Aardgas Diploma-uitreiking lagere Technische School Buitenlands bezoek kindsheidsoptochl VERLOVINGS RINGEN Naar Bad Grand JONGEREN-CURSUS M.A.C. R00Y Eindelijk heeft dan het aardgas z(jn in trede gedaan in Venray. De eerste om schakelingen hebben inmiddels plaats ge had, met alle daaraan verbonden ombouw en vernieuwingen. Op vr(j korte termijn zal het gehele Venrayse net van de Lima- gas nu op aardgas aangesloten worden. Maar niet iedereen is het gas trouw geble ven. Verschillende verbruikers hebben de gelegenheid waargenomen om de oude ver trouwde gasvlam te ruilen -met de elek trisch verwarmde kookplaat. In Leunen kent men nog de jaarlijkse Kindsheidsop tocht waarin de jeugd uitbeelding geeft aan vroeg christelijke- of bijbelse gebeurtenissen. Dit groepje kinderen geeft gestalte aan de herders van Betlehem. Waar is de tijd gebleven dat ook Venray-kom jaarlijks dit evenement ten bate van de Missies uitvoerde Zoals wij reeds el ders in dit blad ver melden, brak er zondagmiddag brand uit in een der schu ren van huize Ser- vatius. De schade be draagt enkele tien duizenden guldens. De brandweer kon uitbreiding voorko men, doch de be treffende schuur brandde geheel uit. In een keurige zitting in de schouwburg leverde Venrays LTS liefst 98 geslaagden af in de ver schillende afdelingen die deze school kent. De heer Nelisen, voorzitter van het schoolbestuur kon behalve leraren en leerlingen op deze bijeen komst ook verschillende consulen ten begroeten van bedrijfsopleidin gen, een delegatie van het ouder comité en vele ouders, die dit ge wichtige ogenblik voor hun jongen wilden meemaken. De heer Hijl, directeur van deze school wees in een inleidend woord op de betekenis van het afgelegde examen en van het diploma en drong aan op verdere studie van de vakbekwaamheid, die ook in de toe komst gevraagd zal blijven worden. Hij toonde zich tevreden over de resultaten. Van de 125 jongelui, die aan de examens voor de dagschool deelgenomen hebben zijn er 98 ge slaagd en 3 zullen nog herexamens krijgen (de cijfers over 1967 waren resp. 109, 83 en 2). Van de geslaag den gaan er 50 het bedrijfsleven in, terwijl de rest doorstudeert. De geslaagden ontvingen uit han den van de heer L. Nelisen hun di ploma. Hun namen zijn: Stijlvol klassiek of fonkelend van enthousiasme. Grote keu ze en gezellig kiezen. Fraaie gravering is bij do kosten In begrepen. Prijzen vanaf f 120.- p.p. GROTESTRAAT 16 - VENRAY TELEFOON 04780 -1261 Algemene metaalbewerking: A. Rcodbeen, J. Bongaerts, Th. Verhalle, J. Robben, H. Koenen, M. Bertrams, A. Truyen, E. Hendriks, P. Wijnands, H. Schrooten, Th. Jeu ken, H. van Daal, W. Swaghoven, M. Thoone, A. Peeters, M. van Deur- sen, G. Wagemans, H. Sterrenburg, H. Scholtz en A. Hoofs uit Venray; J. Jacobs, H. Engels, P. Bistervels en P. Janssen uit Merselo; J. Jennis- kens, P. Smets, J. van Dommelen, A. Jenniskens en J. van Meijel uit Leu nen; J. van Vegchel ,J. van Ass en M. Spreeuwenberg uit Yselsteyn; M. Marcellis uit de Vredepeel; N. van Tilburg uit Holthees, J. Katelaan uit Blitterswijck; Th. Vennekens uit Geysteren; J. v. d. Bekerom 'uit Horst; J. Gooren en J. v. d. Water uit Mcerlo en A. Volleberg uit Wans- sum. Algemene Houtbewerking: G. Goumans, M. v. d. Wijngaard, W. Swaghoven, H. Philipsen, J. Bon ten, L. Troisfontaine en P. Bloom uit Venray; L. Swinkels en J. Voer- mans, Leunen; A. Jansen, Merselo; M. Fleuren, Heide; M. Bonants, Smakt J. Emonts, Castenray; Chr. Thijsens, Swolgen; P. Verstegen en B. Alhers, Maashees; Th. van Kes- sel en J. Beterams, Wanssum. Schilders: J. Weys, H. Coppus, M. van Gooi, G. Eibers, J. Swaghoven, J. van Ger- ven, S. v Meygaarden, A. Jeuken en M. Lenssen uit Venray; A. Cremers, P. van Dijck, Leunen; A. Kuunders en J. Custers, Yselsteyn; G. Nelissen Oirlo; L. Fleurkens, Horst; H. Lin- ders, Geysteren; W. Albers, Maas hees en J. Gerrits, Oploo. Metselen: H. Vermeulen, M. Thuyls, J. Ba rents, P. v. Vesem, W. Spee en H. Gooren, Venray; J. Bonants, Smakt; P. Cornelissen, Oostrum; A. Derikx, A. Achten, Heide; M. Ouwerkerk, Leunen, W. Kivits, Deurne; J. Ver vuurt, Horst; M. Reintjes en M. Ja cobs, Meerlo; M. v. d. Meulen, Wes terbeek; G. Willems, Vierlingsbeek; P. Vloet, Stevensbeek en A. van Beek, Rips. PART-TIME Van de parti-timecursus waren 15 van de 20 kandidaten geslaagd (vo rig jaar 34 van de 40). Hun namen zijn: Metaalbewerken: V. Alkim en K. van Staren, Ven ray; W. Claesens, Ysselsteyn; W. Cornelisen, Leunen; J. Eibers, Over- loon en G. Logtens uit Holthees. Houtbewerken: M. Arts, H. Noyen, W. v. d. Voorn uit Venray; H. Jacobs, Castenray; J. v. d. Cruysen, Oploo en G. Janssen, Holthees. Schilderen: M. Stevens, Venray; W. Jeucken, Oostrum en L. Verhaegh, Horst. Een aantal extra prijzen waren door de Venrayse industrieën be schikbaar gesteld voor die jongelui die qua prestatie, maar vooral ook qua stuide-ijver en omgang een ex tra pluim hadden verdiend. Boven-' dien had het oudercomité een extra prijs beschikbaar gesteld voor die jongeman, die onder de moeilijkste omstandigheden toch goede resulta ten had weten te boeken. Deze laat ste was J. v. d. Bekerom uit Horst, die onder handgeklap van de aan wezigen deze extra prijs in ont vangst mocht nemen. Voor de metaalbewerkers hadden de prijs verworven J. van Meyel uit Leunen en M. Spreeuwenberg uit Yselsteyn en bij de schilders M. van Gooi en J. Swaghoven uit Venray.. Bij de metselaars sleapte H. Ver meulen de prijs in de wacht AANDEEL In een ernstig woord wees de heer L. Nelissen de geslaagden er op dat zij thans een diploma gekregen heb ben, dat hetzelfde is als een aandeel. Men bepaalt zelf de koers hiervan en men bepaalt zelf of het veel of weinig rendement zal opleveren. Hij hoopte dat dit „aandeel" voor velen rijke vruchten zal mogen dragen. Gelukwensen tot de jongelui en dankwoorden tot de leraren werden verder uilgesproken door de heer Deken, wethouder Schols, de voor zitter van het oudercomité de heer G. Hovens, terwijl een van de jon gelui een min of meer geslaagde po ging deed om ook de dank van de geslaagden over te brengen. De zitting begon met een kopje koffie voor alle aanwezigen en ein digde er mee, waarbij schoolbestuur en directie de hoop uitspraken dat in de toekomst deze zitting in een uitgebreide en vergrote LTS zou kunnen plaatsvinden. PARA LOS ESPAfiOLES Y PORTUGUESES DE VENRAY Y ALREDEDORES El miércoles de esta semana es la ultima reunión en que se explica de la parte de San Eloy el contracto collectivo laboral en la sala Kemps en Plaza Hensenius. El domingo próximo es la fiesta de San Pedro y Pablo. Felicidades para todos que celebran su santo! A las diez y me dia Misa cantada con plètica en Cas- tellano en la Ermita de San José en Smakt. Porque muchos de nuestro grupo irén en vacaciones en su pa- tria y porque el Padre Juan debe asistir en la asamblea de las Iglesia Christianas en Uppsala (Suecia), es ta Misa del dómingo proximo sera la ultima (provisionalmente, claro!); en el mes de julio no habrè Misa especial para Vds. en Smakt. Este servicio reempezarè el dia 4. de agosto que es el primer domingo de agosto. Por eso espero poder saludar a todos los Espanoles y Portugueses el domingo próximo en la Ermita de San José en Smakt. Op vrijdag j.l. heeft de gemeente raad, vergezeld van enige ambtelijke medewerkers, (maar zonder pers) een bezoek gebracht aan de Duitse gemeente Meinerzhagen (plm. 13.000 inwoners, gelegen in het land Rhein- land-Westfalen, ca. 180 km. van Venray). Het bezoek vond plaats op uitno diging van het stadsbestuur van Meinerzhagen en was een tegenbe zoek voor het op 14 april 1967 door het stadsbestuur van Meinerzhagen aan Venray gebracht bezoek. Bij de ontvangst in Meinerzhagen waren tevens aanwezig enige direc tieleden van Blitta Aluminium- bouw N.V. te Venray, welk bedrijf zakelijke relaties onderhoudt met de Firma Otto Fuchs Metallwerke al daar, producente van o.m. onderde len ten behoeve van auto-, vlieg tuig- en scheepsbouwindustrie. Aansluitend aan een ontvangst door de directie van de Firma Fuchs en de bezichtiging van het 2300 werknemers tellende bedrijf volgde een officiële ontvangst door het stadsbestuur van Meinerzhagen. In de namiddag werden in een ex cursie enkele interessante objecten in de gemeente Meinerzhagen be zocht, zoals een sporthal, het over dekte zowel als het openlucht bad, het bejaardentehuis, nieuw aange legde woonwijken, het Fürwigge- stuwmeer, dat voorziet in de drink waterbehoeften van de stad Mei nerzhagen en de grootste „zomerski- springschans" van West-Duitsland. Aan de gezamenlijke maaltijd werd van Duitse zijde o.m. deelge nomen door Stadtbürgemeister Roe- venstrunk, Ambtsbürgermeister Sey- da, Stadt- en Ambtsdirektor Stor- beck, de heer Fuchs, directeur van het gelijknamige bedrijf en erebur ger van de stad Meinerzhagen en de gemeenteraadsleden van deze stad. Van Venrayse zijde werden als herinnering enkele boekwerken over Limburg aangeboden. In de tijdens het bezoek gehouden toespraken werd zowel door de bur- meester van Meinerzhagen als die van Venray de hoop uitgesproken, dat dit internationale kontakt goede vruchten zal afwerpen voor de be trokken gemeenten en tevens een bijdiage zal vormen tot meer begrip en eensgezindheid tussen twee buur landen. Wederzijds werd het voornemen uitting gebracht het bestaande kon- takt verder te verstevigen en uit te breiden. Morgen zaterdag vertrekken de Zan gertjes van St. Frans voor een tien daags toernee annex vakantie naar Bad Gruna Did., waar ze ook en kele jaren geleden te gast waren. De reis gaat per bus, welke 's mor gens om 7 uur vertrekt en de aan komst wordt gepland 's middags om 3 uur. De zangertjes worden gehuis vest in het Jugendhaus van Bad Grund, onder de kerk. In verband met het feest van St. Petrus en Paulus verzorgen ze reeds 's avonds de muzikale omlijsting van een plechtige H. Mis. Drie concerten staan op het pro gramma in de Kuhrsaal van Baden- hausen, terwijl ze ook gastkoor zijn bij de feestelijkheden ter gelegenheid van het 1000 jaar bestaan van de stad Claustanl-Zellerfeld. De Zangertjes worden in Venray terug verwacht op maandag 8 juli a.s. omstreeks 7.30 uur n.m. VENRAY Op 24 juni j.l. werd in de foyer van de schouwburg te Venray de door ouders, werkgevers en verdere genodigden druk bezochte sluitings avond gehouden van de Jongeren cursus Venray. Het programma, dat werd afge werkt, werd geheel geleid en ver zorgd door de cursisten. Aalmoezenier Dings benadrukte in een slotwoord nogmaals het grote nut van het vormingswerk, waaraan in onze vermaterialiserende maat schappij steeds grotere behoefte zal ontstaan. Hij feliciteerde de ouders, die hun dochters stuurden en de meisjes, die deze pracht kans aan vorming hadden benut. Een woord van dank aan de werkgevers, die ook dit jaar weer hun medewerking hebben willen verlenen. Tot slot van de avond reikte mevr. Pijls-Drenth de getuigschriften uit aan de volgende kursisten: 2e jaars: Dieny Franssen, Fien Fransen, Ineke van Hilten, Oda Hul- leman, Maria van de Kerkhof, An- nemie en Wilhelmien van Rijt, Ellie Rommen, Marian Rooyackers, Ger- die Stevens, Lieneke Verstappen en Corry Vermeulen, allen uit Venray; Wilmie Janssen en Nellie Poels uit Wanssum en Truus van Well Merse lo. Ie jaars: Anine Franssen, Nellie v. d. Kerkhof, Jeanne de Römph, Nclly Voesten, Annemiek Janssen, Rieky Maassen, Loes Ponjee, Truus Stiphout, Nelly v. d. Voorn, Rita van Pelden, Ria Jacobs, Annie Rongen, Christel Bender, Wilma van de Broek, Truus Rongen, Hannie van Schaayck, José xan Lierop, Joke van de Broek, Venray; Maria Langen- kamp, Blitterswijck; Hennie Schut te, Jo en Truus Sijbers, Hegelsom; Tonnie Weymans en Miep Gerrits, Overloon; Lenie van Asten, Truus Geurts, Nellie en Toos Custers en Martha Stiphout, Ysselsteyn; Annie Custers, Leunen; Nellie Rutten, Smakt, Ank Boom en Miek Lenssen, Maashees; José Vervuurt, Sevenum; Berty Alaards, Horst. GESLAAGD Te Nijmegen slaagde aan de Dr. Poelsschool voor het diploma Tekenaar-Constructeur de heer P. Ariaens te Venray. Te Eindhoven slaagde voor apo thekers-assistente mej. Riet Dries- sen. Aan de Technische Hogeschool te Eindhoven slaagde de heer C. H. W. Swüste voor ingenieur afd. Na tuurkunde. WINDHOOS Dinsdagmiddag j.l. kreeg Oostrum bezoek van een windhoos. Een flink aantal gebroken pannen, enkele om gewaaide fruitbomen en televisie- masten was het resultaat. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 4e zondag na Pinksteren. 7.00 leesmis; 8.30 Martin Classens. In deze Mis doen de kinderen hun PI. Communie. De eerste banken in het middenschip zijn gereserveerd. 10 u. hoogmis voor de parochie. Maandag: 7.30 maanddienst Hen- dricus Heidens. Dinsdag: 7.30 maandd. Henricus Baten. Woensdag: 7.30 t.e.v. St. Machulus (v. R.). Donderdag: 7.30 hoogmis ter ere van het H. Hart. Vrijdag: eerste vrijdag. 7.30 stich ting Baeten-Jeurissen; 19.30 avond mis maandd. Gerardus Wismans. Zaterdag: 7.30 leesmis; 19.00 avond mis Maria El. Peeters-Hermans. Zondag a.s. wordt weer de jaar lijkse oriëntatierit, de zgn. vakantie- rit in Overloon georganiseerd. De heren L. Welbers en P. Stap pers hebben weer voor een mooie rit gezorgd, welke door iedere deel nemer tot een goed einde gebracht kan worden. De rit is nog gecontroleerd door Th. Cremers, Fr. Janssen en P. v. d. Sterren. De eerste deelnemer start om 2 u. Inschrijving in café School vanaf 1.30 uur. Er zijn vele prachtige prij zen te winnen. Vrijdag 28 juni: soos voor boven 16 jaar. Zaterdag 29 juni: soos voor boven 16 jaar. Zondag 30 juni: soos voor boven 17 jaar. San Damiano: 16.00 uur Toneel door toneelgroep van de soos. Gia- tis entree. San Damiano: 18 00 uur DANSEN voor leden en introducé's van 1417 jaar. Orkest: Sumt, van 18.002200 uur. Entree 1.25. Dinsdag 2 juli: soos voor jongens. Woensdag 3 juli: soos voor meis jes. Na 21.00 uur soos voor boven 16 jaar i.v.m. vakantie. Zondag 18 augustus K.J.M.-sport- dag in Baarlo. Opgave op mededelin genbord, o.a. voetballen, volley, at letiek. 23, 24 en 25 augustus: Tuinfeest. Denk steeds aan de kaart! ZEKERHEID VEILIG ELEKTRISCH COMFORT SCHOOLSTRAAT 30 VENRAY TELEFOON 2389

Peel en Maas | 1968 | | pagina 10