zondag 5 jan. wordt het feest van Driekoningen gevierd. 2. Denk de eerste zondag van het nieuwe jaar aan uw gezinsbijdra ge! Laten al degenen die nog niet meedoen aan de gezinsbijdrage in het nieuwe jaar eens goed begin nen en proberen nu wél mee te doen. Misdienaarslij st van 4-11 jan. Zaterdag 10 uur boekjes: S. Claes- sen, B. Franken, J. Schattorie, N. de Rijk, L. Arts. Zondag: 7.30 J. van Meyel, P. Pee- ters; 9.00 S. Claessen, N. de Rijk; 10.00 T. van Toor, M. Eibers, R. Jans; 11.30 M. Dicker, L. Arts; 18.30 L. van Els, B. Franken. Zaterdag 11 jan.: 15.00: M. v. d. Bekerom, H. Kusters, H. Linders. ADVERTEER IN PEEL EN MAAS PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: Verschijning van de Heer. 8.30 Martien Moorrees; 10 uur Hoog mis, gest. jrd. Ant. Loonen en Elisa beth Jenneskens. Maandag: 8.00 Antoon Fleurkens en Hendrika Broeks. Dinsdag: 8.00 overl. fam. Jeucken- Niessen. Woensdag: 8.45 Mathijs Claessens; 15.00 egz. H. Mis tot dankzegging 40- jarig huwelijk Verrijdt-de Lauw. Donderdag: 8 u. overl. fam. Pou- wels-Minten. Vrijdag: 8 u. Christiaan v. Uden. Zaterdag: 8 u. zuster Jeanne van Rens; 19.00 overl. fam. Camps-Wol- ters. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: Feest van Driekoningen. 7.30 leesmis v. Bemardina en Joh. Verwaaij; 8.30 leesmis voor Johannes Heidens en Maria Bots; 10 u. hoog mis voor de parochie. Maandag: 8.00 hoogmis Leonardus Heidens. Dinsdag: 8.00 hoogmis Gertrudis Heidens-van Vegchel. Woensdag: 8.00 uit dankbaarheid b.g.v. 90e verjaardag. Donderdag: 8.00 geen H. Mis. Vrijdag: 8.00 uit dankbaarheid. Zaterdag: 8.00 hoogmis Wilhelmina Teeuwen; 19.00 avondmis. Deze week worden de zakjes voor de gezinsbijdrage opgehaald. •PAROCHIE CASTElviRAY Zaterdag: 19.00 leesmis tot dank. Zondag: Verschijning van de Heer: Driekoningen. 8 u. leesmis st. H. Baeten-Jeurissen; 10 u. hoogmis v.d. parochie. Maandag: Verschijning van de Heer. 8 u. leesmis overl. fam. Reyn- ders-Weys; 19.00 hoogmis tot int. van fam. Dinghs-Arts. Dinsdag: 8.00 gez. H. Mis overl. fam. Philipsen. Woensdag: 8.00 Gezinsmis tot int. van hen die offeren. Donderdag: 8.00 gest. gez. jrd. Jo- sephina Seykens-Collin. Vrijdag: 8.00 gez. maandd. Mart. Versteegen. Zaterdag: 8.00 leesmis t.e.v. O.L. Vrouw tot int. van hen die offerden. Kerkpoetsen: Nelly Kunen en Henny Druggen. Misdienaars: B. Geerets-J. Tielen; H. van Rhee-W. Tielen. Akolieten: Jos. Kunen, J. Ram- bags, P. Rambags, H. Vissers. Zondag: Verschijning van de Heer. Om 7.30 leesmis voor de parochie; 9 uur hoogmis opgedragen voor de overl. fam. Direks-Dirckx10.30 uur leesmis voor Gerard Litjens. Maandag: 7.30 gesticht jaargetijde voor Gerard Lucassen; 8 uur leesmis voor Peter Emonts en Antooon Emons. Dinsdag: 7.30 gesticht jaargetijde voor Antoon Derks, echtgenote en P. J. Derks; 8 u. leesmis voor Theo dora Martens-Heesen. Woensdag: 7.30 gesticht jaargetij de voor Lambertus en Henrica Rein- tjes en Johanna Reintjes en echtge note; 8 uur leesmis voor Victor As- selberghs. Donderdag: 7.30 leesmis tot zekere intentie; 8 u. leesmis voor Joh. Jans sen, echtgenote en overleden kinde ren, kindermis. Vrijdag: 7.30 leesmis voor de over leden fam. de Mulder-Hendriks; 8 u. leesmis voor Martinus Heesen en Hendrika Heesen-Verdellen. Zaterdag: 8 u. leesmis voor Mar tinus Direks en echtgenote; 's avonds om 7 uur leesmis voor de overleden familie Cox-Vervuurt en Jo van Geenen.' Akolieten in de week: 7.30 P. en Th. Voermans; 8 u. Geert Reintjes. Zondag: 7.30 M. Janssen en Jan Voermans Jzn.; 9 u. H. Baltussen, W. Comelissen, L. Reintjes en J. Koe nen; 10.30 M. Koch en Jan Reintjes. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 2e zondag na Kerstmis: vireing van het feest van Driekonin gen. Zaterdag: 19.30 leesmis voor Piet Verheyen en Maria Verheyen-Lit- jens b.d.d. L.V.B. Zondag: 7.30 leesmis voor Harry Maessen en echtgenote en Jacques; 8.45 leesmis voor de overl. fam. Verhalle; 10 u. Hoogmis: gesticht jgt. voor Anna Fleurkens-Pouwels; 11.30 leesmis v. d. parochie. Maandag: 8.00 leesmis v. Anna Hellegers-Cremers. Dinsdag: 8.00 leesmis v. Hendrikus van de Ven; 3.30 huw. mis voor het bruidspaar Verhaegh-Lemmens. Woensdag: 8.00 leesmis v. d. overl. fam. Jeurissen-Janssen. Donderdag: 19.00 leesmis v. Maria van Soest-Swinkels. Vrijdag: 8.00 leesmis v. d. overl. fam. Litjens-Fleurkens. Zaterdag: 19.30 leesmis v. Harry Verhees en Johanna Philipsen. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: 2e zondag na Kerstmis. Solemniteit van de Verschijning des Heren. Driekoningen. 7.30 leesmis tot bijz. intentie; 10 uur Hoogmis voor de parochie; 11.30 leesmis voor overl. ouders Eyssen-Voncken. Maandag: 8.00 best. jgt. voor Hen drina van Rijswijck-Custers. Dinsdag: 8.00 leesmis voor Antoon Verhaag. Woensdag: 8.00 leesmis v. Johan nes Janssen en Johanna Janssen. Donderdag: geen H. Mis. Vrijdag: 8.00 gest. jgt. v. Mathijs van Cuijck en Hendrina Ewals. Zaterdag: 8.00 gest. jgt. voor An- tonius van Dijck, Maria Cath. Ver geld en kind; 19.00 avondmis voor Johannes Noyen en overl. kinderen. RECTORAAT VEULEN Zondag: Verschijning des Heren. 8 uur leesmis voor de parochie; 10 u. Hoogmis 4e zeswekendienst zal. Piet Cleven. Maandag: 8 u. leesmis overl. fam. Drabbels-Klaassen-van Meyel. Dinsdag: 8 uur leesmis overl. fam. Groetelaars-Stroeken. Woensdag: 8 uur leesmis overl. fam. Coenen-Janssen. Donderdag: 8 uur leesmis zal. An na van Rijswijck-Verheyen. Vrijdag: 8 uur leesmis voor zal. Maria Kunen-van Rens. Zaterdag: feest Gedachtenis van de doop des Heren. 7.30 's avonds 5e zeswekendienst zal. Lambertus Janssen. Akolieten voor 5 jan.: Harrie Gee- len, Mart. van Staveren en Piet Mul ders. van den munckhof n.v. BEKENDMAKING De Burgemeester van Venray brengt hiermede ter algemene ken nis, dat met ingang van 6 januari 1969 gedurende één maand ter ge meente-secretarie, afdeling I, voor eenieder ter inzage ligt het besluit van Gedeputeerde Staten van Lim burg van 16 december 1968. Ie af deling, no. B 27826 inhoudende goed keuring van de bij raadsbesluit van 31 oktober 1967, no. 1420 vastgestel de partiële herziening van het be stemmingsplan (uitbreidingsplan in hoofdzaak), voor wat betreft het ge bied rondom Venray-kom (carrége- bied), alsmede de daarbij vastgestel de wijziging voor de voorschriften voor het in eerstgenoemd plan be grepen zgn. buitengebied, een en ander zoals nader gewijzigd c.q. aan gevuld bij raadsbesluit van 27 aug. 1968, no. 1130. Gedurende genoemde termijn kun nen zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot Gedeputeerde Staten .hebben ge wend, beroep instellen bij de Kroon. Venray, 23 december 1968 De Burgemeester voornoemd, Drs. F. G. L. L. SCHOLS BEKENDMAKING De burgemeester van Venray brengt hiermede ter algemene ken nis, dat met ingang van 6 januari 1969 gedurende één maand ter ge meente-secretarie, afdeling I, voor eenieder ter inzage ligt het door Ge deputeerde Staten van Limburg bij hun besluit van 2 december 1968, le afdeling no. B 16772 goedgekeurde bestemmingsplan „Oostrum" (le her ziening). Gedurende genoemde termijn kun nen zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot Gedeputeerde Staten hebben ge wend, beroep instellen bij de Kroon. Venray, 23 december 1968. De Burgemeester voornoemd, Drs. F. G. L. L. SCHOLS ONGELUKKEN TIJDENS DE KERSTDAGEN In de Pr. Bemhardstraat troffen voorbijgangers maandagnacht een vernielde wagen aan, die tegen een lantaarnpaal was gebotst. Toen de rijkspolitie arriveerde was van de bestuurder geen spoor te ontdekken. Later spoorde men de eigenaar J. uit Merselo op, die verklaarde dat zijn wagen gestolen was. Op de Maasheseweg botste dinsdag de autobus van een Venrays garage bedrijf bestuurd door de Venrayer G. tegen een geparkeerde auto aan van J. uit Vierlingsbeek. Materiële schade. Op de Deumeseweg belandde dins dag de personenauto van C. uit Ba- kel door de gladheid van de weg in de berm. Toen een bestuurder van de bestelauto, M. uit Helmond, af remde botste die op zijn beurt tegen de auto van C. Materiële schade. Eveneens was gladheid er oorzaak van dat de personenauto bestuurd door S. uit Venray op de Maashese weg tegen een lantaarnpaal botste welke afknapte. Mevrouw G. uit Venlo bemerkte op de Deumeseweg de schrikhekken te laatste en botste daar tegen op. Materiële schade. INBREKER KREEG SPIJT De 20-jarige Venrayer H. wilde liefdesbetrekkingen aanknopen met een schone deerne van het Peelland, maar de jongedame had daaraan geen behoefte en toen ging de Ven rayse jongeman zich maar overgeven aan de geneugten van het bier. Za terdagavond omstreeks 11 uur ont moette hij weer de jongedame en wilde wederom betrekkingen aan knopen, welke opnieuw van de hand werden gewezen. In woede ontsto ken gooide hij maar een ruit in van het overdekte zwembad, kroop naar binnen en nam een regenjas mee. Nog voordat de diefstal ontdekt was, kreeg de Venrayer berouw van zijn daad en ging naar het politiebureau. Proces-verbaal werd opgemaakt en de schade werd vergoed. RECTORAAT SMAKT Zondag: Feest van de H. Naam Jesus. 7.30 H. Mis voor Gerrit Cop- pis; 10 uur Hoogmis voor Antoon en Christina Koenen. Maandag: feest van Driekoingen. 9 uur H. Mis tot zekere intentie. Dinsdag: 9 uur H. Mis voor Louisa Waps-Verweer. Woensdag: 9 uur H. Mis t.e.v. de H. Jozef. Donderdag: 9 uur H. Mis voor overl. ouders. Vrijdag: 9 uur H. Mis voor Fr. As- selberghs en echtgenote. Zaterdag: 9 uur H. Mis; 's avonds om 7 uur H. Mis voor overl. moeder. PARA LOS ESPANOLES Y PORTUGUESES DE VENRAY Y ALREDEDORES El domingo proximo el dia 29 de diciembre no hay Misa en la Ermita de Smakt ni el dia 1 de enero, el miércoles proximo. El domingo pro ximo a las siete y media de la tarde hay una noche festiva para los es- panoles en la sala Venlona en Venlo. Todos los espanoles son bienvenidos. El domingo el dia de enero a las diez y media, Vigilia de Los Reyes, Misa en la Ermita de San José en Smakt. Hasta el dia 4 de enero el padre Juan esta en Espana; vol vera antes de la Misa del 5 asi que puede desearles a todos Vds un feliz y próspero ano nuevo con una Misa dominical muy frecuentada. STATIONSCHEF MET PENSIOEN Zaterdagmiddag werd in het ge meenschapshuis van Oostrum af scheid genomen van de heer G. H. Bouten, de laatste stationschef van het station der Ned. Spoorwegen in Oostrum. De heer Bouten, die in totaal 43 ja ren bij de Spoorwegen was, kwam in 1935 als telegrafist naar Venray en werd in 1960 stationschef. Zater dag werd de heer Bouten onder de bloemen en cadeaux bedolven. De heer van der Moolen, stationschef te Venlo, directe chef van de heer Bouten, was met de heer Hovers, chef passage en expeditie en de heer P. van Hooren, groepsleider, naar Venray gekomen om de dank van de NS over te brengen bij dit afscheid. Vertegenwoordigers van industrie en bedrijven maakten eveneens hun opwachting, evenals van de organi satie, waarvan de heer Bouten ja renlang deel uitmaakte. Natuurlijk waren het personeel en veel oud-gedienden ook op deze af scheidsreceptie. DE HEER SCHOESTER NAM AFSCHEID De afscheidsreceptie die de men sen van de PLEM hun scheidende hoofd-districtsambtenaar P. Schoes- ter hebben aangeboden, zal deze waarschijnlijk niet gauw vergeten. Want het is een groots afscheids feest geworden, zaterdag in Hotel De Zwaan, waarop de scheidende PLEM man niet alleen vele collega's en medewerkers van onze Electriciteits- maatschappij de hand kon drukken, maar ook die van vele anderen, die hier de kans grepen om de heer Schoester ook dank te zeggen voor alles wat' hij naast zijn werk nóg voor Venray heeft gedaan. Dat was op de eerste plaats het gemeentebestuur van Venray met aan het hoofd loco-burgemeester v. Dijck, die het oude lid van de „nood- raad" dank bracht voor zijn grote en vele bemoeienissen bij de opbouw en het herstel van Venray. Daar waren de mensen van het verzet, die de rol van de altijd be scheiden Schoester in de voorbije oorlog nog eens kwamen belichten. Daar waren de mensen van het NKV, die dankbaar herdachten wat hij gedaan heeft tot opbouw en uit bouw van deze standsofganisatie die onder zijn leiding niet alleen een der AUTOMOBIELBEDRIJF BOM STATIONSWEG 183 TELEFOON 2325 O OSTR U M V EN RA Y grootste afdelingen in Limburg werd doch ook het gouden bestaansfeest klinkend kon vieren. Dat was het bestuur van het Kin dervakantiewerk, die hem dank bracht voor zijn taai doorzetten en volhouden, waardoor het jaarlijkse feest voor de kinderen tot zo'n grote bloei kwam. Dat was het bestuur van Camping Vlakwater, die ook in Schoester een krachtig bestuurslid gevonden heeft, die met volle inzet van zijn persoon ook dit alles mee van de grond hielp komen. Dat was het Sociaal Charitatief Centrum, die in hem een van zijn oprichters bedacht en op de sociale bewogenheid van deze weliswaar kleine, doch in vele opzichten grote man kon wijzen. Dat waren tot slot vele vrienden en bekenden, die de heer Schoester in zijn Venrayse, zware, loopbaan hebben leren kennen en waarderen. En natuurlijk is bij die gelegen heid nog eens naar voren gekomen hoe de heer Schoester in feite twee maal Venray heeft geëlectrificeerd. Eerst in 1929 en toen dat werk klaar was nog eens opnieuw in 1944. En natuurlijk werd nog eens opgehaald met welke vreugde hij in 1944 de 2 hele electrische straatlampen, die in Venray waren, ontstak ten teken dat Venray bevrijd was. Maar dat is een geschiedenis apart, waar we bij het 25-jarig jubileum van Venrays be vrijding nog nader op terugkomen. PATRONAAT EN JACHTHOORN KORPS ST. PETRUS-BANDEN Traditiegetrouw hebben de leden van patronaat en jachthoornkorps, alsmede leiders, bestuur en instruc teurs op 2e Kerstdag het kerstfeest gevierd. De eucharistieviering werd verzorgd door kapelaan Verdon schot, die in een aangepaste plech tigheid de betekenis van Kerstmis deed meebeleven. Daarna werd er gezamenlijk aangezeten aan de kersttafel die geheel werd verzorgd door de Zusters van St. Jozef. De voorzitter, de heer van Toor, dankte de Zusters nog in zijn tafel rede, waarin hij het wel en wee van het patronaatswerk alsook van het jachthoornkorps de revue liet passe ren. In het bijzonder dankte hij de leden van het patronaat die het ge hele interieur van het gebouw ver anderde in als het ware een gezel lige jongeren-bar. Voor wat het jachthoomkorps betreft, werden de resultaten van het afgelopen jaar nog eens onder de loupe genomen. De instructeur, de heer Hoppenbrou wer beloofde namens het korps op de ingeslagen weg te zullen voort gaan. Na de koffietafel werd er door be stuur en leiders nog even gezellig rond de tafel doorgebracht. Hier mede was er weer een einde geko men aan de jaarlijkse bijeenkomst.

Peel en Maas | 1969 | | pagina 10