40 jaar Kerkelijke Diensten Aannemers - Patroonsbond HENGELSPORT BILJARTEN GYMNASTIEK V.V. 00STRUM Vredeskerk Venray drukwerk WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Interparochiële jeugdcommissie TRUCK-SERVICE DE MOLENWIEKERS Van 3 tot en met 7 nov. VRIJDAG 1 NOVEMBER 1968 No. 44 NEGEN EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 10SM52 PtUS PER KWARTAAL (WtMl V.nroy L2S) Met een plechtige feestvergadering, een feestelijke receptie, een diner voor genodigden en een diner met feestavond voor de leden hebben de 33 leden van de Venrayse afdeling der Nederlandse Katholieke Aannmerspatroons met hun dames hef 40-jarig bestaan van deze afdeling herdacht. In een feestvergadering in de Bee- jekurf gaf voorzitter J. Raedts een overzicht van het wel en wee der Venrayse afdeling. Hij was blij nog van de generatie der oprichters te kunnen begroeten de heer B. Gielen en H. Arts uit Merselo, H. Dinghs uit Castenray en W. Lichteveld uit Overloon. Hij her dacht het werk van de eerste voor zitter de heer Martens, die de Ven rayse afdeling door de moeilijke kri- sis jagen gebracht heeft en bedankte de heer Veldhuizen, die eerst als penningmeester, later als opvolger van de heer Mariens de moeilijke oorlogsjaren het hoofd bood en na de oorlog het bondswerk weer op gang bracht. GROOT VERBAND Hij wees er op dat de Venrayse afdeling ook zijn inbreng heeft in het „grote" bondswerk, waarvan immers de heer Jan Janssen vice- voorziter is en o.m. voorzitter van de hoofdafdeling Midden Bedrijf, terwijl als opvolger van de heer Klein-Schiphorst, de heer Jac. Koe nen als hoofdbestuurslid van de hoofdafdeling Klein-Bedrijf ook daarin zijn rol speelt. Dankbaar wees hij op de goede samenwerking tussen werknemers- en werkgeversorganisatie. Dat het part-time onderwijs in deze con treien is uit kunnen groeien is hier van niet het enige bewijs. BEUNHAZERIJ Maar in dit verband wees hij op eten euvel, dat de onderlinge goede verstandhouding wel eens kan scha den t.w. de beunhazerij. De Venray se afdeling heeft daar voor de bond een onderzoek naar ingesteld en men kent de cijfers. Dat er intussen op minipsterieel niveau reeds iets aan gedaan wordt is gelukkig en men zal moeten blijven streven om een rede lijke oplossing te vinden zeker in het belang van de kleinbedrijven. Hij vroeg daarvoor ook om de gemeen telijke medewerking. RUSTIG Vergeleden met nu kan men het oprichtingsjaar 1928 bepaald rustig noemen, ondanks het feit dat men voor een krisis stohd, de katholieke emancipatie nog niet bevochten was en de rechtspositie van de aannemer nog een punt van discussie was. In onze tijd aldus de heer Raedts, wor den we geconfronteerd met „bewe- gign" op alle terreinen. Ook de aan- nemerij ontkomt hier niet aan. Zo wordt de huidige aannemer gecon fronteerd met het verschijnsel van schaalvergroting, met grote techno logische veranderingen en de aan nemer zal moeten zorgen dat hij zich aanpast aan die veranderde struk- turen. TOEKOMST De toekomst zag de heer Raedts niet bepaald donker. De regering heeft door een meerjaren-planning in de woningbouw een deel der bouwproduktie vastgelegd. Daar naast is het een gelukkig iets, dat de sanering van stadswijken en de op ruiming van verouderde woningen nu ook grotere aandacht gaat krij gen en dat de Minister van Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening hierover al een nota naar de Twee de Kamer heeft gestuurd. Men kan alleen maar hopen, dat zulks op vrij vlugge manier afgewerkt wordt, aangezien de woningnood en het wo ningtekort in onze provincie schijnt te krimpen. Met de wens dat ook de Venrayse afdeling in de komende ja ren weer het hart kan bijdragen aan het belang van de aannemersbedrij ven en daarmede van alle, die daar in werken, besloot de voorzitter zijn rede. GELUKWENSEN kreeg de 40-jarige afdeling van alle kanten. Namens het hoofdbestuur van de N.K.A.P. sprak de heer Straus van Mierlo een woord van gelukwens, terwijl de voorzitter van de Bouwvakarbeidersbond, de heer Apers, ook namens de werknemers zijn gelukwensen kwam aanbieden. In een zeer druk bezochte receptie de foyer van de schouwburg liep vol had het bestuur van de jubi lerende vereniging vele handen te schudden, terwijl ook hier weer een schat van bloemen cachet aan de viering gaf. Met den diner voor ge nodigden, een feestdiner voor de leden en een gezellige avond werd deze viering besloten. Zoals we reeds eerder hebben ge meld is onder auspiciën van de Ge meentelijke Jeugdraad geprobeerd te komen tot de vorming van een in terparochiële juegdcommissie voor V enray-centrum. Namens het vrouwelijk georgani seerd jeugdwerk is Mevr. Steylen Kolkweg gekozen, terwijl het man nelijk jeugdwerk in deze commissie vertegenwoordigd is door de heer Schrooten, St. Odastraat 6. Mevr. Beerkens, Vlakwaterweg 16, vertegenwoordigt de binnensporten, terwijl de heer H. Arts, Oranjestraat 8 de buitensporten voor zijn reke ning neemt. Mevr. v. d. Borst, West singel 104 en de heren Raedts, Beu kenlaan 10 en Reusen Bevrijdings- weg 6 zijn op persoonlijke titel in deze commissie opgenomen, terwijl de heer Bongers, Paterslaan 6 de jongerengroepen vertegenwoordigt. De kapelaans Snijders en Verdon- schot hebben ziting namens de gees telijkheid van Venray-kom en zullen met de heer De Kroon van het Re gionaal Jeugdcentrum op de Smakt als adviseurs dienen. Staande de oprichtingsvergadering werd tot voorzitter van deze inter parochiële jeugdcommissie benoemd de heer Raedts, terwijl mevr. v. d. Borst het secretariaat op zich neemt en mevr. Steylen de kas gaat be heren. Op deze vergadering werd nog eens uitdrukkelijk gesteld dat de commissie in geen geval afbreuk zal doen aan de zelfstandigheid en de aktiviteiten der betroken verenigin gen, maar dat haar taak in het al gemeen zal zijn: inventarisatie, in formatie, coördinering, advisering en aktivering. Bovendien zal ze in haar aktivite- ten ook betrekken de niet-georgani- seerde jeugd. Een en ander moet nog worden vastgelegd in statuten en huishoudelijke reglementen, maar daar wordt al aan gewerkt. Natuur lijk zal er behoorlijk kontakt zijn met de sportraad, en de gemeente lijke jeugdraad, terwijl ook een stu die van de resultaten van het jeugd- onderzoek door het Hoogveld-insti tuut op het programma staat AUTOMOBIELBEDRIJF ROM STATIONSWEG 183 TELEFOON 2325 OOSTRUM VENRAY Zaterdag 19 okt. werd de laatste laatste van de twee onderlinge hen- gelwedstrijden gehouden tussen Venray en Blitterswijck. Na twee spannende wedstrijden, wist het korps van Venray de overwinning in de wacht te slepen met ruim ver schil. De uitslag was als volgt: 1. Korps Venray 3082 gr. 2. Korps Bliterswijck 2251 gr. Uitslag personeel: 1. H. Hendriks, Venray 1540 gr. 2. A. Thiessen Blitterswijck 1049 gr. 3. W. Schwachöfer, Venray 751 gr 4. G. Schaminee, Venray 709 gr 5. H. Boll, Blitterswijck 490 gr Er werd in totaal over twee wed strijden 6718 gr. vis gevangen. Op 31 okt., 1 en 2 nov. worden in café Volleberg, Henseniusstraat 20 te Venray de voorwedstrijden 3e kl. liebre georganiseerd. De deelnemers zijn: W. Kessels, Vlenray V.O.P. H. van Rhee, Maashees S. Rutten, Overloon, O.G. P. Vloet, Overloon, O.G. W. van Opbergen, Overloon, O.G. W. Klomp, Venray, H.G.L. H. Peters, Venray, H.G.L. De eerste ronde wordt gespeeld op 31 oktober en wel als volgt: 7.00 uur W. KlompH. Peters 8.00 uur S. RuttenP. Vloet 9.00 uur W. KesselsH. van Rhee 10.00 u. W. v. Opbergen-Winn. prt. 1 De partijlengte is 100 caramboles. Elke speler moet 6 partijen spelen. Op hetzelfde tijdstip begint men ook in Haps in café R. van Kuppe- veld, aan de voorronden 3e klasse libre van de Kon. Ned. Biljartbond. ST. CHRISTOFFEL Gymnastiek- en Turnkampioen- schappen Zondag j.l. werden te Kerkrade de persoonlijke kampioenschappen voor dames- en herenjeugd gehou den in de Roda-hal. Van onze ver eniging nam hieraan deel mej. T. v. Zwol. Zij wist zich in deze wedstrijd als 7e te plaatsen uit een vrij grote groep van deelneemsters. Van harte gefeliciteerd met dit mooie succes. De zondag gehouden jeugdkollekte t.b.v. St. Christoffel heeft een zeer tevreden bedrag opgebracht. Dank aan allen die ons met hun goede ga ve gesteund hebben. Ook hartelijk dank aan de koliek- tanten die weer hun vrije tijd ter beschikking stelden. Zondag j.l. speelde Oostrum 1 de bekerwedstrijd tegen RKLW 2 l Lottum. Oostrum had deze middag liefst 4 invallers in haar gelederen. Toch kan er gezegd worden dat het spelpeil een behoorlijk niveau be reikte. Doordat de gasten voor de rust driemaal scoorden en Oostrum het bij 1 treffer liet, ging de rust in met een 13 achterstand. Na de theepauze zag men echter een heftig Oostrum-offensief dat resulteerde in twee treffers van resp. links- en rechtsbuiten. Met deze (33) stand kwam het einde van de normale speeltijd. Een verlenging was hier door noodzakelijk om een winnaar aan te wijzen. Oostrum maakte aan alle illusies spoedig een einde door de stand en tevens de eindzege op 43 te brengen. Voor a.s. zaterdag en zondag zijn géén wedstrijden vastgesteld. Oostrum Al zegevierde zaterdag j.L met 5—1 over Venray A5. Afd. Veteranen De wedstrijd tegen Wanssum mag men wel de beste van deze compe titie noemen. Van beide kanten werd er fel, doch sportief gestreden om de bal. Wanssum heeft een prima team waar men goed voetbal tegen kan spelen. Direct na de aftrap bleek wel dat hier twee teams speelden die elkaar de loef probeerden af te steken. Wanssum was technisch beter, maar de Molenwiekers compenseerden dit door sneller spel. De techniek kwam het eerst aan bod. Na ongeveer een kwartier spelen maakte Wanssum 10. Molenwiekers probeerde met snelle aanvallen de balans in even wicht te brengen; de achterhoede van Wanssum bleek nog niet van plan te capituleren. Ze wisten zelfs door hun linksbinnen de voorsprong te vergroten: 20. Met het debacle van verleden jaar nog voor ogen gooide Molenw. er een schepje boven op. De achterhoede van Wanssum werd onder druk gezet, doch de schoten werden niet goed gericht De konditie ging nu ook een woord je meespreken en die bleek bij Mo lenwiekers beter te zijn. Er kwamen gaten in de Wanssum-defensie. Dit resulteerde in twee gave doelpunten van Merkx, zodat met de rust de stand weer gelijk was: 22. Na de rust hetzelfde beeld. Een enigszins uitgerust Wansum gooide haar techniek weer in de strijd. De verdediging van Molenwiekers kreeg handen vol werk en hoewel ze deze middag goed speelde kon ze niet voorkomen dat Wanssum weer twee gaten in de defensie schoot: 42. Toen was het weer de Molenw. die door de betere conditie de aanval over nam. Eerst maakte Claesscns na een lange spurt 43. Mcrkx ver richtte even later de hattrick: 44. Enkele goede kansen die nog volgden op de overwinning, lieten de Molen wiekers liggen, zodat in deze stand geen verandering meer kwam. Zaterdag a.s. komt GFC '33 bij ons op bezoek. Aanvang 16.00 uur. De volgende spelers verwachten we: Creemers, Siebers, Lamers, van Helden, Michels, De Jong, v. d. Laar. Stappershoef Wim Vermeulen, Wil Vermeulen, Merkx, Claessens. PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: Kap. J. Driessen Dr. Poelsstraat 2 - TeL 2385 Zondag 3 nov.: Feest van Aller heiligen. 8 uur Leonard Noyen en Petronella Zegers en zoon Simon; 9.30 hoogmis voor de parochie; 11.00 ouders M. Arts-Cornelissen; 18 uur Frans van den Heuvel. Maandag 4 nov.: Allerzielen. 7.30 gest. jgt. Lamb. Poels en echtgenote en overl. kinderen; 8.15 Maria Min- ten-Delauw; 9 uur ouders Bertrams- Vermeulen en dochter Truus; 10 u. plechtige hoogmis voor alle over ledenen die op ons kerkhof rusten; 19 uur Martinus Hubertus Litiens. Dinsdag: 7.30 W. Broers, echtgeno te en kinderen; 8.15 gest jgt. Z.E.H. Pastoor Henri Wismans; 9 uur overl. fam. de Bruyn-Stevens; 19 uur Mar tinus van de Ven. Woensdag: 7.30 Petronella van Rijswijck-Stiphout; 8.15 ouders Ber trams-Vermeulen en dochter Truus; 9 uur ouders van Bracht-Gerrits; 19 uur Herman Jeuken. Donderdag: 7.30 Leonardus Stip hout; 8.15 fam. Baeten-Martens; 9 u. fam. Sijbers-Tijhuis. Vrijdag: 7.30 gest jgt. Petrus Hub. Maria Camps en echtgenote Anna Maria van de Pas; 8.15 Piet Tacken en overl. fam.; 9 uur overl. ouders Theuws-Reniers; 10 uur plechtige huwelijksmis voor het bruidspaar van de Wetering-Janssen; 19 uur Adolf Verbeek en echtgenote. Zaterdag: 7.30 Piet Custers en echtgenote; 8.15 ouders Barents- Verhaag; 9 uur Theodorus Pouwels; 19 uur ouders Hendriks-Janssen. Handwerktentoonstelling Lb.v. Missie-Thuisfront Zaterdag 2 nov. opent de Hoogeerw. Heer Deken A. Loonen om 17 uur de handwerktentoonstelling in de Petrus-Bandenschool Dr. Poelsstr. 6. Deze tentoonstelling is gratis toe gankelijk voor iedereen op zaterdag 2 nov. van 17.00 - 23.00 uur en zon dag 3 nov. van 11.00 tot 13.00 en 15.00 tot 23.00 uur. De opbrengst is be stemd voor de Missionarissen van de Petrus Banden-parochie. Mogen we ook U verwachten! Akolietenlüst Zaterdag 2 nov.: 19 uur M. Cup pen en J. Thielen. Zaterdag 3 nov.: 8 uur J. Bollen en J. van Ham; 9.30 G. Cox en J. Laurensse; 11 uur P. Hanssen en P. v. d. Heuvel; 18 uur J. Bexkens en Geert Kengen. Misdienaarslüst Maandag, dinsdag, woensdag: 7.30 Leon Oudenhoven en Gerard van Veghel; 8.15 Hub. Gooren en Boude- wijn v. Grinsven; 19 uur Jos Swag- hoven en Huub Janssen. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 7.30 Caspar Michels en Gerard van Veg- chel; 8.15 André Gooren en Bart van Bolhuis; 19 uur Jos Laurensse en Hub Thuyls (alleen vrijdag). Maandag: 10 uur Adje Verbeek en Paul Zwitserlood en Martin Spee. Vrijdag: 10 uur Lambert Janssen en Wim Kremer. PAROCHIE PATERSKERK Priester van de week: P. Seraphinus Elschot Zondag: 22e zondag na Pinksteren. Feest van Allerheiligen. H. Missen 7.30, 9.00, 11.45; hoogmis 10.15; avondmis 18.00 uur. Maandag: Allerzielen, gedachtenis van alle overledenen. Om 19.00 gez. avondmis. Vrijdag: om 19.00 avondmis om Gods zegen te vragen over de gezin nen van de parochie. Zaterdag: om 5 uur eu 6 uur en na de avondmis tot 8 uur gelegenheid om het sacrament der biecht te ont vangen. Om 18.30 avondmis als zon dagsviering. Misintenties Zaterdag: 18.30 overl. ouders Her mus-van Oers. Zondag: 7.30 parochie; 9.00 overl. ouders Janssen-Maures; 10.15 Mar tinus Arts-Verkoeijen; 11.45 Wilhel mus Aarts; 18.00 Maria Muis-Bek kers. Maandag: 7.45 overl. ouders Nieuw- stad; 8.30 A. Koopmans-Custers; 19.00 Jac. Hubertus Thomassen en Gertruda Custers. Dinsdag: 7.45 overl. ouders Lits en zoon Theo; 8.30 Jan Arts en Everdi- na Jansen; 19.00 Johanna Swinkels- Michels. Woensdag: 7.45 overl. fam. van fam. van Meyel-Willems; 8.30 Jan Emonts en dochter; 19.00 fam. Veld huizen. Donderdag: 7.45 overl. ouders Wijn- hoven-Roelofs; 8.30 overl. ouders W ij nhoven-Roelofs en kinderen 19.00 Harrie Janssen, ouders en Mar tin. Vrijdag: 7.45 Antonius Martinus Janssen; 8.30 Leonard Michels; 19.00 Gezinsmis, Maria Muis-Bekkers. Zaterdag: 7.45 overl. fam. van Meyel-Willems; 8.30 overl. fam. Wil- lems-Jacobs; 18.30 Maria Muis-Bek kers. Dienbeurten Akolieten Zaterdag: 18.30 Carlo Feller en Huub Arts. Zondag: 7.30 Jac. Claessens en Jos Jeuken; 9.00 Frans Bonants en Jos Hendricx; 10.15 Bert Janssen en Luc Pop; 11.45 P. Philipsen en Ant Claessens. Vrij: Paul en Victor Pop, Lex Faesen, J. Schellekens. Dienbeurten Misdienaars Zondag: 18.00 Geert Hendricx en Simon Claessens. Maandag, woensdag, vrüdag: 7.45 E. Comelissen en M. Fleurkens; 19.00 Marco Pop en Hubert v. d. Putten. Dinsdag, donderdag en zaterdag: 7.45 Henk Hendrix en Frans Jeuken; 19.00 Geert Hendricx en Simon Claessens. Zondag: 22e zondag na Pinksteren. Hoogfeest van Allerheiligen. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. fam. Siebers-Dielemans en zoon Theo. Zondag: 7.30 leesmis voor overl. ouders Huijbers-Janssen; 9.00 lees mis voor overl. Johan Jansen en Ca- tharina Arts; 10 u. hoogmis voor overl. ouders Barents-Litjens; 11.30 leesmis voor overl. Herman Jeuken. 18.30 plechtige eucharistieviering voor Allerzielen, opgedragen voor overl. Anna Stiphout-Jacobs (van kennissen) en voor alle overleden parochianen. Degenen die deze Al lerzielendienst komen meevieren kunnen nogmaals te communie gaan ook als ze zondagmorgen reeds de communie hebben ontvangen. WU hopen dat velen deze zondag voor de tweede keer deze eucharistieviering zullen bU wonen. Maandag: Allerzielendag. 8.00 leesmis voor overl. Gerardus Ver stegen, Maria Janssen en Anna Jans sen; 9.00 eucharistieviering van Al lerzielen, opgedragen voor alle pa rochianen; 19.00 avondmis voor overl. Piet Giezen en dochter Mia. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. Johannes Rademaker; 19.00 avond mis voor Maria Evers-Clevers. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. fam. Maas-Kerstjens; 19.00 leesmis voor overl. Theodorus Pauwcis en Johanna Friezen en overl. fam. Donderdag: feest van de II. Willi- bord. patroon van de Nederlandse kerkprovincie. 8.00 leesmis voor overl. fam. Volleberg-Verstegen; 19.00 avondmis voor overl. Albert Stevens. Vrijdag: 8.00 leesmis voor overl. fam. Voermans-Leijssen19.00 uur avondmis voor overl. Martinus To nen. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. fam. van der Schaal; 19.00 avondmis voor overl. Peter Oomens. Biechtge legenheid van 5 tot 7 uur. Mededelingen: Denk aan de boetevieringen nu donderdag- en vrijdagavond vóór Allerheiligen om 7 uur en aan de biechtgelegenheid a.s. zaterdag van 5 tot 7 uur. Ter gelegenheid van allerzielen kan men éénmaal een volle aflaat verdienen voor de overledenen door een kerk te bezoeken en daar het ..onze vader" en de geloofsbelijdenis te bidden, met een gebed tot inten tie van Z.H. de Paus. Denk deze week aan Uw gezins bijdrage. Misdien&arslUst van 2-7 nov. Zaterdag: 10 uur boekjes: W. Tijs- sen, G. Wilemsen, L. van Els, S. Claessen, B. Francken. J. Schattorie, W. Hermans. N. de Rijk, L. Arts. Zondag: 7.30 L. van Els, S. Claes sens; 9.00 N. de Rijk, L. Arts; 10.00 M. Eibers. R. Jans. T. van Toor; 11.30 W. Tijssen. G. Wilemsen; 18.30 M. v. d. Bckerom. J. van Meyel. Week: 8.00 H. Kustcrs. H. Linders; 19.00 M. v. d. Bekerom. M. Dicker. HERVORMDE GEMEENTE Zondag wordt voor de Protestan ten de dienst in de kapel van Ma- riannhill aan de Westsingel weer om half tien gehouden. Predikant is Ds. Zeldenrust uit Venlo. In de Hervormde Kerk te Blitters wijck geen dienst. Zondag: 22e zondag na Pinksteren. Zaterdagmiddag 2 november is er gelegenheid om te biechten van 4-6 uur in beide biechtstoelen. Zaterdagavond 19.00 u. H. Mis v. Johanna Claessens-Verstappen. Zondag: 8.30 Catharina Arts-Hei dens (buurt); 10 uur Hoogmis, gest. jrd. Jan Lit jens - Gertr. Rongen en Petr. Stevens; 15.00 Namiddagdienst ter gedachtenis van de overledenen en processie naar het kerkhof. Maandag: Allerzielendag. 8.45 H. Mis voor alle overleden gelovigen; 19.00 avondmis voor Antoon Kessels. Dinsdag: 7.30 Martinus Custers en Hendrika Wismans. Woensdag: 8.45 voor de zielen van het vagevuur. Donderdag: 7.30 Antoon Fleurkens en Hendrika Broeks-. Vrijdag: 7.30 gest. gez. jrd. fam. Camps-Verhoeven. Zaterdag: 7.30 Mart. Reijnders, Petr. Kleuskens-Verheijep; 19.00 Jo han Camps. Voor het algemeen onderhoud van het kerkhof kan men deze weck een bijdrage storten in de offerblok ach ter in de kerk. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 22e zondag na Pinksteren. Feest van Allerheiligen. 7.00 leesmis; 8.30 Jan van Waayenburg; 10 uur hoogmis voor Peter van Rhee. Om 15.00 uur Allerzielenherdenking. Maandag: Allerzielen. 7.30 hoogmis overl. fam. Nelissen-Ewals; 19.30 u. avondmis voor alle overl. v. d. paro chie. Dinsdag: 7.30 hoogmis voor overl. weldoeners der kerk. Woensdag: 7.30 hoogmis voor Wil- helmina Peeters en Gerardus Hou wen. Donderdag: 7.30 gest. leesmis. Vrijdag: 8.00 voor mede-parochia nen, die dit jaar overleden zijn. Zaterdag: 7.30 gest. leesmis; 19.00 avondmis. Deze week worden de zakjes van de gezinsbijdrage opgehaald. voor al uw van dan munclthof nv

Peel en Maas | 1968 | | pagina 5