Kerkelijke Diensten 'miayi mn Atetl BILJARTEN juni volgende week zaterdag 15 juni sluitingsdatum voor uw inschrijving in de nieuwe uitgave venray van a tot z wacht niet langer doe het nu stuur uw opgaven vandaag nog aan het bureau van dit blad van 9 tot en met 15 juni Vredeskerk Venray INGEZONDEN Priester van de week: Kap. J. Verdonschot Grote Markt 5 Tel. 1882 Zondag: 8 uur Jacob Verhallen en overl. fam.; 9.30 hoogmis voor de parochie; 11 uur Harry Schrooten vwg. de buurt; 18 uur Wilhelmina Kongen-van Kessel en overl. doch ter. Maandag: 7.30 fam. Thomassen- Creemers; 8.15 Christina Graat en ouders; 9 uur Maria Minten-Delauw 19 uur mevr. Poels-Schot. Dinsdag: 7.30 fam. Thomassen- Creemers; 8.15 gest. Jgt. Antoon Janssen en echtgenote; 9 uur Gertr. Odenhoven-Swinkels; 19 uur mevr. Franssen-Rutten. Woensdag: 7.30 Theodorus Arts; 8.15 H. Messemaeckers; 9 uur O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand; 19 uur Herman Coopmans. Donderdag: Sacramentsdag. 7.30 uit dankbaarheid; 8.15 gest. jgt. Go- defrida van Tilburg en Gerarda van Mill en Jan Oudenhoven; 9 uur ouders Coenen-Houtackers. Vrijdag: 7.30 Carolina Flinsenberg v. d. Mortel en dochter Anny; 8.15 Antoon van Osch; 9 uur Jan Voes- ten vwg. bejaardenver.; 19 uur Paul Burgman (M.). Zaterdag: 7.30 Wed. Verriet-Beyer; 8.15 ouders Hendriks-Janssen; 9 uur overl. fam. Pelzer en fam. Gooren; 19 uur Martin Litjens vwg. buurt- ver. St. Jozef. Mededeling: De plechtige hernieuwing van de doopbeloften zal dit Jaar plaats heb ben op zaterdag 22 juni 's avonds onder de eucharistieviering om 19.45 uur. Kinderuitsending Zij die een vakantiekind willen hebben uit het Sterrenhuis te Heer len kunnen zich in verbinding stel len met aalmoezenier H. Dings, Merseloseweg 49b, tel. 2179. AkolietenRJst Zondag 9 juni: 8 uur W. Janssen, J. Bexkens; 9.30 H. Ebberink, L. Manders, M. Janssen; 11 uur A. Broers, A. Stevens; 18 uur P. Hans- sen, P. v. d. Heuvel. Zaterdag: 19 uur G. Terwijn en H. v. d. Bekerom. Misdienaarslijsfc Maandag en dinsdag: 7.30 Pieter Janssen en Lambert Janssen; 8.15 Jan Ruyten en Wim Kremer; 19 u. Adje Verbeek en Paul Zwitserlood. Woensdag en donderdag: 7.30 Jos Laurensse en Bart van Bolhuis; 8.15 Martin Spee en Caspar Michels; 19 uur Huub Janssen en Jos Swag- hoven (behalve donderdag). Vrijdag en zaterdag: 7.30 Tonnie Janssen en Boudewijn van Grins- ven; 8.15 Hub Gooren en Leon Oudenhoven; 19 uur Peter Gerrats en André Gooren (behalve zaterdag). Priester v.d. week: P. Felix Zondag: le zondag na Pinksteren. Drievuldigheidszondag. H. Missen: 7.30, 9.00, 11.45; 10.15 hoogmis; 18.00 avondmis. Dinsdag: 9e en laatste zondag van de St. Antoniusnoveen. Om 19.00 H. Mis met liederen en voorbeden voor de aanbevolen intenties. Donderdag: Sacramentsdag èn feest van St. Antonius. Vrijdag: om 19.00 avondmis voor onze gezinnen. Zaterdag: om 11 uur pl. H. Mis, waaronder huwelijkssluiting voor 't bruidspaar Swaghoven-Claessens; om 13.00 pl. H. Mis waaronder hu welijkssluiting van het bruidspaar Swinkels-Birsakom 5 uur en 6 urn en na de avondmis tot 8 u. gelegen heid om het sacrament der biecht te ontvangen; om 18.30 avondmis als zondagsviering. Mededeling Donderdag 13 juni SACRAMENTS DAG. Houden we deze dag in ere. Blijven we God daarvoor dankbaar en tonen we dat, door op die dag deel te nemen aan een H. Mis. Mis intenties Zaterdag: 18.30 Jan de Jong (v.w. de buren). Zondag: 7.30 Harry Lenssen; 9 uur Jac. Hub. Thomassen en Gertruda Custers; 10.15 parochie; 11.45 voor overl. broer; 18 uur voor bijz. inten tie. Maandag: 7.45 Zr. M. Ernestine; 8.30 t.e.v. St. Gerardus t.z.i.; 1900 Francina Clephas-Spreeuwenberg (vw. de buren). Dinsdag: 7.45 t.z.i.; 8.30 Victor Fonck (D.O.); 19.00 Leonardus Lu- cassen en zoon P. Florentius Lucas- sen. Woensdag: 7.45 Hermanus Hub. Janssen; 8.30 voor man en kinderen, waarvan de moeder is overleden; 19.00 Ant. Wel ten en echtgenote. Donderdag: 7.43 P. Casimirus en ouders; 8.30 voor man en kinderen, waarvan de moeder is overleden; 19.00 Gerrit Koppes. Vrijdag: 7.45 Zr. M. Ernestine; 8.30 yoor bijz. intentie; 19.00 Gezins mis uit dankbaarheid. Zaterdag! 7.45 overl, fam. Ambro- sius; 8.30 voor een jarige moeder; 11 uur voor het bruidspaar Swag hoven-Claessens; 15 uur voor het bruidspaar Swinkels-Birsak; 18.30 Jac. Dinjens. Dienbeurten Akolieten Zaterdag: 18.30 Ant. Claessens en P. Philipsen. Zondag: 7.30 Lex Faesen en Victor Pop; 9 uur Hans Arts en Henk Evers; 10.15 Jan Evers en Paul Pop; 11.45 Eric Vastert en Jan Schelle- kens. Vrij: Jan Meesters en Henk Arts. Drievuldigheidszondag. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Leonardus Willems, Johanna Janssen en Martinus Voesten. Zondag: 7.30 leesmis voor overl. Willem Pirlo; 9.00 leesmis voor overl. Albert Stevens; 10 uur hoog mis voor alle parochianen; 11.30 leesmis voor overl. Gertruda van Hoof-Hoex; 18.30 avondmis voor overl. Jan Voesten. Maandag: 8.00 leesmis voor de ge lovige zielen; 10 uur plechtige eu charistieviering bij gelegenheid van 25-jarig huwelijksfeest fam. Kop- pers-Pessers; 19.00 avondmis voor overl. Johan Jansen. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. ouders en kinderen van de fam. Arts-Stevens; 19.00 avondmis voor overl. Lambertus Weerts. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. Antoon Derksen; 19.00 avondmis voor zegen in gezin. Donderdag: Feest van het H. Sa crament. 8.00 leesmis voor de fam. Janssen-Manders en overledenen v. d. fam.; 19.00 avondmis voor overl. Maria Hoedemaekers-Verstegen. Vrijdag: 8.00 leesmis voor overl. Jos van Lierop; 19.00 avondmis voor overl. Jacob Oudenhoven-van Osch en overl. fam. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. fam. Pas-Manders; 19.00 avondmis voor overl. Noud van Lin en Mar- tien Janssen; biechtgelegenheid van 5 tot 7 uur. M isdie naar sly st 815 juni Zaterdag: 10.30 boekjes: B. Arts, M. v. d. Bekerom, M. Dicker, H. Janssen, J. Janssen, H. Kusters. Zondag: 7.30 B. Arts, W. Franssen; 9.00 P. Peeters, L. Simons; 10.00 R. Jans, M. Eibers, T. van Toor; 11.30 H. Janssen, J. Janssen; 18.30 B. Phi lipsen, N. Philipsen; 19.05 boekjes: dezelfden als zaterdag. Week: 8.00 H. Linders, H. Kusters; 19.00 M. v. d. Bekerom, P. Peeters. Maandag: 10.00 B. Arts, P. Peeters W. Franssen. hervormde gemeente Zondag begint de dienst in de ka pel van Mariannhill, Westsingel 1, om half tien. Predikant is de Weleerw. Heer van der Heyden uit Nijmegen. In de Hervormde Kerk te Blit- terswijck geen dienst. parochiekerk oostrum Zondag: Feest van de Allerheilig ste Drievuldigheid. 8.30 Martien Moorrees; 10 uur Hoogmis voor de parochie, daarna Sacramentsproces sie. Maandag: 7.30 Joh. Zegers-Camps. Dinsdag: 7.30 gest. gez. jrd. Jozef Thielen en Maria Rutten. Woensdag: 8.45 Hendrika Fleur- kens-Broeks. Donderdag: Sacramentsdag. 8.30 gest. gez. jrd. Gertrudis Derks. Vrijdag: 7.30 Gerard Arts. Zaterdag: 7.30 int. fam. M. Ver meulen; 19.00 overl. fam. van Dijk- Claessens. parochiekerk oirlo Zaterdag: 7.30 leesmis t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot int. van hen die hiervoor offer den. Biechtgelegenheid: 18.30-19 uur. Kerkpoetscn: Wies Kuypers en Nelly Kunen. Misdienaars: J. Heldens-H. Cox L. Cleven-G. Gooren. N.B. A.s. zondag Sacraments-pro- cessie rond de kerk. Zondag: Feest van de Allerheilig ste Drievuldigheid. Om 7.30 leesmis voor de parochie; 9 uur hoogmis v.w. de buurt opgedragen voor meester Jan Janssen; 10.30 leesmis van dankzegging tot intentie van de familie Philipsen-van Rijswijck. Maandag: 7.30 leesmis voor Hen- ricus Bomm, echtgenote en Johanna Beclet; 9.30 leesmis voor M. Direks en echtgenote. Dinsdag: 7.30 leesmis voor de overleden familie Claessens-Gussen; 8.30 leesmis voor Martin Heesen en Hendrika Heesen-Verdellen. Woensdag: 7.30 leesmis voor Jac. Vervuurt; 8.30 leesmis voor de af gestorven familie van Cuijck-Ver- hoeven. Donderdag: feest van het H. Sa crament. 7.30 leesmis voor de overl. fam. Voesten-Claessens-Nijssen; 8.30 gest. jaarget. voor Johanna Weijs. Vrijdag: 7.30 leesmis van dankzeg ging; 8 uur leesmis voor Maria Loe- nen-Thielen en Jan Loenen. Zaterdag: 7.30 leesmis voor de overleden fam. Colberts-Rooij ak kers; 's avonds om 7 uur leesmis v. Wilhelmina Baltussen. A.s. zondag processie-zondag. H. Missen om 7.30, 8.45, 10 uur hoog mis en daarna processie. Akolieten: 7.30 P. Voermans en P. Goumans; 830 J. Voermans en T. Smedts; zaterdagavond Leo Reintjes. parochie ysseisteyn Zondag: le zondag na Pinksteren, Drievuldigheidszondag. 7.00 maandd. voor Harry Stiphout; 8.30 leesmis uit dankbaarheid v. d. fam. Phillp- sen-Groetelaars; 10 uur Hoogmis op het schoolplein. Maandag: 8.00 leesmis v. d. fam. Vollenberg-Verheyen. Dinsdag: 8.00 leesmis voor Gerrit van Dijck. Woensdag: 8.00 leesmis voor Jo hannes Versteegen en Johanna Cleo- phas. Donderdag: H. Sacramentsdag, feest van devotie; 19.00 avondmis v. Antoon van Asten. Vrijdag: 8.00 leesmis voor Harry Poels. Zaterdag: 19.30 avondmis voor Adriaan en Frans Kuunders. Misdienaars: zaterdag: Gooren - Cox. Zondag: 7.00 v. Asten - Spreeu- wenberg; 8.30 Clerkx - Winnen; 10.00 de Wit - Peeters en Bos - Janssen. parochiekerk mersei.o Zondag: le zondag na Pinksteren, Feest van de Allerheiligste Drievul digheid. 7.30 gest. lsm. voor Gerar dus Goumans en echtgenote; 10.00 u. Hoogmis voor de parochie; 11.30 lsm. voor Gerrit Borssen. Maandag: 8.00 best. jgt. v. Anto nius van Vegchel. Dinsdag: 8.00 gez. H. Mis voor Elisa Eyssen-Voncken. Woensdag: 8.00 gest. jgt. v. Jaco bus van Dijck. Donderdag: Sacramentsdag. 8.30 gest. jgt. voor Peter Johannes Emonts en ouders, te verzorgen door de schoolkinderen. Vrijdag: 8.00 gest. jgt. voor Wil helmina Verlinden-Bistervels. Zaterdag: 8.00 gest. jgt. voor overl. ouders Martinus v. d. Heuvel-Nies- sen en kinderen; 19.30 avondmis v. To Flinsenberg-Gooren. Biechtgelegenheid: dagelijks na H. Mis en zaterdag voor en na avond mis. Zondag 16 juni a.s. is er i.v.m. sacramentsprocessie geen H. Mis om half 12. heid. 7.30 leesmis voor eerw. Zuster Maria Zenobia Stevens; 10 u. Hoog mis voor de overl. moeder Maria Evers. Akolieten: Jos van Rens en Harry Claes. Misdienaars van de week: Jeu en Peter Spee. Maandag: 7.309 leesmis voor Jo hannes en Hendrikus van Kempen. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Petrus Mathijs Janssen. Woensdag: 7.30 leesmis t.i.v. de familie Derikx-Voesten. Donderdag: Allerheiligste Sacra ment. 7.30 leesmis t.i.v. de familie Voesten-Gielen. Vrijdag: 7.30 leesmis t.z.i. Zaterdag: 7.30 leesmis t.z.i. Biechtgelegenheid van 7-8 uur. Te 8 uur Avondmis voor het rectoraat. Kerkpoetsen: Truus en Gerrie Gielens. Zondag 16 juni a.s. Sacraments processie. "rectoraat "recife Zondag: Allerheiligste Drievuldig heid. 7.45 vroegmis v. d. zielerust van Johan Coolen en fam.; 10 uur hoogms tb.i. Door de week H. Mis om 7.45 uur. Maandag: v. d. zielerust van een overledene (D. v. B.). Dinsdag: t.i.v. fam. Arts-Berents. Woensdag: t.b.i. (Horst). Donderdag: Allerheiligste Sacra ment: 's morgens geen H. Mis; 20 u. gez. avondmis v. d. zielerust van overledenen. Vrijdag: v. d. zielerust van Maria Pubben (Merselo). Zaterdag: 19.30 avondmis voor de zielerust van een overledene. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór H. Mis. Op 7, 8 en 9 juni a.s. worden in café Verweyen te Cuijk, Grotestraat 61, de eind wedstrijden gespeeld om het Districtskampioenschap Banden- spelen. De deelnemers zijn: A. de Groot, Odiliapeel A. Zeelen, Cuijk M. van Asten, V.O.P. Venray J. Giezen, Wanroy J. Zeelen, Cuijk A. Giezen, Ons Genoegen, Overloon A. Bastiaans, Mill le res. P. Volleberg, Venray 2e res. W. Kessels, Venray De partijlengte is bepaald op 75 caramboles. De eerste ronde op 7 juni 1968 dient als volgt gespeeld te worden: 7.00: A. ZeelenJ. Zeelen 8.00: A. BastiaansJ. Giezen 9.00: A. de GrootM. v. Asten 10.00: A. Giezenwinnaar partij 1 Zondag: Drievuldigheidszondag. Zaterdag: 19.00 avondmis voor Wilh. Wenneker. Zondag: 7.00 leesmis; 8.30 voor Anna van Rijswijck-Verheyen, best. door vriendenclub; 10 uur hoogmis voor de parochie. Maandag: 7.30 leesmis. Dinsdag: 7.30 hoogmis voor Piet Verschuuren. Woensdag: 7.30 leesmis. Donderdag: 7.30 maandd. v. Joh. v. d. Sterren. Ouderavond voor de ouders van de kinderen van de Pl. Communie. Vrijdag: 7.30 leesmis. Zaterdag: 7.30 jaardienst Gerard Nelissen; 19.00 avondmis voor En- gelbertus Martens. •parochie castenray Zaterdag: 19.00 leesmis tot inten tie. Zondag: le zondag na Pinksteren. Allerheiligste Drievuldigheid. 7.30 leesmis; 10 uur hoogmis v. d. pa rochie. Maandag: 7.30 leesmis. Dinsdag: 7.30 gez. maandd. M. H. Heidens-Schouten. Woensdag: 7.30 Gezinsmis tot int. van hen die in deze mis offeren. Donderdag: Allerh. Sacrament. 7.30 leesmis; 20.00 hoogmis Piet Philip- rectoraat veulen Zondag: Feest van de Allerheilig ste Drievuldigheid. 7.30 leesmis voor de parochie; 10 uur Hoogmis overl. fam. Spreeuwenberg-van Vegchel. Maandag: 8 uur zeswekendienst Hoogmis v. zal. Anna van Rijswijck- Verheyen. Dinsdag: 9e dinsdag ter ere van de H. Antonius van Padua; 8 uur leesmis tot biiz. int. ter ere van H. Antonius van Padua (offerbloc). Woensdag: 8 uur leesmis zal. Th, Jacobs en zoon Leo. Donderdag: feest van Allerheilig ste Sacrament; tevens feest van H. Antonius van Padua, patroon van onze parochie. 8 uur Hoogmis ter ere van de H. Antonius van Padua (of- ferblocs). Vrijdag: 8 uur leesmis zal. Maria Sybilla Kunen-van Rens. Zaterdagavond 8 uur leesmis voor de parochie. Akolieten voor 9 juni: Jan Geelen, Gerard Koenen en Willy van Ooi. rectoraat heide Zondag: Allerheiligste Drievuldig- Geachte redaktie. Het is met enige verwondering dat ik in Uw blad al enige malen de aandacht gevestigd vind op de mo gelijkheid om het bestaande vlieg veld de Peel zodanig te doen uitbou wen dat het hoe bestaat het een soort tweede Schiphol zau gaan worden. Hoe U achter zo iets kunt staan, is mij onbegrijpelijk, temeer waar U ziet dat bijv. Eindhoven steeds opnieuw protesteert tegen de miiltaire vliegerij boven deze stad en op het daarbij gelegen vliegveld. Ook de ruzie in Amsterdam over de zgn. bulderbaan schijnt U ont gaan te zijn, evenals de tramalant die men bij andere vliegvelden heeft juist door het lawaai. Ondanks het feit dat het vliegveld de Peel sla pende is en hoogstens gebruikt wordt voor aankomst en vertrek punt van Koninklijke gasten, profi teren we hier in Venray, zeker op fraaie zomerdagen, al genoeg van geluidsmuren doorbrekende militaire vliegtuigen en hebben we aan dat „gedonder" al meer dan genoeg De hemel beware ons voor een twee de Schiphol vlak in de buurt S. H. Antwoord: Schrijver verwart enkele dingen. Peel en Maas heeft in een artikel gewezen op een informatie van El- se viers Weekblad, waarin met kaar ten e.d. aangegeven werd dat o.a. in KLM kringen al uitgekeken werd naar een nieuw vliegveld tegen de tijd dat Schiphol te „klein" zou zijn geworden voor het steeds groeiende luchtverkeer. En hoe men juist in die kringen dacht aan een groot centraal gelegen vliegveld in den lande, van waaruit als een soort stadsverkeer de passagiers en de vrachten via kleinere lijndiensten naar de elders in Nederland gelegen vliegvelden zouden worden overge bracht. Op grond van allerlei be schouwingen meende men in die kringen dat „ergens" in de Peel een dergelijk vliegveld het beste gesitu eerd kon worden, beter dan b.v. in een van de Zuiderzee-polders, waar aan weer andere instanties dachten. Er is dus nergens geschreven over het vliegveld de Peel en we plaats ten genoemd artikel mede om het feit dat terwijl men pas het nieuwe enorme luchthavencomplex Schiphol geopend had al in bepaalde kringen gedacht werd aan een nog groter en beter complex Dat het geciteerde Elsevier's arti kel geen science fiction is werd la ter nog eens onderstreept door de instelling van een studiecommissie van regeringswege, die zal moeten nagaan of zulk een complex inder daad in de nabije toekomst nodig is en zo ja, waar dit dan het beste ge situeerd kan wordenEn dit feit was voor ons aanleiding om in een 1 tweede artikel de vraag te stellen of men in deze contreien dan ook eens niet wat kaarten op tafel zou moeten brengen om aan te tonen dat wat centrale ligging en de ruim te berteft, deze hoek van het land beslist niet zo ongelukkig ligt. Zowel in Eindhoven als Amster dam mogen dan bepaalde klachten klinken tegen het lawaai dat een dergelijk vliegveld met zich brengt, van de andere kant is er geen en kele verantwoordelijke man, die durft stellen: sluit die velden en laat die vliegtuigen maar elders lan den en vertrekken. Eindhoven wil bijv wel de militaire luchtbasis weg maar om de drommel de burger luchtvaart niet missenEn wat Amsterdam betreft is het ons zeker niet ontgaan dat door bepaalde fou ten in de opzet van de landings banen beslist in sommige buurten een onhoudbare toestand is ont staan, maar zulks lag aan de foutie ve opzet en er is geen zinnig mens die „dus" Schiphol maar wil sluiten. Ook de protesten van andere plaatsen richten zich hoofdzakelijk tegen de militaire vliegerij, die en dat beleven we zelf genoegzaam inderdaad soms grote herrieschop pers zijn. Maar zelfs met deze herrie op de koop toe, geloven we dat het voor deze streek een uitzonderlijke kans zou zijn als men de eventuele nieu we luchthaven hier in deze con treien zou projecteren. Men kan hierover van mening verschillen, maar wij voor ons geloven dat die kans reden genoeg is om wat wij in ons tweede artikel stelden „er wat aan te gaan doen". stalling? PARA LOS ESPAfiOLES Y PORTUGUESES DE VENRAY Y ALREDEDORES El domingo próximo es el domin- go de la Santisima Trinidad. A las diez y media Misa en Castellano con platica en Portugués en la Ermita de San José en Smakt. Estando el Padre Juan en Madrid, el Padre Gracian celebrara la Misa y el pa dre Luis deró la platica. El miérco- les próximo a las ocho de la noche para los miembros de San Eloy ex- plicación del nuevo contracto CAO de los metalürgicos en castellano por el padre Juan. Mès noticias el domingo próxmo. 15

Peel en Maas | 1968 | | pagina 6