zwemmen in vJenicuj adidass£ S.V.V. NIEUWS s.v.v. JEUGD s.v. LEUNEN HENGELSPORT V.C.R00Y TENNISSEN v.v. OOSTRUM Rl AENS-ROY ERS DE M0LEMWIEKERS LYCEUM '64 Toen de regen kwam VOETGANGERSACTIE B68 links-rechts- links gekeken oversteken! met de banden voetbalschoen der kampioenen R T H U 1 VENRAY - GROTESTRAAT 18 - TEL 1253 SPORT Dc laatste voorbereidingen voor de competitie hebben we al weer achter de rug. Zondag j.l. was het R.K.G.F.C. uit Grubbenvorst dat het tegen Venray 1 opnam. De Grubben- vorster mannen hadden al een suc cesvol oefenprogramma achter de rug, in tegenstelling eigenlijk tot de Venrayse gastheren, die het tot dan toe maar matig gedaan hadden. De wedstrijd van zondag j.l. bood toch weer perspectieven. Het was nog lang niet zoals het zijn moet, maar het ging wel een stuk beter dan de voorafgaande zondagen. Ook nu weer had trainer van Tuyl enke le debutanten in de SVV-ploeg op genomen, die de „vuurdoop" met wisselend succes doorstonden. In aanmerking nemende dat Wil Pee- ters en Paul Schmeitz wegens een blessure het nog moesten laten af weten, hebben we toch weer ver trouwen gekregen in de toekomst. Als de SVV-ploeg a.s. zondag com pleet kan zijn, kan de toeschouwer weer behoorlijk voetbal verwachten. Dc achterhoede speelde weer zeer attent en grendelde „dc zaak" goed af, terwijl ook de halfspelers hun draai weer vonden. In de voorhoede haperde het nog wel wat, maar ook hier was een kleine vooruitgang waar te nemen. Het lokkend zonnetje had enkele honderden toeschouwers naar de Oostsingel gevoerd. De wedstrijd was echter nog geen 10 min. toen er plotseling noodweer losbrak. Scheidsrechter Waayenburg liet in rukken en de bezoekers konden met de grootste moeite een schuilplaats vinden. Na een kwartiertje werd de wedstrijd weer hervat op een door weekt en glad veld, dat veel van de conditie zou vergen. Ondanks een licht veldoverwicht, wilde het bij Venray in de eerste speelhelft niet lukken. De aanvallen werden stroef opgezet en bovendien werd ook in deze periode het spel te kort gehouden en kwamen er te veel individuele akties aan te pas. Taktisch was Grubbenvorst beter en wist dit ook met een doelpunt tot uitdrukking te brengen. In de tweede helft van dc wed strijd kwam Venray er beter in. De grote uitblinker was wel J. Siebers die zeer hard werkte en voortdurend de voorhoede stuwkracht gaf. In de 10e min. doorbrak hij het Grubben- vorster verdedigingsgordel, maar werd binnen het strafschop ten val gebracht. De toegekende penalty werd door hemzelf feilloos in een doelpunt omgezet: 11. Dit boezemde de SVV-ploeg zo veel vertrouwen in dat er vanaf dat moment veel beter gecombineerd werd en het Grubbenvorster doel voortdurend onder stelling werd ge nomen. Linksbuiten Jac. Rutten pas seerde na. 20 min. handig enkele te genstanders en plaatste de bal op het juiste moment naar J. Bastiaans, die de GFC-doelman kansloos versloeg: 2—1. 10 min. later was het opnieuw J. Bastiaans die doelpuntte door de doelman met een hard schot te pas seren. Dezelfde speler zou even la ter een hattrick verrichten. Vanaf de linkervleugel kreeg hij de bal toegespeeld, die langs de uitlopende doelman in de uiterste hoek in het doel werd geschoten: 41. Met deze stand kwam ook het ein de van deze wedstrijd, die over het geheel genomen niet al te best was, maar die o.i. toch wel een belofte inhoudt. Venray 2 en 3 speelden een onder- (vervolg van voorpag.) tegenstellingen kent, die hij hier niet aangetroffen heeft wat voor hem kennelijk pluspunten voor Holland zijn. NIEUWE MOGELIJKHEDEN Beide jonge mensen tonen nieuwe mogelijkheden, die voor 20-30 jaren ongekend waren. Ze trekken over oceanen, bezoeken vreemde landen, volgen nieuwe cursussen. De jeugd van vele landen krijgt op deze wijze mogelijkheden om kontakten te leg gen, waarvan de ouderen nooit heb ben durven dromen. Wellicht dat dit bijdraagt tot een betere verstand houding, tot beter begrip. Het zal aan Annemie noch aan Jim liggen. In het „Amerikaanse jaar" was ze blij om ieder week ons blad te mo gen ontvangen, dat haar vader medewerker van Peel en Maas haar trouw opstuurde. linge oefenwedstrijd, waarin bleek dat deze teams in sterkte elkaar niet veel toegaven. De puntjes werden broederlijk gedeeld: 2—2. Venray 4 speelde tegen Holthees 1 een bekerwedstrijd. Beide teams wa ren vrij goed aan elkaar gewaagd, hoewel het spel van Venray iets beter verzorgd was. Bij de rust leid den de SW'ers met 10. Na de pau ze wisten ze de niet al te sterke Holthees-doelman andermaal te pas seren, zodat met 20 de winst in Venray bleef en de volgende ronde van de bekercompetitie gehaald werd. Venray 5 en 6 hebben ook eikaars krachten gemeten, waaraan Venray 5 wel een „katertje" aan overgehou den zal hebben, want de jongens van het 6e wisten na een enerverende wedstrijd met 21 de winst in dè wacht te slepen. Programma zondag 1 september: Competitie! Venray 1Volharding 1 2.30 u. Tiglieja 2—Venray 2 12.00 u. Venray 3Venlo 2 2.30 u. Holthees 1Venray 5 2.00 u. Leunen 2Venray 6 2.00 u. Venray 7Swolgense Boys 2 12.00 u. Venray 8Meterik 3 12.00 u. Ja, het is weer zo ver. De nieuwe competie gaat weer beginnen. Ven ray 1 dat dit seizoen in de 2e klasse uitkomt, staat meteen voor een zwa re opgave, nu Volharding op bezoek komt. Deze tegenstander spreekt elk jaar een geducht woordje mee in de kopgroep van de 2e klasse en zal ook a.s. zondag alles op alles zetten om de puntjes mee naar Vierlingsbeek te kunnen nemen. Een gewaar schuwd mens telt voor twee en dat geldt dan voor Venray. Aan een prognose wagen we ons niet, maar vast staat wel dat het er enorm zal gaan spannen en dat de toeschou wers zullen kunnen genieten van twee ploegen die zich tot het uiter ste zullen geven om zo succesvol mogelijk het strijdperk te kunnen verlaten. Ook alle andere elftallen staan meteen voor een zware opgave. We wensen alle SVV-teams dan ook veel succes. De wedstrijd tegen de Astense ve teranen is al weer in een overwin ning voor ons geëindigd. Het werd na een spannende strijd 21 voor de SW'ers. A.s. zaterdag gaan wij naar Ble- rick, dat op revanche belust zal zijn voor de hier geleden grote neder laag. Vertrek om 4 uur vanaf Hen- seniusplein. Aangewezen spelers: J. Arts, H. de Bruyn jr., W. Clevers, Math. Gom- mans, Jo Gommans, Hans Gommans V. Lucassen, M. Oymans, J. Pirlo, G. Poels, A. Swinkels, Th. Swinkels. Programma zaterdag 31 aug. Venray AlWilhelmina '08 Helden AlVenray A2 Venray A3Witlenhorst A2 Venray A4 (L.)BW Al DIS Al—Venray A5 Venray BIBlerick BI Venray B3Leunen BI Holthees BIVenray B4 Venray B5DIS BI America C2—Venray Cl Venray C2Holthees Cl Venray C3Ysselsteyn C2 Zondagmorgen is er club voor de C-spelers. A.s. zondag is het dan weer zo ver. competitierad gaat weer draaien. De Molenwiekers 1 gaat voor hun eerste wedstrijd naar Geysteren. Geysteren thuis is altijd een moeilijk te kloppen tegenstan 4.00 u. 3.00 u. 2.15 u. 3.00 u. 3.00 u. 4.30 u. 3.15 u. 3.00 u. 2.15 u. 2.00 u. 1.15 u. 1.15 u. der. Het zal al zeer moeilijk worden om 1 punt mee naar Venray te brengen. Dit zou 'n zeer verdienste lijk resultaat zijn, maar dit zal alleen mogelijk zijn als al onze spelers met de juiste instelling in het veld ko men. De Molenwiekers 2 speelt thuis tegen Leunen 1, aanvang 2.30 uur. Dit wordt eveneens een bijzonder zware opgave. Trainer J. Klaassens zal zijn elftal wel zeer goed op deze wedstrijd hebben voorbereid. Het bestuur hoopt daarom op een goede en vooral sportieve wedstrijd en dat de sterkste moge winnen. De Molenwiekers 3 is vrij. Programma afd. Jeugd: zaterdag 31 augustus: De Molenw. AlCastenray Al 3 u. AFD. VETERANEN De wedstrijd tegen T.O.P. is een waar schuttersfestijn geworden. Met niet minder dan 111 kreeg TOP de kous op de kop. Voor de rust werd er nog enigszins tegenstand ge boden, na de rust ebde hun tegen stand weg en was er er van strijd geen sprake meer. De doelpunten werden door de voorhoede eerlijk verdeeld: Linders 3x, Janssen 3x, Vermeulen 3x, Claessens lx en De Jong lx. De balans in de veteranen- competitie is tot op dit moment 16 gespeeld 15 gewonnen 1 gelijk met een doelgemiddelde van 8323. Zaterdag komt BW bij ons op be zoek. Aanvang en opstelling bij café Thielen. Senioren. Uitslagen: Leunen 1Sparta 3 na 20 min. gestaakt, stand 10 Leunen 2Meerlo 3 41 Sparta 5Leunen 3 30 TOP 3—Leunen 4 afgelast Programma: A.s. zondag start de kompetitie weer. Leunen 1 gaat met de Molen wiekers 2 haar krachten meten. Ver trek 14.00 uur. In de afgelopen oefenwedstrijden was Leunen 1 wel suksesvol, doch niettemin mag zij a.s. zondag zeker zijn van een over winning. Leunen 2 krijgt Venray 6 op de thee. Een tegenstander waartegen 2 x 45 min. gespeeld zal moeten wor den. Lukt het om deze wedstrijd in haar voordeel te beslissen, dan is de eerste stap naar een suksesvolle rangschikking gezet. Aanvang 14.00. Leunen 3 vertrekt naar EEV 2. Aanvang 14.00 uur, vertrek 13.15 u. Gezien de eindstand in het vorige seizoen zal Leunen 3 zich weer kra nig weren. Leunen 4 is gastheer voor Brug- husia 2. Hopenlijk zal dit elftal, dtt een moeilijke rol zal gaan spelen in de komende kompetitie, zich met 'n grote dosis wilskracht als voorheen, zal handhaven. Aanvang 12.00 uur. AFD. JEUGD Uitslagen: Venray A4 (L.)Leunen Al 45 Merselo BILeunen BI 012 Leunen B2Molenwiekers B2 30 Molenwiekers B3Leunen B3 24 Leunen C2Oostrum C2 04 Leunen Cl behaalde op het C-toer- nooi van Meterik de 3e prijs. Programma zaterdag 31 aug.: Leunen A—Venray A6 (L.) oefenwedstrijd 3.45 u. Venray B3Leunen BI 3.15 u. (comp.) vertrek 2.45 uur Leunen B2Melderslo BI oefenwedstrijd 2.30 u. Holthees C2Leunen Cl 2.00 u. vertrek 1.15 uur Oostrum ClLeunen C2 2.00 u. vertrek 1.15 uur ZWEMVERENIGING SPIO Bij het bekend maken van de of ficiële tijden vorige week in dit blad is bij vergissing de heer A. Wester (Spio) niet vermeld en wel op de 100 m schoolslag heren: A. Wester (Spio) 1.31.5, 5e plaats. Aan alle Spio-leden! Onze vereniging is weer aan het zwemmen in het binnenbad, graag grote opkomst. De zwemtijden zijn: Woensdagavond 67 uur: Kinde ren Oostrum, Oirlo, Castenray, Leu nen; 78 uur kinderen Venray van 9 t.m. 15 jaar; 8—9 uur senioren (vroeger op maandag geweest). Zaterdag: half 4 tot half 5 kinde ren Venray tot 9 jaar; half 5 tot 5 u. kunstzwemploeg. Kunstzwemmen Spio heeft een kunstzwemploeg, doch kan nog meisjes gebruiken om deze mooie tak van de zwemsport te beoefenen. De eerste training is op zaterdag van half 5 tot 5 uur. Degenen, ook niet wedstrijdzwem sters, die interesse hebben, kunnen inlichtingen krijgen op Schoolstr. 35. De kunstzwemploeg moet van de grond!!! Zondag a.s. 1 sept. zal ons Spio- lid G. Pluggen (Limb, kampioen rug slag onder 14 jaar) ingezet worden in de interprovinciale wedstrijd LimburgBrabantZeeland. Een hele eer! De wedstrijd is in Eindho ven en begint om 5.30 uuj*. In september wordt er aan de Spio leden gelegenheid geboden om het vaardigheidsdiploma I en II te be halen. Mededelingen volgen nog. HONKBAL TGG 2—DAR 13—13 In een wedstrijd met de kwalijke leiding van een zeer partige TGG- scheidsrechter zijn we bijzonder ge dupeerd geweest. Teleurgesteld over een dergelijke mentaliteit borgen we de knuppels weer in de zak. Bewonderenswaardig bleek de sportiviteit en de zelfbeheersing van onze spelers bij de meest vreemde beslissingen van de scheidsrechter lijke macht. Om kort te gaan wij konden op deze manier niet in ons spel komen en TGG 2 kreeg steeds weer nieuwe presentjes aangeboden, waardoor ze ongeveer 10 runs te veel op de scorekaart konden invul len. A.s. zaterdag spelen we onze laat ste competitiewedstrijd tegen Aga- thos. De spelers worden om half één op het veld verwacht voor de war- ming-up. De wedstrijd begint om 13.00 uur. Zondag vertrekken we om 10 uur in de Kruisstraat naar het Kangoe roes-toernooi in Roermond. Hieraan nemen deel Phantoms (Weert), Black Cats (Stein), Kangoeroe's (Roer mond) en D.A.R. (Venray). Gezien deze bezetting moeten we in staat worden geacht hoge scores te ma ken in dit toernooi, dat geleid zal worden door de Amerikaanse bonds coach Bill Alhouse. Programma: 31 aug.: 13.00 DARAgathos 1 sept.: Kangoeroe's toernooi, ver trek 10.00 uur) 15 sept.: TGG-toemooi 22 sept.: Rayon-toernooi Zondag j.l. namen vier teams deel aan 't volleybaltoernooi te Boxmeer. Lyceum 1 speelde vooral in de eer ste wedstrijden nogal onzeker. Ver dedigend schoot men in verschillen de opzichten tekort; met name het blok fungeerde niet zoals we dat graag zouden zien. Ook de achter veldverdediging was aanvankelijk niet zo best. Vooral de pass vanuit het achterveld naar de set up was dikwijls onzuiver, hetgeen weer tot gevolg had dat ook de smesher niet van zuivere set-ups voorzien kon worden. De eerste wedstrijden tegen Acti- via en Advendo eindigden in een gelijkspel. De partij tegen Cuvoc le verde weinig moeilijkheden op. Het resultaat: 20. Twee gelijke spelen en een overwinning leverden een ge deelde eerste plaats op. Lyceum 1 had echter het beste setgemiddelde en eindigde zodoende als eerste in poule A. In poule B had Lyceum 2 onder tussen door een gelijkspel, een over winning en een nederlaag de tweede plaats bereikt. In de halve finales kwamen Lyceum 1 en 2 tegenover elkaar te staan. Het werd een wed strijd waarin het eerste team aan toonde de betere ploeg te zijn, al hoewel Lyceum 2 vooral in de eer ste set aardig tegenstand bood. Via een overwinning op de win naar van poule B, Dynamo uit Velp, had ook nummer twee van poule A, Advenijdo, de finale bereikt. In twee sets wist Lyceum 1 de finale in haar voordeel te beslissen, waardoor het toernooiwinnaar werd. In de strijd om de derde plaats moest Lyceum 2 zijn meerdere er kennen in Dynamo. Eindstand: 1 Ly ceum, 2. Advendo, 3. Dynamo, 4. Ly ceum 2. Van Lyceum 3 en 4 mochten we niet veel verwachten, omdat de meeste spelers hun debuut maakten. Het derde team werd in de eerste ronde uitgeschakeld en het vierde kwam niet verder dan de tweede ronde. Zondag 1 september a.s. nemen 4 teams, waaronder drie jeugdteams, deel aan het volleybaltoernooi van V.C.P. in Oploo. Op zondag 25 augustus j.l. werd te Maashees in de Maas het jaar lijkse visconcours, georganiseerd door „De Roerdomp" t.b.v. de ouder vereniging „Het Zorgenkind" gehou den. Plm. 200 vissers begonnen om 2 uur onder prachtig zonnig weer aan de wedstrijd, ondanks een fikse regenbui tijdens de wedstrijd werd in V/s uur toch nog plm. 60 kg. vis gevangen, voorwaar een grote par tij. Mogen wij hierbij allen die op enigerwijze bijgedragen hebben om dit concours zo goed te doen slagen, hartelijk dankzeggen. Elders in dit blad kunt U lezen dat het echtpaar van Meijel-van Rüswyck uit Merselo a.s. dinsdag zijn gouden bruiloft gaat vieren. Onze fotograaf maakte van dit krasse paar nog gauw bovenstaande foto. Na een zomerse week barste zondagmorgen en zondag middag o.m. boven Venray-kom een fikse regenbui los. En wat in jaren niet gebeurde, geschiedde toen weer: verschillende straten kwamen blank te staan omdat de riolering al dat water niet kon verwerken. Deze foto's werden gemaakt op de hoek Eindstraat- Schoolstraat en bij het Luxor Theater. Afgelopen zaterdag zijn de aspi ranten jongens en meisjes naar Box meer geweest. Hoewel de meisjes aardig speelden en enkele wedstrij den gewonnen hebben, vielen zij toch niet in de prijzen. Ook het spelpeil van de jongens was niet gek, en door een regelmatige training kun nen zij het ongetwijfeld nog ver brengen. Programma zondag a.s.: Oploo: Heren 2. Opstelling en ver trektijden bij Kemps. Vorige zondag ging de tenniswed strijd tegen Horst niet door. Geluk kig maar, want 's middags leken de banen eerder een zwembad dan ten nisbanen. Nu a.s. zondag 1 sept. gaan we het dan nog maar eens proberen en star ten we 's morgens om 10 uur met goede moed. In een matige wedstrijd won Oos trum zondag j.l. met 5—4 van Cas tenray 1 de bekerwedstrijd. Na vijf min. scoorde J. Custers voor Oos trum; 18 min. 11 door middenvoor Castenray; tevens ruststand. Na de theepauze werd er door beide ploegen nog driemaal gescoord waarvan door Oostrum gedoelpunt werd door H. Janssen, B. Hermans. Eindstand 44. In de daarna vol gende verlenging werd niet ge scoord, waardoor het benutten van strafschoppen de winnaar zou aan wijzen. Oostrum schoot 4 van de 5 te nemen strafschoppen raak en daar Castenray de eerste twee straf schoppen miste was Oostrum win naar van deze bekerwedstrijd. Wel mag vermeld worden dat de Oostrumse achterhoede in deze wedstrijd bijzonder zwak speelde. Oostrum 2 benutte de vrije zondag voor een vriendschappelijke wed strijd tegen Oirlo 2. Uitslag 30. Ook deze match was van matig gehalte, waarin A. van Soest, G. Vermeulen het beste werk verzetten. De doelpunten kwamen op naam van A. van Soest en Vic. Bonants tweemaal. Oostrum 3 won met niet minder dan 60 van Ysselsteyn. J. Come- lissen 2x, Sjaak Cornelissen 2x, J. de Klein en M. Beckers fabriceerden de doelpunten. Programma: Zaterdag 31 augustus: Oostrum AlYsselsteyn Al 3.00 u. Ysselsteyn BIOostrum BI 3.30 u. Ysselsteyn B2Oostrum B2 2.30 u. Zondag 1 september: Ysselsteyn 1Oostrum 1 Oostrum 2Ysselsteyn 2 Oostrupm 3Sambeek Afmelden voor donderdag 7 uur n.m. bij hoofdleider W. Tacken, Oos- ter Thienweg 14 of bij de leiders van het elftal waarin U speelt. Denk aan de training op donder dagavond, aanvang 7 uur.

Peel en Maas | 1968 | | pagina 12