Kerkelijke Diensten goudenhuwelijk van 21 tot en met 27 mei Sgt.maj. Hensing kreeg VERDIENSTKREUZ V erdiepingsdag Bejaarden vereniging Venray (Vervolg van voorpagina) „Beslist niet, want dan gaat Hui ze Servatius beginnen, waarmede men ook zestig jaren geleden ge start is, namelijk de verschillende paviljoens moderniseren, in die zin, dat daarin kleinere groepen patiën ten kunnen worden ondergebracht. Dat eist de moderne behandeling en het enige vreemde er aan is, dat 60 jaren geleden een en ander ook juist zo is opgezet. Maar in de loop van de jaren zijn de paviljoens vol ler en voller „geduwd", zodat thans terugschakelen geboden is. Dat te rugschakelen gebeurt o.m. door de zwakzinnigen, imbecielen en idioten uit het huidige Servatius over te brengen naar St. Paschalis in Oos trum. ST. PASCHALIS Door overbrenging van deze groep naar Oostrum, waar het bestaande gebouw veranderd moet worden, dient men twee groepen. Op de eerste plaats krijgen de zwakzin nigen een beter op hen aangepas te verpleging, terwijl voor de psy chisch gestoorden in Huize Ser vatius meer ruimte ter beschik king komt, nu een groot aantal chronische patiënten daar verdwij nen. Uiteindelijk zullen ongeveer 400 mensen in Oostrum verpleegd kunnen worden, zodra daar de ac comodate en ruimte geschapen is. 200 van hen komen uit Huize Ser vatius, de rest uit andere inrich tingen. OBSERVATIEKLINIEK Mede in verband met deze „sane ring" van Servatius zelf, zal het noodzakelijk zijn te komen tot de bouw van een nieuwe observatie kliniek met poliklinische mogelijk heden. Dat is een verder punt op ons bouwprogramma, evenals een zelfstandige wooneenheid voor de Broeders zelf, die thans over ver schillende paviljoens verdeeld zijn". BROEDERS VAN LIEFDE „Broeder Overste, U brengt nu zelf de Broeders van Liefde ter sprake. Terwijl Huize Servatius steeds groeit en al uitgegroeid is tot een psychiatrisch centrum van gro te betekenis, waarvan ook de meer dan 450 leken getuigenis afleggen, die met de Broeders samen zorgen voor de patiënten, heeft ook Uw Congregatie ongetwijfeld minder roepingen en dus in de nabij toe komst minder Broeders. Hoe ziet U die ontwikkeling „Inderdaad is op het ogenblik bij religieuze orden en congregaties een ontwikkeling gaande, waarbij men zich o.m. opnieuw bezint over roe ping en taak in Kerk en Wereld. Dit brengt op dit moment onze kerheid mede, die o.m. oorzaak is van het teruglopen der roepingen Daar staat of valt Huize Servatius echter niet mee. Daar zijn intussen reeds zoveel gevormde leken, die het werk aan kunnen, dat het al of niet aanwezig zijn van Broeders op zich zelf, daar niets mee te doen heeft. Men kan daar echter op het ogen blik weinig positiefs over zeggen, omdat genoemde ontwikkeling niet geheel te overzien is en wat dat be treft de toekomst nog vaag en onze ker is. Wel zeker is, dat de ontwikkeling van het psychiatrisch centrum zoda nig is, dat b.v. de dubbele funktie van Broeder Overste te zwaar wordt en gesplitst zal moeten worden. TOEKOMST „Hoe ziet U de toekomst van Hui ze Servatius binnen de komende 60 jaren. „Ook op dit terrein zijn slechts moeilijk voorspellingen te doen. De technische ontwikkeling maakt het o.m. mogelijk pharmaceutica samen te stellen, die wederom op hun beurt geheel andere behandelingsmetho den mogelijk maken. Men kan slechts zeggen, dat de psychiatrie nog pas aan het begin van zijn ont wikkeling staat. Datzelfde kan men zeggen van de begeleiding. Er moe ten nog legio misverstanden uit de weg geruimd worden, voordat ook de buitenwereld een beter begrip op gaat brengen voor de psychisch ge stoorde mens. Een en ander vraag een steeds grotere inzet van mensen, maar waartoe dit allemaal leiden zal? De theorie is in de psychiatrie de prak tijk al ver vooruit en deze theorieën tonen nu al, dat de ontwikkeling, ook van een psychiatrisch centrum als Huize Servatius, nog slechts aan het begin staat. Men kan dus nog veel verwachten. „Houdt deze verwachting ook in een nauwere samenwerking met b.v. het psychiatrisch ziekenhuis St. Anna „Die samenwerking bestaat reeds op verschillend terrein en ik heb de goede verwachting, dat die in de toekomst alleen maar groter en in niger zal worden. Ons werk is voor en gaat om de zieke mens. Een mens, die het middelpunt van ons werken en streven is en was, ook 60 jaren geleden. Om deze zieke mens te helpen, om hem zo mogelijk weer de entree in de maatschappij moge lijk te maken, is Huize Servatius tot stand gekomen, evenals St. Anna. Datzelfde streven geldt ook voor de toekomst en waar nodig zal een drachtig samengewerkt worden, om dat ideaal te kunnen bereiken. PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: Kapelaan Driessen Dr. Poelsstraat 2 - Tel. 2385 Zondag: le zondag na Pinksteren. Feest van de Allerheiligste Drievul digheid. 7.00 Hendrika van Well- Voermans (jaard.); 8.00 Wim Cle- phas; 9.30 Hoogmis voor de paro chie; 11.00 Nicolaas Strik; 18.00 Ma ria Minten-Delauw. Maandag: 7.30 Jean Janssen v.w. buurtver. St. Jozef; 8.15 Herman Jeuken; 9.00 mevr. v. d. Borst-Jans- Beken v.w. fam. Jans-Beken; 19.00 overl. fam. Drabbels-Jansen. Dinsdag: 7.30 tot int. van de Paus en van de leden van het Apostolaat des Gebeds; 8.15 W. Verstraaten; 9.00 R. Verblakt v.w. de buurt; 19.00 Mathieu Stoks. Woensdag: 7.30 gest. jgt. Philip Esser en echtgenote; 8.15 overl. ouders Schols-Leers; 9.00 Theodora van Haren-Zegers; 19.00 Cath. Drenth-Borgman Donderdag: Feest van het Aller heiligst Sakrament. 7.30 Hoogmis ter ere van het H. Sakrament int. de ken Hanraets; 8.15 Herman Jeuken; 9.00 tot zekere intentie. Vrijdag: 7.30 Wed. Verriet-Beyer; 8.15 ouders Luypers-Coppus; 9.00 Karolina Flinsenberg-v. d. Mortel en dochter Anna; 19.00 Theo Siebers v.w. de sportvrienden. Zaterdag: 7.30 Jean Janssen v.w. buurtver. St. Jozef; 8.15 Maria Min ten-Delauw buurtver. St. Jozef; 9.00 Godefridus van Opbergen en Petro- nella Theuws; 19.00 fam. Creemers- van Son; biechten van 18.00-19.00 u. Mededelingen: 1. Donderdag feest van het Aller heiligst Sakrament Sakra- mentsdag. Nu er geen processie meer is sporen we alle gelovigen aan deze dag het Allerheiligste te aanbidden door het bijwonen van de H. Eucharistie en zo dit niet mogelijk is door een korte aanbidding in de loop van de dag in de kerk. 2. Zondag 21 mei gaat de H. Fami lie ter bedevaart naar Oostrum. Akolieten- en misdienaarsljjst van 21 t.m. 27 mei Zondag: 7 uur J. van Ham en J. Bollen; 8 uur Hans Verstegen en Harrie Manders; 9.30 L. Manders, J. Ebberink, G. Terwijn, H. v. d Beke- rom; 11 uur P Thielen en M. Jan sen; 18 uur Pieter Jansen en Jan Ruyten. Maandag, dinsdag, woensdag: 7.30 Adje Verbeek en Jos Laurensse; 8.15 Tonnie Pelzer en Jos Thielen; 9 uur Geert Cox; 19 uur Huub Gooren en Geert Kengen. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 7.30 Willy Janssen en Pieter de Bruyn; 8.15 Paul v. d. Heuvel en Martin Cuppen; 9 uur Twan Oudenhoven; 19 uur Tonnie Broers en Albert Ste vens (behalve donderdag). PAROCHIE PATERSKERK Pater van de week: Pater Primald Tel. 1973 b.g.g. 2337 Zondag: le zondag na Pinksteren. Feest van de H. Drieëenheid. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. Hoogmis 10.15 en 18 uur avondmis. Maandag: zal. Johannes en gezel len, martelaren. Dinsdag: 7e dinsdag van de Anto- nius-noveen. 19 uur avondmis met voorbede voor de aanbevolen inten ties; 10 uur H. Mis tot zekere inten tie. Woensdag: H. Gregorius, paus. Donderdag: Sacramentsdag. Vrijdag: H. Philippus Nerius, be lijder; 16 uur gez. H. Mis bij het 40- jarig huwelijk Verbrugge-Jacobs; 19 uur avondmis voor onze gezin nen. Zaterdag: H. Beda, belijder en kerkleraar. Om 5 uur en om 6 uur en na de avondmis tot 8 uur gele genheid om het Sacrament der Biecht te ontvangen; 18.30 avondmis als zondagsviering. Mededelingen: Donderdag is het Sacramentsdag, houden we deze dag in ere, zijn we dankbaar en komen we de H. Mis meevieren op deze feestdag. Misintenties: Zaterdag: 18.30 uur overl. familie van Meijel-Loonen. Zondag: 6.30 uur H.J. Verriet en Johanna Meyes; 7.45 u. Gerrit Kop- pes; 9 uur Herman JansBeken; 10.15 uur voor de parochie; 11.45 Christi- aan Broeren; 18 uur Martinus Pee- ters. Maandag: 7.45 zegen over gezin; 8.30 Maria v.d. Voort-Linskens; 19 uur Willibrordus Akkermans. Dinsdag: 7.45 H.J. Verriet en Jo hanna Meyes; 8.30 Jan Arts en Ever- dina Janssen; 10 u. zekere intentie; 19 uur overl. vader en moeder. Woensdag: 7.45 voor de vruchten der aarde; 8.30 Frans Schaeffers; 19 uur t.e.v. St. Antonius. Donderdag: 7.45 Anna Rutten-Pe ters; 8.30 Gerardus Versteegen (Gen. St. Jozef); 19 uur Elly en Gerrit Schmits. Vrijdag: 7.45 Karei Hendriks; 8.30 voor overledene; 19 uur Gezinsmis; 16 uur 40-jarige huwelijksmis. Zaterdag: 7.45 voor overl. familie; 8.30 Mathea Kessels-Vermeulen v.w. de buren. Dienbeurten Accolythen Zaterdag 18.30 u. Jan Meesters en Henk Arts Zondag 6.30 Paul Pop en Lex Faessen; 7.45 Antoon Claes- sens en P. Philipsen; 9 uur Hans Arts en Henk Evers; 11.45 Cor en Jan Evers. VREDESKERK VENRAY Zondag: le zondag na Pinksteren. Feest van de Allerheiligste Drievul digheid. 7.30 leesmis voor overl. ouders Mommen-Aben; 9.00 leesmis voor overl. Jan Aarts en fam. Kwan ten; 10.00 hoogmis voor alle paro chianen; 11.30 leesmis voor overl. Peter Thielen en Wilhelmina Lin- ders-van Herpen; 18.30 avondmis voor overl. Hendrikus van Lierop. Maandag: 8.00 leesmis voor overl. Cato Janssen; 19.00 avondmis voor overl. Piet Voss. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. Martinus van Rooy (Genootschap St. Joseph); 19.00 avondmis voor overl. fam. T. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. Herman Jeuken; 19.00 avondmis voor overl. fam. Thijssen-Marcellis. Donderdag: Feest van 't H. Sacra ment. 8.00 leesmis uit dankbaarheid; 19.00 avondmis voor ouders en kin deren (C.). Vrijdag: 8.00 leesmis voor overl. Gerardus Verstegen; 16.00 plechtige huwelijksinzegening en eucharistie viering voor 't bruidspaar v. Hoek- Claessens; 19.00 avondmis voor overl. Agatha v. Pelt-Melchers. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. Jaap Min; 10 uur Hoogmis uit dankbaarheid bij gel. van 25-jarig huwelijksfeest van Swinkels-Groe- nen; 19.00 uur avondmis voor overl. Emiel Beerkens. Deze avondmis geldt ook voor 't vervullen van de zondagsplicht. Biechtgelegenheid van 57 uur n.m. Akolieten- en misdienaarslijst 21 27 mei Zondag: 7.30 B. Arts, M. v. d. Be- kerom; 9.00 uur H. Custers, M. Ei bers; 10.00 uur T. Peeters, W. Thijs- sen, W. Franssen; 11.30 H. Janssen, M. Janssen; 18.30 H. Linders, P. Peeters. Week: 8.00 R. Jans, G. Swinkels; 19.00 B. Philipsen, D. Voss. Zaterdag: boekjes. 10.00 uur H. Rijbroek, L. Simons, G. Swinkels, T. v. Toor, W. Voss. HERVORMDE GEMEENTE Zondag begint de dienst in de Veltumse kapel om tien uur. Predikant is Ds. Plug uit Venlo. In de Hervormde Kerk aan de Maasweg in Blitterswijck geen dienst. Zondag: le zondag na Pinksteren. Drievuldigheidszondag: 7.30 u. Theo Camps; 8.45 hoogmis, jaard. Maria Muyres-Dupont. H. Familie Venray. 10 uur Piet Camps; 3 uur lof met preek en ommegang over de Vlas akker. Maandag: 7.30 Joh. Broekmans en Pierre Hendriks. Dinsdag: 7.30 gest. gez. jrd. overl. familie Jacobs-Noyen. Woensdag 8.45 Johanna Zegers- Camps en Maria Maas. Donderdag: Sacramentsdag: 7.30 u. gest. gez. jrd. Gerard Verschuuren, echtgen. en kinderen. Vrijdag: 7.30 overl. familie Houba. Zaterdag 7.30 overl. familie Loo- nen-van Rens; 5 uur gez. H. Mis tot dankzegging bij 25-jarig huwelijk v. Siebers-Camps; 7 uur avondmis v. de parochie. A.s. zondag 10 uur hoogmis, daar na Sacramentsprocessie. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: le zondag na Pinksteren. Feest van de Allerheiligste Drievul digheid. H. Missen om 7.30, 8.30 en Hoogmis 10 uur. Maandag: 7.30 gestichte H. Mis. Dinsdag: 7.30 gestichte H. Mis. Woensdag: 7.30 Mis voor de over ledenen. Donderdag: feest van het Aller heiligst Sacrament. Er zijn 2 H. Mis sen: 7.30 en 9 uur. Vrijdag: 7.30 gest. jaarget. Leo nard Custers en Barbara Lenssen. Zaterdag: 7.30 H. Communie uit reiken; 's avonds om 7 uur avond- •PAROCHIE CASTENRAY Zaterdag 19 uur avondmis als zondagsmis. Zondag: le zondag na Pinksteren. Allerheiligste Drievuldigheid. Bede vaart naar Tienray. 7.30 leesmis v. de parochie; 10 uur de hoogmis in Tienray. Ieder gaat op eigen gele genheid. Maandag: 7.30 geen H. Mis; 14.30 pl. huwelijksmis Geraerds-Duykers. Dinsdag: 7.30 hoogmis tot dank zegging. Woensdag 7.30 GEZINSMIS tot intentie van hen die offeren. Donderdag: Feest van het Aller heiligst Sacrament; 7.30 leesmis tot bijzondere intentie; 20 uur hoogmis tot int. fam. Thielen-Tacken. Vrijdag: 7.30 leesm Colbers-Naus. Zaterdag: 7.30 leesmis ter ere van O.L.Vrouw van Altijdd. Bijstand, tot intentie van hen die hiervoor offer den. 19 uur avondmis als zondagsm. Biechten van 6.30 tot 7 uur. Kerkpoetsen: Riet Dinghs en Diny Vullings. Misdienaars J. Geerets-P. Dinghs; H. Steeghs-J. Thielen. Akolieten: J. Houwen, Jef Rambags. J. Strijbos, H. Vissers. N.B. Zondag 21 mei is er te Brum- men een contactdag voor belangstel lenden voor de opleiding van gezin verzorgsters. Inlichtingen op de pas torie. N.B. Van 26 mei tot 3 juni ben ik afwezig, naar Lourdes. Pater Pee ters van Oirlo vervangt mij. Rege ling via de koster. A.s. zondag: Sacramentsprocessie rond de kerk. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: le zondag na Pinksteren. Drievuldigheidszondag. 7 uur lsm. voor Martin Bus, echtgenote en Wim Bus; 8.30 leesmis v. d. overl. fam. Jeurissen-Janssen; 10 uur Hoogmis v. d. parochie; na de hoogmis sacra mentsprocessie. Maandag: 8 uur leesmis v. Harry Vergeldt. Dinsdag: 8 u. leesmis voor de fam. van Vegchel-Verheyen. Woensdag: 8 u. leesmis v. d. fam. Vollenberg-Verheyen. Donderdag: H. Sacramentsdag: feestdag v. devotie. 7 uur avondmis leesmis v. d. fam. Peeters-In 't Hulst. Vrijdag: 8 uur leesmis v. d. overl. fam. Swinkels-Claessens; 10 uur pl. huwelijksmis voor het bruidspaar Verrij ken-Rongen. Zaterdag: 8 u. leesmis uit dankb. v. d. fam. Martens-Otterdijk; 19.30 avondmis v. d. overl. fam. Janssen- van Lipzig. PARpCHIEKERK MERSELO Zondag: le zondag na Pinksteren. Feest van de Allerheiligste Drievul digheid. 7.00 lsm. voor Henricus van Helden; 8.15 leesmis voor Martinus Gerrits en Wed. Gerrits-Verlinden; 10.00 Hoogmis voor Theodora van Osch-Poels; 11.30 leesmis voor Jo hannes Janssen en Johanna Janssen. Maandag: 7.30 gest. jgt. voor Cor- nelis Ewals en Wilhelmina Emonts. Dinsdag: 7.30 gest. jgt. voor An toon van Helden. Woensdag: 7.30 gest. jgt. voor Wilhelmina Verlinden-Bdstervels. DonderdagSacramentsdag. 8.30 u. Hoogmis t.e.v. H. Sacrament voor de parochie. Vrijdag: 7.30 gest. jgt. voor Jo hannes Engels en Elisabeth Roberts. Zaterdag: 7.30 gest. jgt. voor Ge rardus van Dijck en echtgenoten. Biechtgelegenheid: dagelijks na de H. Mis en zaterdag van half acht tot acht uur. In verband met de Sacraments processie op zondag 28 mei is er die dag om half twaalf geen H. Mis. Daarvoor is er zaterdagavond 27 mei ormacht uur een H. Mis. "RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: le zondag na Pinksteren. Drievuldigheidszondag. 7.45 vroeg mis tot int. van fam. Baten-Michels; 10 uur hoogmis t.b.i. Maandag: v. d. zielerust van een overledene. Dinsdag: v. d. zielerust van over ledenen (Horst). Woensdag: tot int van fam van Keijsteren-Geurts Donderdag: Allerheiligste Sacra ment: 's morgens geen H. Mis; 20.00 gez. avondmis v. d. zielerust van een overledene. Vrijdag: v. d. zielerust van een overledene. Zaterdag: v. d. zielerust van over ledenen (Horst). RECTORAAT HEIDE Zondag: le zondag na Pinksteren. Allerheiligste Drievuldigheid. 7.30 u. leesmis voor het rectoraat; 10 uur gesticht gezongen jaargetijde voor Maria Elbers-Manders. Akolieten: Naud Gielens en Bennie van Lierop. Misdienaars van de week: Jan Mi- chels en Gerrit Spee. Maandag: 7.30 leesmis voor Peter Paul Janssen. Dinsdag: 7.30 leesmis voor de overl. familieleden Gielens-Stax. Woensdag: 7.30 leesmis voor Wil helmus Loonen en Elisabeth van Heijster. Donderdag: Allerheiligste Sacra ment. 7.30 leesmis tot int. van fa milie Michels-Janssen. Vrijdag: 7.30 leesmis voor de overl. moeders Petronella van Dijck- Wismans en Jacoba Michels-Jacobs. Zaterdag: 7.30 leesmis voor Mar tinus Ewals en Wilhelmina Leijssen. Biechtgelegenheid van 78 uur. Te 8 uur Avondmis. Kerkpoetsen: Truus Janssen en Helma van Rens. Zondag a.s. 28 mei Sacraments processie. RECTORAAT SMAKT Zondag: le zondag na Pinksteren. Feest van de H. Drievuldigheid. 6.15 H. Mis; 7.30 jrd. voor Maria Gom- mans-v. d. Ven. Kapel: H. Mis voor de schooljeugd; 9.30 H. Mis voor de bedevaart uit Nijmegen. Kerk: 10 u. Hoogmis voor Gerrit Janssen. Maandag: 7.30 H. Mis. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor Jose- phien Asselbergs. Woensdag: 7.30 H. Mis ter ere van de H. Jozef. Donderdag: Sacramentsdag. 7.30 H. Mis voor overl. ouders de Haart- Creemers; 's avonds om half 8 avondmis. Vrijdag: 7.30 H. Mis. Zaterdag: 7.30 H. Mis; 's avonds om 7 uur plechtige Eucharistievie ring. RECTORAAT VEULEN Zondag: le zondag na Pinksteren. Feest van de Allerheiligste Drievul digheid. 7.30 leesmis voor de paro chie; 10 uur Hoogmis overl. fam. Koenen-Janssen; 2.30 Mei-lof. Maandag: 8 uur Hoogmis overl. fam. Burgers-Verheyen. Dinsdag: 7e dinsdag ter ere van de H. Antonius van Padua; 8 uur Hoogmis gest. jgt. voor zal. Fran- cisca Aarts. Woensdag: 8 uur leesmis zal. Sj. Burgers, echtgenote en zoon Hubert. Donderdag: 8 uur leesmis voor zal. Theodorus Jacobs. Vrijdag: 8 uur leesmis tot bijz. int. Cleven. Zaterdagmorgen geen H. Mis; 's avonds 8 uur H. Mis 2e zondag na Pinksteren, lsm. uit dankbaarheid M. G. Akolieten voor 21 mei: Harrie Geelen, Mart. v. Staveren en Piet Mulders. Kerkpoetsen: Jo Bovee en Miet Geelen. De president van de Westduitse Bondsrepubliek dr. H. Lübke, heeft het „Verdienstkreuz mit Bande" verleend aan de Nederlandse ser- geant-majoar b.d. C. Hensing, voor zijn vele verdiensten bij de totstand koming van het Duits soldatenkerk- hof in Ysselsteyn. Hier had de on derscheiden sergeant-majoor een groot aandeel in de identificatie van de 31.000 in Nederland gestorven Duitsers onder de laatste wereld oorlog. Deze onderscheiding werd op 22 maart j.l. verleend en verleden vrijdag door de consul der Duitse Bondsrepubliek dr. W. Viehman te Maastricht uitgereikt. In zijn toespraak herinnerde de Duitse consul aan de ridderlijkheid en groot moedigheid, waarmee Ne derland, dat tijdens de oorlog toch veel geleden heeft, na de oorlog de gestorven Duitsers een waardige rustplaats gaf. Met grote erkente lijkheid bracht de consul ni herinne ring de aktiviteiten van de onder scheidene om van het troosteloze ge bied van de Peel met zijn vennen, moeras, heide en zand een mooi kerkhof te maken, dat juist door zijn ongereptheid een aparte beko ring heeft voor de bezoekers. „Door uw inzet', aldus de consul, „hebt U meegeholpen vooroordelen op te heffen bij hen, die tijdens de oorlog tegenover elkaar stonden. Daardoor hebt U de geest van ver zoening en toenadering bevorderd en versterkt." De plechtigheid werd o.m. bijge woond door de beheerder van het Duits soldatenkerkhof kapitein L. Timmermans uit Venray; Oberst Blümel als vertegenwoordiger van de Duitse delegatie van het Afcent- commando te Brunsum, de garni zoenscommandant van Maastricht overste H. Kessels; een vertegen woordiger van de Territoriale com mandant in Limburg, de heer Piel van de organisatie Volksbund Deut sche Kriegsgraberfürsorge, burge meester mr. Custers van Venray en Pastoor Janssen van Ysselsteyn. Sgt-majoor Hensing werd reeds eerder door H.M. de Koning, door het Roode Kruis en de Oostenrijk se regering onderscheiden. VRIJ,DIE VLUCHTSTROOK! Stoppen op de vluchtstrook, zo dicht mo gelijk tegen de berm. is alleen toegestaan in noodgevallen, zoals pech I De vluchtstrook moet vrijgehouden worden voor politie en hulp verleningsdiensten ZES. Dat het gouden bruidspaar Sjang van Kessel en W. Gelden goed „ge- leeje" is, heeft het zaterdag onder vonden tijdens de receptie in zaal Manders, waar velen hun opwach ting kwamen maken. Daar kwam o.m. de 2e voorzitter van de KABO, de heer Verbeek, Sjang bedanken voor wat hij voor de KABO heeft gedaan. Burgemeester mr. Custers met de wethouders A. van Dijck, Fr. Jans sen en G. Schols met secretaris H. Vorst gaven acte de presence. De H.E. Heer Deken A. Loonen kwam Sjang bedanken voor zijn voortdurende inzet voor het Pries terstudiefonds, terwijl vertégen- woordigers van het NKV en van de KW hem dankten voor het werk wat hij heeft gedaan op het gebied der organisaties, zoals Herwonnen Levenskracht en Dr. Poelsstichting. Ook dr. Kortmann, directeur van het psychiatrisch ziekenhuis St. Anna, waar de heer van Kessel meer dan 40 jaar zijn beste krachten heeft ge geven, kwam gelukwensen aanbie den. 's Avonds bracht de Kon. Harmo nie Euterpe aan het gouden paar 'n klinkende serenade waarbij de pre sident, als vertegenwoordiger van Venrays bevolking, naast gelukwen sen ook de dank namens de bevol king uitsprak voor het vele werk wat Sjang in zijn vrije tijd voor de gemeenschap heeft gedaan. Tiental len felicitaties, bloemstukken en ge schenken waren tastbare bewijzen van deze gelukwensen en dankbetui gingen. De dag was naar goed gebruik be gonnen met een plechtige H. Mis van dankbaarheid in de St. Petrus- Bandenkerk opgedragen. Op dinsdag 23 mei a.s. zal van 3 tot 6 uur een verdiepingsoefening gehouden worden in het Cultureel Centrum te Venray. Onze geestelijk adviseur, pastoor Geerits, heeft hier voor de medewerking verkregen van een pater van Mariannhill, welke deze verdiepingsoefening met licht beelden zal verzorgen. Tijdens deze oefening zal ook de Eucharistievie ring plaats hebben. Zo enigszins mogelijk verwachten we alle bejaarden, degene welke wensen opgehaald worden, kunnen hiervoor opgave doen tot 19.00 uur bij J. Jansen, Merseloseweg 9 Ven ray, op maandag 22 mei. Deelname per persoon 1. GOUDEN ZUSTER Op 23 mei a.s. zullen de Zusters van Liefde, die hun gouden profes- siefeest vieren in het moederhuis te Gent officieel de gouden kroon ont vangen. Daaronder is ook een zus ter van Huize St. Anna, namelijk de 87-jarige Zuster Samuel, die al sinds jaar en dag op dit psychiatrisch ziekenhuis werkzaam is en nu haar pensioen dienstbaar maakt voor de missie, waarvoor ze hele dagen zit te breien. Wanneer het gouden feest op St. Anna gevierd zal worden is nog niet bekend. KLOOSTERZUSTER VERDRONKEN Een 55-jarige kloosterzuster van de Orde van het Heilig Bloed te Aarle-Rixtel, de Duitse zuster H. is dinsdagmorgen om het leven geko men bij een onverklaarbaar ver keersongeval langs de Zuid Willems vaart, tussen de kerkdorpen Beek en Donk. De zuster deed al jarenlang dienst als chaufeuse van het klooster. Haar auto, waarin nog twee kloos terlingen zaten, is op onverklaarba re wijze van de rijbaan geraakt, in de berm om de lengteas gedraaid en vervolgens met de neus in een die pe sloot tot stilstand gekomen. Het slachtoffer is de verdrinkingsdood gestorven. De twee andere zusters, die achter in de wagen zaten, liepen een shock en lichte verwondingen op. BEGIN VAN BOSBRAND Woensdagmiddag omstreeks half 4 brak door tot nog toe onverklaar bare oorzaak brand uit in een bos perceel aan het Zwartwater. Dank zij de inzet van de bosbrandweer, van de Venrayse vrijwillige brand weer en van vrijwilligers kon uit breiding worden voorkomen. Enkele aren natuurschoon gingen nu verloren, maar als er een be hoorlijke wind had gestaan, was de ze brand niet te stuiten geweest. Van bevoegde zijde wordt er nog maals op aangedrongen de uiterste voorzichtigheid te betrachten met in en nabij onze bossen. De bossen zijn in deze periode uiterst brand baar. Er is nog altijd een rookver bod en tegen deze overtredingen zal met gestrengheid worden opgetre den. 100ste AANRIJDING De rijkspolitie registreerde de 100e aanrijding in 1967. Bij het achteruit rijden van de personenwagen be stuurd door de 64-jarige E. B. uit Heerde raakte deze op de Paters- laan een lichtmast, die gedeeltelijk vernield werd, evenals de auto.

Peel en Maas | 1967 | | pagina 8