<s Geslaagden t Jaarvergadering Boerenleenbank Tuinboinvtelling kom even naar DE WASCOMAAT fiió Camps Politierechter Venray in het weekend WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Voor aan- en verkoop van buitenlands geld VRIJDAG 5 JULI 1968 No. 27 NEGEN EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOE N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 1050652 PRIJS PER KWARTAAL (buiten V.nroy 225) Donderdag j.l. had de jaarverga dering plaats van de Venrayse zwemclub Spio. De sekretaris memoreerde in zijn jaarverslag de diverse aktiviteiten van de vereniging waarbij uiteraard de organisatie van de Limburgse kampioenschappen sterk naar voren kwam. Ook het kunstzwemmen, een nieuwe tak van de zwemsport in Venray, kreeg de aandacht. Uit het jaarverslag van de pen ningmeester bleek dat er een batig saldo overbleef van bijna 2.000, Dit dank zij de gemeentelijke sub sidie en een overschotje van de Limburgse kampioenschappen en de rente van het verenigingskapitaal. Was dit er niet geweest dan had men dik geld bij moeten leggen. Men verwacht voor dit jaar in het gun stigste geval de eindjes aan elkaar te kunnen knopen. Het bestuur heeft in het afgelopen jaar nog al enige verandering on dergaan. Zo is de penningmeester de heer H. Schaeffers vervangen door de heer Jac. Martens; de se cretaris de heer Ebberink door de heer van Loo en het bestuurslid G. Custers uit Oirlo door de heer Phi- lipsen uit Oirlo. De leden konden zich met deze veranderingen ak koord bevinden, evenals met de toe voeging als adviserend bestuurslid van mevr. Kortekaas. De voorzitter, de heer J. Janssen, heeft al enige tijd zijn funktie ter beschikking ge steld, doch een opvolger is nog niet gevonden. Al met al blijft van het oude bestuur dat Spio zes jaren heeft geleid alleen de vice-voorzit- ster, mevr. van den Munckhof over. In 1967 volgden 2 leden van Spio de cursus jeugd sportbegeleider, t.w. mej. Ine van den Munckhof en de heer Henk Ebberink. Beiden ont vingen het diploma. Ook aan de cursus KNZB official middels geslaagd. Nog steeds is men wachtende op de officiële opening van het binnen bad, waarvoor van gemeentewege de staatssecretaris is uitgenodigd. Eind augustus worden in het zwem bad de Limburgse kampioenschap pen „open baders" georganiseerd. 101 GESLAAGDEN Voor de onder auspiciën van Spio gehouden zwemexamens voor de di ploma's van de KNZB slaagden, zo als wij reeds vorige week meldden, 101 kandidaten. Hieronder hun na- Geslaagd voor Geoefend zwemmer: Henriëtte Janssen, Leny Bartels, Peter Borghs, Thea Janssen, Marry Roos, Ineke Pingen, Jeanne Wis- mans, Elian Hermans, Gerty van Rhee, Elly Michels, Lian Peters, Wil mie Thielen, Lisette Engelen, Henny Hanen, Mevr. Hendriks-Comelissen, Michiel Marlet, Maria Dijkers, Mar griet Peters, Wilma Willems, Gerry Michiels, Antonette Michels, Maria Michels, Truus Schrooten, Marie^ Louise van Winden, Tonny Ber- naerds, Annelies v. d. Putten, Trudy Dupont, Trudy Boumans. Voor zwemproef I slaagden: Gert Jan de Vilder, Charles de Vilder, Petra Thielen, Eddie Clevers, Marina van Dalen, Alexandra Pijls, Pieternel Janssen, Ronald van de Heuvel, Jan-Joseph Schaeffers, Ton- nie Franssen, Desiré Oudenhoven, Elly Kroonen, Mia Poels, Dhr. An- toon Loonen, mevr. Konings-Veron, Mevr. Jansen-Janssen, Mevr. Claes- sens, Monique Termote, Catie Mar tens, Trudy Arts, Annemie Arts, An- ny Groenen, Gerry Peters, Narda Voesten, Lily Peters, Evert Bloemen, Els Bloemen, Truus Maessen Elisa beth Roodnat, Aart Roodnat, Mej. Jeuken, mevr. Jeuken, Betsie Broe- ren, Betsie Bartels, Louis Gommans, Marlie Peeters, Han Kaanen, Trudy Engelen, Jan Peters, Pieter van Osch, Anny Geurts, Ria Gommans, Jacquelien Marlet, Wim Janssen, Marian Peters, Marian Bemaerds, Paul Janssen, Dimphie Dijkers, Tru dy Riepe, Hannie v. d. Weiden, Ad Verbeek, Ria Loonen, Martien Spec, Nelly Jacobs, Jan Ruyten, Leonie Hovens, Elly van Daal, Annette AI- bers, Arie Duyf, Hans v. d. Heuvel, Miek Matijssen, Wilma Smits, Leo nie Verkoeyen, Annemie Oudenho ven, Michiel v. Winden, Pietemei v. Winden, Bernadette Verhoeven, Jeanne Garrards, Annette Zwitser- lood, Ted Peters, Tiny Wismans. PONTIAC TW8OT OMEGA Herenhorloges. Tonen feil loos de juiste tijd. Vervaardigd door 's werelds befaamdste specialisten. Metgarantie.gratis verzekering en onze vertrouwde service. Prijzen vanaf f60.- GROTESTRAAT 16 - VENRAY TELEFOON 04780-1261 HUISHOUDSCHOOL MARIANUM VENRAY Op 26 juni slaagden aan de R.K. Huishoudschool „Marianum" te Ven ray de primairen 2e jaars: J. Arts, A. Druiven, M. Flinsen- berg, A. Hermsen, C. Jochems, L. Kortekaas, D. Mulders, J. v. d. Pasch A. Rutten, H. Stevens, F. Verkoeyen, J. Vullings, H. v. d. Werken, M.Ysen- doom, A. Arts, L. v. Ass, J. Cals, C. Claessens, J. Cremers, C. Creemers, A. van Dijck, G. Huybers, J. Jans- Beken, T. Philipsen, M. Stals, A. Stiphout, C. xan Veghel, A. Vermeu len, A. Willems, J. v. d. Wijngaard, H. Saamena, J. Backus, H. Bon- gaerts, H. Claessens, C. van Eijck, T. Geurtjens, A. Hermsen, E. v. Houdt, H. Leenders, H. Schouten, J. Wij- nands, N. Berhuti, allen uit Venray; M. Brok, T. Bistervelts, M. Holt- ackers, Leunen; W. Creemers, J. van Cuyck, T. Engels, T. Poels, Merselo, D. Muysers, R. Achten, H. Janssen, J. Michels, M. Peeters, Heide; N. Pluk, R .Pluk, K. Cornelissen, A. Wilms en T. Janssen, Oostrum; R. Peeters, Vredepeel; M. Rooackers, J. v. d. Leeuw, T. Emonts, J. Geurts, N. Peters en M. van Vegchel, Yssel- steyn; E. Cmaps, A. Nelissen, Oirlo; R. Cox, M. Cox, N. Duykers en A. Weys, Castenray; C. van Dijck en D. van Tilburg, Holthees; D. Janssen, Veulen. Voor de assistentenklassen slaag den: C. Beemer, A. v. d. Berg, T. Geurts, J. Jans-Beken, N. Janssen, B. van Lieshout, N. Schellen, R. Vranken, B. Aben, M. Beerkens, M. Claessens, H. van Cuyck, J. de Jong, J. Swag- hoven, P. Thoone, A. Branje, Y. Houba, A. Lit j ens, M. Loonen, Ven ray; T. Broreen, H. Coopmans, M. Wilms, N. van Enckevort, M. Hei dens, A. Rateland, A. v. d. Venne, H. Camps, T. Verstegen, Oostrum; T. Custers, A. Heidens, H. Smets, T. Thuyls, T. Hellegers, E. Kusters, T. Litjens, A. Ouwerkerk, Leunen; M. Engels, M. Janssen, N. Bistervelts, T. van Cuyck, M. Poels, L. Poels, Merselo; J. Hendrix, M. Hofmans, E. Raaymakers, Overloon; M. Peeters, Vredepeel; N. Simons, Well; G. Cox, M. Duykers, D. Heidens, P. Dinghs, T. Gooren, T Steeghs, A Vullings, Castenray; D Verstappen, L Achten, Oirlo; O Droesen, A Rongen, Heide; G. Janssen, Veulen. Vervolgens slaagden voor de op leiding kinderverzorgster: M. de Bruyn, H. Custers, M. Lingers, Venray; H. ten Brinke, G. Flueren, Maashees; N. Custers, B. v. Oijen, Oostrum; T. Holtackers, Leunen; J. Janssen, Veulen; A. Smits, Boxmeer; W. Wijnhoven, Rijckevoort; M. Bo- nants, Beugen. Vormingsklas: M. v. Berlo, E. Litjens, Leunen; G. Bongers, Maashees; A. Camps, H. Derickx, N. Litjens, R. Verheyen, A. Volleberg, M. Kessels, Oostrum; M. Camps, Venray; C. Creemers, Over loon; A. Kessels, Well; J. Kuypers, Blitterswijck; R. Nelissen, J. Nelis sen, Oirlo; M. Schiks, Veulen. Naaiopleiding: T. Bartels, S. Dircks, N. Direks, Oir lo; N. Ewals, M. Janssen, K. Lor- mans, A. Flinsenberg, A. Janssen, C. Schwachöfer, Venray; L. Hendrickse Wanssum; M. Litjens, M. Litjens, Leunen; M. Stiphout, Ysselsteyn. BERNADETTESCHOOL OVERLOON Voor de door de Stichting Ivio (Amsterdam) gehouden examens slaagden: Voor het Klimroosdiploma: Gerry Steeghs, Gonny Stappers, El- 1 envan Mil, Tineke Aerts, Hetty van Mill, Maria Delauw, Anny Hubers, uit Overloon; Corry v. d. Bekerom, Agnes Fleurkens en Maria Janssen uit Venray. Eenvoudig boekhouden: D. Delauw, A. Nabuurs, E. v. Mil, A. Jacobs, R. Hendrix, A. Henckens, G. Hendriks, M. Goemans, G. Steeghs uit Overloon; Chr. Arts uit Stevensbeek; H. v. d. Broek, C. Jans sen, H. Linders en R. Koch uit Ven ray. Modem Engels: T. Stappers, M. Goemans, A. v. d. Wijst uit Overloon; M. Voesten, T. Rongen uit Venray; T. Broeren, G. Janssen, T. Poels, uit Merselo. Modem Frans: J. Weide uit Overloon. Taalvaardigheid T. Poels, G. Janssen uit Merselo; T. Rongen, T. Flinsenberg, N. Swin- kels, T. Kunzler uit Venray; S. Bec kers, D. Delauw, T. Stappers, J. Vo- gelsangs, A. v. d. Wijst uit Overloon. Kennis eerste levensjaren: T. Poels, G. Janssen, T. Broeren uit Merselo; T. Kunzler, T. Flinsen berg, N. Swinkels, T .Rongen uit Venray; S. Beckers, D. Delauw, T. Cremers, W. Dijks, M. Goemans, J. Hermans, A. Nellissen, M. School, T. Stappers, J. Vogelsangs, A. v.d. Wijst uit Overloon. Algemene Vrouwelijke Vorming I: M. Goemans uit Overloon; Tr. Broeren uit Merselo. Ze ontvingen allen hun opleiding aan de Bemadetteschool te Over loon. PSYCHIATRISCH CENTRUM ST. SERVATIUS VENRAY Op 25 en 26 juni 1968 werden in het Psychiatrisch Centrum St. Ser- vatius te Venray de eindexamens ziekenverpleging B gehouden, waar bij als rijksgedelegeerden aanwezig waren: Dr. J. J. C. Marlet, Venray; Dr. G. J. Zwanikken, Vught; Dr. P. J van Staveren, Utrecht; Dr. J. Ris, Wolfheze. De volgende kandidaten behaal den het Staatsdiploma B ziekenver pleging: P. Aben, Echt; H. Arts, Venray; H. De zes mannen, die nu als ver dachten voor de politierechter ston den, waren „dik" geweest met de voornaamste getuige. Vrienden door dik en dun en door de jaren heen. Gezamenlijk waren ze alle kermis sen afgehold, hadden dezelfde meis jes gekust, hun brommers wijd open gezet en langzaam maar zeker uit gegroeid tot mensen, die de wilde haren zo zoetjes aan gingen verlie zen en op een gegeven moment te gen een lief meisje opliepen en die naar het altaar voerden. Dat was dan het einde van de wilde jaren en langzaam maar zeker werd het bra ve huisvaders, die het als een dood zonde beschouwden nog ooit een voet op een dansvloer te zetten en misprijzend keken naar de jongelin gen, die nu op hun beurt op veel zwaardere en glimmerder brommers door de straten scheuren. De getuige was de laatste der Mo hikanenDat hield in, zo bleek op deze zitting, dat hij prompt op ieder bruiloft van zijn „gesneuvel de" kameraden verschenen was en in ruil voor een mini-cadeau zich telkens te goed deed aan het goede der aarde dat bij bruiloften gewoon lijk in overvloed aanwezig is. Men had zijn verrichtingen op dit terrein, die helemaal niet mini waren, in de loop van de jaren met enige erger nis gadegeslagen, want hii had in het „versieren" van een bruiloft een ervaring bereikt die schrikwekkend aandeed. Men vroeg zich af of hij soms een veertigdaagse vasten voor zo'n festijn inlaste, want gezien de hoveelheden, die hij bij die gelegen heden „opvrat" moest de goeje man uitgehongerd zijn en totaal verdorst. Maar nu hij zelf dan als laatste de KNIPPERLICHT DEFECT Zondagmiddag geraakte het elec- trische knipperlicht aan de overweg op de Smakt onklaar en bleef op rood staan, terwijl de bellen bleven rinkelen. Dit had een grote file-vor ming tot resultaat, totdat de rijks politie het verkeer over de overweg liet gaan. AANRIJDING In de Pas. v. d. Gaetstraat botste de bromfietsberijder G. J. tegen de bestelauto bestuurd door M. H. De bromfietsberijder moest met een her senschudding naar het ziekenhuis worden overgebracht. Beide voer tuigen werden beschadigd. BALDADIGHEID De rijkspolitie onderzoekt momen teel een geval van baldadigheid aan het schuttershuis van schuttersgilde Het Zandakker aan de Vlakwater- weg. De rijkspolitie is al enkele na men bekend en deze zullen straks wel de rekening en proces-verbaal gepresenteerd krijgen. HET ZIEKENHUIS IS GEEN SPEELPLAATS Het in aanbouw zijnde nieuwe zie kenhuis wordt de laatste tijd mis bruikt door jeugdigen die zich daar ophouden tot schrik van de ver pleegsters. Dit terrein is verboden voor onbevoegden en de rijkspolitie zal verbaliserend gaan optreden. van den Bosch, Venray; I. Brons winkel te Aruba; J. Bijen, Venray; J. Denissen, Moergestel; W. Derickx, Oostrum; Fr. Dirkx, Maasbree; G. Drabbels, Overloon; J. Dumas, Box meer; G. Ermers, Holthees ^K. Fran sen, Overloon; H. Houben' Helden; H. Huibers, Venray; Th. v. d. Huls beek, Wanroy; J. Janssen, Venray; A. Niemer 's-Hertogenbosch; C. Fr. Nieraad, Venray; Th. Polman, Ven ray; G. Pijpers, Heerlen (cum lau- de); L. van der Rijt, Beek en Donk; H. Schmitz, Venlo; L. Smits, Ven ray; M. Steeghs. Horst; W. v. d. Ster ren, Venray; N. Vermeulen, Oos trum en O. Wetzel, Nijmegen. de bank roor iederéén huwelijksboot bestijgen zou, rukten de zes anderen broederlijk weer te- samen en besloten ook hem met zijn bruiloft terug te betalen met dezelf de muntZe gingen vasten en ze togen ter bruiloft Een bruiloft overigens, die kalm en rustig bedoeld was. Een receptie, een koffietafel voor de naatste fa milieleden en dan op huwelijksreis. Ook in deze dingen verandert de wereld nietwaarEn zo moesten de genoemde heren het dan hebben van die receptie, wat al niet precies in goede aarde viel. Maar men zou wel zienNa lang beraad ging men over tot dc aankoop van een kruidenrekje, waarin zes potjes zaten voor spece rijen. Niet duur, maar goed bedacht, want die zes potjes zouden immers de herinnering vasthouden aan de zes kameraden, die lief en leed ge deeld hadden in hun vlegeljaren. Zo toog men dan al vroeg goeds moeds naar de receptie, waar de ze nuwachtige bruidegom en zijn stille bruidje uitbundig gefeliciteerd wer den. En toen ging men er voor zitten om met het gebruikelijke drankje het bruidspaar een goede start toe te wensen in de ongetwijfeld roerige huwelijkszee, die voor hen lag. Men gaf de man, die voor de drankjes zorgde, eens een knipoogje en al gauw was het dat men op een been niet lopen kon en begon men onder elkaar rondjes weg te geven op kosten van de bruidegom. Deze knipoogde op zijn beurt weer naar de man, die bediende en dat beduid de dan: kalm aan, maar de zes he ren lieten zich niet kisten. Als de bediende niet vlot genoeg kwam, zouden ze zelf wel zorgen voor de spullen. Dat was een oud en koud kunstje en zo transformeerde een var. de mannen-broeders zich zelf tot kelner, die op gezette tijden zelf de keuken inschoot en later zelfs het bier en de snevel met de krat naar de tafel toebracht, die al langer hoe rumoeriger werd en van de kalme en gezapige receptie een wat wan ordelijke boel maakte. De bruidegom haalde dan ook verlicht adem toen opeens de heren verdwenen bleken, maar niet lang daarna drong tot hem door middels gezang dat de heren alleen maar hun plaats ver wisseld hadden. Ze waren maar in de keuken gaan ritten, dan hoefden ze niet zo met de drank te sleuren. De receptie werd nog gezapiger, want de man, die feitelijk moest be dienen moest komen melden dat er geen drank meer was, omdat de zes mannen-broeders die onder hun ta fel hadden staan. Een beetje driftig is toen de brui degom de keuken ingerend en heeft de mannen-broeders willen vragen om wat meer „fatsoen". Maar de mannen-broeders waren weg en met hen de drankMaar toen hij weer handjes stond te schudden maakte ondergronds gezang hem duidelijk dat de heren hun plaats weer ver wisseld hadden, nu van de keuken naar de kelderHet duurde even voordat hij de pastoor, die hem net kwam feliciteren kon afschudden en de kelder in vloog. En daar zaten de heren aan de voorgebakken haan tjes, de broodjes, de vleesschotels, de vla's. Het moet een Breugeliaans ta fereel zijn geweest, zoals de heren zaten te schrokken. De getergde bruidegom is aan het vloeken gesla gen. dat men hem boven horen kon en het stille bruidje in snikken uit brak, want dat haar man zo'n bruut zou zijn had ze nooit achter die lieve jongen gedacht. Maar die lieve jon gen deed ook iets anders dan vloe ken, hij schopte en sloeg en dat na men de mannen-broeders niet, die zich tekort gedaan voelden. Ze heb ben de bruidegom precies verteld wat ze van hem dachten en de brui loftsgasten, die zich intussen aan de keukendeur verzameld hadden kre gen een levensloop te horen, die er niet om loog. En er werd terugge slagen tussen een graai over een vleesschotel en een stuk vla door. En dat had tot gevolg dat toen de bruidegom uit de kelder kwam, ge volgd door zijn oude kameraden, dat er weinig fraais meer over was van des bruidegoms billentikker en dat zijn schone overhemd sporen van vla-spijs en andere lekkere ingre diënten vertoonde. Kortom uit het ambtelijk verslag dat via de politie nu voor de officier terecht gekomen was. bleek dat de zes mannen de bruiloft tot een farce gemaakt had den. Er was geen drank meer, geen eten, als wat overgebleven krentc- bollen, wat aangebeten resten haan en een halve vla. Daar kun Je geen bruiloft van vieren. De huwelijks reis is in duigen gevallen, want de bruidegom had een beroerte van gift en de bruid een shock over wat zij van haar lieve jongen te horen en te zien kreeg. Dat was de oorzaak dat nu het hemelse gerecht deze boosheid moest oordelen. De politie rechter wist door listige vraagjes de hele achtergrond van deze „roverij bedriegerij'' te achterhalen en had er kennelijk zelf plezier in, hoe hier een rekening van jaren gepresen teerd werd De officier was al bijzonder mild in zijn requisitoir en vroeg 25, per man. De rechter maakte er met een knipoogje een week voorwaar delijk van en toen trokken zeven mannen-broeders broederlijk naar buiten, ten teken dat alles lang ver geven en vergeten was. En mag men de geschiedenis gelo ven, dan hebben ze die dag de brui loft nog eens dunnetjes over gedaan. Enkele weeken geleden stond on der dit kopje een rechtbank-verslag, waai in o.m. geschreven werd over een twist tussen de BB commandant en andere vrijwilligers. Wij wijzen er op dat deze historie zich in Noord Limburg heeft afgespeeld.... KLEDINGMAGAZIJN I VENRAYI lGR0TEMVtfct8TEL0V80-2237l De Directeur van de Stichting tot Uitvoering van Landbouwmaatrege- len in de provincie Limburg maakt bekend, dat van 13 juli t.m. 3 aug. a.s. een volledgc telling zal worden gehouden van de in de open grond geteelde late groenten. De hiervoor in aanmerking ko mende telplichtigen zullen door de districtsbureauhouder een vragenlijst worden toegezonden. De hierop gevraagde gegevens die nen te worden ingevuld naar de toe stand op zaterdag 13 juli a.s. Aandacht wordt gevraagd voor de op de binnenzijde van de vragenlijst vermelde „Toelichting". De ingevulde, gedateerde en on- deitekende vragenlijst dient uiterlijk 5 dagen na ontvangst aan dc dis- rictsbureauhouder te worden gere tourneerd. Deze terugzending is portprij. De Directeur P. M. Naalden Is uw hulp niet gekomen Heeft moeder het druk of is ze ziek Schrikt u van hoge stroomrekeningen Hebt u moeite met het wasdrogen Is het thuis ongezellig vanwege de was? Geopend van 's morgens 7 uur ioi 's avonds 9 uur, op zaterdag geopend tot 5 uur n.m.

Peel en Maas | 1968 | | pagina 7