Zangertjes v. St. Frans weer thuis Kerkelijke Diensten èifiM&óèat WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN na groots tournee en prachtige vakantie in Bad Grund Knabenstimmen jubilierten in der Konzerthalle van 14 tot en met 20 juli Vredeskerk Yenray SIMCA 1100 TOUROSffl 0 tm Garage A. F. Linders Uit Peel en Maas VRIJDAG 12 JUU 1968 No. 28 NEGEN EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 1050652 PRUS PER KWARTAAL (buiten Venroy 2.25] Maandagavond zijn de Zangertjes van St. Frans moe, maar voldaan te rug gekeerd van hun reis naar Bad Grund in het Duitse Harsgebied. Veertien maal zijn deze 70 Venrayse zangertjes opgetreden, waarvan ne gen maal in verschillende kerken en vijfmaal in zalen e.d. Daarbij werden 5 verschillende plaatsen bezocht. In al die plaatsen was de ontvangst en de belangstel ling geweldig, op verschillende plaatsen was de beloning dan ook rijkelijk. Uitnodigingen om volgend jaar terug te komen bleven dan ook niet uit. Zelfs de sopranen, met na me Johnny Aben, kreeg een persoon lijke uitnodiging met Kerstmis „Stil le Nacht" te komen zingen. In Bad Grund beleefde een bruids paar werkelijk de dag van hun le ven toen de Zangertjes ongevraagd aanboden de huwelijksmis te zingen, wat door bruid en bruidegom na tuurlijk graag geaccepteerd werd. Wij waren in de gelegenheid de hoogtepunten van de diverse uitvoe ringen van de band te beluisteren en wij kunnen slechts beamen wat de pastoor van Bad Grund op het slotconcert in zijn dankwoord zei: „Es ist ja wirklich klasse, es ist ja ganz grosse Sache!" In Claustahl Sellerfeld ontvingen dirigent, organist en bestuur uit han den van de burgemeester als dank en herinnering aan hun muzikale opluistering bij de 1000 jaren-stads feesten een gedenkboek van de stad. Het leek ons aardig een van de vele recenties uit verschillende Duitse kranten hieronder onvertaald af te drukken. Wij namen daarvoor het artikeltje uit „Der Oberharzer" van vorige week vrijdag 5 juli. Com mentaar onzerzijds is daarbij over bodig. Go* (spie! holl&ndischcr Sëngerknaben au* Venroj Siebzlg Knaben im Alter von 9 his 18 Jahren von St. Franz aus Venraj m Holland bc- geisterten in der Konzertfolle Einhcimlsche. Kurgaste und flóllaudische Gaste. Die Knaben. die schon vor 2 Jahren in Bad Grund waren, traten in cinhciilicher Kieidung auf. Dieses harmonische Bild rief schon den etsten Bei- Lall hervor. Die Elnstudierung und Leitung des Knabenchorcs lag in den bc-wöhrteh H&n- den des VolksschuHehrers W. A. Buys, am Flügel wurden die Knaben begleitet von de.m Muaiklehrer Jean v. d. Tillaart. Zur Einlelttmg &ang die Gruppe den Ge- tangenenchor aus der Oper „NahuceoV von Verdi. Selten hdrte man ihn in dieser vor- trefflichen Weise. In „Tu cs Petrus" von Palestrina. der im lü. Jahrhundert Kapell meister ;.n der I'etersksrche in Rom war, erzeugten die jugendllchen Stimmen lm svahr- stcn Sinne des Wortes giockenklai-en Klang und vermlschten slch wundervoU im Wlder- spiel mit den Blissen. (D& Söngerknaben ha- ben schon zweimal m Ram in der Petcrs- klrche m Gegenwari des Papales gesungenj, „Bonna Nox". einen Canon von W. A. Mozart, sang en die Jungen in siehen Sprachen, sle sind sogar !u der Lage. in neun Sprachen zu singer.. Die in deutscher Spcaehe gc- sungenen Liedcr „Tanzen und springen" una „Feln sein. belelnander bleiben' wurden Vvr- trefflich vorgcieégen. Auf russisch erklang das Lied „Isjla marina" (-JSchenk die Glóser voll") Den ersten Teil des Abends beendeten sic* mit dern Choral „O Jesu Christ"., der an- dachtlg wie ein Orgelwerk mit vielen RegisteVn klang. Von den 25 Lledern im zweiten Programm- telt sind neben hollündischen. französlséhen, schottischcn und deutschen VolksHedern noch engUeche und doutsche Jagdlieder hervorzu- heben, die rbythmisch sehr lebhuft vorgc- tr-agen wurden. Sehr schön. und rnelodiös dor Choral „Jauchzet Gott". aufgelockert und lustig das Salzburger Lied „Abcr Heldsclii Bumbeidschi," und das südlündische „Coma bella Bimba". Als Zugabe brachtén die Sftn- gerknabcn das Abendliod von Matth'as Clau dius „Der Mond iai aufgegangen", das elnen recht würdigen Abschluü bildete. Es 2eigte noch eirimal das ganze Kannen des Knftben- chors. Der Dirigent verstand es mei» terhaf t, die Jungt-n zu führen und alles aus ihneu heraus- zuholcn. Die kleinen Künstier emtcten sehr vie). Beitall und werden bei allen Zuhörern In ollerbester Erinnerung blelbcn. Helzmann PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: Kap. J. H. Driessen Dr. Poelsstraat 2 - Tel. 2385 Zondag: 6e zondag na Pinksteren. 8 uur Martin Weymans; 9.30 hoog mis voor de parochie; 11 uur Paul Burgman; 18 uur Willem Seybers vwg. broers en zusters. Maandag: 8.15 uit dankbaarheid; 9 uur Josephina Elfrink-Royen; 19 u. Piet Hanen. Dinsdag: 8.15 Jacob Hendriks vw. Bejaardenvereniging; 9 uur overl. ouders Fonck-Laumans; 19 uur uit dankbaarheid. Woensdag: 8.15 Johanna v. Kem pen; 9 uur Francisca Clephas- Spreeuwenberg; 19 uur Jac. van der Straaten. Donderdag: 8.15 Paul Poels; 9 uur Jan van den Munckhof; 10 uur pl. huwelijksmis voor het bruidspaar Linders-Voesten. Vrijdag: 8.15 gezongen H. Mis voor Herman Jeuken; 9 uur overl. ouders Denissen-Horsten en Hubbers-Hors- ten; 19 uur Johanna Henckens-Tie- sen. Zaterdag: 8.15 mevr. Janssen- Derks; 9 uur Francisca Clephas- Spreeuwenberg; 19 uur Paul Burg man (M.). Akolietenlyst Zondag 14 juli: 8 uur J. van Ham en J. Laurensse; 9.30 H. Manders, L. Bexkens, A. Stevens; 11 uur G. Cox, W. Janssen; 18 uur M. Cuppen, J. Bexkens. Zaterdag 20 juli: 19 uur G. Ter wijn en H. v. d. Bekerom. Misdienaarslyst Maandag, dinsdag en woensdag: 8.15 Boudewijn van Grinsven en Hub Gooren; 9 uur Leon Oudenho ven en Peter Gerrats; i9 uur André Gooren en René Clevers. Donderdag, vrijdag en zaterdag: 8.15 Tonnie Pelzer en Geert Ken- gen; 9 uur Twan Oudenhoven, Adje Verbeek; 19 uur Gerard van Veg- chel, Bert Verbruggen (alleen vrij dag). PAROCHIE PATERSKERK Pater van de week: Pastoor Zondag: 6e zondag na Pinksteren. H. Missen: 7.30, 9.00, 11.45; hoogmis 10.15; avondmis 18.00 uur. Vrijdag: om 16.00 pl. H. Mis, waar onder huwelijkssluiting van het bruidspaar Wolfs-Feller; om 19.00 u. avondmis voor onze gezinnen. Zaterdag: om 5 uur en 6 uur en na de avondmis tot 8 uur gelegenheid om het sacrament der biecht te ont vangen. Om 18.30 avondmis als zon dagsviering. Mis intenties Zaterdag: 18.30 mevr. Loonen- Hendrics. Zondag: 7.30 Harry Lenssen; 9 u. P. Casimirus en ouders; 10.15 paro chie; 11.45 P. van Maris; 18.00 Piet Hanen en overl. ouders Willems-Ba- kels. Maandag: 7.45 overl. neef; 8.30 gel. zielen; 19.00 Hendrik Tissen. Dinsdag: 7.45 t.e.v. de Moeder van Zeven Smarten t.z.i.; 8.30 gel. zielen; 19.00 Martinus van Mil (D.O.). Woensdag: 7.45 t.e.v. Jezus, Maria en Jozef t.z.i.; 8.30 gel. zielen; 19.00 Jacobus Hubertus Thomassen en Gertruda Custers. Donderdag: 7.45 Maria Cornelia Jacobs-Duyf; 8.30 Pater Paschasius en Br. Claessens; 19.00 Jo van Gee- nen. Vrijdag: 7.45 t.e.v. het H. Hart t.z.i.; 8.30 geen intentie; 16.00 bruids paar Wolfs-Feller; 19.00 Gezinsmis, Jac. Dinjens. Zaterdag: 7.45 t.e.v. de H. Anto- nius; 8.30 t.z.i.; 18.30 Gerrit Koppes. Dienbeurten Akolieten en Misdienaars Zaterdag: 18.30 Huub Arts en Carlo Feller. Zondag: 7.30 Ant Claessens en P. Philipsen; 9 uur Jos Jeuken en Jac. Claessens; 10.15 Jan Meesters en Lex Faesen; 11.45 Bert Janssen en Jos Hendricx; 18.00 Geert Philipsen en Henk Hendrix. Zondag: 6e zondag na Pinksteren. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Maria Hoedemaekers-Ver- stegen. Zondag: 7.30 leesmis voor overl. ouders Hendriks-Seijkens; 9.00 lees mis voor overl. Wilhelmina van Dijck-Reijnen; 10 uur hoogmis voor alle parochianen; 11.30 leesmis voor Jan Voesten; 18.30 avondmis voor overl. ouders Johannes Stevens en Johanna Pijpers. Maandag: 8.00 leesmis tot bijzon dere intentie (H.); 19.00 avondmis voor overl. Mathias van de Bereken. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. Albert Stevens; 19.00 avondmis voor overl. Wilhelmina Pouwels-Peeters. Woensdag: 8.00 leesmis uit dank baarheid bij gelegenheid van e<i verjaardag; 19.00 avondmis voor overl. Gertrudis Ueberbach-Verscha- ren en Guilliaum Ueberbach. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. fam. Duijkers-Willems; 19.00 avond mis voor overl. Alphons Arts en zoon Harry. Vrijdag: 8.00 leesmis voor vader en kinderen en overl. moeder; 17.00 uur plechtige eucharistieviering uit dankbaarheid bij gelegenheid van 25 jarig huwelijk fam. Duijf-van Hel den; 19.00 avondmis voor overl. Mar tinus van Mill (bejaarden kaartclub). Zaterdag: 8.00 leesmis tot zekere intentie; 19.00 avondmis voor overl. Maria Evers-Clevers; biechtgelegen heid van 5 tot 7 uur. Misdienaarslüst 1320 juli Zaterdag 10 uur boekjes: B. Arts, M. v. d. Bekerom, W. Franssen, W. Kusters, H. Linders, J. van Meyel. Zondag: 7.30 B. Arts, W. Franssen, 19.00 H. Kusters, H. Linders; 10.00 T. Peeters, P. Peeters; 11.30 B. Pelzer, W. Tijssen; 18.30 H. Rijbroek, G. Swinkels; 19.00: Boekjes, dezelfden als zaterdag. Week: 8.00 H. Rijbroek, H. Lin ders; 19.00 H. Kusters, M. v. d. Be kerom. HERVORMDE C-EMfENTF Zondag begint voor de protestan ten de dienst in de kapel van Ma- riannhill. Westsingel 1 om half tien. Predikant is Ds. Zeldenrust uit Ven- lo. Dan is er om elf uur dienst in de Hervormde Kerk aan de Maasweg in Bitterswijck, waar Ds. Zeldenrust eveneens voorgaat. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: 6e zondag na Pinksteren. 8.30 Martinus Moorrees; 10 u. Hoog mis gest. jrd. Gerard Jenneskens en Joh. Maria Poels. Maandag: 7.30 Anna Verheijen- Loonen. Dinsdag: 7.30 Herman Hoex. Woensdag: 8.45 Antoon Kessels (neven en nichten). Donderdag: 7.30 Hubert Linskens. Vrijdag: 7.30 int. fam. M. Vermeu len. Zaterdag: 7.30 om kinderzegen voor een gezin; 19.00 int. fam. Jans sen. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 6e zondag na Pinksteren. 7.00 leesmis; 8.30 Peter Joh. Janssen (fam. K.); 10 uur hoogmis voor de parochie. Maandag: 7.30 leesmis. Dinsdag: 7.30 tot zekere intentie (v. H.-T.). Woensdag: 7.30 jaar. Peter Jos. de Mulder. Donderdag: 7.30 jaard. Gerardus Friesen en Anna Catharina Kemme- lings. Vrijdag: 7.30 jaard. Joh. Houwen. Zaterdag: 7.30 gest. jaard. Anna Louisa Bos; 19.00 avondmis. •PAROCHIE CASTENRAY Zaterdag: 19.00 leesmis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijst. tot int. van hen die offerden. Zondag: 6e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis; 10 uur hoogmis voor de parochie. Maandag: 7.30 gez. jrd. M. H. Hei dens-Schouten. Dinsdag: 7.30 le gez. zesweken- dienst Gertr. Tielen-Thielen. Woensdag: 7.30 Gezinsmis tot int van offeraars. Donderdag: 7.30 gez. H. Mis Piet Philipsen. Vrijdag: 7.30 gez. mnd. Anna Steeghs-Henckens. Zaterdag: 7.30 lsm. t.e.v. O.L. Vr. van Altijddurende Bijstand tot int. van hen die offerden in offerblok. Biechgelegenheid: 18.30-19.00 uur. Kerkpoetsen: M. Emonts en Tr. Kuypers. Misdienaars: W. Kunen-W. Clas sens J. Peeters-G. Vullings. Zondag: 6e zondag na Pinksteren. Om 7.30 leesmis voor de parochie; 9 uur hoogmis voor Elly van Berlo en Elly Loonen; 10.30 leesmis voor de overl. familie van het bruidspaar Voesten-Claessens. Maandag: 7.30 leesmis voor Piet Giezen en dochter Maria; 8 uur lees mis voor Peter Willemse en Catha rina Geeraets. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Willem Arts en Gertruda Niessen; 8 uur leesmis voor de overleden familie Asselbergs-Buggems. Woensdag: 7.30 leesmis voor Hen drik Philipsen; 8 uur leesmis voor Antonia Croijmans-Peeters en M. Croijmans. Donderdag: 7.30 leesmis voor Mar tinus Direks en echtgenote; 8 uur leesmis voor Jac Vervuurt. Vrijdag: 7.30 leesmis voor de over leden familie de Kroon-Lievens; 8 u. leesmis voor de overleden familie Claessens-Voermans. Zaterdag: 7.30 leesmis voor Jo hannes Janssen, echtgenote en over leden kinderen; 's avonds om 7 uur leesmis voor Antoon Kusters en overleden ouders. Akolieten in de week: 7.30 M. Koch; 8.00 Peter Voermans; zater dagavond Jac. Koenen. oZndag: 7.30 Tonny en Theo Cor- nelissen; 9 uur H. Baltussen, M. Janssen, W. Comelissen en Jan Voermans; 10.30 B. van Hees en Fr. Voermans. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: 6e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor de parochie; 10 u. Hoogmis v. overl. fam. Geurts-Jans sen; 11.30 leesmis tot bijz. intentie. Maandag: 8.00 gest. Hoogmis ter ere van het H. Hart. Dinsdag: 7.30 gez. H. Mis voor To Flinsenberg-Gooren. Woensdag: 8.00 gez. H. Mis voor overl. fam. v. d. Hoogenhof-v. Rijs- wijek. Donderdag: 8.00 gez. H. Mis voor Huberdina van Rijswijck-Verhoeven. Vrijdag: 8.00 best. jgt. voor Corne lls Muysers. Zaterdag: 8.00 gest. jgt voor Jo hannes Janssen en Johanna Janssen; 19.30 avondmis voor Wilhelm Gel- lings. Biechtgelegenheid: dagelijks na H. Mis en zaterdag voor en na avond mis. De kollekte voor de missie van de Witte Paters van Afrika van verle den zondag was 475,waarvoor wij u hartelijk dank zeggen. RECTORAAT VEULEN Zondag: 6e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor de parochie; 10 u. zeswekendienst voor zal. Henricus Verhoeven. Maandag: 8 uur Hoogmis jgt. voor zal. Jan v. d. Goor. Dinsdag: 8 uur leesmis voor zal. Anna van Rijswijck-Verheyen. Woensdag: 8 uur leesmis voor zal. Theodorus Jacobs en zoon Leo. Donderdag: 8 uur lsm. jgt. voor zal. Eliz. Hendriks-Leenders. Vrijdag: 8 uur leesmis voor zal. Maria Sibilla Kunen-van Rens. Zaterdagavond 8 uur leesmis voor zal. Anna Janssen-Philipsen. Akolieten voor 14 juli: Harrie Geelen, Mart van Staveren, Piet Mulders. Enorm handzaam voor bedrijf en gezin. Veel lading af ruimte voor vier of vijf personen en bagage. TELEFOON 04780-1683 ZUIDSINGEL VENRAY 66 RECTORAAT HEIDE Zondag: 6e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor de overl. familie leden Claes-Derikx; 10 uur Hoog mis voor het rectoraat. Akolieten: Joost Droesen en Piet van Lierop. Misdienaars van de week: Wim en René Gielens. Maandag: 7.30 leesmis voor de overl. vader Harry Rutten. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Johan nes en Hendrikus van Kempen. Woensdag: 7.30 leesmis voor de overl. ouders Michels-Rongen. Donderdag: 7.30 leesmis t.i.v. de Paardenverzekering. Vrijdag: 7.30 leesmis voor Lam- berdina Baltussen-Poels. Zaterdag: 7.30 leesmis t.z.i. Biecht gelegenheid van 78 uur. Te 8 uur Avondmis voor de overl. familie leden Fleuren-Ewals. Kerkpoetsen: Anneke Michels en Toos Janssen. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 6e zondag na Pinksteren. 7.45 vroegmis tot int. van fam. van Bakel-Peters; 10 uur hoogmis voor het welslagen van het Vredefeest. Door de week H. Mis om 7.45 uur. Maandag: v. d. zielerust van over ledenen. Dinsdag: tot int. van fam. van Vegchei-Peeters. Woensdag: tot bijz. int. (Horst). Donderdag: v. d. zielerust van een overledene (D. v. B.). Vrijdag: t.b.i. Zaterdag: 7 uur avondmis v. d. zielerust van Gertruda v. d. Sterren. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór H. Mis. RECTORAAT SMAKT Zondag: 6e zondag na Pinksteren. 7.30 H. Mis int zegen in gezin; 10 u. Hoogmis Maria Asselberghs-Keurs- ten. Maandag: 7.30 voor Louisa Waps- Verweer. Dinsdag: 7.30 H. Mis int. gelovige zielen. Woensdag: 7.30 H. Mis ter ere van de H. Jozef. Donderdag: 7.30 H. Mis voor Rec tor Heynen. Vrijdag: 7.30 H. Mis. Zaterdag: 7.30 H. Mis uit dank baarheid int. fam. Wijnhoven-Braun. van 13 juli 1918 De vetnood. Het begint langs alle kanten al meer en meer te knij pen. De minister deelt nu weer in een uitvoerige circulaire mede, dat met ingang van 15 dezer de geldig heidsduur der margarinekaarten en boterkaarten met 10 dagen verlengd wordt Tot deze verlaging van het rantsoen ziet de minister zich ge noopt met het oog op de zeer on gunstige vetpositie. Venray, 13 Juli 1918. Naar wij vernemen heeft 't plaatselijk steun comité alhier, besloten een centrale keuken op te richten. Bruinkool. De aflevering van bruinkool door bruinkoolondeme- mingen in Zuid-Limburg neemt aan zienlijk toe. De N.V. „Carisborg" bij Heerlen produceert reeds 2000 ton per dag. Zij hoopt het binnenkort tot 3000 ton te brengen. Zij, die wensen deel te nemen aan de oprichting van (en belang stellen in) eene Vereeniging van groote Gezinnen worden uitgenoo- digd ter vergadering op Donderdag avond om 8 uur in het Alcoholvrij Lokaal. IN DE GROTESTRAAT Maandag openen de Gebr. de Ko ning in de voormalige Lunchroom van Van Meijel's Bakkerij in de Grotestraat een speciale espresso bar, waarmee we in Venray weer iets nieuws leren kennen. Naast zo'n 25 verschillende soor ten belegde broodjes, waar men keu ze uit kan maken, serveert KING zoals deze zaak genoemd wordt koffie-expresso, tosti's, div. milk shakes, thee, ijs en alle mogelijke frisdranken voor de komende en gaande man (en vrouw). Ook gebak, kleine maaltijden als uitsmijters en salades staan vermeld op de prijslijst en dat tegen prijzen die voor niemand een beletsel zullen vormen om zo tussen door even de inwendige mens te versterken. Spe ciaal denken wij hier aan de vele studenten, toeristen, winkelende da mes etc. Men mag deze broodjeszaak be slist geen cafetaria noemen, want frites zult U er bijv. niet kunnen krijgen. Zoals in Amsterdam „het broodje van Kootje" bekend is, krijgen we nu in Venray „het brood je van King". Het brede trottoir voor de lunch room gaat men inrichten als terras je, zodat men met de warme dagen niet binnen behoeft te zitten. We geloven dat deze nieuwe zaak ook weer in een behoefte zal blijken te voldoen en wensen haar graag al le succes toe. 5 R. 65 - VENRAY Vrijdag 12 juli: soos voor boven 16 jaar. Zaterdag 13 juli: soos voor boven 16 jaar. Om 17.00 uur op het sport veld te Leunen voetbalwedstrijd: FC Hoop United—S.R. *65. Zondag 14 juli: soos voor vanaf 17 jaar. San Damiano: Dansen voor 1417 jaar. Aanvang 17.00 uur. Or kest: Sad Souls. Woensdag 17juli: soos voor vanaf 16 jaar na 21.00 uur. Voor 21.00 soos voor tot 16 jaar. Zaterdag 20 juli: caféchantant door Hans Conen, bekend van radio en Mikro Skoop. Leden gratis entree. Zondag 18 aug.: Sportdag te Baar- lo met na afloop dansen. Opgave in de soos op het bord. Tijdens de kermisdagen is er dan sen in San Damiano voor 1417 jr. 23, 24 en 25 aug. Tuinfeest annex beatweekend in de tuin van de M.A.S., Maashese weg 10. In augustus uitgave van soosblad, wordt gratis verspreid. Voor de zondagse hoogmis in de Paterskerk worden in de komende weken „vrijwilligers" gevraagd. De dirigent Buys en organist v. d. Tillaert zijn beiden op vakantie. De algehele leiding berust nu bij Tiny van Gendt

Peel en Maas | 1968 | | pagina 9