tQt |pns pijis Boerenleenbank Fa. STRIJBOSCH J0HN DEERE KRONIEK van een kebmióuieek DE MULDER VERHUURT GOEDKOOP HEET WATER SIMCA1000 Ook Meerlo besluit tot opheffing gemeente n OMEGA TRIUMPH automobielen WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Hogere rente VRIJDAG 18 AUGUSTUS 1967 No. 33 ACHT EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOP N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS til. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 12 ct p. mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL Z— (buiten Venray Z25) ZATEHDAO VOOR DE KERMIS Terwijl zaterdag alle kermis- mensen zich inspanden om hun spullen op tijd opgebouwd te krij gen, voltrok zich in de oude Vel- tumse kapel een plechtigheid, die terecht de aandacht trok van velen. Daar werd namelijk door de H.E.H. Deken Loonen en de Weleerw. Heer Keers het huwelijk ingezegend tus sen twee Venrayse jongemensen t.w. de heer Kees Kousemaker en mej. F. Vermeulen. In deze voor de Eredienst van de Protestantse gemeente beschikbaar gestelde ka pel werd op stijlvolle wijze het hu welijk ingezegend tussen de protes tantse jongeman en het katholieke meisje, waarbij zowel de heer De ken het woord voerde als de Wel eerw. Heer Keers. Zaterdgamiddag vierde Merse- lo het zilveren professiefeest van een van zijn vroegere dorpsgenoten t.w. de Eerw. Broeder Emmanuel Baltissen, die die dag herdacht dat hij voor 25 jaren lid werd van de congregatie van de Priesters van het H. Hart. Pater Hoex uit Oos trum, van dezelfde congregatie, droeg in de parochiekerk van Mer- selo een plechtige H. Mis van dank zegging op, waarna in zaal Arts een langdurige receptie volgde. Hierop verschenen vele Merselose mensen, die Gradje van de kleermaker, zoals de zilveren Broeder vroeger door de dorpsgemeenschap genoemd werd, hun gelukwensen kwamen aanbie den. Zoals wij reeds meldden zal Broeder Baltissen in september a.s. voor de derde maal vertrekken naar zijn missiegebied in Brazilië, waar hij werkt in Palermo dos Indios. Intussen was men in Wanssum aan het proberen de spreeuwen de baas te worden. Grote groepen van deze vogels hebben namelijk in de Kooyse bossen nabij de Maas een onderkomen gezocht en dat houdt in dat de hele buurt wakker gehouden wordt door het geluid van d$ze beestjes, terwijl hun mest niet be paald zorgt voor verkwikkende geu ren. Pogingen om- met geweren de beestjes te keren baatten totaal niet en voor de bewoners en vakantie gangers, die in die buurt gelegerd zijn blijft de situatie, zoals ze was. Natuurlijk was ook deze zater dag niet zonder de nu eenmaal erbij horende verkeersongelukken. Zater dagmorgen liep omstreeks half 11 de 3-jarige H. W. plotseling de Veulen- seweg op, juist op het moment dat een wagen aan kwam rijden. De be stuurder kon de kleine niet meer ontwijken en dat had tot gevolg dat zij naar het ziekenhuis moest wor den overgebracht met hersenschud ding en schaafwonden. Op de Midden Peelweg ontstond een botsing toen een wagen plotse ling van richting veranderde op het moment dat een andere personen auto hem passeerde. Er ontstond natuurlijk nog al wat schade, maar geen persoonlijke ongelukken. Huurprijs per maand vanaf f. 5.65 Aansluiting heetwater-reservoir met 12 meter elektrische- en 10 meter waterleiding gratis. De Mulder verstrekt U graag alle inlichtingen. Levering via PLEM Albionstraat 43, Leunen, telefoon 1503 De bestuurder van de personen- nascn, uie op de Julianasingel te dicht langs de daar geparkeerde auto's reed, kwam bepaald niet in kermisstemming, toen de politie hem om zijn rijbewijs vroeg. Hij had er namelijk geen en zo zal het nog een grote vraag zijn of de schade die hij veroorzaakt heeft door de verzeke ring betaald wordt. Hij kreeg in elk geval al een bon. En tenslotte was er een kermis exploitant, die in de haast om zijn spullen opgebouwd te krijgen, wel wat al te gemakkelijk met zijn vrachtwagen manoeuvreerde. Hij zorgde op die manier dat een ge parkeerde wagen wat deuken kreeg en zal voor de kosten op moeten komen. KERMISZONDAG Zo ging het dan de zondag in, die voor de fam. V. uit de Prins Hen drikstraat de minder prettige ont dekking opleverde dat -ep hun zol der schijnbaar een bijenzwerm on derdak gezocht had. De gewaar schuwde politie haalde er een imker bij, die echter constateerde dat het geen bijen doch wespen waren. Ze werden uitgerookt, zodat de familie in pais en vree en ongestoord ker mis kon vieren. De kermisspullen kwarfien eerst langzaam op gang, maar mochten dan verder op de dag in stralend weer een hele hoop mensen trekken. Het was er gezellig en er werden in café's, danszalen en in de kermisspullen goede zaken gedaan. Goede zaken deed ook Venrays politie, die op deze eerste kermisdag nog al wat bonnetjes kon uitschrij ven voor foutieve parkeerders op de Julianasingel. Daar had men name lijk één zijde van deze singel af ge sloten voor parkeerders. Hoewel de verbodsborden duidelijk waren aan gebracht zijn veel automobilisten toch in overtreding gekomen omdat ze gewoontegetrouw beide kanten voor parkeergelegenheid ge bruikten, met beroerde gevolgen voor een deel van hen. Maar maandagmiddag gingen ook anderen met de buit strijkz. 'n Stel letje jongelui van 11-14 jaren had de politie zondags aan het werk ge zien en meende hiervan te kunnen profiteren. Als er namelijk een ver- keerd-parkeerder stopte, gingen ze netjes naar de betrokkene toe en maakten hem er op attent, dat zijn fout hem een tientje kon kosten. Als dank voor deze waarschuwing werd van de andere kant een tip geld zeer gewaardeerd. Het was im mers kermisEn verschillende gewaarschuwde automobilisten kon den inderdaad deze tip waarderen en zorgden dat de kermispot van de jongelui een versterking kreeg. De politie werd echter argwanend door het plotselinge ophouden van het vals parkeren en stelde een onder zoek in, waarbij de waarschuwende jongelingen op heterdaad betrapt werden. De politie was sportief ge noeg om de handelsgeest van deze jongelui te waarderen en zij op hun beurt waren de politie uiterst dank baar voor de onverwachte mogelijk heden, die deze geboden had de ker mispot te spekken. Verder verliep de zondag vrij rus tig, ondanks alle drukte, maar bij het scheiden van de dag waren er nog enige ongelukken. In Wanssum werd een Venrayse automobilist be trokken bij een verkeersongeval, dat ontstond, toen een bromfietsberijder vrij onverwacht de voorrangsweg opreed. De botsing tussen auto en brommer leverde drie gewonden op. Zowel de automobilist als de brom fietsbestuurder en zijn duo-passa gier moesten naar Venrays zieken huis worden overgebracht. Brommer en auto werden behoorlijk vernield. Op het rijwielpad langs de Leun- seweg kwam een bromfietser in bot sing met een fietser. Deze laatste werd zo ernstig gewond dat hij met verwondingen moest worden over gebracht naar het ziekenhuis. En natuurlijk moest er weer gevochten worden. Als het bier in de man is, is de wijsheid in de kan en ook daarvan leverde deze kermis traditiegetrouw weer enkele bewij zen. Zondagavond moesten 5 vechters- "aar het politiebureau worden overgebracht om „f te koelen Het was een internationaal schap en de woordenwisseling bleek veroorzaakt te zijn door te weinig talenkennis. Later bleek dat het al lemaal heel anders bedoeld was, maar toen waren er intussen al blauwe ogen en wat dies meer zij gevallen. Brooddronkenheid was er ook oorzaak van dat de politie achter 'n man heen moest die met de stoel van een café op zijn hoofd aan de wandel was. De stoel werd na ©nig gezeur door de dronken jon geling terug bezorgd. KERMIS-MAANDAG Kermismaandag liet aanvanke lijk wel zien dat de meeste Venray se bedrijven hun vakanties al ach ter de rug hadden. Het bleef betrek kelijk kalm tot in de avonduren, maar toen verlokte het fraaie zo merweer, dat deze kermis toch wel echt kenmerkte, weer velen een kijkje te gaan nemen. En zo werd het weer prettig vol, al kon men merken dat sommigen van de markt waren blijven hangen. De politie had een goede dag toen ze in een van de dansgelegen heden een drietal knapen uit Vor- tum-Mullem te pakken kreeg, die het bleken gemund te hebben op de tasjes van de dansende dames, die deze op hun tafeltje lieten staan. Er waren klachten dat enkele porte- monnaies gestolen waren en de po litie slaagde er in dit drietal hier voor aan te houden. Bij het verhoor kwamen ook dergelijke diefstallen ter sprake, die in het zwembad van Boxmeer, in Beugen, in Lottum, Ys- selsteyn, St. Anthonis, Ledeacker, Merselo en Deurne gepleeg waren. Het bleek dat diezelfde jongelui ook daar bij betrokken waren en op die manier intussen gewend waren hun kermiscenten bij elkaar te stelen. Verder bleek het gezelschap feitelijk groter te zijn, want behalve deze drie waren er nog twee andere Vortumse jongelui bij het groepje, dat toen eenmaal een deel van de waarheid was achterhaald verder ook vertelde zich schuldig gemaakt te hebben aan de diefstal van brom mers en andere grotere stukken. De jongelui zijn naar hun ouderlijke woning overgebracht en dit kermis bezoek zal voor hen wellicht nog 'n lang staartje hebben. Ook maandag kon het niet zon der de vechtpartij gaan, nu op de Langstraat, waar een drietal uit Horst-America slaags raakten met anderen en wel zo dat er een café ruit sneuvelde. Toen greep de politie in, die de hoofdman van deze vecht partij, intussen flink bloedend door een snij wond, overbracht naar het politiebureau, waar hij medisch be handeld werd en toen tot dinsdag morgen gastvrijheid kreeg. De poli tie kreeg bij deze zaak niet die me dewerking van het publiek, die men redelijkerwijs mag verwachten. In tegendeel sommigen vonden het zelfs noodzakelijk zich met de po litiewerkzaamheden te bemoeien, waarbij ook de dames zich niet on betuigd lieten. Al met al een verto ning, die we in Venray niet meer voor mogelijk hadden gehouden. lniUaov.. He kruising iirad at.. Midden PeelwegBeekweg een keersongeval voorgevallen, dat min der prettige gevolgen had. Door on verklaarbare oorzaak sl^g een per sonenauto uit Uden da£ over de kop, waarbij de bestuurder zodanig verwond werd dat hij naar het zie kenhuis moest worden overgebracht. Zijn wagen werd totaal vernield. KERMIS-DINSDAG Zo waren we dan alweer op dinsdag terecht gekomen, de dag van Rooie Sien, die in de Venrayse schouwburg 's avonds voor ae m- veelste maal triomfen vierde in haar 1200ste voorstelling. Rooie Sien schijnt een trouwe gast te worden in Venray, waar ze van heinde en verre vereerders trekt. Dinsdag ook de dag waarop de benoemingen afkwamen van de Pa ters Minderbroeders, die al de Pa ters en broeders, die nog in het Venrayse klooster woonden, naar elders dirigeerden en daarmede de finitief een streep zetten onder 320 jaren minderbroeders in Venray. Maar kermisvierend Venray had het die dag nog te druk om daar veel aandacht aan te schenken. Venrays zwembad b.v. kon zich met deze dagen in een zeer druk bezoek verheugen. Men zocht afkoeling en op de kermis kon het ijs niet snel genoeg aangevoerd worden. Maar ook de ongelukken ble ven deze dag niet uit. Een wegrij dende wagen op de Julianasingel veroorzaakte een soort kettingbot sing. Hij raakte bij het wegrijden namelijk de wagen die voor hem stond en die op zijn beurt botste weer op de voor hem staande wa gen. Zo ontstond er nog al wat ma teriële schade. Maar er zijn ook prettiger din gen te melden. De Burgemeester van het Overijsselse dorpje Blankenham, zo stond in de krant te lezen, had een klaaglied gezongen vanwege het feit dat zijn lagere school gevaar ging lopen, doordat er te weinig kin deren in het dorp kwamen. Hij had zijn gemeentenaren aangespoord hiertegen wat te ondernemen. Hij kreeg onverwacht hulp uit Venray, waar een stel kermisvierders, ge troffen door des burgemeesters nood, hem een kaart stuurde, met de mededeling dat ze hem graag hun beste krachten aanboden. Of hij maar even wou schrijven, wanneer de heren moesten komenDe burgemeester heeft tot heden niet gereageerd op deze hulp-aktie. KERMIS-WOENSDAG Zo was dan al weer de laatste dag van de kermis aangebroken. Zelfs het weer begon wat te treuren Volwaardige vierdeursautomoblel. Lage prijs - Hoge inruilwaarde. Onverbeterlijk goedl Garage A.F. LINDERS Venray Zuidsingel telefoon 04780 1593 of 1683 dealer voor Venray en Wanssum al naar gelang de spaarvorm, die U kiest bij de de hank voor iederéén om het komende afscheid. Een af scheid dat voor een Leunse juffrouw al vrij vroeg kwam, toen zij op de Julianasingel tegen een wagen bots te die weg wilde rijden. Haar brom mer en de wagen werden bescha digd en zij werd per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. Ook He bromfietsbezitter J. had allerminst reden tot. juichen. Welis waar kreeg hij zijn gestoior, brom mer terug, in die zin, dat hij ergc«a buiten Venray werd teruggevonden, maar het „beestje" was behoorlijk gesloopt. Voor hem was de lol dik van Venrays kermis af. Ook de stropers zijn en blijven aktief. Enkele Wanssumse jongelui ontdekten op een fietstocht in de Geysterse bossen iets in de struiken. Ze meenden dat het een hond was, die aangereden zou zijn, maar bij nader onderzoek bleek het een jong hertje te zijn, dat in een strik was vastgelopen. Met veel geduld (het beestje spartelde nogal tegen) kreeg men de strik los en kreeg bambi zijn vrijheid terug. De strik hebben de jongelui maar ingeleverd op het politiebureau. Zo liep dan de kermis ten ein de, die ondanks het feit dat de va kanties voor de meesten er „op" za ten, toch alle dagen behoorlijk druk was. Een rondvraag bij verschillen de kermismensen toonde aan dat ze over het algemeen tevreden waren, al moet er tevens bij verteld wor den, dat een enkeling niet tevreden bleek met de hem toegekende plaats voor de schouwburg. Wat hem be trof had men die ruimte niet bij het kermisterrein behoeven te trekken. De café's hebben goede zaken ge daan over het algemeen, want ook het weer zorgde dat het bier best smaakte. Zelfs de dansgelegenheden mochten niet klagen, hoewel het weer wat die „instellingen" betrof, beslist wat koeler had mogen zijn. Er heerste enige ontstemming dat een dansgelegenheid dinsdagavond al sloot, omdat men het schijnbaar niet meer de moeite waard achtte. Krijgt men nu vergunning voor de hele kermis of niet, was de vraag van enkele dansliefhebbers, die aan een gesloten deur kwamen. Ook de politie was blij met het einde, want al is over het algemeen deze kermis rustig verlopen, de grote belangstel ling en de afsluiting van de wegen brengen weer de nodige problemen met zich voor de politie-agenten, die als anderen vakantie vieren er nog eer»c extra aan moeten geloven. Maar ook zy *iin best tevreden, af gezien van de enKtu» veempartij „Met die traditie moet men in Venray intussen ook maar eens gaan breken", aldus de adjudant, die ove rigens alle lof had voor wat zijn manschappen met die dagen verzet hebben. De raad van de gemeente Meerlo besloot aan het college van Gedepu teerde Staten van Limburg het ver zoek te richten tot opheffing van de gemeente Meerlo en samenvoeging met de gemeente Wanssum. De ge meenteraad van Wanssum heeft reeds eerder een desbetreffend be sluit genomen. De gemeente Meerlo telt 3600 in woners, de gemeente Wanssum 1650. Beide gemeenten worden nu be stuurd door dezelfde burgemeester, drs. Dittrich. Op de zes kerkdorpen, welke bei de gemeenten tellen, is reeds eerder met min of meer succes voorlichting gegeven tot de herstructuering van beide gemeenten. Beide gemeenten menen dat sa menvoeging de levensvatbaarheid ten goede zal komen. Burgemeester Dittrich waar schuwde aan het einde van de ver gadering dat deze stap, welke voor beide gemeenten verstrekkende ge volgen kan hebben, ook met zich zal brengen een verandering van de mentaliteit. Uit de raad kwam zelfs de vraag naar voren of in de toekomst ge- waarom zelfs gevraagd werd naar meenten van 5000 zielen nog niet te klein zullen blijken te zijn, reden samengaan met b.v. Venray of Horst. HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeen te Venray ligt ter inzage een ver zoek met bijlagen van Ir. A. v. d. Well, P.T.T. Adj. Hoofd van de Cen trale afd. Gebouwen van het Staats bedrijf der PTT, Zeestraat 9, 's-Gra- venhage, om vergunning tot oprich ting van een telefooncentrale in de Prins Bernhardstraat 9 te Venray, kadastraal gemeente Venray sectie C nr. 8573. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dag tekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op 21 augustus 1967 om 15 u. in het gemeentehuis. Venray, 31 juli 1967. Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, Mr. M. M. L. G. M. CUSTERS, burgemeester A. JANSSEN, loco-secretaris tractoren landbouw- Veltum 4 Venray Tel. 2037 werktuigen - machines

Peel en Maas | 1967 | | pagina 9