Be(aaidencompieK Koninginne natuurlijk naar voor 'n paar ff® nylons s.v.v. JEUGD GARAGE Voor de eerste 200 klanten een potje mayonaise van 97 cent voor 49 cent 1. Raymakers 98 90 98 125 ,125 139 98 39 98 198 98 89 verjaardag Kommunie- prentjes vd Munckhof nv hoek Marktatraat-Schoolstraat Nieuwe ideeën komen van Ford Elke weg wordt glad ah een biljardlaken. Geen wonder: voonvielaandrijving, McPlierson-voorwiclvering. Elke reis verloopt zo glad als 't maar k3n. Natuurlijk: de Ford 12M en 15M zijn langc-afstand-record-brekers (Miramas, 300.000 km met 'n 12M, gemiddeld 106 km/uur). Verder lachen alle 12M en 15M bezitters om gladheid. Veilig gevoel: voonvielaandrijving, schijfremmen v<5ó Verstandige autokopers nemen 'n For 12M of 15M. Nogal glad. Maasheseweg Tel. 2251 Venray 2 £1. Up 7 zware repen Nootmuskaat 50 gr. 1 grote biscuitbodem 1 pracht kop en schotel 250 gram pikant geen 156 maar geen 161 maar geen 130 maar geen 1,75 maar geen 2,25 maar belegen kaas SUPERMARKT Augurken 3/4 pot MAASHESEWEG 61 2 fl. cola 1 pak thee-biscuit Abrikozenpulp plm. 1 pak Jodenkoeken 150 gram VENRAY geen 146 maar geen 76 maar geen 125 maar 1300 gr geen 235 maar plus sleutelhanger palingworst ENKABÉ TOCH IETS BETER ricus Gooren, echtgenote en To Flin- senberg-Gooren. Dinsdag: 8.00 gest. jgt. voor Fam. van Osch. Woensdag: 8.00 gest. jgt. voor Hen- ricus van Hoof en Maria Ewals. Donderdag: 8.30 gest. jgt. voor Lambertus Arts en Theodora Poels te verzorgen door de schoolkinderen. Vrijdag: 8.00 gest. jgt. voor Gerar- dus de Mulder en Johanna Maria Aerts; 15.00 Hoogmis tot dankzeg ging b.g.v. .25-jarig huwelijksfeest Meyer-Zegers. Zaterdag: 8.00 gest. jgt. voor Wil lem van Rijswijck, Petronella Jans sen en dochter Maria. 19.30 Avondmis voor Wilhelm Gel- lings. Zondag 10 uur pl. Hoogmis b.g.v. het feest van onze fanfare. Voor de goede orde verzoeken we allen die deze viering meemaken de volgende regelingen in acht te nemen. De muzikanten nemen plaats vooraan in de kerk in de banken die voor hen gereserveerd zijn. Daar achter zijn enkele banken gereser veerd voor autoriteiten, bestuur en genodigden. De leden van het trommelkorps, die hun trommels in het jeugdhui^, opbergen, gaan in de middengang staan, zo ver mogelijk naar voren, in 2 rijen. De muzikanten leggen de instrumenten in de zijgangen en bij de zij-altaren. Gelieve i.v.m. plaatsgebrek geen schoolkinderen naar deze H. Mis te sturen. Zaterdag 11 mei. In verband met de concoursuitvoeringen in de con certtent zal er voor de avondmis niet geluid worden. Dank voor uw medewerking. "RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 3e zondag na Pasen. 7.45 vroegmis t.i.v. fam. Huijs-van Enckevort; 10 uur hoogmis t.b.i. Vandaag maandelijkse bijzondere kollekte. Door de week H. Mis om 7.45 u. Maandag: v. d. zielerust van een overledene. Dinsdag: v.d. zielerust van Johan nes en Johanna Janssen (Merselo). Woensdag: t.b.i. (Horst). Donderdag: v. d. zielerust van overledenen. Vrijdag: tot bijzondere intentie. Zaterdag: H.H. Filippus en Jaco bus apostelen. 19.30 avondmis tot int. van fam. Pouwels-v. d. Steeg. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór H. Mis. RECTORAAT HEIDE Zondag: 3e zondag na Pasen. 7.30 voor het rectoraat; 10 uur gez. jaargetijde voor Peter Paul Janssen. Akolieten: Jan Ewals en Piet Rut ten. Misdienaars van de week: Jan Nabben en Peter Muijsers. Maandag: 7.30 leesmis voor Jo hannes en Hendrikus van Kempen. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Toon Seijkens. Woensdag: 7.30 leesmis t.b.i. Donderdag: 7.30 leesmis voor Ja- coba Michels-Jacobs. Vrijdag: 7.30 leesmis voor de overl. ouders Engelbertus Nellen en Hele na Rutten. Zaterdag: 7.30 leesmis t.z.i. Biecht gelegenheid: van 78 uur. Te 8 uur avondmis voor de overl. familieleden Maas-Janssen. Kerkpoetsen: Hanne Janssen en Maria Peeters. RECTORAAT VEULEN Zondag: 3e zondag na Pasen. 7.30 leesmis voor de parochie; 10 u. Hoogmis uit dankbaarheid voor ver kregen gunst (C.). 2.30 Meilof. Maandag: 8 uur leesmis jgt. voor afgest. fam. Muysers-Smits. Dinsdag: voorbereidingsnovene ter ere van de H. Antonius van Padua. 8 uur leesmis voor zal. Sj. Burgers. Woensdag: 8 uur Hoogmis zeswe- kendienst voor zal. Maria Sibilla Kunen-van Rens. Donderdag: 8 uur leesmis jgt. voor zal. Anna Janssen-Philipsen. Vrijdag: 8 uur leesmis voor zal. Theodoras Jacobs en zoon Leo. Zaterdaagvond 8 uur leesmis uit dankbaarheid Timmermans. Akolieten voor 5 mei: Harrie Gee- len, Martin van Staveren en Piet Mulders. RECTORAAT SMAKT Zondag: 3e zondag na Pasen. 7.30 H. Mis overl. fam. Seykens- Fleurkens; Kapel: 8.30 H. Mis bede vaart Arnhem. Kerk: 10 uur Hoog mis int. fam. Wijnhoven-Braun. Kapel: 12 uur H. Mis bedevaart Amsterdam. Maandag: 7.30 H. Mis. Dinsdag: 7.30 H. Mis Gerrit Jans sen. Woensdag: 7.30 H. Mis voor een zieke; 's avonds om 8 uur H. Mis int. Maria Asselbergs-Keursten. Dondeidag: 7.30 H. Mis tot zekere intentie. Vrijdag: 7.30 H. Mis overl. ouders de Haart-Cremers. Zaterdag: 7.30 H. Mis; 's avonds om 7 uur H. Mis voor Maria Petro nella Kersten-Asselbergs. PARA LOS ESPAfiOLES Y PORTUGUESES DE VENRAY Y ALREDEDORES El domingo próximo e es el pri mer domingo de Mayo dedicado a Nuestra Senora. A las diez y media en la Ermita de San José en Smakt Misa cantada con platica en Castel- lano sobre San José Obrero. El pri mer dia de Mayo es tambien dia del Padre: felicidades pues para todos los padres en nuestra asemblea. Celebremos todos, sin faltar, todas esta fechas memorables en la Misa dominical. Uitslagen zaterdag 27 april: Venray AlVenl. Boys Al 21 Oostrum AlVenray A2 22 Venray A4Molen wiekers Al 06 De feestelijke viering van de 59ste verjaardag van onze Koningin heeft, ondanks het feit dat het weer niet meewerkte, toch weer duizenden mensen op de been gebracht. Men sen, die aktief meededen aan de ver schillende onderdelen van het pro gramma; mensen ook, die als toe schouwer bij een van de vele evene menten vertier en ontspanning zoch ten. De spits beet de Koninklijke Har monie Euterpe af, die in de vrij vroege ochtend voor een program mapunt zorgde, dat officieel zelfs niet in het programma stond, name lijk een concert vanaf de toren, dat doordat de wind ditmaal goed stond, door velen goed gevolgd kon wor den. De herauten te paard en klok gelui kondigden later op de ochtend aan, dat de officiële viering dan in derdaad begonnen was, waarvan een der hoogtepunten ongetwijfeld was de plechtige zitting in het Cultureel Centrum, waarvan U elders in dit blad een verslag aantreft. Op de Henseniusschool waren intussen de kinderspelen begonnen, welk voor beeld de andere lagere scholen na de middag volgden. KERKDORPEN Intussen was het feest op de kerk dorpen ook al begonnen. In Yssel- steyn zorgde de fanfare dat iedereen Venray B3Leun enB2 100 Ysselsteyn AlVenray A5 L. 22 Merselo BIVenray B4 32 Leunen ClVenray Cl 22 HRC C2—Venray C2 5—2 Ysselsteyn C2—Venray C3 12 „Om de Bisschopsbeker": Venray AlWanssum Al 42 Wanssum BIVenray BI 00 Venray wint na verlenging door pe nalty's. Dinsdag 30 april (Koninginnedag) Venray AlSBC Maastricht Al 22 Toernooi „Oranjebeker" In Groep 1 werd Leunen winnaar en Molenwiekers 2e. In Groep 2 was Merselo het sterkste en Castenray tweede. De finale om de derde en vierde plaats won Castenray van De Molenwiekers door penalty's en om de eerste en tweede prijs bleek Leu nen oppermachtig en versloeg Mer selo met 50. Venray B2 eindigde in de totaal rangschikking als zesde vóór Oos trum en DIS. Programma zaterdag 4 mei: Venray Al—IVO Al 3.30 u. WV Al—Venray A2 3.30 u. Oostrum AlVenray A3 3.30 u. Venray A4DIS Al 3.30 u. Venray BI—HRC BI 2.30 u. Leunen BIVenray B2 L. vrijdag 6.30 u. Venray B3Venray B4 3.30 u. FCEB BIVenray B6 3.00 u. Venray B7Montagnards BI 2.30 u. Venray Cl—HRC Cl 1.30 u. Venray C2Ysselsteyn C2 1.30 u. Leunen C2Venray C3 1.00 u. wist dat dinsdag een feestdag zou gaan worden, terwijl in Oostrum de jeugd middels voetbal- en handbal wedstrijden haar krachten mat. Kinderspelen waren ook in de ochtenduren in Ysselsteyn te zien en op de Smakt, terwijl Leunen een kinderoptocht gepland had. Er werd behoorlijk gevlagd en rond de mid dag was de feestelijke stemming in de gehele gemeente merkbaar. In de middaguren begonnen, zoals gezegd ook in de overige kerkdorpen de kinderspelen, waarvan enkele be zocht werden door de burgemeester met leden van het Oranje-Comité. WISSELBEKER Het jeugdvoetbaltoernooi aan het sportterrein aan de Leuneseweg bracht de jeugdige voetballers uit de gehele gemeente tegen elkaar in het veld, waarbij de jeugd van Leu nen zich letterlijk en figuurlijk de sterkste toonde. Zij kon dan na lan ge en spannende strijd de Oranje Wisselbeker mee naar huis nemen. De volleybalwedstrijden op het Henseniusplein duurden tot laat in de middag en mochten zich in de dankbare belangstelling verheugen van vooral de oudere jeugd, die hier de nodige sterke staaltjes van de verschillende teams kon bewonde ren. Jammer was dat de basketball wedstrijden uit moesten vallen, maar des te drukker was het daarom bii de paardensportdemonstraties aan de Langeweg, waarbij zelfs ruiters uit Meerlo acte de presence gaven. On danks sommige onwillige paarden een goede demonstratie, die meteen een goede reclame is voor de paar densport. De gymnastiekdemonstraties bij Hotel De Gouden Leeuw hadden zelfs niet te lijden van het guurder wordende weer en een geluidsinstal latie, die het even vertikte. In vlot tempo brachten de leden van St. Christoffel trampoline- en brug- oefeningen, rythmische gymnastiek en natuurlijk de traditionele pyra- mides. Een korte, maar goede de monstratie. De behendigheids wedstrijden trok ken zeer veel belangstelling en wa ren dit jaar vlot georganiseerd. De groepen uit kom en kerkdorpen kre gen de meest vreemde en spektacu- laire opdrachten te vervullen, die met veel vuur en elan door beide groepen werden uitgevoerd. De kom mocht dan een punten- voorsprong hebben, later kon Burge meester Custers bij de prijsuitrei king de manschappen van de kerk dorpen alleen maar prijzen om het elan, waarop deze kleine groep ten strijde was getreden. Het traditionele vuurwerk, dit maal met meer rook en knallen dan in het verleden, besloot de feeste lijke dag officieel maar in de dans gelegenheden en café's plakte men er nog rustig enkele uurtjes aan. Maandag ging op het bejaardencomplex de vlag in top ten be wijze dat de bouwers het hoogste punt bereikt hadden. En daar mede heeft het bouwbedrijf Wilma, de hoofdaannemer een pres tatie geleverd, zoals er vele geleverd zijn sinds men werkelijk be gonnen is met de voorbereiding en de bouw van dit complex, dat bestaat uit een verzorgingstehuis met 104 eenpersoons en 8 twee persoons wooneenheden en de bejaardenflat met 96 twee persoons wooneenheden. Hierop wees de heer Knoet, die namens het Stichtingsbestuur aan wezig was bij deze traditionele plechtigheid, die verder behalve door de arbeiders nog werd bijge woond door de Voorzitter van de Woningbouwvereniging de heer W. Peters, de technisch-directeur van Wilma Weert Ir. C. Franken, de ver tegenwoordiger van het architecten bureau Swinkels en Salemans uit Maastricht, de heer J. Ammerlaan en de bedrijfsleider en hoofduitvoer der de heren Merkelbagh en Dries- sen. Hij wees er op dat de totstand koming van dit complex onder ge lukkig gesternte plaats vindt. Nadat een studiecommissie benoemd was, werd in opmerkelijk korte tijd een rapport geproduceerd dat duidelijk de grote behoefte aantoont, die in Venray aan een dergelijk complex bestond en bestaat. Toen is men gaan werken aan de verwezenlijking van de plannen en wat niemand voor mogelijk heeft ge houden, het heeft slechts zeer korte tijd geduurd voordat een stichting geformeerd was, die inderdaad over leg ging plegen over de mogelijkhe den en moeilijkheden. De resultaten daarvan waren dat het architecten bureau Swinkels en Salemans werd ingeschakeld, dat een oplossing ge vonden werd in de woningwetsector en dat gronden konden worden aan gekocht. Wederom in opmerkelijk korte tijd kon Ir. Kluiters de eerste spade in de grond steken en nu is het hoogste punt van de bouw reeds bereikt op 18,5 meter lang voor de geplande datum. Hij kon daar het aannemings bedrijf alleen maar mee gelukwen sen. Een gelukwens waarbij ook de heer W. Peters zich aansloot die na mens de opdrachtgeefster, i.e. de woningbouwvereniging, de werkers een enveloppe met inhoud aanbood, daarmede de oude traditie handha vend en de wens uitsprekend dat ook de afwerking in het zelfde vlotte tempo zich zou voltrekken. VEEL AANVRAGEN Het heeft er alle schijn van dat wind en weder dienendede bouw, die oorspronkelijk in mei van het komende jaar opgeleverd zou wor den, nog dit jaar niet alleen opge leverd doch ook ingericht zal zijn, zodat rond januari de eerste men sen hier hun intrek in kunnen ne men. Ook de bejaardenflat schiet goed op en die hoopt men nog voor het begin van de bouwvakantie ge heel onder dak te hebben. De heer Knoet kon bij deze gele genheid meedelen dat er geweldige belangstelling bestaat, zowel voor het verzorgingshuis als de bejaar denflat. Er komen van alle kanten en uit alle hoeken van het land reeds aanvragen binnen zonder dat de in schrijving feitelijk al officieel is. Een tweede complex zou naar zijn mening ook vol komenMaar voorlopig kan men slechts hopen dat het vlotte tempo inzake deze bouw gehandhaafd kan worden, die door dat Venrayse bejaarden een bepaal de voorkeur krijgen, ook het zijne zal bijdragen tot leniging van de wo ningnood. Van de zijde van Wilma werd ver teld dat ook de zgn. wolkenkrabber aan de Beekweg op het geplande tijdschema voor ligt en dat men die voor einde oktober aan de woning bouwvereniging denkt op te leveren. Vrijdag 3 mei: 6.30 tot 7.30 uur A- en B-koor le en 2e stem; 7.00 uur komen bassen en tenoren, die heb ben repetitie tot ongeveer 8.30 uur. Zaterdag 4 mei: 10.00 uur koffie- bezorgers bij de heer Peeters; 4.45 u. gym in de zaal Beukenlaan. Zondag 5 mei: 10.15 A- en B-koor en tenoren en bassen, want we zin gen de Mis van Vermulst. Heren van het herenkoor zijn dus deze morgen vrij. Maandag 6 mei: 6.30 uur „sextet"; 7.30 zware jongens. Dinsdag 7 mei: 6.30 A- en B-koor (Kruuse). Woensdag 8 mei: 6.30 „Stoomcur sus" (Eikenlaan). 7.30 uur Blokfluit (Eikenlaan). Donderdag 9 mei: 6.30 le stem A- en B-koor; 7.30 2e en 3e stem A- en B-koor. Heb je de veranderingen van de repetitietijden gezien? Houd er vast rekening mee, dat zaterdag 11 mei om 10.00 uur een huwelijksmis gezongen moet worden in de Paterskerk.

Peel en Maas | 1968 | | pagina 14