SVV nee sportief Glaasje op? Laatje rijden! S.V.V. NIEUWS S.V.V. JEUGD S.V. LEUNEN .I.S. OIRLO JUDO HANDBAL HANDBOOG ZWEMMEN M.H.C.V. Wat u ook beslist, u hebt modieus gezien dit najaar altijd gelijk. Want sportief is al evenzeer mode als gekleed. De vlotte lijn is even chique als de strakke klassieke. De spiegel beslist: wat 't bést bij uw type past kóópt u. Komt u even in onze pas-spiegel kijken? Uitslagen zondag 29 okt.: RKGFC 1—Venray 1 0—1 Venray 2Wilhelmina '08 2 20 IVO 2—Venray 3 3—1 Venray 4Melderslo 2 41 FCEB 2—Venray 5 1—1 Venray 6Leunen 2 21 Castenray 3Venray 7 32 Venray 8Oostrum 2 08 Een sensationeel begin was het in Grubbenvorst, waar Venray 1 te gast was bij RKGFC 1. De SVV'ers ver schenen ditmaal in oranje shirts op het veld, omdat de scheidsrechter de oude vertrouwde rood-witte SVV- shirts niet erkende, daar zij te wei nig zouden afsteken tegen de in ge heel witte kledij gestoken gastheren. De oranje shirts werden door gast heer GFC welwillend beschikbaar gesteld. De wedstrijd was nog geen 10 se conden oud, toen Venray met een prachtig doelpunt de leiding nam. Venray trapte af en zonder dat er ook maar één Grubbenvorster aan de bal was geweest, kwam J. de Klerk via een mooie combinatie over links als een duiveltje uit een doos je opduiken tussen twee RKGFC- verdedigers. Op maat ontving hij de bal van W. Peeters en onhoudbaar voor de doelman kopte hij de bal in de touwen. Deze tegenslag zijn de gastheren snel te boven gekomen. Venray was en bleef wel de betere ploeg, maar het enthousiasme wat de GFC-ers wisten op te brengen, maakte veel hun tekort aan techniek goed. Door de blessure van een Venray- speler was de ploeg op drie linies gewijzigd en dat bleek toch wel iets te veel van het goede. Dit is het spel tenminste niet ten goede gekomen. In de aanval werd zoveel „gewisseld", dat meestal niemand op de goede plaats stond. In de 20e min. kwamen de SW- ers bepaald goed weg toen een scherp voorgezette hoekschop onvol doende door doelman Arts kon wor den weggewerkt, waardoor de bal opnieuw in het bezit kwam van een GFC-aanvaller, die tot tweemaal toe tegen de lat schoot. Overigens kwa men de gastheren in deze eerste speelhelft ook niet verder. Na de thee kwamen de gastheren even fel opzetten, maar na ca. 10 mi nuten was de storm geluwd en nam Venray het initiatief stevig in han den. Enkele harde schoten van W. Peeters gingen rakelings langs of vonden bij de goed spelende GFC- doelman geen genade. In de 20e min. schoot J. van Bakel onverwacht en keihard op doel, buiten bereik van de doelman, maar de bal kwam te gen de paal. In de 28e min. was het W. Peeters die vanaf de linkervleugel kwam opzetten, enkele tegenstanders pas seerde en onhoudbaar inschoot. De bal vloog achter de doellat tegen het net; de terugspringende bal werd door een der GFC-verdedigers in het veld geslagen. De matig leidende ar biter was dit allemaal ontgaan en liet doorspelen, zodat dit magnifieke doelpunt niet werd toegekend. In de laatste fase van de strijd kwamen de gastheren nog fel opzet ten, doordat de hele Venrayse ploeg^ in de verdediging ging. Verder dan enkele hoekschoppen kwamen ze echter niet. Het laatste fluitsingnaal van de scheidsrechter was een opluchting. RKGFC had de nederlaag tot 01 weten te beperken en deze stand geeft ook wel de verhouding zo on geveer weer. Venray 2Wilhelmina '08 2: 20. Ook het 2e elftal is het gelukt de puntjes thuis te houden. In deze sportief gespeelde wedstrijd wogen de partijen goed tegen elkaar op. De beide doelen waren in de eerste helft beurtelings in gevaar, doordat er van beide zijden goede aanvallen werden opgezet.. Aangezien de schutters ontbraken ging de rust met dubbelblanke stand in. Na de rust een zelfde spelbeeld. In de 25e mi nuut wist J. Bastiaans met een mooi afstandschot in de linker bovenhoek de overigens uitstekende Weerter doelman te verschalken: 10. Tien minuten voor het einde liet de weer sterk spelende A. Janssen, de rechts binnen der gasten als een raket door de lucht vliegen. Deze ruimtereis, overigens van korte duur, honoreer de de scheidsrschter met een straf schop, die door doelman De Kerf schitterend uit doel werd geranseld. R. Linskens scoorde enkele minu ten voor tijd met een bekeken schot het tweede doelpunt: 20. Venray 3 heeft tegen IVO 2 zijn eerste lap gekregen. Men kon wel merken dat dit reserves zijn van 'n tweede klasser, vooral voor rust leg den de gastheren een spel op de mat gewoon 'n lust voor het oog. Onze jongens hadden dan ook de grootste moeite om ze te weerstaan. In de 9e min. wisten de IVO-mannen door 'n gelukkig doelpunt 10 te scoren. Maar in de 22e min. wist G. van Daal uit een voorzet van Fr. Oden- hoven deg elijkmaker te scoren. De rechtsbuiten van IVO bracht in de 29e min. de stand op 21 door de SW-doelman Charlie te omspelen. Na rust hadden de SVV'ers het angstgevoel voor deze tegenstander overwonnen en waren overwegend in de aanval, mede door de betere conditie der SVV'ers. Als men 20 mi nuten voor het einde de toegekende penalty niet gemist had, waren ze beslist met een beter resultaat uit de bus gekomen. Maar doordat zij steeds meer in de aanval gingen en zodoende de verdediging iets ver waarloosd werd, wist IVO 8 min. voor het einde de stand op 31 te brengen. Ondanks dit verlies tegen deze sterke tegenstander is er goed gespeeld en kunnen de jongens van Piet Crooymans op een goede wed strijd terugzien. Venray 4 speelde thuis tegen Mel derslo 2. De gasten waren niet opge wassen tegen de overmacht van Venray 4. Dat zij dit niet altijd even sportief namen, bleek wel uit het feit, dat de scheidsrechter een Mel derslo-spelers vroegtijdig naar de kleedkamer moest verwijzen, terwijl een andere speler van de gasten een officiële waarschuwing opliep. Ven ray 4 won deze wedstrijd zeer ver diend met 41. Venray 5 was op bezoek bij FCEB 2 en heeft daar de halve winst be haald. Helemaal tevreden waren de Peelbewoners echter niet, want ge zien het aantal kansen heeft er ze ker een overwinning ingezeten. Nu bleef het bij 11. Venray 6 speelde thuis tegen Leu nen 2. Technisch waren de SVV'ers dik favoriet, maar door stug verde digen wist Leunen toch lang de stand stand dubbelblank te houden. Kort voor de rust wisten de Venrayers toch tweemaal te scoren, zodat zij met een verdiende 20 voorsprong konden gaan rusten. Na de thee vie len de SVV'ers sterk terug en kwam Leunen 2 meer in de aanval. Leunen wist hierdoor eenmaal te scoren, maar door stug verdedigen wisten de SVV'ers toch de volle buit (21) thuis te houden. Venray 7 was op bezoek bij Cas tenray 3 en verloor daar met 32. Dit viel ons toch wel wat tegen, ook al hadden de gastheren dan wat meer geluk. Venray 8 was niet opgewassen te gen het hooggeklasseerde Oostrum 2. Met niet minder dan 08 moesten zij het onderspit delven. Vermel denswaard is dat de scheidsrechter nogal gul was met strafschoppen. Hij kende er maar liefst 5 toe aan Oos trum, maar hiervan werd er maar 1 benut. In verband met de viering van Al lerheiligen is er a.s. zondag geen voetbalprogramma. De voetbaltoto gaat echter nor maal door, daar deze vrije zondag alleen geldt voor de amateurs in Zuid II. Uitslagen zaterdag 28 okt.: Venray AlSparta Al 10 Wittenhorst AlVenray A2 50 HRC Al—Venray A3 7—0 Venray B4Venray B3 08 Molenwiekers B2Venray B7 34 Programma zaterdag 4 no v.: IVO AlVenray Al 4.00 uur Venray A2VW Al 3.00 uur Venray BIWittenhorst BI 3.30 uur Venray B3Molenwiekers BI 2.00 u. Ysselsteyn BIVenray B4 3.00 u. TOP BI—Venray B6 3.00 u. De wedstrijd tegen Sevelen werd niet door ons gewonnen, maar wij brachten het wel tot een verdienste lijk gelijkspel: 22. A.s. vrijdagavond om 7 uur hou den wij onze jaarlijkse gezellige avond in Hotel Manders. A.s. gaat een elftal naar Liessel om aldaar tegen de oudjes van die club te spelen Vertrek 14.30 uur. Een ander elftal speelt om 15.30 u. aan de Oostsingel tegen Tienray. Voor de uitwedstrijd tegen Liessel zijn aangewezen: M Gommans, Jo Gommans, Hans Gommans, Jan Gommans, A. Arts, G. Poels, J. Cle- vers, V. Lucassen, Th. Swinkels, M. Oymans en M. Beerkens. Voor de thuiswedstrijd tegen Tien ray worden verwacht: Th. v.d. Laar, Jeu Arts, A. van Bergen, Stef Pee ters, E. Sijbers. H. de Bruyn sr., A. Swinkels. B. Assen, Wim Arts, Wim Clevers, M. Relouw en J. Pirlo. Afmeldingen voor vrijdag! Uitslagen: Leunen 1Meterik 2 12 Venray 6Leunen 2 21 Leunen 3Wittenhorst 5 11 Griendtsveen 1Leunen 4 80 Leunen BIWanssum BI 51 Molenwiekers BILeunen B2 70 Leunen B3Ysselsteyn B2 05 Programma: Maandag 6 nov.: Rikken bij Kus- ters. Dinsdag 7 nov. speelt Leunen om 19.30 uur een licht wedstrijd in Wans sum. Vertrek bij Kusters om 19.00 u. precies. A.s. zondag van 11.0012.00 uur kontributie betalen in 't clublokaal. Ook nieuwe leden die nog geen kaart hebben, kunnen komen. Jeugdprogramma zaterdag 4 nov.: Leunen B2Castenray BI 3.00 u. Holthees BILeunen B3 3.00 u. vertrek 2.15 uur. De veteranen speelden een goede wedstrijd tegen RK GFC 33. Ze ver loren echter op het laatste moment met 2-1. A.s. zaterdag is er een uit wedstrijd tegen Swolgense Boys. Na enkele weken slecht gespeeld te hebben wisten de mannen van DIS 1 (nog steeds met 2 invallers) toch de volle winst van de Molen wiekers mee te krijgen. Uitslag 3-1. DIS 2 wist ook van Molenwiekers 3 te winnen. Jammer dat de DIS 3- jongens weer verloren maar ondanks de vele tegengoals wisten ze toch de eer nog te redden. Goed zo jongens, volhouden. A.s. zaterdag wordt gespeeld: Veteranen Swolgense Boys - DIS Jeugd: DIS Al - Holthees A 1 Oostrum BI - DIS BI De senioren zyn zondag allen vrij, maar denk er aan dat de training gewoon doorgaat A.s. dinsdag zijn de trainingen: Jongens tm 12 jaar 5-6 uur jongens tm 16 jaar 6-7 uur dames vanaf 14 jaar 7-8 uur senioren 8-9.30 uur. De lessen worden gegeven door dhr G. Royackers (4e dan) in de Wilhel- zaal. Voor inlichtingen belt u 1765. Vanwege het succes zullen wij de gehele maand november doorgaan met onze proeflescampagne. Tot ieders verrassing bleek zondag jl dat de eerste helft van de veld- kompetitie er nog niet opzat. Zowel de dames als de heren moesten nog een uitwedstrijd spelen, resp. tegen Loreal 1 en Merefeldia 1. De oefenwedstrijden tegen Loreal, die zaterdagavond in de Venlo ge pland waren, gingen desondanks door. De wedstrijd van de dames was een ware openbaring. Dit team bestond nl. practisch geheel uit nieuwe leden en deze bleken over 'n behoorlijke stootkracht te beschik ken, iets wat tot nu toe veelal ont brak bij de Hera-dames. De heren speelden een goede oefenwedstrijd, waarbij ze in de tweede helft mins tens de gelijke waren van Loreal. In de kompetitiewedstrijd Loreal 1 -Hera, speelden ons dames een goe de partij handbal. Er werd goed ver dedigd, getuige ook de 1-1 ruststand. Na de rust werd het zelfs 2-1 voor Hera, maar door een te grote vrij heid van de Loreal-schutster won Loreal toch met 7-3. De heren wonnen hun uitwedstrijd tegen Merefeldia op een ruw terrein tegen ruwe spelers, vrij gemakkelijk. Het beheerste en zelfverzekerde spel leverde een 17-6 overwinning op. Handboogschutterij St. Oda hield jl zaterdag een feestelijke wedstrijd tegen EHS uit Venlo, bij gelegen heid van het 40-jarig lidmaatschap van hun voorzitter en secretaris, de heren Th. Voermans en J. Kusters. Met een heel klein aantal punten verschil (3) wist St. Oda deze trijd te winnen. Het was een gezellige en aangename bijeenkomst en de avond werd prettig doorgebracht met uit reiking van een beker en bloem stukken. spi^nieuw^H Zaterdag j.l. zijn weer een aantal leden geslaagd voor zwemproef (a) en geoefend zwemmer (b). Met nadruk wijzen wij er op, dat zwemproef alleen niet voldoende is. Volgens gegevens van de commissie elementair-zwemmen van de KNZB blijkt, wanneer men zelfs geoefend zwemmer (b) heeft gehaald, pas wordt aangenomen de zwemkunst redelik machtig te zijn. Hier volgen de geslaagden: Zwemproef (a), leden van Spio: Hennie Hanen, Liesbeth Engelen, Annemie Claessens, Jacqueline Ne- lissen, Marianne Bollen, Lianne Pee ters, Elianne Hermans, Marjo van Rheeg, Marie Roos, Marjo Verberkt, Marijke de Kleyn, Huberta Bastiaans Joke Willems, Agnes Kroon. Nelly Bartels, Ini Hanen, Thea van Dijk, Ineke Creemers, J. Schwachöfer, mevr. Relouw-Kersten; mevr. v. d. Borst-van Dijk; mevr. Kersten-van Dommelen; Elly Michels, Ineke Pin gen, Jeanne Wismans, Ferdie Dob belaar, Martien Janssen, Ad Coenen, Sieto Zeeman, Peter Borghs, Paul Termote. Niet-leden: Hennnie Bouwmans, Trudy Bouwmans, Marian Lamers, Henriëtte Peeters, Thea v. d. Beke- rom, Mariet Gommans, Yvonne Hartman, Brigitte Selders, Bert Janssen, Johnny Arts, Stan Janssen, Luc Janssen, Lud Coenen, Jac. Koe nen, Marlie Mertens, Fieny Tielen. Geoefend zwemmer (b): Jeanneke Philipsen, Marlies Arts, Mechtild van Zwamen, Maria Wil lems, Marian Rütten, Elly Jennis- kens, Marian Arts, Fera van Ymeren, Tinneke Tinnenbroek, Marianne Cortenbach, Nettie Janssen, Hanny Claessens, Geraer Berkens, Ted Gie- ling, Piet v. d. Ven, Rien Grüter. A.s. zaterdag vertrekken we weer op de normale tijden naar Venlo. De leden van de trainingsploegen wil len we nog even er op attent ma ken, dat alleen schriftelijke afmel dingen worden geaccepteerd, behou dens uitzonderingsgevallen! Uitslagen vorige weekend: Junioren: Meisjes DeurneVenray 30 Jongens: Venray AVenlo B 52 Horst BVenray B 04 Venray CVenlo C 16 Senioren: Dames VenrayHeerlen 07 Venray 2Tegelen 2 61 Heren St. OedenrodeVenray 10 Venray 2Blerick 3 1 Ons C-elftal startte niet onver dienstelijk en wist zelfs tot de rust de schade beperkt te houden. Daar na gaf echter het betere samenspel der Venlonaren de doorslag. Tegen zo'n sterke tegenstander, met spelers die al vaker in de competitie ge speeld hebben is deze uitslag toch hoopgevend voor onze benjamins. Het A-elftal speelde een van haar beste wedstrijden. Ofschoon Venlo B hoofdzakelijk uit jongens van 15 17 jaar bestond, die technisch wel wat in hun mars hadden, slaagden de onzen er in door hun enthousi asme de alleszins verdiende over winning te behalen. Als dit elftal de hier getoonde geestdrift in alle wedstrijden laat zien, verkachten we er veel van. Vooral als het samen spel wat beter uitgevoerd wordt is dit elftal zelfs voor meer gerouti neerde ploegen een geduchte tegen stander. Komende zaterdag speelt Venray- A uit tegen Horst-B. Tegen deze te genstander heeft Venray weliswaar nog nooit verloren, maar Horst gaat steeds beter spelen. Zaterdag won nen ze nog in Deurne. Oppassen is dus de boodschap. Venray B speelt thuis tegen Ven- lo D. Van deze tegenstander is nog weinig bekend. De naam „Venlo" heeft echter in hockeykringen een gevaarlijke klank Venray C gaat op bezoek bij Hu- ac G, een nieuwe tegenstander. Voortaan wordt ons BI elftal ge noemd Venray A. Het B2 wordt dan B. Dit vanwege het gemak voor de competitieleider voor Zuid Nederl. Zaterdag speelden de dames-juni oren hun 1ste competitiewedstrijd in Deurne. Over het algemeen werd er goed gespeeld, maar toch kwam er in de eerste helft een doelpunt voor Deurne. Door het te ver na voren blijven van de middenlinie kwamen er in de tweede helft nog 2 doel punten bij. Dank zij het goed spe len van de keepster waren meerdere doelpunten uitgesloten. De eindstand was dus 3-0 voor Deurne. In verband met een wijziging in de indeling zal de wedstrijd tegen Deurne niet meetellen als competi tiewedstrijd. A.s. zaterdag gaat voor onze dames dus pas officieel de com petitie van start. De indeling is: Blerick - Horst - Groenwit - Deur ne - Venray. Versterkt door een aantal suppor ters kwam Heerlen verleden zondag naar Venray om daar met ons 1ste dameselftal de sticks te kruisen. On danks het feit dat het elftal nu eens 'n keer helemaal compleet was, zag het er reeds bij het begin van de wedstrijd niet al te florisant voor onze dames uit. Zowel de voorhoede als de achterhoede van Heerlen wa ren hecht geformeerd. De enkele scoringskansen die Venray kreeg werden telkens vroegtijdig in de kiem gesmoord. De achterhoede van Heerlen was stickvast De voorhoe de beschikte over een goede taktiek en aangezien onze achterhoede nog al eens een steekje liet vallen, moest onze keepster zeven maal naar het net om de bal naar de middenlijn te slaan. Onze voorhoede was niet in staat daar iets tegenover te stellen en zo kwam het dat Heerlen ver diend won. We moeten er echter aan toevoegen dat de 0-7 uitslag nogal geflatteerd is. Dames 2 die zondag een thuiswed strijd tegen Tegelen speelden, lieten eens zien dat ze ook nog een wed strijd konden winnen. Nadat de eer ste goal gezet was, en de dames za gen dat ze het wel klaar zouden spelen, bleven zij in het offensief. Talloze strafcomers werden geno men en het is aan het in de grond hakken en het niet kijken of juist richten te wijten, dat het aantal doelpunten niet dubbel zoveel werd. Maar over het algemeen mag men niet ontevreden zijn en is de eind stand 6-1 voor onze dames heel net jes. De wedstrijd in St. Oedenrode kon heren 1 geen enkele winspunt ople veren. Op het goede veld in het lan delijke Brabant waren het steeds de onzen die in de aanval waren, maar doelpunten werden er niet gemaakt. Hoewel, de kansen hiertoe waren er zeker. St. Oedenrode kon vlak voor rust profiteren van een dekkingsfout in onze achterhoede 1-0. Deze stand bleef tot het einde toe ongewijzigd. Al met al een prettige wedstrijd, 'n Gelijk spel zou de verhoudingen iets beter weergegeven hebben. Met deze nederlaag heeft heren 1 de „lift" naar de top gemist. Een meevaller is dat koploper Den Dommel gelijk speelde tegen Son. Heren 2 hield tot de rust goed stand tegen Blerick. De stand was toen nog 1-2. Na rust werden onze jongens onder de voet gelopen. Nog 5 keer troffen de gasten doel, waar door de - geflatteerde - eindstand 1-7 werd. Programma a.s. weekend: zaterdag 4 nov. Dames jun. Venray-Groenwit 14.00 terrein Leunseweg Heren jun. Horst A-Venray A 14.30 Venray B-Venlo D 1515 Huag G-Venray C Alle seniorenelftallen zijn as. zon dag vrij. Zij kunnen dan nieuwe kracht verzamelen voor de belang rijke wedstrijden die komen gaan. Er wordt a.s. woensdag gestart met spelregelavonden en een scheids- rechterscursus. De spelregelavonden worden gehouden op het Lyceum op de woensdagen van 7-8 uur, (8 15 22 en 29 november). Alle nieuwe leden worden hier verwacht. De scheidrechterscursus wordt ge houden in hotel „De Zwaan" op de woensdagen 8 15 22 en 29 novemb. en op 13 december. Aanvang 20 u. Alle seniorenleden worden verwacht.

Peel en Maas | 1967 | | pagina 12