ZIEKENHUISBOUW EN BEJAARDENVERPLEGING VENRAY m.h.c.v. atletiek zwemmen MOTORSPORT SSMmKofg^vÓWEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN A^^Kt^ M.A.-school Kath. Vrouwen Vereniging wit teater 9 september, 8 uur san damiano VRIJDAG 8 SEPTEMBER 1967 No. 36 ACHT EN TACHTIGSTE JAARGANG 8F PEEL EN MAAS [fi Het bestuur van het St. Elisabeth- ziekenhuis deelt mede dat aan het Aannemingsbedryf J. P. A. Nelis- sen N.V. opdracht is verstrekt voor de bouw van het beddenhuis annex polikliniek en behandel ruimten voor de totale som van 10.208.600,—. Mede naar aanleiding van vele vragen die regelmatig bij het be stuur binnenkomen omtrent de toe- Het toernooi in Venlo, waaraan onze jongens vorige zondag hebben deelgenomen, is redelijk gunstig voor ons verlopen. We wonnen van Tegelen en speelden gelijk tegen Horst, maar tegen Venlo moesten we met 20 het onderspit delven. Het werd een verdiende nederlaag. Venray was in technisch opzicht niet de mindere, maar de pupillen van Piet Nefkens er stond ook een neefje van hem in, een pracht spe lertje waren in taktisch opzicht de onzen de baas. Om de tweede plaats van het toernooi heeft het nog even gespan nen tussen Horst en Venray. Beiden waren met een gelijk aantal punten geëindigd en strafballen moesten de sterkste aanwijzen. Zo gelukte het Venray boven Horst te komen en een verdiende tweede plaats te be zetten. Zaterdagmiddag komt Venlo Ven ray de gelegenheid geven revanche te nemen. Of 't Venray zal geluk ken Ook een tweede jongenselftal en een meisjesteam komen naar Ven ray a.s. zaterdag. Dus volop bedrij vigheid aan de Leunseweg. De op stellingen hangen, zoals steeds, bij Cals. Voor dames 2 en heren 2 is het competitieprogramma eveneens be kend. Ook deze elftallen starten a.s. zondag 10 september. Onderstaand volgt het bovenge noemd programma voor de eerste competitiehelft. Resp. dames en heren: 19-9 Venray 2Venlo 4 Horst 2Venray 2 17-9 Civicun (Cuyk)Venray 2 Venray 2Civicum 2 (Cuyk) 24-9 Venray 2Blerick 3 Blerick 4Venray 2 1-10 Venlo 3Venray 2 Venray 2Deurne 3 8-10 Groen Wit 3Venray 2 Venray 2Venlo 6 15-10 Beker en inhaalwedstrijden voor dames 2 en heren 2 22-10 Venray 2Blerick 2 Tegelen 3Venray 2 29-10 Venray 2Tegelen 2 Venray 2Blerick 3 5-11 Beker en inhaalwedstrijden. Zoals bekend gaat a.s. zondag voor alle senioren elftallen de bal weer rollen. De diverse teams zijn gewijzigd en verjongd en we zijn benieuwd wat de resultaten zullen zijn. Heren 2 is een geheel nieuw elftal, bestaande uit jonge spelers en naar hun verrichtingen gaat onze belangstelling bijzonder uit. Programma a.s. weekend: Zaterdag: Juniorenwedstrijden tegen Venlo. Voor aanvangstijden en opstellingen raadplege men het raambiljet bij Cals. komstige bestemming van het oude ziekenhuis, doet het bestuur deze mededeling vergezeld gaan van het navolgende commentaar: Het gereed komen van het nieuwe beddenhuis, polikliniek en behan delruimte zal tevens ruimte vrij ma ken in 't oude ziekenhuis, welke ruifte dan de kern zal vormen voor het in Venray zo nodige verpleeg huis voor chronische lichamelijke zieken en bejaarden. Zondag: Dames: BlerickVenray 13.00 u. vertrek 12.00 uur Venray 2Venlo 4 12.00 u. Heren: VenrayDe Dommel (St. Michiels gestel) 13.30 uur Horst 2Venray 2 13.30 u. vertrek 12.45 uur Wij wensen alle elftallen op deze eerste competitiezondag alle succes toe en hopen U volgende week niets dan goede berichten te kunnen mel den. A.s. maandagavond houdt onze vereniging haar jaarvergadering. Op de agenda staat o.m. de be stuursverkiezing. De seniorenvergadering begint om 8 uur in Hotel De Zwaan. De ju niorenvergadering om 7.00 uur. HONKBAL „De ereplaatsen hebben we maar aan de gasten gelaten. Je bent op je eigen toernooi tenslotte gastheer en je wilt toch, dat de bezoekers tevre den en voldaan huiswaarts keren". Zo had voor ons een zeer aanneme lijke verontschuldiging kunnen lui den om de geweldige fout in de wedstrijd tegen PSV te camoufle ren. Gaan lopen op een redelijke vang- kans geldt in de honkbaltaktiek nog steeds als een doodzonde. In de eerste innings hadden we een zeer lichte voorsprong (10) kunnen nemen door een line-drive van W. Dommeck. Vervolgens liepen door vrije lopen en enige goede tik ken de honken vol. Een goede kans om de voorsprong te vergroten en PSV verder te laten spelen in de verliezersronde was verder nog maar een formaliteit. Echter boven genoemde fout vernietigde verder deze illusies. Ook in de volgende wedstrijd te gen Mulo gaven we uitstekend par tij. Vooral G. Vollenberg was een struikelblok. Als korte stop heeft hij diverse harde ballen in zijn snelle handschoenen gesmoord om met vaak sublieme aangooien zeker een vijftal honklopers tevergeefs naar het eerste honk te laten snellen. Dat we toch verloren is slechts te wijten aan een routinetekort, dat echter toch ieders verbazing nog maar zeer gering is. Het volgende jaar zullen we, bij een goede wintertraining, zeer ze- In het rapport van de Commissie Voorbereiding Stichting Bejaarden centrum Venray werd in 1965 de behoefte voor deze chronische-zie- kenverpleging reeds geschat op 75 bedden. Het oude ziekenhuis zal met de nodige verbouwing en moderni sering ruimte kunnen geven voor deze verpleging en zonodig ook voor de revalidatie van deze chronische zieken. De totstandkoming van dit ver- ker hoge ogen kunnen gooien. Dank verder aan de heer de Zee, die in zijn welkomstwoord aanhaal de dat DAR, ondanks de kinder schoenen, met dit toernooi toch be wees, zeer zeker stevig in de honk balschoenen te staan. Bij de prijsuitreiking, waarbij Deurne de prachtige DAR-bokaal in de prijzenkast kon zetten, herinner de de heer Huggers aan een samen- werkingsgedachte, die dit toernooi met ieders sportieve inzet had laten slagen. A.s. zaterdag vertrek vanuit de Kruisstraat om half twee voor de wedstrijden StudsDAR en DAR Studs. Het zijn onze laatste twee competitiewedstrijden en hiervoor worden alle spelers uitgenodigd. M.B.L. J.B.T.B. Op zondag 20 aug. j.l. organiseer de de sportcommissie van de MBL en JBTB op het sportpark alhier haar tweede atletiek sportdag voor de leden. De deelnemers(sters) wer den gesplitst in junioren (tot 18 jr.) en senioren (boven 18 jr.), die stre den om het hoogst aantal punten. Ook werd wisselbekers beschikbaar gesteld en wel voor die afdeling waarvan drie de beste deelnemers (sters) gezamenlijk het hoogst aan tal punten behaalden. Er werd ge jureerd door veelal oud sportleiders (sters) van de kring, terwijl de heer L. Janssen de algehele leiding op zich nam. De uitslag was als volgt: MBL junioren: 1. B. Custers Oirlo 575 p., 2. A. Jans Beken Venray 555; 3. D. Zee- gers, Merselo 510; 4. A. Poels, Mer- selo 505; 5. A. v. Cuyck, Merselo 435. De afdelingsprijs met 1450 p. afd. Merselo. MBL senioren: 1. A. Horrevoets, Ysselsteyn 800 p. 2. J. Willemse Venray 580; 3. M. Janssen, Merselo 495; 4. T. Linders, Heide 455; 5. L. vd. Winkel, Venray 420. De afdelingsprijs met 1330 pnt. afd. Venray. JBTB junioren: 1. P. Poels, Merselo 820 p.; 2. J. Bastiaans Venray 700; 3. J. Deriks, Heide 685; 4. T. v. Dijck, Leunen 485; 5. W. Janssen, Leunen 480 p. De afdelingsprijs met 1505 p. afd. Venray. JBTB senioren: 1 G. Jans Beken, Venray 1070 p.; 2. A. Arts, Merselo 1005; 3. J. Cox, Wanssum 810; 4. H. Cremers, Merse lo 690; 5. W. Loonen, Leunen 645 p. De afdelingprijs met 2285 p. afd. Merselo. pleegtehuis dringt des te meer, om dat het aan de Westsingel thans in aanbouw zijnde verzorgingshuis voor bejaarden slechts dan goed kan functioneren, indien zieke en ge stoorde bejaarden doorgeplaatst kunnen worden naar het komende verpleeghuis temeer omdat het ver zorgingshuis zelf voor zwaardere verpleging niet is ingericht. Boven dien ligt het in de bedoeling dat naast het geprojecteerde plan voor de bouw van een inrichting voor DIPLOMA-ZWEMMEN GAAT NIET DOOR De vorige week aangekondigde data voor diploma-zwemmen komen te vervallen. Reglementair moet de temperatuur van het water 17 gra den zijn. Deze week heeft men in het zwembad- al 14 graden gemeten, zodat niet verwacht kan worden dat dit weekend de temperatuur vol doende is opgelopen. De examens voor zwemproef en geoefend zwemmer worden nu zo spoedig mogelijk in Venlo afgeno men. Voor de diploma's zwemvaar- digheid moet men een groot bad hebben, daarvoor kan men dus al leen in Venray terecht. T.z.t. volgen hierover nadere berichten. Ook over het zwemmen in Venlo, gedurende de herfst en winter, vol gen t.z.t. mededelingen. Misschien is het mogelijk dat we in januari of februari al in Venrays binnenbad terecht kunnen. De aannemer is n.l. ruim een maand voor op het des tijds vastgestelde werkschema. VENRAYER WINNAAR BELGISCHE MOAORCROSS De bekende Venrayse motorcros ser Peter Willems uit Ysselsteyn, behaalde te Aelst bij Brugge (Bel gië) in de klasse 500 cc senioren de eerste prijs. Beladen met bloemen arriveerde Peter met zijn groot suc ces tussen zijn supporters in Yssel steyn als overwinnaar. Hij is lid van de Zuid Nederlandse Bond. NIEUWS VAN DE VENRAY Het cursusjaar van de Mater Ama- bilisschool is begonnen met zeven tig le jaar cursisten, verdeeld over 3 groepen. Vijftig 2e jaars cursisten eveneens verdeeld over drie groe pen. Voor het facultatieve 3e jaar zijn 24 deelneemsters ingeschreven. Zij vormen 2 groepjes, nl. de Hip- facjes en de Lady-facjes. De openingsavond van de facul tatieve 3e jaars (facjes) werd op dinsdagavond 5 september gehouden in het clubhuis. De lesavonden van le en 2e jaars cursisten zijn op maandag 4 septem ber begonnen in de huishoudschool. Nieuwe docenten aan de Mater Amabilisschool zijn: Mevr. A. Claes- sens-Nagel uit Leunen voor de les- psychisch gestoorde bejaarden te Venlo voor de regio Noord-Limburg, ook te Venray de beide bestaande psychiatrische ziekenhuizen zullen zorgdragen voor verpleging van te Venray verblijvende psychisch ge stoorde bejaarden, eventueel in sa menwerking met het bovenbedoeld verpleeghuis. Hiermee zou in Ven ray dan „het circuit" voor de ver zorging en verpleging voor bejaar den zijn gesloten. Verwacht mag worden dat het sen culturele vorming; Mevr. Um- menthum-Coppers uit Blerick voor de lessen Verbale expressie en Mej. A. Vestjens uit Helden voor lessen: zorg, voeding, woning en kleding. Voor de lessen medische raad wel ke door een arts gegeven moeten worden is nog steeds een vakature. De sportclub begint maandag 11 september a.s. om 9.15 uur onder lei ding van de heer van Kuyck in de sportzaal van de Mulo en is verder elke maandag en donderdag. WINTERPROGRAMMA VAN DE K.V.V. VENRAY 13 sept. Opening. We beginnen met een H. Mis om 20 uur in de St. Petrus-Bandenkerk, daarna verga dering in de Burggraaf. Spreker is de geestelijk adviseur. 26 sept.: Kontakt-avond te Over- loon. 10 okt. Excursie naar de Braban- tia-fabrieken te Aalst. 17 okt.: Dropping. 25 okt. Ledenvergadering. 15 nov. Ledenvergadering. Spreker deze avond dokter Marlet uit Ven ray. 6 dec. St. Nicolaas-avond. 12 dec. Kien- en kaartavond voor alle leden. 24 jan. Ledenvergadering, tevens j aarvergadering. 7 febr. Ledenvergadering, spreker de heer v. d. Broek uit Gennep. 28 febr. Carnavalsavond. 12 maart: Ledenvergadering, te vens viering der Moederdag. 16 april: Kontakt-avond te Horst. 24 april: Ledenvergadering, spre ker de heer Koppelmans uit Venray. 8 mei: Bedevaart naar Oostrum, tevens kontakt-avond. 22 mei: Kien- en kaartavond voor alle leden. 19 juni: Ledenvergadering, tevens sluitingsavond van het winterpro- gramma. Al onze ledenvergaderingen wor den gehouden in de Burggraaf. landelijke première. overleg, dat tussen het St. Elisabeth- ziekenhuis en de twee psychiatrische ziekenhuizen alsmede de Stichting Bejaardencentrum te Venray plaats vindt, spoedig zal leiden tot een volledige coördinatie van alle werk zaamheden. Bij dit overleg zal tevens de vraag aan de orde komen, of voor dit ge heel van werkzaamheden de vor ming van een afzonderlijke stichting wenselijk is. KINDERSPEL KON ERNST WORDEN De 13-jarige G. H. uit Venray kwam op de hoek VlierstraatBeu kenlaan dinsdagmiddag tegenover klasgenootjes van de LTS te staan, die hem toeriepen: „Je geld of je leven." De knaap voelde zich niet het minst bedreigd, maar plots werd er inderdaad geschoten in de rich ting van de fiets waar de kogeltjes kettingkast en jasbeschermer door boorden. Toevallig kwam dat verhaal een wachtmeester van de rijkspolitie ter ore, die op onderzoek uitging en de knapen wist te achterhalen. Zij ble ken twee luchtpistolen en een alarmpistool te hebben. De knapen, de 15 jr. Th. C., de 14-jarige L. B. en A. K. kregen een procesverbaal opgemaakt en de rijkspolitie nam de lucht- en alarmpistolen in beslag. De rijkspolitie wijst er nog eens ten overvloede op dat zowel lucht- als alarmpistolen zeer gevaarlijk kunnen zijn. Er zal niet geschroomd worden om deze in beslag te nemen en procesverbaal op te maken als kinderen deze in bezit hebben dan wel daarmee op straat lopen. HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de gemeente secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van A. Jennis- kens, Puttenweg 18 a, Ysselsteyn om vergunning tot oprichting van een pluimveeopfokbedrijf met propaan- tankinstallatie aan Puttenweg 18a, kadastraal gemeente Venray sectie I nr. 61 Eenzelfde verzoek ligt op de se cretarie van de gemeente Venray ter inzage van G. J. M. Jenniskens, Paardekopweg 8, Ysselsteyn-Venray om vergunning tot oprichting van een pluimveeopfokbedrijf met een propaantankinstallatie aan bovenge noemd adres, kadastraal gemeente Venray sectie I nr. 61. Ook H. J. J. Heidens, Overbroek- seweg 6, Leunen heeft eenzelfde verzoek ingediend en wel aan de Overbroekseweg 6, kadastraal ge meente Venray sectie G nr. 2392. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning(en) kan een ieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op 25 september 1967 om 15 uur in het gemeentehuis. Venray, 4 september 1967. Mr. M. M. L. G. M. CUST9RS, burgemeester H. P. L. Vorst, secretaris

Peel en Maas | 1967 | | pagina 9