Kerkelijke Diensten SCHOEI U ANTIEK ÜQtVtdM financienn^oi r JULIANASINi m^telefA 061 (M; '80) ÜhekIU WENNEKER ^töp$ara$e Topgarage van 18 tot en met 24 februari SIMGA1301/1501 Garage F.A. LINDERS Yenray PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: Kapl. J. H. Driessen Dr. Poelsstraat 2 Tel. 2385 Zondag: 8 uur An toon Seykens; 9.30 leesmis voor een bijz. intentie uit dankbaarheid; 11 uur overl. fam. v. d. Munckhof-Goumans; 18 uur Herman de Bruyn en echtgenote. Maandag: 8 uur overl. ouders Ver- beck-Gossens; 9 uur Anna Cath. Bakkus-Jeuken; 19 uur mevr. Arts- Kusters v.w. personeel LTS. Dinsdag: 8 uur gest. jgt. Johannes H. Bogaars en echtgenote Baken; 9 uur J. Coenen; 19 uur Martin van de Ven. Woensdag: 8 uur José Kremer- Vullinghs; 9 uur overl. ouders Kers- ten-Verblakt; 19 uur Herman Jeu ken. Donderdag: 8 uur gest. jgt. Philip Voermans - Jacoba Versieyen; 8 uur (zijaltaar) Wed. Verriet-Beyer; 9 u. Marteke Arts. Vrijdag: 8 uur gest. jgt. Antoon Roelof s; 8.15 mevr. Arts-Kusters v.w. Petrus Bandenschool19 uur fam. van Haren. Zaterdag: 8 uur gest. jgt. Gertru- da en Arnoldina Poels en ouders; 9 uur mevr. Arts-Kusters v.w. de buurt; 19 uur fam. Deykers-Jacobs, Akolietenlijst Zondag: 8 uur J. Bollen en J. van Ham; 9.30 H. Manders en H. Ver stegen; 11 uur P. Hanssen en P. v. d. Heuvel; 18 uur W. Janssen en M. Cuppen. Zaterdag 24 febr.: 19 uur H. v. d. Bekerom en G. Terwijn. MisdienaarslUst Maandag en dinsdag: Tonnie Jans sen en Jos Swaghoven 8 uur; Huub Janssen en Caspar Michiels 19 uur. Woensdag en donderdag: Martin Spee en Bart van Bolhuis 8 uur Jos Laurensse en Paul Zwitserlood 19 uur (behalve donderdag). Vrijdag en zaterdag: Ad je Verbeek en Wim Kremer 8 uur; Lambert Janssen en Pieter Janssen 19 uur (behalve zaterdag). PAROCHIE PATERSKERK Pater van de week: Pastoor Tel. 1973 Zondag: 7e zondag na Driekonin gen. H. Missen: 7.30, 9.00, 11.45; hoogmis 10.15; avondmis 18.00 uur. Vrijdag: om 9.30 H. Mis uit dank baarheid b.g.v. een 25-jarig huwe lijk; om 19.00 avondmis om Gods zegen te vragen over onze gezinnen. Zaterdag: om 5 uur en 6 uur en na de avondmis tot 8 uur gelegen heid om het sacrament der biecht te ontvangen. Om 18.30 avondmis als zondagsviering. Mededeling Zondag 18 februari is de door de Bisschoppen aangekondigde koliek- te om de onkosten van het Nederl. Concilie te helpen bestrijden. We bevelen die kollekte heel erg aan. Legt uw extra gave voor dit doel maar op de kollekteschaal. Misintenties Zaterdag: 18.30 voor een gezin. Zondag: 7.30 tot zekere intentie; 9 uur voor de parochie; 10.15 Jan Jenneskens; 11.45 Wilhelmus Aarts; 18.00 om uitkomst. Maandag: 7.45 voor P. Casimirus en ouders; 8.30 t.z.i.; 19.00 overl. ouders Louis Wijnhoven en zoon Martien. Dinsdag: 7.45 tot zekere int.; 8.30 tot zekere int.; 19.00 overl. fam. Thijssen-Hendriks. Woensdag: 7.45 tot ïekere int.; 8.30 overl. fam. Coopmans-Custers; 19.00 Martien Veldhuizen. Donderdag: 7.45 Jan Laurensse; 8.30 overl. fam. Nijmeyer-Vossen; 19.00 Maria v. d. Voort-Linskens. Vrijdag: 7.48 tot zekere int.; 8.30 tot zekere int.; 9.30 gel. H. Mis uit dankbaarheid bij een 25-jarig huwe lijk; 19.00 gezinsmis, overl. fam. Heesen-Franssen. Zaterdag: 7.45 overl. fam. Ambro- sius; 8.30 tot zekere int.; 18.30 overl. ouders Louis Wijnhoven en zoon Martien. Dienbeurten Akolieten Zaterdag: 18.30 Paul Pop en Lex Faessen. Zondag: 7.30 Ant. Claessens en P. Philipsen; 9 uur Hans Arts en Henk Evers; 10.15 Cor en Jan Evers; 11.45 Jan van Lieshout en Eric Vastert. VREDESKERK VENRAY Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Piet Voss. Zondag: 7.30 leesmis voor overl. ouders Hendriks-Seijkens 9.00 lees mis voor overl. Wim Jeuken; 10 u. hoogmis voor alle parochianen; 11.30 leesmis voor overl. fam. Dijkmans- Linders; 18.30 avondmis voor overl. fam. Bloemen-Hendriks. Maandag: 8.00 leesmis voor overl. fam. Koppers; 19.00 avondmis voor overl. Mia Janssen-Giezen. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. Bernardus Albers; 19.00 avondmis voor overl. ouders Johannes Stevens en Johanna Pijpers. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl Antoon Seijkens; 19.00 avondmis voor overl. Jan Laurensse. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl Gerardus Verstegen; 19.00 avondmis voor overl. fam. Jansen-Manders. Vrijdag: 8.00 leesmis voor overl. Cato Janssen; 9.00 plechtige eucha ristieviering voor Gymn. St. Angela en M.M.S. St. Oda; 11.00 plechtige eucharistieviering bij gelegenheid van 25-jarig huwelijksfeest fam Coopmans-Lenssen; 19.00 avondmis voor overl. Herman van Ass. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. ouders Dechnar-Peeters; 16.00 pl. huwelijksinzegening en eucharistie viering voor het bruidspaar van Bergen-van den Heuvel; 19.00 uur avondmis voor overl. Mathias v. d. Bereken. Biechtgelegenheid van 5-7. Mededeling: De bisschoppen hebben ons ge vraagd zondag 18 febr. een kollekte te houden voor het pastoraal con cilie. Wij hebben het concilie zien werken, goed zien werken. Onze bis schoppen en onze afgevaardigden hebben in binnen- en buitenland be wondering afgedwongen. Zij mogen nu zeker ook rekenen op de kerkge meenschap. Een groot vernieuwings plan van vijf jaar kost geld. Er zijn geen extra fondsen voor. Daarom éénmaal een kollekte voor het Pasto raal Concilie. Misdienaarslqst Zondag: 7.30 B. Arts, M. v. d. Be kerom; 9.00 P. Peeters, L. Simons; 10.00 T. Peeters,, R. Jans, M. Eibers; 11.30 B. Philipsen, N. Philipsen; 18.30 H. Janssen, J. Janssen. Boekjes 19.00 v. d. Bekerom, L. Simons, T. Peeters, R. Jans, M. Ei bers, B. Philipsen, N. Philipsen. Weck: 8.00 B. Arts, M. v. d. Beke rom; 19.00 M. Dicker, B. Pelzer. Zaterdag boekjes: 10.30 B. Pelzer, M. Dicker, W. Tijssen, G. Willemsen, J. van Meyel, H. en J. Janssen. Vrijdag: 11.00 H. Kusters, L. Si mons, P. Peeters. N.B. De misdienaars worden ver zocht om te zorgen dat alle togen netjes opgehangen worden. Jullie sacristie moet er óók netjes uitzien! HERVORMDE GEMEENTE Zondag begint voor de Protestan ten de dienst in de kapel van Ma- riannhill, Westsingel 1, om half 10. Predikant is Ds. Dolman uit Weert. In de Hervormde Kerk in Bliters- wijck geen dienst. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zaterdag: 19.00 H. Mis voor overl. fam. Camps-Wolters. Zondag: Sexagesima. 8.30 Mathijs Claessens; 10 uur Hoogmis, jrd. Mart. en Wilhelmina Hendriks. Kol lekte voor het Pastoraal Concilie. Maandag: 7.30 Anna Verheijen- Loonen. Dinsdag: 7.30 int. fam. M. Vermeu len. Woensdag: 8.45 Hendrika Fleur- kens-Broeks; 10 uur H. Mis voor de leden van de LLTB kring Venray. Donderdag: 7.30 overl. fam. Jans- sen-van Staveren. Vrijdag: 7.30 gez. H. Mis voor Mi chel Vennekens en ouders. Zaterdag: 7.30 Jean Hoex; 19.00 avondmis Antoon Kessels. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 7e zondag na de Verschij ning des Heren. 7.00 gest. leesmis; 8.30 Maria E. Nellen-Barents; 10 u. hoogmis voor de parochie. Maandag: 8.00 hoogmis Johannes Verstegen en Johanna Cleophas. Dinsdag: 8.00 hoogmis jaardienst Willem Michels. Woensdag: 8.00 hoogmis overl. fam. Janssen-Jenniskens. Donderdag: 8.00 tot zekere inten tie. Vrijdag: 8.00 hoogmis jaardienst Huberdina Lenssen en Anna Ste vens. Zaterdag: 8.00 gest. leesmis; 10 u. avondmis Antoinetta Teeuws. •PAROCHIE CASTENRAY Zaterdag 17 febr.: 19.00 leesmis voor de vrede. Zondag: 7e zondag na de Ver schijning. Kollekte (zeer aanbevolen) voor Pastoraal Concilie. 7.30 lees mis Mathijs Wijnhoven; 10 uur hoog mis voor de parochie. Maandag: 8 uur gez. jrd. Pieter Philipsen en Antonetta Jacobs. Dinsdag: 8 uur gez. maandd. Ma ria Emonts-Geurts. Woensdag: 8 uur Gezinsmis tot int. van hen die vandaag offeren in de ze Mis. Is uw vertegenwoordiger er ook? Donderdag: 8 uur gez. maandd. Joh. Donders. Vrijdag: 8 uur gest. gez. jrd. A. G. Philipsen. Zaterdag: 8 uur leesmis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot intentie van hen die hiervoor offerden. Biechtgelegenheid 18.30-19.00 uur. Om 19.00 avondmis als zondagsmis. Kerkpoetsen: Miep Emonts en Truus Kuypers. Misdienaars: Gebr. Dinghs, J. Classens-J. Helden. Akolieten: J. Rambags (Gz), J. Rambags (Jz), L. Rambags. Zondag: 7e zondag na Driekonin gen. Om 7.30 leesmis voor de paro chie; 9 uur hoogmis, gest. jaargetijde voor Peter Gerard Wilmsen, echtge note en zoon Simon, Emanuel, Ber nard Loonen en Anna Maria Pee ters; 10.30 leesmis voor Elly van Berlo en Elly Loonen. Maandag: 7.30 leesmis voor Hen drik Philipsen; 8 uur leesmis voor Martinus Heesen en Hendrika Hee- sen-Verdellen. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Hen drik en Piet Claessens; 8 uur lees mis voor P. M. Lucassen, echtgeno te en dochter Liza. Woensdag: 7.30 gesticht jaargetij de voor Petronella Litjens; 8 uur leesmis voor Antonia Croijmans- Peeters en M. Croijmans. Donderdag: 7.30 leesmis voor de afgestorven fam. Willems-Loonen (kindermis); 8 uur leesmis voor de overleden familie Loenen-Pouwels. Vrijdag: 7.30 leesmis voor Th. Bouten; 8 uur leesmis voor Piet Verschuuren. Zaterdag: 7.30 leesmis voor M. Di- reks en Agnes Direks-Bomm; 's av. om 7 uur leesmis voor Martinus Manders, echtgenote en Anna Man- ders-Hüpen. Akolieten: 's zondags als gewoon lijk. In de week: Leo en Piet Rein- tjes om 7.30; Jac. Heidens om 8 u. zaterdagavond Th. Verstappen en T. Smedts. PAROCHIE YSSEISTEYN Zondag van Sexagesima. 7.30 lees mis voor de parochie; 8.45 jaarg. v. Willem Jacobs; 10 uur hoogmis, ge sticht jgt. v. Peter Wilmse, Petro nella Litjens en hun zoon Simon. Maandag: 8 uur maandd. v. Anna Aerts-Bartens. Dinsdag: 8 uur weekd. v. Anna Maesen-Mooren. Woensdag: 8 uur weekd. v. Harry Stiphout. Donderdag: 19.00 avondmis week- dienst v. Anna Maesen-Mooren. Vrijdag: 8 uur leesmis v. d. overl. fam. Pouwels-Vousten; 10 uur hu welijksmis voor het bruidspaar Thijssen-Verhoeven. Zaterdag: 19.30 avondmis, jaarg. v. Johanna Verlinden-Maesen. PAROCHIEKERK MERSELO 7e zondag na Driekoningen. In alle II. Missen bijzondere kollekte voor het Ned. Pastoraal Concilie. 7.30 leesmis voor Hendrica Hoede- makers en To van Dijck; 10 uur Hoogmis voor de parochie; 11.30 leesmis tot zekere intentie. Maandag: 8 uur gest. jgt. voor Willem van Rijswijck en Helena Lit jens. Dinsdag: 8.00 gez. H. Mis voor Willem Gellings v.w. Bejaardenclub. Woensdag: 8.00 gez. H. Mis voor Martinus Poels. Donderdag: 8.30 gest. Hoogmis ter ere van O.L. Vrouw Onbevlekt Ont vangen, te verzorgen door de school kinderen. Vrijdag: 8.00 gez. H. Mis v. overl. fam. Wilms-Claes. Zaterdag: 8.00 gest. jgt. voor Pe trus Joh. Marcellis en Johanna Poels; 19.00 Avondmis voor Gerrit Borssen. Biechtgelegenheid: dagelijks na H. Mis en zaterdagavond voor en na avondmis. "RECTORAAT VREDEPEEl 7e zondag na de Verschijning. 7.45 vroegmis tot int. van fam. Arts- Ploegmakers; 10 uur hoogmis voor de eenheid van de kerk. Vandaag kollekte voor het Nederlands Past. Concilie. Door de week H. Mis om 7.45 uur. Maandag: tot int. van fam. Cor- nelissen-Hendriks. Dinsdag: tot int. van fam. Botden- Geurts. Woensdag: tot bijz. int. (Horst). Donderdag: tot int. van fam. Claessens-v. d. Weijer. Vrijdag: tot int. van fam. van Vegchel-Peeters. Zaterdag: v. d. zielerust van een overledene. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór H. Mis; zaterdag van 19.00-20.00. RECTORAAT HEIDE Zondag: Sexagesima. 7.30 leesmis tot int. van de fam. Michels-Jansen; 10 uur Hoogmis voor het rectoraat. Akolieten: Jos Janssen en Frans Vousten. Schaalkollekte t.b.v. het Neder landse Concilie. Misdienaars van de week: Jan en Jan Janssen. Maandag: 7.30 leesmis voor Toon Seijkens. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Johan nes en Hendrikus van Kempen. Woensdag: 7.30 leesmis voor Leo nard Giezen en Jeane Swinkels. Donderdag: 7.30 leesmis tot int. van de familie JanssenThielen. Vrijdag: 7.30 leesmis voor Maria Elbers-Manders. Zaterdag: 7.30 leesmis tot zekere int. Biechtgelegenheid van 78 uur. Te 8 uur avondmis uit dankbaar heid tot int. van de familie Poels van Vegchel. Kerkpoetsen: Helma van Rens en Truus Rutten. RECTORAAT SMAKT Zondag: Sexagesima. 7.30 H. Mis als jrd. Rektor Cremers; 10 uur Hoogmis voor Piet van der Lee. Maandag: 7.30 H. Mis. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor overl. ouders. 's Avonds om 6 uur H. Mis uit dank baarheid. Woensdag: Ge woensdag ter ere van St. Jozef. 7.30 H. Mis ter ere van St. Jozef, zegen in gezin. Donderdag: 7.30 H. Mis tot zekere intentie. Vrijdag: 7.30 H. Mis; 's middags om 2 uur pl. Eucharistieviering en huwelijkssluiting van het bruidspaar Nellie Gerrits en Jan Sanders. Zaterdag: 7.30 H. Mis; 's middags om 3 uur in de kapel: huwelijksslui ting Speetjens-Reurink. 's Avonds om 7 uur: Avondmis te Holthees. RECTORAAT VEULEN Zondag: 7e zondag na de Ver schijning des Heren. Extra kollekte voor Ned. Past. Concilie. 8 uur lees mis overl. fam. Groetelaars-Stroe- ken; 10 uur Hoogmis voor de paro chie. Maandag: 8 uur Hoogmis jgt. voor zal. Leo v. d. Goor. Dinsdag: 8 uur leesmis uit dank baarheid (J.). Woensdag: 8 uur leesmis voor zal. Gertruda Arts-Hagens. Donderdag: 8 uur leesmis voor zal. Sj. Burgers. Vrijdag: 8 uur leesmis voor een overl. H. St. Zaterdagavond 7.30 leesmis zal. Jac. Geurts en Wilh. Croymans. Akolieten voor 18 febr.: Ger. van Staveren, Harrie Drabbels en Cor Janssen. Representatieve auto. Tn Voorname lijn en zeer luxueus interieur. Grote kofferruimte. Zuidsingel telefoon 04780 1593 of 1683 dealer voor Venray en Wanssum U denkt natuurlijk, dat u met die Friese staartklok van uw grootmoe der klaar bent. Of met dat Drentse stoeltje uit 1592. Het js modern, om antiek te hebben en u vindt dat één stukje wel voldoende is. Helaas, wij moeten u teleurstellen. In de komen de maanden zal slechts één antiek voorwerp in uw kamer niet voldoen de zijn. Het begrip „antiek" is nu namelijk ook in de schoenenmode doorgedrongen en uw voeten zullen er aan moeten geloven: schoenen die er uit zien alsof ze lang geleden werden gemaakt, maar die toch vers uit de fabriek komen, mogen dit voorjaar niet aan uw garderobe ont breken! De antiek-look schoenen, die Nederlands' grootste damesschoenenfabri kant Anita dit voorjaar op de markt brengt. N GO E D E INRUILWAGEN? LAAT DEZE WINTER BINNEN SCHILDEREN DAT IS GOEDKOPER EN SNELLER Schilderonderhoudswerk is deze winter goedkoop. In de periode van 8 januari tot en met 8 maart geeft het Bedrijfsschap Schildersbedrijf iedere klant die binnen laat schilde ren een subsidie van tien gulden per schilder per dag. Hierbij wordt aan getekend, dat de opdracht wel voor ten minste vijf maandagen werk moet opleveren. Hoe is dat mogelijk in een tijd waarin vakbekwame arbeid alleen maar duurder wordt en schaarser te verkrijgen is? Het antwoord moet worden gezocht in de toenemende werkloosheid onder de schilders, die zich vooral in de winter sterk laat gelden. Men leze het artikel over Venrays arbeidsmarkt. De meeste mensen realiseren zich namelijk niet, of niet voldoende, dat de schilder voor het buitenwerk in feite op de zomer is aangewezen, terwijl hij bij slecht weer en vooral ook 's winters op binnenwerk moet kunnen overschakelen. Helaas is de werkverdeling dikwijls niet zoals hij zou moeten zijn. Het komt voor dat de schilders een hele zomer binnen moeten schilderen, waardoor zij pas tegen de herfst aan hun buitenwerk opdrachten toe zijn. Dan hoeft het weer maar een klein beetje tegen te zitten of de schilder is buiten uit gewerkt, terwijl hij al zijn binnen werk al heeft opgesoupeerd in de tijd dat hij eigenlijk het bui'tenwerk had moeten doen. Voeg daar nog bij de huidige moeilijke conjuncturele situatie in de nieuwbouw en u begrijpt waar om Venray einde januari 50 werk loze schilders telde. Het Bedrijfsschap Schildersbedrijf wil met genoemde subsidieregeling het binnenschilderwerk stimuleren en daarmee de werkloosheid onder de schilders bestrijden. In Venray geldt de subsidierege ling zelfs van 8 januari tot en met 8 maart. Voor deze subsidieregeling komt niet in aanmerking schilder werk dat ten laste van rijk, provin cie of gemeente wordt uitgevoerd en binnenschilderwerk ten behoeve van nieuwbouw of verbouwing en werk dat in eigen beheer wordt uitge voerd. De regeling is dus echt bedoeld voor onderhoud aan schilderwerk binnen. Daaronder kan worden ge rekend binnenschilderwerk bij par ticulieren, maar ook bij scholen, zie kenhuizen, fabrieken en vele andere objecten, mits ze niet door de over heid worden bestuurd. En behalve een financieel voor deel zal schilderwerk dat nu binnen wordt uitgevoerd ook andere voor delen opleveren. De schilder kan nu immers al zijn aandacht aan het werk besteden. Dat werkt efficiënter, sneller en doel treffender. Hij levert beter vakwerk en is bovendien sneller klaar dan wanneer hij het werk in verloren regenuurtjes had moeten uitvoeren. En dat zijn alles bij elkaar argumen ten die ruimschoots opwegen tegen het lichte ongemak van 's winters een schilder in huis. STALLING? Deze antiek, ofwel „old-finish"- schoenen kunt u herkennen aan de grote perforaties en de zware sier- stiksels, aan de kappen op het bo venblad en aan de gekartelde zooi- rand, die bij gewoon schoeisel mees tal glad is. Het voornaamste ken merk is hierbij, dat ongecorrigeerd leer is gebruikt, waarin huidplooien en door het levende dier opgelopen beschadigingen door prikkeldraad of insektensteken, nog te zien zijn. Wij gaan dus duidelijk terug naar een natuurlijk produkt, waarvan de eigenschappen niet door kunstmatige middelen veranderd worden. De kleuren zijn getemperd gehou den: bruin (kokos en cayehne), bruin-rood (Mexico), naturel (oker), beige (gringo en groen (olive), ten- wijl het „oude" aanzien wordt on derstreept door een schaduweffect, dat hier en daar is aangebracht. Al le schoenen hebben een onbeklede, uit lagen opgebouwde hak, in hoog te variërend van 30 tot 40 mm en een open hiel. De leest is breed en hoog, waardoor de schoen veel teen ruimte geeft en makkelijk in het dragen is. Dat deze moderne „antieke" schoe nen niet erg duur behoeven te zijn, bewijst Nederlands' grootste dames schoenenfabrikant Anita uit Waal wijk. Zij maakte een fraaie kollek- tie in deze „old-finish"-schoenen, die voor minder dan vijfentwintig gul den vrijwel overal te krijgen zijn!

Peel en Maas | 1968 | | pagina 6