250.000 bezoekers in Venrays zwembad NEOMIST Heel Ysselsteyn op de film ZESTIG JAAR PADVINDERSORGANISATIE Verkoop van woningwet woningen aan huurwoners Stagnatie bij wegaanleg Inspringen als moeder uitvalt Geen klasse-justitie..! Zwarte schaap FOTO-ALARM r- PATER LEO NOY DRAAGT EERSTE PLECHTIGE H. MIS OP Zondag a.s. zal in de Dekenale Kerk van St. Pctrüs-Banden Pater Leo Noy zijn eerste plechtige H. Mis opdragen voor de parochiegemeen schap. Pater Leo Noy is vrijdag j.l. priester gewijd in de kerk van de Minderbroeders in Alverna (Wij- chen). Na zijn studies op het gymnasium alhier trad hij in 1960 in bij de Pa ters Minderbroeders en werd in dat jaar ingekleed in Alverna. Van 1961 toW.964--Was hij weder om in zijp.geboorteplaats terug waar hij. zljïfstudies voortzette op het PATER LEO NOY ZIJN PRIESTERWIJDING Philosoficum, de tijdelijke geloften aflegde en plechtig geprofest werd. In 1964 ging hij voor verdere studies weer naar Alverna, waar hij vorig jaar tót subdiaken en diaken gewijd werd. Met de priesterwijding van j.l. vrijdag is zijn opleiding nu ten ein de. Zondag a.s. zal hij dan de eer ste plechtige H. Mis opdragen, daar bij geassisteerd door de H.E. Heer Deken, Pater v. d. Heijden en een priester-vriend van de neomist. De bewoners van de Langeweg en Mer- seloseweg zullen zorgen voor een passende versiering van de ouder lijke woning. Honderden fietsen liggen her en der verspreid tegen de afraste ring van het St. Odapark, in het bosje langs de toegangspaden tot het zwembad. Een allerminst fraai beeld, dat bepaald ook niet voor alle fietsen „gezond" is, maar dat wel aantoont, dat het weer druk is in Venrays buitenbad. En in de kleine kassa hangt een temperatuur, die noodt tot zwemmen, maar er is geen tüd voor want er moeten kaarten gecontroleerd worden. Dat is zo het beeld van de laatste 14 dagen in Venrays zwembad. MAAK DE KUIP VOL is een slagzin, die vroeger nog wel eens opgeld deed, maar waar we de laatste jaren weinig meer over ho ren. Wat er van zij, een ding is ze ker, mag Venray geaarzeld hebben figuurlijk met geld de kuip vol te maken, nu doen ze het letterlijk met lijf en leden om wat verkoe ling te zoeken in het inderdaad zo mers vakantieweer. De heer Mo- bers en zijn staf komen handen te kort om de 4 tot 5.000 bezoekers, die zich de laatste 14 dagen praktisch iedere dag meldden, tevreden te stellen. De toch bepaald niet kleine zonneweide liggen vol en in de ba den is soms het water zoek van de mensen. „WE DRAAIEN LEKKER' zegt de heer Mobers. die het kenne lijk ondanks alle drukte, die het meebrengt toch wel waardeert dat „zijn" bad in trek is. Vorig jaar werd op 12 augustus de 100.000ste bezoeker feestelijk gefêteerd. Maar in 1967 werd die al op 8 juli geno teerd. En men had geen tijd om de gelukkige te fêteren, want toen had men juist de Limburgse kampioen schappen onder handen. Op 15 juli kon men zelfs de kwart miljoenste bezoeker noteren, sinds de oprich ting van het bad, nu zo'n dikke twee jaren geleden. En voor aan de kassa rinkelt het geld en worden de kaartjes ver scheurd. Ook de abonnementskaar ten-verkoop vertonen een duidelijke groei. Vorig jaar zijn er zo'n kleine 3000 abonnementskaarten verkocht, dit jaar denkt men aan de 4000 te komen. Neen, de heer Mobers is er niet bevreesd om dat Venray het hoge bezoekerscijfer van vorig jaar niet verbeteren zal. In 1966 gaf bij een landelijk gemiddelde van 4,1 be zoek aan een zwembad de gemeente Venray een cijfer van 5,4 en het centrum bracht het zelfs tot 8,8. Vraagt men naar de cijfers van 't vreemdelingen-bezoek, dan kan men aan het zwembad weinig concreets zeggen. De „normale" situatie is, dat 75 pet. van de bezoekers een abon nement heeft en 25 pet. een kaartje koopt. Nu in de afgelopen vakantie dagen lag dat percentage fifty-fifty, wat tot de conclusie kan leiden dat ongeveer 25 pet. van de bezoekers in deze drukke weken vreemdelingen waren, afkomstig van andere plaat sen, van de Venrayse campings, van kampeerterreinen uit de naaste om geving. Wat er van zij, zij allen vormen het geweldige -aantal bezoekers, dat Venrays bad de afgelopen weken te verwerken kreeg. Geen eenvoudige zaak, want ook technisch brengt dat zijn problemen en probleemtjes mee, nu onder in het ketelhuis ook de nieuwe ketels komen voor het bin nenbad dat gelukkig prima opschiet. Daar moet onderling nogal eens wat aangesloten en verbonden worden en dat terwijl de pompen ten de reini gingsinstallaties voor de buitenbaden toch al op volle kracht werken moe ten om die mensenmassa zo'n fris mogelijk water te bezorgen. Geen eenvoudige zaak, maar men klaart het in het grote ondergrondse ketel huis, zoals men zoveel probleempjes en problemen moet klaren bij een dergelijk massaal bezoek. En men hoopt dat dit warme weer nog wat aanhoudt. Want het zwembad blijkt voor de vakantiehoudende jeugd en de moeders een ware uitkomst. EEN OPMERKELIJK INITIATIEF VAN DE NED. BLINDENBOND In het kader van zijn landelijke filmaktie laat de Nederlandse Blin- denbond in Ysselsteyn een film op nemen. De te vervaardigen film zal niet als bij een documentaire alleen het karakteristieke van de plaats tonen, maar speciaal op de inwoners ge richt worden. Dit wordt bereikt, doordat maan dag de 31e juli een filmopname wagen door de plaats rijdt om de mensen bij hun huis, op de boerde rij, op straat en bij hun werk te filmen. Het is de bedoeling dat de film ook een beeld van het verenigings leven zal geven en wel door het hou den van een optocht. De opstelling hiervan vindt plaats om 19 uur op het Lovinckplein in Ysselsteyn, ter wijl op de dag van opname even eens geluidsopnamen worden ge maakt.- In de komende winterperiode zal deze film vertoond worden. Men kan dan zijn familie, bekenden, kinderen enzichzelf eens op het witte doek aanschouwen, hetgeen onge twijfeld zijn bekoring heeft. De Ned. Blindenbond tracht met zijn aktie belangstelling en sympa thie voor zijn werk te wekken, o.m. door hiervoor bij de voorstel lingen even de aandacht te vragen. Uit het feit dat de bond sinds 1961 jdoor heel Nederland in kleine plaat sen, dorpen en buurtschappen films van het leven van alledag laat op nemen, blijkt dat de aktie een groot succes is. Men maakt propaganda voor de blinden en men houdt het leven van elke dag in Ysselsteyn vast. Deze film kan een waardevol do cument zijn in latere jaren voor dit kerkdorp. I}e Ned. Blindenbond hoopt daar om ook van alle plaatselijke ver enigingen en elke rechtgeaarde in woner medewerking voor het slagen van de film te ondervinden. BADEN POWELL STARTTE 60 JAAR GELEDEN MET 20 „BOY-SCOUTS" Toen in 1899 de Engelse kolonel Robert Stephenson Smyth Baden Powell, bijgenaamd „Impeesa", (de wolf die nimmer slaapt) een klein boekje publiceerde, zal hy wel niet vermoed hebben dat zijn naam nog eens onverbrekelijk verbonden zou worden aan een we reldomvattende padvindersorganisatie, die ook in ons land een be grip is geworden. Het boekje van de toenmalige kolonel was be doeld voor het leger, maar „Aids to Scouting" bleek dermate in te slaan bü de jeugd dat overal clubs werden opgericht die het boek je gebruikten bij hun spelen. Van kolonel werd Baden Powell ten slotte generaal en in de adelstand verheven. Toen hij in 1941 in Kenya stierf, kon hij terugzien op een carrière die op vele punten uniek genoemd mag worden. PADVINDERSBEWEGING BEGON MET EEN PROEFKAMP 25 juli 1907 hield Baden Powell op Brownsea Island een proefkamp met 20 jongens naar aanleiding van het succes van zijn boekje. Dat is deze maand zestig jaar geleden. „Aids to Scouting" werd in 1908 gevolgd door „Scouting for boys", dit keer speciaal voor jongens geschre ven en in Nederland uitgekomen in 1924 onder de titel „Het verkennen voor jongens". Het werd een enorm succes en werd in alle wereldtalen herdrukt. Hoewel hij zich nooit had voorge steld een afzonderlijke jeugdbewe ging in het leven te roepen, werd hij wel ongeveer gedwongen dat te doen na het verschijnen van zijn boek de padvinderclubs overal als paddestoelen tevoorschijn kwamen. Baden Powell had toen al een suc cesvolle militaire carrière achter de rug. In 1857 als vijfde kind van een professor aan de universiteit te Ox ford geboren werd hy eerst leerling van de bekende public-school Char terhouse, om daarna met groot suc ces de officiersleiding van het leger te volgen. Hij werd onmiddellijk bij het 13e Huzarenkorps in Brits-Indië geplaatst waar hij 10 jaar bleef en veel deed om het soldatenleven op te vrolijken. Behalve militair was hij begaafd als musicus, toneelspeler en sportman. SPION In 1884 kreeg hij een opdracht van de regering om een verkenning te gaan doen in Natal, waar hij op zijn 1.000 kilometer lange tocht te paard de Boeren goed leerde kennen en waarderen. Daarna werd hij voor twee jaar als spion naar Duitsland en Rusland gezonden. Zijn liefde voor avonturen kon hij hierin bot vieren. Naar aanleiding van deze periode schreef hij zijn ervaringen neer in het boek „My adventures as a spy". In 1887 nam hij deel aan de Zoe loe-oorlog, fungeerde daarna als of ficier op Malta en kreeg in 1894 de opdracht een expeditie te onderne men tegen koning Prempeh van As- janti, om een eind te maken aan de bloedoffers en de slavenhandel. Zon der dat er een druppel bloed vloei de, lukte hem dat en als beloning werd hij bevorderd tot luitenant kolonel en chef van de staf van de Britse troepen die een opstand in Rhodesië moesten bedwingen. In die tijd kreeg hij van de Matabelen zijn bijnaam „Impeesa", de wolf dip nim mer slaapt. BOERENOORLOG Ook in de Boerenoorlog had hij succes. Hij verwierf grote populari teit bij de verdediging van Mafe- king, aan de grens van de Kaapko lonie gelegen. Daarbij ervoer hij dat goed getrainde jongens belangrijke diensten kunnen bewijzen en zijn jongens-ordonnansentroep bracht hem op het idee iets voor de jeugd te doen. Nog voor Mafeking kreeg hij de opdracht een bereden politiekorps op te richten en bij zijn terugkeer naar Engeland werd hij benoemd tot in specteur van de cavalerie, de hoog ste functie van dat wapen. Hij ont ving toen regelmatig brieven van kostschool-jongens die hem verzoch ten om ideeën voor hun buitenspe len, gebaseerd op zijn boekje. In 1908 volgde dan 'Scounting for boys' met het bekende succes. Op aanraden van koning Edward VII bedankte hij voor zijn functies in het leger en besloot zich geheel te wijden aan de nieuwe jeugdbewe ging, de boy-scouts. Eind 1909 wa ren al 60.000 jongens ingeschreven, een jaar later 100.000. In alle be schaafde landen verspreidde de be weging zich en in 1911 maakte Ba den Powell een inspectiereis om de wereld, waarbij hij ook Nederland aandeed. JAMBOREE De eerste internationale bijeen komst van de jongens vond in 1920 plaats in Richmond waar hij tot Chief-Scout van de gehele wereld werd uitgeroepen. Deze eerste jam boree is nog door vele gevolgd. Ba den Powell woonde in 1937 de jam boree in Nederland bij, hield daar een afscheidsrede en vertrok dan naar Kenya op aanraden van zijn artsen. Inmiddels is hij dan in de adel stand verheven, eerst sir Robert, la ter Lord Baden Powell of Gilwell. Hij ontving nog diverse hoge onder scheidingen waaronder het Groot kruis der Orde van Oranje-Nassau. In Kenya sleet hij zijn laatste le vensjaren, hield een uitgebreide correspondentie bij, tekende dieren in de natuur en schreef artikelen voor padvindersbladen. Hij stierf er op 8 januari 1941, nadat hij nog een origineel afscheidswoord had gericht tot zijn scouts. Men zou kunnen stel len dat zijn hele leven een voorbe reiding was voor de nieuwe bewe ging die hij in het leven riep. Bij beschikking van de Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening d.d. 30 juni 1967 zijn de mogelijkheden van het kopen van woningwetwonignen door de betref fende bewoners verruimd. De be langrijkste verschillen met de tot nu toe geldende regeling zijn de volgen de: 1. De voorheen gestelde leeftijds grens van 55 jaar komt te verval len. Op dit punt gelden geen be perkingen meer. 2. Tot nu toe beperkte de moge lijkheid van overdracht zich tot per sonen met een inkomen beneden de zogenaamde weistandsgrens voor de sociale verzekeringen. Deze grens is opgetrokken tot 20.000,Aan personen met een inkomen boven 20.000,per jaar kan derhalve geen toestemming tot aankoop wor den gegeven. 3. De op grond van het Besluit Geldelijke Steun Volkshuisvesting van gemeentewege te verlenen ga ranties van rente en hoofdsom van af te sluiten leningen zullen even eens mogelijk zijn in verband met af te sluiten hypothecaire leningen voor de aankoop van woningwetwo ningen. 4. Naar analogie van de subsidie regeling voor het verwerven van nieuwe eigen woningen zal de ko per voortaan kunnen kiezen tussen een bijdrage ineens en een in tien jaar aflopende jaarlijkse bijdrage. Vooral door deze laatste vorm van financiële steun zal een eventuele plotselinge lastenstijging in ver gelijking met de voorheen geldende huur kunnen worden overbrugd. Niet voor verkoop komen in aan merking woningen, die beschikbaar moeten blijven voor bepaalde groe pen van de bevolking als bijvoor beeld alleenstaanden en bejaarden. Tot deze woningen moeten ook wor den gerekend de woningen, gebouwd volgens een efficiënt bouwplan (zgn. keuzeplan), waarvoor een verhoogde jaarlijkse bijdrage is verstrekt. Deze woningen zijn bestemd om te wor den verhuurd aan personen met een inkomen, dat beneden het gemid delde arbeidsinkomen ligt. De on derhavige woningen dienen als huurwoningen met een relatief lage huurprijs voor bedoelde categorie huurders beschikbaar te blijven. Voor wat betreft het verlenen van gemeentelijke garanties, op grond van het Besluit Geldelijke Steun Volkshuisvesting, terzake de door belangstellende kopers af te sluiten hypothekaire geldleningen, is nog het volgende van belang: 1. de garantie kan slechts betrek king hebben op rente en hoofd som van de lening; 2. de looptijd van de onder verband van eerste hypotheek af te sluiten hypothecaire lening mag niet kor ter dan 5 jaren en niet langer dan 30 jaren zijn; 3. de begunstigde moet meerderja rig Zijn; 4. indien de begunstigde de leeftijd van 55 jaren nog niet heeft be reikt dient hij tenminste 10 pet. en indien hij ouder is dan 55 jaar tenminste 20 pet. van de koopsom uit eigen middelen te voldoen. Belangstellenden kunnen zich voor nadere inlichtingen wenden tot de administratie der woningvereniging St. Oda, Grote Markt 10, Venray, kantooruren van maandag t.m. vrij dag van 912 uur). NIEUWS UIT OVERLOON Gilde-nieuws Deze keer geen bedelbrief, maar een uitnodiging aan allen om a.s. zaterdag 22 en zondag 23 juli eens te komen kijken hoe de speelweide en het gemeenschapshuis zijn om getoverd in een sprookjestuin. Ook kunt U mooie prijzen winnen. Zie verder advertentie elders in dit blad. Geruchten als zou de aanleg van de tveg, die de Deurneseweg moet verbinden met de Wanssumseweg, stagperen in verband met de aanvoer van het benodigde zand voor de onderlaag, blijken bij nader onderzoek sterk overdreven. Wel speelt de kwestie dat de zandputten. waaruit de aannemer Reef Olden- zaal het benodigde zand thans haalt (nabij het sportveld in Oostrum en bij Claessens in Oirlo) ten ene male onvoldoende zijn voor het nog af te werken gedeelte van deze doortrek king. Het zand elders halen, b.v. na bij Geysteren, brengt met zich dat er enorme vrachtkosten bijkomen, afgezien van het feit dat verschillen de wégen, waarover dan het zand vervoerd moet worden, hierop niet berekend zijn, zodat ook deze veel te lijden krijgen. Mede daarom heeft de aannemer van het begin af aan geprobeerd toestemming te ver krijgen om zand te kunnen zuigen. Dat scheelt aanmerkelijk in de transportkosten, een en ander kan heel wat vlugger gebeuren en ook de wegen worden gespaard. De aan nemer heeft dan ook verlof gevraagd in Maastricht om op het Brukske, waar nog voldoende zand schijnt te zijn, een zandzuiger in te mogen zetten. Maar voordat Ged. Staten een dergelijke vergunning kan afge ven, moeten verschillende instanties er in gekend zijn als b.v. de Ruil verkaveling, de Planologische Dienst Van gemeentewege was men ak koord met de „schepping" van een grote plas, omdat men daar speelde met de gedachte deze te kunnen ge bruiken als de nieuwe vuilnisbelt. Zoals bekend ligt het in de bedoe ling een nieuwe vuilnisbelt in het Venrays Broek te maken, maar daar zijn de mogelijkheden niet heel groot en met een heel groot gat kan men meer doen. Maar andere instanties zijn echt niet zo gelukkig met deze plas, die daar gaat komen en dat is de reden geweest waarom in prin cipe feitelijk nog steeds geen gunstig advies aan Ged. Staten is gegeven. De aannemer is intussen bezig de verschillende instanties, die bezwa ren hebben, tegen deze zandzuigerij te overtuigen, dat dit wel een goede oplossing is. Dat kost nu eenmaal tijd en met het oog daarop remt men thans de aanleg wat af, om dan straks als de gunstige beslissing wel gegeven^ wordt met des te meer vaart het wegbed gereed te maken. IJSBERGEN STAAN ER GEKLEURD OP Ijsbergen hebben de hinderlijke ge woonte in belangrijke scheepvaart routes te verschijnen, waar ze ge vaarlijke obstakels vormen voor de schepen. Diverse rampen herinne ren ons daaraan. Men heeft getracht deze reuzen te vernietigen door ze te bombarderen en ze met chemische middelen te bewerken, waar de ijs bergen zich echter niets van aan trokken, Ten einde raad heeft men nu besloten deze grote obstakels op vallend te kleuren, zodat ze op tijd gesignaleerd worden. Het gaat om ongeveer vierhonderd ijsbergen per jaar. GEZINSVERZORGING De Centrale Raad voor Gezinsver zorging begint woensdag 26 juli een nieuwe landelijke aktie voor de wer ving van gezinsverzorgsters, gezins helpsters en gezinshelpsters bij be jaarden. 's Avonds zal om tien voor half negen voor de televisie in het Socutera-programma een film wor den vertoond over de opleiding van gezinsverzorgsters en hun werk en over de mogelijkheden om zonder deze speciale opleiding werkzaam te zijn als gezinshelpster. Juist ge huwde vrouwen kunnen gedurende enkele uren per dag inspringen als gezinshelpster bij bejaarden. Deze aantrekkelijke mogelijkheid stelt ge huwde vrouwen in staat om de tijd, die zij over hebben, goed te beste den, terwijl de bejaarden, die deze hulp nodig hebben, daardoor langer in hun eigen woning kunnen blijven. De Centrale Raad voor Gezins verzorging te Utrecht en de daarbij aangesloten landelijke organen en plaatselijke instellingen beschikken over een nieuwe brochure In springen waarin belangstellenden de voornaamste gegevens over de gezinsverzorging kunnen vinden. In de brochure zijn o.m. de adressen opgenomen van de 24 opleidings instituten in ons land. Op het ogenblik zijn in de gezins verzorging werkzaam ca. 4500 ge zinsverzorgsters, evenzoveel gezins helpsters en 9000 part-time mede werksters. De gezinsverzorging en de gezins hulp vergen thans per jaar ongeveer 80 miljoen gulden, waarvan Rijk en gemeenten samen 2/3 deel opbren gen. De gezinnen betalen voor de hulpverlening naar draagkracht; de overige kosten worden uit particu liere bijdragen bestreden. PAROCHIEKERK VENRAY Akolieten- en Misdienaarslyst van 23 t.m. 29 juli Zondag: 7 uur J. van Ham en J. Bollen; 8 uur Hans Verstegen en Harrie Manders; 10 uur J. Ebberink en J. Manders, G. Terwijn, H. v. d. Bekerom; 11.30 L. Bexkens en H. Ebberink; 18 uur Tonnie Broers en Albert Stevens. Maandag, dinsdag, woensdag: 7.30 Pieter Janssen en Jan Ruyten; 9 uur Geert Kengen en Jjohnny van'Ges tel; 19 uur Jac. Laurensse en Tonnie Janssen. Donderdag: vrijdag en zaterdag:. 7.30 Martin Spee en Huub Janssen; 9 uur Hans Kooien en Willy Jans sen; 19 uur Jos Bexkens en Louis Wijnhoven. Vrijdag om 15 uur huwelijksmis: Johny van Gestel en Geert Kengen. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 10e zondag na Pinksteren. 7 uur leesmis intentie W. v. d. Pas; 8.30 leesmis intentie overleden fami lie; 10 uur Hoogmis voor de paro chie. Maandag: 7.30 leesmis intentie overl. familie Classens-Swinkels. Dinsdag: 7.30 leesmis. Woensdag: 7.30 Hoogmis intentie overleden familie Nelissen-Ewals; nam. 4 uur Hoogmis tot dankzegging bij gelegenheid van het 40-jarig hu welijk J. Gommans-Achten. Donderdag: 7.30 leesmis. Vrijdag: 7.30 leesmis intentie Jan Thijssen. Vrijdag: 7.30 leesmis. Zaterdag: 7 uur avondmis intentie overl. familie Peter Swinkels, Anna Bouten. Toen de landelijke dagbladen het eerste bericht brachten over de plaatsing van Boudewijn H., een der jeugdige daders van een in koele bloede beraamde moord op een leef tijdgenoot te Baarn, in de Van der Hoe venkliniek te Utrecht, hebben wij gewacht op officcieel commen taar. Wij wilden niet aannemen, dat er sprake zou zijn van klasse-jus titie. Ook al genoot de eveneens ver oordeelde Hennie uit een ander ge zin niet hetzelfde voorrecht en zat deze nog in zijn cel. Toen bleek, dat Boudewijn H. de Utrechtse universiteit bezocht en ge woon tussen vrije studenten in de collegebanken mocht aanschuiven, hebben wij nóg niet willen geloven in klasse-justitië. Hennie uit het ar me gezin mocht immers ook stude ren. In zijn cel. Nu wij uit nieuwe publicaties en foto's kunnen opmaken, dat Boude wijn H. in juli 1966 reeds van een „verdiende" zeilvakantie op het Sne- kermeer kon genieten en vrijelijk boodschappen kon gaan doen in Wol- vega en de zelfde delinkwent ko mende week naar een zeilkamp in Zeeland zou mogen gaan, geloven wij nog niet in klasse-justitie. Ook al geniet Hennie zijn vakantie in zijn cel. Onze regering zegt namelijk dat er in Nederland geen klasse-justitie be staat. En wie zou de regering niet geloven? Minister Luns heeft de banden met Roemenië op knappe wijze nau wer aangehaald. Dat kan de econo mie in beide landen alleen maar ten goede komen. Nu er één schaap door het ijzeren gordijn is, zullen er t.z.t. wel meer volgen. Roemenië heet nu nog het zwarte schaap in de rode kudde, maar de Nederlandse handel en in dustrie kunnen zich voorbereiden op de komst van meer zwarte scha pen. Als we nu maar niet de fout ma ken, te snel onze schaapjes op het droge te willen halen! Na de ontsnapping van vier mis dadigers duurde het een etmaal voor er foto's en signalementen werden verspreid van hogerhand. Maar de portretten leken in 't geheel niet meer op de uitbrekers. Zij hadden in de gevangenis hun haardracht al gewijzigd, snor en baard laten staan, of juist kort geknipt. Het zou ver standig zijn, van gevaarlijke gedeti neerden nu en dan nieuwe foto's te laten maken als zij hun aanzicht wijzigen. En deze goede foto's moeten, mét de signalementen klaar liggen voor verspreiding na het éérste alarm. BOSBRAND Nabij de Hardeweg te Veltum brak een begin van bosbrand uit, maar dank zij het kordaat optreden van vakantiegangers en buurtbewo ners kon de schade tot het minimum worden beperkt. Enkele tientallen aren heide, bos en struikgewas wer den een zwart geblakerde vlakte.

Peel en Maas | 1967 | | pagina 6