Overpeinzingen rtpt Pater Leo Noy o.Lm. droeg eerste plechtige H. Mis op Kerkelijke Diensten Concertuitwisselingsdagen Nederl.-Belgisch Limburg WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN van 30 juli tot en met 5 aug VRIJDAG 28 JULI 1967 No. 30 ACHT EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 12 cl d. mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL £- (buiUn Vmray 225) De heer G. Janssen bood namens de buurt een nieuwe schrjjfmachine aan de neomist aan. Foto: G. Kruijsen, Venray. Op feestelijke wijze geleidde zon dagmorgen de buurt Langeweg-Mer- seloseweg de jonge priester Leo Noy ter kerke voor het opdragen van zijn Eerste Plechtige H. Mis in de deke nale kerk van St. Petrus-Banden, voorafgegaan door de Koninklijke Harmonie Euterpe, bruidjes en ka bouters. In de St. Petrus Bandenkerk droeg de jonge Franciscaanse priester zijn eerste plechtige H. Mis op met as sistentie van de H.E.H. Deken A. Loonen als presbyter ass., pater van der Heijden van Mariannhill als dia ken en zijn studievriend pater Ge- rards o.f.m. als sub-diaken. De jonge priester hield de feest* predikatie, waarin hij het waarom van zijn priester worden schetste. Na de H. Mis werd de neomist naar de ouderlijke woning geleid, waar de heer L. Laurensse als pre sident van de Kon. Harmonie Euter pe namens Venrays bevolking ge lukwensen aanbood en uitdrukkelijk bevestigde dat ook in het veranderde Venray de jonge priester nog hulde wordt gebracht. Namens de buurt sprak de heer Janssen eri bood een schrijfmachine aan. Enkele bruidjes droegen een versje voor. Tijdens de druk bezochte receptie in lunchroom Verheugen kwamen velen hun opwachting maken en cadeaux aanbieden. Wij merkten o.m. op het voltallige college van B. en W., de H.E.H. Deken A. Loonen, pastoors en rectoren van Venray en omgeving, pater gardiaan van het Minderbroedersklooster, de overste van St. Servatius en vele anderen. De nieuwe priester ondervond' dat Venray op de juiste wijze zijn pries ters weet te eren en ook niet zal vergeten. Zowel tijdens de H. Mis als op de receptie was een deputatie van de voetbalclub Alverna aanwezig, waar pater Noy 3 jaar aktief voetballer is geweest. KONINKLIJKE HARMONIE „EUTERPE" Onder auspiciën van de R.K. Lim burgse Bond van Muziekgezelschap pen en de FEDEKAM-Limburg (Belgisch Limburg) werd in het voorjaar 1967 het initiatief geno men tot de instelling van een 4- jaarlijkse cyclus van cultuur-uitwis- selingsdagen. Deze cyclus houdt in dat telken- jare, vier jaar lang, door één der deelnemende verenigingen, elk op haar beurt, muzikale cultuuruitwis- selingsdagen worden georganiseerd, waaraan steeds door dezelfde acht harmonieën en/of fanfares, waarvan vier uit Nederlands Limburg en vier uit Belgisch Limburg, wordt deelge nomen. Onze vereniging ontving de ver erende uitnodiging aan bedoelde cy clus deel te nemen. Wij zien deze uitnodiging als een bewijs dat we op de goede weg zijn en we hebben de ze met zeer veel enthousiasme aan vaard. De eerste cultuuruitwisselingsda- gen in deze cyclus worden georgani seerd door fanfare St. Caecilia te Schinnen op 19 en 20 augustus a.s. De deelnemende verenigingen zijn: Uit Belgisch Limburg: Kon. Harmonie St. Joseph, Kaulile Kon. Harmonie Hamont, Hamont Kon. Fanfare St. Jan, Herderen Kon. Harmonie St. Aloysius, Leuth. Uit Nederlands Limburg: Fanfare St. Joseph, Pey-Echt Harmonie St. Caecilia, Beek L. Fanfare St. Caeciila, Schinnen Kon. Harmonie Euterpe, Venray. Onze vereniging zal optreden op zondag 20 augustus a.s., waarbij het volgende programma zal worden uit- gevored: 1. Roll away Bet J. Ord Hume 2. A. Foster Ouverture G. Boedijn 3. Second Suite G. Holst 4. The Swashbuckler H.R. Moreton Alhoewel dit geen muziekconcours is waarbij prijzen worden togeekend, zal toch door een deskundige jury een beoordeling worden opgesteld, waarmede de deelnemende vereni gingen dus eventueel hun voordeel kunnen doen. Overigens zien we onze deelneming als een zeer goede voorbereiding op het op 17 september a.s. te Blerick te houden muziekconcours, waaraan door onze vereniging wordt deelge nomen. We hopen daar met een „klinkend" resultaat uit de bus te komen. We zullen het zeer op prijs stel len wanneer veel supporters de trip naar Schinnen met ons willen mee maken. De reiskosten hebben wij zo laag mogelijk gesteld en bedragen I f 5,per persoon. Na afloop der concerten bestaat de gelegenheid om deel te nemen aan een feestmaal, waarvan de kosten eveneens 5, per persoon bedragen. Opgave van deelneming ontvangen wij gaarne uiterlijk 31 juli a.s., onder vermelding of men al dan niet aan ret feestmaal wenst deel te nemen, schriftelijk dan wel telefonisch (no. 2099) aan het adres van onze se- kretaris: Kempweg Maakt de trip mee. Voor onze le den is het een stimulans. Voor U zal het een dag van muzikaal genot en Limburgse gezelligheid zijn! parochiekerk venray Priester van de week: Kapelaan Driessen Grote Markt 5 - Tel. 1882 Zondag: 11e zondag na Pinksteren. 7.00 Marteke Arts; 8.00 fam. v. d. Vegt-v. d. Boogaart; 9.30 Hoogmis voor de parochie; 11.00 M. Arts-Cor- nelissen; 18.00 Mevr. Halmans-Thee- len v.w. J. Wijnhoven-Theelen. Maandag: 7.30 José Kremer-Vul- linghs; 8.00 fam. Thomassen-Cree- mers; 19.00 H. Ebberink. Dinsdag: 7.30 tot int. van de Paus en leden van het Apostolaat des Ge- beds; 9.00 fam. Thomassen-Cree- mers; 19.00 Karei van Ham v.w. buurtver. St. Jozef. Woensdag: 7.30 P. J. v. d. Munck- hof; 9.00 Paul Burgman v.w. buurt ver. St. Jozef; 19.00 Cath. Drenth- Borgman. Donderdag: 7.30 Theo Vermeulen; 9.00 Wed. Verriet-Beijers; 13.00 pl. huwelijk Bonants-Polman. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 7.30 Arnoldina Aben-v. d. Mond; 9.00 Maria Voermans-Jans- sen; 19.00 fam. Thomassen-Cree- mers; 11.00 pl. eucharistieviering bij gelegenheid van 25-jarig huwelijk v. d. Vooren-Wouters. Zaterdag: 7.30 gest. jgt. Martin Lit- jens en Petronella Vosselen; 9.00 fam. Thomassen-Creemers; 11.00 pl. huwelijk Leijnse-Custers; 10.00 Fr. v. d. Heuvel; biechten van 18.00 19.00 uur. Akolieten- en misdienaarslüst van 30 juli t.m. 5 aug. Zondag: 7 uur J. v. Ham en J. Bol len; 8 uur Paul van de Heuvel en Paul Hanssen; 9.30 H. v. d. Bekerom G. Terwijn, J. Manders en H. Ebbe rink; 11 uur L. Bexkens en J. Ebbe rink; 18 uur Geert Cox en Twan Oudenhoven. Maandag, dinsdag en woensdag: 7.30 Adje Verbeek en Jos Laurens se; 9 uur Huub Janssen en Peter Gerriats; 19 uur Pieter Janssen en Jan Ruyten. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 7.30 Hans Kooien en Willy Janssen; 9 u. Tonnie Pelzer en Jos Thielen; 19 u. Tonnie Broers en Albert Stevens (behalve donderdag). parochie paterskerk MATERIËLE SCHADE In -de nacht van zondag op maan dag sorteerde de bestuurder van de personenauto C. uit Venray voor, teneinde de links van de weg gele gen inrit in te rijden, juist op het moment dat de personenauto be stuurd door V. uti Venray aan het inhalen was. De botsing welke volg de ressorteerde in behoorlijke mate riële schade. Pater van de week: Pastoor Pothof Tel. 1973 b.g.g. 2337 Zondag: 11e zondag na Pinksteren. H. Missen: 6.30, 7.45, 9.00 en 1145; Hoogmis 1015; 18 uur avondmis. Dinsdag: 16 u. gez. H. Mis bij het 25-jarig huwelijk Troisfontaine- Spee. Woensdag: Feest van Portiuncula, wijding van de Basiliek van O.L. Vrouw ter Engelen. Donderdag: om 6 uur en na de avondmis tot 8 uur gelegenheid om het sacrament der biecht te ontvan gen. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 15 uur gez. H. Mis bij het 25- jarig huwelijk Swinkels-Huisman; 16 uur pl. H. Mis waaronder huwe lijkssluiting van het bruidspaar Kroh-Maramis. Zaterdag: gez. H. iMs 40-jarig hu welijk Derks-Huisman. Om 5 uur en om 6 uur en na de avondmis tot 8 uur gelegenheid om het sacrament der biecht te ontvangen; 18.30 avondmis als zondagsviering. Mededelingen Vanaf dinsdag 1 aug. 12 uur tot woensdagavond kan men de por- tuincala aflaat verdienen onder de gewone voorwaarden. Misintenties Zaterdag: 6.30 Karei Hendriks (buren). Zondag: 6.30 mevr. Koenen en zoon; 7.45 Gerrit Koppes; 9.00 overl. fam. v. d. Meulen-Janssen; 10.15 overl. ouders Koenen-Hendrix; 11.45 parochie; 18 uur Piet en Wim Vol- leberg. Maandag: 7.45 Maria Emonts- Geurts; 8.30 t.e.v. H. Geest; 19 uur overl. echtgenote Schaeffers-Plu- macker. Dinsdag: 7.45 uit dankbaarheid; 8.30 Selida Virginia Rojer; 16 uur 25-jarig huyelijk; 19 uur uit dank baarheid te.v. St. Antonius. Woensdag: 7.45 H. J. Verriet en Johanna Beyers; 830 Mathilda Was- scher; 19 uur Karei Hendriks (kol- lektanten). Donderdag: 7.45 Constans Rojer; 8.30 geen int.; 19 uur Gerardus Ver stegen (Gen. St. Jozef). Vrijdag: 7.45 geen int.; 8.30 An toinette Rammelman-Elsevier; 15 u. 25-jarig huwelijk; 16 uur huwelijks mis; 19 uur gezinsmis. Zaterdag: 7.45 geen int.; 8.30 Eva Wilhelmina Rojer; 9 uur 40-jarig huwelijk. Dienbeurten Akolieten Zaterdag: 18.30 Cor en Jan Evers. Zondag: 6.30 Eric Vastert en Jan van Lieshout; 7.45 Peter Wijnands en Henk Evers; 9.00 Jan Meesters en Hans Arts; 10.15 Ant. Claassens en P. Philipsen. vredeskerk venray Zaterdag: 19.00 avondmis opgedra gen uit dankbaarheid. Zondag: 11e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis opgedragen uit dank baarheid (v. d. B.); 9.00 leesmis voor overl. Gertruda van Hoof-Hoex; 10 u hoogmis voor alle parochianen 11.30 leesmis voor overl. Sjeng Jans sen en ouders. Geen avondmis. Maandag: 8.00 leesmis uit dank baarheid (L.); 19.00 avondmis voor overl. Herman Jeuken. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. fam. v. d. Schaal; 19.00 avondmis voor overl. ouders Straatman-van Liessem. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. Herman v. Els (buurt); 19.00 avond mis voor overl. Martinus van Rooy. Donedrdag: 8.00 leesmis voor overl. Cato Jansen; 19.00 avondmis voor overl. Ferdinand van Els en Antoinetta Willems. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand, togeewijd aan de verering van het H. Hart. 8.00 leesmis voor overl. Gerardus Verstegen. In deze H. Mis worden, ook in de vakantie, alle schoolkinderen verwacht; 19.00 avondmis voor overl. ouders Leonar- dus Willems en Johanna Janssen. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. ouders Johannes Stevens en Johan na Pijpers; 19.00 avondmis als jgt. voor overl. vader Thielen en zonen Alouis en Bennie. Biechtgelegenheid van 57 uur. Misdienaarslüst 30 juli - 5 aug. Zondag: 7.30 B. Arts, M. v. d. Be kerom; 9.00 W. Franssen, H. Jans sen; 1000 T. Peeters, P. Peeters, H, Kusters; 11.30 H. Linders, H. Rij broek. De week: 8.00 N. Philipsen, B. Phi lipsen; 19.00 M. Janssen, H. Janssen. Boekjes: zaterdag 5 aug. 10.30 B. Arts, M. v. d. Bekerom, H. Kusters, W. Franssen, J. Janssen. hervormde gemeente Zondag begint de dienst in de Her vormde Kerk aan de Maasweg in Blitterswijck om half elf. Predikant is de Eerw. Heer Hom mes uit Voorst. In de Veltumse kapel geen dienst. Zaterdag: 19.00 avondmis Martinus Moorrees. Zondag: 11e zondag na Pinksteren. 8.30 Leonard Maas; 10 u. Hoogmis, mnd. Peter en Louis Jeuken. Maandag: 7.30 Peter Hub. Camps en Maria v. d. Pas. Dinsdag: 7.30 Johannes Verhaag. Woensdag: 8.45 Antoon Tacken. Donderdag: 7.30 Reiner Oehmen. Vrijdag: eerste vrijdag. 7.30 gest. gez. jrd. fam. van Enckevort-Dee- nen. Zaterdag: 7.30 Johannes Rongen; 19.00 avondmis Piet en Harrie Her mans. ^parochiekerk leunen Zondag: 11e zondag na Pinksteren. Om 7.30 leesmis voor de parochie; 9 uur hoogmis opgedragen voor P. M. Lucassen v.w. de smedenbond; 10.30 leesmis voor Louis Weys. Maandag: 6.45 geen H. Mis; 7.30 gesticht jaargetijde voor Peter Joh. Arts en Maria Poels. Dinsdag: 6.45 leesmis voor Theo dora Martens-Heesen; 7.30 gesticht jaargetijde voor Henricus Loenen. Woensdag: 6.45 leesmis voor Ge rard Willemse; 7.30 leesmis voor de afgestorven fam. Asselberghs-Bug- gems. Donderdag: 6.45 leesmis voor de overleden familie Janssen-Michels; 7.30 gesticht jaargetijde voor Wil helmina en Jan van de Berg en overleden ouders. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. Om 6.45 geen H. Mis; 7.30 leesmis voor Elly Loonen en Elly van Berlo; 's avonds om 8 uur ge zongen dienst ter ere van het H. Hart, gest. jaargetijde voor Peter Willemse en Catharina Geeraets. Zaterdag: 6.45 geen H. Mis; 7.30 leesmis voor Peter Joh. van Rens en Aleida Poels; 's avonds om 7 u. leesmis voor Johanna van Cuijck- Verhoeven; van 45 biechtgelegen heid. v Akolieten: zondag: 7.30 Bert Smedts en Bert van Hees; 9 uur J. Voer- mans, H. Baltussen, M. Janssen en W. Cornelissen; 10.30 Theo en Ton- ny Cornelissen. In de week: 6.45 Jan Voermans en Leo Reintjes; 7.30 Peter Goumans en Frans Voermans zaterdagavond Jac Koenen en Theo Stevens. •parochie castenray Zaterdag: biechtgelegenheid van 18.30-19.00 uur; om 19.00 avondmis tot intentie L. Zondag: 11e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis tot int. L.; 10 uur hoog mis voor de parochie. Maandag: 7.30 leesmis Maria Emonts-Geurts. Dinsdag: 7.30 gest. Ism. Fr. Bin- gen. Woensdag: 7.30 Gezinsmis tot int. van hen die vandaag offeren. Laat het echt een gezinsmis zijn. Donderdag: 7.30 leesmis v. dankz. t.e.v. H. Gerardus. Vrijdag: eerste vrijdag, toegewijd aan 't Goddelijk Hart. 7.30 gest. Ism t.e.v. H. Hart; 20 uur 2e gez. zes- wekendienst Maria Heidens-Schou ten. Zaterdag: 7.30 Ism. t.e.v. O.L. Vr. van Altijddurende Bijstand tot int. van hen die hiervoor offerden. Biechtgelegenheid van 18.30-19.00 19.00 avondmis als zondagsmis. Kerkpoetsen: Riet Dinghs en Diny Vullings. Misdienaars: W. Dinghs-J. Clas sens J. Heldens-H. Cox. Akolieten: J. Houwen, Jef Ram- bags, J. Strijbos, H. Vissers. rectoraat heide Zondag: 11e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor voor Johannes van Kempen; 10 uur Hoogmis voor het rectoraat. Akolieten: Paul en Jos Derikx. Misdienaars van de week: Frans Vousten en Harry van Lierop. Maandag: 7.30 leesmis voor een overledene. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Petrus Mathijs Janssen. Woensdag: 7.30 leesmis voor Leo- nardus Giezen en Jeanne Swinkels. Donderdag: 7.30 leesmis voor de overl. familieleden Peeters-Gerrits. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 7.30 leesmis tot int. van fam, Drabbels. Te 7.45 uur avondmis voor de Heidse jeugd. Zaterdag: 7.30 leesmis voor Mar tinus Ewals en Wilhelmina Leijssen. Biechtgelegenheid van 78 uur. Avondmis te 8 uur voor het recto raat. Kerkpoetsen: Anny en Nelly De rikx. rectoraat veulen Zondag: 11e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis ter ere van de H. Jo zef int. offerblok; 10 uur Hoogmis voor de parochie. Maandag: 8 uur leesmis voor zal. Sj. Burgers. Dinsdag: 8 uur leesmis voor zal. vr. Creemers. Woensdag: 8 uur Hoogmis jgt. voor zal. Mathijs Kunen. Donderdag: 8 uur leesmis zal. Jac. Geurts en Wilh. Croymans. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart van Jezus. 8 uur leesmis uit dank baarheid Burgers; 20 uur leesmis tot bijz. intentie Roosen. Zaterdag: Priesterzaterdag^ 8 uur leesmis uit dankbaarheid Mulders- v. Kempen; 's avonds om 8 uur lees mis uit dankbaarheid K. Akolieten voor 30 juli: Harrie Geelen, Mart. van Staveren en Piet Mulders. parochie ysselsteyn Zondag: 11e zondag na Pinksteren. 7 uur leesmis Hendrikus en Theo van de Ven; 8.30 leesmis v. d. overl. fam. Michels-Lemmen; 10 u. Hoog mis v. d. parochie. Maandag: 8 u. leesmis v. Albertus van Empel. Dinsdag: 8 u. leesmis v. Peter Joh. Philipsen; 4 u. pl. huw. mis voor het bruidspaar Sanders-van Asten. Woensdag: leesmis v. Willem Vol- lenberg. Donderdag: 19.00 avondmis v. d. overl. fam. Sanders-van Asten. Vrijdag: eerste vrijdag: gest. jaarg. v. Gerardus Vergeldt; llu. pl. huw. mis voor het bruidspaar Linders-van Ass. Zaterdag: 8 uur geen H. Mis; 19.30 leesmis v. d. fam. Jenneskens-Poels. parochiekerk merselc Zondag: 11e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis tot int. van fam. Bar- doel-Poels; 10 uur Hoogmis voor de parochie; 11.30 leesmis voor Johan nes Janssen en Johanna Janssen. Maandag: 7.30 leesmis voor dr. Bloemen. Dinsdag: 7.30 gez. H. Mis tot int. van fam. van Rijswijck-Custers. Woensdag: 7.30 gest. jgt. voor Theodorus van Dijk. Donderdag: 7.30 gest. jgt. voor Henricus v. d. Hoogenhof. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8.30 gez. H. Mis ter ere van het H. Hart voor hen die geofferd hebben. Zaterdagpriesterzaterdag. 7.30 leesmis voor Jan en Martha Gielen; 16.00 H. Mis tot dankzegging bij ge legenheid van 25-jarig kloosterfeest van Eerw. Br. Baltussen; 19.30 gest. Ism. ter ere van Onbevlekt Hart van Maria en Moeder van Smarten. Biechtgelegenheid: dagelijks na H. Mis en zaterdagavond voor en na de avondmis. rectoraat vredepeel Zondag: 11e zondag na Pinksteren. 7.45 vroegmis uit dankbaarheid na mens fam. Bloemen-Seijkens; 10 uur hoogmis voor het behoud van het geloof in ons land. Door de week H. Mis om 8 uur. Maandag: t.i.v. fam. Pubben-Jans- sen. Dinsdag: t.i.v. fam. van Bakel- Peters. Woensdag: v. d. zielerust van over ledenen (Horst). Donderdag: t.i.v. fam. Arts-Berents. Vrijdag: eerste vrijdag, 's morgens geen H. Mis; 20 u. gez. H. Mis t.e.v. het H. Hart, t.b.i Zaterdag: eerste zaterdag, gewijd aan het Onbevl Hart van Maria, priester-zaterdag ti.v. fam. Hertsig. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór H. Mis; zaterdag 20 - 21 uur. rectoraat smakt Zondag: 11e zondag na Pinksteren. 6.15 H. Mis; 7.30 voor Josephien As- selbergs; 10 uur Hoogmis int. fam. Wijnhoven-Braun. Maandag: 7.30 H. Mis. Dinsdag: 7.30 H. Mis Pastoor Bo- vers. Woensdag: 7.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef. Donderdag: 7.30 H. Mis fam. Hel len. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 7.30 H. Mis ter ere van het H. Hart. Zaterdag: 7.30 H. Mis uit dank baarheid; 's avonds om 7 uur te Holthees H. Misviering voor Anton van Dijk en zoon Ser. DOOD VARKEN De eerzame vakantiegast, die ge dachtig de slagzin: pak je fiets, een van zijn vakantiedagen gebruikte om door Venrays schone dreven te fiet sen en daar o.m. de gezonde buiten lucht op te snuiven, werd bij die bezigheid onaangenaam getroffen. Want rijdend over de Puttenweg in Ysselsteyn was het allesbehalve rozengeur wat zijn neus trof. Integendeel, daar lag langs de kant van de weg een dood varken te wachten op de komst van de wa gen van de destructor en verkortte zijn wachttijd door een ondragelijke stank te veroorzaken. Het warme weer is natuurlijk aan het een en ander debet, maar onze fietser vond het allesbehalve een reclame voor Venrays natuurschoon en voor de gezonde buitenlucht, reden waarom hij ons vroeg of dat nu niet anders kan. Ja, natuurlijk kan dat anders Men kent de gang van zaken. Als de boer door ziekte of iets dergelijks een varken verliest dat niet meer voor menselijke consumptie geschikt is, dan waarschuwt hij het gemeen tehuis, die op zijn beurt de destruc tiebedrijven waarschuwt om dat dode varken op te komen halen. Dat gebeurt dan zo gauw die wagen in de buurt komt en gewoonlijk is dan de zaak binnen 24 uur bekeken. De boer legt dat varken aan de kant van de weg, zodat het oplaadproces vlot zijn gang kan gaan en daarmede is dan de kous af. In dit geval heeft het misschien wat langer geduurd en heeft vooral het warme weer zijn kans gegrepen. En dat heeft een min der smakelijk resultaat gehad. De boer heeft misschien aan dit gevolg niet zo direkt gedacht en ja, dan treft het argeloze fietsers, die te recht over zoiets zich beklagen. Je gaat niet Gods schone natuur in om tegen dode varkens aan te rijden. De meeste boeren stoppen dergelij ke dode dieren onder wat stro of plastic om dergelijke gevolgen te voorkomen, maar zulks is hier ken nelijk niet gebeurd en dan is de her rie er al. Men mag, ondanks een mogelijk verdriet om een gestorven dier, van onze boeren toch wel verwachten dat ze, als ze zo'n beest ergens langs de weg deponeren, ook denken aan mogelijke gevolgen, ook denken aan anderen. Als men dat niet doet, kun nen de gevolgen kwalijk zijn.

Peel en Maas | 1967 | | pagina 9