S.V.V. NIEUWS S.V.V. JEUGD S.V. LEUNEN helpt 't rode kruis helpen SETPOSTBU!nI"uELcot7OFGIROIIwan WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN P»UVSERÏIlTIKWA*TAALC/ Nagenieten van de vakantie... VRIJDAG 22 SEPTEMBER 1967 No. 38 ACHT EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS plaats van het koffle-aroma Maal daarom self uw koffie, direct voor het tenen. Uitslagen zondag 17 sept.: Venray 1Venlose Boys 1 31 Helden 2Venray 2 13 Venray 3Meyel 2 31 Leunen 1Venray 4 13 Venray 5Brughusia 1 12 America 3Venray 6 11 Venray 7-^Merselo 2 23 Castenray 3Venray 8 22 Venray 1 behaalde voor ruim 1.000 toeschouwers een verdiende 31 ze ge op het bezoekende Venlose Boys, dat in de tweede helft alles gepro beerd heeft om een opgelopen 20 achterstand weg te werken, maar niet verder kwam dan een heel mooi doelpunt van Nijholt, die van een diepte-pass bediend werd en hard inschoot. Venray beschikte weer over een koene verdediging, die goed ge steund werd door de beide kanthalfs die ook de Venray-aanval voldoen de kon assisteren. Venlose Boys, dat na de overwin ning op Boxmeer, een week eerder, goede papieren meende te hebben, heeft ondanks hun nieuwe aanwin sten weinig kunnen imponeren. De gevaarlijke Nijholt werd uitstekend geschaduwd door P. Schmeitz en kreeg dan ook weinig kans. Ook de overige verdedigers deden het uit stekend, zodat er weinig gevaar ont stond voor het Venrayse doel. Toch hebben de Boys al in de eer ste minuten van de wedstrijd kans gehad om de leiding te nemen. Een aarzeling in de Venray-verdediging was de oorzaak dat een der Venlose aanvallers de bal een twintigtal me ters voor een leeg Venray-doel kreeg' toegespeeld. Schmeitz zag het gevaar nog bijtijds en wist de ingeschoten bal beheerst te stoppen. Een tiental minuten later wist doelman Arts met een spectaculaire safe te redden. Hiermee was het vuur eigenlijk ook al geblust. Venray nam nu het ini tiatief stevig in handen. Aanval na aanval werd opgezet en het was J. de Klerk, die met een prachtig doel punt in de 17e min. Venray aan de leiding bracht. De SVV-ploeg groeide naar een grote vorm, maar vele aanvallen werden echter afgeslagen door (te) harde charges van de Boys-verdedi ging. Een pluspunt voor de SW- ploeg is ongetwijfeld dat ze zich nu het spel niet liet opleggen, maar hun eigen spel bleven ontplooien. In de 32e min. brak J. van Bakel door, maar werd binnen het strafschopge bied ten val gebracht, maar aange zien J. de Klerk zich meester van de bal wist te maken, paste de goed leidende scheidsrechter zeer terecht de voordeelregel toe, waarvan Joop profiteerde en de stand op 20 bracht. In de laatste seconde van de eerste helft kwam W. Peeters oog in oog met de Venlose goalie, maar nog voordat hij de bal in het doel had gewerkt floot de scheidsrechter voor het einde van de eerste helft. Ook na de rust heeft Venray be slist het beste van het spel gehad. In de le min. na de hervatting schoot L. Clephas al tegen de lat en in de 17e min. belandde een harde schuiver van J. de Klerk in het zij net. In de 18e min. was het dan Boy Nijholt, die de ver opgedrongen Venray-verdediging verraste. Hij werd met een goede dieptepass be diend, stevende alleen op doel af, waar hij de overigens zeer sterk spelende doelman Arts kansloos pas seerde. De troeven waren hiermee uitge speeld, zij het niet dat de scheids rechter meende onze doelman te moeten „instrueren" hoe een bal moet worden uitgetrapt. De toege stane indirecte vrij trap leverde ech ter geen succes op. Wel een prachtig schot van linkshalf Willy Peeters had succes, dat via de bin nenkant paal de doellijn passeerde: 31. Dit was in de 34e minuut. Ven ray heeft hierna nog enkele goede scoringskansen gehad, maar deze bleven echter onbenut, zodat Ven ray deze wedstrijd won met de doel- cijfers 31. Venray speelde, zoals reeds gezegd een zeer goede wedstrijd en zelfs de meest kritische supporters gingen tevreden huiswaarts. Onder de aan wezigen merkten we ook op de H.E. Heer Deken Loonen, die ook zeer zeker met veel genoegen deze wed strijd gevolgd zal hebben. Venray 2 was op bezoek bij Hel den en ook hen is het gelukt beide puntjes mee naar Venray te bren gen. Hoewel de gastheren in de eer ste speelhelft beslist het meest in de aanval waren, was Venray veel gevaarlijker, omdat de rood-witten met meer overleg speelden. In de 35e min. kreeg P. Volleberg de bal uit een vrije trap toegespeeld en schoot onhoudbaar in: 01. Vijf mi nuten voor de rust was het doelman L. de Kerf, die met een meesterlijke redding zorgde dat de SW'ers met een 01 voorsprong konden gaan rusten. Ook na de hervatting ging Helden veel in de aanval, maar ook nu weer bleek Venray 2 toch veel gevaarlijker te zijn dat in de 60e en 75e min. resulteerde in doelpunten van P. Volleberg, die daarmee zijn hattrick voltooide. Een kwartier voor het eihde wist de rechtsbinnen van Helden voor zijn team de eer te redden. Een Helden-speler, die de nederlaag maar moeilijk kon ver werken werd door de scheidsrechter naar de kleedkamer verwezen we gens herhaaldelijk ruw en fors spel. Al met al een verdiende overwin ning, die tot stand kwam door een hard werkend Venray-team, dat dan ook de komende zware wedstrijden met vertrouwen tegemoet kan zien. Venray 3 heeft zondag in een uit stekende wedstrijd Meyel 2 met een 31 nederlaag naar huis gestuurd. Voor rust werd er in een bijzonder hoog tempo gespeeld en na 15 min. wisten de gasten van een misser in de achterhoede te profiteren en hier door met 10 de leiding te nemen. Maar hiervan hebben ze niet lang plezier gehad, want 3 min. later liet H. de Bruyn de gelijkmaker noteren. In de 25e min. maakte P. Smits met een loeier van zo'n slordige 35 me ter er 21 van. Na rust lag het tempo beduidend lager en wogen de partijen goed te gen elkaar op. Maar de laatste 20 minuten hadden de SW'ers het heft weer stevig in handen. M. Lucassen maakte in de 75e_min. aan alle on zekerheid een einde, door nr. 3 ach ter de Meyel-doelman te deponeren. Dit wer dook tevens de einduitslag van een zeer mooie en sportieve wedstrijd. Het vierde elftal dat bij Leunen 1 op bezoek was, wist (ook al) met 13 te zegevieren. Hier heeft in de eerste helft echter niet naar uitge zien. Leunen was veel in de aanval, maar bij het schieten misten zij steeds de goede richting, terwijl ook doelman H. Ewalts enkele goede reddingen op zijn naam wist te brengen. Toch zou Leunen met een 10 voorsprong gaan rusten, zij het dan ook dat zij hiervoor de mede werking kregen van J. van Duynho- ven, die een bal van richting ver anderde. Dit was pech voor de SW- verdediger die dit in het overige deel van de wedstrijd goed maakte door, zijn sterk verdedigen. De ge lijkmaker kwam in de tweede speel helft tot stand uit een afgeslagen vrije trap, die verrassend snel door gespeeld werd naar C. Coppus, die met een schuiver de Leunense doel man kansloos passeerde. Hierdoor was Leunen aangeslagen en de SVV' ers hebben hiervan gretig geprofi teerd. Ze wisten het initiatief over te nemen, wat resulteerde in een doelpunt van W. v. d. Kerkhoven na een half uur spelen terwijl Math. Janssen de stand wat veiliger stel de door nummer drie achter de doelman te werken. Eindstand: 1-3. Venray 5 heeft in het beter spe lende Brughusia 1 zijn meerdere moeten erkennen. Enkele dekkings- fouten in de eerste speelhelft wer den afgestraft, zodat de gasten met 02 voorsprong gingen thee drin gen. In de tweede helft hebben de SW'ers zich echter kranig geweerd. Door hun fantastische inzet wisten ze de achterstand met een doelpunt te verkleinen door P. Schwachöfer. De voorhoede van Brughusia wist men goed in bedwang te houden, zo dat het bleef bij een 12 nederlaag. Een goede wedstrijd speelde Ven ray 6, dat op bezoek was bij Ameri ca 3. Van enig krachtsverschil was geen sprake. Beide teams hebben met veel enthousiasme gespeeld en de 11 uitslag geeft dan ook de juiste verhouding weer. Venray 7 is achter gebleven bij de andere overwinnaars. Zij speelden zaterdagavond tegen Merselo 2, dat met 23 aan het langste eind trok. Verdedigingsfouten zijn de SW'ers noodlottig geworden. Venray 8 was op bezoek bij Cas tenray 3 en wist een puntje mee naar huis te brengen. Eindstand: 2-2. Programma zondag 24 sept.: Quick Boys 1Venray 1 2.30 u. Voor vertrektijden en plaatsen in de bus verwijzen we naar het publi catie-adres. Wittenhorst 2Venray 2 12.00 u. Reuver 2Venray 3 2.30 u. Venray 4Kronenberg 2 2.30 u. Venray 5—HRC '27 2 12.00 u. Venray 6Griendtsveen 12.00 u. Oostrum 2Venray 7 2.00 u. NIEUWS VAN DE SUPPORTERSCLUB Zondag a.s. gaat de supporters club met een bus naar Venlo. Voor de wedstrijd Quick BoysVenray zijn kaartjes verkrijgbaar vanaf vrijdagavond tot uiterlijk zondag morgen 12 uur in clublokaal café W. Klomp. De prijs bedraagt voor leden 1.75, voor niet-leden 2,25. Ook na de ledenwerfaktie van zondag j.l. hebben zich weer enkele nieuwe leden aangemeld. Men kan zich als lid opgeven bij een der on derstaande adressen: W. Klomp, Langstraat 14 M. Deriks, Helfrichstraat 7; H. Snijders, Past. Ruttenstraat 12; W. de Klerk, Deken Berdenstr. 23; A. Vullings, Langstraat 6. Uitslagen zaterdag 16 sept. j.l. Venray AlPanningen Al 02 RKDEV Al—Venray A2 1—2 Wanssum A2Venray A3 24 Venray A4Holthees Al 16 DIS Al—Venray A5 L. 1—6 Venray BIAmerica BI 60 Sparta BIVenray B2 L. 14 Venray B3Castenray BI 33 Oostrum BIVenray B4 200 Venray B5 L.Sw. Boys BI 21 Meerlo BIVenray B6 43 Venray B7—BW B2 0—5 Venray ClYsselsteyn Cl 42 Wanssum C2Venray C2 00 Programma zaterdag 23 sept.: Lindenheuvel Al-Venray Al 4.30 u. Venray A2Sp. Irene A2 4.30 u. Venray A5 L.Merselo Al 3.00 u. Venray B2 L—HRC BI 4.00 u. Venray B4Leunen B2 2.00 u. EWC BI—Venray B5 L. 4.00 u. Ysselsteyn B2Venray B7 2.30 u. Oostrum ClVenray Cl 2.00 u. Oostrum C2Venray C2 2.00 u. Uitslagen: Leunen 1Venray 4 13 Leunen 4Leunen 2 03 EWC 3—Leunen 3 5—4 Leunen AYsselsteyn A 21 HRC BI—Leunen BI 1—1 Leunen B2Merselo BI 12 Leunen ClOostrum Cl 10 Oostrum C2Leunen C2 00 Programma zaterdag 23 sept.: Castenray ALeunen A 4.00 u. vertrek 3.15 uur Venray B4Leunen B2 2.00 u. vertrek 1.30 uur Wanssum ClLeunen Cl 2.00 u. verrtek 1.15 uur Leunen C2Ysselsteyn C2 2.00 u. Zondag zijn alle senioren-elftallen vrij in verband met de skelterwed strijden. VERGEET DE ZATERDAGSE BLIKSEMAKTIE NIET Onder dit motto staat de Rode Kruis-week, die nu zoetjes ten einde gaat. Een autoped- en wielerwedstrijd opende ze, de balon- nenverkoop op de werkelijse markt was er een ander facet van, evenals de grootse bijeenkomst in het Cultureel Centrum op dinsdag j.l. Zelfs bij ons middagmaal ontkwamen we niet aan de erwtensoep van het Roode Kruis en nu staat dan voor heden vrij dag de Rode Kruis-markt en voor zaterdag nog de bliksemaktie op het programma. Over die markt hoeven we weinig te zeggen. Wie de sfeer kent van de oude caritas-markt zal beslist heden vrijdagavond een kijkje gaan ne men. Er is van alles te koop, zelfs shampoo in speciale feestverpakking en de oliebollen zullen beslist wel smaken. Waar we het wel over wil len hebben is de ZATERDAGSE BLIKSEMAKTIE Bij alle feestvreugde en -rumoer moeten we niet vergeten dat het doel van deze feesterij feitelijk een heel ernstige achtergrond heeft. Dat is de aanschaf van een nieuwe am bulance-auto. Een kwestie, die nog al enig dubbeltje kost. Die dubbel tjes zullen U en ik op tafel moeten leggen als feestcadeau voor het ju bilerende Roode Kruis. Neen, we gaan weer eens niet uitvoerig op sommen wat het Rode Kruis in Ne derland de afgelopen 100 jaren ge daan heeft, en nog minder wat de plaatselijke afdeling in Venray in de voorbije 20 jaren verricht heeft. Wie ogen heeft om te zien, die heeft dat gezien en kan zelf zijn konklusie trekken. Het Rode Kruis kan men niet wegdenken uit Venray. En hoe nodig een nieuwe ambu lance-wagen is, kan ook iedereen begrijpen, die ziet dat we thans met een ambulance-wagen in onze grote gemeente feitelijk veel te krap zit ten. Wie ooit hals-over-de-kop naar het ziekenhuis gebracht is moeten worden, die praat er niet meer over, die geeft. En dat is de bedoeling van deze bliksemaktieDat ieder geeft, hier in de kom en op de kerkdorpen. Geeft voor een nieuwe ambulance auto, die het Rode Kruis nog dienst baarder kan maken dan voorheen. Geven we dan uiteindelijk niet voor onszelf Zaterdagmiddag trekken in alle wijken en in alle kerkdorpen hon derden vrijwilligers uit en komen aan uw deur kloppen. Ze hebben 'n bus, een fles of wat ook bij zich en vragen U om Uw aandeel in de am bulancewagen. Stuur hen niet van de deur, maar geeft in Uw eigen be lang inderdaad een offer, zodat zon dag aan de honderden, die in het Roode Kruis dagelijks voor de ge meenschap dat zijn U en ik klaar staan, nu eens een tegenpres tatie gegeven kan worden, die uit eindelijk weer ons zelf ten goede komt. Er zjjn afgelopen week veel waar derende woorden gesproken over onze afdeling. Laten we die waar dering echter ook metterdaad waarmaken door een ruime gift. Een gift voor ons zelf WIELERRONDE Nu nog even terug naar de voor bije week, waarin Rode Kruisvlag- gen van de gevels en een extra bij lage in ons blad iedereen waar schuwde dat er wat bijzonders ging gebeuren. Zondag was dat de wielerronde, waarin P. Hendriks de beste en snel ste „autoped-ter" van Venray werd en een nieuwe autoped in de wacht sleepte. Bij de wielerronden voor de jeugd tussen de 11 en 13 jarigen ontstond een vinnige strijd (waarvan jammer genoeg te weinig mensen getuige waren). P. Clevers werd winnaar, P. Heidens 2e, Fr. Wilms 3e. Bij de 14 tot en met 17-jarigen waren de winnaars Hub Geurts le, L. Peeters 2e, Th. Cuppen 3e en bij de 18-jarigen en ouder was het weer Hub Geurts, die het Rode Kruis kon dragen. Maandag was dan de balonnen- verkoop op de Venrayse markt, ter wijl dinsdag de herdenkingsbijeen komst was in de Schouwburg. HERDENKINGSBIJEENKOMST Hierop waren allen genodigd, die in de loop der jaren iets met de kolonne, de bloedtransfusiedienst, of het welfarewerk te doen hadden. De voorzitter van de plaatselijke afdeling, drs. E Franke opende met een woord van welkom deze avond, waarbij hij er op wees, dat met de ouderdom van het Roode Kruis ook de ervaring groter werd alsmede de prestaties. Prestaties, die echter oók afhankelijk zijn van het beschikbare inkomen. Ook voor de toekomst wil het Rode Kruis dat liefst 59 taken vervuld altijd, overal en voor ieder een klaar staan, niet alleen in in ternationaal, maar ook nationaal en lokaal. We dienen dan echter te zor gen voor een daaraan aangepast in komen van deze verenigingen, die ondanks alle prachtige sociale voor zieningen, nog altijd niet gemist kan worden. Hij bracht dank aan de honderden medewerkers, die in lokaal verband jarenlang hun beste krachten gege ven hadden om ook hier in Venray het Rode Kruiswerk vlot en goed te doen verlopen. Secretaris Bolhuis kon op deze zitting een indrukwekkende lijst voorlezen van liefst 137 bloeddonors, die reeds vijfmaal of meer een hal ve liter bloed voor de bloedtrasfu- siedienst hebben afgestaan en van 11 Venrayse mensen, die dat 20 maal of meer hebben gedaan. Vico-voorzitter Colsen kon op zijn beurt een heel lijst van geslaagde EHBO'ers oplezen, die hun insigne en identiteitskaart kregen uitge reikt. DANK VAN DE GEMEENSCHAP Wethouder Janssen kwam na mens Venray's gemeentebestuur op deze bijeenkomst gelukwensen aan bieden. Hij verontschuldigde de bur gemeester en de loco-burgemeester, die op dat tijdstip nog „vechtende" waren om de Deurneseweg er door te krijgen. Hij was graag gekomen, omdat hij mede gestaan had bij de wieg van de plaatselijke afdeling, die op initiatief van Venray Vooruit in de jaren 1946-'47 van de grond was gekomen. Niet gemakkelijk ove rigens, want men meende dat een dergelijke neutrale organisatie als het Roode Kruis in Venray niet thuis hoorde. De tijd heeft intussen wel anders geleerd en we zouden de dienende taak van de plaatselijke afdeling dan ook niet graag meer missen, aldus wethouders Janssen, die namens het gemeentebestuur dank bracht voor de grote offerbe reidheid en gemeenschapszin, die zo- velen in het Rode Kruis in de voor bije jaren hebben opgebracht. Als blijk van waardering voor dit alles stelt de gemeente een extra subsidie in het vooruitzicht van 250,- en zal, indien zulks nodig is, nog een extra subsidie via de gemeenteraad in overweging willen nemen. Na het gesproken woord was er een film over het leven van de stichter van het Roode Kruis, Henri Dunant. En daarmede was dan het officiële achter de rug en ging men bij muziek en dans nog eens wat oude herinneringen ophalen in de gezellige foyer, waar tot in de kleine uurtjes de stemming best bleef. S. R. 65 - VENRAY Vrijdag 22 sept.: soos voor leden van boven 16 jaar; soos open vanaf 7.30 uur. Zaterdag 23 sept.: zondag 24 sept. is dezelfde regeling van toepassing als vrijdag. 79 uur soos voor be neden 16 jaar. Na 9 uur voor boven 16 jaar. Woensdag 27 sept.: van 78.30 u. soos voor beneden 16 jaar. Op zondag 1 oktober is in Sittard de jaarlijkse internationale Lim burgse jongerendag. Elk lid krijgt een inschrijvingsformulier toege stuurd. De reis komt voor rekening van de soos. Aanvang is om 2.30 uur. Aan het middagprogramma werken mee: Miel Cools, bekend van de Belgische radio en televisie, met Vlaamse chansons. Gino Oklas, muzikale clown. André van Duin, parodist; reeds verschillende tv-optreden. Om 18.00 uur is een gratis lunch. Om 19.00 uur dans- en feestavond, m.m.v. dans-, show- en poporkest: Tim's Kwartet, bekend van het Hammerveld Jazzfestival, radio en televisie. Tevens optreden van Pier re Cnoops, kampioen buutreedner van Limburg. In de hal van de schouwburg is een tentoonstelling, waar o.a. werk te zien is van Piet Raymakers. Kosten: 7,waarbij inbegrepen lunch, 1 konsumptie, entree middag en avondprogramma. Tijdstip en vertrek wordt volgende week be kend gemaakt. Inschrijfgeld moet betaald zijn voor a.s. donderdag. (Uiterlijk woensdagavond om 8.45 u. in de soos. Als de vakantie alweer verleden tijd is, zorgen de foto's voor de herinneringen. Gezellig napraten over alle belevenissen met een kop lekkere koffie. Douwe Egberts Koffie, het fijnste van de plantages, op speciale manier gebrand en, door de grote vraag, altijd vers hij uw winkelier verkrijgbaar. FIJNE DESSERT 250 g 2.04 ROOD MERK 250g 1.86 PAARS MERK 250g 1.64 iccffiaï lekkere koffie... De boon is de beste bewaar-

Peel en Maas | 1967 | | pagina 5