Sanering klein&edii$ Venrays Burgemeester WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN in stoel van Venrayse „Mies" BROEDERS V. LIEFDE in Veltum Verkeersregeling Leunse Voetbalclub Diploma-uitreiking doorstromings regeling drukwerk VRIJDAG 5 JULI 1968 No. 27 NEGEN EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOf N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 1050652 PRUS PER KWARTAAL (buiten Vnnroy 2.25] Kleine ondernemingen in de sector van het midden- en kleinbe- drijf hebben het in deze tyd niet gemakkeiyk. Sommige onderne mers zien geen kans meer om hun zaak nog tot verdere ontwik keling te brengen. In dat geval kunnen zü, op basis van vrijwil- ligheid, hun bedryf beëindigen en onder bepaalde voorwaarden in aanmerking komen voor bedryfsbeëindigingshulp, die voor on dernemers die vóór 1 jan. 1911 zyn geboren bestaat uit een waar devaste periodieke uitkering. Bü de stichting ontwikkeling en sa nering voor het midden- en kleinbedryf zyn de laatste anderhalf jaar vele honderden aanvragen voor deze hulp binnengekomen. Lang niet altyd konden deze verzoeken worden ingewilligd. Aan welke voorwaarden moet iemand voldoen om voor bedryfsbeëindi gingshulp in aanmerking te komen? Eu hoe hoog is de uitkering? LEEFTIJDSGRENS PERIODIEKE UITKERING IS 58 JAAR Om voor bedrijfsbeëindigingshulp in aanmerking te komen moet de aanvrage een natuurlijk persoon zijn. Hij moet vóór 1 januari 1958 en sedertdien onafgebrok enals onder nemer gevestigd zijn geweest in een bedrijf op het gebied van handel, nijverheid of dienstverlening. In de periode 1965-1967 mag zijn fiscaal inkomen uit de onderneming niet hoger zijn geweest dan 27.300, dat is gemiddeld 9100,per jaar. Van het totale fiscale inkomen in de genoemde periode moet hij meer dan 50 procent uit de te liquideren onderneming hebben verkregen. Naast deze zogenaamde objectieve normen gelden nog enkele subjec tieve voorwaarden. Het moet vast staan dat de beëindiging van het be drijf bijdraagt tot de structuurver betering van midden- en kleinbe drijf in het betrokken verzorgings gebied. Bovendien moet worden overwogen of het voorzieningsniveau van de consument in dat gebied niet door de beëindiging van het bedrijf wordt aangetast. Tenslotte is bepaald, dat in het bedrijfspand van de betrokken on derneming niet opnieuw een onder neming zal worden gevestigd die met het oog op de verbetering van de structuur van het midden- en kelinbedrijf als ongewenst moet worden beschouwd. NEVENINKOMSTEN Aanvragen voor bedrijfsbeëindi gingshulp moeten worden ingediend bij de stichting ontwikkeling en sa nering voor het midden- en klein bedrijf, dat in Amsterdam-Sloter- meer is gevestigd. De beslissing op de aanvragen worden ook door deze stichting aangenomen, echter niet voordat door een regionale commis sie advies is uitgebracht. Tegen de beslissing van de stichting kan de aanvrager hoger beroep aantekenen bij de minister van economische za ken. Dit binnen 30 dagen na de be slissing van de stichting. Bij beoordeling van een aanvra ge voor bedrijfsbeëindigingshulp zal niet alleen worden gelet op inkom sten, die de ondernemer in de pe riode 1965-1967 uit zijn bedrijf heeft gehaald. Ook neveninkomsten wor den uiteraard in aanmerking geno men. Gesteld dat een ondernemer in die bewuste drie jaren een Inkomen van niet meer dan 16.000 uit zijn bedrijf heeft gehaald, maar aan ne veninkomsten nog zo'n 10.000, heeft gebeurd, dan komt hij niet voor bedoelde hulp in aanmerking. Zijn inkomen was immers in totaal 28.000.terwijl de inkomensgrens welke als norm dient voor bedrijfs beëindigingshulp op 27.300,is gesteld. UITKERING Voor sommige ondernemers be staat de bedrijfsbeëindigingshulp uit een waardevaste periodieke uitke ring. Dat geldt voor degenen, die na 31 december 1967 een aanvraag in dienden, die geboren zijn vóór 1 ja nuari 1911 en minstens 58 jaar oud zijn. Hoe hoog is de uitkering thans? Op 59-jarige leeftijd ontvangt de on dernemer die zijn bedrijf beëindigde f 558 per maand, van 60 t.m. 64-ja- rige leeftijd 418 per maand. De ondernemers, die op het tijdstip van bedrijfsbeëindiging 65 jaar of ouder zijn, ontvangen 118 per maand. Ook de weduwe van de ondernemer, die voor zijn overlijden een perio dieke uitkering ontving, maakt aan spraak op 118 per maand. Onder- fa. MARTENS Voor allo reparaties Schoolstraat 30 Tel. 2389 nemers, die geboren zijn na 1 janua ri 1911, komen alleen in aanmerking voor een uitkering ineens ter groot te van 2000,In bijzondere in dividuele gevallen is een uitkering ineens van maximaal 5000— moge- lqk. JACHTHOORNKORPS ST. PETRUS-BANDEN Dat het aanzien van het korps zich in stijgende lün beweegt, is wel gebleken op de drukbezochte recep tie die gehouden werd naar aanlei ding van de behaalde resultaten te Liessel. Talrijke giften mocht het bestuur in ontvangst nemen, daar voor aan ieder onze welgemeende dank. Het jachthoornkorps heeft in tussen een uitnodiging ontvangen om a.s. zaterdag 6 juli in Someren op te treden en een show te verzor gen, als start voor de aldaar te hou den Kennedy-mars. De bus vertrekt om 19.30 uur vanaf de Wilhelmina- slraat. Van 13 20 juli is de band op kamp te Hasselt (België). Daags na de thuiskomst is het wederom aan treden, nl. 21 juli te Venlo om al daar de te houden Parade-feesten op te luisteren .Al met al een druk pro gramma, laat ieder zijn best doen en zorgen steeds tydig aanwezig te zijn, dan zal alles voorspoedig ver lopen. Tijdens de sluitingsavond van de Mater Amabilisschooi in het Cultu reel Centrum verzocht de Venrayse „Mies" burgemeester mr. Custers in de „bekende" stoel plaats te nemen voor de beantwoording van de „be kende" 10 vragen. Vraag 1: Wat is volgens U de gezel ligste stad en waarom? Antwoord: In Nederland Amster dam door zijn historie, sfeer en ontspanning, terwijl in Limburg Maastricht boven alles gaat. Vraag 2. Wat boeit U in de jeugd? Antwoord: De eerlijkheid, de spon taniteit en het idealisme. Vraag 3: Leest U graag en welke boeken? Antwoord: In mijn vak moet ik veel lezen, grote en dikke dossiers. Als ik even vrij ben lees ik graag wer ken over staatskunde en politieke geschiedenis. In mijn vakantie graag detectives. Vraag 4: Houdt U van muziek? En welke t.v. programma? Antwoord: Al bespeel ik zelf geen instrument, de klassieke heden daagse muziek kan mij bekoren. Van de t.v. programma's zie ik het liefste het nieuws en de aktuali- teitenprogramma's, maar sportver- slagen, een goede film en de maandelijkse uitzendingen van het Kunstmaandorkest zie ik graag. Vraag 4a: Welk beroep of funktie zou U gekozen hebben als U geen burgemeester was geworden? Antwoord: Rechterlijke macht of 'n sociale funktie in het jeugdwerk. Vraag 5: Is er een ander gezag dan 20 jaar geleden en waarom? Antwoord: Gezag heeft door de vele discussies aan betekenis ingeboet en men kan zeggen dat het nu iets anders is dan vroeger. Vroeger De Broeders van Liefde hebben in plan Veltum een dubbel huis ge kocht, waarin, na gereedkomen, een achttal broeders van Huize Serva- tius hun intrek zullen nemen. Hier mede wil men komen tot duidelijke scheiding van het werkmilieu en het leefmilieu van de in Servatius werk zame broeders. Hoewel men in november 1965 nog plannen had om bij Servatius zelf een nieuw klooster te bouwen, waar voor reeds een Rijksgoedkeuring is aangevraagd, blijkt de situatie intus sen dermate veranderd te zijn, lat de bouw van een dergelijk klooser thans achterwege blijft en men via enkele gewone woningen wil komen tot een soort „losmaking" van deze religieuze gemeenschap van het psy chiatrisch centrum. Er schijnen ook plannen te bestaan om enkele „leeg komende" dokterswoningen als zoda nig te gaan gebruiken, waarvan een voor de gepensioneerde broeders. In dit verband wijst het Servaas- nieuws, waaraan we een en ander ontlenen ook nog op de scheiding van de funktie Br. Overste-direk- teur, die het vorig jaar zijn beslag kreeg en op de overplaatsing van het noviciaat der Broeders van St. Paschalis in Oostrum naar Tilburg. Allemaal tekenen, dat het de Broe ders ernst met genoemde „losma king", die in de toekomst wellicht zelfs zo ver zou kunnen gaan, dat de broeders geen eigenaar meer zijn van het psychiatrisch centrum- was gezag heersen, in deze tijd is dat niet meer juist, het heeft op de eerste plaats een dienende be tekenis. Toch zal het het beslissen de woord moeten spreken en or denend op moeten treden. Vraag 6: Wat mist Venray volgens U? Antwoord: Een nieuw gebouw voor de Mater Amabilis nieuwe stijl, woningen met daarby een grotere keuzemogelijkheid tussen de ver schillende soorten en een sporthal. Vraag 7: Ander woord voor: Mariannhill verdwijnt Cultureel centrum Koningin Politiek moeilijk Frankrijk vakantie Gemeenteraad vergadering Vergadering teveel Politie onmisbaar Peelhazen carnaval Klankenlief zijn voor elkaar Minimode kort. Vraag 8: Voor wie hebt U enorm respect? Antwoord: Voor mijn Mater Amabi lis van de familie, maar dat be doelt U niet voor burgemeester Kolfschoten van Den Haag om zijn eerlijkheid. Vraag 9: Ziet U voor Noord-Lim burg nog perspectief voor de jon geren? Antwoord: Ja. Vraag 10: Welke betekenis hecht U aan het woord liefde? Antwoord: Dit woord is de kern van het hele leven, als er meer liefde was in deze wereld, dan was het leven zinvoller, ook in dat stukje aarde waarop wij leven. S R. 65 - VENRAY Vrijdag 5 juli, zaterdag 6 juli, zon dag 7 juli: soos voor boven 16 jaar. Dinsdag 9 juli: soos voor onder 16 jaar, jongens. Woensdag 10 juli: soos voor onder 16 jaar, gemengd; na 9 uur soos voor boven 16 jaar. Zondag 14 juli: San Damiano: Sad Souls, voor 1417 jaar. Zaterdag 20 juli: 20.30 voor boven 16 jaar: café-chantant door Hans Conen, bekend van Mikro Skoop en radio. Leden gratis entree! Zondag 18 augustus: KJM-sportdag in Baarlo. Opgave op bord. 23, 24 en 25 augustus Tuinfeest in de tuin van de Mater Amabilisschooi Maashese weg 10. In augustus uitgave soosblad. GESLAAGDE KOLLEKTE: HELPT UW ROODE KRUIS HELPEN De jaarlijkse kollekte voor het Ne derlandse Roode Kruis heeft tot dus verre opgebracht ruim 2500, Het bestuur van de afdeling Ven ray dankt ieder voor zijn bijdrage, groot of klein. Door de goede opbrengst zijn wy weer beter in staat onze taak te vervullen. Diegenen, die onze kollektanten niet thuis hebben getroffen, of wel licht vergeten, kunnen hun eventuele bydrage nog deponeren bij een van de navolgende adressen: B. Schim v. d. Loeff, voorzitter, Stationsweg 143; L. van Bolhuis, se- kretaris, Julianasingel 7a; M. Wee gels, penningmeester, Past. vd. Gaet- straat 49. Venray hielp ook dit jaar haar Roode Kruis helpen! BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis dat door hen is besloten: 1. door plaatsing van borden 51 van byiage II van het Reglement ver keersregels en verkeerstekens het stilstaan te verbieden voor: a. de zuidzyde van de Merselose- weg en wel voor het gedeelte lopende vanaf Merseloseweg 75 in oostelyke richting over een lengte van plm. 115 meter; b. beide zyden van de Merselo seweg en wel voor het gedeel te gelegen tussen Kruitweg en Henseniusplein; c. de noordzyde van de Hoender straat, gelegen tussen Eind- straat en Langeweg. 2. door plaatsing van borden 49 van byiage II van het Reglement ver keersregels en verkeerstekens het parkeren te verbieden voor alle dagen van de week tussen 18.00 en 0.2.00 uur voor: 1. de westzyde van de Mgr. No- lensstraat, gelegen tussen Sta tionsweg en Wilhelminastraat; 2. de oostzyde van de Pr. Hen drikstraat, tussen Wilhelmina straat en Pr. Bernhardstraat; 3. de westzyde van de Kolkweg tussen Wilhelminastraat en Pr. Bernhardstraat; 4. de Zuidzyde van de Stations weg, tussen Maasheseweg en Oostsingel. 3. te wyzigen het by besluit van 23 september 1963 vastgestelde wachtverbod (thans parkeerver bod) voor de noordzijde van de Wilhelminastraat tussen Juliana singel en Kolkweg, de zuidzyde van de Minister Ch. Ruysstraat tussen Oostsingel en Kolkweg en de oostzyde van de Oranjestraat tussen Pr. Bernhardstraat en Wil helminastraat in dier voege dat dit verbod geldt voor alle dagen van de week tussen 18.00 en 0.2.00 uur. De aandacht wordt erop gevestigd, dat van dit besluit voor ieder be langhebbende beroep open staat bin nen dertig dagen, nadat dit besluit ter openbare kennis is gebracht en dat hel adres van beroep aan H.M. de Koningin gericht, doch bij de Commissaris der Koningin in de provincie Limburg ingediend moet worden. Afschrift van dit besluit te zenden: 1. aan het College van Gedeputeer de Staten der provincie Limburg; 2. aan de Heer Hoofdingenieur-Di recteur van de Rijkswaterstaat in de Directie Limburg te Maas tricht; 3. aan de Koninklyke Nederland- sche Toeristenbond A.N.W.B., Wassenaarseweg 220 te 's Gra- venhage; 4. aan de Koninklyke Nederlandse Automobielclub, Sophialaan 4 te 's Gravenhage; 5. aan de Koninklyke Nederlandse Motorrijdersvereniging, Bezuiden- houtseweg 185 te 's Gravenhage. Venray, 26 juni 1968. Burgemeester en wethouders voor noemd, Mr. M. M. L. G. M. CUSTERS, burgemeester H. P. L. VORST, secretaris JAARVERGADERING Voor de jaarvergadering van de voetbalclub SV Leunen bestond goe de belangstelling. Voorzitter H. Bal- tussen memoreerde in zijn openings woord, dat de vereniging dit jaar zyn eerste lustrum viert. Hij vertel de van het ontstaan en de groei van de vereniging, die met 37 senioren en 35 junioren was gestart, maar in tussen is uitgegroeid tot een club met ongeveer 150 voetballers, ver deeld over elf elftallen. De voorzit ter dankte de leden voor de correcte wijze waarop zij hun vereniging naar buiten hebben uitgedragen en sprak de hoop uit dat zulks ook in de toe komst het geval zal zyn. Wel betoogde de voorzitter in zyn rede, dat de organisatie i.v.m. zijn grootte, straffer geleid diende te worden. Dit betrof hoofdzakelijk het betalen van kontributie en het af melden in de lagere elftallen. Ieder heeft zyn rechten, maar ook plich ten. Voorzitter Baltussen hoopte dan ook dat de leden dat zullen inzien, zodat het bestuur zich niet genood zaakt hoeft te zien minder prettige maaregelen te nemen. De kascommissie bestaande uit F. Manders en P. Bartels, toonde hun grote tevredenheid over de akkurate boekhouding van penningmeester Fr. Janssen. De penningmeester bracht een over- zichtelyk financieel verslag uit. Het batig saldo bleek weer behoorlyk toegenomen te zyn. By de bestuursverkiezing werd L. Janssen als secretaris en jeugdleider gehuldigd. Hy bekleedde deze funk tie vanaf de oprichting, maar legde het sekretariaat neer, om zich vol ledig aan het jeugdwerk te kunnen wyden. Uitvoerig ging de voorzitter in op het vele werk dat door de sekretaris verzet was. Onder het aanbieden van een cadeau, vergezeld door een ova tie van de vergadering werd van hem als sekretaris afscheid genomen. In zyn plaats werd gekozen als secretaris J. Martens, terwyl het be stuur nog verder uitgebreid werd met L. Cox uit Veulen. In de elftalcommissie werd geko zen L. Swinkels i.p.v. Hub. Gom- mans, die zich niet meer herkiesbaar stelde. In de mededelingen vertelde de voorzitter nog het een en ander over de aanleg van het nieuwe sportpark. De werkzaamheden hebben een gun stig verloop gehad en de inzaai van de grasmat is goed geslaagd. De voorzitter dankte iedereen, ook van andere verenigingen, die door zelfwerkzaamheden hun steentje by- droegen. Speciaal dankte hij Joh. Loonen uit Heide ,die als vice-voor- zitter van de sportstichting door zijn persoonlijke grote diensten aan SV Leunen heeft bewezen. Tot slot dankte voorzitter Baltus sen de leden voor de trouwe op komst. MATER AMABILISSCHOOL Op styivolle wyze werden in het Cultureel Centrum te Venray door aalmoezenier H. Dings de diploma's uitgereikt aan 112 leerlingen van de streek Mater Amabilisschooi Venray. De leidster mej. Verberkt kon in haar begroetingswoord vele persoon lijkheden uit het openbare, maat- schappelyke culturele leven van de streek rond Venray verwelkomen, waaronder burgemeester mr. Cus ters, de H.E.H. Deken Loonen, gees- telykheid uit het gehele dekenaat en daarbuiten, vertegenwoordigingen van het onderwys en van de indus trie. Zy vertelde dat dit voor de laatste maal in 12 jaar is, dat diploma's worden uitgereikt van de M.A. Dit instituut gaat veranderen, maar toch was zy biy dat by na 1000 geslaag den in die voorbije jaren het diplo ma hadden gehaald. Dank bracht zij aan allen die 12 jaar lang hun beste krachten had den gegeven, zoals het docenten korps, bestuurderen, aan de werk gevers en overheid voor de finan ciële steun en aan ouders die hun kinderen aan de M.A. hadden toever trouwd. Voordat aalmoezenier Dings over ging tot de uitreiking van de diplo ma's bracht hy op zijn beurt dank aan de leidster en haar assistente mej. Kessels voor het vele werk door beiden verricht. Ten aanzien van het vormings^ werk stelde de aalmoezenier dat er altyd twee partijen zullen biyven. De ene partij vindt vormingswerk overbodig, de andere noodzakelijk. Doch de nieuwe tyd zal leren dat persoonlijkheidsvorming dringende noodzaak is en dat de aanpassing van dit onderwys alleen er op ge richt is die vorming nog beter te maken. Na het ernstige gedeelte was dan het woord aan de tonelisten, welke onder leiding van René Eijssen, mej. Kessels en vele anderen met muziek van mevr. Ummenthum een werve lende sprookjeswind door het Cul tureel Centrum lieten dwarrelen, op tekst door de meisjes zelf gemaakt. Prachtige kostuums en goede belich ting. Vooral viel ons de goede toneel kwaliteiten op van mej. Verberkt in haar rol als Moeder Overste in het konvent, welke aan de nieuwe kle- dingmode mee ging doen. Het geehel was vlot en goed en de kleine schoonheidsfouten namen de leerlingen, ouders en genodigden gaarne voor lief. Daarna kon onder muziek van het orkest The New Four gedanst wor den en dat deden ze in volle teugen. Mej. van Hout was daar de repre sentative. NIEUW VORMINGSCENTRUM Op deze by eenkomst bleek dat het Mater Amabiliswerk, zoals dat tot heden gedaan werd, aangepast zal worden aan de nieuwe eisen, die dc tegenwoordige tyd stelt In samen werking met de besturen van de Mater Amabilisscholen in Gennep en Bergen is men tot een soort aan passing gekomen, die er mede oor zaak van is dat dc 2- en 3-jarige cursussen zullen gaan verdwynon om plaats te maken voor een jarige cursus, waarby de cursisten in spraak hebben over de te doceren stof en ook jongelui van 17 tot 21 jaren welkom zijn. In september a.s. zal gestart wor den met het vormingscentrum voor jonge volwassenen in Venray. GEMEENTELIJKE Onlangs hebben Ged. Staten de Doorstromingsregeling Venray 1968 goedgekeurd, wat zeggen wil dat de ze dus in werking is getreden. Deze regeling wil middels bijdragen uit het gemeentelyke doorstromings fonds eventuele verhuiskosten onder bepaalde voorwaarden gaan vergoe den. Degene, die binnen de gemeente verhuist naar een woning buiten de woningwetsector, kan op deze rege ling een beroep doen, mits: a. de woning, welke wordt verlaten, voor toewijzing door burgemees ter en wethouders aan een nieu we bewoner ter beschikking blyft, respectievelyk komt; b. de woning, welke wordt verlaten, gedurende tenminste twee jaren, onmiddellyk voorafgaande aan de datum van ontruiming, door de aanvrager bewoond is geweest; c. de huur van de woning, welke wordt verlaten, ten hoogste 100 bedraagt; d. de huur van de woning, welke wordt betrokken, tenminste 100 bedraagt; e. de woning, welke wordt betrok ken, een woning betreft met een minstens 25 procent hogere huur dan de woning, welke wordt ver laten. Onder huur wordt hier verstaan de netto huurprijs, dus zonder toe slagen voor water, verwarming, ver lichting, televisieantcntne e.d. VERGOEDING De vergoeding, die men kan krij gen kan bestaan uit a. een eenmalig bedrag van f 600,als bydrage in de verhuis- en inrichtingskosten en b. een eenmalige vergoeding tot een maximum van 600,— van 12 x het verschil in huur per maand tussen de woning, die wordt verlaten en die welke wordt betrokken. Verhuist men naar een eigen woning, dan wordt als huurprijs aangenomen, die de Inkomstenbelasting berekent. Men moet de vergoeding aanvragen voor dat men gaat verhuizen. BEJAARDEN Voor bejaarde mensen bestaat dc mogelykheid om ook een beroep te doen op deze doorstromingsregeling, zelfs als ze verhuizen binnen de wo ningwetsector. Ze moeten dan ver huizen naar het bejaardencentrum of naar een woning van een gezin of alleen staand persoon, of naar een bejaarden woning en door die verhuizing meewerken dat meer woongelegenheid vrijkomt voor al uw van dan nunckhoi nv

Peel en Maas | 1968 | | pagina 11