in \yeniay s.v.v. JEUGD S.V.V. NIEUWS V.V. 00STRUM HANDBOOG BILJARTEN S.V. LEUNEN WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Venrayer bij Duitse president DE M0LENWIEKERS VRIJDAG 24 NOVEMBER 1967 No. 47 ACHT EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 12 ct p. mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL 2.- (buiten Vtnroy Z2S) Bij de officiële ontvangst, welke de president van de Duitse Bonds republiek dr. H. Lübke ter gelegen heid van de Duitse Dodenherden king (Volkstrauertag) ieder jaar houdt voor buitenlandse persoonlijk heden welke op een of andere wijze zich verdienstelijk hebben gemaakt in het kader van de aktie „verzoe ning over de graven heen", bevond zich ook een onzer medewerkers, de heer G. Hovens uit Venray. In een persoonlijk onderhoud bracht president Lübke de heer Ho vens speciaal dank voor de wijze waarop hij ongeveer 20 jaren in Nederlandse kranten de aandacht op het kerkhof in Ysselsteyn heeft ge vestigd en het werk van de Duitse jeugd aldaar belicht heeft. De Duitse president bracht ver volgens ook dank aan het Neder landse volk, voor de wijze waarop dit hun voormalige vijanden tege moet treedt, zonder het verleden te willen en kunnen vergeten, maar wel in zekere zin bereid zijnde te vergeven. Aan Nederland heb ik, aldus de Duitse president, goede herinnerin gen. Hij bleek namelijk in Neder land genezen te zijn van een alge mene ondervoeding, die hij in de oorlog had opgelopen. Temidden van een 70-tal persoon lijkheden uit 10 Europese landen (Denemarken, Engeland, Finland, Frankrijk, Italië. Oostenrijk, Lu xemburg, Noorwegen en Duitsland) onderhield president dr. H. Lübke zich langer dan de officiële tijd, die daarvoor uitgetrokken was, met zijn gasten. Hij bracht hen dank namens het Duitse volk voor hun inzet om over de graven heen de hand van verzoening te reiken in landen, die juist door de Duitsers zoveel leed ondervonden hebben. Bij gelegenheid van Volkstrauer tag worden ieder jaar een aantal mensen uit het buitenland naar Bonn uitgenodigd, waar men zich dan bezint over de wijze, waarop de vrede tusen de volkeren gediend kan worden. Zo werd dit jaar door de gasten uit de tien landen gedis cussieerd over de vraag of akties als verzoening over de graven heen, door middel van inzet van de Duitse jeugd o.a., inderdaad zin hebben. Het bleek dat dit werk, maar voor al de kontakten die daarbij door de jeugd gelegd worden van groot be lang geacht worden voor een betere onderlinge verstandhouding en be grip. En als zodanig leveren ze een positieve bijdrage tot de vrede. Daarnaast waren er ontvangsten op verschillende ministeries, bezoe ken aan verschillende plaatsen, ter wijl de gasten ook aanwezig waren bij de officiële dodenherdenking o.m. bij het monument in de Hoftuin te Bonn, waarbij door de Duitse pre sident, ministers en generaals kran sen gelegd werden bij dit herden kingsmonument. Zij waren ook eregast bij de do denherdenking in het Bundeshaus, waarbij gesproken werd door de president van de Volksbund Deut sche Kriegsgraberfürsorge Dr. Trep- te en de Minister van Buitenlandse Zaken W. Brandt. Het gezelschap bracht tenslotte ook een bezoek aan het graf van Dr. Konrad Adenauer. Men toonde zich in Duitsland over het algemeen zeer dankbaar voor de wijze waarop de Duitse gevallenen hier begraven zijn en over de wijze waarop het Duitse kerkhof in orde wordt gehouden. Op de foto van rechts naar links: president dr. H. Lübke, W. Trepte, president Volksbund, H. Soltau, leider samentreffen en de heer G. Ho vens. Uitslagen zondag 19 nov.: Venray 1Stormvogels 1 22 Belfeldia 2Venray 2 00 Venray 3Helden 3 40 Wittenhorst 3Venray 4 20 Venray 5Resia 2 13 Hegelsom 3—.-Venray 6 33 Venray 7Hegelsom 4 21 Melderslo 4Venray 8 42 Venray 1 speelde zondag thuis te gen Stormvogels 1 uit Siebengewald. Tegen de verwachtingen in heeft Venray het niet verder weten te brengen dan een gelijkspel. Tech nisch was Venray, zoals bijna alle wedstrijden, een stuk beter dan de gasten, maar de Siebengewalders speelden met nog meer inzet en vooral enthousiasme. Bovendien had den de gasten maar enkele kansen nodig om doelpunten te maken. Venray ging overrompelend van start. In de 7e minuut schoot J. de Klerk een prachtige voorzet van P. Volleberg tegen de paal. Eén minuut later was het W. Peeters, die een voorzet van de De Klerk met een onhoudbaar schot doeltreffend af rondde: 10. De eerste twintig mi- nuten van de wedstrijd kwamen de gasten er hoegenaamd niet aan te pas en met een beetje meer overleg en geluk zou de score in deze periode beslist hoger zijn uitgevallen. Na 20 minuten wisten de gasten de bakens iets te verzetten en kwamen meteen gevaarlijk in de aanval. In de 22e min. werd een goed opgezette aan val besloten met een keurig doel punt: 11. Venray nam het initiatief over, maar de uitvallen van de gas ten waren zeer gevaarlijk. In de 40e min. leverde een der schaarse uit vallen Stormvogels het 2e doelpunt op: 12. In de 43e min. van de eer ste speelhelft was het weer W. Pee ters, die uit 'n scrimmage voor het Stormvogels-doel raak schoot: 22. Direct na de hervatting zette Stormvogels een hevig offensief in, dat echter maar korte tijd duurde, waarna Venray weer volledig het heft in handen nam. Stormvogels moest zich weer beperken tot uit vallen. Deze waren echter ook nu weer zeer gevaarlijk. Met lange pas ses trachtte de verdediging der gas ten hun voorhoede te bereiken. Op dit open spel had de Venrayse de fensie, maar moeizaam een ant woord. Venray verviel echter weer in de fout het spel te kort en te indivi dualistisch te houden. Persoonlijk was elke SW'er zijn tegenstander de baas, maar het duurde zo lang, dat de gasten ruime gelegenheid kregen om met 10 of 11 spelers hun doel af te schermen, waardoor er geen doorkomen meer aan was. Toch heeft Venray nog een unie ke kans gehad om een voorsprong te nemen. Na 25 min. spelen maakte een der Stormvogels-verdedigers hands binnen het strafschopgebied, hetgeen SW uiteraard een straf schop opleverde. Nadat men enige tijd gediscussieerd had wie deze strafschop wel of niet zou nemen, werd J. de Klerk door aanvoerder J. Arts aangewezen. Jammer genoeg schoot hij de bal juist naast. Het aantal niet benutte strafschoppen van Venray in dit seizoen is hiermee opgelopen tot drie. Het wordt tijd dat hier eens wat meer aandacht aan geschonken wordt. Nadat W. Peeters nog een vrij goede kans miste, hebben de gasten het verder, al was het dan ook vaak met kunst en vliegwerk, kunnen klaren. Onze slotconclusie is, dat het over het geheel genomen geen slechte wedstrijd was. maar waarin de tech niek het enthousiasme niet heeft kunnen overwinnen. De beste man van het veld was deze middag beslist de scheidsrech ter. Belfeldia 2Venray 2 00 In de moeilijke uitwedstrijd tegen Belfeldia 2 is Venray 2 erin ge slaagd één punt mee naar huis te nemen. Aangezien de jongens uit Belfeld ook tot de kandidaten voor de bovenste plaats gerekend moeten worden, is dit voor ons tweede wel een uitstekende prestatie. Het grootste gedeelte van de wed strijd werd Venray in de verdedi ging gedrukt, maar door goed ver dedigen slaagde de tegenstander er niet eenmaal in het net te vinden. Er werd wel veel geschoten maar de zuiverheid ontbrak. In de tweeed helft kwam Venray wat meer in de aanval, doch echt gevaarlijk konden ze zich niet ma ken. Bijna wist Jan van Bakel en kele minuten voor tijd door te bre ken. maar een heupzwaai stuitte zijn rush tot het winnende doelpunt. Dit zou trouwens ook tegen de verhou ding in zijn geweest. Vermelding verdient nog dat deze belangrijke wedstrijd af en toe wel hard, maar in een uitstekende verstandhouding werd gespeeld. Door het niet opkomen van scheids rechter Kluytmans, begon de wed strijd Venray 3Helden 3 een half uur te laat. Maar de wedstrijd kon toch doorgang vinden, doordat de aanwezige scheidsrechter A. Poels bereid werd gevonden de leiding op zich te nemen, een taak waarvan hij zich bijzonder goed kweet. In de 13e min. wist M. Lucassen uit een mooie voorzet van G. van Daal het eerste doelpunt te scoren. Enkele minuten later wist Fr. Oden- hoven via een listig doorsteekballe- tje van M. Lucasen de Helden-doel man voor de tweede maal te pas seren. Met deze 20 stand ging de rust in, maar in de 15e min. van de her vatting scoorde Fr. Odenhoven zijn 2e doelpunt en bracht hierdoor de voorsprong op 30. G. v. Daal liet zich ook niet onbetuigd en maakte 10 min. voor het einde er 40 van. Ondanks deze 40 overwinning was het op de eerste 20 minuten na een vrij matige vertoning. Als er a.s. zondag tegen mede-koploper Panningen niet uit een ander vaatje getapt wordt, kon de begeerde over woning wel eens langs hun neus gaan. Venray 4 heeft tegen Wittenhorst 3 een 20 nederlaag geleden. Op een moeilijk te bespelen grasmat heeft Wittenhorst in de eerste helft het beste van het spel gehad, maar dit werd ruimschoots opgevangen door de strijdlust waarmee de SW- ers hun tegenstanders bekampten. Herhaaldelijk kwam het Venray- doel onder druk te staan, maar de Venray-achterhoede wist met kunst en vliegwerk de stand blank te hou den. Hierin onderscheidde zich voor al Th. Thijssen, die zijn doelman en kele malen prachtig terzijde stond. In het begin van de tweede helft hetzelfde spelbeeld, totdat Venray 4 de bakens ging verzetten en het Horster doel onder druk kwam te staan, maar de Horster doelman wist door enkele fraaie reddingen zijn heiligdom schoon te houden. De laat ste 10 minuten werd Venray 4 nood lottig. Enkele aanvechtbare beslis singen van de scheidsrechter wer den ten dienste gesteld van Witten horst, dat hier dankbaar gebruik van maakte en zo meer kreeg als zij ver dienden. (Men is nooit te oud om in Sinterklaas te geloven!) Venray 5 dat thuis aantrad tegen Resia 2 heeft met een 13 nederlaag genoegen moeten nemen. De SW- ers hebben echter beslist meer ver diend. Bij de rust hadden ze nog een 10 voorsprong, maar mede door de talloze dubieuze beslissingen van de scheidsrechter werd het uiteindelijk toch nog een 13 nederlaag. Venray 6 speelde jammer genoeg gelijk tegen Hegelsom 3. Een over wining heeft er zeker ingezeten. Vrouwe Fortuna was hen echter niet goed gezind, want minstens vijf of zes schoten werden door de paal of lat gestopt. Aanvankelijk wisten de SW'ers een 02 voorsprong te ne men, maar de gastheren lieten zich niet onbetuigd en wisten deze ach terstand om te buigen in een 32 voorsprong. Het pleit nu wel voor dit team dat ze ook hu nog een vuist konden maken door de gelijkmaker te scoren. Een spannende wedstrijd was Venray 7Hegelsom 4. Deze twee ploegen waren goed aan elkaar ge waagd. Bij de rust leidden de SW- ers met 10. Deze stand werd een half uur na de hervatting opgevoerd tot 20. maar in de eindfase van de strijd wist Hegelsom toch nog een verdiende tegengoal te maken: 21. Venray 8 was op bezoek bij Mel derslo 4. Ook hier ging het vrij goed tegen elkaar op. Melderslo was wat sterker in het scoren van doelpunten en wist deze wedstrijd dan ook met 42 in haar voordeel te beslissen. Programma zondag 26 nov.: Venray 1—VOS 1 2.30 u. Boxmeer 2Venray 2 12.00 u. Venray 3Panningen 3 12.00 u. Castenray 1Venray 4 2.30 u. Venray 5Holthees 2.30 u. Sparta '18 3Venray 6 12.00 u. Venray 7Sparta '18 4 12.00 u. Meterik 3Venray 8 12.00 u. SUPPORTERSVERENIGING SVV Denkt U aan de kienavond op vrijdag a.s. in het clublokaal Café Klomp, aanvang 20.30 uur. Er zijn diverse prijzen te winnen. Komt dus in grote getale en maak er een ge zellige avond van. En dan zondag alle supporters naar de Oostsingel, naar het eerste elftal, dat moet aantreden tegen VOSa Laten we hopen dat er ge wonnen wordt en ons le met een volledige inzet en met onze steun ons weer eens een „ouderwetse" wedstrijd voorschotelt. Aan alle oud-scheidsrechters (ingezonden) Jongens wij hebben de noodkreet van Kring Horst om scheidsrechters gehoord of gelezen. Ik heb hierover nagedacht en ben tot de konklusie gekomen dat dit niet mag. Dit mo gen wij als oud-scheidsrechter, die om welke reden dan ook, er de brui aan hebben gegeven, niet op ons la ten zitten en daarom mannen, help met mij en kom terug, neem de fluit weer ter hand. Martien. Uitslagen zondag 19 nov.: Ysselsteyn 1Molenwiekers 1 32 Molenwiekers 2TOP 2 24 Molenwiekers 3Oostrum 3 11 Zoals al vaker gebeurd is deze competitie, moesten we weer onno dig de puntjes achterlaten in Yssel steyn. Qua veldspel waren we zeer zeker niet de mindere dan onze te genstander, maar die speelde met 'n grotere inzet dan de onzen. Ons 2e elftal verloor met 24 van TOP uit Tienray. Met de pauze was de stand 21 in het voordeel van de Molenwiekers. Het 3e elftal speelde gelijk tegen Oostrum 3. Programma zondag 26 november: America 1Molenwiekers 1 14.00 u. Molenw. 2Montagnards 2 14.30 u. Molenwiekers 3TOP 3 12.00 u. Afd. Jeugd Uitslagen zaterdag 18 nov.: Molenwiekers BIDIS BI 30 Molenwiekers ClSVV Cl 00 SW C2—Molenwiekers C2 25 Programma zaterdag 25 nov.: Molenwiekers BIBrughusia BI 2.30 Molenw. B2Molenw. B3 13.30 Bestuursvergadering De volgende bestuursvergadering wordt gehouden donderdag 30 nov. VETERANEN-NIEUWS We zullen proberen om voor a.s. zaterdag 25 november een wedstrijd te krijgen tegen Sportclub Irene- veteranen. Indien dit doorgaat wordt dit bekend gemaakt aan het club lokaal. Overtuigt U dus of er gevoetbald wordt. Zondag verspeelde Oostrum in Af- ferden twee kostbare puntjes door met 31 te verliezen van HRC 2. Oostrum was wel in het veld de meerdere, maar wist haar geschut niet in de juiste stelling te plaatsen, zodat er diverse doelrijpe kansen on benut bleven. Oostrum 2 heeft haar cadans weer hervonden en bracht Merselo 2 een 71 nederlaag toe. Oostrum 3 behaalde een verdien stelijk gelijkspel tegen Molenwie kers 3. Uitslagen: HRC 2—Oostrum 1 3—1 Oostrum 2Merselo 2 71 Molenwiekers 3Oostrum 3 11 Programma zondag: Oostrum 1FCEB 2 EWC 2Oostrum 2 Montagnards 3Oostrum 3 Programma zondag 26 nov.: Leunen 1Kronenberg 2 2.00 Kronenberg 3Leunen 2 12.00 verrtek 11.00 uur Castenray 3Leunen 3 12.00 vertrek 11.15 uur Leunen 4DIS 3 12.00 Maandag 27 nov. rikken. Woensdag 29 nov.: 6.30 St. Nicolaasavond C-jeugd 8.30 St. Nicolaasavond B-jeugd. „ST. ANNA" Op zaterdag 18 november j.l. nam „St. Anna" deel aan het nederlaag- toernooi gehouden ter gelegenheid van de opening van de nieuwe bin nenbanen te Uden bij „De Batavie ren". Er namen zes verenigingen aan deel, met elk één zestal. Er werden 40 pijlen geschoten. De uitslag was: 1. Boekei „Willem 3" 2108 2. Venray St. Anna 2069 3. Westerhoven St. Sebast. 2050 Bakel Neerlandia 2007 5. Uden Batavieren 1998 6. Aalst Vriendschap 1970 Hoogste schutter: 1. A. v. d. Burg, Boekei 365 2. Jos Wijnhoven 363 Uitslag A-klasse: BCY 1—VOP 2 Stand A klas: VOP 1 Ons Genoegen 1 De wedstrijd in Tegelen tégen Tiglieja is dan wel geen overwin ning geworden, maar bracht ons toch wel een verdiend gelijkspel: 11. A.s. zaterdag krijgen wij bezoek van een ons onbekende tegenstander namelijk Tura uit Nieuwkerk (Did.). Aanvang van deze wedstrijd om 3 u. Terrein Oostsingel. Voor deze wedstrijd zijn aange wezen: M. Gommans, Jo Gommans, Jan Gommans, M. Oymans. Th. Swin kels, Vin Lucassen, A. Arts, M. Beer- kens, H. de Bruyn sr., E. Sijbers, J. Clevers, M. Relouw. Een ander veteranenteam speelt tegen Servio, aanvang 2.30 uur, ter rein Oostsingel. Aangewezen: Th. v. d. Laar, M. Arts, Hans Gommans, A. van Ber gen, Wim Clevers, Gerrit Poels, H. de Bruyn jr., B. Assen, A. Swinkels, W. Arts, J. Pirlo, Stef Peeters. |»mi Afmeldingen voor vrijdag. Uitslagen zaterdag 18 nov.: Venray AlSwift Al 12 Tiglieja AlVenray A2 32 Venray A4Merselo Al 26 Venray A5 L.Leunen Al- 22 Venray B2 L.America BI 10 Venray B6Venray B5 L. 05 Venray ClMolenwiekers B 00 Venray C2Molenw. C 25 Programma zaterdag 25 nov.: 2e ronde „Om de Bisschopsbeker": Venray AlMerselo Al 3.00 u. Meterik BIVenray BI 3.00 u. Oef enwedstrij den Venray B3Venray B2 L. 2.00 u. Venray B5 L.Venray B4 2.00 u. In een harde maar zeer faire wed strijd is het HRC uit Afferden ge lukt beide winstpunten mee naar huis te nemen. Hopenlijk gaat het a.s. zondag beter en krijgen we Vrouwe Fortuna ook eens mee op onze uitreis. Het tweede deed goed werk en wist in Holthees aan de winst te blijven. Jammer was 't voor de jongens van het derde dat ze zelf zoveel goals maakten, maar bij de verkeer de goalie. Volgende keer beter jon gens. DIS 1—HRC 1 1—2 Holthees 2—DIS 2 3—5 Leunen 2DIS 3 91 A.s. zondag: RKDSO 1—DIS 1 DIS 2Swolgense Boys 2 Leunen 4DIS 3 Zoals andere jaren organiseren wij op 1 december om precies 8 uur weer onze traditionele St. Nicolas- avond voor alle leden, ook voor de echtgenotes en verloofden van de le den. Daarom is er donderdag 30 no vember geen trainen. Dus komt U allen, ook de jeugdafdeling is wel kom, maar kom wel op tijd en houdt deze avond vrij. Voor goede muziek is gezorgd, zo dat U ook nog eens een dansje kunt maken. Het bestuur hoopt dan ook dat U allen zoveel mogelijk komt. Uitslagen: Merselo 1Leunen 1 21 Leunen 2DIS 3 91 Meterik 3Leunen 3 21 Venray A5Leunen Al 2- Leunen B3—BW B2 2—4 VOP 2 BCY 1 HGM Uitslagen B-klasse: Ons Genoegen 2Pomerans Los Band 1OBK 1 Onder Ons 1Gr. Laken 1 Stand: OBK 1 Ons Genoegen 2 Onder Ons 1 Los Band 1 Pomerans 1 Gr. Laken 1 Wanssum 4—25 4—21 4—15 4—13 1 6—4 4—6 6-4 6-40 6—33 6—33 6—32 6—30 6—24 6—18 P. Swinkels (Los Band) eiste deze week in 8 beurten met een gemid delde van 10.50 de kortste partij voor zich op. Uitslagen C-klasse: BiljarticDe Burggraaf OBK 2—BCY 2 Stand: De Burggraaf 1 OBK 2 Gr. Laken 2 BCY 2 Biljartic SVCB 1 2—8 4—6 5—34 5—30 5—24 5—24 5—20 5—18 Uitslagen D-klasse: Los Band 2De Burggraaf 2 46 Groene Laken 3SVCB 2 64 Stand: Onder Ons 2 636 Pomerans 2 635 BCY 3 6—31 Los Band 2 631 De Burggraaf 2 628 Groene Laken 3 6—26 SVCB 2 6—23 Daar „De Ketsers" zich met beide teams uit de competitie hebben te rug getrokken zijn de reeds gespeel de wedstrijden in de C en D klas komen te vervallen en niet meer in de stand opgenomen. VOORWEDSTRIJD 4e KLASSE LIBRE K.N.B.B. Op 17 en 18 november werden in café P. Volleberg Zn., Hensenius- straat de voorwedstrijden der 4e kl. libre gespeeld. De leiding der wed strijden was in handen van „De Ket sers". Het is een zeer mooi toernooi geweest met spanning tot het laat ste. Er is bijzonder goed gespeeld. Vermelding verdient de hoogste se rie die G. Barents met 22 op z'n naam bracht. J. van Loon speelde de wedstrijd met het hoogste gemiddel de en wel 2.67. De volledige uitslag is als volgt: Pnt. Gem. 1. J. Hulleman (Gr. Laken) 10 2.10 2. J. van Loon (HGM) 2.00 3. G. Barents (Gr. Laken) 4 1.74 4 M. Klomp (Gr. Laken) 1.48 De eindstrijd van de 4e klasse li bre wordt gespeeld bij R. v. Kuppe- veld, Cuijkseweg 21, Haps op 24, 25 en 26 november. De deelnemers zijn: P. Kersten, Boxmeer A. Schaminee, Sambeek J. Hulleman, Venray J. van Loon. Venray M. Reijnders, Maahees W. v. d. Heuvel. Haps J. Smits, Maashees M. Radt, Cuijk Partijlengte 75 car. De eerste wed strijd vangt heden vrijdag aan om 7.00 uur. De Venrayse biljarters J. Hulleman en J. van Loon zullen om 21.15 uur in het strijdperk treden.

Peel en Maas | 1967 | | pagina 11