M.A.C. ROOY V.C.ROOY MOTORSPORT BILJARTEN HENGELSPORT JUDO HANDBOOG WANDELSPORT LYCEUM '64 M.H.C.Y. a I TAFELTENNIS I JOS PONJEE NAM AFSCHEID SPORT Na de vele oefenritjes van de laat ste weken krijgen we dan a.s. zater dag en zondag de grote strijd. In de omgeving van Koningsbosch wordt dan in één weekend de Limburgse kampioenschappen verreden en waarvoor tot nu toe door 4 vereni gingen is ingeschreven, te weten: AMC Horst, MAC Roermondia, MAC Kolibri en natuurlijk MAC Rooy. Buiten deze komen nog vele andere rijders aan de start die ge zamenlijk zullen uitmaken wie zich voor 1967 Persoonlijk Kampioen mag noemen. Inschrijving voor clubs en indivi dueel is nog mogelijk tot zaterdag middag 3 uur in café De Sport, Waldfeuchterlaan 28, Koningsbosch. Onze Venrayse deelnemers ver trekken gezamenlijk om half twee bij De Mulder in Leunen en leden die interesse hebben voor één of mear van de drie te verrijden rit ten worden natuurlijk ook verwacht, omdat iedere rit afzonderlijk geteld wordt en het dus niet noodzakelijk is dat dezelfde rijders van een ver eniging aan alle drie de ritten mee doen. Alle verdere inlichtingen bij het MAC Rooy bestuur. VC Rooy 1Bekkerveld 31 Dè sensatie van het weekend vormde ongetwijfeld de wedstrijd van Heren 1 tegen Bekkerveld. In de le set was Bekkerveld zo opper machtig, dat zij het heft niet één maal uit handen gaven, maar on middellijk de stand op 151 brach ten. In de 2e set wist VC Rooy hier verandering in te brengen door de theorie van de trainingen in prak tijk te brengen, zodat zij deze set wonnen met 1510. Bekkerveld bleef hierop het antwoord schuldig. Zij probeerden het wel, maar V.C. Rooy bleek, door zich volledig te geven, zowel in de 3e als in de 4e set, ondanks een achterstand van 3—11, de meerdere (15-12, 16-14). VC Rooy 1Activia 30 De dames wisten door deze over winning hun 2e plaats nog zekerder te stellen. De toch wel sterke tegen stander werd door de VC Rooy-da- mes geheel overdonderd met een voudige, maar effectieve aanvallen (15-6 15-9 15-13). VC Rooy 5VCV 1—3 Een teleurstellende uitslag. De le set won VCV met 2-15, de 2e werd in het voordeel van VC Rooy beslist 15-12. Na een slechte 3e set (9-15) probeerden zij in de 4e set nog een gelijkspel uit de strijd te slepen, wat bijna lukte. Maar een verrassende wending in de slotfase van deze wedstrijd zorgde ervoor dat de uit slag een ander beeld te zien gaf, nl. 13-15 voor VCV. Programma 15 april: Con BrioVC Rooy (heren) 19.00 Op zaterdag 1 april j.l. speelde RS 5 tegen Hegta 5 (Hegelsom). De uitslag was hier 55. Na vooral een spannende tweede kompetitie-helft (geen wedstrijd verloren) bereikt RS de bovenste plaats in afdeling A 2. Afgelopen zaterdag werd tegen Armada 5 (Horst) de laatste wed strijd van dit seizoen gespeeld. In deze wedstrijd behaalde ons vijfde team een glansrijke overwinning. Vooral in het dubbelspel werd door het duo J. Stevens-J. Verblakt een goede partij weggegeven. Na het dubbel stonden onze pa pieren al uitermate gunstig: 4—0! Dit werd al gauw 70 in ons voor deel, alhoewel Armada nog een keer kwam opzetten en hiermede nog 2 winstpunten wist te behalen, werd de einduitslag 82 in het voordeel van RS 5. Behaalde winst punten: J. Verblakt 3, J. Stevens en Th. Verhalle elk 2. Deze overwinning leverde hun het kampioenschap op in Junioren A 2 klasse. Dit is een prachtig resultaat en wij wensen hen dan ook van harte proficiat. A.s. zaterdag en zondag worden er in de gymzaal aan de Beuken laan de open Venrayse kampioen schappen gehouden met deelnemers van de hele afdeling Noord-Lim burg. De wedstrijden beginnen op zaterdag voor de senioren om 14.00 uur. Op zondag voor de junioren om 13.00 uur. Iedereen die interesse heeft voor deze sport is van harte welkom. Zondag 23 april zijn in Venlo de kampioenschappen van Noord-Lim burg. Wij hebben hiervoor met ongeveer 25 deelnemers ingeschre ven. Wij hopen dan ook dat onze spelers hier goede resultaten zullen bereiken. VERENIGINGSDRUKWERKEN VAN DEN MUNCKH0F N.V. in vJenïav} FRANS SIGMANS UIT BAKEL WINNAAR VENRAYSE MOTOCROSS Onder zeer gunstige weersom standigheden heeft afgelopen zondag de achtste motocross van de M.C.V. „Janslust" uit Venray-Heide plaats gevonden. Er zullen ongeveer een 10.000 toeschouwers zijn geweest, die van heinde en verre kwamen en genoten hebben van telkens zeer spannende wedstrijden. De hoofd schotel was zeer zeker de klasse der 500 cc senioren, waarin dan ook hef tig gestreden is om de eerste plaats tussen Frans Sigmans, Tonny van Heugten en Rudi Boom. Ook de zij spannen hebben zeer spectaculair werk laten zien. In deze klasse had de favoriet Cor van Heugten het steeds aan de stok met de sterk naar voor gekomen Wim Koppe. Ook de 250 cc junioren hebben veel goed werk laten zien. De uitslagen: 500 cc senioren: 1. Frans Sigmans, Bakel 2. Ton van Heugten, Amers foort; 3. Rudi Boom, Amsterdam; 4. Jan Keizer, 's Heerenberg; 5. Simon Schram, Wolvega; 6. Jan Dirkx, Eindhoven; 7. Jo Heyboer, Moer- kapelle; 8. Martien van Heugten, Hamersveld; 9 Henk Wassink, Doe- tinchem; 10. Ad Janssen, Gerwen; 11 Gerard van Heugten, Amers foort; 12 Dick van Heugten, Amers foort. Zijspannen: 1. Cor van Heugten, Amersfoort; 2. Wim Koppe, Voor burg; 3. Herman Hilderink, Haaks bergen; 4. Jef Fijneman; 5. Map de Haas, Voorburg; 6. Ben Snijder, Breda; 7. H. van Katwijk, Rotter dam; 8. Leo Uitdewillegen .Kruis land; 9 Stefan van Heugten, Amers.- foort; 10 Dick Schipper, Wormer- veer. 250 cc junioren: 1. Brord Haaker, Badhoevedorp; 2 Jo Ruinemans, Steenwijk; 3 Jan Schenk, Westzaan; 4 Gerard Hovenberg, Lochem; 5 H. Rietman, Doetinchem. Graag willen we U nog even at tenderen op de cross op 10 septem ber a.s. Deze telt mee voor het kam pioenschap in de klasse 250 cc se nioren. Zeer waarschijnlijk komen dan ook weer de zijspannen aan de start. Driebandentoernooi A-klasse District Oost-Brabant Op donderdag, vrijdag en zater dag 20, 21 en 22 april a.s., dus NIET op 14, 15 en 16 april zoals aanvan kelijk de bedoeling was, worden in Café Lamers te Mill de kampioen schappen Driebanden A-klasse ge speeld. De deelnemers zijn: H. Verstegen, Langenboom, M. Gerrits, Bastiaans en J. v. d. Ven, Mill; J. Litjens en J. Verbeten, Boxmeer; A. Giezen, Overloon; J. Lucassen en H. Lens- sen uit Venray; A. v. Tienen, Rijke voort. De wedstrijden beginnen donder dagavond 20 april met de volgende partijen: 7 uur H. VerstegenM. Gerrits; A. BastiaansJ. v. d. Ven; 7.45 J. LitjensJ. Verbeten; A. Gie zen—J. Lucassen; 8.30 H. Lenssen- A. v Tienen H.S.V. DE ROERDOMP Voor diegene die ook in het ge sloten seizoen willen vissen, bestaat hiervoor de gelegenheid op zondag 23 april. Die dag is er een Hengel- concours in Grubbenvorst in de vis rijke vijver „De Erf" aan de weg CaliforniëSevenum. Er wordt i vist in 3 series: a. van 12.0013.00 uur b. van 13.1514.15 uur c. van 14.3015.30 uur. 16.00 uur prijsuitreiking. Er kunnen slechts 180 personen aan deelnemen wegens plaatsgebrek. Ondermaatse vis 10 gram. Boven maatse vis 40 gram 10 gram per cm meer. Alle soorten vis wordt bij 15 cm maats gerekend. Voor 17 april op geven. Verder op zondag 7 mei concours te Düsseldorf Did. Aanvang wed strijd 9 uur v.m. Duur 3 uur. Deze moeten voor 1 mei zijn op gegeven. Verdere inlichtingen Gas- straat 4. Donderdag 6 april waren Lottum en Jubeco te gast voor het verwer ken van de competitie. Voor deze keer vonden wij een gastvrij onthaal in de gymnastiekzaal van de LTS. Lottum, ongeslagen koploper en Jubeco uit Maastricht 2e met gerin ge achterstand, hadden beiden het voornemen hun positie sterk te ver beteren of wat Lottum betreft de greep naar het kampioenschap. Maar Venray, dat niets meer te verliezen had, moest een prestige- slag aangaan. Dus het beloofde een spannende avond te worden. Na de loting verschenen eerst Venray en Lottum op de mat. In de eerste partij reeds wist G. Terwijn voor Venray te scoren met 6e heup worp. L. v. Stokkub, na een partij met wisselende kansen, onbeslist, van Gerven moest buigen voor het geweld van de veel zwaardere Mar tens. Gelijke stand en onze beide zwaargewichten moesten nog aan treden. Barends deed verwoede po gingen evenals Ingepas om hun te genstanders klein te krijgen, maar het geluk liet hen daarbij in de steek. De eindstand 1010. Zeer verdienstelijk voor Venray tegen deze sterke ploeg, tijd. De tweede partij bracht Lottum en Jubeco op de mat. Jubeco moest winnen wilde het de aansluiting niet missen. Na een slopend gevecht kwam Jubeco als overwinnaar uit het strijdgewoel 3015. Jubeco, dat nu reeds in de zege- roes verkeerde, ging direct verder door ook Venray nog aan de zege kar te binden. Na een aanvankelijk goed begin moest Venray toch buigen voor het geweld. Terwijn en v. Gerven wis ten nog onbeslist e draaien. De an deren moesten hun meerdere erken nen in de goeddraaiende Maastrich tenaren. Met nog twee wedstrijden voor de boeg zal de strijd om de kampioenstitel gaan tussen Jubeco en Lottum, terwijl Roermond nog 'n theoretische kans heeft. Venray op de 6e plaats speelt, evenals de ande ren, geen rol meer in deze strijd. Zondag organiseerde de Judoclub Horst wedstrijden voor teams. Deze gedeetelijk goed geslaagde middag bracht dikwijls zeer goed judo op de mat. Het jeugdteam (911 jaar) voor het eerst in teamwedstrijden, had nogal moeite om te acclamatiseren. Zij wonnen enkele partijen, maar niet voldoende om hoger als de 4e plaats te reiken. Beter deden het de aspiranten (12-14 jaar). Zij eindigden gelijk met Horst op de tweede plaats. Maar Horst dat meer punten scoorde ging voor. Nog beter deden het de junioren. Zij wisten met veel inspanning en dikwijls op het nippertje hun tegen standers achter zich te houden. Zij behaalden de eerste prijs. Proficiat! Op bovenstaande foo: het kampioensteam van Red Stars 5. V.l.n.r. J. Stevens, J. Verblakt en Th. Verhalle. ST. JAN Zaterdag j.l. hield handboogsport vereniging St. Jan haar eerste al gemene jaarvergadering in doelhuis Volleberg, Henseniusstraat In zijn openingswoord liet voor zitter Krijnen de voornaamste pun ten van het afgelopen jaar nog eens de revue passeren. Veel meer uitgebreid gebeurde dit hierna door secretaris G. Hulleman in een keurig verzorgd jaarverslag. Hierin bleek dat het St. Jan bij de oprichting niet altijd voor de wind is gegaan. Op 31 maart 1966 telde deze vereniging zeven schutters en kon zich nog juist op tijd aanmel den bij de bond om het afgelopen jaar nog te kunnen deelnemen aan de districtskampioenschappen, con coursen e.d. Toen de moeilijke start achter de rug was, ging het* crescendo met St. Jan. Het ledental groeide en ook de prestaties waren uitstekend. Zo werd St. Jan ingedeeld in de D- klasse en behaalde meteen met rui me voorsprong het kampioenschap van deze D-klasse in district XI. Het aantal punten was zo groot, dat St. Jan promoveerde van D- naar de A-klasse. Dit is een bijzonder grote sprong en om in deze A-klas se goed mee te komen, zal er door de schutters flink getraind dienen te worden. Op diverse concoursen werd een eerste prijs behaald. Een speciaal dankwoord ontving ook penningmeester Jac. Emonts voor het goede beheer van de finan ciën. Doelhouder H. Volleberg en mevr. Volleberg werd dank gebracht voor het zeer vele werk dat ten dienste van St. Jan is verricht. Mevr. Vol leberg werd als dank hiervoor een bouquet bloemen aangeboden. Dan volgde de bestuursverkiezing. Dit leverde evenmin moeilijkheden op. De aftredende bestuursleden M. Lenssen en A. Stiphout werden bij acclamatie herkozen. Ook de W.A.-verzekering werd onder de loupe genomen. Hierover is men echter nog niet tot een com promis gekomen. Nadere informaties hierover zullen nog worden inge wonnen. Dit was dan het einde van een vruchtbare jaarvergadering, waarin van de rondvraag praktisch geen gebruik werd gemaakt. Vol goede moed en met veel vertrouwen be gint St. Jan aan het nieuwe jaar, waarin met minstens 2 zestallen geschoten zal worden. St. Jan Willem Teil Donderdag vond op de banen van St. Jan een vriendschappelijke wed strijd plaats tegen Willem Teil uit Oirlo. Hoewel St. Jan een moeilijke start had (nieuwe materialen etc.) werd het toch een royale overwin ning. Er werd door 9 schutters gescho ten. St. Jan behaalde met dit 9-tal 1517 punten in 25 pijlen, terwijl de negen van Willem Teil niet verder kwamen dan 1054 punten. De zes hoogste schutters van St. Jan kwa men tot een totaal van 1140 punten. Jeugdschutter H. Hoedemaekers was met 211 punten het hoogste. Al met al een gezellige wedstrijd, waaruit weer de nodige leer getrok ken kon worden. W.S.V. ST. CHRISTOFFEL Zondag 16 april a.s. gaat WSV St. Christoffel wandelen in Eindhoven. Daar gaan we allemaal naar toe natuurlijk! De samenkomst is om 10.30 uur bij de gymzaal Langeweg. Zorg dat je in uniform bent en op Verleden week nam Lyceum '64 déél aan een scholierentoernooi en aan een clubtoernooi, beide in Es sen en beide georganiseerd door de Carl Humann Schule aldaar. Zaterdag. Deze dag speelden twee teams. Hoewel het eerste team van Lyceum geheel uit junioren bestond, was er toch ingeschreven in de senioren klasse, hetgeen geen misstap bleek te zijn. Er werd namelijk beslag ge legd op een eervolle tweede plaas. Het eerste team bereikte op deze dag ongeslagen de finale na wed strijden, waarin vooral de aanval uitblonk. De finale, die gespeeld werd tegen hoofdklasse kampioen Prado uit Kortrijk (België), had een nogal vreemd verloop. In de eerste set waren beide partijen aan elkaar gewaagd. Het iets hardere aanvals- spel der Belgen gaf echter de dood slag: met 1513 ging deze set naar Prado. De 2e set vertoonde een heel ander beeld. Een aan het net goed variërend en in het achterveld taai verdedigend Lyceum slaagde erin deze set met 155 te winnen, zo dat een derde set noodzakelijk was. In de laatste set schoten onze jon gens echter routine en konditie te kort (ze hadden reeds 4 wedstrijden gespeeld), waarvan Prado profiteer de. In de seniorenklasse werd dit scholierentoernooi dus verdiend door Prado gewonnen. Ook in de juniorenklasse waren het Kortrijk en Venray die de bo ventoon voerden. Beide teams be reikten (ongeslagen) de finale, waar in zij zich bijna even sterk toonden. De iets betere techniek van onze jeugd bleek hier beslissend. Setstan den 15-10 en 15-13. Niet alleen wat betreft de resul taten, maar ook wat betreft de sfeer en de opgedane ervaringen was de eerste dag van de tweedaagse trip naar Essen een groot succes gewor den. Zondag. Lyceum 1 kwam uit in de zgn. Landesliga, waarin verder nog mee speelden OCJM Hamburg, Adven- do, Vortum-Mullem Ned.; Prado, Kortrijk, T.C. Gelsenkirchen. Lyceum 1Prado: Een aanvallend sterker Prado won verdiend, na aanvankelijk goede tegenstand van het eerste team. OCJM HamburgLyceum: Een gelijkopgaande strijd waarin Ham burg (uitkomend in de Oberliga Nord) de eerste set won. In de 2e se nam Lyceum echter revanche. LyceumT.C. Gelsenkirchen. Deze tegenstander kreeg geen voet aan de grond en werd volkomen over speeld. Lyceum '64 1 won met groot verschil. AdvendoLyceum: Onze jongens bouwden een grote voorsprong op die niet meer uit handen werd ge geven: 8-15. De tweede set was het echter Advendo dat een grote voor sprong opbouwde en het heeft er naar uit gezien dat ze die niet meer uit handen zou geven. Maar met een uiterste krachtsinspanning werd die 14-4 achterstand ingelopen. Het eer ste team kwam zelfs op gelijke hoogte, maar uiteindelijk won Ad vendo met 17-15. Het setgemiddel de besliste echer en dat viel in ons voordeel uit! De eindstand in deze groep was als volgt: 1 Prado; 2 Ly ceum '64; 3 OCJM Hamburg, 4 Ad vendo, 5 TC Gelsenkirchen. Een prachtig resultaat, deze tweede plaats! Lyceum 2 deed het niet minder. In de poule werden alle tegenstanders met 20 verslagen. Ook in de halve finale bleek het tweede team ster ker. In de finale struikelde het ech ter over JGM 2 (Maastricht). Ook Lyceum 2 een 2e plaats dus. Lyceum 3 toonde weer eens over duidelijk aan dat het behalen van het kampioenschap in de 3e klasse geen uitschieter is geweest. Het bond achereenvolgens Carl Humann I, TC Gelsenkirchen en Prado-jeugd aan de zegekar en werd daardoor win naar van de le prijs in de Jugend- klasse.' Voor de competitie werden nog deze wedstrijden gespeeld: Lyceum 2Hovoc 3 31 Lyceum 2Concordia 2 30 Heren: VenrayBlerick (vriendsch.) 14 Heren 1, met de nodige jeugdige invallers, speelde een oefenpartij tegen Blerick, wat voor menigeen zeer leerzaam was. Technisch waren de Blerick-spelers stukken beter, hetgeen ook in de score tot uiting kwam. De onderlinge wedstrijd, die de junioren zaterdag hebben gespeeld, bleek voor velen, zowel buiten als binnen de lijnen, zeer leerzaam te zijn. De enkele toeschouwers langs het veld ontdekten al gauw, dat er een paar junioren bij waren, die echt wel wat beloofden voor de toe komst. Als deze jongens nog een paar wedsrijden gespeeld hebben, de trainingen goed bijwonen en thuis regelmatig een balletje slaan, kun nen ze met een gerust hart de ko mende competitie tegemoet zien. De eindstand, 20 voor de rood witte ploeg was verdiend, ofschoon de „witten" wel eens dicht bij een tegenpunt kwamen. A.s. zaterdag gaan de A-junioren naar Blerick hun laatste competitie wedstrijd spelen tegen de kam- pioensploeg. Willen de onzen er ver zekerd van zijn dat zij de tweede plaats op de eindrangschikking be houden, dan zal er toch minstens een gelijkspel bevochten moeten worden. Dan bestaat er ook nog kans te mogen deelnemen aan het kampioenentoernooi dat in Zeist ge houden wordt. Alle andere junioren spelen weer aan de Leunseweg een oefenwed strijd. Dus kijk allemaal goed op het raambiljet bij Cals, ook al sta je niet op dezelfde plaats als de vorige week. Iedereen doet mee, dus kij ken! Programma a.s. weekend: Zaterdag: Onderlinge wedstrijden voor de heren. Raadpleeg raambiljet. De geplande dropping voor 15 april a.s. gaat wegens zeer geringe belangstelling niet door. HINDERWET openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeen te Venray ligt ter inzage een ver zoek met bijlagen van J. M. van Cuyck, Straat 13, Merselo-Venray, om vergunning tot oprichting van een varkensmesterij annex propaan- tankinstallatie op bovengenoemd adres, kadastraal gemeente Venray sectie B nr. 3003. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan eenieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op 24 april 1967 om 16.00 uur in het gemeentehuis. Venray, 10 april 1967. Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, Mr. M. M. L. G. M. CUSTERS. burgemeester. H. P. L. VORST, secretaris. 1 3' JL Donderdag namen de Venrayse bouwvakkers afscheid van de heer J. Ponjee, die 37 jaren lang als pen ningmeester van de plaatselijke af deling en als vertegenwoordiger van het Sociaal Fonds voor de Bouw vakkers hun belangen heeft ge diend. Hoe hij deze gediend heeft kwam wel tot uiting in de afscehidswoor- den die tot hem gericht werden op een feestelijke vergadering, waarop de eerste en tweede penningmeester van de algemene bond de heren v. d. Bosch en Jacobs woorden van dank spraken voor het vele accura te werk wat de heer Ponjee in de voorbije soms moeilijke jaren ver richt heeft ten behoeve van de or ganisatie en zijn leden. Daarover spraken ook de districtsbestuurder Oosterbaan, de oud-oprichter Windt, die nog eens speciaal gekomen was om zijn oude „strijdmakker", zoals hij Ponjee noemde bij zijn afscheid, de hand te drukken en oud-contro leur van Leeuwen, die allen oude herinneringen wisten op te halen aan voorbije jaren. Oud-hoofdbe stuurder W. Peeters sloot zich bij deze huldiging aan, terwijl ook de oud-voorzitter J. de Bruyn nog eens nadrukkelijk stelde dat juist door werkers als de heer Ponjee een or ganisatie kon worden opgebouwd, die veel heeft kunnen bereiken tot verheffing van de bouwvakker. De adviseur kapelaan Driessen sr. wist te gewagen van het vele sociale goed wat door de heer Ponjee ook via het fonds gedaan kon worden en het was het oud-lid van de bond de heer van Duynhoven, die deze dank namens alle Venrayse bouw vakkers kon verwerkelijken door de aanbieding van een dressoir, het cadeau van zijn mede-leden van de Venrayse afdeling. Aan deze druk bezochte feestver- gadering in zaal Wilhelmina was een even druk bezochte receptie voorafgegaan. Een receptie, waar ook de heer Deken Loonen dank kwam brengen voor al het bonds- werk en waar ook een oud-adviseur als Pastoor Kupers nog gauw even wat oude herinneringen op kwam halen. Het college van B. en W. als mede verschillende raadsleden ga ven acte de presence, even goed als oud-burgemeester Mr. Janssen, ter wijl afgevaardigden van districts afdelingen en van de NKV afdelin gen ook op hun beurt weer zorgden dat het de scheidende heer Ponjee de eerste tijd noch aan bloemen, noch aan drank, noch aan sigaren ontbreken zal. Al met al een afscheid met een tikkeltje weemoed om wat voorbij is, maar toch ook met de vurig ver tolkte wens dat het de heer Ponjee gegeven mag zijn nog lang van een verdiende rust te mogen genieten.

Peel en Maas | 1967 | | pagina 14