AEG Turnamat wasautomaat van 998 nu voor 938 KOELKAST 140 liter met diepvriesvak 229 DIEPVRIEZER 420 liter inhoud 938 zwart-wit Televisie 59 cm beeld 749 kleuren Televisie met een EXTRA inruilpremie van 250.- en.... natuurlijke onze volledige garantie en.... natuurlijk gratis bankzegels en.... desgewenst gespreide betaling fima martens venwq Politierechter Sporttoernooi INGEZONDEN bij opening nieuwe Levensschool YFhRAy 2950 I NCDUIANDS INStltUUt VOO» 1 CONSUME NT( N VOORLICHT ING J telefoon 2389 schoolstraat 30 Geachte Redaktie. In de eerste twee nummers van „Peelperiodiek" heb ik kennis geno men van een artikeltje, geschreven naar aanleiding van het bezoek van Hare Majesteit de Koningin aan de gemeente Venray. Daar beide artikelen geen onder tekening dragen, neem ik aan dat dit redactionele artikelen zijn. Het is natuurlijk ook mogelijk dat de schrijver zich schaamt over zijn vie ze pennevrucht. Ondergetekende was inderdaad één der gelukkigen die door Hare Majesteit werden ontvangen. In de eerste Peelperiodiek wordt beweerd dat deze „gelukkigen" nu nog met starende blik in de glazige ogen" door Venray paraderen. Welnu, om te paraderen heb ik in de eerste plaats geen tijd, omdat ik „werk". Verder ben ik mij er niet van be wust een starende blik in „mijn gla zige ogen" te hebben en evenmin heb ik met mijn rechterhand om hoog gelopen, nu niet en in de be zettingstijd niet. Verder is het mij en meerderen met mij, niet duidelijk wat de schrij ver van bedoeld artikel nu eigenlijk wil zeggen tegen de „eventuele le zers" van Peelperiodiek. Of was het bezoek van Hare Majesteit enkel een welkome bladvulling. Ik vraag mij af waarom de schrijver dit artikel dan schrijft op een wijze die de ge voelens van zijn mede-dorpsgenoten kwetsen. Moet dit dan zoo? Indien de schrijver niet zo oranje-gezind is, dan is dat zijn zaak, maar laat 't dan ook zijn zaak blijven. Ik respecteer ieders mening of opvatting, het uiten van deze mening of opvatting be hoeft echter niet zo te zijn dat an dere mensen hierdoor worden bele digd of op zijn minst belachelijk worden gemaakt. M.i. kan de schrijver zijn even tueel aanwezige capaciteiten beter gebruiken door het leveren van op bouwend werk, in welke vorm dan ook! Aan dergelijke mensen bestaat nog altijd behoefte in onze gemeen schap meer dan aan het schrijven van een Wetsartikel in een reclame blad! Het zal niemand interesseren of Hare Majesteit zonder stotteren het woord „Beejekurf" kan zeggen, maar het interesseert ons wel dat er be langstelling bestaat voor deze „Bee jekurf" waarop wij toch allemaal een beetje trots zijn. Ook in de tweede uitgave van „Peelperiodiek" moet Hare Majesteit er schijnbaar toch zeer noodzakelijk weer bij gehaald worden, óók weer op min of meer schampere wijze. (Eerlijkheidshalve moet ik hier bij vermelden dat de schrijver hier (Sorry Borrelvrienden) zegt. Schijn baar maakt hij dus zijn excuses aan de „gelukWgen die een handje mochten geven aan de Koningin" en aangezien ook ik tot die gelukkigen behoorde, deel ik hierbij de schrij ver mede, dat ik zeker niet tot bor relende mensen en zeker niet tot zijn vrienden behoor, en niet wil beho ren. Hopende dat de „schrijver" zijn journalistieke pennevruchten voor taan in een of ander „schundblatt" deponeert, teken ik onder dank voor de door U aan mij verleende plaats ruimte. P. SCHOESTER reünie plaats van alle oud-leerlin gen van de levensschool. Aanvang 20.00 uur. Deze avond wordt geor ganiseerd door een aktiecomité be staande uit een tiental oud-leerlin gen en enkele oud-stafleden. „Mijn vlees is zo zwak, edelacht bare", klaagde de niet zo slanke sla ger, terwijl hij met vooruit gestoken armen het hekje beetgreep. Door de omvang van zijn „lendenstuk" kon hij er niet dichter bij komen. „Verkoopt u dan afgekeurd vlees?" wilde de politierechter weten. „Mijn eigen vlees, edelachtbare. Mijn geest is wel gewillig, maar mijn vlees, ziet u „U éét te veel vlees, zeker", schimpte de officier, „daar bent u ook zo wild van geworden." „Ik wild?" Ik ben zo mak als een vogeltje!" riep de verdachte uit. „Laten we er nu geen wild en ge vogelte bij halen, het gaat hier om het vlees", hernam de zittende ma gistraat. „U hebt beledigende woor den geuit aan het adres van een da- me." „Dame? La-me niet lachen!" „Een Want in uw winkel." „Kwam ze maar 'ns een keer in m'n winkel! Ze ister nog nóóit ge weest, edelachtbare. Ze weet niet hoe druk ik 't heb. Ze begrijpt niet, dat er ook nog andere Wanten be staan. Ze belt alleen maar. 's Maan dags om 11 uur, dat ze 1 runderlapje wil, maar vóór half één. Dinsdags om tien uur, dat ze 2 niertjes moet hebben voor half twaalf. Woensdags dat haar éne reclame-gehaktbal er moet zijn vóór half elf. Elke dag wordt het vroeger, omdat ze vindt dat ik te laat kom met 'n V* rigstuk- je of dat halve onsje gekookte gel- derse worst, schuin gesneden zonder velletjes. En op die bewuste zaterdag was 't de drukste zaterdag van het jaar, edelachtbare: geen stille zater dag, maar drukke zaterdag voor Pa sen. M'n hoofd liep al om. Hónder den bestellingen lagen te wachten. Veertien mensen tegelijk aan de toonbank. Belt dót stuk ongeluk op en gaat de prijs vragen van alles wat ik ik m'n zaak heb om 't goed koopste uit te kunnen zoekenEn de mensen voor de toonbank foete ren. Mag ik dan asjeblieft heel dui delijk zeggen, dat ik geen tijd heb om naar het gezanik te luisteren?" „U hebt gezegd: zeurpiet, zanikerd en uitgekookte taaie scheenbeen?" De vleeshouwer barstte in een ze nuwachtig lachen uit. „Dat zou ze willen! Nee, dat heb ik niet gezegd. Ik zei heel duidelijk: zeur niet, ouwe zanikerd, je bent een een uit gekauwde ouwe taaie zeen. En daar wil ik geen woord van terugnemen, want het is een ouwe taaie uitge kauwde ceen en ze zanikt werke lijk." Ter gelegenheid van de officiële opening van het nieuwe levens schoolgebouw in Venray worden 'n aantal aktiviteiten georganiseerd. Op zaterdag 5 okt. zal 'n groot sport toernooi worden gehouden op het gemeentelijk sportpark aan de Leun- seweg. Aan dit sporttoernooi zullen levensscholen deelnemen uit Bra bant en Limburg. Verwacht worden ongeveer 800 - 900 deelnemers. Op deze sportontmoeting welke 's morgens om negen uur aanvangt en 's avonds om ongeveer 5 uur zal zijn geëindigd, zullen de jongens el kaar bekampen op o.m. de volgende programma-onderdelen Voetballen, Atletiek: kogelstoten, verspringen, hoogspringen, 100 m. hardlopen; 4 x 100 meter estafette; 1500 m. hardlopen. Hiernaast zullen andere sportieve aktiviteiten zoals hindemisbanen aan de orde komen. De prijsuitrei king zal plaats vinden om 17.00 u. 's Avonds om acht uur zal er in het nieuwe levensschoolgebouw een feestavond georganiseerd worden voor alle leerlingen. Op maandag 7 okt. bestaat er de gelegenheid voor belangstellenden om het nieuwe levensschoolgebouw te bezichtigen. Deze „Loop-in" zal zijn geopend van 's morgens 10.00 tot 12 uur en 's avonds van 7 tot 9 uur. Op woensdag 9 oktober vindt een „Met een z of een c?" vroeg griffier. de Er kwam een woordenboek aan te pas, maar daar stond het woord niet in. „Dan ben ik onschuldig", conclu deerde de verdachte, „want dan is 't ook geen schelden." Maar er bleven nog genoeg beledigende uitingen over. De cliënte in kwestie kwam met een hoogrood aangezicht onder een omvangrijke zomerhoed aangetrip peld, om haar opgekropt gemoed te luchten. Ze deed dat met een tril lende schelle stem. „Ik voelde me toch zo geshockt, ik heb m'n hele leven nog nóóit zulke taal gehoord!" verklaarde ze. „En nu laat u toe, dat hij dat hier allemaal nog eens uit voerig herhaalt en toelicht...." „U moet wachten tot u iets ge vraagd wordt", zei de rechter koel tjes. Hij moest zich nog overtuigen met de juiste persoon te doen te hebben en vervolgens moest zij de eed afleggen. „Ach nee, moet dat nu heus?" sprak zij geaffecteerd, „vorige keer hoefde ik helemaal geen eed te doen en zo „Nee, toen kwam u hier als ver dachte. Toen stond u zelf terecht wegens belediging. Dat dossier heb ik hier liggen", onthulde de figuur achter de groene tafel. Hij bladerde er in. „Dat waren toevallig soort gelijke woorden, of weet u dat niet meer?" De getuige zag af van een getui genverklaring. De slager grinnikte breed uit toen de officier tien gul den boete eiste. „En voortaan uw vlees beter beheersen" adviseerde de politierechter, toen hij „conform" had gezegd. KLEDINGMAGAZIJN i GROTE WRKT6 TEL OVBO*Z237

Peel en Maas | 1968 | | pagina 6