top van ziekenl M.H.C.V. BILJARTEN HANDBOOG TENNISSEN DAMMEN LYCEUM M.A.C. R00Y Uitslagen j.l. weekend: Meisjes: Venray pBlerick q 1—0 Jongens Venray AConcordia A af gel. Venray BHorst A 0—10 Zondag dames: Venray 2Blerick 3 5—1 BlerickVenray 4—0 Heren: BoxmeerVenray 0—1 Venray 2Blerick 4 2—2 De thuiswedstrijd van Venray te gen Blerick werd gewonnen door Venray met 1—0. Blerick heeft wel veel kansen op het doel gehad, maar onze keeper hield alle ballen tegen. Beide partijen waren goed aan el kaar gewaagd. Na de rust werden er nog verscheidene corners genomen, maar het bleef 10 voor Venray. Afgelopen zondag speelde het le dameselftal tegen het fanatieke Ble rick 1. Hoewel het een goede wed strijd was, wat betreft samenspel en techniek, moesten onze dames toch het onderspit delven. Het was jam mer. want 't had niet gehoefd. In de eerste helft ging het hard tegen elkaar op en 't tegendoelpunt dat vlak voor de rust gescoord werd vanuit een corner, zorgde ervoor dat onze backs alles op alles zetten om verdere doelpunten te vermijden. In de voorhoede liep het ook aardig, maar daar kan nog meer samen ge speeld worden. Voor de rust bleef het 1—0. De tweede helft begon goed. maar Blerick kwam nu meer in de aanval, waardoor er vrij vlot achtereen nog drie doelpunten gemaakt werden; het waren mooie doelpunten. Als onze speelsters volhouden zó te spelen, zullen ze meer succes boeken, dan tot nu toe het geval is. Dames 2 liet afgelopen zondag aan Blerick goed blijken dat de training en mentale training van de heer Hulst wel degelijk resultaat opeleve- ren. Vóór de wisseling werden er door goed samenspel en enkele vlot te alleenheersers 4 goals gemaakt. Na de wisseling volgde er nog een voor beide elftallen. De stand werd dus 51 voor Venray, waarvan twee goals gemaakt werden door Ricky Wijnen, 2 door Ted de Vries en 1 door Elisabeth Hoesktra. Dit was de eerste en hopenlijk niet de laatste gewonnen wedstrijd. Heren 2 handhaafde hun ongesla gen rekord en speelde voor de derde achtereenvolgende keer met 2-2 ge lijk, nu tegen Blerick 4. Een gemakkelijke kluif hadden zij aan de gasten niet en onze jongens mogen blij zijn dat het slotoffensief van de Blericksen zonder kleerscheu ren doorstaan werd. Ook de komen de wedstrijden zien we met vertrou wen tegemoet. Van de overige wedstrijden werd geen verslag ontvangen. Willen de aanvoerders en/of coaches hiervoor zorgdragen? Programma a.s. weekend: Zaterdag 12 okt. meisjes: Blerick PVenray P vertrek 14.30 uur Jongens: Huac BVenray A vertrek 14.45 uur Boxmeer BVenray B vertrek 14.00 uur Venray CHorst B Zondag 13 okt.: Dames: SittardVenray vertrek 12.30 uur Venray 2Tegelen 3 Heren: HorstVenray vertrek 13.45 uur Venray 2Heerlen 4 Alle elftallen succes! A 15.30 u, 15.48 u. 15.00 u. 15.15 u. 14.00 u. 14.30 u. 14.30 u. 12.00 u. 'vm- fet Op 3, 4 en 5 okt. werden te Box meer de eindwedstrijden gespeeld om het kampioenschap 5e klasse li- brc. De einduitslag was als volgt: H.S. Pnt. Alg. g. Mp. 1. A. Rooijendijk 16 270 1.805 10 12 297 1,80 10 10 257 1,502 8 14 275 1,62 7 10 244 1,44 4 9 226 1.35 3 9 235 1,31 0 2. J. Borghs 2. W. Hendriks 4. J. Voesten 5. C. v. Boxtel 6. R. v. Kuppeveld 7. A. Hutten Op 10, 11 en 12 okt. beginnen de voorwedstrijden 4e klasse libre. In café Lamers te Mill wordt aan dit toernooi deelgenomen door: H. Volleberg, De Ketsers, Venray C. Arts, HGM Mill A. Bardoel HGM Mill G. Lamers HGM Mill M. Nabuurs HGM Mill C. v. d. Bcsselaar, Biljartlust Haps De heer H. Volleberg komt hier op donderdag 10 okt. om 8 uur in het strijdperk tegen C. v. d. Besselaar. In café Linders wordt op dezelfde dagen aan dit toernooi deelgenomen door: H. Reijnders, Maashees J. Smits-Ponjee, Maashees P. Keu ten, Venray A. Jansen. Boxmeer M. Troisfontaine. Venray De eerste ronde begint alhier op heden donderdag 10 okt. om 7 uur met de wedstrijd H. ReijndersJ. Smits Ponjee Een derde team speelt de voor ronde 4e klasse libre in café Ver- wijen, ln Cuyk. VENRAYSE BILJARTBOND Uitslagen A-klas: KOT—BCY 1 4- VOP 1Ons Genoegen 1 4- HGL 1—HGM 1 4- Slechts 4 beurten, de ministe tot nu toe in dit seizoen, had G. v. As ten (BCY) nodig om zijn partij met een gemiddelde van 20.75 uit te ma ken. A. Giezen (Ons Genoegen) kwam eveneens met een zeer goed gemiddelde van 10.60 voor de dag. Uitslagen B-klas: De Burggraaf 1Wans sum 82 VOP 2—Los Band 1 6—4 Onder Ons 1Pomerans 1 37 M. Siebers (Los Band) had aan 13 beurten voldoende om, met een ge middelde van 4.46 zijn tegenstander kansloos te maken. Uitslagen C-klas: SVCB 1HGL 2 6—4 BCY 2Ons Genoegen 2 46 OBK 2Pomerans 2 64 In de C-klas was de partij van de week voor H. van Opbergen (Ons Genoegen) die 'n gemiddelde van 4.35 speelde. Uitslagen D-klas: SVCB 2De Burggraaf 2 82 Los Band 2Biljartic 2 46 HGM 2—Onder Ons 2 2—8 A.s. zondag start voor de vijfde maal de jaarlijkse peperkoekrit Deze rit gaat over goed berijdbare wegen en heeft een lengte van 62,5 km met een gem. snelheid van 24 km per uur, zodat eenieder deze rit ge makkelijk op tijd kan rijden. De uitzetters de heer M. Claessens en mevr. Claessens. De rit is gecon troleerd door de heer G. Bom en mevr. Bom. Er zijn weer waardevolle prijzen te winnen. De start is om 2.00 uur. Inschrijven in De Burggraaf vanaf 1.30 uur. Zondag j.l. vond de retumwed- strijd plaats tussen Ned. Limburg en Belgisch Limburg. Deze wedstrijd werd gehouden in Altweert-Weert. De organisatie berustte bij De Tref fers en als we zeggen dat deze orga nisatie prima was en dat was ze lijkt dat een beetje afgezaagd te klinken. Men moet echter niet ver geten dat het op de allereerste plaats de organisatie is die een wedstrijd kan laten slagen, maar ook misluk ken. Gelukkig komt dat laatste slechts heel sporadisch voor. Wat De Treffers betreft, kunnen we zeggen dat alles tot in de puntjes verzorgd was. De wedstrijd had overigens weer een sportief verloop en opnieuw toonden de Nederlandse Limburgers een stuk sterker te zijn dan hun Bel gisch gasten. Nadat er 50 pijlen door de schutters in de blazoenen waren geschoten bleek dat de Nederlanders 6484 punten hadden behaald, terwijl de Belgen niet verder kwamen dan 6374 punten en daarmede 110 punten achterbleven bij de Nederlanders. De hoogste schutter van het Ned. Limburgse team was J. Maessen uit Boukoul die niet minder dan 461 p. behaalde. J. Siebers van Diana kwam tot het zeer reëele aantal van 443, terwijl de Venrayers J. Wijnhoven en W. Smits, beiden van St. Anna, er resp. 422 en 421 behaalden. Het persoonlijke duel tussen de twee kampioenen Jac. Siebers Ned. en de Belg J. Snoeks was weer uiter mate spannend. Het geluk in dit verlengstuk van de wedstrijd is niet met Jac., want hoe hij het ook pro beerde het was de Belg die in de slotfase (na 10 pijlen was de stand gelijk) iets sterker naar voren kwam en met twee punten verschil, nl. 132 tegen 130 voor J. Siebers, won. In het normale wedstrijdverloop had J. Siebers de Belgisch kampioen er dik onder nl., 443-429, maar deze punten tellen helaas niet mee voor de persoonlijke eer van de kampioe nen, zodat de heer Snoeks toch nog met deze overwinning een pleister op de wonde gaf van het Belgische team. De prijzen werden uitgereikt door de wethouder van sport uit Weert. TENNISCLUB VENRAY Door al die regen van de laatste tijd was er een aanzienlijke vertra ging in het tenniswedstrijdprogram ma ontstaan, die dank zij het aan bod van St. Servaas, om haar banen voor een weekend beschikbaar te stellen, tot een minimum beperkt bleef. Zaterdag werden er eerst nog en kele wedstrijden in Deurne afge speeld, dit als onderdeel van Venrays deelname aan dit toernooi. Mevr. Adriaansen en de heer E. van Haa- ren kwamen tot de sterke finale in de mixed wedstrijd en behaalden de tweede plaats. Alle finales van de jeugd werden gespeeld voor het weekend, behalve de derde set van het jongens-enkel spel welke in de wedstrijden van de senioren werd ingelast. Met veel supporters kwamen dan Mare Ter- mote en Gitza Pop op de baan, alle bei van plan er het beste van te ma ken. Het werd een zeer spannend duel, waarin Marc Termote in de verdediging trok hiermee Gitza Pop uitdagend tot de aanval. Mare Ter mote werd tenslotte winnaar. Enthousiast tennisspel, in de voor ronden zowel als in de finales re sulteerde in de volgende uitslagen: Jongensenkel: 1. Mare Termote (6-4 6-8 6-4) 2. Gitza Pop Jongensdubbel Hans Oudenhoven, Koos Nieuwen- huysen (6-4 6-3) Paul Pop, Leon Hanssen Meisjes enkel: Catrine GoumansAnke de Jong (6-4 6-3) Meisjes dubbel: Cathien Goumans, Vera KeurDet Martens, Margot Ruyten (6-2 3-6 6-1) Mixed: Jeltje Cals, Mare TermoteMarian ne Kremer, Koos Nieuwenhuyse (1-6 6-3 6-2) Ook bij de senioren werd aardig strijd geleverd om tot in de finales door te dringen. Verrassende uitsla gen waren er in de voorronden al bij de damesenkelspelen, waar de da mes T. Janssen en H. van Baar ten slotte als finalisten uitkwamen. De overwinning ging na drie sets naar mej. H. van Baar. De finale van het herenenkel had plaats tussen de heren E. van Haa- ren en J. Verhoeven. Voor de eerste keer in Venrays tennisgeschiedenis is de heer van Haaren verslagen in de finale. De damesdubbel werd gewonnen door mevr. Beurskens-van Baar met mej. H. van Baar die een spannende wedstrijd in drie sets speelden te gen mevr. Steyns en mevr. Adriaan sen. De heren van Haaren en van Pelt kwamen in de herendubbel uit tegen de heren Schim van der Loeff en Houba. Het team van Haaren van Pelt kon nog net aan een derde set ontkomen. De mixed wedstrijd werd glansrijk gewonnen door mevr. Adriaansen - heer van Haaren die uitkwamen te gen mej. H. van Baar - heer Schim van der Loeff. Uitslagen in het kort: Mej. H. v. BaarMej. T. Janssen 4-6 6-4 6-1 Damesdubbel Mevr. Beurskens-van Baar, Mej. van BaarMevr. Steyns, Mevr. Adriaan sen 6-4 6-8 6-2. Herenenkel: J. VerhoevenE. van Haaren 7-5 6-4 Herendubbel E. van Haaren, H. van Pelt B. Schim van der Loeff,M. Houba 6-2 9-7 Mixed: Mevr. Adriaansen, E. van Haaren mej. H. v. Baar, B. Schim van der Loeff 6-3 6-1. De prijsuitreiking voor zover deze nog niet is geschied zal plaats vin den in de najaarsvergadering, waar voor de leden nog een rondschrijven zullen ontvangen en waarvan even eens in deze rubriek nog melding ge maakt zal worden. D.V. VenrayE.A.D. Asten Dinsdag j.l. ha dde D.C. Venray het sterke E.A.D. uit Asten op be zoek. Als men weet, dat dit team het reserve 10-tal moest zijn, dan geeft dit toch wel te denken. Wij weten wel dat EAD een groot dambolwerk is in oostelijk noord-Brabant en dat het over een groot spelersarsenaal beschikt dat eventueel ingezet kan worden, ook met succes zoals de uit slag weergeeft. Deze wel iets geflatteerde neder laag voor Venray moet zeker wor den toegeschreven aan het gebrek aan wedstrijdroutine in de bonds- competitie van de D.V.V. spelers. Hopenlijk zullen ook zij er in het verdere verloop van de competitie naar toe groeien. De Brabanders lie ten er dan ook geen twijfel over be staan wie uiteindelijk de sterkste was en lieten onze vereniging met een dure les achter. De eerste twee punten zijn versnoept. De persoonlijke resultaten waren als volgt: Th. ClaessensFingerhood 02 G. Beer kensClevis 11 J. Zaalv. d. Moostdijk 02 M. TijssenMeeuwis 20 J. Verkoeyenv. d. Zand 02 J. BeerkensPaulissen 11 L. JansenOosterhout 02 L. SchellBerkers 11 B. Beerkens6v. d. Boogaart 11 Th. JansenBoots 02 Totaal 6-14 Dinsdag a.s. om 20 uur clubcompe titie in zaal Thielen. Belangstellen den zijn van harte welkom. Uitslagen: Lyceum 4Revoc Lyceum 3Jovo Lyceum 2—TVC Lyceum 1VC Rooy 2 1—3 3—1 3—0 3—0 De competitiestart viel wat Ly ceum betreft enigszins tegen. In de wedstrijd tegen Revoc uit Reuver, dat aanvallend wel hard sloeg, maar qua techniek geen sterke indruk achterliet, liet het vierde zich enigs zins overdonderen. Het missen van vele opslagen aan Lyceum-zijde was bovendien ook al niet erg bevordèr- lijk voor het zelfvertrouwen. De eer ste set scheen Lyceum 4 weer enigs zins zichzelf want er werd een rui me voorsprong opgebouwd; Revoc zette echter door en haalde van 14-5 op naar 14-11, ook al weer mogelijk gemaakt door de vele opslagfouten van Lyceum 4. Uiteindelijk besliste Lyceum 4 de tweede set in haar voordeel, terwijl Revoc de derde en vierde set won. Maar nogmaals: wanneer er wat meer op techniek was gefloten dan was er ongetwijfeld een beter resultaat uit de bus geko men. Nu dus een 31 nederlaag. Lyceum 3 stond Jovo uit Venlo maar een set toe, voor de rest had het derde niet erg veel moeite met Jovo. De wedstrijd stond op een re delijk niveau. (31) De 30 zege van Lyceum 2 op TVC was verdiend. In de eerste set speel de het twee aanvankelijk onzeker. Echt goede aanvallen bleven uit en al gauw keek Lyceum 2 tegen een 70 achterstand aan. Juist op tijd kwam Lyceum 2 beter in haar spel; de zwakke plekken in de TVC de fensie werden beter uitgebuit, en de benauwde setzege (1614) was goed beloond. In de tweede set een ongeveer ge lijk beeld als in de voorafgaande. Weer een minimale setzege voor Ly ceum: 15-13. In de laatste set speel de Lyceum beter dan TVC. De der de set werd ruim gewonnen en dat betekende een 30 zege. Lyceum 1 bracht het er tegen VC Rooy 2 prima vanaf. Tegen de harde en afwisselende aanvallen had de VC Rooy-verdediging maar weinig verweer; de plaatsgenoten beperkten zich dan ook voornamelijk tot ver dedigen, iets wat ze overigens goed deden. Lyceum 1 was echter de meerdere en won verdiend. De setstanden wa ren 15-2 15-8 en 15-11 en geven wel het duidelijkst de krachtsverhoudin gen weer, zoals die in de wedstrijd lagen. Het programma voor zaterdag a.s.: 15.00 u. Lyceum 2Hovoc 2 18.00 u. Valuas 2Lyceum 1 19.00 u. Valuas 3Lyceum 3 19.15 u. Jovo 2Lyceum 4 Omringd door een heel gezelscbJ ben dinsdag hoog boven Venray het Stichtingsbestuur en de heer »f, J. P. A. Nelisen aannemingsbedi bouw van het ziekenhuis. Daarmpi topje bereikt was en dat men d Het gezelschap, dat getuige was van deze plechtigheid bestond behal ve uit het stichtingsbestuur, uit de staf en het verplegend personeel van het St. Elisabeth-ziekenhuis, een vertegenwoordiging van de zuster congregatie „Charitas" uit Roosen daal, alsmede uit de architect de heer Oomens en zijn staf, de bouw- staf van J. P. A. Nelissen, het per soneel van dit bedrijf en uit dat van vele onderaannemers. Zo werd meteen de draagkracht van het dak beproefd. 25 MILJOEN GULDENS In zijn dankwoord dat de voorzit ter van het Stichtingsbestuur richtte tot allen, die hadden meegeholpen om dit gedenkwaardige feit te kun nen bereiken, wees hii er op, dat in 1962 definitief besloten was tot nieuwbouw. Aanvankelijk had men nog ge dacht het huidige ziekenhuis uit te breiden, maar na lang en wijs be raad hebben toen de zusters besloten tot gehele nieuwbouw. En zo is men dan begonnen met een nieuwe kin derafdeling, die in juli 1965 gereed kwam en 69 bedden groot is.- Een jaar daarna kon men reeds de riante verpleegstersflat in gebruik nemen, waarin thans 75 leerling-verpleeg sters hun eigen home vinden. ■■t ziel w E!: 6a lev n, da: tea kot en da; iti ce: el n re?: tee wl tv ie "d i» a via 11 vd F dit kar lif deri the: Ü1 zeil Is vod kli D] ste dui ho te

Peel en Maas | 1968 | | pagina 12