FEEST IN 00STRUM Kerkelijke Diensten Goed.. achterlicht ziet u wel! ~Xojp^ara^e van 28 jan. tot en met 3 febr. PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: Hoogeerw. Heer Deken Loonen Eindstraat 6 - Tel. 1275 Zondag: 8 uur Hendrik Willems en echtgenote; 9.30 hoogmis voor de parochie; 11 u. Sjeng Janssen; 18 u. Cornelia Straatman-van Lissum. Maandag: 8 uur gest. jgt. Johan nes H. H. Oudenhoven; 9 uur Mar teko Arts; 19 uur uit dankbaarheid. Dinsdag: 8 u. gest. jgt. Th. Droes- sen en echtgenote Elis. Poels - Anna Poels en kind; 9 uur Martina Reyn- ders-Seykens; 19 uur C. Bertrams- Vermeulen en dochter Truus. Woensdag: 8 uur gest. jgt. overl. fam. Hendrikus Arts en Jacoba Hu- bertina Janssen; 9 uur overl. fam. Maassen-van Helden; 19 uur fam. van Haren. Donderdag 8 uur gest. jgt. Peter v. Meyel; 8 uur (zijaltaar) fam. Tho- massen-Creemers; 9 uur Anny Flin- senberg en Koos van Heek. Vrijdag: Feestdag van O.L. Vrouw Lichtmis, eerste vrijdag van de mnd. 8 uur M. Lommen; 11.30 schoolmis voor de meisjesschool voor mevr. Arts-Kusters v.w. de buurt. De kaar senzegening zal vóór deze H. Mis plaats hebben; 19 uur dr. Bloemen. Zaterdag: 8 uur Johan Clephas v.w. ouderver. Zorgenkind; 9 uur voor een zieke; 19 uur Nelly Lin- ders. Akolictenlyst Zondag 28 jan.: 8 uur W. Janssen J. Bexkens; 9.30 H. Ebberink, M. Janssen, L. Manders; 11 uur A. Broers, A. Stevens; 18 uur P. Hans- sen, P. v. d. Heuvel. Zaterdag 3 febr.: 19 uur G. Ter wijn en H. v. d. Bekerom. Misdienaarslyst Maandag en dinsdag: 8 uur Wim Kremer en Jan Ruyten; 19 uur Pie- ter Jansen en Lambert Jansen. Woensdag en donderdag: 8 uur Ad je Verbeek en Paul Zwitserlood; 19 uur Jos Laurensse, Bart van Bol huis (behalve donderdag). Vrijdag en zaterdag: 8 uur Tonnie 19 uur Huub Janssen en Jos Swag- Janssen en Boudewijn van Grinsven; hoven (behalve zaterdag). Vrijdag: 11.30 Martin Spee en Cas par Michels. Vrijdag: ziekencommunie om 7 u. Johny van Gestel en Geert Kengen. PAROCHIE PATERSKERK Pater van de week De Pastoor Tel. 1973 Vierde zondag na Driekoningen, H. Missen 7.30, 9.00, 11.45; hoogmis 10.15; avondmis 18.00 uur. Donderdag: om 6 uur en na de avondmis tot 8 uur gelegenheid om het sacrament der biecht te ontvan gen. Vrijdag: le vrijdag van de maand. Feest van Maria Lichtmis. Om 7.45 H. Mis voor alle schoolkinderen; om 19.00 avondmis om Gods zegen te vragen over de gezinnen van de pa rochie. Na de avondmis wordt de Blasiuszegen gegeven. Zaterdag: Na de H. Missen wordt de Blasiuszegen gegeven. Om 5 uur en 6 uur en na de avondmis tot 8 u. gelegenheid om het sacrament der biecht te ontvangen; om 18.30 avond mis als zondagsviering. Mededeling: Zondag wordt in de hoogmis van 10.15 uur weer de 3 stemmige Ne derlandse Mis gezongen van J. Ver- mulst. Al degenen, die deze hoogmis meevieren worden vriendelijk uitge nodigd de volkspartij van deze Mis mee te zingen, samen met het kin derkoor. Misintcnties Zaterdag: 18.30 Gerardus Wis- mans. Zondag: 7.30 Johannes van Ros- sum; 9 uur Jo van Geenen (v.w. het hoofdbestuur St. Eloy); 10.15 voor de parochie; 11.45 Jac. Janssen; 18.00 Martien Laurensse. Maandag: 7.45 ter ere van de H. Geest; 8.30 Wilhelmina v. d. Kolk- Robben (v.w. de buren); 19.00 tot ze kere intentie. Dinsdag: 7.45 Pater Casimirus en ouders, bij een 80ste verjaardag; 8.30 Wilhelmina v. d. Kolk-Robben (v.w. de buren); 19.00 tot zekere in tentie. Woensdag: 7.45 Wilhelmina v. d. Kolk-Robben (v.w. de buren); 8.30 Jan Arts en Everdina Janssen; 19.00 Martien Laurensse (namens de bu ren). Donderdag: 7.45 voor de gelovige zielen; 8.30 Alberta Snoeks-Kramer; 19.00 Jacobus Dinjens. Vrijdag: 7.45 voor de gelovige zie len; 8.30 gez. jgt. Gerardus Verste gen en Maria en Anna Janssen; 19.00 Hendrika Peelen. Zaterdag: 7.45 overl. fam. Coop- mans-Custers; 8.30 gelovige zielen; 18.30 Lambert Kerkhoff. Dienbeurten Akolieten Zaterdag: 18.30 Cor en Jan Evers. Zondag: 7.30 Eric Vastert en J. van Lieshout; 9 uur Victor Pop en J. Schellekens; 10.15 Jan Meesters en Henk Arts; 11.45 Paul Pop en Lex Faesen. VREDESKERK VENRAY Vierde zondag na Driekoningen. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Noud van Lin en Martien Janssen. Zondag: 7.30 leesmis voor overl, ouders Aerts-Biestervelts; 9.00 lees mis voor overl. fam. Lenssen-van der Zijden; 10 uur hoogmis voor alle parochianen; 11.30 leesmis als jaar- dienst voor overl. Augustus v. Ber gen; 18.30 avondmis voor overl. Her man Jeuken. Maandag: 8.00 leesmis voor overl. Theodorus Stevens; 19.00 avondmis voor overl. Mia Janssen-Giezen. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. Bernardus Albers; 19.00 avondmis voor overl. fam. Hoedemackers-Ma- dou. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. Jan Laurensse (dameskoor Venrode) 19.00 avondmis voor overl. mevr. Arts (personeel L.T.S.). Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. Gerardus Verstegen; 19.00 avondmis voor overl. fam. de Lauw-Thijssen. Vrijdag: Feest van Maria Lichtmis en eerste vrijdag van de maand, toe gewijd aan de verering van het H. Hart. 8.00 leesmis voor overl. LeO' nardus Jenneskens. In deze H. Mis worden alle schoolkinderen ver wacht. 19.00 avondmis voor overl. Jaap Min. Vóór beide H. Missen ze gening van de kaarsen. Zaterdag 8.00 leesmis voor overl. Antoon Seijkens; 19.00 avondmis voor overl. Hendrikus van Lierop. Biechtgelegenheid van 57 uur. Zaterdagmiddag om 3 uur wordt in de kerk de Blasiuszegen gegeven. Misdienaarslijst Zondag: B. Arts, M. v. d. Bekerom; 9.00 P. Peeters, L. Simons; 10.00 T. Peeters, R. Jans, M. Eibers; 11.30 N. Philipsen, B. Philipsen; 18.30 J. Janssen, H. Janssen. Week: 8.00 G. Swinkels, H. Rij broek; 19.00 W. Voss, G. Willemsen. Zaterdag: 10.30 boekjes klaar leg gen: B. Arts, M. v. d. Bekerom, P. Peeters, L. Simons, N. Philipsen, B. Philipsen. HERVORMDE GEMEENTE Zondag begint de dienst in de Hervormde Kerk aan de Maasweg in Blitterswijck om half elf. Predikant is Ds. Kooistra uit Arn hem, die de gekozen ambtsdragers zal bevestigen. In Venray zaterdagavond om ze ven uur bidstond voor de Molukse Gemeente en zondagmorgen kerk dienst, aanvang kwart over elf. De Zondagsschool begint kwart vóór tien, eveneens in het zaaltje Hoenderstraat 12. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 4e zondag na de Ver schijning des Heren. 7.00 leesmis; 8.30 voor zal. Arnoldus Rutten zoon Louis; 10 uur hoogmis voor de parochie. Maandag: 8.00 ter ere van St. Ma- chutus (V-V). Dinsdag: 8.00 maandd. voor Jan Tijssen. Woensdag: 8.00 gest. leesmis. Donderdag: 8.00 hoogmis v. Ge rardus Kessels en Elisabeth Heili gers. Vrijdag: eerste vrijdag, feest van Maria Lichtmis. 8.00 voor Gerard Peters; 19.00 avondmis voor overl. fam. Peeters-Verstegen; voor de missen kaarsenwijding. Zaterdag: 8.00 gest. leesmis; 19.00 avondmis voor Maria Elisabeth Pee- ters-Hermans. Na de missen Blasius zegen. •PAROCHIE CASTENRAY Zaterdag: 19.00 gest. lsm. levende leden Broederschap H. Brigida. Zondag: 4e zondag na de Verschij ning des Heren. 7.30 leesmis tot int. 10 uur hoogmis voor de parochie. Maandag: 8 uur gez. maanddienst Dina Strijbos-Kemmelings. Dinsdag: 8 uur gez. maandd. Maria Emonts-Geurts. Woensdag: 8 uur Gezinsmis tot intentie van de offeraars van deze morgen. Heeft uw gezin een verte genwoordiger? Donderdag: 8 uur gez. H. Mis Piet Philipsen. Vrijdag: eerste vrijdag toegewijd aan het goddelijk Hart; Maria Licht mis, feest van devotie. 8 uur gest. H. Mis ter ere van het H. Hart; 19 uur Kaarsenwijding en gest. hgm. ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand (St. Philipsen-Hoeymakers). Zaterdag: 8 uur leesmis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot intentie van hen die hiervoor offerden. Biechtgelegenheid van 18.3019.00; om 19.00 avondmis. Kerkpoetsen: Sophie Dinghs, Diny Vullings. Misdienaars: L. Cox - L. Cleven, G. Gooren, G. Dinghs. Akolieten: Jef Rambags, J. Strij- bos, H. Vissers. N.B. A.s. zondag 4 febr. Kerken- bouwzondag met speciaal aanbevo len kollekte. Zondag: 4e zondag na Driekonin gen. Om 7.30 leesmis voor de paro chie; 9 uur hoogmis voor Elizabeth Janssen-Jenniskens; 10.30 leesmis voor Gerard Hendrickx. Maandag: 7.30 leesmis voor Hen drik Philipsen; 8 uur leesmis voor P. M. Lucassen, echtgenote en doch ter Liza. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Elly Loonen en Elly van Berlo (kinder mis); 8 uur leesmis voor Antonia Croijmans-Peeters en M. Croijmans. Woensdag: 7.30 leesmis voor Jo hanna Janssen-van den Berg en overl. kinderen; 8 uur leesmis voor Hendrika Heesen-Verdellen en Mar- tinus Heesen. Donderdag: 7.30 leesmis voor de overleden familie Claessens-Gussen; 8 uur leesmis voor de afgestorven familie Willems-Loonen. Vrijdag: feest van O.L. Vrouw Lichtmis. 7.30 leesmis van dank baarheid; 's avonds om 7.30 kaarsen wijding, processie en daarna gezon gen H. Mis, gesticht jaargetijde voor Eerw. Zuster Jeanne Anna van Rens. Zaterdag: 7.30 leesmis voor Ma thijs Litjens; 's avonds om 7 uur avondmis voor Jo van Geenen. Akolieten: zondags als gewoon. In de week: 7.30 Jac. Heidens en Jan Voermans; 8.00 H. v. d. Berg; zater dagavond Jac. Koenen en Th. Ste vens. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 4e zondag na de Verschij ning des Heren. 7.30 leesmis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand en H. Gerardus; 8.45 lees mis voor Mathias van Asten best. door de buurt; 10 uur hoogmis v. d. parochie. Maandag: 8 uur leesmis voor Hen- ricus Stiphout best. d.d. buurt. Dinsdag: 8 uur weekdienst v. An na Maesen-Mooren. Woensdag: 8 uur leesmis v. d. overl. fam. Vergeldt-Burgers. Donderdag: 7.30 avondmis, week dienst voor Harry Stiphout. Vrijdag: eerste vrijdag en feest v. Maria Lichtmis. 8 uur leesmis uit dankbaarheid v. d. fam. v. Vegchel- Verstappen. Zaterdag: 1 uur huwelijksmis voor het bruidspaar Pouwels-v. d. Pas; 19.30 avondmis voor de overl. fam. Litjens-Fleurkens. Vrijdag op het feest van Maria Lichtmis worden voor de mis de kaarsen gezegend. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: 4e zondag na de Verschij ning des Heren. 7.30 leesmis voor de parochie; 10.00 Hoogmis tot int. van fam. Arts-v. d. Bembt; 11.30 leesmis voor overl. fam. Michels-Dircks en dochter Maria. Maandag: 8.00 gest. jgt. voor Ma thijs v. Cuijck en Hendrina Ewals; Dinsdag: 8.00 gez. H. Mis voor To Flinsenberg-Gooren. Woensdag: 8.00 gest. jgt. voor Hen- ricus van Helden. Donderdag: 8.00 gez. H. Mis voor overl. fam. van Dijck-van Rijswijck. Vrijdag: Maria Lichtmis. Eerste vrijdag van de maand. 8.30 Kaarsen wijding en H. Mis verzorgd door de schoolkinderen tot int. van hen die geofferd hebben. Zaterdag: Priesterzaterdag. H. Bla- sius. 8.00 gez. H. Mis voor Lambert Michels; 19.00 Avondmis voor Peter Hubertus Versteegen. Gelegenheid de Blasiuszegen te ontvangen zater dag na H. Mis. Gelegenheid tot biechten: dage lijks na H. Mis en zaterdag voor en na avondmis. Zaterdagavond en zondag 27 en 28 jan.) na de H. Missen kerkdeurkol- lekte voor de Memisa. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 4e zondag na Driekonin gen. 7.45 vroegmis tot int. van fam. Cornelissen-Hendriks; 10 uur hoog mis tot int. van plaatsel. JBTB en MBL. Door de week H. Mis 7.45 uur. Maandag: v. d. zielerust van een overledene. Dinsdag: tot int. van fam. Na- buurs-v. d. Broek. Woensdag: tot bijz. int. (Horst). Donderdag: tot int. van fam. Bot- den-Geurts. Vrijdag: Maria Lichtmis, eerste vrijdag: 8.30 kaarsenzegening, licht processie (door de kinderen), gez. H. Mis tot bijz. int.; 19.30 avondmis tot int. van fam. van Bakel-Peters. Zaterdag: zaterdag gewijd aan het Onbevlekt Hart van Maria, priester zaterdag: tot int. van fam. Hertsig. Blasius-zegen na H. Mis van vrij dagavond en zaterdagmorgen. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór H. Mis. De herdenking van het 50-jarig bestaan van de Oostrumse Har monie Sub Matris Tutela heeft vele hoogtepunten gehad, als het verschynen van een keurig jubileumboekje, het feestconcert van de fanfare St. Cecilia, het eigen concert met de toneeluitvoering, die allemaal volle zalen trokken, maar ongetwijfeld waren dè hoogtepunten de plechtige Eucharistieviering in Oostrums kerk en de daarop volgende receptie. EUCHARISTIEVIERING Pastoor Thomassen droeg met as sistentie van Pater Beda Lemmens en Rector Gijsels zondagmorgen een plechtige H. Mis van dankbaarheid op, waarbij tevens alle oud-leden en bestuursleden herdacht werden, die de voorbije 50 jaren de Harmonie ontvallen zijn. Dat diezelfde Harmo nie zorgde voor een muzikale om lijsting maakte deze plechtigheid tot een groots gebeuren, dat velen ont roerden. Daarbij sprak Pastoor Tho massen in zijn predikatie niet alleen zijn dankbaarheid uit jegens dit corps dat zovele kerkelijke plechtig heden in het oude bedevaartsoord heeft opgeluisterd, maar wees hij er vooral op van hoe grote betekenis een muziekkorps is voor een plaat selijke gemeenschap. „Ze is de af straling van de geest van die ge meenschapaldus deze predi kant RECEPTIE Daarna begon een druk bezochte receptie, waarop Burgemeester mr. Custers een woord van Horatius als inleiding nam, die zegt dat het heer lijk is om op zijn tijd feest te vieren. Sub Matris Tutela, onder moeders bescherming (tegenwoordig zegt men wat prozaischer: onder moe ders parapluie, aldus mr. Custers) heeft Oostrums Harmonie thans Abraham gezien. En dat was ook voor hem aanleiding eens te kijken in de oude stukken van Venrays ge meente-archief, waar hij het eerste schrijven van het toen nog jonge ge zelschap ontdekt had in september 1920. Het was hoe kan het anders een verzoek om 100,subsidie. Venrays gemeenteraad uit de twin tiger jaren bleek er slechts 50, voor over te hebben, maar kreeg prompt een briefje terug dat ze dan die 50,maar houden moest. Des ondanks zou Oostrum toch zorgen voor de zgn. verplichte concerten. RECTORAAT HEIDE Zondag: 4e zondag na Driekonin gen. 7.30 leesmis uit dankbaarheid voor een gouden bruidspaar; 10 uur hoogmis voor het rectoraat. Akolie ten: Jan Gielens en Jos van Rens. Misdienaars van de week: Harrie Maas en Jan Michels. Maandag: 7.30 leesmis voor Toon Seijkens. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Johan nes en Hendrikus van Kempen. Woensdag: 7.30 leesmis voor Leo nard Giezen en Jeane Swinkels. Donderdag: 7.30 leesmis tot zekere intentie. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. Feest van Maria Lichtmis. 7.30 kaarsenwijding waarna leesmis voor Peter van Meijel. Na de H. Mis Blasiuszegen. Te 7.45 uur Avondmis tot zekere intentie. Na de avondmis Blasiuszegen. Zaterdag: 7.30 leesmis uit dank baarheid. Na de leesmis Blasius zegen. Biechtgelegenheid van 78 u. Te 8 uur Avondmis tot zekere inten tie. Kerkpoetsen: Mia Janssen en An neke Michels. Zondag a.s. 4 februari nationale kerkenbouwzondag met kollekte. RECTORAAT VEULEN Zondag: 4e zondag na de Verschij ning des Heren. 8 uur leesmis overl, fam. Hagens-Reintjes; 10 uur Hoog mis voor de parochie. Maandag: 8 uur leesmis tot bijz. intentie genezing zieke. Dinsdag: 8 uur leesmis voor een overl. H. St. Woensdag: 8 uur leesmis voor zal. Sj. Burgers, echtgenote en zoon Hu- bert. Donderdag: 8 uur leesmis voor zal, Jac. Geurts en Wilhelmina Croy- mans. Vrijdag: toegewijd aan het H. Hart van Jezus; 8 uur Hoogmis ter ere van het H. Hart uit dankbaarheid. Zaterdag: Priesterzaterdag. 8 uur leesmis voor de Priesters; 's avonds 7.30 gest. jgt. zal. Math. Geurts en beide echtg. Akolieten voor 28 jan.: Jan Ger. van Staveren, Harry Drabbels, Cor Janssen. RECTORAAT SMAKT Zondag: 4e zondag na Driekonin gen. 7.30 H. Mis voor Mart. Geurts en Anna Maria Heidens; 10 uur Hoogmis voor Wilhelm Janssen en overl. ouders. Maandag: 7.30 H. Mis. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor overl, ouders. Woensdag: 3e woensdag ter ere van St. Jozef. 7.30 H. Mis. Donderdag: 7.30 H. Mis. Vrijdag: Feest van Maria Licht mis. 7.30 H. Mis; 11.30 H. Mis voor Wilhelmus Gellings. Zaterdag: 7.30 H. Mis. In verband met de uitvoering van muziek en toneel is de Avondmis in Holthees niet om 7 uur, maar om 5 uur. Hij wees er op dat met de finan ciële zorgen ook de subsidie-toena me is gegroeid en stelde in het voor uitzicht dat de komende subsidie wijzigingen ook die weer een weinig zouden gaan verlichten. Hij dankte het Oostrumse korps voor de positie ve opvatting van hun taak, die er in bestaat de edele muziek te beoefenen en daarnaast dienstbaar te zijn aan de gemeenschap. Een taak, die men blijkens het jubileumboekje, trouw heeft vervuld. Daarom bood hij graag als feestgeschenk 250,aan en beloofde dat uit een ander potje ook nog eens zo'n bedrag zou ko men, als deze 250,bestemd wer den voor het instrumentenfonds. SOCIALE KOERIER De grote verrassing was verder dat een speciale koerier van Den Haag naar Venray was gekomen met de eremedaille in het zilver voor de heer Jan Verstegen, verbon den aan de Orde van Oranje Nassau. Hij kreeg deze voor zijn 35-jarig ak- tief lidmaatschap en zijn 20-jarig directeurschap. De Burgemeester memoreerde nog wat hij deed en doet ook voor Kon. Harmonie Eu'er- pe en wat zijn prestaties geweest zijn op vele solistenconcoursen. Ook mevr. Verstegen werd geluk gewenst met een boeket bloemen. HOGE HOEDEN Deken Loonen was trots op de Harmonie, die ook hem eens als jong priester in zijn geboorteplaats naar de kerk geleid had voor zijn Eerste Mis en haalde dankbare her inneringen op aan mensen als Ed- mond Vandevenne en Winia. Ook hij was in de archieven gedoken, omdat de usance was dat in de Venrayse processie ook de Oostrumse Harmo nie wel eens meetrok. Maar hij had niets anders gevonden als een ver zoek dat nu eindelijk de bestuurs leden van Oostrum toch eens een hoge hoed zouden opzetten, want „zo" was het geen gezicht Een opmerking, die Rector Berden indertijd Venray vrij kwalijk heeft genomen. Hij onderschreef de woorden van Pastoor Thomassen en de burge meester, dat een muziekcorps niet alleen een bijzonder goede vrijetijds besteding is en de kameraadschap bevordert, maar ook zeer belangrijk is in een gemeenschap, die ze op zo prettige wijze dient. Dat daarbij in Oostrum ook het opluisteren van de vele processies nog bij gekomen is, verdient een extra waardering. „Een gouden feest", aldus Deken Loonen, „geeft aanleiding terug te zien, is reden van bezinnning hoe het nu is, maar moet ook de aanzet zijn van een nieuwe jeugd. Gezien de verjon ging van Uw korps is die jeugd er en dat geeft alle reden voor een goe de en gelukkige toekomst MATROZENPAKJE Het feest gaf schijnbaar aanlei ding in de geschiedenis te duiken, want ook de volgende spreker, de heer L. Laurensse, de voorzitter van de Venrayse federatie van muziek verenigingen, nam een duik en me moreerde het optreden van Oos trums Fanfare bij het bezoek van H.M. de Koningin aan Venray. Hij persoonlijk was daarbij betrokken geweest omdat gestoken in ma trozenpakje H.M. bloemen aan had mogen bieden. Mère Marcella had zelfs een extra trapje laten tim meren om reeds weken van te voren te kunnen oefenen, want de aanbie der moet zo gebood immers het protocol achteruit teruglopen. Doch H.M. vertelde hem dat hij zich rustig om kon draaien, want anders zou hij misschien vallen. Het repe titiewerk van weken was voor niets geweestDeze kennismaking met de Oostrumse Fanfare en later Har monie is later uitgediept en men is gekomen tot een goede en innige sa menwerking, waarvoor hij, mede na mens alle Venrayse korpsen de ju bilerende vereniging zijn hartelijke dank aanbood met de wens dat ook in de toekomst Oostrum een goede plaats zal blijven bewaren in Ven rays federatie. De voorzitter van de Limburgse Bond van Muziekgezelschappen en de vice-president van de Landelijke Bond drs. Heemskerken uit Echt bood als volgende spreker zijn ge lukwensen aan, waarbij hij nog eens nadrukkelijk inging op de recreatie ve en kulturele betekenis van de muziekbeoefening. BONDS-ONDERSCHEIDINGEN Namens de Limburgse Bond bood hij de heer Schelbergen wegens zijn 25-jarig lidmaatschap de zilveren bondsspeld aan, terwijl de heer H. Vandevenne de gouden kreeg voor zijn 40-jarig jubileum. OOSTRUMS GESCHENK Namens de gemeenschap van Oos trum bood de heer L. Janssen een feestcadeau aan met de hartelijke gelukwensen voor de toekomst. Het bestond uit een gift van 1803, bestemd voor het instrumentenfonds. Deze gift werd met applaus aan de voorzitter van Oostrums Harmonie, de heer G. Volleberg aangeboden, die nu eenmaal zijn dankwoord kort moest houden, want vele honderden felicitanten hadden in het parochie huis geen plaats kunnen krijgen. Maar hij was oprecht dankbaar voor de woorden van gelukwens en spe ciaal voor dat grootse cadeau dat de gemeenschap thans weer haar eigen harmonie aanbood. Dan begon een zeer druk bezochte receptie, waarbij afvaardigingen van alle muziekkorpsen uit de verre omtrek, van Oostrums verenigingen en vele, vele particulieren (o.a. oud burgemeester mr. Janssen) hun ge lukwensen kwamen aanbieden. Het was een lange, lange stoet, die vorst Jan afsloot met een leuk felicitatie woord, waarbij natuurlijk de ver houding tussen Oostrum en Venray en speciaal die van de beide vastel- aovesclubs natuurlijk even onder de loupe genomen moesten worden. En de onderscheiden Jan Verstegen, lei der van de Hofkapel, kreeg natuur lijk een extra pluimpje dat nu zelfs de Koningin zijn werk gewaardeerd heeft. („Mer ons medallies zien grot ter en moiier FEESTCONCERT Zoals reeds gezegd is het gouden feest ingeluid met een feestconcert van de Americaanse Fanfare, dat in derdaad letterlijk en figuurlijk klonk als een klok. Wat is men rijk als men dergelijke muziekgezel schappen op zo'n peil kan heb ben en houden. Maar ook Oostrums harmonie bleek zich terdege voor het gouden jubileum ingezet te heb ben. Haar concerten op zondag en maandag trokken terecht volle zalep en een hartelijk applaus. De 50 jaar oude harmonie blijkt vol nieuwe moed aan een goede toekomst te bouwen. En tenslotte was er De Vlasbloem, die met een goede opvoering van In het witte paardvele spelers kan sen gaf, die men gretig heeft aan gepakt. Een goed en stijlvol feest, waarvan de Oostrumse Harmonie er varen heeft, dat de hele Oostrumse gemeenschap van jong tot oud ach ter haar staatDat in deze tijd te mogen beleven is een voorrecht KANARIEVERENIGING „DE HUISVRIEND" Op maandag 29 jan. om 20 uur houden wij onze jaarvergadering in café „In den Engel". Behalve de gebruikelijke versla gen van secretaris en penningmees ter staat de bestuursverkiezing op de agenda. Aftredend zijn de heren J. Arts en H. Gooren. De heer Arts stelt zich herkiesbaar, de heer Gooren echter niet. Kandidatenlijsten kunnen wor den ingediend tot voor de vergade ring. Verder kunnen op deze verga dering ringen worden besteld. Het bestuur verwacht een drukke vergadering. ALDEWIEVERBAL OOST^UM De carnavalsvereniging „De Kar- klingels" zal op zaterdag 27 januari weer de traditionele zitting voor ge huwden organiseren onder de naam „Aldewieverbal". Op deze avond, welke elk jaar drukker bezocht wordt zullen de buutreedners Sent- jens en Gofers uit Weert en de be kende buutreedner Mathies uit Ven ray optreden. Verder zullen de Ven rayse carnavalsschlagers gebracht worden door Cor Linskens en Piet Roelofs. Deze avond zal ook bezocht worden door Vorst Jan van de Piël- hazen met zijn gevolg. Het muzikale gedeelte zal verzorgd worden door de Oostrumse boerenkapel o.l.v. Jan Verstegen. Het geheel zal aan elkaar gepraat worden door vorst Gradje. Verder zal de karna vals vereniging dit jaar haar elf-jarig bestaan vie ren. Hiervoor zal op zondag 11 febr. een receptie en op 17 febr. een ju bileumbal worden gehouden. DAF- SERVICE

Peel en Maas | 1968 | | pagina 14