Li Ambulance Rode Kruis LYCEUM '64 EIGENBOUW Of Makelaarsbouw GOMMAilS montfort RUITERSPORT V,C.R00Y ^tof/$ara$e 1ANDBA lourdes h.land ~%ojpfara^e WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN ,,'n zaak van vertrouwen" PAROCHIERAAD VREDESKERK DAF. s VRIJDAG 9 FEBRUARI 1968 No. 6 NEGEN EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 12 el p. n PRUS Pa KWARTAAL 1- (burtn Vi ABONNEMENTS- US) Een van de laatste ritten die de oude ambulancewagen van het Ven- rayse Rode Kruis heeft gemaakt was bij de verhuizing van de patiën ten van het ziekenhuis te Heerlen op 2 februari j.l. Ruim 350 patiënten moesten van het oude St. Jozefziekenhuis naar de enkele kilometers verder gelegen nieuwbouw vervoerd worden. Een grootscheepse organisatie, welke in handen was van de GG en GD Heer len (Gemeentelijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst). Ter ondersteuning van het ver- voerspotentieel had het Limburgse Rode Kruis assistentie gevraagd van de ambulances van Maastricht, Sit- tard, Venlo, Tegelen en Venray. De verhuizing werd mede door deze in zet en de goede samenwerking tus sen het ziekenhuispersoneel en de medewerkers van GGGD en Rode Kruis ambulances, in de recordtijd van 2Vz uur verwezenlijkt; een unie ke prestatie in zijn soort. Na de medewerking aan dit mas sale ziekentransport in Heerlen, zal de oude Venray se Rode Kruiswagen worden afgedankt, waarna met de inbouw van de nieuwe, door de be volking geschonken wagen, een be gin wordt gemaakt. De nieuwe wa gen is inmiddels gearriveerd. De ombouw zal nog enkele weken tijd vragen. Het Rode Kruis Venray zal dan kunnen beschikken over een moderne kolonne-wagen, die waar nodig, doelmatig kan worden inge zet. Hierover volgt nog nadere be richtgeving. Vrijdag 9 febr.: om 7.00 generale repetitie voor „Circus Mök". Alle maal. Zaterdag 10 febr.: om 1.45 uur in de schouwburg met het nieuwe kostuum. Zo ook 's avonds om 7.45 uur. De jongens die nog geen carna valsuniform of grijze broek hebben, kunnen deze vandaag om 10 uur af halen bij de heer S. Peeters, Es doornstraat 16. In de voorstelling van Circus Mök van 1.45 uur mogen de jongens de gehele voorstelling bijwonen. Zondag 11 febr.: om 10.15 Hoog- mis. Ie stem moet komen; uit man nenkoor vrijwilligers. Maandag 12 febr.: 6.30 sextet; 7.15 blokfluit; 7.45 „Zware jongens". Dinsdag 13 febr.: 6.30 le en 2e stem; 7.15 mannen (tenoren en bas sen). Woensdag 14 febr.: 6.30 le stem; 7.00 2e stem; 7.30 tenoren en bassen. Donderdag 15 febr.: géén repetitie. VCV—Lyceum 3 0—3 VCTLyceum 2 03 VC Rooy 2Lyceum 22 TevokLyceum A (junioren) 03 Lyceum BValuas A (jun.) 12 Lyceum 1 maakte een enorme blunder door tegen VC Rooy 2 ge lijk te spelen. Het was een in alle opzichten slome partij volley, die daar vorige week vertoond werd in de (lage) gymzaal aan de Charles Ruysstraat. Het leek erop alsof bei de teams volleybal-moe waren; echt verrassend en goed aanvalsspel kreeg men niet te zien, misschien ook wel gevolg van de ongeconcen treerde houding die Lyceum 1 daar tentoonspreidde. De eerste set was dan ook weinig enerverend. De op slag wisselde bij de stand 12 tel kens weer, maar uiteindelijk was het Lyceum dat doordrukte en deze set verdiend won, waarbij overigens opgemerkt moet worden dat er in deze eerste set bijzonder veel op slagen werden gemist, vooral aan Lyceum-zijde. Liefst zes stuks. De tweede set: gewonnen door Lyc., traag en sloom spel. De derde set: verdiend voor VC Rooy 2. Ook de vierde en laatste set was voor VC Rooy 2, dat daarmee een verdiend gelijkspel behaalde. Lyceum 2 speelde ook niet zo'n beste wedstrijd tegen VCT. De over winning is echter niet in gevaar ge weest; de zege was dan ook ver diend. Het derde zestal speelde in Vel den tegen VCV en bracht ook bei de puntjes mee naar huis. Ook de junioren waren het afge lopen weekend weer aktief. Lyceum A won duidelijk van Tevok. De B- junioren speelden de enige thuis wedstrijd van afgelopen week, te gen Valuas A, koploper in de junio rencompetitie. De eerste set werd zelfs gewonnen en dat betekende de eerste set-nederlaag voor Valuas A, dat de overige sets won. A.s. zaterdag weer thuiswedstrij den. o.a. verschijnt Hovoc 1 om het tweede zestal te bekampen. Lyceum 1 zal zich moeten revancheren voor het destijds tegen Valuas 2 bereikte gelijke spel. Lyceum 3 speelt ook al thuis en opent zaterdag de rij met de wedstrijd tegen Jovo. 16.00 Lyceum 3Jovo 16.45 Lyceum 2Hovoc 1 17.30 Lyceum 1-Valuas 2 15.00 Lyceum ALyceum B (jun.) Op zondag 4 febr. j.l. organiseerde de L.R.V. St. Isidorus te Venray een oriëntatierit voor ruiters en amazo nes van de Kring Venray en Horst. Aan de start verschenen elf groe pen van twee en een groep van drie ruiters. Vanaf de start ging de rit langs de speeltuin Vlakwater rich ting Merseloseweg en vandaar langs het Engels kerkhof en de Hiept naar de Beekweg en verder over de Bui tenweg en door het Venrays Broek langs de nieuwe vuilnisbelt richting Overloon. Daarna door de bossen te rug naar de Beekweg, waarna via Merselo de terugrit naar het Vlak water was uitgezet. Onderweg moes ten een aantal vragen worden be antwoord, terwijl eveneens bij ver schillende controleposten een goede of verkeerde stempel kon worden gehaald. Om half acht 's avonds kwamen de deelnemers met echtgenote of verloofde in het restaurant Vlakwa ter bijeen, waar een kop koffie met worstebroodjes werden aangeboden. Na uitleg van de goede antwoorden op de vragen en het verklaren van de controles werd de uitslag bekend gemaakt. Als combinatie met de minste strafpunten n.l. 70 en dus de eerste prijswinnaars waren M. Verschuuren en H. Verheijen uit de strijd geko men. Als 2e met 76 strafpunten mej. K. van Haren en G. Arts. Derde werden met 78 strafpunten L. v. d, Munckhof en W. van Dijk, terwijl met 82 strafpunten J. Lucassen met zijn a.s. echtgenote als 4e eindigden. VC Rooy 4Hovoc 4 (heren) 30 Het 4e herenzestal heeft weer eens bewezen zeer goed mee te kunnen draaien in de tweede klasse heren. Vooral in het begin van deze wed strijd tegen de Horstenaren geen schijn van kans. Na een voorsprong van 100, wist VC Rooy deze eerste set te winnen met 157. In de twee volgende sets herstelde Hovoc zich enigszins, maar een zeer fanatiek VC Rooy liet zich geen enkele set ontgaan (1510 1510). VC Rooy 3Concordia (heren) 31 Een topper in de tweede klasse heren. Concordia, dat evenals Hovoc 3 nog ongeslagen was, moest beide punten in Venray laten. Fel aange moedigd door de nog aanwezige Ho- voc-supporters wist VC Rooy de eer ste set op haar naam te brengen (1510. Na de tweede set, die Con cordia wist te bemachtigen (715), maakten de VC Rooy-mannen geen fout meer en overmeesterden 't zes tal uit Panningen (15-10 15-2!). VC Rooy 2Lyceum 1 (heren) 22 Lyceum meende wederom weinig hinder te ondervinden van VC Rooy 2. Evenals twee weken geleden kwa men zij bedrogen uit! Een met drie invallers spelend tweede herenteam wist Lyceum een gelijkspel af te dwingen. In de eerste twee sets leek het er inderdaad op dat Lyceum deze wedstrijd gemakkelijk zou gaan winnen (5-15 12-15). VC Rooy, dat nu niets meer te verliezen had, ging met een enorm enthousiasme de der de set in en wist die op haar naam te brengen (15-12). Ook in de laatste set was VC Rooy superieur. Met goede aanvallen wist het Lyceum te overdonderen: 814. Lyceum echter kwam nog terug op 1314. Toen vond VC Rooy het welletjes. Het laatste punt werd gescoord en een gelijkspel was bereikt. Het is dus gebleken dat Lyceum nóg voorzich tiger moet omgaan met voorspellin gen. Cialfo—VC Rooy 1 (dames) 03 Een aardig spelend VC Rooy 1 heeft weinig moeite gehad met Cial fo, zoals men wel verwacht had. De dames speelden Cialfo in zeer korte tijd naar een duidelijke nederlaag (5—15 8—15 4—15). Verder speelde VC Rooy 2 tegen een zeer sterk spelend Hovoc 1. De ze wedstrijd verloren de dames kansloos met 30. Programma 10 febr.: Dames: VC Rooy 1Orsako 2 19.00 Heren: VC Rooy 1Smash 20.00 TVC—VC Rooy 2 19.00 VC Rooy 3SBG 15.45 VC Rooy 4Concordia 15.00 „U schünt het er niet mee eens te zijn dat makelaars in Venray zorgen voor, wat men dan noemt, eigen of particuliere wonin gen Een vraag, die ons rechtstreeks gesteld werd door een van de directeuren van het makelaarskantoor Amak uit Gennep toen wij eens een kijkje gingen nemen bij de verwezenlijking van de bouwplannen van dit kantoor in Veltum. We hebben hem ook rechtstreeks geantwoord, dat gezien de fouten en feilen, die vroeger bij zulke „makelaarsbouw" ons gerapporteerd werden, dat heus geen wonder is. Deze misschien wat puntige opmerkingen zijn aanleiding geworden voor een gesprek, dat wellicht ook voor onze lezers belangrijk kan zijn WONINGWETBOUW STREEPJE VOOR de woningwetbouw in ons Venray een streepje voor gehad heeft. Zo wel bij de gemeente, als bij de an dere autoriteiten, die nog altijd al tijd in Nederland het voor het zeg gen hebben, wat het bouwen aan gaat. We hebben hier in het verleden wel eens tegen gefulmineerd, omdat naar onze inzichten teveel mensen in deze woningwetwoningen terecht kwamen ze konden niet anders die er in feite niet in thuis horen. Niet in thuis horen omdat zij een dergelijk inkomen hebben, dat ze ofwel zelf kunnen bouwen ofwel een wat beter huurhuis kunnen betrek ken. Ontkend mag ook niet worden dat in het verleden wel (maar te weinig) andere woningen gebouwd zijn, juist geschikt voor de genoemde catego rie, maar dan was het meestal een makelaarskantoor, dat daarvoor zorgde of de een of andere iristel ling, die zich na gedane arbeid te rugtrokken en soms de mensen met de gebakken peren lieten zitten En onze vraag is dan ook geweest kan nu niemand anders bouwen als makelaars VERBINDING Amak Gennep heeft deze opmer king gevoeld als een soort smet op het makelaarsblazoen, vandaar de misschien ietwat persoonlijke vraag en vandaar ook hetzelfde antwoord. Maar men heeft ons van de ande re kant dan toch meteen de vraag gesteld hoe het dan mogelijk is dat een makelaarskantoor op enkele ad vertenties met toch beslist geen la ge prijzen tientallen brieven krijgt, waar men in Noord-Limburg ook maar adverteert Daaruit blijkt, aldus Amak, dat de mensen, die denken aan een eigen woning er gewoon niet toe komen, schrik als ze hebben om op grond uit te gaan, schrik als ze hebben voor de rijstebrijberg van papieren, die nu eenmaal nodig zijn voor pre mies, subsidies en vergunningen, schrik om met aannemers, architec ten e.a. te onderhandelen, om van stedebouwkundigen en welstand maar niet te praten. Er blijkt wel degelijk behoefte aan een betere, grotere woning, maar als eenling komt men dikwijls niet aan PANNE? 1032 BELLEN! Dames: DES '59Hera 58 De dames zijn de laatste tijd wat beter op dreef gekomen. Er ontstaat langzamerhand een zeker team-ver band. Verleden zondag behaalden de dames hun tweede achtereenvol gende overwinning, ditmaal op een vrij hoog geklasseerde tegenstander. Vooral dankzij een flink aantal doel punten van Nelly, behaalde de da mes een verdiende overwinning. Voor zondag succes tegen de naas te concurrent op de ranglijst: Wit- tenhorst. Heren: HeraSittardia 3 1814 In de wedstrijd van de heren ging de strijd gelijk op. Hera wist echter de hele wedstrijd door een lichte voorsprong te bewaren. Het heren team won verdiend door een grotere variatie in het spel, door een vlot tempo en een betere konditie. Stand in de 3e klasse B Heren: (die van de dames volgende week) Loreal 2 7 12 HC SOS 6 10 Hera 7 8 SWM2 8 8 Sittardia 3 8 4 Bree 8 2 Programma: Dames HeraWittenhorst Heren HeraLoreal vervulling van deze wens toe. Dat heeft weer repercussies bij de ver schillende gemeenten, die hieruit niet anders kunnen concluderen dan dat particulieren niet willen bou wen en dus de beschikbare grond uitgeven voor woningwetwoningen. Deze cirkel poogt nu Amak te door breken. Op de eerste plaats door een gemeente te bewegen terreinen en dan goede terreinen ter be schikking te stellen voor eigen bouw. Is de gemeente genegen (en het blijkt soms dat ook zij in het verleden niet de beste ervaringen gehad hebben met sommige make laars) dan is het zaak een architect te vinden, die voor zo'n stuk bouw grond een paar goede ontwerpen kan maken. Met deze ontwerpen gaat men naar ter goeder naam en faam bekend staande aannemers en men weet dan uit de ervaring van vele plaatsen wel of de door hem opgegeven prijzen reëel liggen ja dan neen Op dat moment kan men dus met mensen in kontakt treden, die een ander huis willen bouwen en hun een concrete offerte doen. Dat huis, zo en zo uitgevoerd, onder die en die architect, op dat stukje grond kost zoveel. En het makelaarskantoor kan dan weer helpen het daarvoor hog ontbrekende geld aan te trek ken. De makelaar speelt in dit geval dus alleen een bemiddelende rol, in tegenstelling tot andere gevallen, waarin makelaars zelf ontwerpen, zelf bouwen en hun eigen bouwsels gaan verkopen. Dat laatste kan na tuurlijk wel eens moeilijkheden ge ven, want dan is men zelf partij. Bij de handelwijze van Amak speelt de makelaar alleen een bemiddelende rol, hij zorgt dat de wagen aan het lopen komt, maar de verdere kon takten lopen van aannemer naar klant, van architect naar klant. De makelaar is hier alleen controleur en bemiddelaar. Voor die bemiddelende rol vraagt de makelaar het vastgestelde per centage, dat echter aldus Amak ruimschoots terug verdiend wordt door het feit dat architect en aannemerskosten gedrukt worden vanwege de gewoonlijk grotere par tijen woningen, die ineens gebouwd kan worden. En men is van een hele hoop rompslomp af, die nu vanwege de makelaar van de aspirant-bou wers wordt afgenomen. VERTROUWEN Tot zover het betoog van de di rectie van het Gennepse makelaars kantoor dat behalve in Veltum ook in Oostrum volop bouwt. Een betoog waaruit toch wel dui delijk naar voren komt dat hierbij ook het vertrouwen van de mensen een zeer grote rol speelt. De dikwijls niet-deskundige aspirant-bouwer moet in goed vertrouwen zijn belan gen leggen in handen van de make laar, die van zijn kant weer moet zorgen met betrouwbare aannemers en goede architecten te onderhande len. Hier liggen kansen voor bepaal de kortsluitingen, zelfs al wijst de makelaar er op dat er beroep moge lijk is op een onpartijdig scheids gerecht als men zou menen dat de makelaar zijn taak niet naar beho ren heeft volbracht Dat vertrouwen, dat blijkt wel uit de bouwplannen, die thans ver wezenlijkt worden, heeft men gege ven. Een vertrouwen overigens dat praktisch altijd bij bouwplannen gegeven moet worden We zijn misschien wat te wan trouwig geweest door de lessen van het verleden en hopen dat de toe komst ons in dit opzicht bekeren zal. Maar er moet ons toch nog een opmerking van het hart. TREURIG BEWIJS Bovenstaand onderstreept nog eens ten overvloede overigens dat het voor de particuliere bouwer toch wel bijzonder moeilijk wordt en is om eigen denkbeelden en eigen wensen uitgevoerd te krijgen. Daar kan een makelaar niets aan doen, daar kan schijnbaar niemand iets aan doen. In dat opzicht mag men dankbaar zijn als makelaars nog kansen scheppen. Maar treurig is en blijft het dat de aspirant-bouwer zonder hulp van anderen het prak tisch onmogelijk gemaakt wordt om het huisje wat hij of zij wil ergens te bouwen. MEUBELEN - STALEN SLAAPKAMERS MATRASSEN en DEKENS KLEDING - TEXTIEL - MEUBELEN Langstraat 49 Telefoon 1281 VERSLAG VERGADERING Na opening en voorlezing van de notulen werden de ervaringen der verschillende parochieraadsleden, opgedaan bij het ophalen van de en veloppen voor de gezinsbijdrage doorgegeven. De een had minder prettige ervaringen dan de ander, maar de nieuwe parochieraadsleden waren blij, dat ze in de gelegenheid waren geweest met de bewoners van hun wijk kennis te hebben gemaakt. Zo was er in een wijk de opmer king gekomen, dat degene die niet met de gezinsbijdrage meedoen, toch de rouw- en trouwgelden moeten betalen, dit was niet zo gek opge merkt, trouwens in Overloon bestaat deze regeling. Maar ja, hoe zit het dan met de geheimhouding? Uitein delijk hebben juist degene, die niet meedoen hier het meeste baat bij, wat toch niet de bedoeling van die geheimhouding geweest kan zijn. Zo waren er nog meer opmerkingen met minder goede bedoelingen ook, maar een zekere categorie mensen schijnt niet anders te kunnen. De heer v. d. Heyden wilde graag het resultaat weten van de laatste aktie voor gezinsbijdrage. We zullen nagaan in hoeverre dit mogelijk is, gezien de geheimhouding. De scholen hebben op zich geno men de oudercomité's te helpen vor men. De brieven zijn al bezorgd, waarin de ouders de naam aan kun nen strepen van degene, die ze in het oudercomité willen hebben. Het laatste punt van de agenda de gespreksgroepen: De gespreks- avond over parochieaangelegenheden wordt als vijfde gespreksavond ge houden en de gesprekstof hiervoor krijgen we uit Roermond. De heer v. d. Heyden wilde van de andere leden horen hoe ze over de gesprekstof dachten. De heer Min gaf er het juist antwoord op, want hij kon het weten, vanwege de ver slagen die hij van de groepen iedere maand toegestuurd kreeg. De stof is veel te zwaar, ze willen graag vra gen aangaande het leven in de kerk en hun eigen problemen. Daar wil len ze over praten, daar waren we het allen over eens. De secretaresse zou dan ook an dere gesprekstof aanvragen in Roer mond o.a. van de ecclesiagroep. Het werd wenselijk geacht, dat er vanuit de parochieraad een eigen gespreks groep gevormd werd. De sluiting van de gespreksavonden zou onge veer in dezelfde geest zijn als vorig jaar, alleen de kerk zal niet voor de kosten opkomen. In verband met de cursus voor 3- 10 jaar gehuwden zal de secretares se Aalmoezenier Dings vragen naar de datum, wanneer de cursus plaats kan vinden. De sprekers en onder werpen, die behandeld zullen wor den. Ook zal de secr. voor de namen en adressen zorgen van de mensen, die hiervoor in aanmerking komen. Hierna werd de aanwezigheid van Pastoor Geerits niet meer verlangd, want we hadden nog een kleine be spreking aangaande het komende zilveren priesterfeest van pastoor. Er werd een commissie gevormd uit het dagelijks bestuur van parochie raad en de heren v. d. Heyden en Mattyssen. Door de parochieraads leden zal er in samenwerking met het orgelcomité een deur-aan-deur- aktie gehouden worden voor het aan te bieden orgel. Deze aktie zal plaats vinden op 18, 19 en 20 maart. De volgende vergadering werd vastgesteld op 1 maart a.s. lisieux, parijs BEDEVAARTEN BEKENDMAKING De burgemeester van Venray brengt hiermede ter algemene ken nis, dat met ingang van 12 februari 1968 gedurende één maand ter ge meentesecretarie, afdeling I, voor eenieder ter inzage ligt het door Ge deputeerde Staten van Limburg bij hun besluit van 29 januari 1968, le afdeling, nr. B/19977 goedgekeurde bestemmingsplan „Molenklef". Gedurende genoemde termijn kun nen zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot Gedeputeerde Staten hebben ge wend, beroep instellen bij de Kroon. Venray, 7 febr. 1968. De Burgemeester voornoemd. M. A. H. VAN DIJCK, lb. ER VICE KENNISGEVING De burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis: a. dat een verzoek is ingekomen om vergunning voor het uitbrei den van een kippenhok op het perceel, kadastraal bekend ge meente Venray, sectie A, nr. 1557 gelegen aan de Boshuizerweg; b. dat burgemeester en wethouders van genoemde gemeente voorne mens zijn om hiervoor op grond van het bepaalde in artikel 18 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor c entermijn van 5 jaren vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het bestem mingsplan; c. dat met ingang van 9 februari 1968 het bouwplan gedurende 14 dagen ter gemeente-secretarie, afdeling I, voor eenieder ter in zage ligt; d. dat rechthebbenden op aangren zende en nabij gelegen gronden gedurende de onder c bedoelde termijn schriftelijk bezwaren kunnen indienen tegen het verle nen van de bedoelde vrijstelling bij burgemeester en wethouders voornoemd. Venray, 8 febr. 1968. De Burgemeester voornoemd, M. H. A. VAN. DIJCK, lb. HINDERWET openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeen te Venray ligt ter inzage een ver zoek met bijlagen van de Gemeente Venray, Grote Markt 1, Venray om vergunning tot oprichting van een vuilnisstortplaats aan de Paasdekop- weg te Ysselsteyn-Venray sectie nr. 2585. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan eenieder gedurende tien dag na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting op 19 februari om 15.00 uur in het gemeentehuis. Venray, 5 februari 1968 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, A. VAN DUCK, l.b. H. P. L. VORST, secretaris

Peel en Maas | 1968 | | pagina 13