Camps-Optiek tQt een héél nieuw gezicht. S.V.V. NIEUWS Uit een klein étui.., S.V.V. JEUGD .:v Y.Y. 00STRUM S.V. LEUNEN PAINT-IN Schouwburg ÏFns piiis WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN HM» DE MOLENWIEKERS SSS Overloon Gouden Paar VRIJDAG 14 APRIL 1967 No. 15 ACHT EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 PRIJS PER KWARTAAL 1.75 (buiten Venray 2.—) ADVERTENTIEPRIJS 12 cL p. mm. ABONNEMENTS- Uitslagen zondag 9 april: Quick Boys 1Venray 1 62 Venray 2Helden 2 13 Molenwiekers 1Venray 3 12 Venray 4Kronenberg 1 14 Venray 5—Castenray 3 100 Wittenhorst 5Venray 6 41 Venray 7Sparta 4 20 Een wel zeer teleurstellende ne derlaag leed ons eerste elftal afge lopen zondag. Het is nl. de grootste nederlaag die ons elftal in vele ja ren moest incasseren. De wedstrijd werd onder uitste kende weersomstandigheden ge speeld, de toestand van het veld was daarentegen erbarmelijk. In de eerste helft werd bij vlagen zeer goed gespeeld. Het was Venray dat de leiding nam door een schit terende kopbal van W. Peeters uit een corner. Enige tijd later kwam Quick op gelijke hoogte, doordat De Meulemeester, eveneens met een uit stekende kopbal, wist te scoren. Vermelding dient echter wel dat hij hierdoor in de gelegenheid werd ge steld door onze doelman die te laat uit zijn doel kwam. Even voor rust wist H. Coppus uit een strafschop Venray opnieuw aan de leiding te brengen door een strafschop te be nutten doordat een Quick-speler zo vriendelijk was de bal in het straf schopgebied met zijn handen van de grond op te rapen. Enkele minuten na dé rust bracht De Meulemeester de thuisclub op beheerste wijze op 22. Hierna was de tegenstand van Venray volledig gebroken. Er werd lusteloos gespeeld en men kreeg de indruk dat men wilde dat het einde van de wedstrijd maar zo spoedig mogelijk moest aanbreken. Met de regelmaat van de klok voerde Quick Boys de score op tot 62, waarbij het laatste doelpunt gedachte associaties opriep met de in Leipzig gescoorde doelpunten door de Oostduitsers. Al met al een wedstrijd om heel gauw te vergeten. Venray 2 speelde tegen Helden 2 een slechte wedstrijd en verloor dan ook verdiend met 13. Vooral de verdediging van de SVV'ers speelde erg onzeker. Als excuus mag hier misschien gelden dat zowel in de verdediging als aanval met invallers werd gespeeld. Helden 2 nam de leiding, maar Venray 2 wist hierna toch een lich te veldmeerderheid te nemen, maar verder dan een afgekeurd doelpunt wegens buitenspel kwam men niet. Kort voor rust speelde Jan van Ba- kel zich keurig vrij, maar zijn schot ging rakeling naast. De gasten, die het voornamelijk van uitvallen moesten hebben, maar dan ook zeer gevaarlijk wa ren, wisten kort na de thee twee maal een dekkingsfout af te straf fen met evenzoveel doelpunten. P. Volleberg, die een goede wedstrijd speelde, wist kort voor het einde met een afstandsschot te doelpunten. Eindstand 13. Venray 3 heeft de plaatselijke derby tegen een fel, maar beslist niet onsportief spelend Molenwie kers 1 met 12 gewonnen. In de 23e min. werkte een Molen wiekers achterhoedespeler een „Oostduitse" corner van M. Lucas- sen achter doelman Gerrits. Met de ze 10 voorsprong brak de rust aan. De tweede helft was amper 5 min. oud toen de scheidsrechter de SVV'ers toch wel zwaar strafte door het toekennen van een straf schop aan de Molenwiekers, die door H. Vollenberg feilloos werd benut: 11. Ongeveer een half uur na rust maakte J. Kusters met een kopstoot een mooi doelpunt, maar dit werd terecht wegens roepen afgekeurd. Het duurde dan ook tot de 89e min. toen M. Janssen wist door te bre ken en 't winnende doelpunt te sco ren. Bij de 11 stand probeerden de gastheren, door de bal herhaalde malen ver weg te trappen tijd te winnen om zodoende dat ene kost bare puntje vast te houden. Maar de scheidsrechter, gewapend met 'n stopwatch, trapte hier niet in en liet de verloren gegane tijd bijspelen. Voor rust werd er matig gespeeld, na rust, toen onze trainer, de heer Vreemd, dat U niet eerder op het idee kwam. Een nieuwe bril, dat is het. Ineens ontdekt U, hoe anders U kunt zijn. U voelt zich prettiger, zelfbewuster, vrijer. Nee, 't is geen verbeelding, er wordt ook met andere ogen near u gekeken. Meer waar dering? Meer sympathie? Een extra complimentje?... Gewoon, door een nieuwe bril. Uit zo'n klein étui. ERKEND LEVERANCIER VOOR ALLE ZIEKENFONDSEN U KIEST IN ELKE PRIJSKLASSE uit tientallen mo- dellen. Passend bij Uw type. Een bril op maat.Oókwatde glazen betreft. Want ook daar is tegenwoordig een grote verscheidenheid In. Bijvoorbeeld getinte glazen, wan neer U veel in kunstlicht werkt. De praktische bi- en trifocaal glazen. En natuurlijk de zo fraaie ontspiegelde glazen. Komt U eens langs? U bent welkom I GROTESTRAAT 14a - VENRAY W. Arts enkele taktische aanwijzin gen had gegeven, ging het veel be ter. Kampioenskandidaat Kronenberg heeft tegen Venray 4 over geluk niet te klagen gehad. Enerzijds door de gelukkige doelpunten die ze maakten, anderzijds door de vrijwel volle medewerking van de scheids rechter. De Venrayers gaven zich tot het uiterste, maar de aanvallen werden meestal door deze arbiter afgefloten, hetgeen zelfs de Kronen bergers niet ontging. Al met al een spannende, sportieve wedstrijd, waarin een gelijkspel de beste ver houding geweest was. Venray 5 heeft met Castenray -3 weinig moeite gehad. Zoals te ver wachten boden de gasten weinig te genstand, daardoor kwam Venray 5 echter niet in haar normale spel, wat toch niet weg nam dat er liefst lOx gescoord werd. De doelpunten werden gescoord door Th. Volleberg 4x, P. Berkers 4x, J. Arts lx en G. Lormans lx. Venray 6 was op bezoek bij Wit tenhorst 5. De gastheren waren de gehele wedstrijd sterker, over alle linies, en wonnen daardoor dan ook verdiend met 41. Het enige SW- doelpunt werd gescoord door L. de Bruyni. Een goede wedstrijd speelde Ven ray 7 tegen Sparta 4. Er werd door de SVV'ers van deze geroutineerde tegenstander met 20 gewonnen. Beide doelpunten werden gescoord door W. Arts. Programma zondag 16 april: Wanssum 1Venray 1 2.30 u. Venray 2Sp. Irene 3 2.30 u. Uitslagen 8 april: Venray ASparta A 23 Venray Al—RKDEV Al 1—3 Venray A2America Al 33 EWC Al—Venray A3 7—1 Venray BI—EWC BI 5—1 Venray B4Molenw. B2 21 Oostrum B2Venray B6 43 Venray B5 L.Meerlo BI 23 Leunen ClVenray Cl 0 Venray C2Leunen C3 70 Venray C3—HRC Cl 0—1 Programma zaterdag 15 april: Blerick AlVenray Al 5.30 u. TOP '27 Al—Venray A2 4.00 u. Venray A3Wanssum A2 4.30 u. Hegelsom BIVenray BI 2.30 u. Venray B2 L.Wanssum BI 2.30 u. Venray B3Molènw. BI 3.15 u. Molenw. B2Venray B5 L. 2.30 u. Oostrum B2Venray B4 4.00 u. Venray B6—BW B2 2.00 u. Venray ClVenray C3 2.00 u. Ysselsteyn C2Venray C2 3.00 u. Tegen Tiglieja hebben wij het niet kunnen klaren. Er werd met 41, een weinig geflatteerd, verloren. A.s.s zaterdag gaan wij Sparta uit Sevenum bezoeken. Misschien lukt het daar wel om een overwinning te behalen. Vertrek om 4.30 uur vanaf Henseniusplein. De volgende spelers zijn aangewe zen: Math. Gommans, M. Oymans, H. Gommans, Jan Clevers, Jeu Arts, A. Swinkels, J. Pirlo, G. Poels, V. Lucassen, H. de Bruyn jr., Wim Cle vers, A. van Bergen, E. Sijbers. AFD. VETERANEN De eerste thuiswedstrijd is een overwinning geworden. St. Anna was dit keer de tegenstander. We derom moest met enkele invallers worden aangetreden, wat niet heeft verhinderd dat er fris van de lever gespeeld werd. Na ongeveer 10 mi nuten lag voor de eerste keer de bal achter de keeper van St. Anna. Merkx was er de maker van, die, toen de keeper de bal uit een voor zet van rechts liet vallen, het be slissende tikje gaf. Aanval op aan val rolde op de St. Anna veste en menige scoringskans werd om zeep gebracht. Uit een van deze kansen maakte Merkx met een mooi strak schot in de linkerbovenhoek 20. Na de rust hetzelfde beeld. Hoe wel de aanvallers van St. Anna niet zo talrijk waren, zat er toch wel ge vaar in, maar de achterhoede met Creemers aan het hoofd, hield de deur dicht. De voorhoede daar-,en-tegen luk te niets meer. Het mag een wonder heten, dat de stand niet hoger werd. De mooiste kansen liet men on benut. Het einde kwam dan ook met een verdiende overwinning in deze sportief gespeelde wedstrijd. Zaterdag gaan de veteranen naar MVC in Maasbree. Aangezien dit 'n sterke tegenstander schijnt te zijn, hoopt men zo sterk mogelijk aan te treden. Opstelling en aanvangsuur kan men bij café Thielen vinden. Oostrum 1 heeft in HRC 2 z'n meerdere moeten erkennen en ver loor afgelopen zondag met 21. Zondag 16 april zijn beide elftal len vrij. Programma zondag 23 april: Meerlo 2Oostrum 1 Oostrum 2Venray 5 De reeds eerder aangekondigde oudijzeraktie zal gehouden worden op zaterdag 22 april. Uitslagen: Leunen 2Lottum 5 32 Hegelsom 4Leunen 3 40 Molenwiekers AlLeunen Al 31 Leunen BIWanssum B2 63 Leunen B2-BW B2 0—1 Leunen ClVenray Cl 60 Molenwiekers ClLeunen C2 40 Venray C2Leunen C3 70 Programma zondag 16 april: Merselo 1Leunen 1 2.00 u. vertek 1.00 uur Zaterdag 15 april: Leunen ADIS A 4.00 u. Castenray BILeunen B2 4.00 u. vertrek 3.15 uur Leunen B3Castenray B2 2.30 u. HRC ClLeunen Cl 3.00 u. vertrek 2.00 u. Sparta C3Leunen C2 3.00 u. vertrek 2.00 uur Leunen C3Molenwiekers Cl 1.30 V.O.W. (Zijtaart)SSS (Overloon) SSS verloor in de eerste wed strijd me 10 en het was toen een zeer slechte wedstrijd. Verwacht werd dat het ditmaal, gezien de goede resultaten de laatste weken, wel wat beter zou gaan. Het begon echter al zeer slecht, doordat de bus vertraging had en de wedstrijd pas om 3 uur kon beginnen. Ook had SSS enkele invallers in hun gelede ren. SSS nam toch meteen het heft in handen, maar lang duurde dit niet, want V.O.W. liet dit niet toe. Het bleef een op en neer gaande strijd, waar zeer vele goede kansen on benut bleven, van beide zijden, en he spel was ver beneden de maat, zodat de rust inging met een dub- belblanke stand. Na de theepauze had SSS iets of wat voordeel van de wind, maar het was nog minder wat beide teams voorschotelden, terwijl ook de scheidsrechter voor beide teams zeer aanvechtbare beslissingen nam. Overloon probeerde de laatste 10 min. toch nog alles en ging in zijn geheel in de aanval, wat uiteraard een groot risico met zich bracht. Dit werd hen dan ook noodlottig, want 5 min. voor het einde werd het 10 voor VOW. Overloon probeerde het hierna nog wel, maar het was helaas te laat. Over het geheel genomen een wedstrijd waar 23 man totaal faalden voor veel teleurgestelde supporters en voor SSS gingen kost bare puntjes verloren. SSS 2—Oeffeit 2 Over het geheel genomen een ma tige wedstrijd waar Overloon ten slotte de volle winst wist te beha len, zij het dan met het kleinst mo gelijke verschil: 10. Boxmeer 3 behaalde in deze klas se reeds het kampioenschap. Zondag moet SSS 2 op bezoek bij Milsbeek. SSS 3VCA St. Agatha 3 Ook ditmaal was SSS 3 weer fa voriet en liet dit dan ook duidelijk blijken. Het werd een 41 overwin ning en dus het behoud op de eerste plaats van de ranglijst. Zondag wordt het een zware op gave tegen Boxmeer, maar ook di- maal hopen we het beste en wensen SSS 3 veel succes. SSS 1 speelt de laatste wedstrijd tegen Milheeze. Gezien de stand op de ranglijst is dit een heel belang rijke ontmoeting. In de eerste wed strijd heeft Overloon ruime winst geboekt in Milheeze en wel met 4-1. Dimaal hopen we ook dat het zal mogen lukken, want bij eventueel verlies is het theoretisch mogelijk dat SSS onderaan kan eindigen. Dit hoopt natuurlijk niemand, maar het is mogelijk. Behaalt Overloon de volle winst dan bestaat er geen en kel gevaar meer. We wensen hen veel succes! SSS VETERANEN SSS Overloon '67 speelde afgelo pen zaterdag tegen Lottum een zeer sportieve wedstrijd, die verdiend werd gewonnen door de SSS man nen met 32. De doelpunten wer den gescoord door: J. van Veghel, J. Lichteveld en Jac. Henkens. SSS Overloon '62 ging op bezoek bij RKDEV in Arcen en ging daar eervol ten onder met 41. Het enige doelpunt werd gemaakt door J. van Veghel. Programma voor zaterdag 15 april BW BlitterswijckOverloon '67 Overloon '62Horst-America Dinsdagavond j.l. werd in de foyer van de schouwburg de voortgezette verkoop gehouden van de resultaten der paint-in, die onlangs ten bate van de Soos '65 is georganiseerd. Het animo om een van de vele kunstwerken, van Venrayse kunste naars(ressen) of kunstenaars(ressen) in de dop, in zijn huiskamer te doen belanden was ook deze keer weer zeer groot. Zodoende was het voor veilingmeester de heer P. Rippe, 'n vaak aangename taak om deze vei ling te leiden, daar de 53 te veilen kunstwerken zeer vlot van de hand gingen. Er werd zeer goed geboden en opgeboden, want zelfs met een inzet van 0,01 was men in een mi nimum van tijd gekomen tot een verkoopbedrag van 20,tot 30, Al met al was het een avond waar velen met plezier aan terug zullen denken, er is gelachen, politiek be dreven en zeer goed gekocht. Wat het financiële betreft, dat is het beste te schilderen met de op merking, dat de penningmeester van het soos-bestuur zich in de handen wreef, en dat zeker niet van ergernis want de totale opbrengst van deze paint-in was 1.341,25. De voorstelling nummer drie van het Amsterdams Volkstoneel trok ook zaterdag weer de nodige belangstelling. Dat een volksstuk als Rooie Sien drie voorstellingen in Venray kan geven toont wel aan, dat ook dit toneelwerk terecht de aandacht krijgt. Maar de voor stelling van dinsdagavond heeft dit maal toch wel de kroon gespannen. De Nederlandse musical Heerlijk duurt het langst, van Anne M. G. Schmidt en Harry Bannink zal on getwijfeld als een van de grote eve nementen van Venrays theatersei zoen 1966-1967 de geschiedenis in gaan. Deze 512e voorstelling was dood gewoon „steengoed", zoals een van de vele bezoekers na afloop uit de grond van zijn hart zei. Men had dan ook twee uren lang een show stuk gezien, met belichting en de cors, die men zelfs de grootste chauvenist niet in Venray voor mogelijk had gehouden. Dat het mogelijk was, is een be wijs dat de toneel-accomodatie van onze schouwburg belangrijk uitge breid is en dat men daar ook mee kan werken. Draaibaar toneel is ook al geen onoplosbare puzzel meer en zo kregen Conny Stuart, Winnifred Bosboom, Tom van Beek, Frans So- mers, Francine ter Linden, Leen Jongewaard en Jos Bergman alle kansen deze musical inderdaad tot een feest te maken voor oog en oor. En die kansen heeft dit gezelschap dan ook volop benut en de inder daad spitse teksten van Annie Schmidt en Harry Bannink alle recht doen wedervaren. Het feit dat vele liedjes intussen reeds bekend zijn, ook al middels de plaat, maak te deze voorstelling voor de over volle zaak tot een groot genoegen, waar men nog dikwijls met plezier aan terug zal denken. Zo ooit dan werd dinsdagavond nog eens ten overvloede bewezen welk een kost baar goed we met onze schouwburg hebben gekregen. Het feit dat een der hoofdspelers zich iets verlaat had, gaf de direc teur, de heer Cattoir, de kans om iets te vertellen over het program ma van het komende seizoen. Daar bij is op de eerste plaats een ver heugende samenwerking aan te te kenen tussen de schouwburgen Maastricht, Heerlen en Venray, dat alleen maar de uitwisseling van stukken en de "gezamenlijke propa ganda ten goede zal komen. In de muziekserie zal in het ko mende seizoen o.m. optreden het Nationale Ballet, dat thans in Duits land triomfen viert. Bovendien zal in Venray optreden het Brabants Orkest o.l.v. Wieke Jordans, terwijl ook tweemaal het Limburgs Sym fonie Orkest acte de presence zal geven. In de toneelserie komen de reeds bekende groepen als Theater, En semble en Centrum, die de succes stukken uit hun nieuwe repertoire in Venray komen brengen. De cock tailserie is wel helemaal spectacu lair met o.m. een optreden van het Büdapester Zigeunerorkest, een Weense avond met het Wiener So listen ensemble, een Spaanse avond met Fiesta Gitana, een optreden van het Groot Limburgs Toneel, waar van in dit seizoen Boeing-Boeing gepresenteerd werd en tenslotte de operette Wiener Blut van de Hoofd stadoperette. In vrije voorstellingen zullen o.m. optreden La Compania d'Opera Ita- liana met de opera Madam Butter fly en het klapstuk, een originele neger musical Djoliba door een Afrikaans gezelschap, dat o.m. af gelopen jaar in Londen een van de grote verrassingen was van het theaterleven. Voor wat dit seizoen betreft ver melden we voor de veiligheid nog even dat op 23 april het Jeugdtoneel een voorstelling verzorgt en dat 27 april de Brusselse schouwburg Vir ginia Woolf brengt. Voor deze laat ste voorstelling zijn nog enkele plaatsen verkrijgbaar. Het is wel licht goed er op te wijzen dat dit een zeer modern toneelstuk is met soms vrij banale tekst. Zaterdag herdenkt het bruidspaar Deriet-Jans-Beken de dag waarop zij voor 50 jaren in het huwelijk traden. De bijna 77-jarige Theodorus Deriet zal dan ongetwijfeld terug denken aan het feit dat hij als „Lönder" dus komende van Overloon na bij verschillende boeren gewerkt te hebben, voor ongeveer 53 jaren als voerman kwam bij Hotel de Gouden Leeuw, waar indertijd ook gezorgd werd dat pakken en stukgoed van Venray naar het stations gebracht werden via een voerman. Die voerman was dan Deriet, die toen al een „paar- dengek" was, iets wat hij tot op he den gebleven is. Daar bij Hotel De Gouden Leeuw leerde hij een Ven rays meisje kennen, Johanna Jans- Beken, die geboren in het Venrays Broek onder meer al gewerkt had bij een Duitse familie, maar nu via haar broer ook bij Hotel De Gou den Leeuw werkzaam was. Van het een komt het ander en in 1917 be sloten beiden het dan maar te wa gen en werd er bruiloft gehouden. Het echtpaar kon zich al vrij spoe dig in het Venrays Broek vestigen waar ze in combinatie met de Zeeuw Vroonland 'n boerderij exploiteerde. Vader Deriet boerde goed en kon op zekere dag al een stal van 12 stuks vee laten zien, waarvan hij de melk uit ging venten in Venray zelf. Deze venterij was er feitelijk oorzaak van dat hij in 1925 de boerderij kocht aan de Gasstraat, waar hij dus dich ter bij Venray zelf was. En die boer derij exploiteert hij thans nog altijd zelf, al heeft hij de laatste jaren dan hulp van een zoon. Uit dit huwelijk kwamen 6 zoons voor en 3 dochters, waarvan er thans 2 in Australië wonen. Die zijn in tussen ook al getrouwd en hebben gezorgd voor 11 kleinkinderen, waarvan er een uit Australië deze gouden huwelijksdag zal meemaken. Ook dit gezin heeft er zijn lief en leed gekend, maar zowel vader De riet als zijn vrouw zijn nog fit en hebben al de trubbels goed door staan. Vader Deriet mag dan de grote paarden aan de kant gedaan hebben, een paar ponies zorgen dat de oude hobby nog steeds beoefend kan worden en moeder Deriet zorgt nog op haar eentje dat het huis en de boerderij op orde blijven. Het enige dat een schaduw werpt op dit feest is het feit ddt hun woning de langste tijd gestaan heeft en zal moeten verdwijnen voor de door trekking van de Beekweg naar de Maasheseweg. Die zal er voor zor gen dat een van de weinige boer derijen aan de rand van de kom gaat verdwijnen en het bejaarde paar weet nu niet goed waarheen. Maar ook dit probleem zal wel wor den opgelost, zoals zovele in hun lange leven. Vooreerst wordt er feest gevierd en zal zaterdag in zaal Manders Thei en zijn vrouw door kinderen, familie en vrienden gehul digd worden. MATER AMABILISSCHOOL VENRAY Weekend. 3e en 2e jaars cur sisten brengen het weekend van 15- 16 april door in Vught. Zij logeren in Huize Bergen. Donderdag 13 april is 's avonds na de lessen een bijeenkomst voor 2e jaars cursisten, die deel nemen aan het facultatieve 3e jaar, in het club huis. Op deze bijeenkomst wordt 'n planning gemaakt voor het 3e cur susjaar. Donderdag 20 april is om 9.30 uur eveneens in het clubhuis bijeen komst van de klankenraad. Vrijdag 21 april is de M.A. van Helden-Panningen te gast bij de Venrayse M.A. in San Damiano. Op Nationale feestdag, maandag 1 mei maakt de M.A.S. 'n Zuid Lim burg-tocht en wordt er een bezoek gebracht aan de lentebeurs „Alles voor Eva" te Valkenburg.

Peel en Maas | 1967 | | pagina 5