Schouwburg Venray WANDELSPORT Kankerbestrijding MOTORSPORT HANDBOOG vier en een half miljoen TAFELTENNIS DAMMEN Horster Nachtrit •esfi* ~top$ara$e WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN 7C Handboog België-Nederland VRIJDAG 30 AUGUSTUS 1968 No. 35 NEGEN EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 2* POSTBUS 1 TEL Z7Z7 GIRO 1050452 PtUS PU KWARTAAL (button Vunroy f 1251 Byna een maand voordat de Czardasfürstin het seizoen 19681969 in de Venrayse schouwburg gaat openen (woensdag 18 september) heeft de directie, figuurlijk althans, de vlag gehesen. Want ver voor de datum van vorig jaar ging al het 1500e abonnement voor dat seizoen de deur uit en lagen nog vele aanmelding op afdoe ning te wachteö. Ja, de directie is zeer tevreden over de aanmeldingen, die tot heden binnen zijn. De heer Cattoir wijst er op dat voor de derde maal nu al de pessimisten weer ongelijk krijgen, die al die jaren beweerd hebben, dat het succes van het eerste jaar maar eén uitschieter was. Vorig jaar was weer beter dan het eerste en dit der de jaar belooft, ondanks of liever juist omdat de programma's nog uit gebreider zijn, helemaal een topjaar te worden. VOORBEHOUD Gevraagd naar meer specifieke cijfers wijst de heer Cattoir er uit drukkelijk op, dat natuurlijk hierbij hét nodige voorbehoud gemaakt moet worden, omdat dagelijks nog om abonnementen gevraagd wordt. Er kan zich dus nog van alles wijzi gen. Maar desondanks was hij wel bereid enkele tussentijdse conclusies voorlopig al te geven. COCKTAIL EN CASINO serie zijn het meest in trek. Deze zijn praktisch voor 90 procent uit verkocht, waarbij de toch wat duur dere casino-serie praktisch gelijk staat met de cocktail. De operette Oh mein Papa, Freddy Quinn, Fons Janssen, Wim Sonne veld en Ton van Duynhoven hebben schijnbaar zo veel gewicht in de schaal gelegd, dat de wat duurdere prijzen voor velen geen gewicht in de schaal hebben gelegd. Of dit er tevens op wijst dat het publiek in het algemeen de voor keur geeft aan amusement, is een conclusie, die men zo maar niet trekken kan, want ook de twee to neelseries lopen goed. Uit het aan tal abonnementen, dat die voor de ene serie van het vorig jaar verre overtreft mag men afleiden dat het publiek ook deze keuze heeft weten te waarderen, waarbij onzerzijds wel opgemerkt wordt, dat ook in beide toneelseries geen probleem stukken komen, doch over het alge meen blijspelen en „luchtige kost". Gezien de belangstelling die ook hiervoor bestaat, zou men conclu deren (zij het met alle voorzichtig heid) dat amusement groter geschre ven wordt dan zwaardere kuituur. MUZIEKSERIE Is de heer Cattpir enthousiast over de toeloop naar de casino-, cocktail- en toneelseries, het aantal meldingen voor de muziekserie vindt hij gezien het programma wat geboden wordt, waaronder twee musicals en de Salzburger Mozart Oper iets onder peil blijven, al kan dit nog veran deren. Al is de landelijke tendens bij alle schouwburgen dat de be langstelling voor muziek-uitvoerin- gen iets terugloopt, toch had hij verwacht dat juist het Venrayse programma, waarbij ook nog een uitvoering van een Brahms concert en een altematiefvoorstelling met de Wiener Sangerknaben is opgenomen meer belangstelling zou trekken dan tot heden gebleken is. „Maar", zo waarschuwde hij, „dit is een voor lopige conclusie, want de post brengt nog dagelijks aanvragen en wie weet hoe ik me in de nu verborgen be langstelling wel vergis VENRAY-KOM WAAR BLUF JE Gevraagd naar een algemeen beeld van de bezoekers, is een van de eer ste voorlopige conclusies dat het aantal abonnementen voor mensen op de kerkdorpen behoorlijk op loopt. Men schijnt daar nu de weg naar de schouwburg gevonden te hebben. Venray-kom daarentegen vertoont een teruggang, en herhaalt hiermede wat vorig jaar ook geconstateerd werd. Verschillende mensen uit de kom komen op het allerlaatste ogen blik aan, zo was vorig jaar de erva ring, en moeten dan teleurgesteld worden. Men moet vrezen dat het dit jaar weer zo zal zijn en ook weer met het voor hen minder prettige gevolg. Want de belangstelling uit Horst bijv. stijgt, terwijl die van Venlo-Tegelen-Reuver tot op heden constant is. De mogelijkheden, die thans in Venlo gekomen zijn, schij nen voor verschillende inwoners van die stad en uit de omgeving van Venlo geen reden te zijn om hun in tussen traditioneel geworden abon nement op de Venrayse schouwburg te laten schieten. En dat zegt overi gens wel voldoende over de kwali teit van wat Venrays schouwburg biedt Uit de Maasdorpen, waaronder men dan ook Siebengewald rekent, blijft dezelfde belangstelling bestaan als voorheen, terwijl uit Oost-Bra bant een groei genoteerd kan wor den van het aantal abonnement houders. En daarbij is St. Anthonis bijv. een duidelijke uitschieter. Uit die plaats heeft men behoorlijk veel abonnementen. VERENIGINGEN Hetzelfde geldt voor verenigingen. Terwijl men buiten Venray reeds ontdekt heeft dat een avondje „Ven rays Schouwburg" een machtig mid del is om het verenigingsverband te versterken en in plaats van jaarlijk se teeravonden, dit een nieuw soort van amusement is, die de leden zeer op prijs stellen, geeft het Venrays verenigingsleven nog weinig „schoe- cheDe heer Cattoir toont aan vragen aan voor bepaalde voorstel lingen(„Hier een uit Reuver voor 100 personendaar een uit Tegelen voor tachtig plaatsen doch uit Venray-kom zelf zijn er slechts een of twee personeelsver enigingen, die in dat opzicht de spits afbijten. En dat vindt de heer Cat toir jammer, want de mogelijkheden zijn vele en de kosten vallen ge woonlijk veel mee, mits men tijdig genoeg komt praten en samen met de directie poogt iets goed voor de leden te vinden. De ervaring wijst verder uit dat wie zulks eenmaal voor de leden heeft gedaan, telkens opnieuw gevraagd wordt zo iets nog eens te herhalen. Waaruit blijkt dat de meesten zulks hoog op prijs stel len. Ook over de belangstelling van de jeugd heeft hij niets dan lof, voor zover het de middelbare scholen be treft. Maar ook hier zijn nog moge lijkheden in overvloed, die nog te weinig onderkend worden door het onderwijs in het algemeen. „Kuituur is niet iets dat alleen op een middel bare school thuis hoortaldus de heer Cattoir, „maar iedere vorm van onderwijs moet hierin de leer lingen voorgaanEn dat kon meer en beter in plaats en streek. Trouwens daar wordt hard aan ge werkt en ook in dit opzicht blijft de directie van de schouwburg attent en doet van haar kant, wat moge lijk is. HET GAAT GOED Nog bijna een maand voordat het seizoen 19681969 moet beginnen is het een goed ding dat de directie van de schouwburg al zulke goede cijfers op tafel kan leggen. De ver koop van abonnementen en de be zetting van de zaal gedurende de vele voorstellingen waren in de voorbije paren record-cijfers t.o.v. andere schouwburgen in den lande en een bewijs temeer dat Venrays schouwburg geen overbodige luxe is. Zoals de cijfers nu uitzien zal dat record gehandhaafd kunnen blijven en de laatkomers van ieder jaar zul len zich moeten haasten, wil men de deksel niet op de neus krijgen. EERSTE LUSTRUM WANDELTOCHT VAN DE GEZAMENLIJKE WANDELSPORTVERENIGINGEN VENRAY Begunstigd door zeer mooi zomer weer organiseerden bovengenoemde verenigingen hun jaarlijkse wandel tocht op zondag 24 augustus. Het mooie ietwat verlate zomer weer bracht een groot aantal deel nemers aan de start. Bedroeg het vorig jaar het aantal deelnemers 1750, dit jaar was het aantal 1550, de zondagmorgen. Het aantal groe- ondanks de onweerachtige inzet van pen dat inschreef bedroeg 74. De prima verzorgde organisatie zorgde voor een vlot verloop van de tocht. Hulde aan hen die dit werk ver zorgden. De prijzen werden door een des kundige jury toegewezen als volgt: 5 km. afstand: punten 1. Voooruit America 637 2. E.H.S. Blerick 635 3. Brughusia, Broekhuizen 634 4. W.S.V. Hermode Someren 632 5. Haverland St. Oedenrode 629 6. Stella Duce Venlo 627 10 km afstand: 1. Vooruit America 647 2. Brughusia, Broekhuizen 645 3. Alico, Schijndel 645 4. E.H.S. Blerick 644 5. Wandellust Haelen 642 6. Beeren Weert 641 15 km. afstand: 1. Ons Genoegen Schaick 663 2. Natuurvrienden Merselo 661 3. Vooruit America 660 4. Haverland, St. Oedenrode 651 5. Stella Duce, Venlo 649 6. Beeren, Weert 648 25 km. afstand: 1. Wami's Cuyk 653 2. Beeren, Weert 646 3. Alico Schnijdel 644 4. Amicitia Mill 643 5. E.H.S. Blerick 642 6. Odi, Blerick 631 W.S.V. ST. CHRISTOFFEL Zondag 1 september a.s. gaat de WS.V St Christoffel wandelen in Broekhuizen Men wordt verzocht om 11.45 uur aanwezig te zijn bij de gymzaal Langeweg. GEZ. WANDELSPORTVER. Op zondag 1 september a.s. gaan de volgende verenigingen wandelen in Broekhuizen: Ons Plezier, Leun- se Belhamels, St. Christoffel, Avanti en Venrays Glorie. De bus voor de Leunse Belhamels is om 11.45 uur bij café Martens in Leunen en gaat daarna naar het gymnasium voor Avanti, daarna Zoals ieder jaar zal u dezer da gen om een bijdrage worden ver zocht voor de kankerbestrijding. Voor deze inzameling vragen wij uw bijzondere aandacht. De bestrijding van deze ziekte is n.l. een kostbare zaak en wij menen, dat het goed is hierover iets meer te vermelden, temeer, daar de hier voor te besteden gelden vrijwel ge heel door particulier initiatief bijeen gebracht moeten worden. Baseren wij ons op de voor dit doel gedane uitgaven in 1966, dan blijkt, dat voor het groter kanker researchcentrum „Het Nederlandse Kankerinstituut" een bedrag van ca. 3.000.000,diende te worden uitgetrokken, terwijl voor het Rot terdams Therapeutisch Instituut ruim 1.300.000,beschikbaar kon worden gesteld. In de loop der jaren is steeds ge streefd naar een doelmatige sprei ding van het kankeronderzoek, zo dat er in tal van plaatsen in ons land zowel universitaire- als regio nale centra zijn geïnstalleerd. In het vorig jaar werd aan de Universitai re centra, gevestigd te Groningen, Amsterdam, Leiden, Utrecht en Nij megen tezamen ruim 250.000, overgemaakt. De Regionale centra Friesland, Deventer, Middelburg, Tilburg, Eindhoven, Maastricht en 's-Gravenhage vergden ca. 130.000 van de binnengekomen geiden. De lijst van uitgaven is hiermede niet eens volledig, doch wij willen hier mede volstaan. Zoals in elke sektor, stijgen deze kosten jaarlijks, zodat de aanhef „Vier en een half miljoen" in feite te bescheiden is. Een eenvoudig op telsommetje zal dit bewijzen. Het is daarom, dat wij uw speciale aan dacht op de a.s. kollekte vestigen. Kankerbestrijding is een zaak die ons allen aangaat. Uw geld wordt goed besteed. Steun het werk van het Koningin Wilhelmina Fonds en geef met milde hand als men u om een bijdrage vraagt en mocht u om de een of andeer reden niet in staat zijn op deze wijze te geven, het giro nummer van het Koningin Wilhel mina Fonds is 26.000 Amsterdam. fa. MARTENS Voor alle reparaties Schoolstraat 30 Tel. 2389 gaat deze bus naar de Deken Thie- lenstraat voor Ons Plezier. De bus voor St. Christoffel is om 11.55 uur bij de gymzaal Langeweg. De bus voor Venrays Glorie Is om 11.45 uur hoek Odastraat-Maashese- weg. Alle bussen wachten op de Sta tionsweg op elkaar om een even tueel te groot aantal personen in 'n bus over te nemen. MOTOCROSS IN VENRAY Op zondag 22 sept. a.s. zal de Mo- tocrossvereniging „Janslust" uit Venray-Heide haar tweede moto- cross van dit jaar organiseren. Evenals vorig jaar is dit de laat ste wedstrijd welke meetelt voor 't Nederlands kampioenschap 250 cc senioren. In deze klasse zullen alle kopstukken aan de start komen. Ook bij de zijspannen zullen we alle bekende namen tegenkomen. Verder rijden de 500 cc junioren. Houdt u deze datum vrij om dit grote gebeuren niet te missen. De training voor junioren en se nioren draait nu weer op volle toe ren. Zaterdag zal de heer W. Vaes sen nogmaals een training voor on ze junioren verzorgen. De voorlopige team-indeling voor het competitieseizoen '68-'69 wordt vandaag op het mededelingenbord bekend gemaakt. Op zaterdag 14 september worden de open Tegelse kampioenschappen gehouden. Hieraan zal ook door spe lers van onze vereniging worden deelgenomen. Vooral de junioren zullen hier moeten laten zien wat ze waard zijn. Deelnemers hiervoor kunnen zich tot 31 augustus opgeven bij R. Ver- blakt. Wij willen alle leden er nogmaals toe aansporen om de training toch vooral goed te bezoeken vooral de gene die binnenkort aan de compe tit ie gaan deelnemen. Nieuwe leden kunnen zich steeds melden aan de zaal. De trainingstijden zijn als volgt: Donderdag: van 19.00-21.00 uur ju nioren; van 21.00-22.30 senioren. Vrijdag: van 19.00-21.00 junioren; van 21.00-22.30 senioren. Zaterdag: zowel voor junioren als senioren. Vrijdagavond: vriendschappelijke wedstrijd, aanvang 19.30 uur. Red Stars 2—Horst (3e klas) Junioren le team—Horst (A klasse) Junioren 2e team—Horst (B klasse) De desbetreffende spelers dienen om 19.00 uur aan de zaal te zijn. LIMBURGSE WIELERKAMPIOENSCHAPPEN TE YSSELSTEYN Door het wielercomité Ysselsteyn werden onder goede weersomstan digheden met een behoorlijk aantal wielersportenthousiasten op een voor dat doel geschikte cirquit, onder auspiciën van de RKNWB de Lim burgse wielerkampioenschappen ge houden. De baten van deze kampioen schappen waren voor de kerk te Ys selsteyn en pastoor J. Janssen dank te aan de aanvang de organisatoren renners en publiek. Aspiranten B, 8 ronden: 1. J. van Ophoren, Montfort; 2. P. Verrijdt, Sevenum; 3. H. de Hey, Hoensbroek; 4. J. Cranen, Nederweert. Aspiranten A, 12 ronden: 1. J Geurts, Echt; 2. H. Ra etsen. Hom 3. H. Lamber, Blerick; 4. P. Mooren, Swalmen; 5. J. van Kempen, Seve num. Junioren 30 ronden gemiddelde snelheid 43 km per uur): 1. G. Pee ten, Baarlo en prolongeerde de en kele weken geleden behaalde natio nale titel; 2. Fr. Marcellissen, Hel den op 1 wiellengte; 3. W. Vaes, Os- pel (deze jonge renner had in de laatste ronde pech, na 20 ronden mee het kopgroepje te hebben ge vormd; 4. P. v. d. Heuvel, Asenray 5. J. Lamber, Blerick. Klapstuk van deze kampioen schappen was ongetwijfeld de senio ren en dat deze voor de eer op waar dige wijze wisten te strijden dat on dervod het publiek. Snelheden be droegen rond 45 km per uur. Na spannende eindstrijd was de uitslag: 1. P. Lemmens, Beek; 2. G. Beurskens, Haelen; 3. A. Brouns, Ur- mond; 4. P. v.d. Bol, Montfort; 5. A. Montforts, Susteren. Op een j.l. dinsdag gehouden ver gadering, waarbij o.a. ook de huldi ging plaats vond van de best ge plaatste dammer in de afgelopen huishoudelijke competitie, n.l. de heer Tijssen. Volledigheidshalve volgt hier de einduitslag: 1. Thijssen N. 21 14 3 4 31 2. Jansen L. 21 12 5 4 29 3. Beerkens G. 21 10 6 5 26 4. Schel 21 11 3 7 25 5. Beerkens Jan 21 9 6 6 24 6. van Zaal 21 9 4 8 22 7. Kennis 21 7 5 9 19 8. Beerkens B 21 6 6 9 18 9. Verkoeyen J. 21 8 2 11 18 10. Claessens 21 8 1 12 17 11. Jansen Theo 21 3 2 16 8 12.de Blok 21 1 3 17 5 In de wedstrijd om het „Peelland- kampioenschap" in Asten, presteer de de heer Claessens van DC Ven ray het om in de finale de Neer- kantse onderwijzer Hendriks remise af te dwingen, waardoor hij ongesla gen kampioen werd van de 2e klas. Een fraai succes voor deze dam mer. Hij ontving hiervoor een prachtige beker. Medio september vangt de bonds- competitie weer aan, ongetwijfeld zal de nog jonge DC Venray trach ten, als enigste Noord-Limburgse vereniging de suprematie der sterke Brabanders te doorbreken. Wij wen sen hen veel succes. Dinsdag j.l. ging de competitie '68-'69 van start. Betreffende resul taten in de eerste ronde gaven het volgende beeld: Tijssenv. Zaal 11 G. BeerkensSchel 11 Th. ClaessensThielen 20 Leo JansenJan Beerkens 02 B. BeerkensTheo Jansen 20 Belangstellende damliefhebbers zijn steeds welkom op de clubavon den dinsdags 20 uur in zaal Thielen, Kennedyplein. Op zaterdag 31 augustus a.s. zal te Horst het officiële ralleyseizoen worden heropend met de Eerste Horster Nachtrit. Deze rit van on geveer 100 km, volgens K.N.M.V.- reglement 1968, wordt verreden met een gemiddelde snelheid van 32 km per uur. Uitzetters zijn de heren Jo Im- ming, Sevenum en Johan van Dijk, Leunen. De rit is gecontroleerd door de heer Frans Janssen, Venray. Deze namen waarborgen U een goed ralleytrajekt door de gemeen ten Horst, Sevenum en Venray. De start vindt plaats vanaf 20.30 uur bij café Roosen, Meterikseweg 78 te Horst. Inschrijven vanaf 19.30. Het inschrijfgeld bedraagt 10, voor leden van de A.M.C. Horst 7.50. Een welgevulde prijzentafel wacht U, o.a. een radio, mixer, droogkap, scheerapparaat etc. De prijsuitrei king zal zo spoedig mogelijk ra slui ting van de finishcontrole plaatsvin den. ST. ODA A.s. zaterdag organiseert hand boogschutterij St. Oda een vriend schappelijke wedstrijd tegen E.H.S. uit Venlo. Deze wedstrijd begint om 5 uur. Heren schutters zorg tenmin ste met zeven schutters aanwezig te zijn. Vrijdag 30 aug.: 18.30 repetitie le en 2e stem; 19.00 repetitie tenoren en bassen. Let op de veranderde tijden! Zaterdag 31 aug.: 10 koffie ver kopers. Zondag 1 sept. 10.15 Hoogmis in de Paterskerk voor de le stem. Maandag 2 sept.: 18.45 sextet; 19.30 Zware Jongens. Dinsdag 3 sept.: repetitie voor le en 2e stem. Woensdag 4 sept.: 18.45 Blokfluit Donderdag 5 sept: 18.45 le stem; 19.30 2e stem. Zaterdag 7 sept. worden de opna men voor de K.R.O. gemaakt. Zorg ervoor dat je deze zaterdag 's mid dags vrij bent. Succes! J. SIEBERS weer hoogste Nederlander Op zondag 25 augustus j.l. vond de retumwedstrijd plaats tussen de na tionale handboogteams van België en Nederland, georganiseerd door „Concordia" te Peer. Enkele weken geleden wist het Nederlands team de Belgen te ver slaan met een verschil van 20 pun ten. De op revanche beluste Belgische handboogbroeders wisten ditmaal de balans in hun voordeel te doen door slaan en de Nederlanders te kloppen met een verschil van 33 punten. Het Nederlandse team wist totaal 5779 punten bij elkaar te schieten, terwijl de Belgen dit totaal op 5812 wisten te brengen. Als men de twee wedstrijden samen telt hebben de Belgen een voorsprong van 13 pun ten. wat minimaal genoemd mag worden. Het is er ook nu weer zeer span nend naar toe gegaan. Na 40 pijlen (per schutter) was het verschil nog maar 16 punten, wat uiteindelijk dan nog uitliep tot 33 punten. De Nederlandse handboogkam pioen Jac. Siebers, die ook nu weer een persoonlijk duel „uitvocht" tegen de Belgische titelhouder J. Mertens, moest de eer ook ditmaal aan de Belgische kampioen laten. Maar het was opnieuw zeer spannend. Beide kampioenen schoten nog 15 pijlen na. In de eerste helft van deze serie liet Jac. Siebers enkele steekjes val len, maar kwam daarna zeer sterk terug, zodat het verschil met de Belg slechts 4 punten bedroeg. Wel toonde Jac. Siebers zich weer een goed kampioen, want ook dit maal stak hij met kop en schouders uit boven de 15 Nederlandse team genoten door een totaal aantal pun ten van 454 te schieten in 50 pijlen. De schutters waren zaterdagavond reeds in Peer aangekomen, waar de avond werd doorgebracht in gezellig samenzijn met de Belgische sport vrienden. Zondagmorgen werden de schut ters van beide teams en de hoofd bestuurderen officieel ontvangen op het gemeentehuis van de stad Peer, waarna een kranslegging volgde bij het oorlogsmonument. De organisatie van deze wedstrijd was bij Concordia in Peer in goede handen. Het was al met al een zeer spannende en uitermate sportieve wedstrijd, waarnaar de schutters tel ken jare reeds weken van te voren naar uitzien. STALLING?

Peel en Maas | 1968 | | pagina 5