is de fiscus billijk? INGEZONDEN Pouwels warenhuis 'Linda Ebbeti K.V.V. NIEUWS Woensdag 24 april J J. vergaderde de KW in De Burggraaf. De heren Ruland en Koppelmans gaven een uiteenzetting over het Charitatief Centrum en de Bijstandswet. Op die avond maakte de voorzit ster bekend, dat op 7 mei een kon- taktavond wordt gehouden in Oos trum, met Overloon, Stevensbeek en Venray. 14 mei is de excursie naar „Friki" Boxmeer en de papierfabriek te Gennep. Op 11 juni a.s. gaan we op reis naar Bokrijk in België. Met algemene stemmen werd in 't bestuur gekozen mevr. Rutten-Kus- ters in de plaats van mevr. Arts- Pee ters. Voor de reis naar België kan men zich opgeven tot en met 10 mei bij Mevr. Derks, Irenestraat 10. VERENIGING VAN BEJAARDEN EN GEPENSIONEERDEN De vereniging zal op woensdag 8 mei a.s. om 2 uur n.m. in zaal Wil- helmina in de Schoolstraat haar jaarvergadering houden. Na afhandeling van de agenda zal er gelegenheid zijn om te kienen. Rector Gogens zal deze kienmid- dag weer verzorgen. OUDERCOMITÉ VAN DE ST. FRANCISCUSSCHOOL Op maandagavond 6 mei a.s. wordt door het Oudercomité een kontakt-avond georganiseerd voor alle ouders van de jongens van de 6e klas. Er zullen dan verschillende punten aan de orde komen, welke in nauwe samenspraak met school en ouders dan besproken kunnen wor den. Speciale aandacht krijgt de Hernieuwing van de Doopbeloften. Mevrouw Remmen zal spreken over de seksuele voorlichting. We rekenen op U allen om 8 uur in San Damiano. RIKKEN Maandag 29 april is er voor de tweede maal rikken geweest in Ho tel Kemps ten bate van het jeugd werk met als extra prijs een tuin- ameublement. De uitslag is als volgt: lc prijs Mevr. Wismans, Sevenum met 433 punten; middenprijs Hr. Cocnders met 316 punten; 2e prijs Hr. Goumans met 425 punten; 3e prijs Hr. Thuyls met 420 punten; meest betaalde Hr. Bistervels met 6.01. Maandag 6 mei is het voor de der de en tevens laatste maal in dit sei zoen rikken in De Burggraaf. ENKQUETE BESCCHERMING BEVOLKING In de komende week bezoeken de enqueteurs de woningen gelegen aan 1. Tedderstraat; 2. Kruitweg (nrs. 14 t.m. 45). HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van H. H. M. Strijbos, Puttenweg 22, Ysselsteyn-Venray, om vergunning tot oprichting van een varkensopfokinrichting met een propaan-installatie, aan bovenge noemd adres, kadastraal gemeente Venray sectie I nr. 64. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op 13 mei 1968 om 15 uur in het gemeentehuis. Venray, 22 april 1968. Burgemeester en wethouders van Venray, Mr. M. M. L. G. M. CUSTERS, burgemeester. H. P. L. VORST, secretaris JUBILEUM Op heden 3 mei zal de heer G. Basten de dag herdenken dat hij 40 jaren werkzaam is op Huize Serva- tius. Om half 12 wordt hem een re ceptie aangeboden. De heer Basten is hoofdverpleger in de buitendienst van de arbeids- therapie en heeft o.m. de zorg voor het onderhoud van de Servaas- plantsocnen. 12 MEI DAG VAN DE VERPLEGING De dag der verpleging die dit jaar op zondag 12 mei gehouden wordt, zal op Huize Servatius gevierd wor den met een speciale eucharistievie ring in het ontspanningsgebouw en gezamenlijk ontbijt. W. LOONEN IN OVERLOON NEEMT AFSCHEID VAN DE POST In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd heeft de heer W. Loonen maandag afscheid genomen als besteller bij de posterijen te Overloon. Bijna 36 jaren is postbode Loonen bij de PTT werkzaam geweest. Weer en wind trotserende trok hij er dagelijks op uit om de stukken op de bestemde plaatsen te bezor gen, per fiets, te voet, ja zelfs in de barre winter van 1940-'41 te paard. Maandagmiddag had ten huize van de heer Loonen het officiële af scheid plaats. Hierbij waren onder meer tegenwoordig de waarnemende directeur van het postkantoor van Boxmeer, het- bestuur van het jubi leumfonds, kantoorhouder A. Giezen en het personeel Van Overloon. De waarnemend directeur, de heer van Ass, bood de scheldende bode een oorkonde en een speciale PTT- kalender aan. Hij prees de heer Loo nen om zijn ijver en toewijding en tïracht hem dank voor het goede en trouwe dienstbetoon aan de PTT. De voorzitter van het jubileum fonds prees eveneens de verdiensten van de scheidende besteller en sprak de hoop uit, dat de heer Loonen nog lang van zijn pensioen zal mogen ge nieten. Hij overhandigde hem na mens de organisatie en waardebon. Naast genoemde cadeaux mocht de heer Loonen nog talrijke geschen ken, bloemen en felicitaties in ont vangst nemen. A. GIEZEN OVERLOON WON P.T.T. BEKER Het afgelopen weekend werden in Hotel Deriet te Overloon biljart wedstrijden georganiseerd met als inzet het PTT-kampioenschap van het district Oost-Brabant. Zes bil jartende PTT-ers namen aan het toernooi deel en in faire, sportieve en tevens spannende strijd hebben zij elkaar de eer van het kampioen schap betwfst. Het was tenslotte de Overloonse kantoorhouder A. Gie zen, die de eer voor zich opeiste en op de kampioensbeker beslag legde. Het was voor de derde maal, dat dit PTT-toernooi werd georgani seerd. De eerste keer kwam de beker in het bezit van de heer J. Lucas- sen uit Venray, die hem het jaar daarop echter moest afstaan aan de heer J. v. d. Sterren uit Mill. Deze kon de kampioenstitel nu ook niet prolongeren. De beker werd door de heer M. Troisfontaine overhandigd aan de nieuwe kampioen, die met zijn fraaie prestatie gefeliciteerd werd. Dat de Millse biljarter de heer v.d. Sterren de kampioenstitel niet kon prolongeren vond zijn oorzaak in 't feit dat hij 250 caramboles in het kaderspel moest scoren tegenover de overige spelers 250 caramboles libre. Een excuus voor de minder goede prestaties van de eerste kampioen, J. Lucassen was er ook, omdat de ze biljarter zich de laatste weken speciaal moest voorbereiden op wed strijden in het driebandenspel. De volledige uitslag van het PTT in Overloon luidt met achtereenvol gens aantal caramboles, beurten, al gemeen gemiddelde en matchpunten. A. Giezen Overloon 1247 159 7.84 8 P. Linders, Venray 953 184 5.17 7 J. v. Haaren, Boxmeer 938 157 5.97 6 M. Ttroisfontaine, 950 171 5.56 5 J. vd. Sterren, Mill 1139 133 8.49 4 J. Lucassen, Venray 887 153 5.80 0 FAMILIEDRUKWERK VAN DEN MUNCKHOF N.V. Grotestraat 28 - telefoon 2727 WAT IS BILLIJK? Het is op zichzelf helemaal geen kwestie van billijkheid dat er in komstenbelasting wordt geheven. De kwestie is, dat er geld moet komen en dat de I.B. één der belastingen is, die men daarbij niet kan missen. En de vraag is nu: gegeven het feit, dat er een I.B. moet worden ge heven, wat is dan billijk? Jan zegt: de staatssecretarissen en de straat lantaarns zijn er voor iedereen, dus iedereen even veel. Piet zegt: wie niets bezit heeft geen last van die ven, dus alleen de bezitters. Ieder van hen vindt dat billijk. Uiteindelijk is men het in regering en volksvertegenwoordiging eens ge worden over een ietwat genuanceer der standpunt; er moet betaald wor den naar draagkracht. Dat houdt al direct in, dat vrij is wat nodig is voor een minimaal noodzakelijk le vensonderhoud. Dat is de zg. belas tingvrije voet. DE PROGRESSIE Wie meer geniet heeft draag kracht. In het begin niet veel, maar iedere gulden, die men meer ver dient geeft relatief nog meer draag- BURGERLIJKE STAND in de week van 25 april t.m. 1 mei GEBOREN: Laarakker, Johanna, Bergen L. Willems, Maria, Hoenderstraat 71 Rheiter, Johannes, Churchillstraat 9 Kousemaker, Roeland, St. Petrus straat 18 Loeffen, Gerardus, Vierlingsbeek Pelzer, Mark, St. Paulusstraat 6 Lenssen, Gertruda, Kempweg 57 Pelzer, Martinus, Maasheseweg 54 Leijssen, Robert, Steegse Peel weg 41 van Dijck, Maria, Deurneseweg 34 van Pelt, Catharina, Doormanstr. 15 OVERLEDEN: Lenssen, Christiaan, echtgenoot van Hendrix, Anna, Bergen L. Baten, Hendrikus, echtgenoot van Smits, Maria, Venray-Oirlo Wismans, Gerardus, echtgenoot van Mooren Anna, Venray. ONDERTROUWD: Dekkers, Wilhelmus, Oploo ca, Mul- lemsedijk 3 en Linders Beatrix, Venray, Hoebertweg 29. van Soest, Johannes, Venray Sta tionsweg 37 en Peeters, Christina, Venray, Overloonseweg 71. Janssen, Theodorus, Venray, Julia- nasingel 9 en Jansen, Antonetta, Venray, Laagheidseweg 5. Janssen, Petrus, Nijmegen Kastanje laan 12 en Janssen Maria, Venray Patersstraat 18. Driessen Joseph, Venray Beekweg 30 en Rongen Maria, Venray, van Broekhuizenstraat 27. Linders Josephus, Venray, Oude Oostrumseweg 24 en Sijbers Ger truda, Venray Langeweg 32. Spreeuwenberg Wilhelmus, Venray, Veulenseschoolweg 4 en v. Vegchel Catharina, Venray Vredeweg 17. van der Cruijsen Martinus, Oploo ca Driehoek 8 en van de Pas Petro- nella, Venray Vredeweg 15. GETROUWD: van den Heuvel, Johannes en Bex kens, Henrica, Venray. Pouwels Antonius en Egelmeers Jo hanna, Venray. Duijser Pieter, Ridderkerk en Lem- mens, Catharina, Venray. Jacobs Theo, Horst en Rambags Eleonora Venray. Marcellis Leonardus en Janssen Ma ria, Venray. Muijsers, Johannes en Jeuken Wil- helmina, Venray. Camps Wilhelmus en Pouwels, Leo- nardina, Venray. Pouwels Theodorus, Venray en Pan- huyzen Maria, Deurne. Zondag: 3e zondag na Pasen. Om 730 leesmis voor Piet Emons 9 uur H. Mis voor de parochie, waaronder de kinderen hun eerste H. Communie doen. Ze worden om kwart voor 9 aan de meisjesschool afgehaald. Om 10.30 leesmis voor Mathieu Vervuurt. Maandag: 7.30 gesticht jaargetijde voor Martinus Claessens. Johanna Gussen en zoon Gerard; 8 uur lees mis voor Theodorus Asselberghs en OOK „LIEF" ZUN LEIDT TOT ONRECHTVAARDIGHEID De inkomstenbelasting over de a.o.w. is voor gehuwden thans zo hoog en de voor hen geldende belastingvrije voet is nog zo laag, dat over deze a.o.w.-ultkeringen alleen al I.B. is verschuldigd. Dit voor het eerst in 1967. Er is toen in de Tweede Kamer voorge steld om de a.o.w. voor diegenen die daarnaast geen andere in komsten hadden, maar vrij te laten. Was dat nu „lief" tegenover het echtpaar X, dat daarvan zou profiteren? Of was dat onbillijk tegenover het echtpaar Y, dat naast zijn a.o.w. nog juist vijf gul den spaarbankrente genoot; of tegenover het echtpaar Z, dat aan de a.o.w. nog niet toe was, doch dat door wat pech in zaken, on danks hard werken, ook niet meer verdiend had dan het echtpaar X aan a.o.w. genoot? Kort gezegd: waarom zou Z wèl en X niet hoeven te betalen? Dat lijkt onbillijk. echtgenote. Dinsdag: 7.30 leesmis voor de overleden familie Janssen-Achten en zoon Gerrit; 8 uur leesmis voor M. Direks en echtgenote. Woensdag: 7.30 leesmis voor Mar tinus Heesen-Verdellen; 8 uur lees mis voor Jac. Vervuurt. Donderdag: 7.30 leesmis voor de overleden familie Voesten-Claessens Nijssen; 8 uur leesmis voor Ant. Loonen, echtgenote en dochter Jo hanna Verheijen-Loonen, kindermis. Vrijdag: 7.30 leesmis voor Maria Loenen-Thielen en Jan Loenen; 8 u. leesmis voor de overleden familie Michels-Nabuurs. Zaterdagmorgen geen H. Mis. Om 3.30 gezongen dienst van dankzeg ging bij 't zilveren huwelijksfeest van het echtpaar Lijssen-van der Walle; 's avonds om 7 uur leesmis voor Antoon Voermans. Akolieten: zondags als gewoonlijk. In de week: 7.30 Leo en Piet Rein- tjes; 8 uur H. van de Berg; zater dagavond P. Goumans. PLUIM VOOR VENRAY Als buiten-Venrayer moet ik Ven ray een pluim op de hoed steken. Toen ik dinsdag vanuit Sevenum toevallig door Venray kwam, zijn me op die reis twee dingen opge vallen. Op de eerste plaats dat in Horst Koningin's verjaardag gevierd wordt door het simpele feit van het uitsteken van de vlag op het ge meentehuis. Dat was de enige vlag in deze plaats. De rest van de men sen had het schijnbaar te druk met de wekelijkse markt. In Venray werd volop gevlagd en ik heb me laten verleiden af te gaan op de muziekklanken. Ik kwam toen bij de feestelijk omvlagde schouw burg en heb daar de serenade be leefd aan een zeer groot aantal ge decoreerden. Een goede geest gaf me het oranje-kleurig oranjedag programma en men mag Venray al leen maar feliciteren met een der gelijke opzet en uitvoering. Daar kan men elders wat van leren. L. E. HOFSTRAAT De afbraak van enkele panden in de Hofstraat geeft een onverwacht beeld van hoe het zou zijn als de Grote Kerk aan die kant „open" ge maakt zou worden, in die zin, dat deze kerk ook aan de Hofstraat zijde vrij zou komen liggen. Er is na de oorlog bij de toenma lige sanering en opbouw wel eens gedacht aan een dergelijke openleg ging, maar de deskundigen waren en schijnen nog van mening dat de ze kerk ombouwd moet zijn, wat dan o.m. bewezen wordt door het feit dat geen uiterlijke versiering aan deze kerk te vinden is. Hoe groots en monumentaal de kerk aan de Jerusalem-zijde (onbe bouwd) is kan ook de ondeskundige zien, die nu verbaasd over het puin van de afgebroken Hofstraat panden alleen maar spijtig constateren moet dat men grote kansen heeft laten schieten. Niet alleen om de Hofstraat veiliger te maken, maar ook om Ven- rays monumentale kerk een waardi ger plaats in het dorpsmidden te geven. J. E. GESLAAGD Aan de Academie voor Industriële Vormgeving te Eindhoven, slaagde voor het examen dessin-ateur de heer J. G. M. Boom uit Venray, Past Ruttenstraat 3. kracht. Daarom is er een progres sief tarief. Van iedere gulden meer een hoger percentage. Dat is het principe van het tarief; het is belangrijk, dat men zich rea liseert, dat dit niet op zchzelf bil lijk is, doch dat het slechts billijk is krachtens afspraak. Krachtens overeenkomst; bij meerderheid van stemmen. Hetzelfde geldt voor de vraag, wat nu wel en wat nu niet tot het belast baar inkomen moet worden gere kend. BELASTBAAR Jan zegt: alles wat je erbij krijgt geeft draagkracht, dus niet alleen loon en winst en vermogensrente, e.d., maar ook schenkingen, erfenis sen, totoprij zen en waardestijgingen van onroerend goed en zo. Piet zegt: dat kun je allemaal geen inkomen meer noemen; waar destijging van onroerend goed wil niet zeggen dat je er wat bij krijgt, maar het is alleen maar waardeda ling van het geld. En bovendien be reik je met een te hoge belasting op erfenissen alleen maar dat men zijn bezit gaat opmaken, het vermindert de zo belangrijke spaarzaamheid of het maakt dat men zijn bezit door moeilijk te controleren schenkingen vroegtijdig naar kinderen overhe velt. Piet vindt, dat alleen belast moet worden wat uit een normale bron van inkomen normaliter wordt ge noten, dus dat waar men op uit ge weest is met de bedoeling zich een inkomen te verwerven. Ja leuk, zegt Jan, en dan zal de man „met karak ter" wel zorgen dat hij alleen maar niet-normale voordelen geniet en dan betaalt alleen Janssen de oude paraplu. Daar het menselijk is, dat het in zicht in wat billijk is en het eigen belang in hoge mate gelijk opgaan, is niet moeilijk te voorspellen, wel ke politieke groepen welke theo rieën zullen aanhangen. Wat uiteindelijk uit de bus gekomen is is een tussenoplossing, ook weer berustend dus, op een afspraak van wat billijk is te achten. RECHTVAARDIGHEID Daarmede is dan de draagkracht nog niet voldoende benaderd. Deze wordt verder nog beïnvloed door kindertal, ouderdom, invaliditeit, ziektekosten, onderhoudsverplichtin gen e.d. Ook daarmede wordt reke ning gehouden en ook daarbij is weer overeengekomen wat billijk is te achten. Niet wat billijk is, doch wat billijk wordt geacht. Niet overal kan men rekening mee houden. Het ene kind verslijt meer schoenen dan het an dere; het andere moet met de bus naar school omdat het anders te ver is. Het is onuitvoerbaar van ieder kind precies vast te stellen wat het kost, dus in hoeverre het de draag kracht beïnvloedt. Daarom scheert det wet alle gevallen over één kam en wordt gelijke aftrek verleend. Al leen bestaat voor studerende of ge brekkige kinderen soms recht op dubbele of drievoudige aftrek. Het is een algemeen kenmerk van rechtsregels op ieder gebied, dat zij terwille van de doelmatigheid een groep onderling min of meer ver schillende gevallen over één kam moeten scheren. Toch is er een groot verschil tussen de diefstal van P, die van de honger een brood gapt en die van Q, die een brood gapt om meer te kunnen sparen. DE AUTO Een bekend voorbeeld op fiscaal terrein is de regel dat het privé- gebruik van een auto is te waarde ren op 10% van de catalogus waarde. Deze regel is gesteld vanwege de moeilijkheden bij het bewijs van de omvang, waarin de auto al dan niet zakelijk of privé is gebruikt. Alleen in belangrijk van het normale af wijkende gevallen zal bewezen kun nen worden, dat het privédeel van de kosten hoger of lager dan het normbedrag is te stellen. Zo'n regel is pas min of meer bil lijk, niet alleen wanneer hij voor iedereen geldt, doch pas wanneer hij ook konsekwent wordt toegepast. De ene belastinginspecteur zal ech ter een hoger of lager privégebruik spoediger bewezen achten dan de andere. Hetzelfde geldt voor de be lastingrechters; de ene is soms aar diger dan de andere. Maar wanneer de inspecteur van toepassing van het normbedrag af ziet, hoewel mijn heer A geen be wijs kan leveren, omdat mijnheer A zo'n eerlijk gezicht heeft, dan is dat niet meer aardig, maar dan wordt dat willekeurig. En dan zet dat de deur open voor misbruiken. Ook bij de uitvoering zal men tegenover al len even „streng" moeten zijn, an ders valt de billijkheid tussen wal en schip. DRAAGKRACHTFACTOREN Het is daarom wel noodzakelijk een deel van de rechtvaardigheid aan de doelmatigheid op te offeren. ten eerste omdat men anders «ooit klaar zou komen met het werk dat aan de uitvoering van de wet is ver bonden en voorts omdat een teveel aan uitzonderingsbepalingen wille keurig en daardoor weer onrechtma tig zou gaan werken, doordat zij de uitvoering te veel bemoeilijken. Zo wordt met sommige draag krachtfactoren helemaal geen re kening gehouden, b.v. met het feit, dat de één veel grotere persoonlijke behoeften heeft dan de ander. Jan is zuinig van aard; Piet lust er wel eentje. Het verschil is reëel. De Jannen kunnen van hun loon veel beter rondkomen, zeggen de Pieten, of ze nu minder eten en drinken, of dat ze beter kunnen re kenen; ze hebben meer draagkracht. De Jannen zien dat anders en vinden dat de accijns op gedistilleerd nog meer omhoog moet en de I.B. om laag. Daarover verschillende menin gen inderdaad. ONBILLIJKHEDEN Veel algemener is men van oor deel, dat de wet er eigenlijk ook re kening mee moet houden of men het inkomen gemakkelijk verdient of dat men er hard voor moet sappelen. Wie het gemakkelijk verdient kan gemakkelijker nog wat bijverdienen en heeft daardoor wat meer draag kracht. Maar de wet houdt er geen rekening mee; het is onuitvoerbaar. Behalve dan in het geval van de werkende, vrouw A. Die heeft met haar man samen wel een dubbel in komen en dat wordt zwaar belast, maar doordat ze geen tijd overhoudt om sokken te stoppen en dus telkens nieuwe moet kopen leeft ze duurder en heeft ze dus minder draagkracht. Dit is, gezien het uitgangspunt van de wet, niet billijk; ook al lijkt het, als men niet verder kijkt dan di: ene geval, wel juist. Want in het geval van mevrouw B, die erg on handig is en daardoor duurder uit is, of van C., die vanwege een zwakke gezondheid 's middags moet rusten, wordt geen extra aftrek verleend. DE UITZONDERINGEN Zo zouden wij uiteraard nog lang door kunnen gaan. Maar één geval willen we nog noemen. Veel erger dan de onbillijkheid, die ontstaat doordat het nu eenmaal onmogelijk is, dat alle inspecteurs altijd precies gelijke maatstaven aanleggen, zijn de onbillijkheden, die ontstaan door uitzonderingsbepalingen in de wet (z.g. verfijningen in naam der recht vaardigheid) die afwijken van wat afgesproken was dat als billijk zou gelden. Bij de totstandkoming van de wet I.B. van 1964 heeft een kamerlid ge wezen op het geval, dat de echtge note van de heer X overlijdt en dat de heer X, omdat hij nog twee klei ne kindertjes thuis heeft, gedwongen is zijn oudste dochter van kantoor te nemen om de huishouding te ver zorgen. Begaan met het lot van X heeft men hem voor die dochter kin derbijslag en kinderaftrek gegeven. Op het eerste gezicht is daar alles voor te zeggen. Hoe is het echter met de heer Y, die in hetzelfde geval verkeert, be halve dat hij geen oudste dochter heeft, die hij thuis kan houden? Hij moet een vreemde als huishoudster in dienst nemen. Die zal meer aan salaris kosten, plus sociale verzeke ringen e.d.; die moet een aparte ka mer hebben met aparte verwar ming; die zal misschien minder zui nig zijn in het huishouden en geen sokken stoppen. Het is duidelijk, dat Y veel zwaarder in zijn draagkracht wordt aangetast dan X. Maar voor hem kent de wet geen tegemoetko ming, omdat het afgesproken uit gangspunt nu eenmaal was dat per soonlijke behoeften geen rol zouden spelen. Naar onze smaak gaat dit geval van wets verfijning te ver; het is wat onfijn tegenover Y, ofwel men ko- me ook X niet tegemoet, ofwel men treffe een zodanig breed opgezette maatregel, dat ook vergelijkbare ge vallen worden geholpen; met andere woorden men kieze een over de ge hele linie verfijnd uitgangspunt. Zoals de zaak nu is, is het niet rechtvaardig; wel „lief", maar on billijk. MARIA MANDERS en RON v. MAARSCHALKER- WEERD hebben de eer U, mede na mens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de plechtige inze gening zal plaats hebben op zaterdag 11 mei a.s. om 10 u. in de St. Petrus Banden- kerk te Venray. Dagadres: Hotel De Zwaan Receptie van 14.00-16.00 uur Toek. adres na 31 mei: Juliana van Stolberglaan 217 Ede Op zaterdag 11 mei a.s. hopen onze lieve ouders G. RAMBAGS en G. RAMBAGS-CLEVEN hun 25-jarig huwelijk te vie ren. Op die dag wordt tot hun intentie een plechtige H. Mis opgedragen om 17.00 uur in de parochiekerk van de H. Ma- thias te Castenray. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dankbare kinderen Castenray, Horsterweg 39 Dagadres: zaal Jakobs, Cas tenray Receptie van 20.00 - 21.00 uur Het zilveren huwelijksfeest van Bèr Swinkels en Annie Swinkels wordt gevierd op heden vrijdag 3 mei Venray, St. Servatiusweg 21. MARIET JANSSEN LEO MARCELLIS hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de inze gening zal plaats hebben op vrijdag 10 mei a.s. om 11.00 uur tijdens een plechtige H. Mis, die tot hun intentie wordt opgedragen in de pa rochiekerk van de H. Oda te Ysselsteyn. Ysselsteyn, Peelweg 7 Ysselsteyn, v. Montfortstraat 7 Dagadres: zaal Bos, Yssel steyn Receptie van 14.30-16.00 u. Toek. adres: Peelweg 3, Ysselsteyn. Juwdicr Htrloger Opticiën De Heer ei blof^ geven met nis van d<4j h dochter Bij het H. [var zij de nam Judith - [ne Venray, 30 Stationswe INY JANS en CHRIS VA hebben i ris geven v« ger men huv n inzegenii fad op woen s. 11 uur i iekc van St s Venray. I Venray, St Apeldoorn, jt 4 Dagadres ;ur| graaf", S Vei ray Receptie 100 Toek. adat 2 Apeldooa Op vrij d: onze lieve ouders De nieuwste byouterieën kralensnoeren halskettingen armbanden ringen broches bedelarmbandjes bedeltjes manchetknopen byouteriedoosjes zilveren kettinkjes kruisjes hangertjes doublé kettinkjes hangertjes zilveren en alpaca rozenkransen enz. enz. enz. in Hofstraat 10 Tel. 1566 \V. JAI hun 25-jai vieren. Op uur een pi dankbaarl dragen in de H. The< Dat God sparen is p fc kindei Overloon, Theobaldi Dagadres; Venra; Receptie Onze hartelijke dank aan al len die blijk gaven van hun belangstelling en medeleven bij de ziekte, het overlijden en de begrafenis van mijn lieve man, vader en grootvader WILLEM PIRLO In het bijzonder dank aan de familie, Pater Rector van het ziekenhuis, verplegend perso neel, dr. Termote en dr. Ver- cauteren en aan begrafenis onderneming Sj. Goumans- Kruijsen. Wed. P. C. Pirlo-Wynen kinderen en kleinkinderen Venray, Westsingel 98 Bij mijn terugkeer naar Chili wil ik alle buren, vrienden en bekenden hartelijk dank zeg gen voor hun hartelijke ont vangst in december j.l., voor alle medeleven en sympathie die ik gedurende de voorbije maanden mocht ondervinden. Wees verzekerd van mijn blij vende dankbaarheid voor al 't goede dat ik deze maanden mocht ondervinden. Gods zegen en hartelijke groe ten voor allen. Br. Nicetus Schoeber Oirlo, St. Machutusstraat 2 (In plaats van kaarten) Uw steun en medeleven, die wij mochten ontvangen bij het tragisch ongeval van mijn man en papa HENDRIKUS HUBERTUS GERARDUS BATEN hebben wij ten zeerste op prijs gesteld, evenals uw ge bed bij de begrafenis. Speciaal danken wij H.H. doktoren van Thielen en Bloe men, Hr. Pastoor, politie, zie kenhuis, buurt, werkgever L. Nelissen, directie Ned. Spoor wegen. Wed. H. Baten-Smits en kind Familie Baten Familie Smits Oirlo, Hoofdstraat 13 FAMILIEDRUKWERK van den Munckhof n.v. Grotestraat 28 - Telefoon 2727 ke lag h< lOÏ gro tjopi ■lo tal Badp Bikir Zwei hoek Markjst en grfls OM PAARflB CS' PREN r zondag 5 nil 12 uur te 0|L kens. Premi K.V Op dinsdaj n naar Belfi mevr. Derk 1 en met 10 p.p. We v D vanaf de Z Denk aan sti Dinsdagavo in naar Oosti ur Mis, met 1 da na gezellig Parochiehu Dames, i kom. Sti BALASTOine tegen d In alle Pouweni Hofstraall 1 VEEV I EENS PREN op zonda U 12 uur ii U Premie beer iti VRIJ INLI YAKA voor met oj468 's avonds ki tributieboe ïn H. Minten Daar het tl m mum-loon *r besluit nie* W king komt i geval, leg i Is zorgster va graaf N.*8 van a.s. ro Hartelijk d le van genoer "r vertrouwd der jaren ontvangen. Bezorgster lc

Peel en Maas | 1968 | | pagina 2