Zwembad offic. geopend A.S. ZONDAG DANSEN Café-Restaurant TRAVERSE Ook werkende jeugd heeft rechten Bouwplannen totale bouwkosten 2.500.000.- Albert Hein N.V. caissière leerling-caissière stierkalveren Onze prachtig verlichte zaal, met z'n diverse exclusieve Bars het orkest van: WOUT VAN OS en de POPULAIRE ENTREE PRIJS VAN f 2,-, staan borg voor een geslaagde dansavond. Steenweg 19 Helmond. GROENE KRUIS In afwijking van het gepubliceer de op de voorpagina van dit blad wordt de zondagsdienst van het Groene Kruis dit weekend waarge nomen door Zr. A. Janssen, telefoon 1504 of 1269 ENQUETE BESCHERMING BEVOLKING In de komendo week bezoeken de enqueteurs de woningen gelegen aan de Schoolstraat en de Eindstraat. GETUIGSCHRIFTEN LEVENSSCHOOL Op het einde van het afgelopen schooljaar werden geen getuigschrif ten uitgereikt aan die deelnemers die hiervoor in aanmerking kwa men. Reden hiervan was dat men met de uitreiking wilde wachten tot het nieuwe levensschoolgebouw ge reed zou zijn. Nu dit thans zover is worden heden donderdagavond om 8 uur de getuigschriften uitgereikt. De ouders en ook de werkgevers van deze jongens zijn hierbij uitge nodigd. 40 JAAR ORGANIST Zondag 1 september zal het 40 jaar geleden zijn dat de heer J. Janssen (Kempweg) zijn loopbaan begon als organist-musicus in de St. Lamber- tuskerk te Blerick. In 1944 moest hij vanuit Blerick naar Venray evacue ren en dat is hem kennelijk zo goed bevallen dat hij hier is blijven wo nen. Hij startte met muziek- en zanglessen, zowel voor particulieren als voor scholen. Ook is hij intussen organist geworden in het St. Elisa- beth-ziekenhuis, en het is daar dat hij op 1 september na een plechtige H. Mis gehuldigd zal worden. 25 JAAR BAKKER Op dinsdag 3 sept. a.s. hoopt de heer W. Verbeek, Deken Berdenstr. 5, de dag te gedenken waarop hij 25 jaar geleden in dienst trad bij Bak kerij Pijpers, Eindstraat 1. Op deze dag zal de heer en mevr. Verbeek aan huis recipiëren van 24 uur n.m. Hij hoopt dat vele fa milieleden, vrienden, collega's te mogen begroeten. 's Avonds zal dan in Restaurant Vlakwater aan hem en andere per soneelsleden door bakkerij Pijpers een diner worden aangeboden, waar na men er nog een gezellig avondje van hoopt te maken. AQUARIUM LIEFHEBBERS Zoals we vorige week reeds schre ven is de oprichting van een Ven- rayse aquariumvereniging in een ver gevorderd stadium gekomen. In ons blad van volgende week zal de oprichtingsvergadering wor den bekend gemaakt, waarop alle aquariumliefhebbers verwacht wor den. REÜNIE OUD ENGELANDVAARDERS Op zaterdag 28 september zullen enkele honderden oud Engelandvaar ders een reünie houden bij het Na tionale Oorlogs- en verzetsmuseum te Overloon. Deze Engelandvaarders verenigd in het genootschap Enge landvaarders houden elk jaar op 'n andere plaats hun ontmoetingen. Zij hebben in de laatste wereldoorlog de weg ter land, ter zee en in de lucht gemaakt om rich te melden bij de wettige regering in Londen en daar hun diensten aangeboden. De vlucht ging vaak onder de meest moeilijke omstandigheden gepaard. Generaal-majoor B. de Kooning b.d. zal een inleiding houden over „de slag om Overloon en Venray". Het bestuur van het Nationale Oorlogs- en Verzetsmuseum zal de reünisten officieel ontvangen. HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van P. L. van Liprig, Jan Poelsweg 2, Ysselsteyn-Venray om vergunning tot uitbreiding en wijziging van een inrichting voor het opslaan en afleveren van motor brandstoffen aan de Ripseweg te Venray, kadastraal sectie K nr. 82. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dag tekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op 9 september om 15.00 uur in het gemeentehuis. Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, Mr. M. M. L. G. M. CUSTERS, burgemeester H. P. L. VORST, secretaris Venray, 19 augustus 1968 BURGERLIJKE STAND in de week van 22 t.m. 28 aug. 1968 GEBOREN: Klabbers, Edmondus, Bergen Li Beerkens, Chantal, Henseniusstr. 3 Versteegen, Petrus, v. Broekhuizen- straat 16 van Gaal, Rudi, Gerbrandystraat 10 Smits, Catharina, Meerlo Gisberts, José, Valkenkampstraat 19 van Goch, Lucas. Ooster Thienweg 9 van den Berg, Anita, Hogeweg 8 Schueler, Paul, Beekweg 26 Claassens, Sylvia, Meerlo Geuyen, Maria, Laagriebroeksew. 12 Keijsers, René, Veulenseweg 13 van Gestel, Monique, Kempweg 43 Schueler, Carolina, Smakterweg 64 OVERLEDEN: Alders, Petrus, echtgenoot van van Aarssen Maria, 57 jr., landbouwer Overloon. Verhaeg, Maria, echtgenote van Wijnhoven, Amaury, 73 jr., Ven ray. Gerrits, Hermanus, echtgenoot van Franssen, Anna, 24 jr., elecriciën Venray. Camps, Theodorus, echtgenoot van Claessens, Johanna, 59 jr., cham pignonkweker, Venray. ONDERTROUWD: van Leuken, Jan, Venray Min. Ch. Ruysstr. 3 en Ruijters Helena, Eindhoven, Com. Krusemastr. 15. Willems, Johannes, Venray, Lange- weg 10 en Spee, Christina, Venray Oude Oostrumseweg 18. Basten, Friedrich, Venray, Oranje straat 4 en van Els, Anna, Past. Ruttenstraat 11. Verbugt, Leonardus, Asten en Spreeuwenberg Maria, Venray, Timmermannsweg 7. Camps, Eduard, Venray, Wanssum- seweg 6 en Custers Bernardina, Venray, Oirloseweg 5. GETROUWD: Jeucken Peter en Bots Theodora, te Venray. Brouns Frans, Maaseik België en Peerdeman, Martha, Venray. Snepvangers, Petrus, Gemert en van den Berg, Maria, Venray. JEUGDCENTRUM „DE VUES" HORST Voor het nieuwe seizoen 1968-'6 zijn ook voor jongens en meisjes van 14 - 17 jaar, die niet in de ge meente Horst wonen, toegangspasjes in plastic hoesjes verkrijgbaar. M.i.v. 15 september kan men nog alleen met zo'n pasje binnen in het jeugd centrum. Er bestaat nog gelegenheid voor het afhalen van pasjes 1,op a.s. zaterdag 31 augustus van 24 u. en a.s. zondag 1 sept. van 11.00-12.30 uur. Pasfoto meebrengen. Men dient dus 14 jaar te zijn. Na opgave zal dit bij de diverse gemeentehuizen gecontroleerd worden. NORBERTUSKERMIS TE HORST Het orgelcomité van de St. Nor- bertuskerk te Horst heeft een aan tal aktiviteiten gepland met het doel gelden te verzamelen voor een orgel in de kerk. Het programma ziet er als volgt uit. Op zaterdag 31 aug. wordt een grote fancy-fair geopend na de avondmis van 19.00 uur. De fancy- fair zal plaats hebben in een grote tent op het terrein tegenover de Norbertuskerk. Vele attrakties zo als schieten, werpen en hengelen voor prijzen, grabbelton en vele an dere zijn in de tent ondergebracht. Diverse dranken en warme en kou de hapjes en happen zullen ook ver krijgbaar zijn. De tent is op zaterdagavond ge opend tot 1.00 uur. Op zondag 1 september zal de feesttent geopend zijn van 11 uur tot 01.00 uur. 's Middags worden spe ciaal de kinderen verwacht. Op deze zondagmiddag wordt ook de Norbertusralley verreden. Deze zal starten om 13.30 u. aan de kerk. Vanaf 11 uur bestaat gelegenheid tot inschrijving in de feasttent. In schrijfgeld 10,—. De jury zal zo spoedig mogelijk na de sluiting van die ralley de uitslag bekend maken en de prijzen uitreiken. Maandagmiddag worden vooral de bejaarden uit Horst en omgeving verwacht. Maandagavond 2 september is de fancy-fair geopend van 19.00 tot 24.00 uur. Om plm. 22.00 uur heeft de trekking en de prijsuitreiking plaats van de loterij. De loten zijn in Horst huis-aan-huis verkocht Er zijn tal van mooie prijzen met als hoofdprijs een opvouwbare fiets, een draagbare radio en een electrisch mixer. Op vrijdag 13 september geeft het beroemde Utrechts Byzantijns Koor in de Norbertuskerk een concert ten bate van het orgelfonds. Het con cert begint om 20.00 uur. Kaarten zullen op diverse plaatsen in voor verkoop verkrijgbaar zijn. Heeft u er eigenlijk al eens van gehoord? Van de jongerenkursus na tuurlijk! Heeft u soms ook al eens die vraag gesteld: Wat is dat en is die er eentje bij ons in de buurt? Wel zeker, in Bergen bestaat al acht jaren een jongerenkursus en m Venray beginnen we al voor het 10e jaar. En nog weten velen niet wat het is. Nog zien vele ouders en en kele werkgevers en werkgeefsters schijnbaar het nut van een dergelijk vormingsinstituut niet in. Eigenlijk een trieste zaak. Loopt noordelijk Limburg dan zo achter aan in de ontwikkelingen? Hebben wij nog zo weinig aandacht voor on ze werkende jeugd? Want daarom gaat het. De jongerencursus is namelijk be stemd voor alle meisjes, die werken. Voor alle meisjes tussen de veertien en achttien jaar, die zich ergens ver dienstelijk maken, thuis, bij een me vrouw in de huishouding, als kan toor- of winkelmeisje, in een atelier, in een insteling of in een bedrijf. Al le meisjes, want als je 14, 15, 16, 17 bent, heb je nog zoveel vragen te stellen ,kom je nog zoveel dingen te gen, waar je nog nooit van gehoord hebt. Op deze leeftijd heb je er ge woon geen behoefte aan over zaken te praten, die je steeds bezig hou den, maar waar je eigenlijk nergens mee terecht kunt of misschien wilt. Je wilt vaak graag bepaalde dingen doen of maken, als je dan maar wist hoe je dat het beste aan kunt pak ken. Eigenlijk wil je dolgraag ook eens mee praten met de volwasse nen. En, op deze leeftijd denk je nu eenmaal verder dan het heden. Maar wat moet je aan met deze samen leving? Opeens moet je zaken zelf standig opknappen. Tot nu toe was er altijd wel iemand die je bij nood hielp. Maar dat is plotseling gedaan. Hoe pak je dat aan als je ineens de zorg voor een heel huishouden krijgt? Hoe spring je om met het ge zinsinkomen, zodat je uit komt en toch iedereen het zijne krijgt? Hoe kun je het beste je toekomst tege moet gaan? Hoe draag je de verant woordelijkheid, die je nu al op je werk te dragen krijgt? Allemaal za ken, waarvan nog nooit iemand je iets verteld heeft. Jonge mensen hebben recht op hulp. Hulp, die wij als volwassenen van deze tijd aan de volwassenen van over enkele jaren niet mogen ontnemen. Jonge mensen hebben recht op vorming, vorming tot ge lukkige mensen, Volwassenen van nu, ouders, werkgevers en werkgeef sters hebben de plicht hen dit te geven, hen te stimuleren aan vor ming deel te nemen. De jongerenkursus gaat weer van start, aangepast aan de meisjes van 1968. Laten de volwassenen van 1968 de jeugd datgene geven wat zij be slist niet mogen ftiissen. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter algemene ken nis dat het besluit van de raad van 23 april 1968, no. 574, tot verhoging van de opcenten op de personele be lasting, zulks met ingang van 1 juni 1968, bij Koninklijk Besluit van 10 juli 1968, no. 29 is goedgekeurd. Burgemeester en wethouders voor noemd, Mr. M. M. L. G. M. CUSTERS, burgemeester H. P. L. VORST, secretaris iktS VENRAY Vrijdag 30 aug.: soos voor boven 16 jaar. Gelegenheid om kaartjes voor morgen of te halen. Zaterdag 31 aug.: Van 15.3018.30 uur: repetitie en directe radio-uit zending van „Everybody Happy" voor de KRO radio. Medewerken den: The Free; presentator Theo Stokkink. 's Avonds soos voor boven 16 jr. Zondag 1 sept.: soos voor boven 16 jaar. Woensdag 4 sept.: 19.00-20.30 uur: soos voor beneden 16 jaar. Na 21.00 uur soos voor boven 16 jaar. Zonder kaart heeft men geen toe gang tot de soos; dit geldt ook voor leden. Voor degenen die het nog niet wis ten. Het tuinfeest is in alle opzich ten geslaagd. Kopie voor het volgende soosblad kan nog tot en met 8 september in gestuurd worden. Voor toelichting radio-uitzending zie KRO-gids. In Cobouw van j.l. woensdag la zen wij dat in Venray de volgende bonwwerken in voorbereiding zijn: een woning aan de Heidsepeel- weg; een clubgebouw aan de Steegse- peelweg; een woning aan de Westsingel; dagwinkels, woningen en zaal aan de Poststraat; 144 galerij woningen in Veltum; 1 dubbele woning aan de Deputé Petersstraat; een woonhuis aan de Langstraat; 4 woningen in Oostrum; een woning aan de Schei weg; uitbreiding winkel in Oirlo; woning en champignonkwekerij aan de Deurneseweg; dubbele woning aan de Hoebert- weg; 1 woning te Oostrum; café en winkelpand met 4 boven woningen te Venray. Bovendien staan er nog minstens 6 kippenkooien of stallingen op het programma. Wie zei dat er in Venray niet ge bouwd werd? worden dat dit het 36e bad in Ne derland is dat dit jaar werd geopend waardoor het aantal zwembaden steeg tot 690. In de komende 15 ja ren zullen er nog 200 instructiebaden en 500 open baden gebouwd moeten worden. Het is maar dat men weet waar onze belastingcenten (gedeel telijk) blijven. Toen Dr. Kruisinga dan uiteinde lijk met een vlaggezwaai het bad of ficieel opende sprongen 40 jongens en meisjes, uit alle Venrayse scho len, met groot lawaai in het heldere water. Namens de Venrayse zwemclub Spio nam de heer J. Janssen, voor zitter, vervolgens het woord. Ook hij was met zijn vereniging blij dat dit bad werkelijkheid is geworden en dat Spio in staat was gesteld een woordje mee te spreken in het op stellen der plannen, waardoor we nu in Venray een badcomplex hebben dat aan alle eisen voldoet. Hij herinnerde nog aan de zgn. Venlose periode die Spio handen vol geld gekost heeft om daar te kun nen zwemmen (Honderden leerden bij Spio zwemmen, meer dan 500 di ploma's konden worden uitgereikt). Ook wees de heer Janssen nog op de aktie „Maak de kuip vol", die nog steeds niet afgesloten is. Hij stelde voor dat alle Venrayse verenigingen 25,— tot ƒ50,zouden bijdragen, terwijl de bedrijven uitgenodigd worden 2.50 per werknemer ter beschikking te stellen, zijnde 5 ct. per week per man. Spio wilde hier het goede voorbeeld geven en gaf voor de tweede maal 100,in de kuip. Terwijl hij namens „een Ven- rays bedrijf" gerechtigd was 1000,- ter beschikking te stellen. Tenslotte verzocht hij de heer bur gemeester een cadeau van Spio als dank te willen aanvaarden, zijnde 'n prachtige plastiek, vervaardigd door de Venrayse kunstenaresse mevr. Reuser. Dit fraai kunstwerk zal een waardige plats in de zwembadhal vinden. Ter opluistering van deze feeste lijke opening gaf de Amsterdamse kunstzwemploeg de Meeuwen tus sendoor verschillende zeer mooie demonstraties in kunstzwemmen, die telkens een verdiend applaus van het publiek ontlokte. Ook een zestal leden van Spio gaf demonstraties van de verschillende zwemslagen, die rijkelijk water de den opspatten, Hierna was er voor de eregasten een rondgang doo:r het badcomplex, waarna tenslotte in de foyer van de schouwburg een ontvangst door het gemeentebestuur plaats had. Venrays bevolking bracht nog geen 60.000.- bijeen Eindelijk was het dan zo ver. Na dat in augustus 1965 het openlucht gedeelte van het Venrayse zwembad op feestelijke wijze werd geopend en het overdekte gedeelte enkele maanden geleden „onofficieel" in gebruik kon worden genomen, had woensdagmiddag dan de officiële opening plaats. Staatssecretaris Dr. R. Kruisinga van Sociale Zaken was er speciaal voor naar Venray gekomen, evenals de gouverneur van Limburg Dr. Ch. van Rooy, het deputé-lid v. d. Voort en vele personages die medegewerkt hebben aan de totstandkoming van dit bad-complex. Feestelijk werd er bij het zwem bad gevlagd en de fanfare „De Peel- klank" uit Ysselsteyn zorgde voor een verdienstelijke muzikale omlijs ting. Burgemeester mr. Custers wilde in zijn begroetingswoord geen overzicht geven van alle moeiten die gedaan werden om dit zwembad op poten te krijgen, het zou een groot boekwerk vullen. „Een en twintig jaar geleden", al dus de burgemeester, „in 1947, schreef ons veel geprezen plaatselijk lijf- en weekblad een hoofdartikel met het opschrift „Het taaie plan: Zwembad. Spoed geëist". In dit ar tikel stond o.m.: het kan niet anders of de vraag wordt weer en nog drin gender gesteld: is het nou niet mo gelijk om hier in onze gemeente een zwembad te maken. Zou, vóór het zomerseizoen 1948, dit vraagstuk niet zijn beslag gekregen kunnen heb ben. Het heeft 21 jaar geduurd. Eerst in 1962 werd een opdracht tot een ontwerp gegeven, beraamd op één miljoen gulden. In 1963 kwam het raadsbesluit tot de stichting en nu 3 jaar geleden kwam het buitenbad gereed. Al met al heeft het gehele complex 2V* miljoen gulden gekost. De provincie gaf hieraan 121.000, het Rijk ruim 1.3 miljoen, de ge meente 1 miljoen en de particulie ren uit Venray 60.000,Voordat dit alles in kannen en kruiken was heeft men zich met alle mogelijke (zwem)-slagen moeten weren om het hoofd boven water te houden. Nu het bad er is blijkt dit toch wel in een behoefte te voorzien, het gehele uren-rooster is volledig bezet. Met de wens dat de Peelhazen te vens echte „waterratten" mogen blijken te zijn, besloot de heer bur gemeester zijn begroetingswoord. Hierna zegende Deken A. Loonen het bad in met een toepasselijk ge bed dat door de aanwezigen staan de werd aanhoord. Staatssecretaris dr. R. Kruisinga had dan tot taak het binnenbad of ficieel te openen. Hij deed dit na een amusant inleidingswoord, waaruit bleek dat hij zich over de (vroegere) toestanden in Venray terdege had laten inlichten. Zijn terugblik naar het zwemmen in de Maas en de Rouwkoelen ontlokte 'n spontane lach bij het publiek. Hoewel dit zijn eerste bezoek aan Venray was, ken de hij de woorden van Dr. H. Poels z.g. die eens gezegd heeft dat wan neer het aardse paradijs opnieuw ge schapen zou moeten worden, dit in Venray zou gebeuren. Dit zwembad is dan een weldadige aanvulling op dat paradijs. Het mocht dan ook nog wel even gezegd Oda, Hennie en Huub laten u weten dat hun ouders A. JACOBS en J. G. J. JACOBS-BONANTS op zaterdag 31 augustus a.s. hun zilveren huwelijksfeest hopen te vieren. Ter hunner intentie zal op die dag om 16 uur een plechtige H. Mis wor den opgedragen in de kerk v. O.L.Vrouw van 7 Smarten. Dagadres café de Engel, Gro testraat, Venray. Receptie van 18 tot 19 uur. Venray, Langstraat 20 Op dinsdag 3 september a.s. hopen onze ouders en groot ouders H. van MEIJEL en P. v. MEIJEL-v. RIJSWIJK hun gouden huwelijksfeest te vieren. Wij beginnen die dag met 'n plechtige Eucharistie viering die om 11 uur tot hun intentie zal worden opgedra- in de parochiekerk van de H. Johannes de Doper, Merselo. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen Merselo, augustus 1968 Haag 13 Dagadres zaal Arts Merselo Receptie van 2 tot 3 uur. Voor de vele blijken van be langstelling, felicitaties, bloe men en cadeaux, welke ik bij gelegenheid van mijn 40jarig jubileum bij de P.T.T. heb mogen ontvangen, zeg ik, ook namens mijn vrouw en kin deren hartelijk dank. J. M. PHILIPSEN Pr. Beatrixstraat 7, Venray Juwtlkr Herlogtr Opticien Op zondag 8 sepember hoopt onze zoon en broer LEO uit handen van de Bisschop de priesterwijding te ontvan gen. De plechtigheid zal om half tien beginnen in de Vre- deskerk te Venray. FAMILIE SIMONS Venray, augustus 1968 Merseloseweg 22 Dagadres Hotel Manders, Maasheseweg Venray Receptie van 14.30 tot 16.00 u. K. V. V. Kath. Vrouwenver. Venray Woensdag 4 sept. a.s. opening van het winterprogramma. We beginnen deze avond met een H. Mis in de Grote kerk, aanvang 8 uur. Daarna ver gadering in „De Burggraaf". Het bestuur rekent ook dit jaar op uw aller medewerking VERLOREN HEREN POLSHORLOGE van nieuwbouw Veltura tot Deken Berdenstraat W. van Lieshout Deken Berdenstraat 1, Venray VERLOREN DAMES-HORLOGE tegen beloning terug te bez. Oranjestraat 28, Venray GEVRAAGD ARBEIDER voor wegenbouw te bevragen: Past. Ruttenstraat 3, Venray GEVRAAGD WERKSTER voor 2 halve of 1 hele dag per week Mevr. Dinjens, Venray Julianasingel 50, tel. 1215 GEVRAAGD HULP in de huishouding voor 2 dagen per week Mevr. J.M. van Soest-Linssen Kennedyplein 9, Venray telefoon 04780-3445 GEVRAAGD ARBEIDER voor wegenbouw te bevragen Past. Ruttenstraat 3, Venray In ons filiaal Markt 4 te Venray, hebben wij plaats voor leeftijd tot 20 jaar, die op accurate wijze de kassa bedienen en de klanten behulpzaam zijn. De bedrijfsleider, de heer van de Wiel vertelt u gaarne nadeie bijzonder heden over deze functie. Gevraagd een keurige zelfstandige werkster voor enkele ochtenden per week. Goed loon. MEVR. v.d. Bosch Houtenhoek 23 Venray. BIEDT ZICH AAN NET MEISJE 18 jaar voor winkel of huishouding liefst Venray of omgeving M. Cox, Tienray Swolgenseweg 34, tel. 520 BIEDT ZICH AAN WERKSTER voor 3 of 4 dagen per week Adres bureau van dit blad UITSTEKENDE BIJVERDIENSTE Aktieve en serieuze medewer kers gevraagd v. h. bezorgen van drukwerk huis aan huis. Br. m. inl. aan Postbus 3025 te Rotterdam. TE KOOP GEVRAAGD SLACHTVEE EN STIERKALVEREN P. Strijbos, Castenray, tel. 04787-351. TE KOOP GEVRAAGD GRASPARKIETEN en JAPANSE MEEUWTJES zaterdag van. vogels bren- ben bjj Denissen, Smakterweg 5 TE KOOP GEVRXKGll J. DRIESSEN - OIRLO Tel. 04787-504.

Peel en Maas | 1968 | | pagina 2