Interkerkelijke vredesweek Kerkelijke Diensten Glaasje op? liét je rijden! ~Zoi!£ara$e Nagenieten van de vakantie... van 8 tot en met 14 okt. 1967 SÉÉiÉ De boon is de Voor het eerst in de geschiednis wordt door de kerken in Nederland een Interkerkelijke Vredesweek ge houden, en wel van 8 tot en met 15 oktober a.s. Hieraan werken mee: de rooms katholiekee kerk, de oud-katholieke kerk, de Nederlands hervormde kerk, de gereformeerde kerken, de evangelisch-Lutherse kerk, de doopsgezinde broederschap en de remonstrantse broederschap in Nederland. Deze Vredesweek houdt het vol gende in: er wordt een Vredeskrant verspreid; er worden akties gehouden voor een concreet vredesdoel, waarbij zoveel mogelijk jongerengroepen worden betrokken; in die week starten de gesprekken over het thema „géén spreiding van kernwapens, wèl spreiding van wel vaart" in allerlei verbanden en met name op scholen voor voortgezet onderwijs en universiteiten en in be staande kringen en groepen buiten schoolverband; de Vredesweek wordt afgesloten met een Vredeszondag op 15 okt. 1967; speciale programma's via radio en t.v. worden aan het thema gewijd. Venray zelf wordt wel heel nauw bij deze week betrokken. De Jonge ren Beweging Meerlo, in samenwer king met de Pax Christi werkgroep Venray, zal on zondag 8 oktober a. s. een grote Landelijke Vredesvoet- tocht organiseren, met als gespreks thema „geen spreiding van kern wapens, wel spreiding van welvaart (m.a.w. oorlog en vrede)". De deelnemers aan deze voettocht verzamelen zich s morgens om 9.30 uur bij zaal 't Brugeind te Meerlo, waar de Algemene gespreksleider een korte toespraak houdt. De voet tocht zal de deelnemers leiden naar de kerk welke voor de vrede werd gebouwd, nl. de Vredeskerk in Ven ray. Hier wordt een z.g. Emmaus- mis gevierd, welke door de jonge ren zelf is samengesteld met mede werking van diverse geestelijken. Omstreeks 2 uur 's middags zal 'n soort teach-in gehouden worden op de pleisterplaats in Oirlo. Iedereen die zich tijdig opgeeft als deelnemer ontvangt de Vredeskrant 1967, die als gespreksthema is uitgewerkt. De inschrijving staat open voor alle Nederlandse Jongeren, maar ook ge- intresseerde ouderen (boven 16 jaar) bij de heer René Poels, Mgr. Jennis- kensstraat 12 te Meerlo (L.). Het in schrijfgeld bedraagt 1.50 De organisatoren verwachten bij deze eerste Vredesvoettocht in Lim burg enorm veel belangstelling, me de in verband met de goede erva ringen die zij opdeden bij de Pax Chrfisti voettocht op Pinksterzon dag. 's Avonds na de Eucharistieviering zullen extra bussen vanaf de Vre deskerk te Venray de deelnemers naar het beginpunt Meerlo terug brengen. De Mis in de Vredeskerk begint om 6 uur. parochiekerk venray Priester van de week Kapelaan Driessen, dr. Poelsstraat 2, tel. 2385 Zondag: 7 u fam. Thomassen-Cre- mers; 8 u Martin Weymans v.w. familie Theuws; 9.30 u hoogmis voor de parochie; 11 u Jacq. van Opber gen en José Verheugen; 18 u Frans van den Heuvel. Maandag: 7.30 u gesticht jaarget. Jacq. van Opbergen en José Ver heugen; 8.15 u Johan Clephas v.w. buurtver. St. Jozef; 9 uur Hendrik Willems en echtgen.; 16 u hoogmis t.g.v. 25-jarig huwelijk v. Cremers- Verhaegen; 19 u Anna Maria Clep- has-Wed. Linders. Dinsdag: 7.30 u gest. jaarge. Frans Verkley en Maria Droste; 815 u Wed Jos Verriet-Beyer; 9 u Sjang Jans sen; 15 u plechtige huw.mis voor 't bruidspaar v. d. Einden-Scheepers; 19 u Herman Jeuken. Woensdag: 7.30 u gest. jaarget. v. Pascal Schmeitz; 815 uur fam Tho- massen-Creemers; 9 u t.e.v. O.L.Vr. van Oostrum; 19 u Maria Minten- Delauw Donderdag: 7.30 overl.fam. Kemps Baltussen en kinderen Harry, Anna en Truus Thijssen; 8.15 u Antoon Welters; 9 uur Martina Reynders- Seykens. Vrijdag: 7.30 gest. jaarget. Nicolaas Bekkers, echtgenote, dochter en kl. kind; 8.15 u Truus Schols-Vosters; 9 u Theodora en overl.fam. Theuws- Reyniers; 10 uur mevr. van Haren- Zegers. Zaterdag: 7.30 gest. jaarg. Vincent Pijls, Johanna Camps en Elis. Bü- chel; 8.15 u Pascal Schmeitz; 9 u R. Verblakt vw. een goede vriend; 10 u pl. huw. Mickens-van Veghel; 19 u Paul Burgman vw. directie 't Hert. Mededelingen: 1. De hoogmis is zondag 8 oktober volkszang. We nemen hiervoor de XVIII mis op blz. 37 van de pa rochiebundel; Gloria blz. 27, Credo blz. 39. Het herenkoor zal verder de wisselende gezangen verzorgen van het feest van de H. Rozenkrans. 2. In de zaterdagavondmis en de 11 uren mis zondag zingen we: Looft de Heer (blz. 244) Zingt voor de Heer (blz. 271) en de vaste gezangen van de Paus Johannes-mis, blz. 64. 3. Na deze missen zingen we nog een paar liederen. We hopen dat velen zullen wachten, zodat we de volks zang goed op gang krijgen. AkolietenLyst: Zondag: 7 u J. van Ham; 8 u P. v.d. Heuvel en A. Broers; 9.30 u H. Ebberink en L. Manders, H. v. d. Bekerom en G. Terwijn; 11 u M. Cuppen en P. Hanssen; 18 u L. Bex- kens en W. Janssen. Bijzondere diensten v. misdienaars Maandag: 16 u Tonnie Janssen en Boudewijn van Grins ven; dinsdag: 15 u Hub Gooren en Leon Oudenho ven; zaterdag 10 u Peter Gerrats en André Gooren. VREDESKERK VENRAY Zaterdag: 19 u avondmis uit dank baarheid. 21e zondag na Pinksteren Zondag: 7.30 u leesmis voor overl. Maria Peeters-Hermans; 9 u leesm. voor overl. Hendrina Franssen-van Gerven en Martinus Barents; 10 u hoogmis voor alle parochianen; 11.30 leesmis overl. Wilhelmus Schwach- öfer en Mathilda v.d. Broek; 18 u (zes uur n.m.) leesmis uit dankbaar heid R.). Deze eucharistieviering zal worden verzorgd door de deelne mers aan de Pax Christi voettocht, afd. Nrd Limburg. Gezongen wordt de Emmausmis met begeleiding van muziekinstrumenten. Maandag: 8 u leesmis voor overl. Cato Janssen; 19 u avondmis overl. Bertus Hendriks. Dinsdag 8 uur leesmis overl. Jo hannes Siebers (spaarkas); 16 u pl. huwelijksinzegening en eucharistie viering voor bruidspaar Mulder- Loonen; 19 u avondmis overl. Wim Teuken. Woensdag: feest van het Moeder schap v.d. H. Maagd Maria; 8 uur leesmis uit dankbaarh. t.e.v. H. Ge- rardus; 19 u avondmis overl. Ger- truda van Hoof-Hoex. Donderdag: 8 uur leesmis overl. Gerardus Verstegen; 19 u avondmis overl. Peter Mathijs Lucassen, echt genote en dochter Liza. Vrijdag: 8 u leesmis overl. ouders Johannes Gossens en Elisabeth Kes- seis; 19 u avondmis als jaard. overl. Jaap Min. Zaterdag: 8 uur leesmis v. overl. fam. Rutten-Rutten; 19 u avondmis uit dankbaarheid 12V2jarig huwelijk Maessen-Voermans. Biechtgelegenh. van 5-7 uur n.m. Mededelingen: De avondmis van zondag begint niet om half zeven, maar om 6 uur in verband met de deelnemers aan deVredes voettocht. Deze avondmis is voor iedereen toegankelijk. Deze Vredesweek heeft tot thema: „geen spreiding van kernwapens, wel spreiding van welvaart. (8-15 okt.). Misdienaarsl y s Zondag: 7.30 B. Ars, W. Franssen, 9 u. P. Peeters, T. van Toor, 10 uur T. Peeters, R. Jans, M. Eibers, 11.30 H. Rijbroek, L. Simons, 18 u B. Pel- zer, M. Dicker. Week: 8 u M. v.d. Bekerom enG. Willemsen, 19 u J. van Meijel en J. Janssen. Dinsdag: 4 uur huw.: W. Voss en N. en B. Philipsen. N. en B. Philipsen, J. Janssen, G. Willemsen, M. v.d. Bekerom. PAROCHIE PATERSKERK Priester van de week: Pater Seraphinus, tel. 1973 Zondag: 21e zondag na Pinksteren H. Missen om 7.30 9.00 en 11.45 De hoogmis om 10.15 uur en de avond mis om 18 uur. Vrijdag: 19 u avondmis om Gods zegen te vragen over al de gezinnen van de parochie. Zaterdag: om 5 en 6 uur en na de avondmis tot 8 uur gelegenheid om het sacrament van de biecht te ont vangen; 18.30 avondmis als zondag viering. Misintenties: Zaterdag: 18.30 Jan Arts en Ever- dina Janssen. Zondag: 7.30 u voor de leden van de franciscaanse missiebond; 9 uur voor de parochie; 10.15 jaarget. v. alle franciscanen die in Venray ge leefd en gewerkt hebben; 11.45 uur Wilhelmus Aarts; 18 u overl. ouders Hermus-van Oers. Maandag: 7.45 u voor de gelovige zielen; 8.30 Peter Smedts, echtgen. en overl. kinderen; 19 u voor de gel. zielen. Dinsdag: 7.45 voor de gel. zielen; 8.30 voor de gel. zielen; 19 u. voor de gel. zielen. Woensdag: 7.45 voor de gel. zielen 8.30 voor de gel. zielen; 19.00 uur Gerardus Franc. Wientjes. Donderdag: 7.45 overl. fam. Arts- Heymans; 8.30 Paul Burgman; 19 u Karei Hendriks (D.O.). Vrijdag: 7.45 voor de gel. zielen; 8.30 voor de vrede; 19 u J. Derksen. Zaterdag: 7.45 voor de gel. zielen; 8.30 tot zek. intentie; 18.30 u Thei Willems. Mededelingen: 1. Van maandag t.m. vrijdag wordt om 7 uur het rozenhoedje gebeden voor de vrede in de wereld en het behoud van het geloof in de gezin nen. 2. Vandaag," 8 oktober, wordt uw extra offer gevraagd voor het nati onaal katholiek thuisfront, de ziel zorg onder de militairen. We willen deze kollekte van harte aanbevelen. 3. Maandagavond 9 oktober om half acht, buitenkerkelijke Franciscus- viering in San Damiano, voor de leden van de D.O. Pater Piron o.s.a. uit Witmarsum houdt een voor dracht over St. Franciscus. Iedere belangstellende is van harte welkom 4. Van 8 tot 15 oktober wordt door de gezamelijke christelijke kerken in Nederland de Vredesweek geor ganiseerd. Als thema voor deze Vre desweek werd gekozen: geen sprei ding van kernwapens, wel spreiding van welvaart. Hiermee wordt een hoogst aktuele problematiek geraakt vooral omdat dit thema aansluit bij twee belangrijke zaken de onder handelingen over een wereldvedrag tegen verspreiding van kernwapens en de voorbereiding van de tweede wereld handelsconferentie, die ge houden wordt in New Dehli, voor jaar 1968. Op zondag 8 oktober zal op verzoek van de gezamelijke ker ken uw aandacht hiervoor gevraagd worden. 5. Vanaf zondag 8 oktober is de Ned. canon-tekst van de H. Mis (de ge beden vanaf de praefatie tot het onze Vader) die door de Ned. bis schoppen officieel is goedgekeurd, ook opgenomen in de zondagsmis saaltjes die achter in de kerk ver krijgbaar zijn. U kunt dus uit deze boekjes de gebeden helemaal volgen en daardoor des te beter meeleven. Vandaar dat wij u aansporen u van zo'n boekje te voorzien als u de H. Eucharistie komt meevieren, zowel zondags als door de week. Dienbeurten akolieten: Zaterdag: 18.30 Jan Meesters en Henk Arts; zondag: 7.30 Paul Pop en Lex Faessen; 9 uur Ant. Claes- sens en P. Philipsen; 10.15 H. Arts en Henk Evers; 11.45 uur Cor Jan Evers. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zaterdagavond 19 uur Gerard Jans sen, echtgenote en familie. Zondag: 21e zondag na Pinksteren; 8.30 u Antoon Kessels; 10 u hoog mis Jozef Thielen. Maandag: 7.30 u Anna Verheijen- Loonen. Dinsdag: 7.30 gest. gez. jaard. v. Willem van de Voort. Woensdag: feest van het Moeder schap van Maria; 8.45 gest. leesmis familie Zegers-Camps. 19.30 uur avondmis voor de leden van de Limburgse Vrouwenbewe ging van he N.K.V. Donderdag: 7.30 u h. mis voor de leden van de Limburgse Vrouwen beweging van de L.L.T.B. Vrijdag: 7.30 gest. gez. jaard. Jo hanna Jenniskens; 10 uur huwelijks mis voor bruidspaar Dirkx-Camps. Zaterdag: 7.30 u Antoon Derickx; 19 u avondmis Rosalie Camps-Hil len. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 21e zondag na Pinksteren; Vredeszondag. Van 8 tot 15 okt. is de Vredesweek, een gemeenschap pelijke manifestatie voor de vrede - uitgaande van de verschillende ker ken in Nederland. 7 u leesmis; 8.30 gez. ned. mis; 10 u hoogmis voor de parochie. Maandag: 7.30 maandd. Engelbert Lenssen. Dinsdag: 7.30 voor zal. Maria As- selbergs-Keursten. Woensdag: feest van het Moeder schap van de maagd Maria; 7.30 u. voor zaliger Petronella en Herman Rongen; 19 u avondmis tot intentie van de V.B.L. Donderdag: 7.30 voor zal. Pastoor Weyen en Kapelaan Kerst j ens. Vrijdag: 7.30 voor zal. Wilhelmina Spreeuwenberg. Zaterdag: 7.30 u maandd. Gerard Nelissen; 19 u avondmis tot intentie van de fam. Manders. ■PAROCHIE CASTENRAY Zaterdag: 19 uur leesmis voor de vrede. Zondag: 21e zondag na Pinksteren; 7.30 leesmis Maria Emonts-Geurts; 10 uur hoogmis voor de parochie. Maandag: 7.30 le gez. zeswekend. Gertruda Versteegen-Litjens. Dinsdag: 7.30 gez. mis overleden ouders Classens-Vissers. Woensdag: Moederschap van de H. Maagd Maria; 7.30 gezinsmis tot int. van hen die offeren. Donderdag: 7.30 gez. mis Maria en Herman Philipsen. Vrijdag: 7.30 hoogmis uit dankb.h. familie Seykens-Wismans. Zaterdag 7.30 leesmis ter ere van O. L.Vrouw van Altijddurende Bijstand, PANNE? 1 032 BELLEN tot intentie van hen die hiervoor of ferden. Biechtgelegenheid van 18.30 19 uur; 19 uur avondmis. Kerkpoetsen: Riet Dinghs en Diny Vullings. Misdienaars: B. Emonts, L. Cox. L. Cleven en G. Gooren. Akolieten: Jef Rambags, J. Strij- bos, H. Visser. P.S. KERKBIJDRAGE. Mogen wij er aan herinneren dat het laatste kwartaal van dit jaar is ingegaan. U wacht toch niet tot het laatst? Zondag: 21e zondag na Pinksteren; 7.30 leesmis voor de parochie; 9 uur hoogmis voor de overleden familie van Ool-Jeucken; 10.30 leesmis v. Gerard Hendrickx. Maandag: 6.45 leesmis voor overl. familie de Mulder-Hendriks; 7.30 u gest. jaarget. voor Peter Joh. Wilms en Johanna Wismans. Dinsdag: 6.45 leesmis voor overl. ouders Beckers-Dommeck; 7.30 u lm voor Johannes Voermans (kinderm.) Woensdag: feest van Maria's Moe derschap; om 6.45 geen H. Mis; 7.30 leesmis uit dankbaarheid tot int. v. familie de Kroon's avonds 7 u lm. tot int. van de Vrouwenbond. Donderdag: 6.45 leesmis v. Jacob Reijnders en echtgen.; 7.30 leesmis voor het welslagen van een opera tie (kindermis. Vrijdag: 6.45 leesmis voor Peter Willemse en Catharina Geeraets; 7.30 gest. jaarget. voor Frans Ver kley en M. Verkley-Droste. Zaterdag om 7.30 geen H. Mis. 10 uur huwelijksmis voor bruidsp. Wienen-Voermanssavonds 7 uur leesmis voor Sjaak Vervuurt. Akolieten: :s zondags: 7.30 Tonny en Th. Cornelissen en J. Voermans. 10.30 B. van Hees en Fr. Voermans. In de week: Peter en Jan Voermans om 6.45 uur; Tonny Smedts en Theo Stevens om 7.30 uur. Vandaag preek over de vrede. De meerwaarde van de collecte is voor de Pax Christi-beweging. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 21e zondag na Pinksteren; 7 uur leesmis Henricus Maessen en Maria Maessen-Mans en Jacques; 8.30 leesmis Maria Thijssen-Derkx; 10 uur hoogmis voor de parochie. Maandag: 8 uur leesmis Gerardus Harry en Antoinette Vergeldt. Dinsdag: 8 uur leesmis v.d. familie J eurissen-J anssen. Woensdag: 8 uur leesmis v. Peter Johannes Rongen. Donderdag: 19 u avondmis, gest. jaarg. voor Andreas Philipsen. Vrijdag: 8 uur gest. jaarg. Pierre en Harry Janssen. Zaterdag: 8 uur geen H. Mis. 19.30 avondmis: leesmis uit dankb.h. familie van Dij ck-Janssen. RECTORAAT VEULEN 8 tot 15 oktober Vredesweek Zondag: 21e zondag na Pinksteren; 7.30 leesmis voor de parochie; 10 u hoogmis voor zaliger Peter Joannes Schreurs; 2.30 uur oktober-lof. Maandag: 8 uur leesmis voor zal. Hendrika Heesen-Verdellen. Dinsdag: 8 uur leesmis voor zal. Antoon Aarts. Woensdag: feest van Moederschap van de H. Maagd Maria; 8 uur leesm voor zal. Theodorus Jacobs en zoon Leo; 'savonds 7.30 best. h. mis tot intentie Boerinnenbond. Donderdag: 8 uur jaarg. voor zal. Annie en Jan Baltussen. Vrijdag: 8 uur hoogmis, jaargjet. voor zal. Ant. Timmermans. Zaterdag: 8 uur leesmis voor zal. Wilhelmina Hendriks Fleuren. Akolieten voor 8 okt. Ger v. Sta veren, H. Drabbels en Cor Janssen. Met onze vrijwillige kerkpoetsers komen wij vast te zitten. Mag het Kerkbestuur u ouders hartelijk dank zeggen voor de medewerking tot nu toe in deze verleend. Vooral dank aan de meisjes die onze kerk altijd zo prima verzorgd hebben. Wij wil len nu een vaste kracht daarvoor aanstellen. Zij die denken dat zij dit werk voor langere tijd kunnen doen kunnen zich daarvoor opgeven bij het Rectoraat. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 21e zondag na Pinksteren; 7.45 vx-oegmis tot intentie van de plaatselijke L.V.B.; 10 uur hoogmis voor trouwe volharding van pries ters en kloosterlingen. Maandag voor de zielerust van C. Kusters. Dinsdag tot intentie van familie van Kasteren. Woensdag Moederschap van de H. Maagd Mai'ia, tot bijz. intentie (Horst). Donderdag tot intentie v. familie van Bakel-Peters. Vrijdag tot intentie familie Pou- wels-van de Steeg. Zaterdag tot bijzondere intentie. 19.30 uur lof met rozenkransgebed. Biechtgelegenheid dagelijks vóór de H. Mis en zaterdags van 20-21 u. RECTORAAT HEIDE Zondag: 21e zondag na Pinksteren; 7.30 uur leesmis Andreas van der Stei-ren; 10 uur jaargetijde v. Anna Gertruda Poels-Voesten. Kerkdeurcollecte ten bate van het Nationaal Katholiek Thuisfront. Akolieten Frans Vousten en Jos Janssen. Misdienaars van de week: Peter Muysers en HaiTy Maas. Maandag 7.30 leesmis voor overl. ouders Engelbertus Nellen en Hele na Rutten. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Johan nes en Hendrikus van Kempen. Woensdag: Moederschap van de H. Maagd Maria; 7.30 u leesmis t.z.i. 19.30 uur avondmis t.i.v. de LVB. Op de Moederdagavond zal Joke Drabbels van haar belevenissen over Suriname vertellen, en dat met dias toelichten. Dondei"dag: 7.30 uur leesmis voor Peter Paul Janssen. Vrijdag: 7.30 uur leesmis voor de overl. familieleden v. Rens-Litjens. Zaterdag: 7.30 uur leesmis t. i. v. een moeder - Biechtgelegenheid van 7 tot 8 uur.- Om 8 uur avondmis voor Wilhelmus Hubertus Voesten. Kerkpoetsen Mia Janssen en An neke Michels RECTORAAT SMAKT Zondag: 21e zondag na Pinksteren; Vredeszondag; 7.30 h. mis tot int. v. fam. Wijnhoven-Braun. In de kapel om 9 uur h. mis voor overl. ouders Michels-Verstegen; 10 uur hoogmis voor Maria Asselberghs-Keursten. Maandag: 7.30 h. mis. Dinsdag: 7.30 h. mis voor zegen in gezin. Woensdag: 7.30 h. mis voor Maria Asselberghs-Keursten. Donderdag: 7.30 h. mis voor Herman Hofmans. Vrijdag: 7.30 h. mis; 11 uur gez. h mis uit dankbaai'heid bij gelegenh. van het 25-jarig huwelijk van de Hurk-Philipsen. Zaterdag: 7.30 h. mis voor over ledenen; 'savonds 7 uur h. mis in Holthees. N GO E D E INRUILWAGEN? Als de vakantie alweer verleden tijd Is, zorgen de foto's voor de herinneringen. Gezellig napraten over alle belevenissen met een kop lekkere koffie. Douwe Egberts Koffie, het fijnste van de plantages, op speciale manier gebrand en, door de grote vraag, altijd vers hij uw winkelier verkrijgbaar. FIJNE DESSERT 250g 2.04 ROOD MERK 250g 1.86 PAARS MERK 250g 1.64 lekkere koffie beste bewaar laats van het Maal daarom zelf

Peel en Maas | 1967 | | pagina 6