Bedrijfs zelfbescherming Kerkelijke Diensten H2 y JUBILEUM <Het is geen man INGEZONDEN die niet zingen kan van 18 tot en met 24 aug. Vredeskerk Venray Vrüda«r kregen bfj Rank Xerox de eerste werknemers hun brand wachtdiploma, waarmede ze hun opleiding in het kader van de bcdryfs-zelfbeschcrming hebben afgesloten. Juist om de noodzaak van deze zelfbescherming nog eens uitdrukkelijk te onderstrepen was deze diploma-uitreiking gepland in een zitting waarop niet alleen het kader van Rank Xerox tegenwoordig was, maar ook het hoofd der Bescherming Bevolking de heer A. Janssen en de Commandant van Venrays Brandweer de heer Manders. De directeur van Rank Xerox wees in zijn inleidend woord op de verantwoordelijkheid, die de indus trie heeft ten opzichte van werkne mers en gemeenschap. De tijd is voorbij dat een onderneming er al leen op uit was om winst te maken, aldus Ir. Stierman, al blijft dat nood zakelijk om groei en bloei van een onderneming te waarborgen en daar door meer arbeidsplaatsen te schep pen. Ze kent nu ook haar sociale taak. die o.m. inhoudt de zorg voor de veiligheid en de gezondheidszorg voor het personeel. Wie in de afgelopen maanden ge hoord en gelezen heeft over branden bij chemische fabrieken en ongeluk ken met tankauto's zal zich moeten bezinnen op de gevaren, waaraan de industrie en haar omgeving bloot staan. En juist die bezinning heeft er toe geleid dat bij Rank Xerox een groep mensen o.l.v. de heer Bol zich zijn gaan bekwamen in brandpre ventie en bestrijding. Ir. Stierman was er trots op dat Rank Xerox als een der eerste bedrijven in Venray nu brandwachtdiploma's uit kon rei ken en dat ernst is met de verdere training bewees een omineus pro gramma voor de nabije toekomst, waarbij de zelfbescherming van de ze industrie nog belangrijk zal wor den opgevoerdAlleen werd hier bij aangetekend dat men nu hopelijk een arts bereid kon vinden de ook nodige EHBO-cursussen te geven. Tot heden had men er nog geen ge vonden BESCHERMING BEVOLKING De heer Janssen nam de gelegen heid waar in dit gezelschap nog eens nut en noodzakelijkheid van een in stituut als Bescherming Bevolking, waarvan ook de zelfbescherming een onderdeel is, te onderstrepen. Hij moest erkennen dat de B.B., geboren uit de oorlogssituatie, niet populair is. Enerzijds omdat men niet graag herinnerd wordt aan die ellende, anderzijds omdat men de ogen sluit voor de mogelijkheid van nog grotere narigheid. Maar de laat ste tijd, mede door de rampen, die in vredestijd zijn voorgevallen, is er een gelukkige kentering bespeur baar in die zin, dat men er begrip voor begint te krijgen, dat ook in vredestijd een instituut moet be staan, dat eventueel de nodige hulp kan bieden, efficiënt en doelbewust, bij rampen en kalamiteiten, die ook zonder oorlog de mensen treffen kunnen. Dit begrip vraagt o.m. een zich mentaal hierop instellen en het zien van de bittere noodzaak dat ook een bedrijf, dat door een ramp ge troffen wordt, niet alleen moet blij ven ronddraaien, al was het alleen om de werkgelegenheid zeker te stellen, maar dat het ook alles dient te doen om de gevolgen van een der gelijke ramp zo klein mogelijk te doen zijn. Dat eist dan mensen, die weten wat er gedaan moet worden, die weten hoe ze redding en hulp kunnen brengen. En ook hij was er zeer gelukkig mee dat Rank Xerox in dit opzicht haar taak begrepen heeft en hij sprak de hoop uit dat het bij oefenen en opleiden zal blij ven en dat het nooit ernst zal wor den. Mocht dat onverhoopt toch ge beuren, dan is het geruststellend te weten dat men hierop is voorbereid. Daarop ontvingen de heren J. L. Nooyen, H. Weijs, B. Brouns, W. As sen en P. Tonen hun brandwacht diploma's, terwijl de heer Nooyen tevens zijn aanstelling kreeg als plaatsvervangend commandant. Zingende mensen. U vindt ze op een pleintje in Rome, in een bootje in Venetië, op de hoek van een straat van Amsterdam. U vindt ze in de kerken en in zalen, achter een piano en voor vensters, op de fiets, op de bouwstelling en in het bad. U vindt ze overal in koren verenigd: alleen in Nederland zijn er meer dan 3000 koren! Er is wel eens gezegd: De Neder lander zingt niet. (Te haastige ver taling van de ontdekking der Romei nen: Frisia non cantat, Friesland zingt niet.) Maar het is niet waar! Hoogstens zingt de Nederlander min der dan de Wener, de Napolitaan, de Catalaan. Misschien zingt hij alleen maar anders, omdat hij minder snel tot zingen komt. Maar hij bezit vrij wel altijd een goede stem en een on betwistbaar muzikaal gevoel. In wezen onderscheidt de ene mens zich nooit fundamenteel ten opzichte van de anderet óók niet in zijn noodzaak-van-binnen-uit om zich muzikaal te uiten. Muziek is de moedertaal van het hart, zei Ernst Hohenemser. Dat betekent, dat de mens met muziek geboren is. En de mens, dat is iedereen! Wat voor iedereen geldt, geldt ook voor mannen. Het mannenkoor is in Nederland een hecht wortelende traditie. Het mag gezegd dat de traditie der man nenkoren tot bewonderenswaardige resultaten heeft geleid. Reeds doet ook de jongere gene ratie haar intrede in de talrijke ko ren, die Nederland rijk is. Dat moet ook, wil de toekomst van een koor verzekerd zijn. Wij willen nog even de voordelen opsommen, die een man in een mannenkoor ten doel vallen. Men vindt er snel vrienden, want de gemeenschappelijke basis is er al: de gezamenlijke beleving van het verrukkelijke ideaal der muziek. Wie toetreedt tot een koor onttrekt zich bovendien aan een fatum van deze tijd: de ziekte van het passief beleven. Wie tot een Mannenkoor toetreedt wordt tevens lid van een aktieve or ganisatie, die de koren stimuleert en die met gulle hand de mogelijkheden toewerpt. Men vernieuwt door middel van een plezierige hobby zichzelf voort durend, ook en allereerst op een doodnormale en wekelijkse repetitie. Er wordt in Nederland in twaalf ta len gezongen. Ongemerkt krijgt men enige voeling voor onbekende talen en wordt, wat aan talenkennis al lang vergeten was, weer levend. De man die in een koor zingt, werkt ongemerkt aan zichzelf. Muzikaal in de eerste plaats. Maar behalve dat is er nog zo veel meer. En dat alles in een gemeenschap van mensen, die elkaar nu eens anders ontmoeten dan in het normale jachtige leven van elke dag: onder het patriarchaat van de muziek, de grote vredestich ter die mensen en volkeren tot el kaar brengt. Zo is het altijd geweest en zo moet het ook blijven. Daarom mannen in Venray en om geving, gun U zelf eens een T.V.- vrije avond en treedt toe tot het Venray's Mannenkoor. Dit koor heeft zowel leden-zangers uit Venray-kom als uit Oostrum, Geysteren en Well. Een koor ook dat volgend jaar haar 60-jarig bestaan hoopt te vieren. In verband hiermede doet het bestuur behalve een beroep op nieuwe leden, ook een beroep op al de oud-leden, die om de een of andere reden zijn weggebleven. Dwing Uzelf uit uw stoel en kom op donderdagavond naar „Den En gel" en luister eens vrijblijvend toe. Het komt ons vreemd voor, dat er in een grote gemeente als Venray toch is, zo weinig zangers te vinden zijn. Maar ze zijn er waarachtig wel. Dat merkt men zo vaak bij diverse feestelijke gelegenheden. Waarom dan niet georganiseerd zingen onder een goede leiding? Mocht U soms eerst eens hierover willen praten, dat kan! Even een be richtje aan het secretariaat van het Mannenkoor: St. Ursulastraat 60 en zij komen bij U langs. Na een vakantieperiode begint het koor weer op donderdagavond om 20.00 uur in Den Engel te repeteren. Om precies te zijn: donderdagavond 15 augustus. VOOR UW DRUKWERKEN VAN DEN MUNCKHOF N.V. GROTESTRAAT 28 TELEF. 2727 EVEN EEN DAGJE UIT De Duitse mevrouw, die met haar drie dochters het graf van haar man wilde bezoeken, nam vanuit Ham burg het vliegtuig naar Schiphol. Daar aangekomen informeerde zij bij de officiële inlichtingendienst naar het Duits soldatenkerkhof in Yssel- steyn. De dame en haar gezelschap werd prompt naar IJsselstein bij Utrecht gestuurd, kreeg te horen dat ze in Venray moest zijn en uitein delijk daar gearriveerd, ervaren dat taxi's vanwege de kermis niet te krijgen waren. Hieruit blijkt dat of ficiële inlichtingendiensten op Schip hol en Amsterdam van toeten nog blazen weten, op de tweede plaats dat VVV hier nog allerhand werk te doen heeft en op de derde plaats dat het dringend nodig is de officiële naam van het kerkhof Venray moet zijn in plaats van Ysselsteyn, want deze dame is de enige niet die der gelijke vergeefse reizen heeft ge maakt PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: Kapelaan J Verdonschot, Markt 5 telefoon 1882 11e Zondag na Pinksteren 8 uur Leonardus Noyen, Petronella Zegers en zoon Simon 9.30 hoogmis voor de parochhie; 11 uur ouders Hendriks-Janssen; 18 uur Hendrik van den Heuvel. Maandag: 7.30 gest jaargt Z.E.H. Eug. Janssen; 8.15 Antoon v. Meijel en Wilhelmina Arts; 9 uur Kees Henskens en Theodora Arts; 19 uur ouuders Coenen-Houtackers. Dinsdag: 7.30 overl. fam. Wismans; 8.15 gest. jrgt. Gerard Derickx en Augusta Jenniskens 9 uur ouders Bouten-van Megen; 19 u. Bernhard Kronenberg. Woensdag: 7.30 Mevr. Arts-Lens- sen; 8.15 Comelis Akerboom vwg de buurtbewoners; 9 uur Jacobus Mar tens; 15 uur Plechtige hoogmis uit dankbaarheid t.g.v. 40-jarig huwe lijksfeest :H.C.); 19 uur Leonardus Rutten. Donderdag: 7.30 ouders Janssen- Klaassens en zoon Harry, 8.15 Mevr. Hendriks-Janssen; 9 uur Comelis Akerboom vwg Stille Omgang. Vrijdag: 7.30 Martin van Mil vwg Bejaarddenver., 8.15 Jean Muis en zonen Johan en Albert; 9 uur geen h. mis. 10 uur pl. huwelijksmis voor het bruidspaar v. Soest-Peeters. 19 uur Comelis Akerboom vwg het personeel. Zaterdag 7.30 Dr. Bloemen; 8.15 Jacobus Martens; 9 uur gezongen h. mis voor Pierre van Opbergen; 19 u. overl .ouders Verstraelen-v. Meijel. Mededeling De avondmis op zaterdag 24 aug. zal als hoogmis gevierd worden, daar het kerkkoor zondag 25 aug. afwezig is. Zondag 25 aug. zal er om 9.30 een leesmis zijn voor de pa rochie. Akolieteniyst Zondag 18 aug. 8 uur A. Broers en A. Stevens; 9.30 H. Ebberink, M. Janssen en Louis Wijnhoven; 11 u. M. Cuppen en W. Janssen; 18 uur P. Hanssen en P. v.d. Heuvel. Zaterdag 24 aug. 19 uur G. Ter- wtfn en H. v.d. Bekerom. Misdienaarsltfst Maandag, dinsdag en woensdag 7.30 Jos Laurensse en André Goo- ren; 8.15 Bart van Bolhuis en René Clevers; 19 uur Caspar Michels en Jos Swaghoven. Donderdag, vrijdag en zaterdag 7.30 Huub Janssen en Boudewijn v. Grins ven; 8.15 Hub Gooren en Ge rard van Veghei; 19 uur Leon Ou denhoven en Martin Spee (alleen vrijdag). Woensdag: 15 uur Adje Verbeek en Bert Verbruggen. Vrijdag: 10 uur Paul Zwitserlood en Huub Thuyls. 'ASOUHE PAIEkSKfcRK Priester van de week: Pater Alb. Kohier 11e Zondag na Pinksteren Vandaag wordt het feest gevierd v. Maria ten Hemelopneming. H. Mis sen 7.30 9 uur 11.45 en om 10.15 de hoogmis; om 18 uur avondmis. Woensdag: 11 u pl. H. Mis waar onder huwelijkssluiting van bruids paar Ariaens-Hendriks. Donderdag: feest v het Onbevlekt Hart van Maria. Vrijdag 16 uur pl H. Mis waaron der huwelijkssluiting vh bruidspaar Vollenberg-Smits; 19 uur avondmis om Gods zegen te vragen over de gezinnen van onze parochie Zaterdag: om 5 en 6 uur en na de avondmis tot 8 uur gelegenheid om het sacrament der biecht te ont vangen. Om 18.30 u. avondmis als zondagsviering. Mededeling In de loop van deze week is de huis-aan-huis-actie voor het zieken- triduuum. Steunt deze actie om on ze zieken mooie en prettige dagen te bezorgen. Misintenties Zaterdag 18.30 Gerardus Wis mans. Zondag: 7.30 overl. ouders familie Duykers-Philipsen en zoon Pieter; 9 uur Gerrit Koppes; 10.15 tot z. int.; 11.45 parochiemis; 18 u. overl. leden v.d. Franciscaanse Missiebond. Maandag: 7.45 mevr. Litjens; 8.30 tot zek. int. 19 uur uit dankbaarh. b.g.v. verjaardag. Dinsdag: 7.45 t.z.i. 8.30 overl. fam. Coopmans-Custers; 11 uur bruidsp. Ariaens-Hendriks; 19 u tot zek. int Donderdag 7.45 Jan Laurensse; 8.30 tot zek. int. (J); 19 uur Maria v.d. Voort-Linskens. Vrijdag: 7.45 mevr. Litjens; 8.30 Willem Lemmen; 16 uur bruidspaar Vollenberg-Smits; 19 uur gezins mis Thei Willems. Zaterdag: 7.45 overl. fam. Ambro- sius; 8.30 tot zek. int.; 18.30 Harry Lenssen. Dienbeurten akolieten: Zaterdag 18.30 Paul en Victor Pop. Zondag 7.30 Henk Arts en G. Philip- sen; 9 uur E. Vastert en J. Schel- lekens; 10.15 Jes Jeuken en Jac. Claessens; 11.45 Bert Janssen en Fr. Bonants; 18 u Carlo Feller en Huub Arts. Zaterdag: 19 uur avondmis overl. Anna Stiphout-Jacobs en zoon Leo. feest van Maria Hemelopneming 11e Zondag na Pinksteren 7.30 leesmis overl. ouders Hendriks- Seijkens; 9 uur leesmis overl. Hen- drina Franssen-v Gerven en Mar- tinus Barents; 10 uur hoogmis voor alle parochianen; 11.30 lsm. overL Mathias van de Bereken. 18.30 avondmis overl. ouders Ant. Laurensse en Josephina Maassen. Maandag: 8 uur leesmis uit dank baarheid (J); 19 u avondmis overL Alphons Arts en Martinus Martens. Dinsdag: 8 uur leesmis overt Jos van Lierop; 9 uur Plechtige Eucha ristieviering bij het begin van het schooljaar van Gym. en MMS. 19 u avondmis overl. Bennie Thie- len en Corry Geurtjens. Woensdag: 8 uur leesmis tot zek. intentie (A); 19 uur avondmis overl. Wilhelmina van Dijck-Reijnen. Donderdag: feest van het Onbevl. Hart van Maria; 8 uur leesm. overl. Martinus Martens; 9 uur plechtige Eucharistieviering bij het begin van het schooljaar van het Lyceum; 19 uur avondmis overl Johan Clephas. Vrijdag: 8 u leesmis tot zek. int 11.30 plechtige huwelijksinzegening en eucharistieviering voor bruids paar Brouns-Peerdeman; 19 uur de avondmis voor overL familie Wil- lems-Thijssen. Zaterdag: 8 uur leesmis overl. P. Voss; 19 uur avondmis overl. Wim van Gastel. Biechtgelegenheid van 5 tot 7 uur. Mededeling In de week van 19-24 augustus zal een huis-aan-huis collecte gehou den worden voor het jaarlijks Zie- kentriduum op 10-11-12 september in Huize St. Anna Alle gezonden dragen natuurlek b\j voor alle zieken. Misdienaars van 17-24 augustus Zaterdag 10.30 boekjes: B. en N. Philipsen, W. Thijssen, M. v.d. Be kerom, M. Dicker, H. Linders. Zondag 7.30 W. Franssen, M. v.d. Bekerom; 9 uur T v. Toor, P. Pee- ters; 10 uur T. Peeters, R. Jans, M. Eibers; 11.30 uur H. Kusters, H. Linders; 18.30 G. Swinkels, W. Voss. Vrijdag 23 aug. 11.30 huwelijk J. van Meijel, M. Dicker, W. Thijssen. Week: 8.30 B. en N. Philipsen; 19 uur J. van Meijel, W. Voss. HFRVORV.PF GEMEENTE Zondag begint voor de protestanten de dienst in de kapel van Mariann- hill aan de Westsingel om half tien. Predikant is de Weleerw. Hr Keers die om elf uur zal voorgaan in de Hervormde kerk aan de Maasweg in Blitterswijk. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zaterdag 17 augustus 's morgens GEEN H. Mis. 17 uur H. Mis tot dankzegging bij 40-jarig huwelijk van Bergen-van Gestel; 19 uur avondmis overleden ouders Jenniskens-Gielens. 11e Zondag na Pinksteren 8 uur H. Mis voor de parochie; 9 u. hoogmis voor de deelnemers aan de processie van Geijsteren; 10 uur gest. jaarg. Theo Vervuurt. Maandag 7.30 Theodora Derks- Janssen. Dinsdag: 7.30 int. fam. Claessens- Drabbels. Woensdag: 8.45 voor een overle dene (M). Donderdag: 7.30 gst. leesmis t.e.v. het Onbevlekt Hart van Maria. Vrijdag 7.30 overl. fam. Houba- Henssen. Zaterdag: 7.30 Wim Paules. 19 uur Joh. Zeegers-Camps. 11e Zondag na Pinksteren Feest van Maria ten Hemelopneming In alle H. Missen preek en kollekte voor de Missie van Pater de Graaf S.V.D. 7.00 leesmis; 8.30 Martinus Classens; 10.00 hoogmis voor de pa rochie. Maandag: 7.30 gest leesmis. Dinsdag: 7.30 leesmis Alberdina Janssen-Aarts. Woensdag: 7.30 gest. leesmis. Donderdag: 7.30 H. Mis ter ere van O.L. Vrouw (S.). Vrijdag: 7.30 H. Mis voor alle schoolkinderen. Zaterdag: 7.30 maandd. Hendricus Baten; 19.00 avondmis. fa. MARTENS Voor allo reparaties Schoolstraat 30 Tel. 2389 •PAROCHIE castensay Zaterdag 17 aug.: 19 u. leesmis t.e.v. O.L.Vrouw tot int van de of feraars. 11e Zondag na Pinksteren 7.30 leesmis Mien de Kuyper; 10 u. hoogmis voor de parochie. Maandag: 7.30 6e zeswekendienst Gertr. Tielen-Thielen. Dinsdag: 7.30 gez. Truus Kuypers. Woensdag 7.30 GEZINSMIS tot in.t. van hen die offeren. Donderdag: 7.30 gest. gez. jaard. Henri v.d. Pasch en Anna Cath. v. d. Homberg. Vrijdag: 7.30 gest. gez. jaard. v. Mart. Dinghs en A.C. Cox. Zaterdag: 7.30 leesmis ter ere van O.L. Vrouw van Altijdd. Bijstand tot int. van hen die hiervoor offer den. Biechtgelegenheid van 18.30 - 19 uur. Misdienaars: B. Geerets - J. Tie- len - H. van Rhee - W. Tielen. Uw spontane bijdrage voor Biafra heeft de mooie som van f 600 opge bracht. lie Zondag na Pinksteren Solemniteit van Maria's ten Hemel opneming. 7.30 leesmis voor de pa rochie; 9 uur hoogmis voor Antoon Loonen, echtgenote en Johanna Ver hei jen-Loonen; 10.30 leesmis voor Willem Jenniskens. Maandag: 7.30 gesticht jaargetijde voor Johanna Litjens; 8 uur leesmis voor Peter Willemse en Catharina Geeraets. Dinsdag: 7.30 gez. jaargetijde voor Louis Weijs; 8 uur gest. leesmis voor Willem de Haen, beide echtgenoten en overl. kinderen. Woensdag: 7.30 gest. jaargetijde v. Gerard Voesten en Lamberdina Voesten-de Bruini; 8 uur leesmis v. Antonia Croijmans. Donderdag: 7.30 leesmis voor Wil lem Arts en Gertruda Niessen (kin dermis); 8 uur leesmis voor Th. Ray- makers, Gertruda Ewals en Antoon Raymakers. Vrijdag: 7.30 gest. jaargetijde voor Gerard Verkoeijen en echtgenote; 8 uur leesmis voor een zieke (Wed. Voermans). Zaterdag: 7.30 leesmis voor de overleden familie Colberts-Rooij ak kers; 's avonds om 7 uur gestichte mis voor Willem Wismans en Anna Maria Custers. Akolieten in de week: 7.30 Geert Reintjes en P. Voermans; 8 uur H. van de Berg. Zaterdagavond Th. Ste vens. Zondag: 7.30 Tho en Tonny Cor- nelissen; 9 uur M. Janssen, H. Bal- tussen, J. Voermans en W. Gom- mans; 10.30 Jan Reintjes en Johny de Lauw. PAROCHIE YSSELSTEYN 11e Zondag na Pinksteren 7 uur leesmis voor de parochie; 8.30 leesm. tot int. fam. Cox-De Lauw; 10 uur Hoogmis, jaarg. Gerard De ters. Maandag: 8 uur leesm. Francisca Cleophas-Spreeuwenberg. Dinsdag: 8 u leesm. overl. ouders Nellen-Rutten. Woensdag: 18 uur gez. H. Mis uit dankbaarheid bij 40-jarig huwelijk Koonings-Janssen. Donderdag 19 uur avondmis V. Willem Vollenberg. Vrijdag: 8 u maandd. Anna Maes- sen-Mooren. Zaterdag: 8 uur weekd. Peter J. Verlinden. PAROCHIEKERK MERSELO 11e zondag na Pinksteren. Solem niteit van Maria ten Hemelopne ming. 7.30 leesmis voor To Flinsen- berg; 10 uur Hoogmis tot dankzeg ging; 11.30 leesmis voor de parochie. Maandag: 8.30 Hoogmis t.e.v. H. Geest bij begin van het nieuwe schooljaar te verzorgen door de schoolkinderen. Dinsdag: 8.00 gez. H. Mis voor overl. fam. Wilms-Claes. Woensdag: 8.00 gez. H. Mis tot bijz. intentie. Donderdag: 8.00 gest. Hoogmis t.e.v. Onbevlekt Hart van Maria. 14.30 pl. Huwelijksmis voor bruids paar Jeucken-Bots. Vrijdag: 8.00 best. jgt. v. Peter Jo hannes Poels (Haag). Zaterdag: 8.00 gest. jgt. voor Z.E. Rector Aloysius Beek en fam.; 19.30 gest. lsm. t.e.v. Onbevlekt Hart van Maria en Moeder van Smarten. Biechtgelegenheid: dagelijks na H. Mis en voor en na avondmis. LECTORAAT VREDEPEEL 11e Zondag na Pinksteren Solemniteit van Maria ten Hemel opneming. 7.30 vroegmis t.b.i.; 9.30 hoogmis voor het geestelijk en tijd. welzijn van ons rectoraat. Na hoog mis jaarl. Sacramentsprocessie. Door de week: H. Mis 7.45 uur. Maandag: v. d. zielerust van een overledene. Dinsdag: v. d. zielerust van Jo hannes Janssen en Johanna Jans sen (Merselo). Woensdag: v. d. zielerust van een overledene (D. v. B.). Donderdag: verjaardag consecra tie van onze kerk: tb..i. (Horst). Vrijdag: Onbevlekt Hart van H. Maagd: t.b.i. Zaterdag: 19.30 avondmis voor de zielerust van Martinus Weerts. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór H. Mis. RECTORAAT HEiDE 11e Zondag na Pinksteren Zondag: H. Mis van Maria ten He melopneming. 7.30 leesmis voor het rectoraat; 10 uur jaargetijde voor Martinus Ewals en Wilhelmina Leijssen. Misdienaars voor de Hoog mis: Jan en Peter Michels, René en Naud Gielens, Jan en Jan Janssen. Misdienaars van de week: Jan Nabben en Peter Muijsers. Maandag: 7.30 leesmis voor Johan nes en Hendrikus van Kempen. Dinsdag: 7.30 leesmis uit dank baarheid. Woensdag: 7.30 leesmis voor het rectoraat. Donderdag: 7.30 leesmis t.b.i. Vrijdag: 7.30 leesmis uit dankbaar heid t.i.v. de familie Smets. Zaterdag: 7.30 leesmis voor het rectoraat. Biechtgelegenheid: van 78 uur. Te 8 uur avondmis voor de overl. ouders Willems-Janssen. Kerkpoetsen: Truus Rutten en Oda Droesen. RECTORAAT VEULEN 11e Zondag na Pinksteren Feest van Maria Hemelopneming. 7.30 leesmis voor de parochie; 10 u. hoogmis, zeswekendienst voor zalig. Henricus Verhoeven. Maandag: 8 u leesmis jaarg. ov. familie Direks-Jenniskens. Dinsdag: 8 uur leesm. tot intentie familie Willems. Woensddag: 8 uur hoogmis, gest. jrgt. Frans Linders, echtgen. en fa milie. Donderdag: feest van het Onbevl. Hart van Maria: 8 uur leesmis zal. Anna v. Rijswijk-Verheijen. Vrijdag: 8 uur leesmis zal. Maria Sibilla Kunen-van Rens. Zaterdagavond 8 u. lsm. ter ere v. H. Jozef (int. offerblok). Accolieten 18 aug. Jan Geelen, Ge rard Koenen en Harry Verhoeven. RECTORAAT SMAKT 11e Zondag na Pinksteren feest van Maria Hemelopneming 7.30 H. Mis tot zek. intentie; 10 uur hoogmis voor Gerrit Janssen. Maandag: 7.30 H. Mis. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor overle den ouders. Woensdag: 7.30H. Mis voor Maria Nellen-Barents. Donderdag: 7.30 H. Mis voor een zieke. Vrijdag: 7.30 H. Mis intentie Jozef Nellen. Zaterdag: 7.30 H. Mis; 'savonds 7 uur H. Mis te Holthees. PARA LOS ESPAftOLES Y PORTUGUESES DE VENRAY Y ALREDEDORES Esta semana es la fiesta de la Asuncion de Nuestra Senora; litür- gicamente celebraremos esta fiesta el domingo proximo en la Ermita de San José en Smakt a las diez y me dia con una Misa cantada en müsica castellana y plètica en portugués. Soy muy alegre que todos Vds han pasado vacaciones excelentes en su patria; el domingo pasado ya he tenido la ocasión de saludar a los que han vuelto; espero que pueda saludar el domingo proximo a aquel- los que han vuelto un poquetin mas tarde. Felicidades para todas las Ma rias que celebran el miércoles su Santo. Sepan todos que el lunes pa sado ya han empezado los colegios para sus hi jos; procuren que esten siempre en tiempo en las escuelas. Voor uw rijbewijs naar Autorij'school Wim Claessens Aanmelden Kennedy plein 10 tel. 2471 Poststraat 8 tel. 1429 Erkend A.N.W.B., Bovag, Vamor gediplomeerd Vrijdag 9 augustus herdacht Frans Kuijpers uit Blitterswijck het feit, dat hij 40 jaar geleden als 14-jarige jongeman bij Blitta N.V. in Blitters wijck begon als leerling-bankwerker. Vrijdagavond vond er in het ge meenschapshuis een huldiging plaats door directie en personeel, waarbij ook de familie van de jubilaris aan wezig was en de dames van het per soneel. Na afloop van het officiële gedeelte volgde een feestelijk samen zijn. Voor de inwoners van Blitters wijck en bekenden buiten het dorp was er zondagmorgen een receptie, die druk bezocht werd. De heer Kuipers heeft de gehele bloei van de Blitta-bedrijven in al zijn facetten meegemaakt en is als het ware vergroeid met deze onder neming. Als zodanig wordt hij dan ook door al door zijn collega's alge meen geacht en gerespecteerd. Hij is steeds een harde werker geweest, met een opgewekt karakter en hart voor de zaak. Ook met de Venrayse vestiging van dit bedrijf heeft hij bemoeienissen gehad, die bij zijn huldiging dankbaar werden geme moreerd. De heer Kuipers heeft in Blitters wijck verder grote verdiensten voor Credo Pugno en het N.K.V., terwijl de jeugd hem als ij veraar kent voor het jeugdvoetbal.

Peel en Maas | 1968 | | pagina 8