Uitbreiding weer begonnen Ysselsteyn-Nieder Bayern eerste gedeelte plan Veltum nu werkelijkheid Filmnieuws L0LLEBEEK Pluimveestapel „De Boog" Aspergeteelt INGEZONDEN te St. Antfonis WO Fut nieuwe vvwbw* Langstraat In de warme, warme middaglucht puft een dragline prachtige zwarte kringen de hemel in. En in de sleuf, die de dragline graaft meten en passen twee zwetende mannen voor de tegels, waarop de rioleringsbuizen komen liggen. Anderen „tarren" diezelfde bui zen en de reuk van dat zwarte spul bederft de fijne geur van het pas gemaaide koren. Langs de Langstraat klinkt de harde slag van de bjjl. die daar de bomen doet sneuvelen. Plan Veltum komt tot uitvoering In de warme keet-wagen van het wegenbouwbedrijf Vissers laat de uitvoerder de kaarten zien en de te kening. Als een veldheer kijkt hij over de vlakte daar voor hem, die nu kaal is. Want hals over kop is er de vorige week nog het koren ge maaid, het laatste koren van deze landbouwgronden, die nu nieuwe woonwijken gaan worden. Het oude buurtje daar in Veltum, eerst verscholen achter veel bomen en hagen heeft zijn aantrekkelijk heid al verloren. Bomen en hagen zijn al weg en wat overblijft zijn wat trieste oude huisjes, die ook hun langste tijd gestaan hebben. „Kijk", zegt de opzichter „vanaf de Rochus- kapel gaan we de Langstraat recht door trekken, vlak voor langs de showroom van de firma Strijbosch tot aan de weg naar de vuilnisbelt" (weg op den Berg). Hij heeft er geen erg in dat hij met zijn potlood vier, vijf huizen meteen doorkrast, ten te ken dat die al ten slachtoffer vallen. Hun afbraak is gewoon een kwestie van tijd. RECHT TOE, RECHT AAN Hij wijst verder en krast verder over de kaart. Hij wijst hoe de Har- deweg, oftewel Weg op den Berg, nu inderdaad een harde weg gaat worden en geasfalteerd zal worden en grensweg wordt van dit eerste stuk van het plan Veltum. „De Boog" geeft 30 pci. korting Hij wordt onderbroken door een telefoontje van een aannemer, die vraagt wanneer hij kan beginnen met bouwen, maar hij poeiert hem af, met de mededeling dat men eerst nog eens de straten moet uitzetten. En dan wijst hij ons over dat land voor hem naar de piketten, naar de dragline, die al sleuven graaft, naar de vrachtwagens met rioleringsbui zen, die aan- en afrijden en naar de wagens, die met borden komen, waarop staat dat de N.V. Vissers Wegenbouw hier bezig is. Of daar de uitgerukte hagen al niet van getui gen, de gekapte bomen Dat oude stukje Venray krijgt 'n nieuw en 'n vreemd gezicht. Dat iet wat heuvelachtige en vol struiken staande stukje Venray, oude boeren- grond, is niet meerHet staat zo nuchter in het bestek. 1035 meter haag moeten verwijderd worden. Welaan de grommende bulldozer zet er zijn tanden in en weg zijn de ha gen, die wat verfromfaaide stapels hout worden. 1160 m2 struikgewas moet worden opgeruimd. Weer gromt een bulldozer en kaler en ka ler wordt de vlakte, die geen andere versiering meer heeft dan de rood witte piket-paaltjes, de wegwijzers naar een nieuw, recht-toe, recht-aan Veltum. Hagen, struiken en bomen, die van dit oude stukje iets intiems maakten en de gebreken van de oude wonin gen en schuren met hun groei barm hartig bedekten, verdwijnen, zoals ook de woningen en schuren gaan verdwijnen, die jarenlang een be paalde karakteristiek gaven aan dit uithoekje van Venray. Vrachtwagens knorren door tuintjes en bij het te- ruguitzetten ramt er een muur van 'n schuur. Geen mens, die er naar omkijkt, want vandaag of morgen had anders een buldozer dat werk moeten doen Neen, die opzichter heeft geen oog voor wat was, hij ziet alleen wat ko men gaat. Daartoe werkt de drag line, die de sleuven voor de riole ringsbuizen trekt. Dat het Rochus- kapelletje weg moet, met zijn bomen interesseert hem niet, wel hoe de 2390 rioolbuizen met een doorsnede van 30 .cm zo snel en zo goed moge lijk op het werk en de grond in ko men. Dat er zo'n 140 bomen gerooid moeten worden, raakt hem niet. Dat werk is uitbesteed en die onderaan nemer moet maar zorgen dat ze weg komen. En liefst zo vlot moge lijk, want hij heeft maar 225 werk bare dagen en men kan nooit weten wat de weergoden nog in petto heb ben. Bovendien staat men hem op de vingers te kijken, want net zo goed als de bellende aannemer, staan ook anderen te popelen om te beginnen met bouwen, dus is het opschieten geblazen. En je hoort hem denken, dat hij dan ook zoveel te eerder kan beginnen aan de andere stukken van Veltum, die langs de Kampweg en langs de Westsingel liggen. Maar voor we zover zijn. CIJFERS Men kan het deze opzichter niet kwalijk nemen, dat hij nuchter de dingen bekijkt. Voor hem schuilt de romantiek niet in een laag huisje bij een forse eik, hij moet uitkienen hoe hij de 10.700 m2 grind-zand-asfalt zo gauw mogelijk ter plaatse krijgt voor de onderlaag van de asfaltwe gen. Hij rekent en kient uit wan neer de 9400 m2 gedraaid moeten worden voor de tussenlaag en de 14000 m3 warme asfalt voor de dek laag. Hij zit te tellen hoe de klin kers aangevoerd moeten worden voor de 1,7 km lange klinkerwegen, die in dit eerste stukje komen lig gen, broederlijk naar de 1,7 km as faltwegen, die er aangelegd worden. Voor hem is dat oude binnenweg- je hoogstens een aanvoerweg voor zijn materialen, tot die ook verdwij nen gaat en Langstraat wordt. Die oude put onder die vlierboom zegt hem niets, want zijn zorg is hoe er 67 rioolputten kant en klaar opgele verd moeten worden, hoe er 73 straatkolken geplaatst moeten wor den, 53 trottoirkolken en 128 gecom bineerde kolken. Die bezorgen hem meer hoofdpijn dan die oude put, die vandaag of morgen dicht gegooid wordt. Als er een bewoner komt klagen dat een van zijn vrachtwagens zijn paar trottoirtegels heeft kapot gere den, dan kan hij zich er niet dik over maken. Hij heeft per slot van rekening zorg te dragen dat in dit stukje Veltum trottoirtegels worden aangevoerd voor liefst 15.000 m2. Dan zeggen die paar kapot gereden tegels immers niets meer Neen, romantiek is er niet bij in die warme opzichterskeet. Daar hangen nuchtere werktekeningen, er ligt een nuchter bestek. In de verte knorren de draglines en de vrachtwagens, zweten de mensen, die de eerste rioleringsbui zen de grond in stoppenEn ach ter in het stuk rijdt de laatste wa gen het veld af, als een afscheid van wat eens was en nooit meer terug zal komen BEGIN Het oude gaat, het nieuwe komt. In de hete namiddag spelen wat kin leren in het zand en kijken naar de zwarte kring, die de dragline de he mel in puft. Prachtige ronde ringen. Over een paar maanden weet nie mand meer hoe dit oude stukje Ven ray er uit gezien heeft. Dan zijn de draglines en de bulldozers al lang klaar met het opruimen van het oude Veltum en zijn ze al weer een eind op streek met het nieuwe. Dan rijden de eerste vrachtwagens al stenen en beton aan voor de eerste woningen, die hier gaan verrijzen en zal de gemeenteraad onderhand moeten gaan denken over namen van de nieuwe straten De veldheer in de wegbouwkeet heeft de eerste bevelen gegeven St. Rochus in zijn oude kapel onder de oude bomen zal zelfs voor hem moeten wijken. Bij al de vreugde om het nieuwe dat komen gaat, toch ook weer wat weemoed om het oude dat thans verdwijnen moet. Maar wat wil je, als de jongen groter wordt. Pastoor Janssen uit Ysselsteyn is weer terug in zijn parochie. En met hem een dertigtal Ysselsteynse jongeren, die met een tiental uit Heythuyzen weer een prachtige reis achter de rug hebben door Nieder Bayern, waar ze tien dagen de gasten waren van de jeugdorganisaties aldaar, die alles gedaan hebben om het hun Ne derlandse vrienden zo goed mogelijk naar de zin te maken. Ja, er is de afgelopen jaren een stevige vriendschapsband gesloten met dat stukje Duitsland, dat voor velen nog te onbekend is. Vriend schap over de graven heen is geen slagzin zonder meer, maar is in Ys selsteyn werkelijkheid geworden. Dat blijkt bij de bezoeken van Duit se jongeren, die komen werken op het Duitse kerkhof, dan bleek en blijkt ook bij de reizen, die de Ys selsteynse jongeren al enkele jaren naar Duitsland brengt op uitnodiging van de Duitse jeugdorganisaties, die zo tot een beter begrip van elkaar en tot beter kontakt met elkaar wil len komen. Zo zijn dan op zaterdag 8 juni 17 meisjes en 21 jongens o.l.v. van Pas toor Janssen en Pater Florentius Hoogenboom de reis naar Nieder Bayern begonnen. Een lange reis naar Bonbruck, waar al diezelfde avond de jeugd uit de gehele streek hun opwachting kwam maken bij de Ysselsteynse gasten. Een kennisma king, die ook zondags nog werd voortgezet. Opvallend open en eerlijk was het treffen gedurende al die tijd tussen de na-oorlogse generaties Duitsers en Nederlanders. Overal was de ontvangst door de gastvrije bevolking bijzonder vriendelijk. Dat bleek o.m. ook uit het drukke programma, dat de jongelui kre gen af te werken. Zo werd maandag een bezoek ge bracht aan de Landswirtschaftliche Lehranstalt 'Schonbrunn' bij Lands hut, waar een rondleiding werd ver zorgd door deze landbouwschool, die behalve de lagere opleidingen ook de hogere in de landbouwkunde ver zorgt en behalve schoolgebouwen ook vele proefvelden en moderne stallen omvat voor rundvee, varkens en kippen. En natuurlijk werd de hoofdstad van Nieder Bayern Lands hut terdege bekeken, waarna rust en nieuwe moed gevonden werd in de bezichtiging van een Beierse brou werij in Vilsbiburg. Dinsdag werd Deggendorf bezocht, waar de groep officieel ten stadhui- ze werd ontvangen en de burge meester vele loffelijke woorden wijdde aan wat Ysselsteyn en Ven ray doen en deden voor de Duitse gevallenen. De bekende textielfabrieken Kun- nert werden dan bezocht waar de jongelui alles te horen kregen over de vervaardiging van synthetische stoffen en hun bewerking. En 's avonds was er dan weder om in de stad Regen een internatio naal samenzijn met de Regense jeugd, waaraan behalve de Yssel steynse jongelui ook Engelsen deel- De woensdag werd besteed met een bezichtiging van de burchtruïne Weissenstein bij deze stad, als begin van een tocht door het Bayrische Wald, met een bezoek aan de Joska Beikristal-fabrieken in Bodenmais en een bezoek aan de Arbersee. Natuur lijk werd de Grosse Arber beklom men, het hoogste punt van Nieder Bayern en natuurlijk ging het ook naar de Tsechoslowaakse grens, waar men kennis kon maken met het ijzeren gordijn. Een kennisma king die de jongelui confronteerde met de gevolgen van de oorlog. Vervolgens werd Zwiesel bezocht, waar de groep rondgeleid werd in het Waldmuseum, waarna ze te gast was van de Kreisjugendring in Grafenau. Als besluit van de rondrit werd de groep ontvangen in de jeugdherberg Saldenburg, waar de jongelui met zang, dans en lichtbeelden een in druk gegeven werd van het Baye- rische Wald. Donderdag waren de jongelui de Amerika en zijn bewoners Geachte redaktie. Ik ben een vaste lezer uit uw kring en uw blad waardeer ik ten zeerste. Toch moet mij een beetje kritiek aan uw adres van het hart. In uw laatste nummer wordt het onderwerp aangesneden van Ameri ka en zijn NEGERS. Dit had moeten zijn: Amerika en zijn inwoners, want als u zegt Amerika en zijn negers dan krijg ik de neiging om te zeg gen dat zijn de SLAVEN van Ame rika. En dat kan toch niet, want als ik mij niet vergis dan heeft Abraham Lincoln reeds in 1862 de slavernij afgeschaft en dat houdt tevens in dat de neger ook tot het mensenras behoort. Maar tot heden is daar nog maar weinig van terecht gekomen. Verder lees ik dat die arme bur gemeester van Newark geen ijzer met handen kan breken. Wel hier kan ik maar één antwoord op vin den: „Waar een wil is, is weg!" Dat wordt door Amerika en ook door ons in alle noodsituaties maar al te vaak bewezen en als men dan nog durft te zeggen, dat kost zoveel geld, dan zou ik hierop willen ant woorden: Die grote heren aan de top moesten eens iets minder rots zijn, dan behoeft men niet zoveel geld aan de oorlog in andere landen te beste den. En dan kunnen de goedwillen- den onder de BLANKEN en de NE GERS met toewijding en een beetje geduld beginnen aan de schoonmaak van hun eigen land. Een lezer. van de Landkreis Wolfstein, die hen kennis liet maken met het Duitse leger. Ze bezochten namelijk een kazerne, waar men hen van alles liet zien en tot besluit een echt Duitse soldatenmaaltijd voorzette. Men bekwam daar weer een beet je van bij het dan volgende bezoek aan een grote brouwerij, waar be halve bier ook politieke les gegeven werd, men kreeg er namelijk een inzicht in de opbouw van een Kreis en tevens werden de moeilijkheden toegelicht in verband met de grens met Tsjechoslowakije. De sluiting van deze grens isoleert dit stukje Duitsland, wat weer zijn moeilijkhe den met zich brengt op verschillend terrein. Na dit bezoek ging de reis naar het meest oostelijke deel van de Bondsrepubliek, namelijk naar de stad Passal, waar Donau, Is en Inn samenvloeien. Hier werd een boot tocht georganiseerd naar de Oosten rijkse grens, terwijl het besluit een tuinfeest was met de Duitse jeugd. Vrijdag werd Passau bezichtigd, 'n stad die door haar nu excentrische ligging veel te lijden heeft gehad, maar desondanks toch een prachtige stad gebleven is, niet het minst door zijn barokke dom, met o.m. het grootste orgel ter wereld. Vanaf de op een hoge rots liggende Overnhaus werd het gezelschap een prachtig uitzicht geboden over stad en zijn drie rivieren. Na een bezoek aan het zwembad Ruhrstorf werden de Elek- tormotorenwerke Loher bezichtigd, waarna de jongelui naar Pocking reisden waar ze bij verschillende Duitse families werden onderge bracht. Een ontmoetingsavond met de jeugd uit de streek besloot ook deze drukke dag. Zaterdag ging de reis door naar Füssing, waar de baden bezocht werden evenals een moderne kerk, maar men was uiteindelijk blij weer in een zwembad te belanden, want de temperatuur, die de hele week al zeer hoog geweest was, bereikte wederom een maximum. Tegen de avond ging de reis terug naar Bon bruck, waar men deze zeer drukke week gestart was. Maar de daaropvolgende zondag bracht ook al weer geen rust, want toen ging de reis al vroeg naar Mün- chen, dat aardig op zijn kop staat omdat de hele binnenstad openge broken is vanwege de aanleg van de U-bahn. In de Ratskeller werd het gezelschap ontvangen namens het gemeentebestuur van München, dat zijn gasten een insigne aanbood. Daarna werd de stad bezichtigd met zijn vele kerken, standbeelden en parken. Het bezoek aan het concentratie kamp Dachau, nabü München, maakte diepe indruk op deze jon gelui en bevestigde als het ware hun streven tot een beter begrip en een goede onderlinge verstand houding tussen de volkeren. Maandag ging de reis verder in het mooie Salzkammergut, waar het prachtige natuurschoon wederom de aandacht trok van de jongelui, die in deze dagen een veelheid van in drukken te verwerken kregen, waar op ze nog lang „teren" kunnen. Een bezoek aan Salzburg, in het Oos tenrijkse besloot dinsdag deze reis, die 's avonds in Bonbruck een af scheid met zich bracht van de vele gastvrouwen en gastheren, die in derdaad niet nagelaten hebben om de Nederlandse jongeren inderdaad zo gastvrij mogelijk te ontvangen. Zo kwam woensdag de groep moe, maar voldaan weer in Ysselsteyn aan waar nog lang gesproken zal worden over dit internationale kontakt dat zo Deutsch grundlich georganiseerd was en dat deelnemers tien zeer prettige dagen bezorgd heeft. De Western is teruggekeerd op het witte doek. Na een lange perio de is de Western thans weer het populaire filmgenre geworden. Het is ook een totaal ander soort dan men vroeger te zien kreeg. THE PROFESSIONALS is zo'n avontu renfilm van kaliber, die vanaf de eerste voorstellingen in New York overal stampvolle zalen trok. Het is alsof het publiek ruikt, dat het een bijzondere film is, want zelfs in Am sterdam, Rotterdam en Den Haag, liep deze film een record aantal we ken in grote theaters, die normaal gesproken dit soort films nooit brengen. De pers liet zich niet ongetuigd en schreef o.a.: Voortreffelijke film(Algemeen Dagblad). Alles gebeurt op tijd: spanning noch spot wordt te lang gerekt (Nieuwe Linie). Spanning die onverminderd tot 't eind voortduurt. (Tijd-Maasbode). Geen liefhebber zal zich nóg meer wensen (De Telegraaf). Voortreffelijke avonturenfilm en formidabele rolbezetting (Parool). THE PROFESSIONALS is dus 'n puntgave en voortreffelijke film die wij graag aanbevelen. Gedurende de kermis is voor velen het probleem hoe men enkele uren onder dak kan zijn zonder te hoge kosten. Daarom wordt in het kermis- programma steeds een familiefilm bij uitstek geprogrammeerd. Dit jaar is het wel helemaal RAAK. Norman Wisdom het zielige mannetje dat al les verkeerd doet is nu te zien als journalist in NORMAN ALS JOUR NALIST. Dit is absoluut zijn beste film sinds „De vierkante recruut" en enkele daverende uren uitbundige vrolijkheid worden dus gegaran deerd. Norman Wisdom wordt dus een eersteklas kermisattractie. Eveneens wordt aangekondigd de boeiende cinemascope kleurenfilm THE LOST COMMAND (The Cen- tudio's). Als boek een sensatie en als film een ongelooflijk publiek succes. Het is een oorlogsfilm die begint in Vietnam en later overgeplaatst wordt naar Algerije waar de vrij heidsstrijd in volle gang was. Een goede rolbezetting waar de vrij heidsstrijd in volle gang was. Een goede rolbezetting met o.a. Glaudia Cardinalle, Anthony Quinn en Alain Delon mag U doen veronderstellen, dat men hier met een wel zeer bij zondere film te doen heeft. De alom geprezen musical MARY POPPINS zal voor zeer velen een aangename verrassing worden. In de hoofdrollen van deze vrolijke kleu renfilm ziet men Julie Andrews (uit „The Sound of music") en Dick van Dijke. De muziek van deze musical is zo bekend, dat ieder verder com mentaar overbodig is. MEDEDELINGEN VAN DE PLAATSELIJKE COMMISSIE VOOR DE RUILVERKAVELING Pacht Tijdens de wenszittingen in het afgelopen najaar is door vele grond gebruikers toegezegd dat zij hun pachtovereenkomst alsnog bij de Plaatselijke Commissie zouden in leveren. Dit is echter in de meeste gevallen niet gebeurd. Er wordt op gewezen, dat met bestaande pachtverhoudin- gen waarvan op 15 augustus 1967 geen pachtovereenkomst is binnen gekomen op het secretariaat te Cas- tenray bij de toedeling geen reke ning zal worden gehouden. De Plaatselijke Commissie SCHADE DOOR LAAG VLIEGENDE STRAALJAGERS De Nederlandse Organisatie van Pluimveehouders (NOP) wil een on derzoek instellen naar de schade, die overvliegende straaljagers toebren gen aan de pluimveestapel. In Dedemsvaart kwamen enkele weken geleden meer dan tweehon derd kippen om toen een gierende straaljager laag over een boerderij vloog. Ook in Maurik is hetzelfde meer dan eens voorgekomen. De straaljagers vliegen daar soms zo laag, dat zij voor bedrijfsgebouwen moeten optrekken, terwijl verschil lende malen de geluidsbarrière wordt doorbroken. De hennen lieten het leven, door dat zij hevig geschrokken boven op elkaar vlogen. De pluimveehouder in. Maurik die hiervan de dupe werd, heeft de NOP op de hoogte gesteld. Deze organisatie heeft van het geval in Maurik mededeling gedaan in haar officiële orgaan, met het ver zoek aan de lezers om melding te maken van dergelijke gevallen in dien deze voorkomen. ruimt overhemden op voor half geld. HEEFT GOEDE PERSPECTIEVEN Het met asperges beteelde areaal in Limburg beliep in 1967 een opper vlakte van naar schatting 100 a 125 ha, voornamelijk gelegen in Midden- Limburg en de gemeente Deurne. Het ras, dat daarbij door de tuinders wordt ingezaaid is „Limburgia", al dus de heer F. M. Stappers van het Rijkstuinbouwconsulentschap Roer mond onlangs voor de piicrofoon. Uit een door de Stichting Bodem- kartering te Bennekom ingesteld on derzoek, waarbij 31 proefvelden wer den gecontroleerd, is gebleken dat bij de teelt van asperges zeer grote verschillen in opbrengst voorkwa men tussen gronden van minder goede en zeer goede kwaliteit. Oude veldgrond en leemhoudende stuif- zandgrond gaven opbrengsten van meer dan 500 kg per hectare, terwijl de lichte stuifzanden nauwelijks een produktie van 300 kg gaven. In fei te heeft hiermede de opvatting, dat asperges alleen op de lichtere grond soorten kunnen worden geteeld, af gedaan. In dit verband doet de teler van asperges er verstandig aan zijn percelen eerst te laten onderzoeken, voordat hij zijn plannen realiseert. In een koud voorjaar, zoals in 1967 komen vooral de lager gelegen per celen zeer laat in produktie. Zo wer den dit voorjaar op sommige perce len pas omstreeks 15 mei de eerste asperges geoogst. Doordat het seizoen vooral in het begin erg koud was, is de produktie dit jaar ver beneden de verwachting gebleven, terwijl de geldelijke opbrengst ca. 30 pet. lager was dan in 1966. Sinds 1965 worden ook proeven genomen op een verwarmd perceel ter grootte van 20 are, waarbij bleek dat de opbrengst even hoog was als bij de normale teelt. De oogst be gint echter reeds omstreeks 20 maart en eindigt begin mei. De middelprijs welke voor deze vroege asperges kon worden bedongen was zeer hoog en beliep dit jaar een bedrag van 7,90 per kg. Ofschoon de investeringskos ten voor deze teelt vrij hoog zijn en op een bedrag van 10.000,per halve hectare kunnen worden ge steld, heeft deze teeltwijze beslist nog goede toekomstmogelijkheden en kan enige uitbreiding verantwoord worden geacht. SENIOREN EN INTERNATIONALEN 250 CC VOOR HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND NEDERLAND—BELGIE OP ZONDAG 6 AUGUSTUS Het nationale kampioenschap mo- tocross voor 250 cc motoren is in een beslissend stadium gekomen. Door de sportcommissie van de K.N.M.V. werden 5 wedstrijden aangewezen, die tellen voor dit kampioenschap. De beste uitslagen van vier van deze crossen komen in aanmerking. De competitie begon op 27 maart in Roden en werd voortgezet op mei in Apeldoorn en 15 mei in Marum. Doordat Frans Sigmans op 15 mei niet van de partij kon zijn wegens een kontrakt in Zaltbommel, kon hij geen punten verzamelen en staat hij met 2 gewonnen wedstrijden op de 10e plaats. Dat wil niet zeggen, dat zijn kansen op de titel verkeken zijn. In tegendeel. Sigmans heeft door het niet deelnemen aan een kampioenscross, de spanning er tot het laatste ingehouden. Zijn naaste concurrenten v.d. Sluis, Schram en Selling staan er goed voor. Frits Sel ling rijdt zeer sterk evenals v. d. Sluis en Frans kan er zeker van zijn dat hij in St. Anthonis niets cadeau zal krijgen. Als Franske Sigmans in St. An thonis wint, kan hij op de laatste wedstrijd die telt voor het kam pioenschap te Venray op 10 septem ber volstaan met een tweede of der de plaats, om zich nationaal kam pioen te kunnen noemen. Frans heeft zijn zinnen gezet op deze titel en voor zijn duizenden supporters zou het een fantastische afsluiting betekenen van een succesrijk sei zoen. De stand voor het kampioen schap is na drie wedstrijden: punten 1. S. v. d. Sluis 25 26 28 79 2. S. Schram 26 22 30 78 3. Fr. Selling 17 28 26 71 4. H. Bel 21 23 23 67 5. J. Walvoort 18 25 22 65 6. O. Hiemstra 20 20 24 64 7. H. Veis 23 18 21 62 8. J. v. d. Hoek 24 16 20 60 9. J. Boosink 22 24 14 60 10. F. Sigmans 30 30 60 De winnaar van elke kampioens cross krijgt 30 punten. Nummer twee krijgt 28 punten. Nummer drie 26 punten en vervolgens 25 24 23 enz. tot 1 punt. Behalve de met spanning tegemoet geziene kampioenscross rijden in St. Anthonis op zondag 6 augustus de Belgische en Nederlandse junioren tegen elkaar. Door de Belgische bond en de KNMV zijn 14 junioren 250 cc en 14 junioren 500 cc aange wezen. In elke categorie komen dan 28 renners tegen elkaar om te be wijzen, hoe het staat met de krachts verhoudingen tussen de Belgische en Nederlandse jongens. De uitslag van deze landenontmoeting kan een be vestiging worden van de mening, dat Nederland op weg is zijn plaats in te nemen tussen de grote motocross- landen. Het bekende circuit van St. Antho nis biedt op zondag 6 augustus een bijzonder aantrekkelijk programma.

Peel en Maas | 1967 | | pagina 6