Goed.. achterlicht ziet u wel! GYMNASTIEK JUDO WANDELSPORT DUIVENSPORT ZWEMMEN V.C.R00Y LYCEUM '64 HANDBAL SCHAKEN M.H.C.V. TAFELTENNIS De landskampioenschappen in zicht Schouwburg verenigings drukwerk ST. NICOLAAS-MIDDAG A.s. zaterdag 25 nov. om 2.30 uur is er een St. Nicolaas-middag van de gymnastiekvereniging St. Chris- toffel. Om 2.30 uur arriveert dan St. Nicolaas voor alle leden tot en met 10 jaar in de kantine van de arbeids- therapie van St. Servatius. De heer Kerkhofs uit Oirschot zal tevens deze middag opluisteren met goochelen en diverse spelen. De ouders van de kinderen zijn van har te welkom. De schikgodinnen war enVC Rooy dit weekend gunstig gezind. Al de teams hebben zaterdag j.l. op z'n minst één puntje in de wacht weten te slepen. Alleen dames 1 kon niet in deze vreugde delen. Zij verloren de wedstrijd tegen Mavoc-JGM uit Maastricht met 31. In de eerste set waren zij goed op gang en het be loofde een overwinning te worden. De aanval bleef ook in de volgende drie sets sterk, maar de verdediging verslapte zodanig, dat Mavoc JGM deze drie voor haar rekening kon nemen. Zij moesten er echter hard voor werken. Setstanden 13-15 15-7 15-12 15-10. Toch bracht VC Rooy vanuit Maastricht een overwining mee naar huis. NI. Heren 1, dat ook uitkwam tegen een ploeg van Mavoc-JGM wist deze strijd al in drie sets te be slissen. Zij leverden een safe en glo rieus gevecht. Vooral in de eerste twee sets gaven zij hun tegenstan der nauwelijks of geen kans. In de laatste set echter, kwam Mavoc- JGM gevaarlijk opzetten, maar niets weerhield VC Rooy van een over winning. Setstanden 7-15 7-15 13-15. Heren 2 wist in een thuiswedstrijd ook de eer hoog te houden. Zij kwamen uit tegen Tupos 2 (Baarlo). Zij waren zonder meer superieur, zowel wat betreft aanvals als ver dediging en hun serves waren moei lijk op te vangen. Setstanden 15-5, 15-11 15-7. VC Rooy 3 vertok naar Venlo om daar tegen Valuas 3 te spelen. Het zette de wedstrijd goed in en won de eerste set met 715. Reeds overtuigd van een overwinning, maakten zij het zich te gemakkelijk in de tweede set, die zij dan ook prompt verloren 158. Dat was echter niet de bedoe ling en in de laatstse twee sets ga ven ze weer flink van katoen: 9-15 12-15. Als laatste dit weekend speelde VC Rooy 4 tegen Jovo een uitwed strijd. Heren 4 kon slechts een ge deeltelijke overwinning behalen (2-2) Jovo nam de eerste twee sets in be slag. maar daardoor zeker niet ont moedigd vocht heren 4 dapper ver der en niet voor niets. Zij wonnen de volgende twee sets: 15-13 15-12. Programma 25 nov.: Dames: BeckerveldVC Rooy 1 18.00 VC Rooy 2—VCT 3 17.30 Heren: BeckerveldVC Rooy 1 19.30 VC Rooy 3Jovo 16.45 VC Rooy 4Lyceum 4 16.00 Uitslagen: Lyceum 1Hovoc 2 Lyceum 2Ilvo Tupos 3Lyceum 3 3—0 2—2 0—3 De wedstrijd LyceumHovoc 2 heeft niet datgene te zien gegeven wat velen er van verwacht hadden een vlotte, pittige wedstrijd. Ly ceum liep in de eerste set al vrij snel uit naar 80, maar dat was grotendeels te danken aan het slech te opvangen van Hovoc 2. De eerste set werd met ruim verschil gewon nen, evenals de tweede en de derde set. Aan Lyceum zijde bleef het aan- valsspel onder de maat, Hovoc 2 maakte verdedigend nogal wat fou ten. Lyceum 2Ilvo daarentegen was van een veel pittiger gehalte. De eerste twee sets waren voor Lyceum 2, hetgeen op grond van het goede aanvalsspel wel verdiend genoemd mag worden. Ilvo was in de twee laatste sets echter duidelijk sterker en de uitslag (2-2) gaf de krachts verhouding dan ook wel goed weer. Lyceum 3 behaalde in de uitwed strijd tegen Tupos 3 (Baarlo) een duidelijke zege. Programma: In de juniorencompetitie worden de volgende wedstrijden gespeeld: 23-11 Valuas ALyceum B 19.00 25-11 Lyceum ATevok 15.00 30-11 Valuas BLyceum A 19.00 Voor Lyceum 1 en 2 staan er het komende weekend geen wedstrijden op het programma, wel voor het 3e team: 25-11 VC Rooy 4—Lyceum 3 16.00 •A.s. zondag 26 november zullen 'n 17-tal, merendeels jeugdige judoka's deelnemen aan het grote judo-toer nooi in Heerlen, georganiseerd door sportschool v. d. Venne. Het belooft een monstertoernooi te worden. Er zal gestreden worden op maar liefst 8 matten. De eerste wedstrijden be- binnen om 10.30 uur v.m. De Venrayse deelnemers dienen daarom om 8.15 uur klaar te staan aan de Wilhelminazaal. Denk aan voldoende brood, want we zijn pas om 9 uur 's avonds terug. Succes! Onze proeflessen lopen ten einde. A.s. dinsdag is voor iedereen die in teresse heeft onherroepelijk de laat ste kans. Mede door deze proefles sen is ons ledenaantal de 80 gepas seerd. Op naar de 100!! Bel even 1765 en maak een afspraak. A.s. dinsdag zijn de normale les tijden in de Wilhelminazaal onder leiding van de heer G. P. Royackers 4e dan. ST. NICOLAAS KOMT OP BEZOEK Op zondag 26 november zal Sint Nicolaas de leden van de Gezamen lijke Wandelsportverenigingen een bezoek brengen. De Heilige Man wordt rond vier uur verwacht. De leden worden verzocht stipt om drie uur aanwezig te zijn, want Sint Nicolaas heeft nog verrassingen voor jullie georganiseerd, voordat hij binnenkomt. Binnenkomen door de voetbal poort aan de Oostsingel. P.D.V. DE VREDESDUIF Heden vrijdag 24 november be langrijke ledenvergadering, aanvang 8 uur. Tevens moeten de bestelde ringen betaald worden. P.D.V. DE ZWALUW Volgende week is er een ledenver gadering. De juiste datum is nog niet bekend; de leden ontvangen een oproep thuis. Kampioenen, die liefst een groot diploma wensen, moeten dit opgeven tot en met 26 november bij de se- kretaris. Zij die alsnog wensen deel te ne men aan de hoktentoonstelling kun nen dit doen tot uiterlijk 3 decem ber. Enkele prachtige prijzen zijn reeds beschikbaar gesteld. Op de komende vergadering geld beuren van de twee laatste vluchten, uitbetaling funktiegeld en ringen op geven en tevens aanvullen van kon- tributie. POSTDUIVENTENTOONSTELLING Zondag 26 november grote na tionale tentoonstelling te Wanssum. Het bestuur van Wanssum nodigt alle Venrayse duivenmelkers voor 'n bezoek uit. Tentoonstelling is ge opend zondag de gehele dag tot 18 u. Waren we verleden week vrij, a.s. zondag moeten beide teams een ver re reis maken: de dames naar Weert en de heren naar Sittard. Van de week daarop is reeds bekend dat de heren dan niet hoeven te spelen. Hier kun je alvast rekening mee houden. De training van a.s. vrijdag zal niet of op een ander tijdstip worden gehouden. Wat de akties betreft, deze lopen tot nu toe goed. Zorg dat dat zo blijft. Doe aktief mee. Programma: Dames WittenhorstHera Heren Sittardia 3Hera Woensdag 15 nov. j.l. speelden 7 jeugdleden van SCV een oefenwed strijd tegen jongens van de HBS. De veel oudere en meer geroutineerde HBS-ers bleeken echter nog veel te sterk voor onze jongens, maar des te groter is hierdoor de prestatie van Fons Tillemans die aan het eerste bord voor de enigste overwinning zorgde. Stand van de jugdschaakcompe- titie: 1. Frans de Wit 4 3 1 0 37t 2. Huub Jeuken 3 3 0 0 3 3. Fons Tillemans 4 3 0 1 3 4. Teng Aben 5 2 2 1 3 5. Martien Rutten 3 2 1 0 27z 6. Pieter Spee 3 2 1 0 272 7. Antoon Valckx 4 2 11 2V2 8. Peter Thissen 3 2 0 1 2 9. Robby Broens 4 2 0 2 2 10. Willy v. d. Ven 4 2 0 2 2 11. Rob Beemer 3 10 2 1 12. Fridus Steylen 3 10 2 1 13. Pieter Rutten 4 10 3 1 14. Marcel Beemer 5 10 4 1 15. Alby Beemer 5 10 4 1 16. Aart Roodnat 5 0 0 5 0 In deze stand zijn niet opgenomen de uitslagen van woensdag j.l. ge speelde partijen. Aan deze competitie kunnen nog enkele jeugdschakers deelnemen. Zij die hiervoor interesse hebben, kun nen zich elke woensdagavond in het speellokaal (Cultureel Centrum, in gang Jan Hensenstraat) melden van 16.45 tot 20.00 uur. De senioren van SCV spelen vrij dag a.s. hun tweede competitiewed strijd in 't kader van de kringcom petitie tegen Vianen. Vertrek om 19.30 uur vanaf Kolkweg 1. Ter versterking van onze vereni ging zijn nieuwe leden van harte welkom op onze clubavonden, elke woensdag vanaf 20.00 uur in voor meld clublokaal. Uitslagen j.l. weekend: Junioren: Meisjes VenrayHorst 011 Jongens Venray BVenlo C 25 Venlo DVenray C 21 Senioren: Dames WeertVenray 13 Venray 2Civicum 23 Heren: CivicumVenray 17 Veteranen: Viersen Did.Venray 33 Zaterdagmiddag speelden dames junioren tegen Horst. De einduitslag was 110 voor Horst. Dit kwam doordat Horst beter stopte, sloeg en dekte, wat bij ons ontbrak. Afgelopen zondag speelde het eer ste dameselftal in Weert. Het eerste doelpunt werd door Weert gemaakt. Dit was een zgn. „voltreffer". Bliksemsnel uit een strafcorner genomen, werd de bal in de goal geslagen. Allen, ook de Weertse speelsters, stonden verbaasd te kijken: 10 voor Weert. Dit kwam even hard aan voor de Venrayse speelsters, wat in hun spel dan ook te merken was. Bij de rust was de stand nog niet veranderd. Daar moest iets aan gedaan worden. Even na de rust maakte de spil T. Thomassen, eveneens uit een corner, er een gelijke stand van. Dit was een stimulans voor het hele elftal. De aanvallen werden nu beter op gebouwd. Linksbuiten T. Vorst maakte het tweede doelpunt voor Venray. En invalster A. van Meyel zorgde ervoor dat we toch met een ruime overwinning uit de strijd kwamen. Zij bracht namelijk de stand op 31. Na een een zondag rust kwamen Dames 2 afgelopen zondag tegen over de dames van Civicum te staan. Dit elftal staat samen met nog een ander elftal bovenaan. En wie zich de eindstand van de wed strijd in de eerste competitiehelft nog kan herinneren, nl. 71 vóór Civicum, kan nu met vreugde kon stateren dat er vooruitgang in het tweede dameselftal te bespeuren valt. De eindstand werd 32 voor Civicum. Het samenspel was aanzienlijk beter dan in vorige wedstrijden. Ook werden er harde slagen gegeven en dit was vooral het geval bij de rechtsback L. Bos, zodat de voorhoe de dikwijls door deze slagen in het bezit van de bal kwam. Ten slotte moeten de namen van E. Hoekstra en W. Hermans nog ver meld worden, aan wie we de twee prachtige doelpunten danken. Programma a.s. weekend: Zaterdag: Junioren meisjes: DeurneVenray 14.30 u. Jongens: Venray ABlerick B 15.00 u. Huac GVenray B 15.00 u. vertek 14.15 uur Venray CHorst B 13.45 u. Zondag senioren: Dames: VenraySittard 13.30 u. Blerick 3Venray 2 12.00 u. vertrek 11.00 uur Heren: NuenenVenray 13.30 u. vertrek 12.15 uur Venray 2Blerick 4 11.30 u. Wij wensen de diverse elftallen succes toe in de zware wedstrijden die op het programma staan. Stand Dames 2 per 511: Blerick 2 7 6 1 0 13 Civicum 7 6 0 1 12 Groen Wit 3 7 4 0 3 8 Blerick 3 7 3 0 4 6 Venlo 4 7 2 0 5 4 Venray 2 7 1 0 6 2 Tegelen 3 7 0 0 7 0 Standen Heren 2 per 5-11: Venlo 6 6 6 0 0 12 Blerick 3 6 5 0 1 10 Blerick 4 6 4 0 2 8 Civicum 6 3 0 3 6 Tegelen 3 6 2 0 4 4 Venray 2 6 1 0 5 2 Horst 2 6 0 0 6 0 Uitslagen zaterdag 18 nov.: Red Stars 1—JSM 1 4—6 Red Stars 2Montagnards 1 64 Red Stars 3Koningslust 3 91 Red Stars 4Seta 3 73 Red Stars 5Genooi 6 64 Armada 6Red Stars 6 55 Red Stars 7Genooi 7 91 Armada 8Red Stars 8 73 Hegta 5Red Stars 9 73 TTC 6—Red Stars 10 2—8 De voor het eerste team zeer be langrijke wedstrijd ging net verlo ren. De wedstrijd bleef spanend tot de laatste game-puntjes, waarin H. Theuws vocht voor een gelijkspel. Hij kon het er jammer genoeg niet uithalen. Voor de tegenpunten zorg den B. Hendrks en H. Theuws lx en R. Verblakt 2x. Ons 2e team gaat het steeds beter doen. In de uitwedstrijd tegen Ber gen speelden ze gelijk, nu in de thuiswedstrijd waren ze de koploper van de derde klasse zelfs de baas. Superieur was W. Toonen; hij won al zijn wedstrijden. Manders en Houben zorgden ieder voor 1 punt, terwijl onze mannen ook hun tegen stander in het dubbel de baas wa ren. Red Stars 3 overspeelde het derde team uit Koningslust. De heren wa ren qua techniek en taktiek verre de mindere van onze dames. Red Stars 4 was ook de meerdere van het derde team uit Sevenum. W. Koenen bracht drie overwinnin gen op zijn naam. Thijssen 2x en P. de Vries lx. Het team dat voor de grootste ver rassing zorgde was wel het vijfde. Ze brachten Genooi uit Venlo een zeer kleine nederlaag toe. Dit was enigszins te danken aan het niet op komen van een speler. Ons eerste juniorenteam is waar schijnlijk in een downstemming. Af gelopen zaterdag konden zij het evenals vorige week, niet verder brengen als een gelijkspel. Hopen- lijk gaat het binnenkort weer beter anders zullen ze nog verdrongen worden van hun zo'n mooie tweede plaats. Red Stars 7 was vrijdagavond ver de meerdere van Genooi uit Venlo. Ze behoefden slechts een partij aan de tegenstander te laten. Het 8e team dat op bezoek ging in Horst bracht het er niet zo best af. Alleen W. v. Rooy wist een punt te scoren en E. Verhaegen 2x. Red Stars 9 dat naar Hegelsom ging, kon het ook al niet tot winst brengen. Jammer voor dit team, dat toch zo goed begonnen was. Het 10e team dat ook al een uit wedstrijd speelde, deed het aanmer kelijk beter dan de andere junioren teams. Ze behaalden op Tegelen een prachtige zege van 82. Programma zaterdag 25 nov.: Red Stars 5Koningslust 2 18.00 u. Armada 2Red Stars 1 18.00 u. Blue Star 3Red Stars 2 18.00 u. vertrek per bus Armada 4Red Stars 3 15.00 u. vertrek per bus Armada 5Red Stars 4 15.00 u. vertrek per bus Maasbree 8Red Stars 6 14.30 u. Seta 5Red Stars 7 14.30 u. Genooi 9Red Stars 9 15.00 u, Vertrektijden worden nader be kend gemaakt. Afgelopen zondag speelde J. Ver blakt in Maasbree om de beste plaats in de afd. Limburg. In deze afmat tende 8-kamp eindigde hij als 4e. St. Nicolaas-middag Voor onze jeugdleden komt St. Ni colaas speciaal wat vroeger naar Venray. Op zaterdag 25 nov. a.s. zal hij bij ons te gast zijn. Hiervoor verwachten wij al onze jeugdleden t.m. 11 jaar om 14.00 uur in de grote schouwburgzaal. Voor de kinderen uit Oostrum en Oirlo zal een extra bus rijden. Deze bus vertrekt om 13.00 uur uit Ven ray. Om ongeveer half vijf zal deze feestmiddag afgelopen zijn. Op zaterdag 25 nov. is er dus geen zwemmen. Binnenbad Venray Inmiddels is bekend geworden wel ke uren wij toegewezen heben ge kregen, Hierover zullen we t.z.t. U nog nader inlichten. Cursus Hulp v. d. Zwemonderwijzer Op zondag 26 november a.s. start deze cursus om half elf in het over dekte bad te Weert. Deze lessen du ren telkens 272 uur. We vertrekken om 9.00 uur bij v. d. Munckhof, Schoolstraat 35. Aangezien wij het volgend jaar veel leskrachten nodig hebben, ver zoeken wij alle leden, voor wie het enigszins mogelijk is, om mee te gaan, in ieder geval de eerste les bij te wonen. Wel hadden wij graag van te voren bericht. De vereiste examen-leeftijd is 16 jaar. Cursus Official Deze korte cursus begint op dins dagavond 12 december. Omdat wij in de toekomst veel tijd waarnemers en andere juryleden nodig hebben, verzoeken wij de ouders van onze leden, als ze interesse hebben voor dit interessante „vak" zich hiervoor op te geven. Er zijn nog enkele plaatsen open. Kunstzwemmen Momenteel volgen enkele leden van Spio een speciale training hier voor. Als er in Venray meer interesse is voor deze zeer mooie tak van de zwemsport. vernamen wij dat graag. Limb. Kamp. Open Baders Kamp. 1968 Deze worden op een van 4e vol gende dagen gehouden. Schrijf ze op in je agenda, zodat je kunt zorgen dat je niet op vakantie bent als je mee mag doen. L.K.: 29, 30 juni, 3 juli (reserve dag) of op 6, 7 juli. O.B.: 11 augustus of 18 augustus. Leden van de wedstrijdploeg denk er aan, tijdig en met geldige reden schriftelijk afmelden bij van den Munckhof, Schoolstraat 35. Houdt jezelf niet voor de gek door smoesjes te verzinnen, het komt je eigen prestaties op wedstrijden niet ten goede. Denkt eraan, je ouders betalen veel geld om je de kans te geven mee te doen, benut die kans! WE GAAN NAAR LEIDEN „Neen", zegt Joop Peulen, „het is geen kattedrekDat klinkt dan wel helemaal niet muzikaal, maar het gaat wel over muziek, hoe raar het dan ook wellichtklinkt. Joop Peulen is een van de muzikanten van de Kon. Harmonie Euterpe in ons dierbaar Venray. clarinettist zelfs, die zich in deze herfstmaanden ternau wernood tijd gunnen om na hun werk op hun gemak te eten. Want er meet gerepeteerd worden. Steeds opnieuw die moeilijke passages, tct men de handgrepen wel dromen' kan, tot men pre cies het timbre heeft, dat de dirigent wil hebben In deze drukke St. Nicolaastijd realiseert men zich niet dat ook an dere mensen het druk kunnen heb ben, druk met blazen, druk met mu ziek maken. Het is al weer even ge leden dat de Kon. Harmonie Euter pe en het Merselose Fanfarekorps zorgden voor een goede Venrayse vertegenwoordiging op een van die grote bondsconcoursen in Limburg. En het is al weer even geleden dat we hoorden dat Euterpe met haar eerste prijs en met haar lof van de jury meteen maar even de opdracht kreeg om notabene op de Landskampioenschappen dat succes nog maar eens te herhalen LANDSKAMPIOENSCHAPPEN Dat betekent dus dat Venrays Harmonie tussen de beste korpsen van Nederland Venrays vlag hoog zal dienen te houden. En de datum van 3 december, wanneer dan in Leiden dat gebeuren gaat, nadert met rasse schi-eden. Is het wonder dat dirigent Stey- vers de zweep legt over zijn muzi kanten, die nu praktisch al een half jaar lang avond na avond repeteren, eerst voor Blerick, nu voor Leiden, Is het wonder dat Joop Peulen dat geen kattedrek noemt. Niet netjes, maar wel duidelijk Inderdaad moet Venrays Harmo nie over een goede veertien dagen de verre tocht naar Leiden onderne men, moet Venrays Harmonie daar tonen ook tussen de beste Neder landse korpsen zijn mannetje te kunnen staan. Om 2 uur zullen ze in de prach tige Stadsgehoorzaal van Leiden aan moeten treden om hun kun nen te laten horen en te tonen voor een uiterst kritische jury, die alleen maar het beste uit het bes te horen wil. Een zware opgave, temeer al waar de reis naar Leiden 's morgens om 8 uur gaat beginnen. Drie volle bussen met de leden en met suppor ters. De heer Asselberghs heeft nog enkele kaarten over voor de bus, wie dus nog mee wil, moet gauw zijn CONCERT Vraagt men de dirigent Steyvers naar zijn mening, dan zegt hij aan vankelijk niets. Hij heeft weinig tijd, want de een of andere moeilijke passage uit een van de vrije werken wil hij nog even doornemen met wat blazers en dan loopt zo'n kranten man je alleen maar voor de voeten. Maar dan: ,.We werken hard en we repeteren hard. En de mensen doen wat ze kunnenHet is fei telijk hetzelfde als van die katte drek, alleen meer netjes We krijgen de goede raad van hem om op vrijdag 1 december a.s. maar eens naar de Venrayse schouwburg te komen, want daar biedt de Kon. Harmonie Euterpe iedereen, die zich een uurtje vrij kan maken, het volledige program ma voor Leiden, gratis, cadeau, voor niets aan. Om 8 uur 's avonds namelijk houdt de Harmonie in deze schouwburg zijn generale repetitie en ieder die wil kan dan rustig gaan luisteren. En het lijdt geen twijfel of dit zal een hoogstaande muzikale avond worden, waarbij de aanwezigheid van velen de leden van de Harmonie alleen maar stimuleren zal om de hoogste prestatie te leveren. Iets wat men natuurlijk ook van Leiden ver wacht. Nu we het toch over Leiden heb ben en in vele huisgezinnen hoort men niets anders als Euterpe in Leiden het geluk zou hebben een landskampioenschap te behalen, dan zal dat onmiddellijk in Venray via een geluidswagen bekend gemaakt worden. Men verwacht rond 3 uur van den munckhof nv de uitslag. Men zal dan ook via die geluidswagen horen hoe laat de Kon. Harmonie Euterpe weer in Venray is. En wat dan komt....? Maar we zijn zover nog niet, in tegendeel, de zwaarste karwei moet nog komen. En tot zolang blijft het geen kattedrek ENQUETE BESCHERMING BEVOLKING - VENRAY Komende week zullen de huizen gelegen aan de Leunseweg worden onderzocht, en wel de oneven num mers. en de aan de O. Oostrumse- weg de even nummers tot en met 50 Het succes van het eerste seizoen zet in het tweede seizoen door. Er zijn nog meer abonnementen ver kocht dan het eerste jaar, terwijl de vrije verkoop onvoorstelbare vor men heeft aangenomen. Tot op he den waren alle voorstellingen uitver kocht en het publiek komt uit ge heel Noord-Limburg. Regelmatig ziet men bussen uit Roermond, Gennep, Helden, Venlo en andere plaatsen voor de schouw burg staan, die grote groepen naar de schouwburg brengen. De programma's zijn inderdaad van dien aard, dat het de moeite loont om naar Venray te gaan. In de grote theaters van Amsterdam, Eindhoven, Nijmegen, Rotterdam en Den Haag ziet men dezelfde pro gramma's aangekondigd als in Ven ray. Steeds meer groepen en vereni gingen gaan de schouwburg bezoe ken en zij verrichten daarmee een grote taak. Het was tot voor kort moeilijk om voor verenigingen een verantwoorde ontspanning te vinden. Nu kan daar in grote mate aan vol daan worden. De buskosten kunnen zelfs gefinancierd worden door bij dragen van gemeenten en provin cie. De groepen krijgen bovendien 'n reduktie van 10 procent op alle ran gen. De Venrayse schouwburg be grijpt haar taak volkomen, want zij wil voor 100 procent streekschouw- burg zijn. Tevens worden er schoolvoorstel lingen gegeven met programma's die 's avonds voor het grote publiek gebracht worden. Dit wordt tegen bijzonder aantrekkelijke prijzen ge daan. Vele scholen uit Helden, Grub- benvorst, St. Anthonis, Venlo, Meer- lo, Tienray etc. etc. nemen daaraan deel. Al deze bijzondere voorzienig- gen staan echter open voor groepen, scholen en instellingen uit de gehele streek. Wij kunnen dan ook niet ge noeg aandringen op aktiviteiten van besturen en direkties óm deze moge lijkheden ten volle uit te buiten. Wij geven hierbij ten overvloede een aantal programma's op die in groepsverband bezocht kunnen wor den: 19 jan. ADELE, een klucht door 't nieuw opgerichte Groot Limburgs Toneel (afkomstig uit Antwerpen) dit wordt een echte pretavond. Be schaafd amusement voor mensen die gewoon een avond willen lachen en niet direkt een zware schouwburg avond willen. Voor het verenigings leven dus een uitstekende voorstel ling. Bovendien is het een goedkope voorstelling, want de prijzen liggen tussen 3.50 en 5.50. Op 24 jan., eveneens bedoeld voor verenigingen WIENER BLUT door de Hoofdstadoperette. Dit wordt dan de derde voorstelling van deze ope rette in Venray. De prijzen hiervan zijn hoger, n.l. 4,tot 9,gulden U krijgt echter wel weer de 10%> re ductie. Voorstellingen die men individueel nog bestellen kan zijn: 30 nov. HET ZWANENMEER door het Nationaal Ballet. 9 dec. de belangwekkende toneel voorstelling DODENDANS v Strind- berg met twee grote sterren: Jose phine van Casteren en Max Croiset. 18 dec. de veel besproken musical met Jasparina de Jong DE STUNT, (deze voorstelling verdient voorbe houd, want zij- werd in Roermond verboden). 8 jan. de Berlijnse operette met Schön ist die Welt". Er is in Ven ray dus veel goe,ds te zien, het loont de moeite er heen te gaan S. R. 65 - VENRAY Vrijdag 25 november: soos voor boven 16 jaar; Zaterdag 26 november: 7-8.45 soos voor beneden 16 jaar; 9-11.30 soos voor boven 16 jaar; Zondag 27 november: 's morgens 10.30 u kollekte; 's avonds soos voor boven 16 jaar; Woensdag 30 november: 7-8.30 u. soos voor beneden 16 jr.

Peel en Maas | 1967 | | pagina 12