in \Jmicu} HONDENSPORT DUIVENSPORT RUITERSPORT HANDBAL Van de Ven WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN ZWEMMEN TAFELTENNIS Welk meisje cheffin b verkoopsters en leerling verkoopsters van OPBERGEN VRIJDAG 11 OKTOBER 1968 No. 41 NEGEN EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 1050652 PRIJS PER KWARTAAL 1Z. (bulten Venroy 2_25) SPORT SPIO Op 30 okt. a.s. organiseert Spio in het gemeentelijke zwembad te Ven- ray twee wedstrijden n.l. de club kampioenschappen voor de trai- ningsploeg en een recreatieve wed strijd voor alle leden welke niet in de trainingsploeg zijn maar wel in 't bezit zijn van het diploma „zwem- proef". Programma wedstrijd 1 trainings ploeg: 1. 50 m. schoolslag jongens o. 10 jr. 2. 50 m. schoolsl. meisjes o. 10 jr. 3. 100 m. schoolsl. jongens o. 12 jr. 4. 50 m. vrije slag meisjes o. 12 jr. 5. 100 m. rugslag jongens o. 14 jr. 6. 50 m. vlinderslag meisjes o. 14 jr. 7. 100 m. vrije slag jongens o. 14 jr. 8. 100 m. schoolslag meisjes o. 16 jr. 9. 100 m. rugslag heren 10. 100 m. schoolslag dames 11. 4x25 m. wisselslag persoonlijk meisjes onder 12 jaar 12. 4x25 m. wisselslag persoonlijk jongens onder 12 jaar 13. 50 m. vrije slag meisjes o. 10 jr. 14. 50 m. vrije slag jongens o. 10 jr. 15. 4x50 m. wisselslag persoonlijk jongens onder 14 jaar 16. 100 m. schoolslag meisjes o. 14 jr. 17. 4x50 m. wisselslag persoonlijk jongens onder 16 jaar. 18. 100 m vrije slag meisjes o. 16 jr. 19. 4x100 m. wisselslag persoonlijk heren 20. 4x50 m. wisselslag persoonlijk dames Programma 2 overige leden: 1. 50 m. schoolslag meisjes o. 10 jr. 2. 50 m. schoolslag jongens o. 10 jr. 3. 50 m. schoolslag meisjes o. 12 jr. 4. 50 m. schoolslag jongens o. 12 jr. 5. 50 m. schoolslag meisjes 14 jr. en ouder 6. 50 m. schoolslag jongens 14 jr en ouder 7. 50 m. rugslag meisjes o. 10 jr. 8. 50 m. rugslag jongens o. 10 jr. 9. 50 m. rugslag meisjes o. 12 jr. 10. 50 m. rugslag jongens o. 12 jr. 11. 50 m. rugslag meisjes 14 jr. en o. 12. 50 m. rugslag jongens 14 jr. en o. Opgave voor deelname: Programma 1: bij Mevr. van den Munckhof, Schoolstraat 35. Programma 2 bij: mevr. Kortekaas Hoenderstraat 54. Opgaven moeten schriftelijk inge diend worden en duidelijk leesbaar zijn met naam en voornaam, adres, geboortedatum en het nummer van het programma waarin je wilt zwemmen. Deze in de brievenbus op de bovenstaande adressen vóór 22 oktober a.s. Dit programma is aantrekkelijk en afwisselend. Iedere leeftijdsgroep komt aan hun trekken. Laten we van deze cluburen een gezellige en spor tieve wedstrijd maken. Kunstzwemmen Spio traint fel. De meisjes doen prima hun best om de eisen voor het eerste diploma te behalen. Er wordt nu extra hun aandacht geëist, daal de trainster. Mevr. van den Munck hof, al enige weken (wegens ziekte) haar taak niet kan vervullen. Wij wensen haar een spoedig herstel toe. De heer de Ras, secretaris van de kunstzwemcommissie van de KNZB en regionaal trainer voor Zuid Ne derland gaf j.l. zaterdag een harde doch nuttige training. Helaas was de tijd beperkt, doch met ingang van a.s. zaterdag wordt de regionale trai ning van de KNZB in Venray ge houden (vorig jaar Maastricht). De KNZB beschikt dan over an derhalf uur training een maal in de vier weken. Natuurlijk zijn allen aanwezig! Spio ziet met belangstel ling hun eerste „kür" tegemoet. Diploma-zwemmen 24 september j.l. werd door de le den van Spio de diploma's zwem- proef en geoefend zwemmer ver- zwommen. Toch willen wij, vanaf deze plaats, de ouders er nogmaals op wijzen, dat zwemproef" door de leden behaald beslist niet voldoende is. Dit geeft géén garantie aangaande de zwemkunst. Een kind met diplo ma „zwemproef" moet beslist nog onder geleide zwemmen. Spio geeft dus een wijze raad: verder gaan en zorgen om. eventueel alle KNZB- zwemdiploma's te behalen. (Er zijn er zes). Hier volgt de lijst met geslaagden: Diploma zwemproef (1): Mark Schaeffers, Cock v. d. Vlas akker, Arie van den Munckhof, Huub Thuyls Leo Manders, Wilbert Korte kaas, Monique v. d. Putten, René Peeters, Louise Jacobs Senja Alders, Gerda Thijssen, Mevr. Seykens-Ren- kens, Mevr. Bonants, Mevr. Nogare- de-Camps, Mevr. Peeters-Janssen, Mevr. Minten-Swinkels, Mej. Coen- ders, mevr. Peeters-Schaeffers, allen uit Venray; Wim Michels, Hans Driessen, Theo Heiligers, Riny Phi- lipsen, Ans Nelissen, Nelly Nelissen, Thea Camps, Peter Linskens, allen uit Oirlo; Rein Dupont uit Oostrum; Els Pijpers, Mevr. Koonings-Ren- kens, mevr. van Osch-Vullings, Ric ky Janssen, allen uit Leunen en mevr. van Vegchel-Cox uit Yssel- steyn. Geslaagden geoefend zwemmer (2): Tonnie Fransen, Henk Kroon, Wil bert Kortekaas, Marina van Dalen, Ellie Kroonen, Betsie Broeren, Mar- lie Peeters, Eddy Clevers, Agnes Kroon, alles uit Venray; Huub v. d. Ven, Jan Peeters, Jacqueline Nelis sen, allen uit Oirlo; Pieter Peeters uit Castenray en Annemie Arts uit Oostrum. Afgelopen zondag deden drie spe lers van onze vereniging mee aan de voor achtkampen voor junioren in Maasbree. Bij jeugd speelde J. Verblakt mee. De eerste wedstrijden gingen niet al te best. Waarschijnlijk speelden de zenuwen toen nog een te grote rol. Toen ging het echter langzaam beter. Hij wist hierna nog drie par tijen op zijn naam te brengen. Dit was echter niet voldoende om hem in het eindklassement bij de eerste drie te plaatsen. Bij deze achtkampen is het name lijk zo, dat de eerste drie over gaan naar de volgende ronde. Dit zal waarschijnlijk een achtkamp worden tussen Brabant-Noord Limburg en Limburg. J. Verblakt eindigde op een gedeelde vierde plaats. Bij de aspiranten speelden van on ze vereniging twee spelers mee t.w. G. Philipsen en F. Bonants. Ook G. Philipsen wist niet bij deze eerste drie te eindigen ofschoon hij na zeer hard vechten toch nog op 'n mooie vijfde plaats kwam. F. Bonants draaide van het begin af aan al lekker mee. De rust en de kalmte die hij steeds bewaarde tij dens de wedstrijden hebben hem verschillende wedstrijden doen win nen. Hij wist het zelfs te brengen tot vijf gewonnen wedstrijden van de zeven. Dit bracht hem op een zeer verdiende derde plaats. Dit houdt dus in dat hij aan de volgende ronde mee mag spelen. Een zeer mooie prestatie dus en wij wensen hem voor de volgende ronde veel succes toe. Afgelopen zaterdag kregen wij be zoek van vier teams uit Sevenum. Red Stars 1 speelde tegen het een klasse hoger geklasseerde team uit Sevenum. Nu lieten onze heren het er zeer slecht bij zitten. Alleen R. Verblakt wist tweemaal tot winst te komen. W. Toonen en B. Hendriks konden geen enkele keer tot win^f boeken. Hopenlijk gaan zij het a.s. zaterdag in de competitie beter doen. Red Stars 2 speelde tegen het A- team uit Sevenum dat dit jaar nog junioren gaat spelen. Ons team was afgelopen jaar uit deze klasse geko men. Alleen H. Barents moest twee wedstrijden aan de tegenstander la ten. J. Verblakt en Th. Verhalle kwamen beiden tot de volle winst. Red Stars 4 speelde voor hen een echte oefenwedstrijd daar zij dit team ook zullen ontmoeten in de komende competitie in de vierde klasse. Dat zij hierin beslist best goed zullen meedraaien bewees wel de uitslag: 82. Red Stars 9 dat dit jaar in de D- klasse gaat spelen keken in het be gin wel wat raar op om tegen zulke grote jongens te moeten spelen. R. Vastert nog een beetje bevangen door deze schrik verloor ook prompt zijn eerste wedstrijd. Toen kwam er echter al vrij gauw verandering in en na zeven wedstrijden stonden ze ook al met 61 voor. H. v. d. Hey- den die de winst reeds zag kon het toen niet nalaten om de tegenstan der ook maar een puntje te geven. Einduitslag: 82. R. Vastert won 2x, L. v. d. Heyden 3x en H. v. d. Hey- den 2x. Zaterdag 12 oktober a.s. begint het tafeltennisseizoen weer. Voor Red Stars zijn de volgende wedstrijden vastgesteld. Thuiswedstrijden: Red Stars 3Amnasta 2 (Horst Am.) Red Stars 5Red Stars 6 Red Stars 7Maasbree 12 Red Stars 8Armada 9 (Horst) Red Stars 9Armada 12 (Horst) Uitwedstrijden: Hegta 1Red Stars 1 15.30 u. Maasbree 6Red Stars 2 18.15 u. Neduco 1Red Stars 4 aanvang wordt aan de zaal bekend gemaakt. De thuiswedstrijden beginnen om 18.15 uur. De desbetreffende spelers dienen om 17.50 uur aan de zaal te zijn. P.H.V. BUITENLUST Afgelopen zondag werd weer de hoogste eer behaald door onze ver eniging in Volkel. Daar werd een wedstrijd gehouden tussen de drie kringen Veghel, Eindhoven en Peel- stad. Van de kring Peelstad waren van onze vereniging twee honden vertegenwoordigd, de heren A. Phi lipsen met Marco en L. Janssen met Nero, als derde hond werden zij ter zijde gestaan door de heer J. van Vijfeyen uit Helmond met Bruno. Na een spannende strijd werden om plm. 19.00 uur de punten bekend gemaakt, waaruit bleek dat kring Peelstad met de eer ging strijken. 1. Kring Peelstad 896 p. 2. Kring Veghel 868 p. 3. Kring Eindhoven 823 p. Individueel was de uitslag als volgt, met op de bovenste drie plaat sen de vertegenwoordigers van kring Peelstad: 1. Nero van L. Janssen 301 Va p. 2. Marco van A. Philipsen 300V2 p. 3. v. Vijfeyken met Bruno 294 p. De heer Philipsen behaalde voorts twee extra prijzen en wel in afd. I met 63 punten en schijnstellen 33 p., na loting met L. Janssen. Nero wist bij dit treffen tussen 9 honden voor de derde achtereenvol gende maal te zegevieren. A.s. zondag clubkampioenschap op het oefenterrein gelegen aan de Maasheseweg (oud woonwagenkamp) aanvang plm. 9 uur v.m. 's Middags om 2 uur aanvang van de spectaculaire steloefeningen. Alle deelnemende honden zijn in het be zit van het politiehondencertificaat. Deelnemers zijn: L. Janssen met Nero, 4x Limb, en NAT. SKELTERWEDSTRIJDEN TE VENRAY Voor het 3e jaar in successie or ganiseert de Leunse voetbalclub weer skelterwedstrijden op het cir cuit bij het zwembad in Venray. Dit jaarlijkse evenement heeft intussen grote vermaardheid gekregen in de skelterwereld als wellicht de mooi ste wegwedstrijden in Nederland, dank zij het unieke circuit en de goede organisatie. Aan de start zullen cracks ver schijnen uit bijna alle Nederlandse provincies. De reglementen van de Ned. Karting Federatie zijn intussen wat strenger geworden voor de bui tenlandse rijders. Alleen buitenlan ders welke een Nederlandse start licentie hebben, mogen hier rijden. De spanning en rivaliteit bij deze wedstrijden is er zeker niet minder op geworden, omdat deze coureurs al diverse malen in dit seizoen tegen elkaar zijn uitgekomen en dus el- kaars zwakke en sterke zijden nauw keurig kennen en zullen uitbuiten. Ook de Venrayse favorieten, met name Jan en Jacq. Swinkels, Frits Thijssen, Paulus Sala, Sjang Voss, Kees Arts en Leo Smits verschijnen natuurlijk aan de start en gezien hun prestaties in dit seizoen maken ze een goede kans in de prijzen te val len. Al met al zal het weer een mid dag worden daarop het publiek vol op aan zijn trekken zal komen. Zie verder advertentie elders in dit blad. 2x Ned. kamp.; G. Willems met Ca- sa lx Limb, kamp.; A. Philipsen m. Marco res. Limb. kamp. jonge hon den; A. Pelzer met Breston certifi caat 302 pnt.; L. Janssen Blitters- wijck met Nero certificaat 283 pnt.; T. Swinkels met Wilson certificaat 288 pnt; H. v. d. Elzen met Sito certificaat met 276 punten. Het belooft een spannende wed strijd te worden want de concurren tie is groot. De wedstrijd wordt gehouden on der auspiciën van de Kon. Ned. Po litiehonden Vereniging. Om plm. 6 u. wordt de uitslag bekend gemaakt en zal tevens de trekking van de loterij plaats vinden. P.D.V. DE ZWALUW Kampioenschappen late jongen Ringnr. Punten 1. Joh. Gommans 1099074 5152 2. Munckhof-Poels 1097904 4963 3. M. de Bruyn 2085620 4378 4. E. Vermeulen 1017576 4272 5. C. Barents 1097634 4160 Generaal aangewezen: P. Willems 7155 Gen. onaangewezen: W. Lormans 12054 Koppelwedstrüd: 1. P. HendricxG. Vermeulen 21411 2. H. LucassenC. Barents 19684 3. A. WillemsG. Janssen 18762 Zij die nog een klok hebben staan in het verenigingslokaal kunnen de ze a.s. zaterdag nog afhalen van 2.00 tot 2.15 uur. Vergeet dit niet, anders moet men wachten tot de eerstkomende verga dering. A.S. ZONDAG GECOMBINEERDE WERSTRIJD L.R.V. St. Isidorus heeft voor zon dag 13 oktober a.s. een gecombineer de wedstrijd georganiseerd op het prachtige terrein van mevr. Burg man aan de Beekweg. Om 11 uur begint men 's morgens met de individuele dressuur, waar aan door de beste paarden uit deze contreien en verder Kessel, Baarlo, enz. wordt deelgenomen. Het aantrekkelijke voor de toe schouwers is 's middags als om 2 u. gestart wordt met springen in de geïnteresseerd in kleding en mode voelt iets voor de volgende functies in onze op persoonlijke bediening ingestelde modezaak: vakkennis, mensenkennis en liefde voor het vak vereist. Goede salariëring als u aan deze voorwaarden voldoet. gevoel voor mode en interesse voor de modeproblemen van onze klanten, bezorgen u een interessante en leuke werkkring. Grotestraat 24 Venray diverse klassen. Gezien het sterk bezette deelne mersveld belooft dit een spannend evenement te worden. 5—5 Dames: Haelen 4Hera 2 Heren: MerefeldiaHera 1 6^14 De meisjes-aspiranten speelden j.l. zaterdag een aantrekkelijke wed- strijde Na een 20 voorsprong werd de ruststand toch nog 32 voor Hae len. Kort na rust scoorde Hera de gelijkmaker. Daarna liep Haelen uit tot 5—3. Maar onze meisjes wisten deze achterstand in een verdiend ge lijkspel om te zetten. De thuiswedstrijd van de jongens aspiranten vond i.v.m. het toernooi van de levensschool ^jeen doorgang. Uit Herten kwam het bericht dat de velden niet bespeelbaar waren, zodat de dames-senioren ook niet speelden- De heren-senioren behaalden zon dag in Nederweert in de derde kom petitiewedstrijd hun tweede over winning. Aanvankelijk zag het daar niet naar uit. In de le helft werd er slecht gespeeld en nog slechter ver dedigd. Ruststand 43. Na rust vertoonde het spel van de Hera-heren. gelukkig, een ander beeld. Door .samenspel, goed verde digen en sbello uitvallen werd Me refeldia nu duidelijk overspeeld, ge tuige ook de goal-verhouding van 2—T3.„De keeper van het herenteam verdient'een kompliment hij maak te geen "enkele fouten en wist zelfs een penalty te stoppen. Programma zaterdag: Dames asp. Hera 2SVVH 4 4 u. Heren asp. Hera 2Megacles 5 5 u. Zondag: lames sen. Hera 1Patrick 1 12 u. Heren sen. Hera 1—SVVM 2 13 u. >i D> De nieuwe, onvergelijkbare 411. Een luisterrijke limousine wat lijn en luxe betreft. Een sportieve gezinswagen wat rijeigenschappen en ruimte betreft. Een echte Volkswagen wat prijs - ook per km.- betreft: f. 8.950.-" Nu het opwindende middelpunt in onze showroom. De onvergelijkbare 411. Fascinerend van lijn. De eerste VW ook met een vierdeurs-uitvoering. Met drie-dimen sionaal verstelbare stoelen. Een ther- mostatisch geregelde verwarming die ook warmte geeft als de motor niet loopt. Een ontzagwekkende koffer capaciteit. De onvergelijkbare 411. Een vorstelijke breedzitter. Met volop vrijheid voor vijf forse volwassenen. Met Porsche vering. En homo-kinetische koppelin gen op de achteras. De nieuw ont worpen 1697 cc luchtgekoelde 76 PK SAE motor met dubbele carburateur brengt u moeiteloos naar een top- en kruissnelheid van 145 km/uur. De onvergelijkbare 411. Een echte Volkswagen. Wat prijs betreft. Want trouw aan het Volkswagen principe biedt de 411 u méér. Een echte Volkswagen. Dat betekent: degelijk. Betrouwbaar. Veilig. Voor beeld? De geheel stalen, zelfdragende carrosserie. De onvergelijkbare 411. Minder Volks wagen don ooit. Meer Volkswagen dan ooit. Een subliem nieuw soort auto. Nu in onze showroom AUTOMOBIELBEDRIJF VENLO N.V. - 's zaterdags tot 18 u. geopend VENRAY Leunseweg 47a Telefoon 04780-3535*

Peel en Maas | 1968 | | pagina 11