Gemeenteraad HANDBOOG JUDO GYMNASTIEK HANDBAL BILJARTEN V.C.ROOY TAFELTENNIS M.H.C.V. P.D.V. YSSELSTEYN De jaarlijkse C.C. tentoonstelling van C.C. De Vriendenkring wordt ditmaal gehouden te Ysselsteyn en wel op zondag 17 december a.s. Tevens worden hierop de kam pioensduiven verwacht, welke in een aparte stand worden ondergebracht. In tegenstelling tot de geruchten dat alleen leden van de Vriendenkring hieraan deel kunnen nemen, kan en mag iedereen hieraan meedoen. Voor de Venrayse leden zijn in schrijfformulieren te bekomen bij M. Poels en P. Janssen K. Zaterdag werd op de banen van St. Anna de wedstrijd gehouden tus sen District XI en District VII. Van beide districten kwamen 14 schut ters aan de meet, waarvan de 12 hoogsten telden. Na 25 pijlen was de stand District XI 2980 en District VII 3023 punten, zodat ons district met 43 punten ach ter stond. Direct na aanvang van de tweede 25 pijlen wisten onze schut ters deze achterstand weg te werken zodat het de laatste 10 pijlen gelijk op ging en wie zou winnen was toen nog niet te voorspellen. De einduit slag was als volgt: Totaal 14 schutters District XI 6009 District VII 6004 Van District XI waren de twee laagsten 404 en 399, totaal 803; van district VII was dat 403 en 399, to taal 802, zodat de einduitslag van de 12 hoogste schutters was: Districht XI 5206 punten VII 5202 punten Op 3 februari 1968 wordt de return wedstrijd geschoten in Uden en na deze wedstrijd zal de totale uitslag berekend worden. Dus schutters houdt er de moed maar in. Wegens plaatsgebrek kunnen wij geen persoonlijke prestaties publice- Afgelopen zondag werd in Heer len een monstertoernooi georgani seerd met maar liefst 750 deelne mers. Ook een 18-tal Venrayse judoka's hadden hierop ingeschreven. De jeugdleden wisten geen van allen verder te komen dan de kwart finales. De junioren, met meer wedstrijd- routine brachten het er beter af. He laas moest A. van Stokkum reeds in de eerste partij het onderspit del ven door Gijake-Juji-Jime. Beter bracht G. Ter wijn het er af. Hij wist tweemaal door te dringen tot de finale door eerst een zestal tegenstanders te verslaan. In de fi nale halfzwaar gewicht moest Ter wijn aantreden tegen de Nederland se kampioen. Tegen deze tegenstan der, die hij 't nog bijzonder moeilijk maakte, moest hij toch eervol 't on derspit delven door Juji-Gatane waardoor hij 'n armblessure opliep. In de finale alle categorieën kwam hij wederom tegen de Nederlandse kampioen uit. Een speling van het noodlot? In deze bijzonder spannende par tij wist hij Pijs zelfs haast te vloeren door zijn beruchte Uchi-Mata. Maar door zijn armblessure kon hij de worp niet voltooien. Pij ls wist zich te herstellen en ging naar de grond waar hij Ter wijn versloeg met kata- juji-jime. Al met al een mooi resul taat. A.s. zondag worden in Oss de zuid Nederlandse kampioenschappen ge houden voor lagere kuju-graden. Hieraan zullen wederom 4 Ven rayse judoka's deelnemen. Veel suc ces. A.s. dinsdag zijn de trainingstijden als normaal. ST. NICOLAASFEEST ST. CHRISTOFFEL Afgelopen zaterdagmiddag waren er ongeveer driehonderd jeugdige leden met ouders van St. Christof- fel bij elkaar gekomen in de kanti ne van de arbeidstherapie van Hui ze St. Servatius om daar de Sint te verwelkomen. Toen de Sint daar dan ook om even over half drie binnenstapte werd hij door de jeugd op enthou siaste wijze begroet. De allerkleinsten mochten hun turnkunsten laten zien of zeiden een liedje of versje op. De Sint had op het laatst oren en ogen te weinig om alles te kunnen zien en horen. Luid toegejuicht vertrok hij na drie kwartier omdat hij nog op vele an dere plaatsen moest zijn. Hierna vermaakte de heer Hen driks uit Oirschot met gitaar, goo chelen en spelletjes de jeugd nog op een goede manier. Zelfs de ouders werden bij het spel betrokken. Toen het tijdstip van de uitrei king van de traktatie aanbrak was de jeugd bijna niet meer te houden, want iedereen wilde en kreeg ook zo spoedig mogelijk zijn zakje snoep. Al met al had de jeugd weer kun nen genieten van een pretige St. Ni- colaasmiddag. ONTEIGENING? vraagt kosteloos inlichtingen bij F. H O L L E M A N Onteigenings-adviezen. Breda, Ignatiusstr. 42a telefoon 01600-41754 Dames: WittenhorstHera 74 Door de dichte mist kwam het da mesteam te laat aan. In deze vreem de sporthal hebben de dames in een harde sportieve wedstrijd Witten horst goed partij gegeven. Het prak tisch geheel nieuwe Hera-team leg de daarbij een grote vechtlust aan de dag. De onderlinge verstandhou ding bij de dames is goed. Het spel peil vertoont ook een duidelijk stij gende lijn. We zijn er nog niet, maar er zit toekomst in dit team. In de eerste helft keken de dames al spoedig tegen een 20 achter stand aan. Na een gemiste strafworp verkleinde Betty de stand tot 2-1, tevens ruststand. In de tweede helft liep Wittenhorst uit tot 51. Door doelpunten van Nelly en Tiny werd het 53. Het werd 73, maar de da mes vochten door. Gerda maakte er tenslotte 74 van; een goed resul taat. (L. v. B.) Heren: Sittardia 3Hera 1112 Aanvankelijk werd er door beide partijen goed gespeeld, maar het spel verwaterde snel. Bovendien bleek de scheidsrechter de nieuwe voordeelregel niet te kunnen toepas sen en maakte daarbij herhaaldelijk fouten. Ruststand 67. Ongeveer 15 minuten voor het einde stond Hera nog met 119 ach ter. Het team wist dit echter goed te verwerken. Op te merken is nog het officiële debuut van de reserve-kee per. die zijn werk onopvallend, maar goed deed. Programma: Dames HeraQuick Uitslag A klasse: VOP 2—VOP 1 4—4 Stand: VOP 1 5—29 Ons Genoegen 1 421 VOP 2 5—19 BCY 1 4—13 HGM 4—6 Uitslag B klasse: OBK 1Ons Genoegen 2 73 Stand: OBK 1 7—47 Ons Genoegen 2 736 Onder Ons 1 633 Los Band 1 632 Pomerans 1 630 Groene Laken 1 624 Wanssum 618 Uitslagen C-klasse: BCY 2De Burggraaf 1 4- OBK 2—SVCB 1 9—1 Stand: De Burggraaf 1 640 OBK 2 6—39 BCY 2 6—28 Groene Laken 2 524 Biljartic 520 SVCB 1 6—19 Uitslagen D-klasse: De Burggraaf 2Onder Ons 2 28 SVCB 2Pomerans 2 64 Groene Laken 3BCY 3 64 Stand Onder Ons 2 744 Pomerans 2 739 BCY 3 7—35 Groene Laken 3 732 Los Band 2 631 De Burggraaf 2 730 SVCB 2 7—29 Uitslag districts kampioenschap 4e klasse libre: J. Hulleman 525 177 20 2,96 14 P. Kersten 516 196 12 2,63 12 J. van Loon 478 205 17 2,33 J. Smits 427 226 12 1,88 W. vd. Heuvel 414 212 15 1.76 6 A. Schaminee 430 227 14 1,80 4 M. Radt 437 248 13 1,76 4 M Reijnders 452 261 10 1,73 2 Voor het gewestelijk kampioen schap 5e klas libre, dat gehouden wordt in Hulst Z.V1. 5e klasse libre wordt op 8, 9 en 10 december a.s. af gevaardigd M. Creemers, Beekweg 25 Venray. Voorwedstrjjden 3e klasse libre In café Klomp worden op 1, 2 en 3 december de voorwedstrijden 3e klasse libre gespeeld. De deelnemers zijn: W. Klomp, H. Peters, K. Jacobs, H. Jansen, H. Lenssen, W. Kessels, P. Volleberg sr., M. van Asten. De eerste ronde is heden vrijdag om 7 uur Partij lengte 100 carambo les. Op 30 november, 2 en 3 december worden ook in Overloon de voor wedstrijden 3e klasse libre gespeeld van de KNBB en wel in Hotel De riet. De deelnemers hier zijn: H. Troisfontaie en M. Verstegen uit Venray; L. Deriet, Jo Voesten. S. Rutten en W. van Opbergen uit Overloon. Aanvang donderdag 19.00. BARAKKEN De Leunse biljartclub H.G.M. houdt de komende twee weekeinden 2, 3 en 9 en 10 december barakwedstrij- den in café P. Martens. Naast diverse dagprijzen zijn er ook een drietal prachtige hoofdprij zen te winnen. VC Rooy 3Jovo (heren) 31 VC Rooy 3 heeft dit weekend een aardig partijtje volleybal laten zien tegen Jovo. De eerste set werd zon der veel moeite gewonnen door het thuisteam (155). Ook de tweede set kreeg het gemakkelijk in handen (15—8). De derde set echter vergde veel van zijn kracht en zenuwen en Jovo wist deze op 't nippertje met 1618 te winnen. VC Rooy moest nu in een vierde set laten zien dat het toch de sterkere was. Vol overgave en energie werkte het zich naar de overwinning toe: 1513. VC Rooy 4VC Lyceum 3 22 Deze wedstrijd is voor beide par tijen prettig verlopen en in afwisse lend spel lieten zij zien dat zij niet voor elkaar onder wilden doen. Dit hielden ze vol tot het einde van de wedstrijd en ieder ging met een ge deelde overwinning naar huis: 22. Becker veldVC Rooy 1 32 Ditmaal ging VC Rooy naar Heer len. Met veel energie en vechtlust startte heren I. Het spande zich voor honderd procent in en men kon dan ook van een prachtig gevarieerd spel genieten. Hoewel het de eerste set verloor 1614, was het de volgende twee sets superieur 1517 1215. In de vierde set gaven zij elkaar niets toe en de spanning steeg, zowel bij de spelers als bij het publiek ten top. De uitslag viel voor Beckerveld gun stig uit 1816. Door deze set-over winning was Beckerveld niet meer te houden en VC Rooy verloor met 15—4. VC Rooy 2—VCT 3 (dames) 2—2 Het is voor dames 2 weer een ge lijkspel geworden dit weekend. Zo wel van de kans van VC Rooy als van VCT werd er zeer matig ge speeld en had de wedstrijd een vrij rustig verloop. Beckerveld 1-VC Rooy 1 (dames) 3-0 Het was een slecht weekend voor dames 1. Het speelde Beckerveld 'n gemakkelijke overwinning in han den. Dit was misschien wel te wijten aan het slechte samenspel. Toch was de uitslag geen complete verrassing, daar het met de sterkste tegenstan der van deze klasse te doen had. Setstanden: 154 1511 156. Programma: Dames: VC Rooy 1Activia 19.00 Heren: VC Rooy 1Petrus en Paulus 20.00 VCT—VC Rooy 2 18.00 VCV—VC Rooy 3 19.00 SBG—VC Rooy 4 19.00 Uitslagen zaterdag 25 november: Armada 2Red Stars 1 46 Blue Star 3Red Stars 2 64 Armada 4Red Stars 3 64 Armada 5Red Stars 4 46 Maasbree 8Red Stars 6 010 Seta 5Red Stars 7 010 Genooi 9Red Stars 9 55 Red Stars 5Koningslust 2 010 i L In een zeer belangrijke ontmoe ting behaalde het eerste team een knappe overwinning op de mede pretendent voor een overplaatsing naar de kampioensgroep van de 2e klasse. De Horstenaren hadden in eigen huis enig voordeel, doch een rustig maar voor de tegenstander ir riterend spel en zeer goede taktiek besliste de strijd in ons voordeel. Red Stars 2 speelde met als inzet een tweede plaats op de ranglijst en een definitieve opstelling in de kam pioensgroep. Deze wedstrijd ging net verloren. Voor de puntjes zorgden W. Tonen 2x en J. Manders lx; 90k het dubbel was voor onze jongens. Red Stars 3. Met een zeer klein verschil ging voor de twee dames en de heer deze wedstrijd verloren. Horst was ook voor het vierde team de gastheer. W. Koenen bracht het tot drie overwinningen, terwijl H. Thijssen er twee won en het dub bel dat door dezelfde heren werd gespeeld, werd ook een overwinning P. de Vries kon het deze keer niet tot een overwinning brengen. Red Stars 5 dat voor de tweede keer in deze helft uitkwam tegen Koningslust kon het evenals in de eerste ontmoeting niet verder bren gen dan een zeer grote nederlaag. Het eerste juniorenteam won zeer verdiend met het grootst mogelijke verschil. J. Verblakt, H. Barents en Th. Verhalle wonnen alle drie de wedstrijden terwijl ook het dubbel op onze naam kwam. Door het ontbreken van een spe ler van Seta 5, wist ook Red Stars 7 een enorme zege te behalen. Ook hier werd evenals bij het eerste ju niorenteam met 100 gewonnen. Ons 9e team is door de twee ne derlagen van de afgelopen weken 'n heel eind terug gezakt. Toch schijnt het dat er weer iets van hun oude vorm terug komt. Afgelopen zater dag konden ze weer een puntje in de wacht slepen door een gelijkspel tegen Genooi. Programma zaterdag 2 dec.: Genooi 5Red Stars 2 Armada 3Red Stars 5 15.00 vertrek bus 14.30 uur Blue Star 6Red Stars 7 16.00 vertrek bus 14.30 uur Red Stars 1—DVO 1 18.15 Red Stars 3—Noad 2 18.15 Vrijdagavond om 19.00 uur: Red Stars 4Blue Star 4 Red Stars 6Noad 3 Red Stars 8Armada 9 Red Stars 9JSM 6 Red Stars 10 is vrij. Uitslagen j.l. weekend: Junioren: Meisjes DeurneVenray 150 Jongens: Venray ABlerick B 140 Huac GVenray B 41 Venray CHorst B 13 Zondag: Senioren, dames: VenraySittard 22 Blerick 3Venray 2 02 Heren NuenenVenray 00 Venray 2Blerick 4 23 Zaterdagmiddag speelden dames junioren in Deurne. Een leuke wed strijd bracht de eindstand daar op 15—0 voor Deurne. Venray C verloor thuis van Horst B met 31. Het was een verdiende nederlaag van onze junioren, die, vooral geplaagd door de kou, niet uit de voeten konden. Venray B verloor eervol in Hel mond. Wat er met dit elftal aan de hand is, behoeft geen raadsel te zijn. Gebrek aan inzicht, spelregels en en thousiasme gaven hier vaak de door slag. Venray A speelde kat en muis met Blerick B. De uitslag, 14—0 getuigt hiervan. Het is begrijpelijk dat het spel onder dit goal-slaan te lijden had. A.s. zaterdag zijn alle elftallen vrij van competitie. Het ligt in de bedoeling een of twee vriendschap pelijke wedstrijden te spelen tegen Stevensbeek. Of de wedstrijden doorgaan, is af te lezen op 't raam biljet bij Cals. Ga dus tijdig kijken! Zondag speelde het eerste dames elftal van Venray tegen Sittard. Door een grove fout in de Venrayse achterhoede wist Sittard voor de rust de stand op 10 te brengen. Na de rust maakte de spil T. Thomas sen er 11 van. Nu was Sittard weer aan de beurt en maakte haar tweede goal. Wederom scoorde T. Thomassen de gelijkmaker, ditmaal net voor het einde van de wedstrijd. Sittard kreeg geen kans meer om de 22 stand te veranderen. Dames 2 speelde zondag tegen Ble rick 3 aldaar, waarvan onze dames de vorige keer met 50 verloren hadden. Ze hadden nu hoop op een overwinning. In de eerste helft belef het 00, maar in de tweede helft werd het spel van onze speelsters beter en wisten zij twee goals te zet ten. Dat er geen tegengoals kwamen vooral aan de keepster K. Moo- ren te danken, die er menige bal uit gehouden heeft. De eindstand was dus een overwinning van 02 voor Venray. Heren 1 bond de strijd met 10 man aan tegen het niet ongevaarlijke Nuenen. Van meet af aan was het Venray dat steeds diep in de vijande lijke gelederen doordrong. Maar ook de aanvallen van de gastheren wa ren niet van gevaar ontbloot en we mochten van geluk spreken dat we geen doelpunt tegen kregen. Tot 5 minuten voor tijd bleef de stand dubbelblank en iedereen had zich al met een gelijkspel verzoend. Nuenen mocht echter nog een straf- corner en een strafbal nemen. Zij hadden echter niet gerekend op de keepkunst van onze doelman M, Houba. Op magnifieke wijze stopte hij de strafbal. Het bleef dus 0—0 waarmee eenieder zich kon vereni gen. Het is wederom een nederlaag ge worden voor Heren 2. Een ander punt is echter dat het een van de beste wedstrijden, zo niet dè beste tot nu toe in de competie is gewor den. We lieten ons niet, zoals al zo vaak gebeurde, in de beginfase over rompelen, maar openden zelf het of fensief. Na 10 minuten resulteerde dit in het eerste doelpunt. Even voor rust wist Blerick op gelijke voet te komen door een goed genomen vrije slag. Ook in de tweede helft ging het ritme niet verloren, hoewel het spel harder werd. Via een goede opening over rechts fabriceerden de onzen een tweede treffer. Blerick kwam echter terug via een lange slag in de versfe hoek werd het 22. Een betreurenswaar dig misverstand bezorgde Blerick kort voor het einde de overwinning. Een gelijkspel zou echter meer op zijn plaats geweest zijn. Programma a.s. weekend: Zaterdag Junioren dames Venray-Blerick 15.00 Junioren heren zijn vrij van com petitie. Mogelijk worden enkele vriendschappelijke wedstrijden ge speeld. Raadpleeg dus het raambil jet bij Cals. Alle senioren-elftallen zijn vrij a.s. zondag vrij van competitie. Hierbij delen wij mede dat het ge sloten winter seizoen zal du ren van 18 december t.m. 4 februari. In deze periode worden geen compe titiewedstrijden gespeeld i.v.m. de te verwachten toestand van de velden. LYCEUM '64 Uitslagen: VC Rooy 4Lyceum 3 22 Weer een gelijkspel voor het der de team. Een overwinning lag meer in de lijn der verwachtingen; daar om ook geen enthousiasme over het behaalde resultaat. Vorige week ging ook de jeugd- competitie van start met de wed strijd Valuas ALyceum B. Het werd een verdiende 30 zege voor Valuas A. Ondanks de zenuwen die een eerste competitiewedstrijd nu eenmaal oproepen, is er aan Ly ceum-zijde goed gevolleyd. Opval lend was dat er maar zeer weinig opslagen gemist werden. Lyceum ATevok leverde een duidelijke zege op voor onze junio ren. De setstanden 154 154 153 spreken voor zich. In de stand staat Lyceum 1 op de tweede plaats met twee punten ach terstand op Hovoc. TVC dat Hovoc verrassend het eerste puntje ontnam volgt Lyc. echter op de hielen, met een achterstand van slechts 1 punt. Lyceum 2 doet het tot nu toe vrij goed. Met 7 punten uit 7 wedstrijden neemt het een goede plaats in de middenmoot in. Het programma voor deze en ko mende week: J eugdcompetitie Donderdag 30 november: Valuas BLyceum A 19.00 Zaterdag a.s. Lyceum BConcordia 15.00 Donderdag 7 dec.: Valuas BLyceum B 19.00 Verder: Zaterdag a.s.: Hovoc 2Lyceum 2 18.00 ConcordiaLyceum 3 19.30 Zondag a.s.: Tupos 2Lyceum 15.00 Vergadering Ondanks het feit dat de Venrayse gemeenteraad dinsdag j.l. de bouw van 139 eengezinswoningen in plan Veltum goedkeurde met welke bouw op vrij korte termijn begonnen gaat worden door de 4 betrokken aannemers zit het niet „snor" met onze wo ningbouw. Dat liet de VOORZITTER mr. Custers duidelijk blij ken toen dit punt aan de orde kwam. En dat is geen prettig be richt met een ongekend aantal woningzoekenden (606) in onze ge meente. Het wordt mondjesmaat en we zijn wat jaren verder voor dat plan Veltum in zijn geheel is vol gebouwd. Dat werd op het scheiden van de markt wel duidelijk. Maar laten we beginnen bij het begin, dat bestond uit de mededeling dat wethouder Fr. Janssen niet aan wezig kon zijn. omdat hij in Nijme gen in het ziekenhuis is opgenomen. De raad stuurde hem met St. Nico- laas in het vooruitzicht een attentie en bracht middels de VOORZITTER de beste wensen voor een spoedig herstel aan hem over. ORANJEBUURT KRIJGT EEN BEURT Bij de ingekomen stukken was ook de goedkeuring van Ged. Staten voor verbeteringswerkzaamheden in de Pr. Irene-, Pr. Margriet- en Pr. Marijkestraat. VAN VALKENGOED wilde weten wanneer men nu met de werkzaam heden begon. „Er moet eerst prijs worden opge vraagd en dan kan begonnen wor den", aldus de VOORZITTER. HUURLIBERALISATIE MEVR. RUTTEN wilde weten of bij de 606 woningzoekenden al men sen stonden ingeschreven, die door de maatregel van de huurliberalisa- tie hun huis zullen moeten verlaten omdat hen de huur is opgezegd. De VOORZITTER had alleen te doen met zakenpanden en daar bleken wel enige trubbels te liggen, maar WETH. SCHOLS had voor wat de woningtoewijzing betreft nog met geen huuropzeggings-gevallen te ma ken gehad. ANDERHALF MILJOEN Bij de rekening-courant overeen komst met de N.V. BANK voor Ne derlandse gemeenten voor 1968 be sloot de raad te gaan tot maximum anderhalf miljoen. „En als we nu meer nodig hebben?" vroeg MEVR. RUTTEN. Het blijkt dat dezelfde bank dan nog wel een extraatje ach teraf kan geven De gemeenterekeningen, alsmede die van gemeentewerken en het armbestuur, over de jaren 1964 en 1965 werden zonder meer vastge steld. De rapporteurs hadden die in orde bevonden en de raad deed er verder het zwijgen toe. MOLENKLEF Men wil vaart zetten achter de verwezenlijking van het plan Molen- klef. Op de eerste plaats kocht de raad 2030 m2 grond aldaar met op stallen van G. H. Kunzler voor 24.628,De heer Kunzler en zijn vrouw kunnen in hun woning blij ven wonen zolang ze leven. Op de tweede plaats kreeg B. en W. de machtiging tot aankoop van gronden en opstallen, die verder voor dit plan nodig zijn. Van de bij na 11 ha heeft de gemeente thans aangekocht en in bezit 5 ha. De rest zal men zo spoedig mogelijk probe ren in bezit te krijgen en zijn onder handelingen hierover reeds gaande. PONJEE hoopte dat inderdaad nu vaart achter deze zaak gezet wordt, die ook volgens VERMEULEN al veel te lang geduurd heeft. De VOORZITTER gaf weliswaar toe, dat een en ander zijn tijd ge kost heeft, maar het was geen een voudige zaak dit plan, met zijn 110 kavels, zodanig op te stellen dat de grondprijzen redelijk blijven en in derdaad voor de wat kleinere bou wers betaalbaar blijven. De grond- prijzenkaart zal de komende verga dering aan de raad worden voorge legd. Daarnaast moet men niet verge ten, dat ook het overleg met de Pla nologische Dienst over dit plan de nodige tijd gevergd heeft en dat bijv. Ged. Staten nog steeds geen goedkeuring hebben gegeven. Dat houdt in dat de ingediende bezwaar schriften nog steeds gelden en dat ook geen onteigeningsprocedures kunnen worden ingezet omdat de rechter eerst oordeelt over een de finitief goedgekeurd plan. Ged. Sta ten zullen binnen afzienbare tijd hun oordeel geven en dan kan ver der gewerkt worden. Een voorstel van JANSSEN om maar vast te be ginnen met de grond die men heeft werd afgewezen, omdat dit bij ont eigeningsprocedures alleen maar moeilijkheden kan geven. BEEKWEG - VILLA WEG Mej. Swaters is niet akkoord ge gaan met de afwijzing van haar be roepschrift door de raad inzake de aanwijzing van de noordkant van de Beekweg als villawijk. Deze vast stelling zou betekenen dat zij op een stuk grond dat zij daar heeft liggen, niet kan bouwen, omdat dat stuk te klein is. Zij vroeg de raad om als nog van de dwalingen zijns weegs terug te komen o.m. omdat toch al 19 woningen aan die kant liggen, die voldaan aan de nu gestelde eisen, zo dat van een villawijk toch geen sprake zal zijn. TIMMERMANS had wel oren naar deze argumenten, maar kreeg van de VOORZITTER te horen, dat hij daarmede feitelijk terug kwam op een reeds eerder door hem genomen besluit. Inderdaad liggen er al een stel woningen aan die kant, terwijl naderhand een houten woning is ge bouwd geworden, een ter vervanging van een krot, een uit het Terlingen- fonds en een gewone bungalow, waarbij nog altijd een bedrijfsge bouw moet komen. Natuurlijk kan men die woningen niet afbreken, maar wel kan men verhinderen, dat er verder kleinere woningen ge bouwd worden. De VOORZITTER begreep niet goed de klacht van de betrokkene. Voor haar is er niets veranderd. Want ook met de oude geldende voorschriften kon deze juf frouw daar niet bouwen, ze is dus door de nieuwe maatregelen niet ge schaad. Natuurlijk is het niet pret tig dat als men daar grond heeft liggen, men niet kan bouwen, maar als het stuk zowel vroeger als nu te klein is, dan kan men dit moeilijk nu de gemeente gaan verwijten. De gemeente van haar kant zal genoem de juffrouw als ze ergens anders wil bouwen graag helpen, maar daar kon en kan ze niet. Trouwens er is overleg gepleegd met de be trokkene, al in mei j.l. en hij als VOORZITTER had toen de indruk gehad dat zij begrip had voor de si tuatie en zich er bij neergelegd had. Na deze uiteenzetting verwierp de raad voor de tweede maal het be roep van mej. Swaters. SCHOOL IN LEUNEN De jongensschool in Leunen kreeg zonder meer de gevraagde 842, voor de aanschaffing van hulpmid delen. MEVR. RUTEN sprak namens de raad de voldoening uit dat meis jes- en jongensschool in augustus a.s. zullen worden samengevoegd. Ook de VOORZITTER was blij dat in onderling overleg deze oplossing gevonden was. VELTUM De bouw van 139 eengezinswonin gen in Veltum door de woningbouw vereniging werd natuurlijk direct goedgekeurd en de raad gaf er zijn volledige medewerking aan. De grond hiervoor gaat bijna 6,5 ton kosten, terwijl de bouwkosten om de 3,5 miljoen gulden liggen. DE BRUYN vond dat allemaal heel mooi, maa.r aangezien het be nodigde bouwvolume al in mei toe gekend was, vroeg hij zich af hoe lang het weer zou duren, voordat men nu beginnen zal. De VOORZITTER vertelde dat 4 aannemers deze woningen bouwen, t.w. Bruns en Bonke, Venlo, Janssen uit Horst, Akerboom en Verhoeven uit Venray. Twee van hen beginnen volgende week, de andere in janua ri a.s. Mag dat dus vrij optimistisch klinken, voor 1968 zal het wel veel moeilijker worden om toewijzin gen voor woningen los te peute ren. daarover bestaat geen twijfel. Gelukkig zijn er 80 kavels be schikbaar voor particulieren, waarvan al een twintigtal ver kocht zyn. Maar voor het overige ziet de toestand er niet rooskleu rig uit. PACHTPRIJZEN De raad had ook geen bezwaar te gen verhoging van pachtprijzen van 5.tot 40,per ha van die gronden, die voor drie jaren gele den het laatste geschat zijn. Inge volge de Pachtwet kan nu de zaak hergewaardeerd worden. MEVR. RUTTEN wilde weten of er overleg is geweest met de pach ters. De VOORZITTER vertelde dat die in een brief kennis gegeven is van dit voornemen en dat ze binnen 14 dagen bezwaren in konden die nen. Zulks is niet gebeurd. VERBOUWING VAN HET GEMEENTEHUIS Indertijd heeft men de bogen on der het gemeentehuis praktisch vol gebouwd en waar eerst Venrays po litiebureau was zitten nu de ambte naren van afdeling V inderdaad op een kluitje. En weer is uitbreiding nodig, ook al om wat meer armslag te krijgen. Men wil nu het laatste restje (een boog was namelijk ge spaard) ook volbouwen om meer armslag te krijgen. Dat gaat dan 11.000,kosten. Bovendien moe ten er archiefrekken komen in de gang, want de bestaande archief ruimte puilt aan alle kanten uit. Die gaan 3000,kosten en tenslotte moet de bali van de burgerlijke stand zodanig verbouwd worden dat niet alle aanwezigen precies weten wat U of ik tegen een bepaalde ambtenaar wel te zeggen hebben. Dat kost ook nog eens 1.000, DE BRUYN was er voor, mits dit nu onherroepelijk de laatste verbou wing is. We blijven dure oplossingen aan het zoeken en het enigste wat bereikt wordt is dat men zelfs aan minimale eisen niet kan voldoen. Het wordt de hoogste tijd dat B. en W. met nieuwbouwplannen gaan ko men, die desnoods in fasen worden uitgevoerd. De VOORZITTER onderschreef deze woorden en beloofde dat in het eerste kwartaal van 1968 een begin seluitspraak van de raad gevraagd zal worden over nieuwbouw van een gemeentehuis, die dan desnoods in fasen kan gebeuren. TIMMERMANS bleek tegen dit voorstel, dat weliswaar de afdeling V wat meer armslag zal gaan geven (aan 1000,per nieuw gewonnen m2), maar van de andere kant de verkeersveiligheid niet dient. Want de hoek Hofstraat Grotestraat

Peel en Maas | 1967 | | pagina 14