S.VV. een qeiukkiq qezin U ziet méér in Zilmeta v.v. 00strum v.c.rooy 4- Als u ons naar Zilmeta vraagt. zilmeta COENEN DE MOLENWIEKERS in een trotse gemeente drukwerk SUPPORTERSVERENIGING SVV Hopenlijk dat het dit weekend prachtig voetbalweer mag zijn. A.s. zondag gaat de supportersbus om 13.00 uur vanaf café Klomp naar de wedstrijd SanderboutSW. Het be stuur hoopt dat vele supporters van deze gelegenheid gebruik zullen ma ken en het le elftal sportief komt aanmoedigen. Het zal een zware wedstrijd worden maar met een vol ledige inzet achten we onze jongens volstrekt niet kansloos en kunnen zij in de bovenste regionen mee blijven draaien. Een prettige sportieve mid dag toegewenst en tot a.s. zondag. Prijs der bus: 3,— leden; niet-leden 4,Geeft U zo spoedig mogelijk op. VETERANEN Wegens het slechte weer, waar door het terrein niet beschikbaar was, ging de wedstrijd tegen GFC niet door. A.s. zaterdag spelen wij een uit wedstrijd tegen Meerlo. Vertrek van af Henseniusplein om 4 uur. Aangewezen spelers: G. Voermans, A. Swinkels, Jan Gommans, A. Arts, M. Beerkens, M. Arts, M. Oymans, H. de Bruyn jr.. Th. Swinkels, K. Smals, J. Pirlo, H. de Bruyn sr. Het eerste elftal was afgelopen zondag te gast in Afferden bij HRC. Het was van het begin af een wed strijd die het aankijken ten volle waard was. Vooral in de eerste helft waren de aanvallen van de Molen- wiekers goed van opzet, maar men kon geen vuist maken. HRC kreeg wel meer kansen, maar dankzij goed keeperswerk kon onheil worden voorkomen, zodat de rust in ging met een dubbel blanke stand. Na de hervatting heeft vooral het zeer gladde veld de Molenwiekers parten gespeeld. Na ongeveer 10 mi nuten spelen mocht HRC een hoek schop nemen. De bal werd voor het doel geplaatst en door de midvoor van HRC ingeschoten. Dit schot werd in eerste instantie gekeerd maar onze doelman kon de gladde bal niet klemvast krijgen, zodat de terugspringende bal ten tweede male werd ingeschoten en nu met succes 10. 15 min. later werd het zelfs 20. Aan dit doelpunt ging een zui vere buitenspelsituatie vooraf. Hier na probeerde Molenwiekers, door enige omzettingen in het elftal, de stand een dragelijker aanzien te ge ven. Dit lukte echter niet. Het werd uiteindelijk 30 twee min. voor het einde. De gladde bal werd door onze linkerstopper verkeerd op de schoen genomen zodat de bal in eigen doel verdween. Het was een geflatteerde nederlaag, maar dit wil niet zeggen dat HRC de overwinning niet ver diende. De inzet was na de rust aan HRC-zijde toch wel groter. De Molenw. 3 leed een grote ne derlaag tegen Holthees 2. Uitslag 1-6. Programma zondag 13 okt.: Molenw. 1Oostrum 1 2.30 u. Castenray 1Molenw. 2 2.30 u. vertrek 1.30 uur Holthees 2Molenw. 3 1.30 u. (onder voorbehoud) Molenwiekers 1 wacht zondag de moeilijke thuiswedstrijd tegen Oos trum 1. Het zal er in deze wedstrijd op aan komen of onze verdediging in staat is, de jeugdige en schietgrage voorhoede van Oostrum in bedwang te houden. We hopen op een goede inzet van onze spelers. De Molenwiekers 2 wacht de moei lijke uitwedstrijd tegen Castenray 4. Een gelijkspel zou al zeer verdien stelijk zijn. Afd. Veteranen Een met tien man spelend Molen wiekers heeft een verdiende 30 overwinning op St. Anna behaald. Direct na de aanvang probeerde de Molenwiekers een gat in de verdedi ging van St. Anna te slaan. Deze gaf echter geen krimp. St Anna pro beerde met verre trappen de aanval over te nemen. De passes waren ech ter niet zuiver zodat ze een prooi werden voor de achterhoede van de Molenwiekers. Na ongeveer een kwartier maakte de linksbuiten van Molenw. met een boogschot 10. Even later werd het zelfs 20 toen de keeper een corner van Vermeulen in eigen doel sloeg. Met deze stand kwam de rust. Na de rust nam de Molenwiekers bezit van het middenveld. Maar wat men ook probeerde de verdediging van St. Anna bleek niet te passeren. Er was weer een fout van de keeper nodig om te scoren toen hij te ver uit zijn doel komend de bal precies voor de voeten van de Jong plaatste, die met een boogbal de keeper verraste. 30. Met deze stand kwam het ein de. Zaterdag a.s. spelen we tegen St. Servatius op het terrein aan de Oost singel. De aanvang is om 15.30 uur. Vertrek 15.00 uur vanaf Thielen. De volgende spelers worden ver wacht: Creemers, Siebers. Lamers, Michels, de Jong. v. d. Laar. van Helden, Merkx, W. Vermeulen en Claessens. Zondag a.s. speelt Oostrum 1 de moeilijke uitwedstrijd tegen rivaal De Molenwiekers 1. Om niet bij de koplopers achter geraken is het zaak dat hier met volle inzet gespeeld zal worden, wil men minstens een pun tenverdeling behalen. Oostrum 2 krijgt het eveneens moeilijk in de thuiswedstrijd tegen Kronenberg dat momenteel de lijst aanvoert. Dus zet uw beste beentje voor. Oostrum 3 is de laatste tijd van slag. Zij verliezen regelmatig met grote cijfers. Jongens jullie kunnen het beter en dat kun je a.s. zondag bewijzen als DIS 3 op bezoek komt. Programma zaterdag 12 okt.: DIS AlOostrum Al 3 u. Oostrum B2DIS BI 3 u. Zondag 13 okt.: Molenwiekers 1Oostrum 1 2.30 u. Oostrum 2Kronenberg 1 2.30 u. Oostrum 3DIS 2 12.00 u. Supporters laat onze jongens niet in de steek. Gaat in grote getale mee en moedig uw mannen aan. Dit kan de ploeg tot grote aspiraties wekken. Veteranen-nieuws Voor hen die nog interesse hebben om te voetballen bij de veteranen, kunnen 2ich opgeven bij H. Rutten, van Broekhuizenstraat 10, Oostrum. Competitie-uitslagen 5 oktober: Dames: VC Rooy 3Venlo 13 Voor het eerst startte VC Rooy met een derde damesteam in de com petitie en wel tegen Venlo. Hoewel de twee ploegen goed tegen elkaar opgewassen waren, miste dames 3 nog de nodige wedstrijdervaring, maar ondanks dat wisten zij een set op hun naam te brengen. VC Rooy 2Valuas 2 Daar Va- luas 2 niet is komen opdagen is deze wedstrijd automatisch door dames 2 gewonnen. VC Rooy 1—PSV 2 3—0. Een eerste overwinning voor dames 1, dat te gen PSV 2 uit Eindhoven speelde. PSV 2 bood aan VC Rooy weinig te genstand, waardoor het algehele spelpeil matig was. Setstanden: 15-4 15-7 15-9. Heren: VC Rooy 4—VC Velden 0-3. Het vierde herenteam speelde een thuiswedstrijd tegen VC Velden. Bij vlagen lieten zij goed volleybalspel zien. Individueel speelden de VC Rooy-ers goed, doch als team was 't een onsamenhangend geheel. Set standen 8-15 5-15 12-15. Tupos 2—VC Rooy 3 1—3 De eerste set werd gemakkelijk gewon nen door heren 3 (8-15). In de tweede set werd Tupos duidelijk onderschat en de heren moesten deze dan ook prijsgeven (15-11). Hierdoor niet van hun stuk gebracht, namen de VC Rooyers de touwtjes weer in han den en Tupos moest in de twee vol gende sets het loodje leggen (9-15 7-15). Lyceum 1VC Rooy 2 30 Om dat Lyceum 1 als winnaar gedood verfd was bood VC Rooy 2 minder tegenstand dan ze in hun mars had den en deze set werd dan ook ver loren met 1512. Zo gemakkelijk wilde heren 2 Lyceum niet naar de overwinning helpen en in de tweede en derde set kwam VC Rooy 2 fel naar voren, waardoor deze Venray- se concurrent heel wat meer moeite had met het behalen van de winst (15-8 15-11). VC Rooy 1Smash 30 Deze wedstrijd bracht voor heren 1 de eerste twee puntjes binnen. Behoor lijk volleybalspel werd er niet ge boden, daar Smash technisch gezien duidelijk de mindere was. Vooral de aanval was aan beide zijden van het net zwak. Setstanden: 15-12 15-11 en 15-4. Programma 12 oktober: Dames: Mavok JGMVC Rooy 1 VC Rooy 2Set Up Heren: Mavoc JGM—VC Rooy 1 TVC—VC Rooy 2 ConcordiaVC Rooy 3 VC Rooy 4—SBG 18.45 u. 18.00 u. 18.45 u. 19.00 u. 19.30 u. 17.00 u. DE VOETBALSPORT VRAAGT SCHEIDSRECHTERS Nu het nieuwe voetbalseizoen weer is begonnen en nieuwe clubs in groter aantal in competitiever band zijn opgenomen is het aantal scheidsrechters dat deze wedstrijden moet leiden, niet meer toereikend. Dt scheidsrechterscommissie van de afd. Limburg van de KNVB is wederom genootzaakt een beroep te doen op diegenen die voor deze si tuatie begrip hebben. Binnen enkele weken zal er een scheidsrechters- cursus beginnen en voor het nodige aantal cursisten te verkrijgen zal de medewerking van besturen en per sonen met een aktieve inzet nood zakelijk zijn. Het scheidsrechtersprobleem dat enkele jaren geleden zo onoverkome lijk scheen, is toen dank zij de se rieuze inzet van velen opgelost zo moet het ook nu mogelijk zijn het scheidsrechterskorps op peil te hou den door een jaarlijkse noodzakelij ke aanvulling. Opgave kan geschieden recht streeks bij het Bondsbureau Afd. Limburg van de KNVB, Wilhelmina- straat 51, Sittard of bij de heer H. Langenkamp, Oude Heerweg 50. Blit- terswijck, tel. 04784-242. Ook kunt u voor opgave terecht bij de plaatse lijke scheidsrechter, die gaarne voor doorgave zullen zorgen. Een gelukkige moeder en een slapende flinke baby, ziedaar het beeld, dat donderdag de velen aantroffen, die de familie Jacobs, Maasheseweg 62a, hun gelukwensen kwamen aanbieden. Daar lag dan Venrays 25.000ste inwoner en het was om hem, Marcus Johan nes Maria Jacobs, dat velen de heer en mevrouw Jacobs-van Zon opzochten. Dat gold zowel het College van B. en W. als vrienden, bekenden, zakenlieden en afgevaardigden van verenigingen, die hiermede uitdrukking wilden geven van hun vreugde om de mijl paal, die met deze geboorte voor Venray bereikt is. Vader Jacobs had eerst meer zor gen om de baby, die ver over tijd was, dan om zich te realiseren dat de te verwachten baby misschien wel Venrays 25.000ste zou kunnen zijn. Hij had er ook geen weet van dat op het gemeentehuis na het in schrijven van de 459ste geboorte in dit jaar plotseling de stroom ge staakt was en de ambtenaren van de burgerlijke stand zenuwachtig rond liepen, want er waren wederom weer wat mensen vertrokken en weer anderen ingeschreven en het wachten was nu op de boorling, die als 460ste van dit jaar in de regis ters zou worden opgetekend. Neen, van dat alles had de vader geen weet. Die haalde er dokter Coenen bij, want het duurde hem te lang. Maar zonder medische ingreep kwam dan woensdag de nieuwe Venray er om 16.35 uur ter wereld en eerst toen dat allemaal achter de hand was en de geboortekaartjes besteld konden worden ,op dat moment be gon de heer Jacobs, die intussen va der van een derde zoon geworden was, zich af te vragen of deze nieu we wereldburger ook niet Venrays 25.000ste zou zijn. GOEJE MENS Die zekerheid kreeg hij eerst don derdagmorgen, toen hij de kleine Mare op ging geven bij het gemeen tehuis. Daar begon het achter de lo ketten te gonzen en iedereen liep iedereen zenuwachtig voor de voe ten en de nieuw bakken papa werd gewoon niet geholpen. Het was de heer Vermeltfoort, die de intussen lont ruikende vader op zijn kamer nodigde en hem diets maakte dat zijn geboorte-aangifte anders dan anders zou gaan worden. Intussen kwam op de raadszaal het college van Burgemeester en Wethouders bijeen, de hoofden van dienst van de secretarie, de heer De ken Loonen en de nodige persmen sen en fotografen, die van dit voor Venray gewichtige ogenblik getui gen waren. Het was daarheen dat de heer Vermeltfoort de gelukkige vader leidde, die toen hij eenmaal gezeten was, door de gemeentesecretaris, de heer Vorst, als eerste ambtenaar der burgerlijke stand in de inschrijvings akte kreeg voorgelezen. In een sym pathiek speechje wenste de heer Vorst de heer Jacobs geluk met de geboorte van zijn derde zoon, die te vens de 25.000ste inwoner van Ven ray was. Zijn woorden klonken uit boven het zware gedreun van de klokken der Dekenale Kerk, die de bevolking kond deden van dit heu gelijke gebeuren, terwijl van het ge meentehuis de gemeentevlag fier in top ging Sekretaris Vorst had al vernomen dat het met moeder en zoon alles naar wens was en dat ook de vader zich behaaglijk voelde, daarvan kon hij zich persoonlijk overtuigen. Namens de ambtenaren van het gemeentehuis bood hii een presentje aan, terwijl hij de heer Jacobs als vaderlijke wens mee gaf voor de 25.000 ste: Maak er ene goeje mens van LANG GEDUURD Loco-burgemeester A. van Dijck kreeg dan het woord om namens het Venrayse gemeentebestuur zijn ge lukwensen aan te bieden. Hij wees er op dat Venray feitelijk al verle den jaar de 25.000ste verwacht had. Het vertrek echter van de Paters Franciscanen en de studenten van Mariannhill, maar vooral het feit dat de gemeente Venray niet dat wo ningbestand kon verwezenlijken, wat men zich voorgesteld had, waren oorzaak dat rond de jaarwisseling alle hoop de bodem was ingeslagen en dat men tot 2 oktober 1968 moest wachten voordat inderdaad deze mijlpaal bereikt is. Loco-burgemeester van Dijck kon de familie Jacobs gelukwensen met de geboorte van deze gezonde zoon, die meteen het symbool is van een gezonde groei van de gemeente. Als herinnering aan dit heugelijke feit bood hij hem namens Venrays ge meentebestuur een spaarbankboekje aan van 250, En voor de gasten werden toen beschuiten met muisjes aangerukt en sherry, welke combinatie mis schien wat vreemd was, maar des niettemin best smaakte EINDELIJK EEN PAROCHIAAN l Deken Loonen was verheugd dat zijn parochie, de oudste van Venray, nu de 25.000ste had „geleverd". Toen indertijd in Oostrum de 20.000ste ge boren was, was hij tevreden dat die uit zijn eigen geboorteplaats kwam, maar uit de eigen parochie vond hij kennelijk nog beter. Ook hij felici teerde de vader en in hem de geluk kige familie met deze stamhouder, die nog weer eens temeer aantoont hoe Venray groeit en bloeit Wethouder FR. JANSSEN nam de gelegenheid te baat de nieuwe Ven rayse wereldburger de eerste ge schenkbon van VW te overhandi gen, daarmede de baby en zijn ouders gelukwensend en reclame makend door deze nieuwe aktie van VVV. En daarna is het geschenken blij ven rekenen. Drukkerij van den Munckhof bood de geboortekaartjes gedrukt en wel aan, waar ook al trots in vermeld werd dat de jonge Mare Jacobs Venrays 25.000ste in woner was. De Ned. Credietbank bood onder envelop een cadeau aan voor de boorling, waarna met een extra glas sherry de officiële plech tigheid op het gemeentehuis besloten werd. THUIS t Maar het is doorgegaan in de wo ning van de familie Jacobs, waar de kraamvrouwe ook deelde in de vreugde over het feit dat haar jong ste weliswaar overtijd geboren was, maar net op tijd om Venrays inwo nertal vol te maken tot 25.000. Ja, die eerste dagen heeft Mare en zijn moeder feitelijk weinig rust ge had. Het is er een komen en gaan geweest en de kraamkamer leek op een bloementuin. Allereerst was er de direktie van Huize St. Anna, waar de heer Jacobs in de slagerij werkt, die voor een prettige verrassing zorgde. Maar ook de collega's en het keukenpersoneel van deze inrichting lieten zich niet onbetuigd. Een delegatie van Bank zegel-winkeliers kwamen de geluk kige ouders 25.000 bankzegels thuis bezorgen en een delegatie van de Zuivelfabriek zorgde dat Mare de eerste maanden gratis baby-voeding heeft, als hij daarop overstapt. Een spaarpot, gevuld en wel van de Boe renleenbank prijkte ook al vrij gauw langs zijn wiegje en dat is dan nog maar een kleine greep uit de vele cadeaux, terwijl het aantal schrifte lijke gelukwensen van bekenden en onbekenden tot een grote hoop aan groeide. DOOPSEL Dinsdagmiddag is Mare dan ge doopt in de Petrus Bandenkerk, waar Deken Loonen zelf de plechtigheid verrichtte. Daarbij was ook aanwe zig Pastoor van Boxtel, oud-pastoor van Overloon, die zijn oud-paro chiaan, zoals hij zei, niet in de steek wilde laten, „nu de Londers lang zaam maar zeker Venray gaan ver overen Deken Loonen hield nog een korte toespraak, waarin hij nogmaals zijn gelukwensen overbracht aan de ouders en de broertjes van de dope ling en waarin hij zijn vertrouwen uitsprak dat de 25.000ste zou uit groeien tot een goed mens en een goed katholiek, die ouders en ge meenschap eer aan zou doen. Marc, die al die feestelijkheden rustig over zich heen had laten gaan en bijzonder stil is geweest in de voorbije dagen liet bij het Doopsel merken dat hij gezegend is met een behoorlijke stem, waar hij toen dui delijke proeve van aflegde. voor al uw van den munckhof nv dan laten wij u kiezen. Uit vele prachtige cassettes, vele fraaie modellen, smaakvolle etuis en originele geschenken. Want Zilmeta is veel meer dan u denkt. Mogen wij u eens adviseren? U bent van harte welkom. HOFSFRAAT 5 ,TEl. 1P0-M7M

Peel en Maas | 1968 | | pagina 2