10e jeugd- vierdaagse S.V.V. MIEUWS in Weniay S.V.V. JEUGD SYV S.V. LEUKEN ZWEMMEN WAKDELSP0RT M.A.C. R00Y DUIVEKSP0RT WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN DE MOLENWIEKERS ^7 NESTOP HAPT IN VRIJDAG 7 JUNI 1968 No. 23 NEGEN EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 1050652 PRIJS PER KWARTAAL (buiten Venroy 2.25) SPORT Als sluitstuk van alle festiviteiten, die na het behalen van het kam pioenschap Venray 1 ten deel zijn gevallen, speelde Venray 1 op Twee de Pinksterdag een huldigingswed strijd tegen Sparta uit Beek en Donk. Voor deze wedstrijd en tijdens de rust gaf de drumband van het pa tronaat een keurige muzikale show. Nadat de voorzitter van Sparta in een boeiende speech de SVV'ers ge huldigd had en de aanvoerder van Sparta de SVV'ers een nieuwe bal had aangeboden, kon de wedstrijd, die onder hoge temperatuur gespeeld moest worden, een aanvang nemen. De gasten uit Beek en Donk heb ben de hoge positie, die ze het afge lopen jaar in de eerste klasse inna men, in deze wedstrijd ook wel waar gemaakt. Van het begin af aan werd het Venray-doel met goed en snel opgezette aanvallen via de vleugel spelers belaagd. Doelman Arts van Venray heeft dan ook alle gelegen heid gehad om zijn kunnen te tonen. Hij was deze middag bijzonder goed op dreef, waardoor hij de score voor Sparta tot vijf doelpunten wist te beperken. Venray heeft in deze wedstrijd zeer goed partij gegeven, al ging in de tweede helft dan ook de konditie een hartig woordje meespreken, me de als gevolg van het kampioens feest. De wedstrijd was nog geen tien min. oud toen Venray al tegen een 02 achterstand aan keek. Beide doelpunten ontstonden door snelle combinaties, terwijl de gasten ook in positie kiezen sterk waren. In de Venray-verdediging werd vooral in deze beginfase van de wedstrijd de mandekkng verwaarloosd. Toch is Venray na deze vroeg op gelopen achterstand goed terug ge komen, ook al verviel de voorhoede nogal eens in de oude fout, het spel te kort te houden. In de 25e min. werd het 1—2. Na een goede twee mans-combinatie op het middenveld ondernam Wil Peeters een lange solo-rush die hij besloot met een goed schot op het Sparta-doel dat met kunst en vliegwerk nog onscha delijk kon worden gemaakt; maar de terugspringende bal kwam in het bezit van L. Clephas, die hem on houdbaar in de touwen joeg. In de 40e min. werd het 2—2. Nu was het linksachter J. Siebers, die samen met P. Volleberg en W. Pee ters een goede aanval opbouwde en deze afrondde met een prachtig doel punt: 22. Wil Peeters werd een minuut voor rust in de gelegenheid gesteld om Venray een voorsprong te geven. Na goed voorbereidend werk van J. de Klerk kreeg hij de bal op korte af stand voor het doel goed aange speeld, maar schoot naast. Het enthousiasme was in de twee de helft een stuk minder. In korte tijd moest doelman Arts driemaal toestaan dat de gasten scoorden en de stand op 2—5 brachten. Het eer ste doelpunt kwam als gevolg van een half afgeslagen hoekschop, die nog twee- tot driemaal uit doel werd gewerkt, maar uiteindelijk toch in een doelpunt werd omgezet. Door dat de Venray-verdedigers hierna te ver opdrongen ontstonden er gaten in de defensie wat Sparta kort ach ter elkaar afstrafte met twee doel- punen (2-5). Venray voelde zich nu toch wel in haar eer aangetast en het waren vooral J. de Klerk en Wil Peeters, die de Sparta-verdediging veel werk bezorgden door goede combinaties. Rechtsbuiten Clephas kwam hier door tweemaal in goede schietposi tie, maar had geen succes. Toch werd het 3—5 door Wil Peeters, die een goed genomen hoekschop door J .de Klerk ineens inkopte. J. de Klerk kreeg kort voor het einde nog een goede kans de ach terstand te verkleinen, maar zijn schot werd door de paal gestuit. Het bleef 3—5 na een zeer spor tieve wedstrijd die door de gasten uit Beek en Donk verdiend werd ge wonnen. Het was ook voor de toe schouwers een aantrekkelijke wed strijd. AFSCHEID Voor Marcel Schwachöfer was dit de laatste wedstrijd. Hij gaat zich binnenkort elders vestigen en zal wegens studie de voetbalschoenen voorlopig aan de wilgen hangen. Marcel was in het eerste elftal altijd een gewaardeerde speler door zijn kameraadschap en grote inzet voor de ploeg. Ook de heer v. d. Molengraft heeft inmiddels afscheid genomen, maar hier komen we volgende week op terug. Programma: De eerste tekenen van voetbal- moeheid zijn bij de spelers van het eerste elftal al duidelijk zichtbaar. Er worden dan ook nog twee wed strijden gespeeld en dan kunnen ze genieten van een welverdiende rust. A.s. zaterdag om 5 uur speelt Ven ray 1 op uitnodiging van BW '27 in Blitterswijck een huldigingswed strijd. A.s. zondag gaan ze op uit nodiging van Merselo aldaar een huldigingswedstrijd spelen legen Merselo 1, dat eveneens kampioen werd. Uitslagen zaterdag 1 juni: SBC Maastricht AlVenray Al 3-1 Oostrum ClVenray Cl 1-5 Venray C2Oostrum C2 1-5 Venray C3Wanssum C2 2-3 Om de Bisschopsbeker werd het B-elftal uitgeschakel met 05 tegen Blerick en 06 tegen EMS. A 2 behaalde de 4e prijs op het toernooi te Vierlingsbeek. Programma zaterdag 8 juni: Om de bisschopsberke, terrein Panningen: Merefeldia AVemay A 3.00 u. Venray C2Wanssum C2 2.00 u. Zondag 9 juni: Deelname A-toernooi Best-Vooruit. Wij hebben in Geldern niet kun nen winnen. Op een door de droog te slecht sintelveld verloren wij met 2—1. A.s. zaterdag houden wij een groot toernooi op de terreinen aan de Oostsingel. Deelnemende clubs zijn: Bracht, Blerick, Meerlo, Sevenum, Kessel, Liessel, Asten, Boekei en Grubbenvorst. Het SVV-veteranen-elftal speelt de jaarlijkse wedstrijd tegen Mara thon Krefeld om de wisselbeker. Aanvang der wedstrijden om half 2. Alle veteranen-leden worden ver zocht a.s. vrijdagavond om 7 uur verzocht aanwezig te zijn voor even tuele werkzaamheden. Na afloop van het toernooi is er een gezellig samenzijn (om plm. 8 u.) in de zaal van de arbeidstherapie in Huize St. Servatius. Naast de deelnemers van het toernooi worden hier gaarne verwacht alle vetera nen-leden en alle SW-leden met hun echtgenote of verloofde. Voor de wedstrijd tegen Marathon zijn aangewezen: Math. Gommans, Jo Gommans, M. Arts, G. Poels, H. Gommans, Th. Swinkels, M. Oymans V. Lucassen, W. Clevers, W. Arts, M. Beerkens en J. Pirlo. AFD. VETERANEN Dit keer hebben de Molenwiekers zich niet door St. Anthonis laten verrassen. Deze wedstrijd is ver diend door hen gewonnen met 4-1. De gasten startten met de wind te gen, wat een stimulans voor hun was. De Molenwiekers werd in de verdediging gedrongen. Ze probeer den snel een voorsprong te nemen, wat hen na ongeveer 20 min. luk te. Een als voorzet bedoelde bal ver dween achter de keeper: 0-1. Hoe wel Molenwiekers met goed opgezet te aanvallen probeerden de achter stand weg te werken, hadden ze met hun schoten geen geluk. De keeper van de gasten bleek uit het goede hout gesneden te zijn, bij schoten van de Molenwiekers voorhoede wist hij zijn doel goed le verdedi gen. De rust kwam dan ook met ge noemde voorsprong voor de gasten. Na de rust met de wind tegen gin gen de Molenwiekers direct in de aanval en al spoedig werd het door Linders gelijk. De Molenwiekers gingen nu beter spelen. De achter hoede plaatste steeds weer de bal in de doelmond en toen een der backs onder de bal doorliep was het weer Linders die voor de voorsprong zorgde. Dit bleek de man met de hamer te zijn, want de gasten lieten nu de teugels vieren en zo kon men naar hartelust op het middenveld aanval len opbouwen. 10 min. voor het ein de was het weer Linders die de hat trick verrichtte. Nogarede maakte er tenslotte nog 41 van. Zaterdag a.s. komt Reurdt uit Duitsland op bezoek. Bij de laatste wedstrijden was de opkomst van de veteranen bedroevend slecht. Laten de veteranen tegenover de gasten uit Duitsland een beter figuur slaan. Ze hebben een uitstekend elftal waar de Molenwiekers wat tegen over moeten stellen, willen ze zich revancheren. De aanvang is 4 uur. Plaats van samenkomst: café Thie- len, van waaruit ze gezamenlijk naar het sportpark vertrekken. Uitslagen: Wanssum AlLeunen A- 21 Leunen A behaalde in Tienray de 2e prijs in het A jeugdtoernooi. Leunen C2Ysselsteyn C2 41 Leunen C3Oostrum C3 12 Programma zaterdag 8 juni: Leunen ClWanssum Cl 2.00 u. Oostrum C2Leunen C2 2.00 u. vertrek 1.15 uur Leunen C3Venray C3 3.00 u. Leunen 4Pers. St. Anna 5.00 u. SPIO Wedstrydploeg - Tjjdzwemmen Op de donderdagen 6 en 13 juni zal een deel van de trainingsploeg de gelegenheid geboden worden om de limiettijden te halen aangaande de Limburgse kampioenschappen. Wie en wat men zwemmen moet zal uithangen aan de buitenkassa van het buitenbad. Wedstrijd: Jo Hassing trofee. De Jo Hassing-trofee zal dit jaar op 8 juni gezwommen worden te Swalmen. De deelnemende ploeg is ook aangeplakt aan de buiten kassa van het zwembad. Hieronder volgen de start van onze ploeg: 1. 100 m. vrije slag o. 16 jaar: Wim Timmermans 3. 100 m vrije slag o. 14 jaar: John Dircks 4. 100 m. vrije slag o. 14 jaar: Kam van Loo 5. 100 m. vrije slag o. 12 jaar: Sraar Berkens 6. 100 m. vrije slag o. 12 jaar: Mechtild van Zwamen 8. 50 m. vrije slag o. 10 jaar: Wilmie Thielen 9. 100 m. schoolslag o. 16 jaar: Ted Gieling 11. 100 m. schoolslag o. 14 jaar: Peter Hanen 12. 100 m. schoolslag o. 14 jaar: Ans Hanen 13. 100 m. schoolslag o. 12 jaar: Peter Borghs 14. 100 m. schoolslag o. 12 jaar: Mary Roos 15. 100 m. rugslag o. 16 jaar: Sjef Wester 17. 100 m. rugslag o. 14 jaar: Gerard Pluggen. 19. 100 m. rugslag o. 12 jaar: Ad Coenen 20. 100 m. rugslag o. 12 jaar: Yvonne Buys 23. 50 rh. vlinderslag o. 14 jaar: Peter Akerboom 24. 50 m. vlinderslag o. 14 jaar: Ineke Oudenhoven. Vertrek om 15.45 uur vanaf Hen- seniusplein. Op 15 juni gaan we in Sittard zwemmen. De ploeg wordt nog be kend gemaakt. Op 29 en 30 juni zijn de Limburg se kampioenschappen in Maastricht. Mededelingen volgen nog. Houdt de ze datum vrij! Diploma-zwemmen Vóór 1 juli wordt er diploma ge zwommen. Mededelingen volgen nog in dit blad. Op 13 juni a.s. zal de Jeugdvier- daagse te Venray van start gaan. Dit jaarlijks terugkerend festijn wordt dit jaar voor de 10e maal georgani seerd. In verband met dit 2e lus trum heeft 't comité een zeer fraaie herinneringsmedaille laten maken. De deelname aan de Jeugd vierdaag se staat open voor de volgende leef tijden: 58 jaar de 5 km; 711 jaar de 10 km; 1519 jaar de 15 km. Op de laatste dag zal eveneens een 25 km tocht worden gehouden, de deel name en leeftijd is hiervan vrij. Iedereen kan zich als deelnemer in laten schrijven op maandag 10 juni en dinsdag 11 juni a.s. van 5 tot 7 uur 's middags in de schouwburg. Het inschrijfgeld bedraagt 1,In schrijvingen na 11 juni 0.25 extra. Het comité hoopt dat bij de ge legenheid van deze 10e jeugdvier- daagse het deelnemeraantal de 1000 zal passeren. VERKOOPKANTOOR VOOR NEDERLAND NELL STUTTERHEIM N.V. - POSTBUS 1143 - DEN HAAG Zondag 9 juni gaan de volgende verenigingen deelnemen aan de wandeltocht in Sint Oedenrode: Molenplein en Natuurvrienden. De bus is om 11.30 uur op het Kenne- dyplein en rijdt daarna naar Mer selo. De Gezamenlijke Groepen en de Leunse Belhamels. Hun bus is om 11.15 uur bij café Martens in Leunen en rijdt daarna naar de gymzaal Langeweg. De bus voor het Dessel- ke is om 11.30 uur bij het Ursula- plein. Gelieve op de Beekweg op el kaar te wachten. Allen die willen deelnemen aan de Vierdaagse in Nijmegen, op de af stand van 30 en 40 km, worden drin gend verzocht zoveel mogelijk aan de tochten deel te nemen, anders kom je onvoldoende voorbereid in Nijmegen. Op zondag 9 juni organiseert MAC Rooy zoals elk jaar, de Burggraaf- rit. Deze rit is uitgezet door de he ren G. Bom, P. v. d. Sterren en F. Janssen. De rit is uitgezet volgens KNMV reglement 1968; gem. 30 km per uur, lengte plm. 60 km. Inschrij ven vanaf 1 uur in de Burggraaf. Start vanaf 1.30 uur. Er zijn weer prachtige prijzen zo als: autoradio, electrische broodroos ter en nog vele camping-artikelen enz. HONKBAL DAR—TGG G—4 Een verbeten vechtend D.A.R. heeft zeer zware tegenstand onder vonden. Het was ditmaal niet de wedstrijd van onze werper, die on danks zijn 13 x 3 slag, toch af en toe duidelijk controle moest zoeken (15 x 4 wijd). Gelukkig waren zijn vrije lopen over de innings verdeeld, zodat hierdoor slechts 4 tegenstan ders konden scoren. We speelden wederom zelf een tamelijk ongelukkige wedstrijd. Ve le line-drives gingen juist fout en sommige verre klappen werden een blinde prooi voor de verre velders. Door de slechte slagprestates (eni ge korte rollertjes) van TGG hadden onze velders niet veel meer te doen dan onze werper aan te moedigen, die zich hierdoor gesteund, aan het einde van de wedstrijd volledig her stelde. Bovendien verdient de hele ploeg nog een extra pluim voor het held haftige feit, dat ze door haar gecon centreerde doorzettingsvermogen, 'n werken in een verdiende overwin ning, die door het vervallen van on ze slagbeurt waarschijnlijk nog gro ter had kunnen zijn. Verder moet ik vanaf deze schrif telijke plaats de heer G. Janssen en de hockeyvereniging Venray bedan ken voor de snelle oplossing van de terreinmoeilij kheden A.s. zaterdag vertrekken we om 10.15 uur aan de Kruisstraat om een verre reis te maken naar Agathos. P.D.V. DE ZWALUW Wedvlucht Chimay 26 mei 1968. le duif 11.54.22, laatste duif 17.58.22. W. Lormans 1 29 95; A. Loonen 2 19 108; E. Oudenhoven 3 28 36 54; Br. Drabbels 4 24; H. Henckens 5 9 23 26 70 99 110 116 120; Jac. Kus- ters 6; G. Boom 7 53 60 125; Munck- hof-Poels 8 20 21 62 117 121; J. Ver sieyen O 10 118; J. Boom Zn 11 30 39 45 65 81 83 101 106 126; P. Phi- lipsen 12 27 100; Jac. Boom 13; L. Coopmans 14 91; F. Schellen 15 33 56 76 111; J. Janssen V 16 25 35 44 67 98; Gebr. Voesten 17 41 84 109; G. Pirlo 18; P. Schwachöfer 22 102 105; J. van Haren 31 40 52 97 107 112 115 122; G. Vermeulen 32; J. Henckens 34 57; E. Vermeulen 37 75 114; P. Hendricx 38 72 78 80; Jaap Hendricx 42 49 82; H. Lucassen 43 59 79 124; J. Gommans 46; J. van Kessel 47; J. Janssen L 48; G. Janssen 50; H. Phi- lipsen 51; Jac. Verstegen 55; A. Willems 58; C. Barents 61 66; P. Ber trams 63; J. Arts 64 89 96; A. de Riet 68; P. Manders 69 85; P. Wil lems 71; W. Peeters 73 74 93 119; M. de Bruyn 77 104; Gebr. Basten 86; A. Wijnen 87; J. Bastiaans 88 94 103 123; R. Janssen 90 92 113. P.D.V. DE VREDESDUIF Wedvlucht Chimay 26 mei 1968. Afstand 201 km. Aankomst eerste duif 12.22.52, laatste duif 18.20. J. Verstegen Zn 1 2 8 9 10 15 35; P. Janssen K 3 20 38; J. Janssen B 4 5 6 12 21 33 39 42; P. v. d. Laar 7; H. Strijbosch Zn 11 19; H. Ewalts 13; H. v. d. Heuvel 14 32 45; Jac. Ewalts 16 34 37 43; Fr. Vermeulen 17 25; J. Kusters 18; G. van IJzen- doom 22 27; Jac. v. d. Laar 23 26 28 44; H. Vermeulen Zn 24 30; Gebr. Wilmsen 29 36; H. v. d. Laar 31; Gebr. Kusters 40; H. Kleuskens 41. Dit is wel de slechtste wedvlucht van dit seizoen geweest, wat de weersgesteldheid betreft. De prijzen stonden dan ook de gehele middag open. Als winnaar kwam J. Verste gen Zn. uit de bus en deze maakte een prima uitslag, wat ook het geval was met J. Janssen B. Onze harte lijke gelukwensen. J. Janssen B won de beker voor de 2 eerste getekende. SUPPORTERSVERENIGING HULDIGDE KAMPIOEN VENRAY 1 Hoewel de kasmiddelen van de nog vrij jonge, maar wel zeer ak- tieve SW-supportersvereniging, be perkt zijn, heeft het bestuur van deze vereniging de kampioenen een onvergetelijke avond bezorgd. Zij toonden zich niet alleen goede, maar ook gulle gastheren. Voorzitter A. Vullings van de sup portersvereniging opende deze avond met een felicitatiewoord en bood al le spelers en reserves een blijvend aandenken aan in de vorm van een paar prachtige manchetknopen met inscriptie S V (Supporters Ver eniging óf Sportvereniging Venray). Graag had deze voorzitter deze ges te aangeboden op de officiële recep tie een week eerder, maar aangezien dit geschenk niet op een dergelijk korte termijn geleverd kon worden, was het dan vrijdagavond in het clublokaal Klomp van de suppor tersvereniging dat de spelers dit ge schenk kon worden overhandigd. De heer Vullings had veel lof over de prestatie die door Venray is ge leverd, die mede tot stand is geko men door een geweldige inzet van alle spelers, maar ook van trainer v. d. Molengraft en coach A. Ver- berkt. Het is een seizoen geweest dat alles bood, wat men eigenlijk maar verlangen kan: sfeer, spanning en een goed eindresultaat. Spreker wenste tot slot heel SW veel succes in de naaste toekomst Aanvoerder Joep Arts dankte de heer Vullings en de gehele suppor tersvereniging voor deze onverwach te en spontane hulde en niet in het minst voor het prachtige aandenken dat elke speler mocht ontvangen. Met veel trots zullen zij de manchet knopen dragen. Als tegenprestatie boden de spe lers aan een korte verloting te or ganiseren, zodat de bodem van de kas niet meer helemaal leeg zal zijn. De aanwezige bestuursleden, trainer caoch. spelers en alle aanwezige da mes hebben hieraan goed meegedaan en het was dan ook sekretaris W. de Klerk, die dankte voor zo'n spon tane bijdrage. Hierna konden allen nog enige uurtjes gezellig bij elkaar blijven, waarbij naast de supportersvereni ging ook de heer en mevrouw Klomp zorgden dat het niemand aan iets ontbrak. De supportersvereniging kan te rugzien op een geslaagde avond. Tijdens deze avond bleek dat de supportersvereniging, die de laatste tijd flink is uitgegroeid, nog nieuwe leden kan gebruiken. Het komende seizoen zijn de reizen veel verder en daardoor worden ook de reiskosten duurder. Om Venray 1 toch met een grote aanhang te kunnen blijven steunen en de kosten zoveel moge lijk te drukken, is het wenselijk dat het aantal leden stijgt. Inlichtingen kan men wen alle tij de verkrijgen bij clublokaal Klomp of bij een der bestuursleden, waar men zich oo kop kan geven. Vrijdag 7 juni: 6.30 A- en B-koor; 7.00 komen bassen en tenoren daar bij. Zaterdag 8 juni: 10.00 uur koffie- bezorgers bij de heer Peeters. Deze zaterdag wordt ook weer ge voetbald in Leunen. Vier jongens koren komen tegen elkaar uit: Bre da, Deurne, Tilburg, Venray. Er moeten drie elftallen komen. Daar zorgt René Schaeffers voor. Verdere mededelingen volgen op de repetitie van vrijdagavond. Hoera, we hebben een eerste prijs behaald met 319 punten. Bo;vendien de wisselbeker vanwege het hoogste aantal punten in de eerste afdeling jongerenkoren. Proficiat. Jullie hebt prima gewerkt. Volhouden maar. Je kent nu zo allemaal wel ons devies: „Gewoon doorgaan". De prijs is bin nen, we gaap<££n Bad Grund be ginnen. Ja over een week of drie is het zover. Hébtfêh we alle aanmel dingen binnen?' Heeft iedereen ge spaard om op 15 juni de benodigde gelden in te leveren bij de heer Pee ters. Zeg, hebben jullie hem zien „dansen en springen" in Vught? Misschien een idee voor een ballet groep? In ieder geval hebben we op deze zaterdag nog een belangrijk feit aan te kondigen', 's Avonds om 7.30 uur komen we allemaal bii elkaar in „San Damiano", want dan houden we een receptie vanwege het beha len van de eerste prijs. Hoe dat al lemaal gaat, horen we ook op die vrijdagavond-repetitie. Als we nu 'n beetje geluk hebben, dan kunnen we meteen op diezelfde avond onze eerste plaat „te doop houden". We durven echter niets te beloven Vervelend was dat de vorige week dat die platenfirma op de toegezeg de tijd, de platen niet heeft afgele verd. Maar ja, daar was niets aan te doen. Jullie hebben in ieder geval weer keurig laten zien, dat we ook in zo'n geval de koppen niet laten hangen, maar dat we eerst, ook al was het prachtig zwemweer, de uit genodigde mensen laten weten, dat het feest niet door zou gaan en daar na gewoon even met z'n allen een eerste prijs in Vught gaan halen. Wist je dat we in ons koor schaak meesters hebben? Ad Verbeek pak te gewoon de koningin van het bord of het niets was. Een niet nader te noemen familie opent het schaakspel gewoon met twee pionnen tegelijk. Goed, volgende week zaterdag „Stratego". Kom op heren oorlogs voerders. Zondag 9 juni: 10.15 uur Hoogmis hele koor alle afdelingen. Maandag 10 juni: 6.30 .sextet"; 7.30 „zware jongens". Dinsdag 11 juni: 6.30 le, 2e en 3e stem A- en B-koor. Woensdag 12 juni: 6.30 stoomcur sus; 7.15 Blokfluit. Donderdag 13 juni: 6.30 le stem A en B; 7.30 2e en 3e stem A en B. Uit Rome kwamen de nieuwe lid maatschapskaarten van de „Pueri Cantores". Nu moet je het volgende doen: Een pasfoto meebrengen en 0.75 dat is de jaarkontributie voor de Pueri Cantores, dan krijg je van mij deze lidmaatschapskaart, inge vuld en wel. Dit geldt alleen maar voor de jongens die het vorig jaar in Rome geweest zijn.

Peel en Maas | 1968 | | pagina 5