enicuj dimp/ex wrrrrrrrrrrrrr [{ffffffff ELEKTRISCHE RADIATOREN S.V. LEUNEN BILJARTEN HANDBOOG Mariannhill verkocht Aquarium- en terrarium vereniging v.d. Munckhof n.v. HANDBAL WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN DE MOLENWIEKERS Uw hele Meryntje een réüs van een BOEK! Nieuw hoofdkantoor VRIJDAG 13 SEPTEMBER 1968 No. 37 NEGEN EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 1050652 PRIJS PER KWARTAAL (bolton V.nroy US) SPORT Afgelopen zondag was Ysselsteyn op bezoek. Na enig verkennen aan beide zijden golfden goed opgezette aanvallen over en weer. In de 10e min. moest doelman M. Arts hande lend optreden bij een hard schot van de rechtsbinnen van Ysselsteyn. In de 20e min. kon rechtsbuiten Siebers de Molenwiekers de leiding geven dankzij een hard schot in de linker benedenhoek: 10. Gesteund door dit doelpunt ging de Molenw. verder. Schoten van A. Janssen gin gen juist naast of werden door de Ysselsteyn-doelman gestopt. De ruststand was dan ook 10. In de 15e min. na rust stopte eerst doelman M. Arts op formidabele wijze een hard schot in de rechter bovenhoek. De uittrap die hierop volgde was de inleiding voor de ge lijkmaker. Onze doelman maakte bij het uitttrappen volgens de arbiter 6 passen met de bal. De indirekte vrije trap die hierop volgde stuitte eerst af op het opgetrokken muur tje maar toen de bal ten tweede male werd ingeschoten werd deze van richting veranderd en verdween vervolgens in het doel: 1-1. Na 32 min. nam Yselsteyn de leiding door een doelpunt waar een buitenspel luchtje aan zat. Kort hierna moest onze linksachter A. Jenneskens met een lichte hersenschudding het veld verlaten. Hierna speelde de Molen wiekers alles of niets. Dit resulteer de in een doelpunt van de mee naar voren opgerukte linker stopper A. Vollenberg. Met deze 22 eindstand kregen beide ploegen loon na wer ken. De Molenw. 2 leden uit tegen Ys selsteyn 2 een 31 nederlaag. Het beginoffensief van de gastheren werd pas na 25 min. beloond met 'n doelpunt: 1-0. In de 35e min. werd het zeifs 2-0 door 'nzelfde doelpunt als het eerste. Hierna verplaatste de Molenw. het spel. 1 min. voor rust werd van Lierop in 't beruchte ge bied gehaakt. De toegewezen straf schop werd door G. Tijssen in een doelpunt omgezet: 2-1. Na de pauze was de fut er uit. Ysselsteyn zorgde tien min. voor 't einde voor 3-1. Met deze stand kwam het einde van deze sportieve wedstrijd. De Molenw. 3 leden in Oostrum tegen Oostrum 3 een grote geflat teerde nederlaag: 83. Onze spelers lieten de bal te weinig het werk doen, waardoor vrijwel alle aanval len in de kiem werden gesmoord. Hierdoor werd de druk op de ach terhoede te zwaar. Bovendien had onze doelman een off-day. Uitslagen afd. jeugd: SVV A5—Molenw. Al Molenw. BI—SW B3 Blijvend met olie gevuld Thermostatisch geregeld 0—7 3—1 Molenw. B2DIS BI Molenw. B3SVV B5 7—1 0—20 Prcgramma 15 sept.: Molenwiekers 1 en 2 zijn vrij. Mogelijk worden nog vriendschap pelijke wedstrijden ingelast. Molenwiekers 3Sw. Boys 3 12.00 u. Afd. jeugd 14 sept.: Molenw. AlYselsteyn Al 4.30 u. Molenw. BILeunen BI 3.15 u. Ysselsteyn BIMolenw. B2 2.30 u. vertrek 1.30 uur Molenw. B3-SW 2.15 u. AFD. VETERANEN Een met tien man spelend Molen wiekers heeft met 20 verdiend ge wonnen van Deurne. Zij zijn daar door nog steeds ongeslagen. Deurne startte direct na de aan vang met goed opgezette aanvallen. De bal ging van man tot man, maar voor het doel faalden ze. De met drie man opererende Molenwiekers voor hoede maakte het de verdediging van Deurne toch nog danig lastig. Na 20 min. kregen zij een vrije trap te nemen. Lamers plaatste de bal naar Merkx die hem door liet lopen voor De Jong welke vrij voor de keeper kwam en scoorde: 10. De druk op het Molenwiekers-doel verslapte enigszins doordat de ver dediging de voorhoede van Deurne geen gelegenheid gaf in hun spel te komen. De druk op het Molenwiekers- doel verslapte enigszins doordat de verdediging de voorhoede van Deur ne geen gelegenheid gaf in hun spel te komen. Na de rust ging de strijd gelijk op en om beurten waren beide doelen in gevaar. Deurne ging meer schie ten vanaf de 16 meter lijn, maar de keeper bleek niet te passeren en ranselde de schoten uit zijn heilig dom. Toen Merkx een ogenblik de ruimte kreeg profiteerde hij daar direct van om de stand op 20 te brengen. Bijna had dezelfde speler er nog 30 van gemaakt, alleen voor de keeper komend plaatste hij de bal in de uiterste hoek van het doel maar met een snoekduik wist de keeper de bal te bemachtigen. Deurne had wel een tegenpunt verdiend, maar vond in de achter hoede van de Molenwiekers een te groot struikelblok. Zaterdag a.s. zijn wij vrij. De daar op volgende week ontvangen we Oirlo. De veteranen-afd. van de Molen wiekers kan nog enkele nieuwe le den gebruiken. Oud aktieve voet ballers die graag nog eens tegen een bal willen trappen zijn van harte welkom. U kunt zich opgeven bij P. v. d. Laar, Langeweg 3 of bij F. A. de Jong, Lindenstraat 30. Ideaal voor verwarming van grote zowel als kleine vertrekken. Als hoofdverwarming zowel als overgangs- of aanvullende verwarming. Reeds vanaf 185,- compleet met regelbare thermostaat, thermische beveiliging en neon controlelampje. Zuinig dankzij de thermostaat. Zodra de gewenste kamertempera tuur bereikt is schakelt de thermostaat de stroom uit, maar de radiator blijft warm, omdat de olie de warmte vasthoudt. Daalt de temperatuur dan schakelt de thermostaat de stroom weer in. Dit proces blijft automatisch doorgaan. In onze zaken gratis volledige documentatie verkrijgbaar. ROERMOKD:LAUREKTIUSPlEIS 3,TEl.535l-HELDEK-PANHIIIBEN:HARKT 39,TtL.I300-VEMRAY:LAHG3TR.1.TEL.3030 Uitslagen: Leunen 1Kronenberg 1 10 Ysselsteyn 3Leunen 2 13 Leunen 3Castenray 3 63 Programma zondag 25 september: Leunen 1 won zondag met een mi nimaal verschil, maar met een ma ximum aan prestatievermogen. A.s. zondag ontvangt zij Melders- lo 2 op het sportpark Molenhofweg, aanvang 14.00 uur. Leunen 2 beantwoordde aan de prognose en liet Ysselsteyn 2 de hakken zien. Als gastheer mag zij zondag Wittenhorst 6 ontvangen. Een club welke door wisselvalligheid de voor de nodige valhaken en klem men zal zorgen. Aanvang 12.00 uur. Bij Leunen 3 was schuttersfeest. Diverse voorzetten deden het net bollen. Zondag gaan zij naar Meterik 3, aanvang 12.00 uur, vertrek 11.15. Het 4e elftal kon nog even profi teren van het najaarszonnetje. Ge bruind en gebrand(!) gaan zij zon dag de strijd aanbinden met RKLW 3. Aanvang 12.00 uur, ver trek 11.15 uur. terrein Grubbenvorst Afd. jeugd Uitslagen: Leunen AOostrum A 31 Oostrum B2Leunen B2 01 Leunen ClVenray C3 131 Holthees C2Leunen C2 00 Programma zaterdag 14 sept.: Leunen ADIS A 4.30 u. Molenwiekers BILeunen BI 3.15 u. vertrek 2.45 uur Leunen B2Venray B6 2.15 u. Leunen B3Oostrum B2 3.15 u. Leunen C2Holthees Cl 1.30 u. Ysselsteyn C2Leunen Cl 2.00 u. vertrek 1.00 uur Dames: Hera 2—Swift 11 1 Heren: BreeHera 1 915 Hera 2—Swift 11 3—10 De meisjes-aspiranten speelden za terdag een goede wedstrijd tegen Swift, alleen werd er nog te weinig op doel geschoten. Ze vonden met 41 in Swift hun meerdere. Rust stand: 02. De jongens trokken veel feller van leer, maar slaagden er evenmin in het geroutineerde en technisch bete re Swift-team te verslaan: 310 (2-6). De heren senioren waren in Maas- bree duidelijk sterker dan hun gast heren. Er zat echter zo weinig sa menhang in het spel en er werden zo veel kansen gemist, dat de score beperkt bleef tot 915 (611). Programma zondag 15 sept.: Dames: Hera 1Herten 1 12.00 u. Athene 4Hera 2 13.00 u. Heren: Hera 1Megacles 2 13.00 u. Hera 2 vrij. De dames aspiranten vertrekken om 12 uur bij Hotel Kemps naar Venlo. Deze wedstrijd is op zondag« Zoals j.l. maandag op de vergade ring werd besloten is iedereen auto matisch opgesteld. Degenen die niet hoeven te spelen krijgen tijdig be richt. Degenen die verhinderd zijn moeten zich d.m.v. een briefje af melden bij de Technisch Commissa ris, dhr Klein, op de training of bij hem thuis: Deken Berdenstraat 4. V.B.B. NIEUWS De afgelopen week is weer een be gin gemaakt met de clubcompetitie van de Venrayse Biljartbond. 26 teams, in vier klassen ingedeeld, nemen hieraan deel. De uitslagen van de eerste week zijn: Klasse A: Ons Genoegen 1—HGM 1 6—2 BCY 1—HGL 1 8—0 VOP 1—KOT 1 6—2 B-klas: De Burggraaf 1—VOP 2 82 De Pomerans 1OBK 1 64 Onder Ons 1—Los Band 1 9—1 C klas: SVCB 1—BCY 1 4—6 Biljartic 1—HGL 2 7—3 OBK 2Ons Genoegen 2 82 D klas: SVCB 2—Onder Ons 2 4—6 Los Band 2—HGM 2 4—6 H. Vermeulen (OBK) speelde deze week de kortste partij, 14 beurten. P. Volleberg (VOP) kwam in zijn eerste wedstrijd met een serie van 176 en een gemiddelde van 22,27 zeer sterk voor de dag. HLG 2 werd in de wedstrijd tegen Biljartic 1, 2 winstpunten in minde ring gebracht. In de handboogwereld bruist het nog steeds van aktiviteiten. De ene wedstrijd na de andere, het ene con- conrs volgt het andere op. Nationaal provinciaal en districtsgewijze zijn al heel wat wedstrijden gehouden. Zo was het zondag 8 sept. dan de beurt om uit te maken wie de per soonlijke titels zou kunnen verove ren. Deze wedstrijden werden gehou den te Westerhoven, waar, zoals al tijd, de organisatie weer vlekkeloos was geregeld. In elke klas waren 18 schutters vertegenwoordigd, dus van elk dis trict 1. De schutters van district XI gingen ditmaal wel niet direct met de persoonlijke titels of kopprijzen lopen, maar hun prestaties waren toch alleszins bevredigend te noe- mten. In klasse A behaalde K. Hendriks van Diana, Venray met 415 punten een eervolle 4e plaats In klasse B plaatste H. Arts van St. Oda zich in de middenmoot door met 370 punten de 8e plaats te be zetten. M. Deenen uit Overloon bezette in klasse C met 310 punten de 10e plaats. In klasse D raakte good-old Th. Voermans van St. Oda wat in de achterhoede, maar hij vergaarde toch nog altijd 181 punten, waar mede hij de 14e plaats bereikte. Ook naar deze wedstrijden kijken de schutters jaarlijks met genoegen uit, want vriendschap en ver broedering wordt in de handboog sport nog altijd met hoofdletters ge schreven. District XI, waaronder alle hand boogsportvereniging uit deze con- trein ressorteren, kan terugzien op een op elk gebied geslaagd seizoen. Vorige week publiceerden wij een artikel naar aanleiding van het voornemen van de beide psychiatri sche centra Servatius en St. Anna om te komen tot een opleidingsinsti tuut voor verplegenden in Venray. We vertelden daarbij dat in dat ver band gedacht werd aan Mariannhill, het nog vrij nieuwe klooster en in ternaat aan de Westsingel, dat door de huidige bewoners verlaten gaat worden. Dinsdag zijn beide partijen tot overeenstemming gekomen en binnenkort zal het verkoopkontrakt getekend worden. Hierdoor krijgt het nieuwe insti tuut de beschikking over de nodige klaslokalen, die zullen onderge bracht worden in de 3 verdiepingen tellende vleugel, waarin ook nog de nodige kamers komen voor interne verpleegden, die van elders hier hun opleiding komen volgen. In de laag bouw komen de directie- en docen tenkamers. Het blijkt dat het initiatief van Huize St. Anna en Servatius om te komen tot een gezamenlijke oplei ding van het verplegend personeel veel aandacht heeft getrokken. Niet alleen omdat een dergelijk instituut in ons land nog niet bestaat, maar ook omdat men de mogelijkheden ziet, deze opleiding ook in de toe komst uit te breiden voor verzor gers en verzorgsters in bejaarden huizen en verpleegden in ziekenhui zen. Door deze bundeling kunnen zeer goede vakkrachten worden aan getrokken en worden mogelijkheden geopend de soms toch al druk bezet te staven in deze zieken- en ver pleegtehuizen te ontlasten voor wat de opleiding betreft. De heer van Lierop, die belast is met de opleiding van deze nieuwe verplegingsschool kon nog niet zeg gen wanneer gestart zal worden om dat de komende maanden nog enkele verbouwingen moeten plaats hebben in Mariannhill, terwijl ook nog geen antwoord gegeven kon worden op de vraag of het gebouw zal worden „omgedoopt'. VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Het aquarium houden is een nut tige, leerzame en veranwoorde vrije tijdsbesteding, die voor velen een dankbare ontspanning is in deze ge jaagde en explosieve hedendaagse maatschappij. Reeds duizenden en duizenden mensen beoefenden deze liefhebberij dan ook hartstochtelijk alhoewel er nog zeer vele zijn die de stap niet durven wagen. Een veel gehoorde mening is dat een aquarium houden een kostbare zaak zou zijn. Het tegendeel is waar, een goed aquarium houden is beslist niet duur. Zeer veel beginners zijn ook een illusie armer wanneer zij overijld 'n aquarium aanschaffen, mooi plaats je op de schoorsteen vrij maken, met water vullen en visjes laten zwem men. Na enkele dagen is dit dan gegarandeerd een grandioos fiasco. Een grauwe massa stinkend water en dode visjes is dan te koop en be tekent gelijkertijd het absolute ein de van de aquariumliefhebberij. Wanneer men echter vooraf zijn licht had opgestoken en overleg had gepleegd dan zou nu een juweel van een aquarium te zien zijn. De bedoeling van een aquarium vereniging is nu juist dit bedoelde overleg te doen plaats vinden. Door alle persoonlijke aktiviteiten, gelukt of mislukt, op aquarium- en terrariumtechniek te bundelen in verenigingsverband, zal de techniek en kennis op een hoger peil komen. In georganiseerde vorm is het juist wel mogelijk voor iedereen om goede en verantwoorde aquaria te houden. Op de kontaktavonden van de aquariumvereniging zullen alle as- pekten van het aquariumhouden be sproken, toegelicht en gedemon streerd worden aan de hand van films, dia's, bandlezingen, tijdschrif ten, discussies, excursies, tentoon stelling e.d. Enkele plaatselijke aquariumlief hebbers hebben het initiatief geno men voor oprichting van een vereni ging en iedereen is nu in staat om misschien een lang gekoesterde wens in vervulling te doen gaan of de amateur welke reeds vele teleur stelling en mislukkingen geincas- seerd heeft op het juiste spoor te brengen. Het moet ook iedereen duidelijk zijn dat een ieder die zich bij een vereniging aansluit alle faciliteiten geniet welke die bepaalde vereni ging te bieden heeft. In de aquarium-wereld betekent dit elkaar helpen met bepaalde moeilijkheden, gezamenlijk vissen en planten inkopen, waardoor men soms aanzienlijke kortingen kan be dingen, zelf en gezamenlijk vissen en planten kweken etc. Veel aquariumverenigingen heb ben als resultaat bereikt een inten se vrienden- en kennissenkring, als mede een bloeiend verenigingsleven en zeker niet op de laatste plaats een persoonlijke en individuele ge zonde en verantwoorde ontspanning waar men eigenlijk nooit genoeg van krijgt, mits men die ontspanning op de juiste wijze weet toe te passen. Een ieder die van mening is dat hij of zij een aktief lid kan en wil zijn van een nieuwe Venrayse vereniging is donderdag 19 september 1968 om 20.00 uur welkom in lokaal fa. P. Volleberg Zn., Henseniusstraat 20 te Venray. Wij hopen dan de aquariumver eniging voor Venray en omstreken een voorspoedige geboorte te laten doormaken zodat we gezamenlijk een goede start kunnen maken met als doel onze gezamenlijke liefheb berij meer inhoud te geven. Op deze openingsavond zal een lezing met dia's te zien en te horen zijn van een georganiseerde liefheb ber uit Blerick. In de pauze en rondvraag is vra gen voor iedereen vrij. De aquariumvereniging-in spé hoopt dus op donderdag 19 sept. a.s. veel aquariumliefhebbers te mogen begroeten. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: 15e zondag na Pinksteren. Mi va koliek te. 7.30 leesmis voor Jan en Martha Gielen; 10 uur hoogmis voor overl. fam. v. d. Vennc-L'Ortye 11.30 lees mis voor de parochie. Maandag: 8.00 gest. jgt. voor Ge- rardus Emonts, echtgenote en kin deren. Dinsdag: 8.00 best. jgt. voor Gerar- dus van Dijck. Woensdag: 8.30 gest. jgt. overl. fam. Michels-Poels, te verzorgen door de schoolkinderen. Donderdag: 8.00 leesmis voor Pe- tronella Pluk-Ewals; 10.00 pl. Hoog mis tot dankzegging b.g.v. 50-jarig bestaan LLTB afd. Merselo. Vrijdag: 8.00 gez. H. Mis overl. fam. Muysers-Verhaag. Zaterdag: 8.00 gest jgt. voor Pe trus Johannes Pools en Wilhelmina van Vegchel; 19.00 avondmis voor Johanna v. Cuijck-Verhoeven. Biechtgelegenheid: dagelijks na H. Mis en voor en na avondmis. A.M.DE JONG Merijnlje Cijtens jeugd en jonge jaren Nu dc acht beroemde romans in één prachtband en een foedraal en voor het eerst geïllustreerd 1168 grote pagina's voor slechts f39,- bij BOEKHANDEL Grotestraat 28 tel. 2727 RANK XEROX (NEDERLAND) NV TE AMSTERDAM Dr. I. Samkalden, burgemeester van Amsterdam heeft dinsdagmid dag het nieuwe hoofdkantoor van Rank Xerox (Nederland) N.V. aan de Maassluisstraat te Amsterdam offi cieel geopend. Het nieuwe gebouw heeft een op pervlakte van 7.000 m2 en huisvest de Marketing Division van de maat schappij in Nederland. Bovendien is in dit gebouw het verkoop- en servicekantoor voor Noord- en Oost Nederland onderge bracht. Het verkoop- en service- kantoor voor West en Zuid Neder land is gevestigd te Rotterdam. Het ontwerp en bouw was in han den van Austin Nederland N.V. Directeur Tompson vertelde zijn Nederlandse en Engelse gasten, waaronder de Engelse ambassadeur, dat Rank Xerox ruim acht jaar ge leden naar Nederland kwam en haar aktiviteiten begon met 12 man. Thans heeft zij in Nederland 750 mensen in dienst, waarvan 450 in Venray. Dr. Samkalden was trots op het feit dat deze internationale organi satie in Amsterdam een van haar verkoopkantoren had willen vesti gen en was verbaasd over de groei van dit concern met name in Neder land. Rank Xerox bood de burgemeester een cheque aan van 10.000,die deze bestemde voor de verpleging van Amsterdamse kinderen die be paalde spier-af wij kingen hebben. De directeuren van praktisch alle verkoopkantoren van Rank Xerox waren bij deze opening aanwezig, terwijl Rank Xerox Venray verte genwoordigd was door Ir. L. Stier man, directeur van deze vestiging. De heer L. Horbach vertegenwoor digde Venrays Industriële Club, ter wijl de directeur van het Venrays Arbeidsbureau de heer Suyker, na mens de Hoofd-inspecteur-directeur voor de Arbeidsvoorziening in Lim burg.

Peel en Maas | 1968 | | pagina 5