/ie/omarkt De vlag in top 't Is gezellig winkelen waar u niet op de prijzen hoeft te letten op het nieuwe Lyceum Aspiranten Lyceum '64 landskampioen Gesprek met de nieuwe tweede klasser Maandag ging op dc nieuwbouw van het Lyceum, de vlag in top, ten teken dat het bouwbedrijf Gebr. Janssen N.V. de hoogste top bereikt had. Met een korte plechtigheid werd de vlag in top ge hesen, waarbij Pater Regent de werkers feliciteerde met het feit dat ze ver binnen de gestelde tijd dit hoogtepunt bereikt hadden en de hoop uitsprak dat ook de verdere afbouw van dit machtige complex even gunstig en zonder ongelukken zou verlopen En inderdaad kan ook de leek nu zien dat de plannen van architect P. Lerou in beton en steen vaste vor men beginnen aan te nemen. Op de begane grond van dit 33.500 m3 gro te gebouw zijn al duidelijk de drie entrees zichtbaar, namelijk de hoofdingang aan de verlengde Zuid singel en de beide achteringangen bestemd voor de leerlingen, waarbij opvalt dat de jongelui, die de brug klassen zullen bevolken en uiteraard de jongsten zijn een andere entree hebben dan de wat oudere leerlin gen. Alle entrees monden uit in de grote hal annex overblijfruimte, die wel op bijzonder vernuftige manier gebouwd wordt. Want deze over blijfruimte, die normaal 400 jonge lui plaats biedt om te eten, kan vergroot worden tot toneelzaal, en biedt dan plaats aan ruim 700 jon ge mensen, terwijl ook nog de hal zelf hierbij getrokken kan worden en zodoende deze ruimte nog een grotere zit-capaciteit heeft. 43 ONDERWIJSRUIMTEN Op deze verdieping vinden we naast de keuken, de garderobes, de conciergeloge, ook de vertrekken voor de administratie, de docenten kamer, die uitgegroeid is tot een zaal, de kamers van de rector en de conrector en tevens de bibliotheek, die centraal komt liggen. Maar op deze verdieping liggen ook vijf van de 43 onderwijsruimten, die het nieuwe gebouw omvat, namelijk 4 leslokalen en een prachtige gymnas tiekzaal. Op de eerste verdieping zijn behalve de 16 leslokalen ook de 2 vaklokalen voor natuurkunden en 2 voor aardrijkskunde onderge bracht, alsmede een speciaal lokaal voor handenarbeid en speciale stu dieruimten. Op de wteede verdieping zijn er dan nog 10 leslokalen, 2 vaklokalen voor scheikunde, 2 tekenzalen, 1 muzieklokaal en 1 vaklokaal voor biologie. Ook op deze verdieping weer een prachtige gymnastiekzaal en de nodige studieruimten. STUDIEZAAL Niet herkenbaar bij deze „mei planting" was de nieuwe studiezaal, die nog gebouwd moet worden en die uiteindelijk plaats zal bieden aan 200 leerlingen, die op school blijven studeren. Niet herkenbaar is ook de derde gymnastiekzaal, die bij dit gebouw hoort, maar waarover men nog druk aan het onderhande len is omdat men die wil uitbouwen tot sporthal voor de gehele gemeen te. Daar schijnen nog zoveel haken en ogen aan te zitten, dat men voor lopig nog wel niet aan bouwen toe zal zijn SPEKTAKULAIR We zijn in Venray o.a. met het be jaardencentrum en „wolkenkrabber" aan de Beekweg misschien te veel verwend om er oog voor te hebben dat de bouw van het nieuwe lyceum toch ook een spectaculair „stukje" werk is. Want men begon vorig jaar voor de bouwvakvakantie met het grondwerk. Nauwelijks 10 maanden daarna staat dit drie verdiepingen hoge gebouw al met de vlag in top en begint men binnen en buiten al met de afwerking. Dit ondanks een brand, die voor enkele weken terug een bouwloods tot de grond ver woestte en dit ondanks het feit dat de weergoden weliswaar voor een gunstige winter zorgden, maar de laatste weken toch vrij veel verstek lieten gaan 2500 m3 BETON In de bouwkeet hangen planning borden, liggen de bouwplannen voor de concierge-woning, die ook nog gebouwd moet worden, evenals de studiezaal en staat netjes genoteerd dat tot heden 2500 m3 beton ver werkt is en 250 ton ijzer. En buiten rijden de vrachtwagens aan met ste nen, waarmede dit betonskelet lang zaam maar zeker omgetoverd gaat worden tot een echte school. Men heeft aanvankelijk in Den Haag wel getwijfeld of die school voor het schooljaar 1969 gereed zal zijn, maar op diezelfde planborden staat duidelijk te lezen dat op 1 juli 1969 dit gebouw kant en klaar opge leverd moet worden. En gezien het feit dat men met de „mei-planting" al dik enkele weken op het schema voor ligt, moet het gek gaan wil dit 3'/i miljoen kostende gebouw niet zij het dan tot verbazing van de he ren in Den Haag op die datum inderdaad gereed zijn Het zal aan de 40 tellende bouw- ploeg niet liggen Geweldig aanvallend spel, prima blokken, goed verdedigen: zie hier de punten die de basis vormden van het succes van het aspiranten-team, bestaande uit jongens van 16 jaar en jonger. De harde smash van de Lyceum- aanval sloeg, ondanks de wanhopige snoekduik van een HML-verdediger, binnen de lijnen van het Haagse verdedigingsvak tegen de grond. Met deze klap werden alle illusies van de Haagse ploeg de grond ingeboord. Lyceum-spelers sprongen van geluk in het rond terwijl het zestal van HML, welke club de laatste jaren een leidinggevende rol in de Neder landse jeugd-volleybalwereld heeft gespeeld en dat overigens nog steeds doet, met gebogen hoofd het speel veld verliet. Zo was de toestand vlak na de laatste smash van deze wed strijd. Voor de Lyceum-aspiranten was het wonder geschied! Het zon der veel pretenties gestartte Lyceum zorgde met de zege op HML voor 'n daverende verrassing. De poule-indeling was niet ongun stig .Zowel van Be Quick als van Smash '57. afkomstig uit respectie velijk Zwolle en Uithoorn, werd op overtuigende wijze gewonnen. De setstanden: LyceumBe Quick 15-3 15-4; LyceumSmash '57 15-11 15-0! Met deze twee zeges in de poule werden de aspiranten van Lyceum eerste in poule II. In poule I toon de HML zich verreweg de sterkste en in poule III eiste Valbovol uit Woerden de eerste plaats voor zich op. Toen kwam dan de geweldige wed strijd Lyceum '64HML. Aanvan kelijk zag de toestand er niet zo rooskleurig uit, want onze aspiran ten waren nogal onder de indruk, alleen al van de naam HML. In de beginfase lieten ze zich volkomen overdonderen. Time-outs brachten de rust in de ploeg weer enigszins terug. HML bleef echter aandringen en zette alles op de aanval. De in het begin van de set veroverde voor sprong werd gehandhaafd. De zege van 158 was verdiend. In de tweede set laaide bij Lyceum het heilig vuur eigenlijk pas goed op. Direct na het eerste fluitsignaal gooiden onze jongens er nog een schepje bovenop en scoorden de eer ste punten vlot achter elkaar, wat psychologisch toch wel belangrijk is want het versterkt het vertrouwen. Zo ook hier. Bij HML vielen na het scoren van het vierde en vijfde punt al de eèrste tekenen van onrust te bespeuren. Een time-out van coach Van Zweeden bracht nog weinig rust in het team en de voorsprong groeide tot 70. Een iets te zelfver zekerd spelend Lyceum maakte toen echter enkele grote fouten en HML hierdoor gesterkt, zag zijn kans en probeerde op zijn beurt de Lyceum aspiranten te overdonderen. Dat lukte aardig, want de 70 achter stand werd weggewerkt en er kwam 77 op het scorebord te staan .Van toen af was de strijd weer geheel open. Tot 10—10 ging het gelijk op. Daarna profiteerde Lyceum echter handig van enkele misgrepen in de HML-verdediging en binnen korte tijd was deze set beslist in het voor deel van Lyceum, waardoor de stand 11 werd. Een derde, beslissende set was noodzakelijk. Bij het begin van die laatste set waren beide teams ontzettend ze nuwachtig. Aanvankelijk bleven ris kante akties achterwege maar even later zagen beide teams wel in dat er aangevallen moest worden, wil den ze punten maken. De spanning werd steeds groter en bereikte haar hoogtepunt bij de stand 12-12. Blijk baar voelden beide ploegen aan dat het maken van het eerstvolgende punt de beslissing zou brengen. Wie beschrijft de vreugde in 't Lyceum kamp toen Lyceum '64 erin slaag de vlak achter elkaar het dertiende, veertiende en vijftiende punt te sco ren. Deze overwinning was echter nog niet voldoende voor het behalen van de landstitel. Daarvoor moest ook nog van de Valbovol-aspiranten ge wonnen worden. Lyceum speelde nogal mat tegen een fris Valbovol. Duidelijk was te merken dat de aspiranten van Ly ceum '64 de zware wedstrijd tegen HML nog in de benen hadden. Val bovol wist echter niet te profiteren van-deze loomheid in de Lyceum gelederen. Het spel van de Woerde naren miste afwerking. De aanval len werden goed opgezet maar op het beslissende moment schoten de Valbovol-spelers tekort. Dat bleek ook uit het spelverloop. Steeds leid de Valbovol met een of twee punten voorsprong maar bij benadering van het vijftiende punt moest het toch de zege aan Lyceum '64 laten (15-13) De tweede set was in dat opzicht vrijwel identiek aan de eerste: weer leidde Valbovol, op het laatst zelfs met 1410. Het vijftiende punt kon den ze ook deze keer niet scoren. Lyceum zegevierde weer, nu met 1614. Daarmee was het kampioen schap van Nederland voor de aspi ranten van Lyceum '64. Voor het eerst in de nog jonge geschiedenis van Lyceum '64 kon een landstitel in de archieven worden opgetekend. Een geweldig succes, dat voornamelijk te danken is aan de vele uren die trainer-coach pater W. Timmermans aan de aspiranten heeft besteed. De competitie 1967-'68 is voor SW niet alleen succesvol verlopen, maar het was ook 'n seizoen met weder waardigheden; een seizoen waarin ontslagen vielen, nieuwe benoemin- volgden, dat hoogte- en dieptepun ten kende in uitslagen, maar uitein delijk door een goede teamgeest be kroond werd met het kampioen schap. We mochten hierover een gesprek hebben met de heren A. Verberkt, coach en C. v. d. Molengraft, trainer. De heer Verberkt was reeds in de beginperiode van de afgelopen com petitie benoemd tot mentale begelei der, maar kwam op een gegeven moment, wegens vertrek van trai ner, alleen te staan. Wij vroegen hem daarom: U hebt in een moeilijke periode, op het moment dat het (voetbal)- schip dreigde te zinken, de taak van coach op uw schouders genomen en in die tijd het moeten stellen zonder trainer. Toch was er in deze periode een lichte vooruitgang te bespeuren, wat zgt U daarvan? Antwoord: „Als er ontslagen val len, hapert er iets en dan is er be hoefte iets te gaan doen. Een eerste vereiste is dan enthousiasme te gaan kweken. Het is vanzelfsprekend, dat ik in deze periode, zoals trouwens iedereen en altijd, veel steun mocht ondervinden van het gehele bestuur en in het bijzonder van voorzitter Rooyakkers, die praktisch altijd in touw was en is om SW te brengen waar hij en wij dat zo graag zouden zien. A. van Bergen heeft toen acht weken op voortreffelijke wijze de konditietraining verzorgd. Hij mocht altijd alle steun en medewerking van de spelers ondervinden. De spe lers namen alles ten rechte van hem aan en dat was een plus punt voor beide zijden. Datzelfde mocht ook ik van de spelers onder vinden en als U dan voornoemde steun erbij rekent, dan is men al een heel eind in de goede richting." Vraag: Hr. v. d. Molengraft, als we goed zijn ingelicht, hebt U wei nig ervaring als trainer, maar toch was Uw trainingsschema altijd vol variaties. Het bleef aantrekkelijk voor de spelers. Kunt U hierover iets meer zeggen? „Ik heb altijd veel jeugdwerk ge daan en dit is mij hier zeker van pas gekomen. Het is namelijk heel be langrijk de jeugd enthousiast te ma ken. Bovendien is het aftasten heel vlot verlopen. De heer Verberkt, waarin ik een grote steun gevonden heb, had alles al uitgedund. Daarbij heb ik in de tijd dat ik hier bij SW heb mogen werken, alle steun van de spelers mogen ondervinden en dat is onontbeerlijk om de weg naar succes te blijven volgen." Vraag: We hebben een vrij jong team, waarschijnliijk wel het jong ste uit deze contreien. Dit houdt o.i. in dat dit voor de toekomst perspec tieven moet kunnen bieden. Wat is hierover uw mening? „Inderdaad, van dit team kan Venray 5 a 6 jaar plezier hebben. In het tweede elftal staan boven dien spelers, die druk uitoefenen op de spelers van het eerste elftal. Dat stimuleert ook. Ik wil hier enkele spelers noemen die in de toekomst zonder meer klaar kunnen zijn voor een plaats in het eerste: Toon Jans sen, Fr. Odenhoven, J. van Bakel, C. Coppus, L. de Kerf e.a. Ja, ik heb wel vertrouwen in de toekomst." Vraag: Er wordt langs de lijn en zeker door de oudere garde, veel gepraat over systemen. Ik geloof dat U voor iedere wedstrijd het systeem zoveel mogelijk aanpaste aan de te genstander. Is het niet mogelijk een vast systeem te spelen, wat o.i. ge makkelijker zou zijn voor de spe lers? „Wat is een vast systeem? Wij speelden meestal 4-2-4, waarin veel variaties in zijn aan te brengen. Daarom zijn de eerste 10 min. van een wedstrijd zo belangrijk. Men weet dan wat de tegenstander speelt aanvallend, verdedigend of wat dan ook, en dan gaat men zich daar te gen wapenen en het is best mogelijk dat het van te voren besproken sys teem dan gewijzigd wordt. En dat lukte meestal vrij goed." Vraag: Wat denkt U van het stop- perspilsysteem. We hebben de in druk dat dit als kijkspel veel mooier is dan 4-2-4 of 4-3-3 of wat het ook moge zijn, omdat bij het stopper- spilsysteem het accent veel meer op de aanval komt te liggen. Wat is hierover Uw mening? Hr. v. d. Molengraft: „Ik heb zelf jarenlang stopperspilsysteem ge speeld met het magisch vierkant en ik moet eerlijk zeggen dat ik het ook aantrekkelijker vind dan 4-2-4. Maar men moet zich wapenen tegen de te genstander. Het is precies hetzelfde als bij een bokser die links of rechts is, hier moet men zich ook tegen wapenen en desnoods van taktiek veranderen. Maar thans speelt ieder een 4-2-4 en als men dan zou vast houden aan stopperspil, dan komt men een verdediger tekort en wordt het voor de tegensander veel gemak kelijker de weg naar het doel te vin den. Er zijn voorbeelden van ver enigingen die terug gingen naar het stopperspilsysteem, maar het bewijs is geleverd, dat dit altijd voor zeer korte tijd is; 't gaat niet meer, even min als aanvallende stopper en al die systemen, die we voor het stopper spilsysteem hadden." Vraag: U hebt bij het aanstellen van de nieuwe trainer, de heer Ad van Thuyl, een vinger in de pap ge had. Waarom is het de heer van Thuyl geworden? Wat zijn zijn bij zondere kwaliteiten? „Ik heb 9 jaren met Ad van Thuyl in het eerste elftal van PSV ge speeld, beiden als kanthalf. Ik kan U verzekeren dat de heer van Thuyl een groot technicus is en taktisch zeer begaafd. Hij weet dit bovendien over te brengen op de spelers en ik kan U verzekeren dat ik er blij mee ben dat hij door Venray gekontrak- teerd is." Vraag: Hr. v. d. Molengraft, U gaat SW over enige weken verlaten als trainer. U hebt een grote vrien denclub opgebouwd, want het is U als „pedagoog" gelukt een sterke vriendenband te smeden. Keert U SVV de rug toe of houdt U de ver richtingen bij, bijv. in een andere funktie? „Ik zal SVV nooit de rug toekeren. Vriendschap gaat immers boven al les. Ik zal niet terugkeren in een andere funktie, maar wel zal ik de verrichtingen van SW op de voet blijven volgen en zoveel als moge lijk is, wedstrijden van SW be zoeken. Bovendien heeft de heer Verberkt en SW altijd het recht om op mij terug te vallen. Ik heb hier 'n fijne tijd gehad die ik nimmer zal vergeten. Prachtige medewerking en veel vriendschap." Vraag: Hr. Verberkt, U gaat voor lopig nog door in dezelfde funktie als U tot nu toe bekleedde. Wordt U het komende seizoen bijgestaan door een elfal- danwel adviescom missie? „Het antwoord op deze vraag kan heel kort zijn. We hebben het nieu we seizoen nog niet bekeken. De nieuwe trainer is nog niet in funk tie. Ik kan hier namelijk nog niets over zeggen. Dit zal later het be stuur besluiten, dit gaat buiten mijn competentie." Feestdagen inspireren tot verrukkelijke ideetjes. U kent dat wel: van 'n gewone warme maaltijd 'n klein dineetje maken, bij de lunch 'n koude schotel presenteren die met veel nun's, ha's en hoera's wordt begroet, of blikjes met lang niet alledaagse inhoud meenemen op picknick en autotochtjes. U hebt geen rust meer voor u alles in huis hebt. Maar dan komt vaak de tegenvaller. Lekkere dingen blijken nooit de voordeligste. En u vindt ze zelden bij reklame-aanbiedingen. Waar koopt u ze wel voordelig ook als het voor de gewone prijs is? Bij EDAH-ZieZo mevrouw, daar zijn ook alle gewone prijzen voordeelprijzen. Daar kunt u met 'n gerust hart de lekkerste dingen uitzoeken zonder zorgen te hebben over de prijs. U krijgt zelfs aan de kassa de schriftelijke garantie dat u voor alle lekkernijen gemiddeld de laagste prijs hebt betaald. Ga gezellig naar EDAH-ZieZo. fft it

Peel en Maas | 1968 | | pagina 6