Kerkelijke Diensten Treffer Zangertjes van St. Frans volop in aktie WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN van 16 tot en met 22 april WE GAAN NAAR ROME! VRIJDAG 14 APRIL 1967 No. 15 ACHT EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 PRIJS PER KWARTAAL 1.75 (buiten V.nroy 2.-) ADVERTENTIEPRIJS 12 cL p. mm. A80NNEMENTS- PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: Kapelaan J. H. Driessen Dr. Poelsstraat 2 - Tel. 2385 Zondag: 3e zondag na Pasen. 7 uur Jan van Hassel; 8 uur fam. v. d. Vegt-v. d. Boogaard; 9.30 Hoogmis voor de parochie; 11 uur overl. fam. Janssen-Huybers; 18 uur Antoon Laurensse en Josephina Maassen. Maandag: 7.30 gest. jaarget. Pas toor Pascal Schmeits en ouders; 8.15 Bernhard Kronenberg; 9 uur ter ere van de H. Jozef; 19 uur overl. fam. Bouten-Hagens. Dinsdag: 7.30 overl. ouders P. van Mil-Mooren; 8.15 W. Verstraaten; 9 uur Antoon van Mil; 19 uur Ma ria Minten-Delauw vanwege buurt- ver. St. Jozef. Bijeenkomst Chris telijke Moeders. Woensdag: 7.30 Truus Schols-Vos- ters; 8.15 Antoon Laurensse en Jo sephina Maassen; 9 uur Henricus Kersten; 19 uur Mevr. Dommeck- Poulussen. Donderdag: 7.30 Jean Janssen vwg. buurtver. St. Jozef; 8.15 Mevr. Laurensse vwg. de buurt: 9 u. Hen ricus van Dijck; 9 u. zijaltaar overl. moeders. Vrijdag: 7.30 gest. jaarget. Martin Cornelissen en Antoinette Wijnho ven; 8.15 Mathias Stoks; 9 uur Theo van Zoest; 10 uur plechtige huwe lijksmis voor het bruidspaar Houba- Hendriks; 19 uur Jo van Vegchel en Harry Janssen. Zaterdag: 7.30 Lambertus van Ha ren vwg. genootschap St. Jozef; 8.15 Pastoor Pascal Schmeits en ouders; 9 uur J. v. d. Boom; 19 uur Mevr. Stevens-Min. Akolieten- en misdienaarslijst van 16 t.m. 22 april Zondag: 7 uur J. van Ham en J. Bollen; 8 uur Hans Verstegen en Harry Manders; 9.30 L. Manders, J. Ebberink, H. Ebberink, M. Manders; 11 uur J. v. d. Hombergh en J. Man ders; 18 uur Martin Cuppen en Jos Bexkens. Maandag, dinsdag en woensdag: 7.30 Pieter Jansen en Martin Spee; 8.15 Johny Peeters en Pieter de Bruyn; 9 uur Geert Cox; 19 uur Johny van Gestel en Louis Wijn hoven. Donderdag, vrijdag en zaterdag: 7.30 Rudy van Braam len Jos Bex kens; 8.15 Hans Kooien en Pieter Gerrats; 9 uur Twan Oudenhoven; 19 uur Tonnie Broers en Albert Ste vens (behalve donderdag). Donderdag: om 9 uur zijaltaar Hub. Gooren. Vrijdag: om 10 uur Tonnie Pelzer en Jos Thielen. PAROCHIE PATERSKERK Pater v.d. week: P. Seraphinus Tel. 1973 b.g.g. 2337 Zondag: 3e zondag na Pasen. H. Missen 6.30 7.45 9.00 11.45, Hoog mis 10.15; 18 uur avondmis. Maandag: H. Salvator, belijder; 10 uur pl. gez. H. Mis waaronder hu welijkssluiting van het bruidspaar van Bakel-Flinsenberg. Dingdag: 2e dinsdag van de Anto- nius-noveen. 19 uur avondmis met voorbede voor de aanbevolen inten ties. Woensdag: Mis van de vorige zon dag. Donderdag: Mis van de vorige zondag. Donderdag: Mis van de vorige zondag. Vrijdag: H. Anselmus, bisschop kerkleraar; 19 uur avondmis tot in tentie van al de gezinnen van de parochie. Zaterdag: H. Conradus, belijder. 10 uur pl. gez. H. Mis waaronder huwelijkssluiting van het bruids paar Barents-Manders; 18.30 avond mis als zondagsviering. 5 u. en 6 u. en na de avondmis tot 8 uur gele genheid om het Sacrament der biecht te ontvangen. Mededelingen Zondag 23 april a.s. zullen de kin deren hun eerste Communie doen onder de Mis van 9 uur. Om 8.30 u. dienen de kinderen bij San Damiano te zijn. Parochianen wilt u zo goed zijn in deze Mis van 9 uur op zon dag 23 april de eerste 16 banken vrij te laten. Het fraterskoor is in de Mis bedoelt voor de groot-ouders en voor zover nog plaats voor verdere familie. Willen de mensen voor het fraterskoor er vooral voor zorgen niet te laat te komen, dat zou vre selijk storen met te lopen langs het altaar. Donderdagavond 20 april a.s. om half acht bijeenkomst van de leden der Derde Orde en belangstellenden in San Damiano. Broeder Harrie Jenniskens houdt een causerie over zijn missiegebied in Kongo. Misintenties Zaterdag: 18.30 Maria v. Well- Peters. Zondag: 6.30 voor de parochie; 7.45 Ant. Cremers; 9.00 Anna Maas- Sanders; 10.15 overl. ouders Bernar- dus Linders en Catharina Wolden- berg; 11.45 Jozef v. d. Heuvel; 18.00 Wed. Vermeulen-Verhaag en overl. fam. Maandag: 7.45 Martinus Hendriks; 8.30 Gerrit Koppes; 19 uur Anna Manders-Hüpen; 10 uur huwelijks mis. Dinsdag: 7.45 overl. vader; 8.30 Jan Arts en Everdina Janssen; 19 uur Jacobus Din j ens Woensdag: 7.45 Herman v. d. Burgt; 8.30 zegen over een gezin; 19 uur Hendrica Boom-Jeucken (Gen. St. Jozef). Donderdag: 7.45 Wilhelmina Pou- wels-v. d. Munckhof; 8.30 Gerardus Verstegen (Gen. St. Jozef); 19 uur Fransje van Gerven (Buren). Vrijdag: 7.45 Herman Strijbos en dochter Elisabeth; 8.30 zekere int.; 19 uur gezinsmis. Zaterdag: 7.45 Herman v. d. Burgt 8.30 Maria v. d. Voort-Linskens; 10 uur huwelijksmis. Dienbeurten akolieten Zaterdag: 18.30 Jan Meesters en Henk Arts. Zondag: 6.30 Paul Pop en Lex Faessen; 7.45 Ant. Claassens en P. Philipsen; 9.00 Hans Arts en Henk Evers; 11.45 Cor en Jan Evers. VREDESKERK VENRAY Zondag: 3e zondag na Pasen. 7.30 leesmis voor overl. Hubertus Lucassen; 9.00 leesmis voor overl. Leonarda Ewalts-Jansen; 10.00 hoogmis uit dankbaarheid; 11.30 leesmis voor overl. Albertus Ste vens; 18.30 avondmis voor overl. Mathias Lommen. Maandag: 8.00 leesmis voor overl. Hendrikus van Lierop; 19.00 avond mis voor overl. Harry Daniëls. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. meester Din j ens (Henseniusschool) 11.00 plechtige huwelijksinzegening en eucharistieviering voor bruids paar Strik-Franssen; 19.00 avondmis voor overl. Emiel Beerkens. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. Gerardus Aarts en Petronella Mar tens; 19.00 avondmis voor overl. Piet Lenssen, echtgenote en kinde ren. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. Herman Jeuken; 19.00 avondmis v. Johannes Gossens en Elisabeth Kessels. Vrijdag: 8.00 leesmis uit dankbaar heid (L.)19.00 avondmis voor overl. Gerardus Verstegen. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. Gertruda van Hoof-Hoex (buurt); 10.00 plechtige eucharistieviering bij gelegenheid van een 80e verjaardag; 16.00 plechtige eucharistieviering bij gelegenheid van het 40-jarig huwe lijksfeest van fam. Groenen-Clephas 19.00 avondmis voor overl. fam. Lin- ders-Verkoeyen. Deze avondmis dient ook voor de vervulling van de zondagsplicht. Biechtgelegenheid v. 57 uur n.m. HERVORMDE GEMEENTE Zondag begint de dienst voor de Protestanten in het zaaltje Hoender- straat 12 om tien uur. Predikant is Ds. Zeldenrust uit Venlo. In de Hervormde Kerk te Blitters- wijck geen dienst. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: 3e zondag na Pasen. 7.30 Parochiemis; 8.45 overl. fam. Kerkhoff-Kessels; 10 u. Hoogmis, jrd. Hendrika Fleurkens-Broeks. Maandag: 7.30 Maria Muyres- Dupont (Paardenverz.). Dinsdag: 7.30 gez. H. Mis Hubert Janssen en Wilhelmina van Dijk. Woensdag: 8.45 gest. lsm. overl. fam Zegers-Camps; 10.30 huwelijks mis voor het bruidspaar Steens- Raedts. Donderdag: 7.30 Piet en Gerrit Camps. Vrijdag: missievrijdag voor de jeugd. 7.30 gest. gez. jrd. Hendrina de Best en familie. Zaterdag: 7.30 int. fam. M. Ver meulen. Biechten van 6 7 uur. Zondag 16 april onder de H. Mis sen van 8.45 en 10 uur zingen de Zangertjes van St. Frans en wordt er gekollekteerd voor hun Rome reis, die 2 juli start. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 3e zondag na Pasen. H. Missen 7.30, 8.30, parochiehoog mis 10 uur. Maandag: 7.30 H. Mis voor de overledenen. Dinsdag: 7.30 H. Mis stichting. Woensdag: 7.30 stichting Martinus Loonen en Joanna Feyen. Donderdag: 7.30 H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bij stand uit de offer. Vrijdag: 7.30 Stichting Maria Lin ders en Hendrina Direx. Zaterdag: 7.30 Hoogmis voor de levende en overleden leden van de boerenleenbank. Zaterdagavond biechtgelegenheid van 57 uur. •PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 3e zondag na Pasen. 7.30 leesmis voor 'n zieke; 10 uur plechtige Eerste H. Mis Neomist P. Philipsen (Hebt U de huis-aan-huis circulaire gelezen?. Maandag: 7.30 gez. H. Mis overl. fam. Tielen-Thielen. Dinsdag: 7.30 gest. gez. jrd. Joh. Weys en Anna Cath. Cox. Woensdag: 7.30 Gezinsmis tot int. van hen die in deze mis offeren. Donderdag: 7.30 4e zeswekend. Piet Emonts. Vrijdag: 7.30 hoogmis van dank zegging. Zaterdag: 7.30 leesmis ter ere van O.L. Vr. van Altijddurende Bijstand tot int. van hen die hiervoor offer den. Biechtgelegenheid: 6.30-7.30. Kerkpoetsen: Riet Dinghs en Elly Vullings. Misdienaars: J. Emonts-P. Wis- mans J. Rambags-P. Roelofs. Akolieten: J. Rambags (Gz), J. Rambags (Jz), L. Rambags, J. Swin kels. Zondag: 3e zondag na Pasen. Om 7.30 leesmis voor Maria Loenen- Thielen en Jan Loenen; 9 uur lees mis voor de parochie. Onder deze H. Mis doen de kinderen hun eerste H. Communie. Zij komen te zitten in de eerste 9 banken met hun ouders. De andere parochianen wor den daarom verzocht de eerste 9 banken aan beide zijden vrij te la ten. De kinderen worden afgehaald aan de meisjesschool om kwart voor negen. Om 10.30 is de hoogmis en die wordt opgedragen voor Gerard Hendrikx. Maandag: 6.45 leesmis voor Jo hannes Voermans; 7.30 gestichte leesmis voor Johannes Wilhelmus Weijs. Dinsdag: 6.45 leesmis voor Elly Loonen en Elly van Berlo; 7.30 lees mis voor Hendrik Philipsen (kinder mis). Woensdag: 6.45 leesmis voor Eduard Asselberghs; 7.30 leesmis voor de overleden familie Voesten- Claessens-Nijssen. Donderdag: 6.45 geen H. Mis; 7.30 gestichte leesmis voor Peter Joh. Nellen, echtgenote en P. J. de Bruy- ni en echtgenote (kindermis); 10 u. huwelijksmis voor het bruidspaar Egelmeers-Peeters. Vrijdag: 6.45 leesmis voor Peter Willemse en Catharina Geeraets; 7.30 leesmis voor Theodora Martens- Heesen v.w. de buurt. Zaterdag: 6.45 leesmis voor Hen drik en Lena van Soest; 7.30 lees mis voor de overleden fam. Litjens- Lucassen. Kerkpoetsen: Mientje Lit j ens (O verbroek). Akolieten zondags: 7.30 Bert Smets en Jan Voermans; 9 uur Theo en Tonny Cornelissen; 10.30 M. Jans sen, H. Baltussen, W. Cornelissen en L. Heidens. In de week: 6.45 Fr. Thuijls en M. Vennekens; 7.30 B. van Hees en Fr. Voermans. A.s. zondag aan de kerkdeur kol- lekte voor het werk der hereniging. RECTORAAT VEULEN Zondag: 3e zondag na Pasen. 7.30 leesmis voor verlaten zielen; 10 uur Hoogmis voor de parochie; 2.30 lof. Maandag: 8 uur leesmis voor zal. Gerardus Smits. Dinsdag: 8 uur Hoogmis gest. jgt. voor zal. Johannes Burgers, echtge note en zoon Hubert. 2e dinsdag ter ere van de H. Antonius van Padua. Woensdag: 8 uur leesmis voor zal. Theod. Jacobs en zoon Leo (van A.). Donderdag: 8 uur leesmis voor overl. ouders Segeren-Dirven. Vrijdag: 8 uur leesmis overl. fam. Ewals-Holtackers. Zaterdag: 8 uur leesmis voor zal. Theodorus Willems. 23 april: Kerkdeurkollekte Apos tolaat der Hereniging. Acolythen voor 16 april: Jan Gee- len, Gerard Koenen en Harry Ver hoeven. Kerkpoetsen: Jo Bovee en Riek Geurts. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 3e zondag na Pasen. 7 uur leesmis voor de parochie; 8.30 leesmis voor Jan Geurts; 10 uur Hoogmis best. jaargang v. Harry Goumans. Maandag: 8 uur leesmis voor Louis Arts. Dinsdag: 8 uur leesmis voor de overl. fam. Coenen-Spreeuwenberg. Woensdag: 8 u. maandd. voor Jo hanna Aerts-Barten. Donderdag: 19.00 avondmis, mnd. voor Pieter Luyten. Vrijdag: 8 uur gestichte H. Mis ter ere van O.L. Vrouw v. d. fam. Mulders. Zaterdag: 8 u. maandd. v. Adriaan en Frans Kuunders; 19.30 leesmis v. d. parochie. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: 3e zondag na Pasen. 7.00 leesmis voor de parochie; 8.15 leesmis tot dankzegging; 10 uur Hoogmis tot dankzegging; 11.30 lees mis voor Gerardus Litjens. Maandag: 7.30 gest. jgt. voor Lam bertus Arts en Theodora Poels. Dinsdag: 7.30 gest. jgt. voor Hen ricus van Hoof en Maria Ewals. Woensdag: 7.30 gest. jgt. voor Ge rardus de Mulder, Joanna Mechtilda Aerts. Donderdag: 7.30 gest. jgt. voor Willem van Rijswijck, Petronella Janssen en dochter Maria. Vrijdag: 7.30 gez. H. Mis voor de leden van de Vee verzekering. Zaterdag: 7.30 gest. jgt. voor le venden en overl. familie van Osch. Biechtgelegenheid: dagelijks na H. Mis en zaterdagmiddag van 6.30 tot 7.00 uur. Dinsdagavond 8.00 uur parochie vergadering voor de jongeren. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 3e zondag na Pasen. 7.45 vroegmis tot int. van fam. Loe- nen-Cruijsen; 10 uur hoogmis tot int. van leden Veeverzekering. Maandag: v. d. zielerust van een overledene. Dinsdag: v. d. zielerust van over ledenen (Horst). Woensdag: v. d. overl. van fam. van Keijsteren-Geurts. Donderdag: tot bijz. int. (Oploo). Vrijdag: v. d. zielerust van een overledene. Zaterdag: tot bijz. int. Biechtgele genheid: dagelijks vóór H. Mis; za terdag 19.00-20.00 uur. RECTORAAT SMAKT Zondag: 3e zondag na Pasen. 6.15 H. Mis; 7.30 voor overl. fam. Seykens-Fleurkens; Kapel: H. Mis voor de schooljeugd; 10 uur Hoog mis voor Gerrit Janssen. Maandag: 7.30 H. Mis. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor een zie ke. Woensdag: 7.30 H. Mis voor Pe tronella Kersten-Asselberghs. Donderdag: 7.30 H. Mis voor Jo- sephien Asselbergs. Vrijdag: 7.30 H. Mis voor zegen in gezin. Zaterdag: 7.30 voor welslagen van examen. RECTORAAT HEIDE Zondag: 3e zondag na Pasen. 7.30 leesmis tot int. van familie Maas-Janssen; 10.00 uur Hoogmis voor de overl. familieleden Janssen- Litjens. Akolieten: Jan Ewals en Jacques Derikx. Misdienaars van de week: Frans Vousten en Harry van Lierop. Maandag: 7.30 leesmis voor Peter Paul Janssen. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Petro nella van Dijck-Wismans en Marti nus Wismans. Woensdag: 7.30 leesmis voor Jeane Giezen-Swinkels. Donderdag: 7.30 leesmis voor Mar tinus Ewals en Wilhelmina Leijssen. Vrijdag: 7.30 leesmis uit dank baarheid. Zaterdag: 7.30 leesmis voor Cor- nelis van Meijel en zoon Leo. Biecht gelegenheid: van 78 uur. Kerkpoetsen: Mia Janssen en An neke Michels. DERDE ORDE NIEUWS Broeder Harrie Jenniskens (Bruks- ke) is voor korte tijd vanuit Kongo terug in Venray, op vakantie. Hij heeft zich bereid verklaard om op de eerstvolgende bijeenkomst voor de leden van de Derde Orde en voor belangstellenden, over zijn leven en werk en over land en volk van Kon go een causerie te houden. Dit zal dan zijn: donderdag 20 april a.s. in San Damiano, om half acht. Na de gezamenlijke Eucharistieviering krijgt de Broeder-missionaris het woord. Naar we hopen: voor een groot aantal leden, vrienden en be langstellenden. Kongo, dat de laatste 6-7 jaar zo dikwijls in het wereldnieuws is geweest, en waar de Kerk zovele offers heeft moeten brengen, is on getwijfeld onze dacht waard. Bestuur D.O. BRUIDSPARENKURSUS DEKENAAT VENRAY Voor degenen, die in de loop van april, mei en de eerste helft van juni hopen te gaan trouwen, wordt er binnenkort een kursus georgani seerd. Voor deze kursus kan men zich via de pastoor van de parochie opgeven. De kursus wordt gehouden in drie weekends, waarbij telkens een eucharistieviering is, als de kur sus op zondag wordt gehouden. De volgende docenten zullen mee werken: Zaterdag 15 april van 46 uur: Mevr. v. d. Hombergh-Bot. Zondag 23 april van 9.3011.30 u.: Aalm. H. Dings. Zondag 30 april van 9.3011.30 u.: Dr. v. d. Hombergh. De volgende kursus wordt in de tweede helft van juni gehouden. Deze kursus is dan bestemd voor degenen, die in de laatste helft van juni trouwen, in juli en augustus. LAKENS, SLOPEN, DUSTERS, NACHT HEMDEN, PYAMA'S, OVERHEMDEN en WEEKENDERS LANGSTRAAT TEL. 1281 Als we tegenover de heer Buys zitten, na zijn terugkomst uit school, en we beginnen te praten over de a.s. Rome-reis van zijn koor, de Zangertjes van St. Frans, dan komt er een dikke map vol papieren op tafel liggen. Er is om de reis al veel te doen geweest, zoals wel eens eerder de Zangertjes van St. Frans over de tong zijn gegaan. Het was daarom dat we eens om wat nadere inlich tingen vroegen. Er is aangekondigd dat de Zan gertjes van St. Frans, het koor waarover U de leiding hebt, a.s. zo mer naar Rome zullen gaan? Wat is de reden dat U met dergelijke jonge kinderen deze grote reis gaat ondernemen? Een en ander is eigenlijk een samenloop van omstandigheden. Op een wereldcongres voor kerkkoren in het Amerikaanse Chicago werd door Monseigneur F. Romita uit Rome aangekondigd, dat in 1967 in Rome een internationaal congres gehouden zou worden voor jongens koren. Hij wekte de deelnemers aan dit grote congres op zorg te dragen dat ook hun landen bij dit jongeren- congres vertegenwoordigd zouden zijn. Die uitnodiging was ook ge richt tot de vertegenwoordiger van de Ned. Gregoriusvereniging, de heer Lennards uit Roermond, die na zijn terugkomst deze zaak bij de Gregoriusvereniging aanhangig ge maakt heeft. Daarnaast besprak hij dezelfde uitnodiging in het Commis sariaat Jongenskoren van deze Gre goriusvereniging, waarover hij de leiding heeft en waarvan ik secre taris ben. Al direct stelde hij de vraag of dit niets was voor de Zan gertjes van St. Frans, welk koor hij kent. Maar aangezien niemand nog wist, wat van het betrokken koor gevraagd zou worden, noch iets na ders over een financiële regeling be kend was, schoof ik de op de lange baan. Toen in novermber het offi ciële programma uitkwam, bleek van de koren gevraagd te worden naast Gregoriaans ook 4 stemmig te kunnen zingen, terwijl het boven dien volksliederen op zijn repertoire moest hebben. Aan deze voorwaar den voldoen op dit moment weinig jongenskoren en dat is wellicht de reden geweest dat de heer Lennards wederom aandrong het toch maar eens te proberen. Welnu, we zijn met ons koor dat programma door gaan nemen en dit bleek het pro gramma goed aan te kunnen. Toen kwam de financiële kant aan bod. Het blijkt dat men in Rome logies en onderdak van deze con gres-organisatie krijgt aangeboden, maar de reis- en andere kosten zijn voor rekening van het koor. Een voorzichtige schatting toonde aan dat deze overblijvende kosten on geveer 250,per deelnemer zul len bedragenWe hebben toen de kwestie aan de ouders van de jongelui voorgelegd. Wat was het resultaat? Dat is intussen bekend. De ouders hebben op zich genomen in deze kosten ongeveer 100,per deelnemer bij te brengen. De rest zal betaald worden uit kontributies, eigen akties, concerten in eigen ge meente en daarbuiten, terwijl enke le Venrayse sport- en jeugdvereni gingen ook beloofd hebben akties voor dit doel te organiseren. Aan gezien de Zangertjes op dit congres het enige koor uit Nederland zijn, zijn ze als het ware landsvertegen- woordigers en kunnen als zodanig steun krijgen van de overheid, die inmiddels is aangevraagd. Wat is er in Rome te doen? Zoals gezegd, er is daar van 4 tot en met 9 juli een internationaal congres voor jongenskoren. Op dins dag 4 juli verwacht men uit alle landen deze koren in Rome, in to taal zo'n 5.000 jongeren. Op woens dag 5 juli is een concert in de St. Jan van Lateranen. Donderdag 6 ju li is er een soort „vredes-redenking" waarop de gezamenlijke koren een uitgebreid programma brengen. Vrijdag is er dan défilé van alle zangers langs de autoriteiten, ter wijl men op zaterdag een nationaal concert verzorgt in de Basilica di Mazzenzio, waarop o.m. de Zanger tjes van St. Frans Nederlandse volksliederen zullen brengen. Het hoogtepunt en het besluit van het congres, is dan zondag 9 juli, waar alle zangertjes om 11 uur in de St. Pieter de Pausmis zullen opluisteren. De tijden, die overblijven worden besteed aan gezamenlijke repetities en natuurlijk ook aan de bezichti ging van Rome en omgeving. U hebt met dit alles niet alleen een grote verantwoording op U ge laden, maar bovendien ook het no dige werk. Want een reis te organi seren voor 75 jongelui is natuurlijk gauwer gezegd dan gedaan, zeker voor zo'n afstand. Waarom dit alles Toen ik 8 - 9 jaren geleden naar Venray kwam, had ik er aar digheid in om met een jongenskoor te beginnen. Dat koor is een succes geworden. Niet alleen hebben vele jongelui in dit samen-zingen muziek en zang geleerd, maar hebben door eigen inspanning en in onderlinge vriendschap iets opgebouwd, dat ook mij veel heeft geleerd en waar ik nog dagelijks plezier in heb. Dat er intussen jongelui bij staan, die al die tijd meezingen bewijst dat hier een hechte band geschapen is. En dat terwijl er 2 repetitie-avonden per week zijn en dat van de jonge lui veel gevraagd wordt. Als men zoals vorig jaar in Bad Grund voor een onbekende pastoor in 14 dagen 17 concerten wil geven, dan geeft dat iets weer van de sfeer in dit koor. Mag dan als een soort be kroning voor dit volhouden nu dit koor niet als representatie van heel Nederland niet naar Rome Natuurlijk kost dat veel geld maar als de jongens zelf ook in dit geval weer alle mogelijke akties op touw zetten, er met hart en ziel voor wer ken en niets hun te veel is, mag het dan a.u.b Zeker als men van verschillende zijden de helpende hand biedt, om dat men ook daar de opvoedkundi ge waarde van een dergelijke onder neming inziet.

Peel en Maas | 1967 | | pagina 13