s.v.v. nieuws gymnastiek v.c.rooy handboog duivensport s.v. leunen judo ruitersport Venrays uitbreiding op de korrel De Raad en de woningbouw LYCEUM '64 in l yeni M.A.C. R00Y TAFELTENNIS M.H.C.V. "tip$ara$e WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN VRIJDAG 22 DECEMBER 1967 No. 51 ACHT EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 12 et p. mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL 2.(buiten Venray f 2J25) Vorige week hebben we al een hele lüst vragen gepubliceerd, die de raad B. en W. heeft voorgelegd met betrekking tot de ruimte lijke ordening in onze gemeente. Maar daarmede was Venrays raad niet tevreden. Dinsdag kwam ze op enkele onderdelen nog eens terug VERSTARRING? Zo had TIMMERMANS in een uit leg over de nieuwe Wet op de Ruim telijke Ordening gelezen, dat deze een bepaalde vrijheid voorstaat, meer soepelheid betracht. Hij hoop te die terug te vinden in de nieuwe bestemmingsplannen. De VOORZITTER zei ook dat men af moest wachten hoe in de praktijk deze nieuwe wet zou worden toege past. In Venrays structuurplan heeft men naar hij meende voldoende va riatiemogelijkheden, maar wat gaat er gebeuren als men van bepaalde delen hieruit bestemmingsplannen gaat maken? Zijn indruk tot op he den was, dat even goed geëist zou worden datm en voor iedere varia tie op zich in zo'n plan toch weer de nodige bebouwingsvoorschriften zou eisen. Doch zelfs dat behoefde be paald niet tot verstarring te leiden. MEVR. RUTTEN wees in dit ver band op het plan Molenklef dat met zijn kleinere en grotere bungalows en patio woningen toch behoorlijk wat variatie biedt. De VOORZITTER stelde nogmaals dat de praktijk zal moeten leren, wat nu zo schoon op papier is vast gelegd. Maar kennelijk was hij niet van overtuigd dat de daarin beklemtoonde soepelheid en vrij heid zo maar een-twee-drie uit de lucht komt vallen. KERKDORPEN Dat ondanks het feit dat door sommige instanties een soort bevrie zing van kleine kerkdorpen wordt voorgestaan, Venrays B. en W. de leefbaarheid van alle kerkdorpen wil bevorderen noemde VAN OERS een nobel streven. Aan het ETIL is opgedragen om juist hierover in de loop van 1968 een rapport op te stellen. VAN OERS, die vroeg om op kor te termijn een duidelijke uitspraak te geven over het te volgen beleid t.a.v. de kerkdorpen, werd op dit rapport gewezen. Dat zal er eerst moeten komen, wil men de provin ciale en centrale overheid deskun dig genoeg zijn mening hierover kunnen zeggen. Reeds eerder heeft B. en W. dui delijk uit doen komen dat men in afwachting van dat rapport natuur lijk geen grote bestemmingsplannen kan gaan opzetten voor de kerkdor pen, maar wel bereid is incidenten ruimte voor uitbreiding en woning bouw te blijven scheppen dat nodig is. Dat laatste had JENNISKENS zich goed in de oren geknoopt, die maar meteen de noodklok luidde, dat er in Ysselsteyn geen grond meer voor woningbouw. Hij kreeg van de VOORZITTER te horen dat dit probleem al in stu die is. PLAN MOLENKLEF Zoals bekend zullen B. en W. voorstellen dat in plan Molenklef 60 bouwkavels gecreëerd worden voor 9540,per kavel (540 m2) 3 kavels voor 33 patiowoningen (elk 525 m2) voor 11.954,— per woning en 17 bouwkavels (1010 m2) voor 21.296,— per kavel. VAN VALKENGOED prees het college met deze opzet en verdeling. Hij vond de prijzen reëel en hier mede kan men konkurreren met an dere gemeenten. Hij hoopte dat men deze kavels incidenteel zal uitgeven. Daarnaast wilde hij weten neer men kan beginnen en of inder daad het terrein zoveel mogelijk in zijn natuurlijke staat gelaten wordt. De VOORZITTER wees er op dat men met de onteigeningsprocedure is begonnen, dat het plan voor de ontsluitingskosten klaar is en als al les meevalt midden 1968 de eerste kavels kunnen worden uitgegeven, MAKELAARS Hij nam meteen de kans waar om de makelaars in bescherming te ne men, waarover wel eens geklaagd wordt, omdat men alleen via deze aan een andere woning kan komen. Zo is het beslist niet aldus de Voor- ziteer, die meende dat deze heren als tussenschakel bepaalde aktiviteiten op bouwgebied alleen maar aktive- ren. Zo is de premiebouw in Veltum toch maar dank zij deze mensen goed op gang gekomen. Of men de ze manier van werken ook op de Molenklef toe zal passen is nog niet beslist. Een bepaalde stichting heeft hiervoor wel interesse getoond, maar meer kon hij daarover niet zeggen. Tot dusver is het de bedoeling dat men de kavels incidenteel uitgeeft. PON JEE had feitelijk gedacht dat men nog tot een grotere kavelverde ling had kunnen komen, meer ka vels dus, die minder zouden kosten. „Neen", aldus de VOORZITTER, die verder stelde dat van het begin af aan gerekend is met 100-125 ka vels. Het zijn er 116 geworden, dus men zit lekker. Zoals bekend moet groen en bomen, volgens planolo gisch voorschrift, een behoorlijk zwaartepunt in dit plan blijven, an ders had men er niet aan mogen be ginnen. Meer kavels had juist dit punt in disorde gebracht en men had dan waarschijnlijk nooit zijn toe stemming gekregen. Maar over dit punt kan de raad nog altijd beslissen als het plan of ficieel in de raad komt. DE BRUYN was verwonderd dat men nu al prijzen kon noemen, ter wijl men feitelijk alleen maar schat tingen heeft om zich daarop te ba seren. „Vrij juiste schattingen", zei de VOORZITTER, die hem er ver der op wees, dat men zo toch in elk bestemmingsplan te werk gaat. Blijkt later dat zulks veranderd moet worden, de opzet duurder of goedkoper is, dan worden de prij zen daaraan aangepast. NIEUW INDUSTRIETERREIN FLEURKENS vond het allemaal wel fraai en mooi dat in het Bos- huizerveld een 200 ha groot indus trieterrein zal komen, maar wat moet er intusen gebeuren met de 20 boerenbedrijven (waarvan 5 met glascultures) die daar liggen. Die mensen kunnen niet meer uitbrei den, kunnen bijv. geen asperges vel den meer aanleggen, kortom hebben geen ontplooiingsmogelijkheid meer. Er zijn er zelfs, die zich afvragen waarom ze nog kosten moeten gaan maken voor een waterleiding die daar komt. Wanneer en wat gaat daar alle maal gebeuren en wat zijn de kon- sekwenties? De VOORZITTER wees hem er op dat hij al midden in details zit, waar men nog slechts toe is aan een hoofdzakenplan. Het bestemmings plan moet nog helemaal uitgewerkt worden Dat klopt, zei FLEURKENS op zijn beurt, maar juist daarom weet geen mens wat en hoe De VOORZITTER beklemtoonde dat niemand in zijn ontplooiingsmo gelijkheden geremd wordt. Alleen is nodig dat als hij uit wil breiden, iets anders wil gaan doen of er bij wil doen, dat hij eerst overleg pleegt. Middels de ruilverkaveling Lollebeek en Merselo hoopt men, waar nodig ruimte te scheppen voor de betrokkenen, met wie trouwens al enig overleg geweest is. En het is tekenend dat er zich al gemeld heb ben om juist in ruilverkavelingsver- band te verhuizen, juist omdat ze nu de kans hebben en niet afwachten tot over misschien 8 jaren de zaken wellicht een heel stuk moeilijker lig gen. MEVR. RUTTEN vond dat alle maal leuk en aardig, maar hoe maakt men nu uit of iemand inder daad belemmerd wordt in zijn ont- plooiingsmogelij kheden. De VOORZITTER meende dat zulks toch wel aan te tonen was. Men kan plannen e.d. indienen en dan pogen in gezamenlijk overleg een oplossing te zoeken. Is die er niet dan zal, waar men voor de ge meenschap een offer moet brengen, die gemeenschap dat offer ook moe ten betalen. Er staat duidelijk in de wet dat evenredige zware offers schadevergoeding krijgen. CENTRALE BEGRAAFPLAATS TIMMERMANS benadrukte nog eens dat men bij de studie van een centrale begraafplaats wel degelijk er bij moet betrekken of hier ook de kerkdorpen op terecht kunnen. De nieuwe begrafeniswet zal waar schijnlijk nog stringentere voor schriften geven over kerkhoven dan de oude en daarmede uitbreiding van verschillende kerkhoven op de kerkdorpen onmogelijk maken. De VOORZITTER beloofde dat dit punt aan de orde zal komen. SPORT Door overvloed van kopij: berichten sterk ingekrompen Uitslagen: Wittenhorst 1Venray 1 24 Geysteren 1Venray 3 52 Na de vrij uitvoerige uiteenzetting, die naar aanleiding van vra gen en opmerkingen B. en W. reeds gegeven heeft en die wij vorige week publiceerden, viel feitelijk wat de raad in zijn open bare behandeling bracht over dit zo belangrijke onderwerp zwaar tegen. DE BRUYN noemde ruim 20 jaren na de bevrijding een aantal van meer dan 600 woningzoekenden voor Venray abominabel hoog. Aan de hand van enkele konkrete voorbeelden uit het bouwbedrijf tel de hij het college precies voor, dat, als men de stelling handhaafde dat 20°/o van het inkomen verwoond moet worden, veel van de nieuwe huizen te duur worden, zelfs voor vakmensen. Hoe moet dat wel zijn voor ongeschoolden Er wonen in Venray teveel men sen in goedkopere woningwetwonin gen, die er qua hun salaris en hun positie feitelijk niet in thuis horen. En hij vroeg zich af of er nu geen middelen gevonden konden worden om een behoorlijke doorstroming mogelijk te maken? De VOORZITTER wilde niet de batteren over wel of niet te betalen huren, ook al omdat daar nog ande re factoren in mee spelen. Wel kon hij onderschrijven dat er inderdaad meer doorstromingsmogelijkheden moeten komen. Maar ook hij wist niet welke. In plan Veltum komen enkele honderden woningwetwonin gen. Daarnaast wordt er behoorlijk wat gedaan aan particuliere premie- bouw, terwijl er ook aanvragen lig gen voor complexenbouw in de ge premieerde en ongesubsidieerde sec tor, maar dan voor de verkoop. Hij meende dat die al een bepaald sou laas kunnen bieden. Er is echter een leegte, namelijk er zijn z.i. te weinig verhuurwoningen buiten de woning wetsector. Daar is volgens hem ken nelijk behoefte aan. Het heeft geen zin mensen, die in een woningwet woning wonen een andere woning wetwoning aan te bieden. Maar wel zou men zeker voor degenen, die niet bouwen willen een huurwo ning buiten de woningsector moeten kunnen bieden. Maar deze kan de gemeente niet zelf realiseren. Men kan hoogstens pogen in samenwer king met de industrieën en met de Venrayse instellingen op dit terrein wat meer klaar te krijgen. Daarover hoopt men binnenkort is in waj gro tere kring te gaan praten, waarbij opnieuw weer eens een onderzoek zal worden ingesteld hoe groot de behoefte daaraan is en welke ande re behoeften er verder nog bestaan aan woningen bij de verschillende categorieën van mensen. TIMMERMANS sprak ook in deze openbare vergadering zijn ontstem ming er over uit dat in een bepaald bestemmingsplan eerst de gronden voor de woningwetwoningen voor een bepaalde vastgestelde prijs ver kocht moesten worden en dat de an dere bouwers dan de tekorten maar op hun grondprijs kregen geschre ven. Dat noemde hij een onbillijke en onredelijke zaak, want nu wordt op enkele andere mensen ten overvloe de nog eens een extra belasting ge legd, terwijl toch al uit belasting centen de tekorten van de woning- wetbouw moeten worden aangevuld. De VOORZITTER verwees voor deze klacht, waarmede hij overigens instemde wederom naar de Staten^ Generaal, omdat dit een kwestie van regeringsbeleid is. En dat was alles wat de raad in openbare vergadering over Venrays woningbouw te zeggen had. KLACHTEN Een pikante bijzonderheid juist ten aanzien van dit punt was de aanbieding van een schrijven van een afgevaardigde van enkele tien tallen bewoners van de zgn. Hor- bach woningen, waarin de raad op de hoogte gesteld werd van de moei lijkheden, die deze bewoners hebben en gehad hebben met de aannemer van die woningen. Een afschrift van een klaagbrief naar betrokken aannemer de firma Bruns en Bonke in Venlo loog niet over de moeilijk heden en financiële gevolgen, waar mede deze bewoners al geruime tijd kampen. In dat schrijven spraken deze mensen hun verwondering uit over hoe het mogelijk was, dat ge zien alles wat er met de Horbach- woningen gebeurd is, toch dit bedrijf nog opdrachten in Venray krijgt, t.w. de bouw van woningwetwonin gen in Veltum. Men spreekt de ver wachting uit dat de bouwdirektie haar ogen wijd open zal blijven hou den en hoopt dat de historie, die zij meemaakten, zich daar niet zal her halen De raad had er dinsdagavond geen kommentaar op. Ondanks ideale weersomstandig heden en goede gesteldheid van de terreinen in deze streek, werd toch het gehele competitieprogramma in Zuid II afgelast. Venray 1 heeft deze gedwongen vrije competitie-zondag gebruikt voor het spelen van een oefenwed strijd tegen oud-rivaal Wittenhorst. Erg boeiend is deze ontmoeting niet geworden, daarvoor was het spel van de Horstenaren, die toch een klasse hoger spelen, te pover. Venray heeft de hele wedstrijd de toon aangegeven. In de eerste helft werd er echter veel te veel gebreid, zodat dit overwicht niet in doelpun ten tot uitdrukking kwam. In de 40e min. nam Wittenhorst zelfs de lei ding. Maar lang hebben de gast heren hier niet op kunnen teren, want 2 min. later was het rechts buiten Marcel Schwachöfer, die de gelijkmaker in de touwen joeg. Twee minuten na de hervatting nam Venray de leiding. Een vrije trap, goed genomen door H. Coppus, kwam via P. Volleberg in het bezit van J. de Klerk, die met een be heerst schot de stand op 12 bracht. Venray liet hierna de teugels wat vieren en Wittenhorst ging wat fel ler op de aanval spelen. De aanval len die meestal over linksbuiten Versteegen of rechtscbinnen Lem- men gingen, leverden bij de goed spelende Venray-defensie geen ge vaar op. Toch kwam Wittenhorst nog aan de gelijkmaker en wel door hun linksachter, die een eenmalige dekkingsfout resoluut afstrafte met een laag schot in de rechter bene denhoek. De aanvallen van Venray waren van nu af veel beter opgezet. Er werd vlot afgespeeld, de vleugel spelers meer in het spel betrokken, en de resultaten bleven niet uit. In de 19e minuut scoorde Wim Peeters uit een voorzet van M. Schwachöfer 32. Een keihard schot van Wil Pee ters sprong via onderkant lat weer het veld in, terwijl de goed spelen de Horster doelman volop gelegen heid kreeg zijn kunnen te tonen. In de 38e min. had hij echter geen ver weer. P. Volleberg rondde een prachtige solorush af met een be heerst schot waartegen doelman Derks kansloos was. Kort voor het einde maakte Wim Peeters er nog een doelpunt bij, maar dit werd zeer terecht wegens buitenspel afge keurd. De 24 overwinning die Venray behaalde was volkomen verdiend. Een combinatie van het 4e en 5e elftal van Venray bond de strijd aan tegen een compleet 2e elftal. De SW-reserves hebben hier geen ge makkelijke tegenstander aan gehad. De spelers van het 4e en 5é gaven zich voor de volle honderd procent en het eindresultaat was dan ook een 33 gelijkspel. Venray 3 heeft de voetballoze zondag benut door in Geysteren 'n vriendschappelijke wedstrijd te spe len tegen het eerste elftal van die vereniging. Gold het hier om het loze opvangen, het futloze kregen de SW'ers niet onder de knie. Geyste ren daarentegen speelde veel ak- tiever en kon zodoende nog voor de rust een vrij gemakkelijke 20 voor sprong te nemen. De tweede helft was nauwelijks 15 min. oud of de SW'ers keken al tegen een 30 achterstand aan. Door deze opdoffer werden de SW'ers even wakker geschud en men wist de achterstand tot 31 te verklei nen, maar heel spoedig ver vielen de Venrayers weer in het zelfde fantasieloze spel. De gast heren brachten de stand op 41. Nog eenmaal kwam Venray 3 terug en verkleinde opnieuw de achter stand: 42. Het laatste wooid was weer aan Geysteren dat de eind uitslag op 52 bracht. Programma zondag 24 dec.: Boxmeer 1Venray 1 Blerick 3Venray 2 Venray 8Venray 7 2.30 u. 12.00 u. 12.00 u. Zondag j.l. werd de laatste com- petitierit verreden voor het club kampioenschap 1967. De rit werd uitgezet door de heer W. Claessens en gecontroleerd door de heer J. van Haren. De beste geklaseerden waren: A-klasse: strafp. 1. Fr. Janssen - Mevr. Janssen 2. G. Bom - Mevr. Bom 52 3. M. Claessens - Mevr. Claessens 53 4. G. Janssen - Erben 54 5. J. Clabbers, Horst 95 B-klasse: 1. Th. Janssen, Venray 51 2. A. Janssen, Venray 94 3. A. van Dam, Deume 101 4. A. v. Enckevort, Oostrum 101 5. Dapperens, Boekei 147 Sportvrienden houdt U 6 januari vrij voor de „dames-rit", iets aparts. In het clubblad staat vermeld dat deze rit alleen voor de Heren Ook de dames mogen meedoen eveneens kaartlezen. Nadere bericht volgt. Wij wensen U allen een zalig kerstfeest en tot ziens in Horst op 2e Kerstdag voor de O en O rit". In Brunssum werden zondag de Limburgse Twin-kampioenschappen en districtswedstrijden voor dames, heren, jongens en meisjes gehouden. J. Kerkhoff nam deel bij de da mes. Haar groep, bestaande uit twinsters was bijzonder goed en ze kwamen dan ook met 16 pnt. ver schil op de ploeg van district Heer len op de eerste plaats te staan. Jacquelien Kerkhoff deed voor de eerste keer mee in de damesploeg en eindigde er op de 4e plaats. W. Boom nam deel in de heren- ploeg terwijl J. v Daal en W. Guil- liams in de jongensploeg stonden. Ze zagen geen kans zich bij de eerste 6 te plaatsen. Beslissingswedstrijden Red Stars 1 TTC 3 5—1 Red Stars 2 DVO 2 45 Na deze eerste helft van de com petitie worden de achtkampen ge houden. Van vereniging Red Stars zijn hiervoor uitgenodigd de volgen de spelers: Senioren: 2e klasse R. Verblakt 3e klasse W. Thoonen Junioren: A-klasse J. Verblakt en Th. Verhalle B-klasse J. de Visser C-klasse E. Verhaegen D-klasse F. Bonants Door de Handboogschutterij Sint Oda is besloten 'n onderling Hazen- concours te houden op 23, 26 en 30 dec. a.s. Grote deelname verwacht. Uitslagen afgelopen weekend: Lyceum '64 1 Ilvo 31 Lyceum '64 2 Valuas 2 30 Lyceum '64 3 Hovoc 4 3—0 Lyceum '64 B Tevok 30 V.C. Rooy 1—Rapid 2 (heren) 3—1 Ditmaal kwam het zeer gevreesde Rapid 2 uit Maastricht naar Venray. In de thuiswedstrijd had Rapid 2 zich van zijn sterke kant laten zien en VC Rooy met 30 verslagen. Nu echter kwam heren 1 terug en zij wonnen deze wedstrijd met 31. Aanvankelijk dachten zij felle te genstand te krijgen, maar Rapid bleek niet op dreef. Dientengevolge waren de setstanden 15-7 15-5 10-15 15-9. V.C. Rooy 2Hovoc 1 03 Heren 2 kwam dit weekend niet zo goed uit de bus. Zij moesten de beide te behalen punten aan Hovoc laten. Voor Hovoc was het een ver diende overwinning, want hoe onze heren ook hun best deden, Hovoc was zowel in het offensief als in het defensief superieur. Setstanden: 10- 15; 12-15; 8-15. V.C.Rooy 3Tupos 3 3—0 Setstanden: 15—0; 15—7; 16—14. Set UP—VC Rooy 4 1—3 Valus 2VC Rooy 2 dames 31 Setstanden: 153; 1510; 158 P.D.V. DE ZWALUW Zondag 24, dinsdag 26 en zondag 31 dec. hoktentoonstelling. Deelne mers hebben hun oproep ontvangen. Zorg op tijd aanwezig te zijn. Inzet ten van 8.30 tot 9 uur. Tentoonstel ling geopend vanaf plm. 10.30 uur. We hopen dat alle leden, ook de niet-deelnemers een bezoek zullen brengen. P.D.V. DE VREDESDUIF Leden welke wensen deel te ne men aan onze jaarlijkse hoktentoon stelling moeten hun duiven inzet ten 'smorgens van 8 tot 9 uur. Ge bracht moet worden: 1 oude doffer en 1 oude duivin; 1 jarige doffer en 1 jarige duivin; 1 jonge doffer en 1 jonge duivin. Leden werkt mee om onze hoktentoonstelling te doen sla gen. Wc verwachten U allen. Welk lid wint dit jaar de prachtige beker? De tentoonstelling is 2e Kerstdag. Uitslagen (oefenwedstrijden): Oostrum 1Leunen 1 21 Oostrum 2Leunen 2 20 Programma zondag 24 dec.: Oefenwedstrijd Leunen 3Leunen 4 1,00 u. Zoals verwacht werden de beide vastgestelde wedstrijden van vorige zondag afgelast. Het gesloten seizoen is nu inge gaan. De training gaat, indien de weersomstandigheden dit toelaten, gewoon door. Het veld is voor een ieder gesloten. Het ligt in de bedoeling in de Kerstvakantie een ledenvergadering te houden en mogelijk voor de jeugd enkele aktiviteiten. Wij wensen alle ere-leden, begun stigers, leden en sympathisanten al vast een Zalig Kerstfeest en een voorspoedig 1968 toe. Door de slechte weersomstandig heden kon de teamwedstrijd tegen het team van Maastricht afgelopen dinsdag niet doorgaan en is de wed strijd verzet naar een nader te be palen datum. Wij wijzen er verder op, dat de lessen van a.s. dinsdag niet doorgaan in verband met Kerstmis. Verder wensen wij al onze leden, donateurs en begunstigers prettige feestdagen toe. Zondag 17 dec. jl organiseerde de L.R.V. St. Isidorus een oriëntatierit voor ruiters en amazones van de kring Venray. Aan de start versche nen 11 groepen van 2 ruiters. De le prijs werd gewonnen door de dames mevr. Catoir-van Haren en mej. v. Haren. Bij deze groep had als 3e mej. I. Verstraelen meegereden. De groep behaalde 485 van de 500 pnt. De tweede prijs werd behaald door J. Keizers en J. Zanders met 470 p. De 3e prijs ging naar W. van Dijk en L. v.d. Munckhof met 460 pnt. R IJ B E W I J S DAF KOPEN! PARA LOS ESPAfiOLES Y PORTUGUESES DE VENRAY Y ALREDORES El domingo proximo el 24 de di- ciembro es la Vigilia de la Solmeni- dad de la Navidad de Nuestro Senor Jesus Cristo. El sèbado desde las 6 y el domingo antes de la Misa hay ocasion para confesarse en el locu- torio del convento de Smakt. Antes de la Misa hay un acto liturgico co- munitario de penitencia: quien ha asistido en este acto con animo con- trito y no ha cometido pecado for- tal puede comulgar en la Misa. Des pués de la Misa hay beso de los pies del divino Nino. El martes, el dit 2 de diciembre, al las siete y media de la tarde. to dos los Espanoles son invitados a una velada que tendrè lugar en Venlo. Se ruega a todos que quisie- ren asistir a la fiesta manden una tarjeta postal a la Sra Da HUY- BRECHTS, Prinsehofstraat 1. Venlo. indicando su nombre y apellidos. su direccion y el numero de personas que asistiran. Después todos éstes re- cibiran una invitacion personal. Eso mismo dia. es decir, el martes el 26 de diciembre el Padre Juan saldra para Madrid. A toda persona que quisiera entregarle un recado para su familia o amibos en Madrid se ruega que se lo haga el domingo proximo, el dia 24 de diciembre an tes o después de la Misa. Se pre paren bien a la proxima fiesta de Navidad.

Peel en Maas | 1967 | | pagina 21