ROB LYCEUM '64 Mit de karnaval en glaasje op lekker slaope in en bed van Scholstraot 29 Rekeningen w a- ST a SlnfÉËp A. Gommans 7? CD CD CD CD CD CD Burgerlijke stand m D AF - SERVICE ~top$arat,e Hier dan nog een foto van de Ven- rayse Jeugdprins Jan I die over de Piëlhaeskes 3 dagen lang zal rege ren; en een foto van het boeren bruidspaar dat U allen dinsdag a.s. op de boerenbrulleft verwacht. Na dere bijzonderheden hierover leest U in „De Piëlhaas" en in het program maboekje van de Venrayse carna valsvereniging. OPBRENGST T.V.-AKTIE Overzicht van gestorte geldbedra gen van de TV-aktie voor het ge handicapte kind d.d. 19 februari '68: Postkantoor 1221,47 Ursulascholen 604,06 Ysselsteyn 371,17 Merselo 262,90 Wanssum 205,27 Meerlo 183,30 Oirlo 180,— St. Jozefschool 163,82 Oostrum 128,50 Leunen 121,10 Franciscusschool 113, Castenray 103,65 Broekhuizenvorst 97,50 Geysteren 79,25 Tienray 58,20 Heide 53,52 Totaal 3946,71 AFSCHEID Op dinsdag 20 februari werd de Heer A. Hendriks te Overloon offi cieel gehuldigd bij zijn afscheid van de Boerenbond aldaar. Toon Hendriks die vele zware ja ren heeft doorgemaakt, vooral tij dens de oorlogsjaren, werd door Burgemeester van Heusden van de gemeente Vierlingsbeek nog eens hartelijk bedankt voor zijn 38 jaren trouwe dienst. Ook de voorzitter van de Boeren bond afd. Overloon sprak nog enkele dankwoorden en bood hem namens de boerenbond een Lourdesreis aan, terwijl zijn vrouw bloemen kreeg aangeboden. RIKWEDSTRIJD De tweede drieweekse rikwedstrijd gehouden in Hotel Kemps, ten bate van het jeugdwerk is als volgt: 1. Hr. Rutten met 511 pnt. Middenprijs: Hr. Wijmans 356 pnt. 2. Hr. van Dijck 492 pnt. 3. Hr. Thuyls 465 pnt. 4. Mevr. Janssen 451 pnt. Meest betaalde: Hr. Custers, Oirlo met 6.64. De volgende rikavond is op 4 maart in Hotel Kemps. Dan zal de extra prijs, een haardroogkap, voor het hoogste aantal punten bekend zijn. Wij sturen deze keer geen kaarten; door organisatorische reden zal die avond weer in Hotel Kemps zijn. BLAUWE REIGER Enige weken geleden berichtten wij dat door vogelliefhebbers een exemplaar van de 'zeldzame' blauwe reigers in verwaarloosde toestand werd aangetroffen en ter verzorging aan de zusters van het Psychiatrisch ziekenhuis St. Anna werd toever trouwd. Ondanks alle goede zorgen is het niet mogen gelukken het mooie dier in het leven te houden. Behalve de zusters zullen ook vele natuurvrien den dit verlies betreuren. PARA LOS ESPAAOLES Y PORTUGUESES DE VENRAY Y ALREDEDORES Hoy, el jueves el 22 de febrero a las nueve de la noche, se puede ver en la televisi7n holandesa, la Fiesta Gitana la cual la semana pasada fué representada en el teatro de Venray. Asi aquellos que no tenian suerte la semana pueden ver este programa y los demas pueden gozarla otra vez. El domingo próximo es el domin- go Quinquagesima. A las diez y me dia hay Misa cantada en Castellano en la Ermita de Smakt. Si alguien sospecha que las coches no pasarén por su casa, que avise al Padre Juan (04782-232) y el pasara con su coche por su casa para Uevarles con sumo gusto a Smakt. Lo que impor- ta es que cadauno tiene la posibili- dad de asistencia en la Misa. Es por eso que el Padre Juan paga a los taxistas. El miércoles próximo es el miér- coles de cenizas; empieza la Cuares- ma. En la Ermita habró cfcda domin go un sermon sobre la Passión de Nuestro Seftor. GEEN SPREEKUUR A.s. maandag 26 februari houdt de Wethouder van Sociale Zaken géén spreekuur. JONGEREN CURSUS Tijdens de carnavalsdagen zal het clubhuis van de Jongeren Cursus te Venray voor alle aktiviteiten geslo ten zijn. Op woensdag 28 februari zal de cursus weer normaal om half negen van start gaan. INBRAAK IN PASTORIE Pastoor Janssen van Ysselsteyn kwam tot de ontdekking dat hij min der gewenst bezoek had gehad. De pastoor miste een bedrag van ruim 400 gulden, eigen geld en van de kerk. De rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek. HOOGVELD-RAPPORT Het rapport van het Hoogveld In stituut 5 dikke delen is onlangs gereed gekomen en aan Venrays ge meentebestuur de vertegenwoor digers van de gemeenschap aan geboden. In dit rapport, handelend over de vrijetijdsbesteding van Venrays jeugd, staan een aantal voorstellen en suggesties en het is nu zaak deze te verwezenlijken. De zgn. begeleidingscommissie, die ook reeds haar bijdrage geleverd heeft bij de totstandkoming van dit rapport .heeft nu op zich genomen aan de verwezenlijking van deze voorstelen mee te werken. Haar poging tot coördinering van alle jeugdverenigingen loopt gelijk met een dergelijke poging van het gemeentebestuur, die middels jeugd raad en sportraad een beter kontakt voorstaat met deze jeugd-afgevaar- digden. Daarnaast is inmiddels de Stich ting Regionaal Jeugdcentrum Noor delijk Limburg tot stand gekomen, die ook zal pogen de zo nodige sa menwerking te verwezenlijken. Zij heeft in dit verbad reeds kon takten opgenomen met deze stich ting en met het gemeentebestuur. Uit haar leden zal de begeleidings commissie mensen aanwijzen, die de verschillende aspecten van 't jeugd werk in het algemeen zullen bekij ken en bestuderen en daarover kun nen discussiëren met de betrokken instanties en afgevaardigden. Van al haar werkzaamheden zal deze com missie rapport uitbrengen en het pu bliek op de hoogte stellen. GEMEENTERAAD In de komende raadsvergadering die donderdag a.s. gehouden wordt, komt o.m. aan de orde de overdracht van de pachtrechten van M. Derikx, Deurneseweg 25 aan de Ruilverka velingscommissie Lollebeek. Deze heer heeft thans 4.5 ha gemeente grond in pacht, doch gaat verhuizen naar de Heidse Peel in ruilverkave- lingsverband. Verder komt aan de orde de in- trekkig van het raadsbesluit tot ver koop van grond aan G. Ponjee, Kampweg 9, die wegens ziekte niet bouwen kan. In Oostrum liggen nog enkele, stukjes gemeentegrond die geen be tekenis meer hebben. Het voorstel ia? nu om 49 m2 hiervan te verkopen aan W. Tacken Ooster Thienweg 14 en 104 m2 aan H. Claessens, Ooster Thienweg 12. Deze grond kost 3,- per m2. Een ander voorstel is om in Zuid te verpachten voor 1 jaar 0.66 ha grond aan P. J. Wilems, Molenhof weg lb; 0.46 ha aan A. Jenniskens, Wieënweg 2; 1,01 ha aan P. van Rijs- wijck, Brienshoekweg 8; 010 ha aan J. Goumans Molenhofweg 4 en 0.15 ha aan A. Voermans Leunseweg 20 voor 130per ha. 11 woningen aan de Rosmolenweg 7 aan de Landweert 10 aan de Spurkterdijk 9 aan de Smakterveld- weg 3 aan de Geysterseweg 3 aan de Boshuizerweg, 1 aan de Spraland- weg, 1 aan de Rosmolen en 1 aan de Servatiusweg, krijgen waterleiding als de raad de gevraagde 146.00, wil fourneren. De Stichting Sociale Werkvoorzie ning Venray vraagt een garantie voor een aan te gane geldlening van 325.000,—. Hiermede wil men de bestaande werkplaats uitbreiden, hout- en me taalbewerkingsmachines aanschaffen materiaal voor zgn. buitenobjecten aankopen de kantoorinventaris be hoorlijk uitbreiden enz. enz. En tenslotte vermeldt de agenda een voorstel tot machtiging van B. en W. tot het nemen van verkeers maatregelen. NIEUWE JEUGDPRINS Venray behoeft niet bang te zijn voor het gehalte voor de komende vastelaovend. Een maatstaf daarvoor was o.m. de zaterdag gehouden jeugdzitting in de voor dat doel car- navalistisch aangeklede zaal Wilhel- mina. Er was meer belangstelling dan andere jaren, terwijl de zitting een vlotter verloop had dan wij gewend zijn. Hoogtepunt was het optreden van mej. Bervoets uit Kerrade (voor de derde maal in Venray), maar ook de Venrayse kweek Theo van Goch deed het goed. De Old timers Mat ties en Teun Metselaars uit Gennep waren in goede vorm. Het duo Jent- jens en Govaerts uit Tegelen hopen wij weer terug te zien, terwijl de Zangertjes van St. Frans op keuri ge carnavalistische wijze toonden dat ook een jongenskoor tot goede resultaten op een Carnavalszitting kan komen. De hofkapel deed het als vanouds goed, terwijl het voor velen een ver rassing was dat plotseling de nieu we jeugdprins Jan I (Jan Janssen) naar voren kwam met zijn adjudan ten Houba en Min. Een zevental onderscheidingen werden uitgereikt aan mensen die zich voor de jeugdcarnaval verdien stelijk hebben gemaakt. De organisatoren kunnen meer dan tevreden zijn met het resultaat. Vermeldenswaard is nog dat de nieuwe jeugdprins tegen de nieuwe heerser van het Piëlhazenrijk, Prins Cor 1, oom moet zeggen. KONIJNEN GESTOLEN Landbouwer B. aan de Stations weg te Venray kwam tot minder aangename ontdekking dat zondag morgen vier van zijn konijnen ver dwenen waren. De rijkspolitie stelt een onderzoek in. BESTUURDER WERD ONWEL De bestuurder van de personen auto Th. D. uit Deurne werd zater dagavond toen hij met zijn personen auto voer de Tedderstraat te Ven ray reed, plotseling onwel. Terwijl hij al rijdende het portier opende om over te geven, lette hij onvol doende op het rijspoor van de auto die tegen de voorgevel van een wo ning botste. Woning en auto werden beschadigd, maar de bestuurder be kwam geen letsel. ENQUETE BESCHERMING BEVOLKING Op donderdag en vrijdag van de komende week bezoeken de enquê teurs de woningen gelegen aan: 1. Arkstraat; 2. Kempweg (even nummers 2 t.m. 34). MAAK DE KUIP VOL Men is volop bezig met de tweede aktie voor het Venrayse zwembad. Terwijl nog niet alle bijdragen bin nen zijn is thans ,,'t potje" reeds aan gegroeid tot 32.198, Hieronder enkele cijfers: Oostrum 700, Oirlo 820,— Veulen 201, Ysselsteyn 1308, Merselo 275, Vredepeel 103, Castenray 215, Venray-kom 900, Bedrijven en instellingen 1500, voor de vastelaovesver- eniging 'De Piëlhaas' voor 9 maart a.s. indienen bij Langstraat 9 Lyceum 3VC Rooy 3 22 Lyceum 1Hovoc 1 03 Lyceum BValuas 2 (jun.) 21 ConcordiaLyceum A (jun.) 03 Lyceum 3 heeft in de wedstrijd tegen VC Rooy 3 grandioos teleur gesteld. Nadat de eerste en tweede set met gemak waren gewonnen werd het spel van het derde team in de derde en vierde set noncha lanter en VC Rooy 3 profiteerde daar natuurlijk gretig van, won de resterende sets en sleepte daarmee een verdiend gelijkspel uit het vuur. Lyceum 2's wedstrijd tegen Tupos 2 werd uitgesteld aangezien enkele spelers waren geselecteerd voor het districtsteam dat op dezelfde dag ook moest spelen. Lyceum 1Hovoc 1 is een span nende en goede wedstrijd geworden. Beide teams begonnen in de eerste set al direkt met sterk spel. Aan beide zijden werden goede aanval len opgebouwd en ook verdedigend was het spel aantrekkelijk om te zien. Hovoc nam een kleine voor sprong maar Lyceum bleef, gesteund door het publiek, goed volgen. Ho voc vuurde steeds maar harde smas hes af en al werden deze herhaalde lijk goed gestopt door het driemans blok, toch werd het duidelijk dat het spel van Hovoc iets meer inhoud had. Dat bleek dan ook uit het set verloop. Hovoc had van het begin af aan een kleine voorsprong en be hield deze. Met miniem verschil was de eerste setwinst voor Hovoc. In de tweede set, evenals de eer ste weer met sterk spel begonnen, kwam Lyceum met 50 voor te staan, een tot dan toe ongekende weelde. Maar de voorsprong werd al gauw kleiner o.a. door het missen van enkele opslagen, een verschijn sel dat we de laatste tijd steeds weer moeten constateren. Hovoc liep in en drukte door: Lyceum slaagde er niet in, wat het ook probeerde. Hovoc bij te houden en ook deze set werd ver diend door de gasten gewonnen. Lyceum wilde het in de derde set nog niet opgeven en stelde alles in het werk om tenminste nog een ge lijkspel te behalen. Dat alles bleek echter niet voldoende om Hovoc te stuiten. De tegenstander was gewoon iets sterker. Daarom: een regelmati ge en verdiende 30 zege voor Ho voc dat zich nu al bijna kampioen mag noemen. A.s. zaterdag: 16.00 uur: Set UpLyceum A (jun.) CD CD i— i CD NIEUWE KERK SMAKT Door B. en W. van Venray is de bouwvergunning afgegeven voor de nieuwe kerk in de Smakt. Ir. J. J. Franchamps uit Kerkrade is de ont werper van deze nieuwe kerk, die in plaats komt van de oudere kerk, die ter zijner tijd plaats moet ma ken voor het nieuwe gebouw. De kerk, die 200 zitplaatsen biedt wordt gebouwd door 't aannemings bedrijf Gebr Koenen uit Holthees en is gesitueerd op het terrein achter de bestaande kerk. Men hoopt in het begin van maart met de bouw te be ginnen. in de week van 15 t.m. 21 febr. 1968 GEBOREN: Hermus, Petrus, Pr. Bernhardstr. 19 Wismans, Sylvia, Stationsweg 165 Verhaegen, Oswald, Patersstraat 19 Arts, Jacoba Lindenstraat 23 Geurts Hendricus, Bodenbroekerl. 9 Eickmans, Wilhelmina Bergen L. Nijssen, Leonardus, Puttenweg 6a van Gerven, Yvonne, Maashesew. 20 Weegels, Barbara, Past. v. d. Gaet- straat 49. OVERLEDEN: Ewals, Petronella echtgenote van Pluk, Comelis, 81 jr., Venray. Peeters Wilhelmina echtgenote van Pouwels Peter, 70 jr., Venray. Gall Tjitske echtgenote van Smit Nicolaas 45 jr., Overloon. ONDERTROUWD: Theeuwen Antonius, Wansum, Pas toorstraat 2 en Rutten, Gertruda, Venray, Stationsweg 132. GETROUWD: Thijssen Martinus en Verhoeven Gertruda Venray. van de Vranden, Johannes, Deurne en van Asten, Petronella, Venray. Sanders Johannes, Tegelen en Ger- rits, Petronella, Venray. Vrijdag 23 febr.: 6.45 Repetitie voor het hele koor; 7.15 uur: Ver trek naar de „Kruuse" voor een kleine uitvoering. De grijze broek aan en de kamavalskiel van het koor.; 8.30 uur is de uitvoering beëindigd. De jongens van 15 jaar en ouder maken de rest van de avond vol. Zaterdag 24 febr.: 4.45 uur gym nastiek in de sportzaal; 7.00 alle maal aanwezig voor de Carnavals avond (verkleed); 8.30 uur zijn de ouders als toeschouwers van harte welkom. Zondag 25 febr.: 10.15 Hoogmis voor het hele koor. Gezongen wordt de „Rome Mis". Maandag 26 en dinsdag 27 febr.: geen repetitie „alaaf". Woensdag 28 febr.: 6.30 rep. A en B koor; 7.15 Tenoren en Bassen. Donderdag 29 febr.: 6.30 repetitie voor le stem van A en B koor; 7.00 repetitie voor 2e stem van A en B- koor; 7.45 uur reptitie „zware jon gens". S R 65 - VENRAY Vrijdag 23 febr.: soos voor boven 16 jaar. Zaterdag 24 febr.: soos voor boven 16 jaar. Zondag 25 febr.: soos geopend voor boven en beneden 16 jaar. Or- kerst The Francheti Boys; gratis en tree! Maandag 26 febr.: soos voor bo ven en beneden 16 jaar. Orkest: The Franchetti Boys; gratis entree. Soos open na de optocht. Dinsdag 27 febr.: soos voor boven en beneden 16 jaar. Tijdens de kar naval is in de soos de residentie van jeugdprins Jan I. De kamavalsdagen zijn introduktie-dagen; zonder in- troduktiekaarten geen toegang. Deze kaarten zijn gratis verkrijgbaar in de soos. Vrijdag 1 maart: 8.45 uur kontakt- avond leden-leiding. Zaterdag 16 maart: 8 uur Kienen. Prijzen o.a. boekenbonnen, platen- bonnen, flessen wijn. Zaterdag 30 maart: Rikkert Zui- dervelt, bekend van t.v., radio en platen. Elly Nieman, bekend van o.a. de laatste l.p. van Boudewijn de Groot. Eerste gezamenlijk optreden in Limburg (in samenwerking met sociëteit „Trajectum" uit Maastricht en I.L.-56 en Scorpius uit Venlo). Leden 1 gulden; niet-leden 3 gulden op vertoon van introduktiekaart.

Peel en Maas | 1968 | | pagina 2