Overpeinzingen PEEL EN MAAS "tpt gpns Pijls Deurneseweg nog steeds miserabel HANDBOOG S.v. LEUNEN DUIVENSPORT HANDBAL WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN VRIJDAG 23 JUNI 1967 No. 25 ACHT EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 12 et p. mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL f75 (buiten V.nroy 2.-) Bij al de goede berichten, die we hebben kunnen brengen over bouw- aktiviteiten in ons Venray, zoals het begin van het bejaardencomplex, de eerste spade voor het nieuwe Ly ceum, en in het verschiet de bouw van een nieuwe Levensschool en een BLO school, de ontsluiting van Vel- tum en de bouwaktiviteiten in onze psychiatrische centra, met in de wat verdere toekomst het nieuwe zieken huis, klinkt het wel „begerrig" als we daarnaast wijzen op de nog-altijd meer dan hopeloze toestand van de grote verbindingsweg van Venray met het zuid-westen, de Deurnese weg. Maar ondanks al deze op zich ver heugende feiten mag men o.i. de ogen niet sluiten voor het feit dat hier een voor Venray grote ver keersader in een toestand verkeert, die in meer dan een opzicht levens gevaarlijk is, letterlijk en figuurlijk. We zijn de laatsten die niet alle respect hebben voor wat op het ge bied van wegen in onze gemeente tot stand gekomen is. Midden Peel- weg, Beekweg, Stationsweg en Wanssumseweg zijn daar evenveel voorbeelden van, als de verbeterde landbouwwegen in praktisch heel onze gemeente. Maar dat neemt al lemaal niet weg, dat de enige weg, die in Venray de naam dodenweg gekregen heeft, nog altijd in precies dezelfde toestand verkeert als voor de oorlog, zij het dan dat men de bomen gerooid heeft en het wegdek hier en daar provisorisch heeft op geknapt. Met snelheidsbeperkingen e.d. mag men dan redden, wat er te redden valt, feit is en blijft dat ter wijl Brabant gezorgd heeft voor een prachtige verbinding van Helmond tot de grens (en deze weg intussen uitbouwt naar Eindhoven) van de Brabantse grens tot Venray toe er ruim 7 km weg liggen, die die naam in deze tijd van snelverkeer eerlijk niet meer verdient. Daarmede wordt Venray getroffen in meer dan een opzicht. Een snel groeiende plaats als de onze kan niet zonder goede aan- en afvoer- wegen en alleen als men bedenkt dat b.v. voor Philips hier in Venray gewerkt wordt, dat grootwinkelbe drijven vanuit Helmond verzorgd VERTREK Het is een beetje een vreemde zaak. Natuurlijk wist men al gerui me tijd dat de Paters Franciscanen hun klooster in Venray verkocht hebben aan een stichting, die het dan zal gaan exploiteren als een be jaardentehuis, maar nu puntje bij paaltje gaat komen Op het kerkhof bij de St. Petrus- Banden is een soort massagraf van in Venray overleden Paters en Broe ders en men treft daar namen op aan, die herinneringen terugroepen aan voorbije tijden, toen datzelfde klooster een soort geestelijke cen trale was voor plaats en streek. Her inneringen aan predikanten, biecht vaders, assistenten, leraren, aan geestelijke leiders, die van een ver eniging als een Derde Orde een staat in een staat maakten, die Antonius- novenen voor propvolle kerken hiel den en wier lijdensmeditaties monu menten waren. Het is als een her inneringsplaat aan voorbije tijden. Nu trekken ze wegAl blijft dan de kerk en al zal de pij zich ook nog handhaven in het Venrayse straatbeeld omdat de Minderbroe ders nog altijd de leiding hebben van het Lyceum, toch gaan er ver anderingen komen. Veranderingen, die met het verdwijnen van de koor banken alleen niet gekenschetst worden. Het is hier plaats noch tijd om over meer dan 300 jaren Minder broeders in Venray iets te zeggen, maar nu het klooster zo langzaam maar zeker leeg gaat stromen en over enkele maanden nieuwe mees ters hun intrek gaan nemen, moet het ons van het hart, dat dit afscheid en dit vertrek toch wel bar francis- kaans aandoet in die zin, dat een voud de mens wel siert, maar dat we het zo toch maar een akelig kale boel gaan vinden als op een gegeven ogenblik de laatste Minderbroeder de deur achter zich dicht trekt „dag Venray" zegt en verdwijntNa driehonderd en zoveel jaren vinden we dat toch maar een heel povere bedoening. De Minderbroeders gaan een pe riode afsluiten, die men „ergens" ook een Venrayse periode kan noe men. En ook Venray sluit een pe riode af. Dat zulks allemaal met de stille trom gaat gebeuren, neen. dat is een tikkeltje raarOndanks dan een Nederlandse Mis van het fraterskoor. moeten worden, dan is het duidelijk dat deze weg ook voor het groot en zwaar verkeer van groot belang is. Wie hiervan niet overtuigd is, moet eens een middag op het kruis punt DeurnesewegLeunseweg gaan kijken. Alleen reeds het verkeer (en daaronder menig Duitse „kast met aanhanger") wat van buiten Venray van deze dodenweg gebruik maakt, is enorm, laat staan, wat Venray zelf dan nog in en en uit rijdt via Veltum. Het heeft lang geduurd voordat men eindelijk overeenstemming had hoe de nieuwe weg zou gaan wor den. We weten dat hij nu 7 meter breed gaat worden, dat er aan bei de kanten fietspaden komen en dat hij ongeveer 3,5 miljoen gulden gaat kosten Het heeft nog langer geduurd voordat men wist wie wat zou beta len. Maar ook dat is terecht geko men en we weten thans dat het Mi nisterie van Economische Zaken 50 procent, de Provincie 40 procent en de gemeente Venray 10 procent van de kosten zullen dragen. Alleen is er een moeilijkheid Nu is er geen geld Natuurlijk moet men zich daarbij neerleggen. Maar onze vraag is of er van de miljoenen, die thans beschik baar zijn voor de werkloosheidbe- strijding ook niet iets ten goede kan komen voor de zo noodzakelijke ver betering van deze verkeersader. Want onder het te grote percentage werkloze bouwvakkers in deze streek zijn er velen, die hun kost moeten verdienen met wegenbouw. Zij zijn gediend met de verbetering van deze weg, die trouwens ook door de intussen reeds groeiende verbin dingsweg tussen Wanssumseweg en Deurneseweg, van steeds grotere im portantie gaat worden. Een impor tantie die door de verdere uitbouw van de Midden Peelweg en door het ruilverkavelingsblok Lollebeek nog extra nadruk krijgt. Er wordt aan alle kanten gevoch ten om geld. Geld voor noodzakelij ke uitbouw, geld voor wegen. Men staat in de rij voor toewijzingen en het is een ondoenlijke zaak om ieder zijn zin te geven. Als we echter vra gen voor Venray een uitzondering te maken, dan is dat op gronden, die we hierboven hebben aangetoond. Het snelgroeiende Venray heeft goede aan- en afvoerwegen nodig, het heeft de mensen, die ze aan kunnen leggen, waarvan er nu ver schillenden met de handen in de zakken lopen. Alles ligt bestedings- klaar. Het wachten is alleen op de goedkeuring voor de aan te gane geldlening. We mogen slechts hopen en vertouwen dat de verbindingsweg tussen Deurneseweg en Wanssumse weg niet eerder klaar zal zijn dan de Deurneseweg zelf, die te lang reeds dodenweg is. den voortgezet. Groot was de -be langstelling, terwijl de vele deelne mers sportief gestreden hebben voor de te winnen bekers en andere prij zen. De uitslagen waren als volgt: Ere-afdeling: punten St. Anna 1 503 St. Oda 1 465 Batavieren 1 450 St. Hubertus 1 433 le kampioen St. Anna 100 p. 2e kampioen St. Oda 91 p. Hoogste schutter W. Smits, St. An na 86 punten. Op de banen van Handboogsport vereniging „Diana" te Venray wer den zaterdag en zondag onder gun stige weersomstandigheden con courswedstrijden gehouden bij gele genheid van het 70-jarig bestaan van genoemde vereniging. Na de openingstoespraak van voor zitter Th. Lucassen namen zaterdag middag de wedstrijden een aanvang, die zondagmorgen en -middag wer Klasse A: St. Jan 1 493 Ons Genoegen Ysselsteyn 458 St. Sebastiaan 1 457 Rare Schutters 1 450 St. Anna 2 445 St. Oda 2 372 le kampioen St. Jan 1 100 2e kampioen Ons Genoegen 1 97 Hoogste schutter M. Lenssen 88 Klasse B: Ons Genoegen 1 America 440 St. Joris 1 437 Batavieren 2 421 St. Anna 3 417 Griendtsveen 1 408 Ons Genoegen Ys. 2 405 St. Hubertus 2 388 Willem Tell 1 327 le kamp. Ons Genoegen America 92 2e kampioen St. Joris 1 86 Hoogste schutter M. Zanders, Ons Genoegen, America 83 Klasse C: Schutroe 1 425 Ons Genoegen Ys. 3 358 St. Oda 3 325 St. Anna 4 320 Ons Genoegen 2 America 276 Ons Genoegen Ysselsteyn 255 le kampioen St. Oda 3 77 2e kampioen Schutroe 72 Hoogste schutter P. Hermans, Schutroe 72 Klasse D: St. Jan 2 327 Schutroe 2 312 St. Sebastiaan 2 287 St. Joris 2 264 Willem Teil 2 259 St. Hubertus 3 222 Rare Schutters 2 187 St. Joris 3 131 Willem Teil 3 luz le kampioen Willem Teil 2 69 2e kampioen St. Jan 2 66 Hoogste schutter H. Volleberg St. Jan 81 Hoogste koning Th. Smits, Overloon 88 p. 10 na Personele prijzen: M. Verhoeven, Ysselsteyn 49 p. P. Verhaegh, Schutroe 3x10 P. Linders, St. Anna 4x9 G. Limbeek, Griendtsveen 4x8 A. Drabbels, Batavieren 3x7 H. Volleberg, St. Jan 4x6 J. v.d. Bekerom Schutroe 4x5 L. Weys, America 3x4 G. Hermans, St. Joris 3x3 H. Vennekens, St. Joris 3x2 H. v. d. Ven, Willem Teil 2x1 Drietallen: I. St. Anna 139 2. Rare Schutters, Overloon 131 3. St. Sebastiaan, Heide 130 ST. JAN Zondag j.l. nam St. Jan met twee teams deel aan de jubileum-con cours van zustervereniging Diana. Een concours dat door het groot aantal deelnemers over twee dagen was verdeeld, nl. zaterdag en zondag. De organisatie was tot in de puntjes verzorgd. Klokslag half twee kon St. Jan beginnen aan de 50 pijlen voor de personele- en corpswedstrijd. St. Jan is ook deze middag weer goed voor de dag gekomen. Zowel het eerste als het tweede team be haalden in resp. klasse A en D de eerste prijs met resp le en 2e kamp. Het tweede „zestal" moest deze prijs zelfs met 5 schutters zien te be halen doordat enkele schutters door militaire dienst of andere redenen verhinderd waren aan deze wedstrijd deel te nemen. Het le zestal behaalde 492 punten. M. Lenssen behaalde met 88 punten het ereteken. De verdere persoonlijke uitslagen waren: H. Hoedemaekers 69 p. L. v. d. Hoogenhof 84 p. J. Krijnen 79 p. G. Hulleman 85 p. A. Stiphout 87 p. Het 2e zestal schoot 327 p. bij el kaar, voldoende dus voor een eerste prijs. Persoonlijke uitslagen: J. Weys 74 p. J. Lenssen 52 p. H. Lenssen 72 p. H. Volleberg 81 p. Jac. Emonts 48 p. H. Volleberg behaalde in deze klasse het ere-teken en wist vervol gens de personele prijs met 4x6 in de wacht te slepen. Voorzitter Th. Lucassen van Diana was kennelijk en terecht tevre den over het verloop van de wed strijden en de betoonde sportiviteit. Het was een gezellig en goed geor ganiseerd toernooi. A.s. zaterdag 24 juni 7.45 uur bij eenkomst bij Café Kusters voor de deelnemers aan ons uitstapje. Denk aan paspoort of toeristenkaart en Belgische franks. Degenen die voet ballen aan voetbalkleding. Zie de opstellingen bij Kusters. P.D.V. DE ZWALUW Wedvlucht Orleans. 208 duiven. Afstand 497 km. Aankomst le duif 14.34.28, laatste duif 15.52.39. P. Schwachöfer 1 11; Jac. Arts 2 6 16; P. Philipsen 3 4; W. Peeters 5 44 46; J. van Haren 7 51; Br. Drab bels 8 52; P. Hendricx 9 13 14 19 29 39; W. Lormans 10 18 32; A. Smits 12 20 36 48; P. Willems 15 17; H. Philipsen 21 24; M. de Bruyn 22 34; Munckhof-Poels 23 33 42; A. de Riet 25; G. Boom 26 40 47 50; A. Loonen 27 49; G. Hendriks 28 35; Jos Ver meulen 30; Joh. Gommans 31; P. Manders 37 45; J. Janssen V 38; J. Gommans 41; F. Schellen 43. Wedvlucht Chatelet 11 juni '67. 290 duiven. Aankomst le duif 11.25.38, laatste duif 12.10.21. J. v. Haren 1 12 27 33; F. Schellen 2 5 53 56; E. Oudenhoven 3 9 62; W. Peeters 4 15 19 21; W. Lormans 6 11 25 34; A. Smits 7 17 18 39; Br. Staps 8 14 49; A. Loonen 10 28; A. Wijnen 13 43 51 73; P. Schwachöfer 16 22 72; P. Hendricx 20 50; M. v. Houdt Zn 23 29 32 59; J. Gommans 24 H. Lucassen 26 55; J. Janssen V 30 70 71; P. Willems 31 60; L. Jenne's- kens 35 44; Munckhof-Poels 36 47 61; J. Bastiaans Zn 37 41 42 67; Chr. van Hoof 40; Br. Drabbels 45; G. Boom 46; P. Philipsen 48; J. Kusters 52; G. Vermeulen 54; G. Pirlo 57 65; H. Philipsen O 58 G. Janssen 63; A. Willems 64; Gebr. Voesten 66; Jac. Arts 68; P. Manders 69. Het internationale Monster Zeven- ha ndbaltoernooi dat voor de zesde achtereenvolgende keer door de gymnastiek- en handbalvereniging Sparta uit Nijmegen werd georgani seerd mag zeker geslaagd worden genoemd. Onze spelers, speelsters en sup porters hebben temidden van ruim 2000 handballiefhebbers een fijne en leerzame dag gehad. Het was uitste kend „handbalweer", de stemming was opperbest en de organisatie was goed, al liet de poule-indeling hier en daar wel wat te wensen over. Zowel het dames- als het heren team verloren twee wedstrijden en wonnen er een. Meer overwinningen zaten er nu eenmaal niet in omdat de andere teams in hogere klassen speelden. Vooral de heren moesten dit tweemaal ondervinden in de wedstrijden tegen resj. Stuttgart en Müllheim, waarin ons team volledig werd overklast. De inzet van de da mes en heren was evenwel enorm. Als konklusie zouden we niet al leen mogen stellen dat er vaker aan dergelijke toernooien moet worden meegedaan, maar ook dat een regel matige training en het regelmatig spelen van wedstrijden in competi tie-verband zeer bevorderlijk zal werken op het spelpeil. Het bestuur zal proberen nog en kele vriendschappelijke wedstrijden te organiseren, al zal dit i.v.m. va kanties e.d. moeilijk gaan. Alle jon gens en meisjes, ouder dan 16 jaar, die de handbalsport nog niet kennen kunnen vrijblijvend kennismaken met deze tak van sport door bijv. Met ingang van 1 juli a.s. zijn wij verplicht het sinds 1 jan. 1965 bestaande abonnementsgeld te verhogen. Dit vindt o.m. zijn oorzaak in de verhoogde bezoraingskosten e.d. Uit de aard der zaak hebben wij deze verhoging zo miniem mogelijk gehouden en wij vertrouwen dat onze abonné's hiervoor begrip kunnen opbrengen. NIEUWE TARIEVEN 2.- 4.- 8.- GEMEENTE VENRAY: per kwartaal per halfjaar per jaar BUITEN GEMEENTE VENRAY: per kwartaal per halfjaar per jaar BUITENLAND: België, Luxemburg en Ned. Antillen per kwartaal per halfjaar per jaar Alle andere landen: per kwartaal per halfjaar per jaar Vriendelijk verzoeken wij onze abonné's, die gewend zijn 'hun abonnementsgeld (automatisch) per bank of giro over te schrijven, met deze nieuwe bedragen rekening te willen houden. 2.25 4.50 9.— 2.50 5.— 10.— 3.75 7.50 15.— eens gewoon mee te komen trainen of een wedstrijd te bekijken. Hand bal is geen moeilijke sport en ge schikt voor IEDEREEN. We hebben jullie nodig! S. R. 65 - VENRAY Vrijdag 23 juni: soos normaal ge opend. Zaterdag 24 juni: soos normaal ge opend. Zondag 25 juni: soos gesloten voor de leden boven 16 jaar; soos ge opend voor leden tot 16 jaar van 19.00 tot 21.30 uur met beatorkest The Dynamity Springs, entree 0.50. Alleen voor leden! Sportdag Blerick a.s. zondag. Ver trek half negen vanaf de soos. En tree, balavond en reis gratis. Brood jes en drank verkrijgbaar op het terrein. Zijn er nog 3 dames om te vol leyen? Gelieve zich op te geven op de lijst in de soos voor zaterdag. Balavond van 7 uur tot 1 uur in zaal Juliana. Orkest Tims Quartet. Dinsdag 27 juni voor jongens be neden 16 jaar. Woensdag 28 juni voor meisjes be neden 16 jaar. CENTRALE FOKVEEDAG M.R.IJ. 1967 Op vrijdag 8 september a.s. zal de jaarlijkse Centrale M.R.IJ. Fokvee- dag te Neer worden gehouden. Even als voorgaande jaren zal onder de opgegeven dieren 'n voorselectie wor den gehouden door een Provinciale Commissie, zodat een goede unifor miteit van de ingezonden dieren kan worden verkregen. Over de verdere eisen tot inzen ding zullen de plaatselijke sekreta- rissen van de Fokverenigingen gaar ne alle inlichtingen verstrekken. In het verleden werden uit deze streek vele goede prijzen in de wacht ge sleept. Hopenlijk zal Venray en om streken ook dit jaar zijn beste dieren inzenden en aldus zijn steentje bij dragen tot het welslagen van deze show. GIDSEN GEÏNSTALLEERD In de parochiekerk van O.L. Vrouw van Zeven Smarten vond de plech tige installatie plaats van de eerste groep van 12 gidsen. Na de installa tie werden aan de ouders der gidsen en genodigden een bonte avond met zang en dans aangeboden in huize San Damiano. DR. CLEMENS EPPING O.F.M. OVERLEDEN Op 52-jarige leeftijd is alhier over leden Pater Dr. Clemens Epping o.f.m. Pater Epping werd 4 juli 1915 te Gouda geboren, trad in de Orde van de Minderbroeders in 1937 en werd in 1944 te Weert priester ge wijd. Als lector was hij vele jaren te Venray werkzaam en zou binnen kort overgeplaatst worden naar De Bilt. Grote naam heeft hij zchi ver worven door het geven van Bijbel cursussen en lezingen. De overledene promoveerde te Leuven tot doctor in de Theologie (H. Schrift). Ten dienste van zijn studie bezocht hij herhaalde malen het H. Land. Thans was hij nog be zig aan het boek „Job". KROONGROOTHANDEL GAAT VERDWIJNEN Kroongroothandel K. Wijnen N.V. is een fusie aangegaan met de Kroongroothandel G. L. van Eerd N.V. te Veghel. Dit houdt in dat het bedrijf in Venray met ingang van 17 juli a.s. zal gaan verdwijnen. De gebouwen zijn reeds eerder verkocht aan de nieuwe DAF Topgarage, o.l.v. de heer K. van Haren. Deze fusie, die mede is ingegeven om als Kroongroothandel een ster ker geheel te vormen in de scherpe concurrentiestrijd onder de levens- middelenbedrijven en te komen tot een centraal distributiecentrum voor geheel Zuid Nederland, heeft ook tot gevolg dat enkele personeelsleden zullen- moeten afvloeien. Hiervoor is in overleg met de Kath. Bond Per soneel in de Handel een afvloeiings regeling getroffen. 16 mensen zullen mee overgaan naar Veghel. Daarmede verliest Venray een handelsonderneming die in 1934 door de heer Karei Wijnen gesticht werd in de Henseniusstraat. In 1949 sloot deze zijn groothandel aan bij het, wat toen genoemd werd, vrijwillige filiaalbedrijf de Kroon en dit had weer tot gevolg dat nieuwe maga zijnruimten en kantoren noodzake lijk waren, die men vond aan de Wilhelminastraat. In 1965 trok de heer Karei Wijnen zich terug uit de groothandel en kreeg zijn zoon L. Wijnen de leiding. In 1966 werd het bedrijf een naamloze vennootschap. HOND BIJT KIPPEN EN KONIJNEN DOOD De kippenhouder C. te Oirlo kwam tot de ontdekking dat 70 kip pen dood in het hok lagen. Vermoe delijk is een hond hier aan het werk geweest. De heer v.' W. in Oirlo kwam tot de minder aangename ontdekking dat 20 konijnen waren doodgebeten. Men vermoedt dat dezelfde hond ook hier aan het werk is geweest. AANRIJDINGEN Dinsdagmiddag vond in de Hen seniusstraat een botsing plaats tus sen de vuilnisauto van de gemeente bestuurd door v. H. uit Venray en de vrachtauto bestuurd door V. uit Someren. De wagens passeerden el kaar te dicht waardoor de scharnier van de laadklep de botsing veroor zaakte. Materiële schade. Op de kruising Julianasingel Poststraat werden de voorrangs- regels niet in acht genomen door de bestuurder van de luxe auto v. H-S waardoor de bestuurder van een bromfiets, de Marokkaanse gast arbeider A. werd gegrepen. Zijn landgenoot K. vloog door de botsing van de brommer en kwam op het koffer van een geparkeerde auto te recht. Beide gastarbeiders bekwa men lichte verwondingen, terwijl bromfiets en luxe auto's schade op liepen. GRAAG EEN KWARTJE Geen donateurskaarten. Geen loten. Geen briefjes of rijksdaalders, maar a.u.b. een kwartje. Of is dit te veel. Een dubbeltje of een stuiver. Was U besloten om geen cent meer te geven aan dit gebedel. Geeft U dan die ene cent a.s. zondagmorgen aan de jeugdkollekte ten bate van gymnastiekvereniging St. Christoffel welke in 1967 maar één keer U iets vraagt en wel a.s. zondagmorgen.

Peel en Maas | 1967 | | pagina 5